DE ECHO VAN HET ZUIDEN. TWEEDE BLAD- PROVINCIAAL NIEUWS. Miss Fane's baby is ontvoerd No. 5. Woensdag 16 Jan. '35. 58e Jrg. Waalwijk, 16 Jan. 1935. Statenkieskring Heusden. Nu de termijn voor het indienen van andidatenlijsten voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten is ver- loopen blijken de volgende heeren can- didaat te zijn gesteld: Mr. P. M. Loeff te 's-Hertogen- bosch, in 10 afdeelingen. G. R. van der Ven, Vlijmen, in 8 afdeelingen. Mr. R. J. Th. van der Heijden, Drunen, in 7 afdeelingen. Chr. van Herpt te Herpt, in 6 afd. A. A. H. de Bekker te Empel, in 6 E. C. J. Moonen te Waalwijk in 3 M. v. Dongen te Waspik, in 3 afd. Frans Hogers te 's-Hertogenbosch, in 3 afdeelingen. J. M. Smits te Alem, in 3 afdeelingen. De twee eerstgenoemde zijn beide af tredend, terwijl nog een tweetal candi- daten niet het reglementaire aantal heeft behaald en dientengevolge niet in aanmerking komt. Motorrijtuigenbelasting. De ontvanger der directe belastingen enz. te Waalwijk vestigt de aandacht van belanghebbenden op het feit, dat Wegenbelastingkaarten, geldig tot en met 30 April 1935, ingevolge Artikel 9, lid der wet van 6 October 1934, atsblad no. 534, hare geldigheid met e/ ang van 1 Februari 1935 verliezen, 'a.~ zij blijkens een door den Ontvan- I vai an het kantoor van afgifte op de Cv art gestelde aanteekening, vóór dien i turn. het verschil tusschen de volgens Motorrijtuigenbelastingwet ver- m 'ïldigde en de volgens de Wegenbe- r ten igwet geheven belasting, berekend e drie maanden, is bijbetaald. 1 'ina; hting van het fort te Oudheusden. Vee Minister van defensie heeft aan jfng gemeentebestuur van Oudheusden av Ushout bericht, dat het groote fort deze gemeente kan worden ge slecht. Uit Heusden en Elshout zal een groot aantal werkloozen daaraan en aan de omlegging van den weg te werk worden gesteld. Gemeentebegrooting. Ged. Staten hebben de gemeente-be grooting van Waalwijk voor 1935 goedgekeurd, nadat aan het verzoek om enkele formeele wijzigingen aan te brengen in de laatstgehouden raads vergadering voldaan is. Nieuwe Burgemeester van Rucphen. Benoemd is met ingang van 1 Febr. tot burgemeester van Rucphen en Vor- seneinde P. J. J. Letschert, oud-inspec teur van politie alhier, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als bur gemeester van Nieuw-Vossemeer. Onderlinge Vee verzekering. Gisteravond hield de Onderlinge Vee verzekering een druk bezochte verga dering in de zaal van café v. Heesbeen- Keetels. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer H. Hoffmans, werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Vervolgens bracht de heer Hoff mans het jaarverslag uit. Het jaar 1934 werd begonnen met een saldo van 1511.87. De ontvangsten bedroegen totaal 1307.74, de uitgaven 2249.89, zoodat aan het eind van het jaar een saldo van 569.72 resteerde. De kas ging in dit jaar dus ongeveer 1000.achteruit. Voor 21 sterfge vallen werd uitkeering verleend. Dank zij het feit dat de premie niet verlaagd is, behoefde dit jaar nog geen extra premie te worden geheven. De controleurs hebben dit jaar de kas niet gecontroleerd, daar de heer Klerks deze functie niet meer wenschte te vervullen. Besloten werd de com missie voor 1935 ook de boeken van 1934 te laten controleeren. De aftredende bestuursleden, de hee ren Fl. v. Baal en H. Hoffmans, werden bij acclamatie herkozen. De heer J. v. Dalen werd, eveneens bij acclamatie, herbenoemd tot schatter. De voorzitter stelde voor een reser ve-schatter te benoemen. Hiervoor werd aangewezen de heer W. v. Nooij. De sCjhattingscommissie bestaat nu uit de heeren Fr. v. d. Broek, J. v. Dalen ""n Vp. v. Nooij. T-^t controleurs werden aangewezen I *eeren A. Appels en C. van Hees^ 1' u Va Je voorzitter stelde nog een wijzi- g voor van art. 24, waarover vroe- r al eens meer gesproken is. Dit art. paalt o.m. dat schadeloosstelling zal jrden verleend voor vee, dat door den fciksem gedood wordt. Voor deze scha- 'de zijn de boeren meestal bij de brand- assurantie verzekerd en blijft de bepa- Iling gehandhaafd, dan zou het mogelijk zijn, dat de verzekering deze schade op de Onderlinge afschuift. Spr. wilde daarom bepalen dat de Onderlinge niet meer voor door den bliksem gedoode dieren uitkeert. Na eenige bespreking ging de verga dering met overgroote meerderheid van stemmen met het voorstel accoord. De voorzitter zeide nog dat de leden hun brandpolis moeten nazien, om te Weten of zij voor bliksemschade verze kerd zijn. Is dit niet het geval, dan moe ten zij hun polis laten wijzigen. Mocht het zijn, dat de verzekeringsmij. weigert in de polis de bepaling op te nemen dat ook voor bliksemschade zal worden uit gekeerd, dan kunnen de leden altijd nog een nieuwe vergadering der Onderlinge bijeenroepen. In de polissen van den N.C.B. is, naar het bestuurslid de heer v. Spaandonk, mededeelde, de bedoel de bepaling opgenomen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de ver gadering sloot. Bouw-opdracht. Het bouwen van een dubbel woon huis aan de Putstraat voor rekening van den heer M. Brok, is opgedragen aan den heer A. van Huiten-Krol. De Verkennerij. Deze week is de Waalwijksche Ver- kennersgroep, de „Andreas Zijlmans- groep", geinstalleerd. Deze plechtigheid had Maandagavond plaats in het hoofdkwartier der troep, dat zooals men weet gevestigd is in de St. Petrus- school. Behalve de Verkenners, onder leiding van hopman H. Hoffmans, wa ren daarbij aanwezig de groepsgeeste- lijke, Kap. van Lierop, en de heeren van het plaatselijk bestuur. De jeugdige Verkenners waren op deze gebeurtenis voorbereid door een avondwake en een H. Mis met alge- meene H. Communie in de kapel der Eerw. Broeders. In het goed ingerichte kwartier werd begonnen met een inspectie, waarna de hopman zijn jongens enkele aardige spelen liet doen. Daarna had de eigen lijke installatie plaats, die door een kampvuur gevolgd werd. Het was een mooie avond voor de verkenners en de aanwezigen hebben er een uitstekenden indruk van meege nomen. Wij waren in de gelegenheid een kijkje te nemen in het kwartier, dat er intiem en buitengewoon gezellig uit ziet. Er is een groote schouw aange bracht, waaronder een haardvuur, dat voorloopig nog maar imitatie is, doch later werkelijk warmte zal uitstralen. Daarnaast is een nis met een fijn Maria-beeldje. Aan de zijwand bevin den zich twee patrouillehokken, een voor de „Meeuwen" en een voor de „Kiviten". Met foto's en platen en rustieke meu belen is het kwartier verder smaakvol aangekleed, zoodat het er nu reeds pret tig uitziet, ofschoon er nog heel wat verbeteringen op het program staan. Alles is door de jongens zelf gemaakt. 's Zaterdagsmiddags en 's Woens dags houden de verkenners hun bijeen komsten en zij hopen zich omtrent Pa- schen al zoover in verschillende spelen bekwaamd te hebben, dat zij dan in het openbaar kunnen optreden. Naar wij hooren zal binnenkort ook met de opleiding der „welpen" worden begonnen. Bal Zwemclub. waarin hij „De Verliefde Knelis" speel de. De tweede helft van het program ma bestond uit een kluchtige een-acter, opgevoerd door de tooneelclub D.V.S.V. getiteld: „Baas Jansen in „de brand van Rome". Om dit grappige stuk is recht hartelijk gelachen. Het geheel mag een zeer geslaagde avond worden genoemd, waaruit weer eens bleek hoeveel de R.K. Werklie- denvereeniging aan haar ontspannings verenigingen verschuldigd is. LUXOR-B 10 SCOOP. Vanaf VRIJDAG a.s. het wereldberoemde filmwerk: !n de hoofdrol DOROTHEA WIECK. De belangstelling die er Zondag was voor het jaarlijksche bal der Waalwijk sche Zwemvereeniging, overtrof nog 't bezoek aan de dansavonden, die vorige jaren door deze vereeniging gegeven werden. En dat wil heel wat zeggen! Mede dank zij die zeer groote belang stelling is het een recht gezellige avond geworden. De uitstekende dansmuziek, die gegeven werd door de jonge Bos sche amateursband, Jolly Fellows Band, droeg daartoe het hare bij. Wij zien deze jazz-makers, die zoo'n „stim- mungsvolle" sfeer kunnen scheppen, nog eens gaarne in Waalwijk terug. De leiding van den heer L. Crielaars zorg de bovendien voor een prettige afwis seling, zoodat we mogen zeggen dat de verzorging van dezen dansavond wei nig te wenschen overliet. De heer J. Spijkerman, secr. der W. Z. V., heeft een kort openingswoord gesproken om de aanwezigen welkom te heeten. Hij wees daarin op de wen- schelijkheid, dat de zwemclub ook tij dens het winterseizoen het contact met hare leden onderhoudt. Een speciaal dankwoord bracht hij aan de heeren Raaijmakers en Somers, die zich als steeds zeer voor dezen avond beijverd hebben, en die o.m. voor de prachtige versiering der zaal zorgden. Liefdewerk „Oud-Papier". Wij lazen dezer dagen een jaar-rap port van de Centrale afdeeling „Oud- Papier" te Oudenbosch over 1933'34. Daar was in 1934 niet minder dan 398.279 K.G. oud-papier afgehaald. Aan loonen werd uitgekeerd 3800 en aan vrachten 500.behalve wat tal van liefdewerken uit het geheele land daarvan profiteeren. Ook hier hebben we vroeger een bloeiende afdeeling gehad en het is gek dat we hier thans niet meer tot zoo'n ophaal- en verzendingsdienst kunnen komen, al zijn daartoe, ook onzerzijds, meermalen pogingen aangewend. Winteruitvoering voor de R.K.W.V. De winteruitvoering voor de leden an de R.K. Werkliedenvereengiing werd Maandagavond gegeven voor een volle zaal. De heer F. Passier sprak als Voor zitter der organisatie een openings woord. Hij heette de leden welkom en wenschte allen voor het nieuwe jaar meer goeds toe dan '34 gebracht heeft. Het programma voor de pauze werd verzorgd door de harmonie St. Cris- pijn, die onder leiding van den heer Straver, uitstekend musiceerde. De Legende Heroique, het Suite-bal let van Popy, de wals Donau-sagen en een tweetal fiksche marschen, waarbij ook de T.B.C.-marscli van den dirigent, werden zeer goed uitgevoerd. Ook het solo-werk van de clarinettisten J. v. Dongen, A. v. d. Avoird, W. en H. Stokwielder en van den piccoloist P. v. d. Hoven verdient alle waardeering. Het is een verheugend feit te kunnen constateeren, dat de harmonie over zul ke goede en vooral ijverige jonge mu zikanten beschikt. Voor de toekomst van het corps geeft dat goede verwach tingen. De heer A. Snijders bracht nog voor de pauze een humoristische scène. Jaarvergadering Chr. Gymn.-Vereen. „Kracht en Vlugheid". Maandagavond, 14 Januari, 's avonds half 8, hield bovengenoemde vereeni ging haar 7e jaarvergadering in het gebouw voor Chr. Belangen in de Be- soijenschestraat. Er bestond voor deze jaarvergade ring een groote belangstelling, want bij de opening was het zaaltje overvol met belangstellenden, donateurs en le den. De voorzitter, de heer Wilzing, opende de vergadering en liet zingen Ps. 252, waarna hij voorging in ge bed. Vervolgens sprak de Voorzitter een welkomstwoord tot de aanwezigen en heette vooral hartelijk welkom Ds. en Mevrouw Hoffman en eenige leden van den Kerkeraad. Hij zeide, zich zeer verheugd te gevoelen, dat ook zij aan wezig waren, daarmede blijk gevende van hun belangstelling voor de Chr. gymn.-sport in de gemeente. De Secretaris bracht zijn jaarverslag uit en gaf hierin een overzicht van het werk der vereeniging in het afge- loopen jaar. Evenzoo de 2e Pcnning- meesteresse over de financiën. De afgevaardigden van de verschil lende vereenigingen kregen nu gele genheid om hun gelukwenschen over te brengen. Zoo voerden o.a. 't woord: de heer Kuijsten namens de Zangver., de heer Ophorst namens de Chr. Jonge- lingsvereeniging, de heer B. van Don gen namens de Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond, afd. Waal wijk en mej. A. v. Caem namens de Chr. Meisjesvereeniging. Hierna richtte Ds. Hoffman het woord tot de feestvierende vereeniging. Hij feliciteerde hen met hun 7e jaar feest en wees op het nut van gym nastiek. Doch, zeide Z.Eerw., het is niet alleen nuttig, maar het is ook onze plicht om ons lichaam in goede conditie te houden. Naast een goede verzorging onzer ziel op de eerste plaats, volgt onmiddellijk de plicht van een goede verzorging van ons li chaam, als zijnde een tempel Gods, ons door Hem geschonken. En wij zijn als Christenen verplicht alles wal ons door God geschonken is, naar best vermogen te onderhouden, beide ziel en lichaam. Een gezonde ziel in 'n gezond lichaam, zoo besloot Z.Eerw. zijn toespraak. Tusschen deze officieele punten wa ren ook reeds eenige voordrachten ten beste gegeven, welke een hartelijk ap plaus oogstten. Hierna was het pauze en werden de aanwezigen onthaald op eenige ver snaperingen. Na de pauze volgde het meer amu sante gedeelte van het programma en werden verschillende voordrachten en samenspraken ten beste gegeven. Zonder aan de andere voordrachten tekort te doen, meenen we toch wel te mogen noemen de samenspraken: „Eind goed Al goed", een propagan dastuk voor de gymnastiek, dat door de verschillende spelers op uitsteken de wijze vertolkt werd. Verder noemen we „Een parodie op de naam K. V." door 2 aspirantjes, „De Scherpschut ters", eveneens door twee aspirantjes en „Op het Redactiebureau", die alle een hartelijk applaus mochten ontvan gen en een gezellige stemming onder de aanwezigen teweeg brachten. Aan het einde van de vergadering sprak de Voorzitter nog een dank woord tot de aanwezigen voor hun op komst, en verder aan allen die er aan hadden medegewerkt om dezen avond zoo goed te doen slagen. Ds. Hoffman sloot deze bijeenkomst met dankgebed en liet zingen Ps. 84 4. waarna allen hoogst-voldaan huis waarts keerden. Rennersclub „Excelsior". Gisteren werd in café „City" opge richt de Waalwijksche Rennersclub Excelsior, die staande haar eerste ver gadering reeds een ledental kon boeken van totaal 39 personen, waaronder 18 renners. Als bestuursleden werden gekoze^: als voorzitter de heer E. Verdurmen, secretaris de heer M. van Vugt, pen ningmeester dhr. A. Mulders-Sars, Commissarissen de heeren Jos. Sars en Frans de Vaan. De heer A. Nelissen werd als alge meen verzorger aangewezen. De oprichtingsvergadering had een zeer geanimeerd verloop; diverse be zwaren en andere onderwerpen vorm den een punt van bespreking. Aanslui ting bij de N.W.U. zal volgen, terwijl reeds spoedig de eerste trainingsrit ge organiseerd zal worden. Het bestuur meent er reeds thans op te moeten wijzen dat een groot aantal ambitieuze leden steeds zeer welkom zal zijn. Eventueele nieuwe leden kunnen zich alsnog aanmelden bij den secretaris der vereeniging den heer M. van Vugt, Grootestraat, v.m. Besoijen of in Café City, Markt, Waalwijk. De clubbijeenkomsten hebben voor loopig eiken Maandagavond plaats in Café City, Markt, Waalwijk. Allen die het wel meenen met de wielersport, meenen wij te mogen aan raden, zich alsnog aan te sluiten. Op de clubavonden, die voor ieder toegankelijk zullen worden gesteld, zul len de prestaties van diverse coureurs, zoowel van leden van de vereeniging als die van beroepsrenners, aan een be spreking worden onderworpen. Wij wenschen deze jonge vereeni ging goed succes en een lang bestaan toe. Liefdadigheidsuitvoering. Zooals wij reeds in het kort gemeld hebben zal het „Postavond-comité" in de zaal Musis Sacrum een liefdadig heidsuitvoering geven. Getroffen door de warme sympathie van de zijde van het Waalwijksche pu bliek voor de succesvolle postale lief dadigheidsuitvoeringen, heeft het comi té gemeend, zijn waardeering niet beter tot uiting te kunnen brengen, dan door ten bate van het plaatselijk Crisis-co mité een variétéavond te organiseeren, waarvan de opbrengst geheel zal strek ken tot steun van dat comité. Het is gelukt een programma samen te stellen, onder artistieke leiding van den gevierden humorist-conferencier Paul Ostra uit Amsterdam, die voor deze gelegenheid met een keur van ar- tisten naar Waalwijk overkomt, welk programma zeker niet voor dat van de postavonden zal onderdoen. Wij noe men o.a. de populaire filmactrice en cabaretière „Suzie Klein" (blonde Greet uit de film „De Jantjes"), de mu zikale fantast Wouter de Nijs en het fenomenale dansensemble „The Ret- tichini's". De uitvoering zal medio Februari a.s. plaatsvinden, terwijl de prijzen der plaatsen zoodanig zijn gesteld, dat voor iedereen gelegenheid bestaat de uitvoe ring bij te wonen. Verschillende heeren zijn bereid ge vonden een eere-comité te vormen, n.l. de H.H. Moonen, burgemeester, Eibers en Smolders, wethouders, Pastoor Hee- zemans, Ds. Louwe Kooijmans, J. C. Spapens, J. C. v. Eijkelenburg en C. Witlox, leden van het Crisis-comité, W. Timmermans, bankier en L. L. Blokzijl, directeur P.T.T.-kantoor. Het slagen van de uitvoering hangt uiteraard af van de medewerking van het publiek, en wij twijfelen er niet aan, dat het uitvoerend comité bestaande uit de heeren O. de Rouw, J. Bonis en J. Muis, ook nu deze medewerking zal ondervinden. De Jeugdige Vliegers. De Postduivenvereeniging „De Jeug dige Vliegers", gevestigd in café C. v. Heesbeen-iveetels, heelt Zaterdag haar 12'/2-jarig bestaan gevierd. Ter gelegenheid van dit feit werd een feestvergadering gehouden, tijdens welke de heeren J. v. Veldhoven, A. Verhoeven en A. van Hilst, die vanaf de oprichting lid der vereeniging zijn, werden gehuldigd. Pluimvee-tentoonstelling. De op Zaterdag en Zondag, 12 en 13 dezer, vanwege de Pluimvee-Vereeni ging voor Yvaalwyk en Omstreken in café van der Pluijm georganiseer de tentoonstelling van pluimvee en konijnen, toebehoorende aan leden der Vereeniging, mag zeer goed geslaagd genoemd worden. Het ten toongestelde was in het algemeen van uitstekende kwaliteit. De opening der tentoonstelling, die een druk bezoek had, vond plaats door den voorzitter, den heer Leon. Hartog. De keuring, die onder strenge con ditie geschiedde door de heeren Tuer- lings en Elshout van Kaatsheuvel, gaf de volgende resultaten: Hamburger zilverpel: jonge haan, le pr. en eere-prys J. Eijkens. jonge hen: le en 2e prijs J. Eijkens. Barnevelder: jonge haan: le prijs J. Eijkens. jonge hen: le en 2e prijs J. Eijkens. oude haan: le en eere-pr. J. Bakkers, oude hen: le en eere-, 2e en 3e prijs J. Bakkers. Twentsche grijzen: oude haan: le en eere-pr. L. Dijkstra oude hen: le prijs L. Dijkstra, jonge hen: le en 2e prijs Th. van de Griendt. Mechelsch hoen: oude hen: 2e prijs H. Versteeg, jonge hen; le en eere-, 2e en 3e prijs J. Zeegers. Sussex: jonge haan: le prijs L. Dijkstra, jonge hen: le en eere-pr. L. Dijkstra. Buff Orpington: oude haan: le en eere-pr. L. Dijkstra, oude haan: 2e prijs J. Verwiel. jonge haan: le en 2e pr. J. Verwiel. oude hen: le, 2e en 3e prijs en eer volle vermelding J. Verwiel. jonge hen: le en 3e prijs J. Verwiel. Witte Leghorn, oude haan: le prijs Th. v. d. Griendt. jonge haan: le en eere-pr. L. Dijkstra oude hen: le en 2e prijs Th. van de Griendt. Patrijs Leghorn: jonge haan: le en eere-pr. J. Bakkers jonge haan: 2e prijs H. Versteeg, jonge haan: 3e prijs J. Zeegers. jonge hen: le en eere-prys en 3e pr. J. Bakkers. Witte Wyandotte: oude haan: le en eere-prijs H. Stok wielder. jonge haan: 3e prys H. Stokwielder. oude hen: le, 2e en 3e prijs H. Stokr wielder. jonge hen: le pry's H. Stokwielder. Patrys Wyandotte jonge haan: le prijs L. Dijkstra, jonge haan: 2e prijs Arn. Verwiel. oude hen: le, 2e en 3e prys Arn. Verwiel. jonge hen: le en eere-pr. L. Dijkstra R. Isl. Reds: oude haan: le en eere-pr. J. van der Hammen: oude haan2e prijs C. v. d. Kolk. jonge haan: Eerv. vermelding J. van der Hammen. oude hen: Eerv. vermelding, Zeer eervolle vermelding en le prijs C. van der Kolk. oude hen: 2e en 3e prijs J. van der Hammen. jonge hen: le en 3e prijs en Zeer eervolle vermelding C. v. d. Kolk. jonge hen: 2e pr. J. v. d. Hammen. Columbia Wyandotte: Trio: le pr. en eere-prijs L. Hartog. Orloffs: Trio: le prijs en eereprijs L. Hartog. Patrijs Wyandotte: Trio: le prijs L. Dijkstra. Sussex: Trio: le prijs L. Dijkstra. Buff Orpington: Trio: le prijs J. Verwiel. R. Isl. Reds: Trio: le en 2e pr. J. v. d. Hammen. Wit Wyandotte Kriel: oude haan le prijs L. Dijkstra. Wit Plym. Rock Kriel: oude hen: 3e prijs L. Dijkstra, jonge hen: 3e prijs L. Dijkstra. Afdeeling Konijnen: Vlaamsche Reus: haaskleur, jonge ram, 2e prijs en eere-prys L. Dijkstra, geel, oude voedster, le en eere-prijs L. Dijkstra. geel, jonge voedster, 2e prys Z.E.V. H. van der Velde, wit, oude voedster, le en eere-prijs C. Trimbach. wit, oude voedster, eervolle vermel ding L. Dijkstra. Loth. Papilion: jonge ram, 2e prijs en Eere-prijs J. Eijkens. Blauw Weener: jonge ram, 2e prijs J. Mantjes. jonge voedster: le prijs en eere-prijs en Eervolle vermelding J. Mantjes. Witte Weener: jonge ram, 2e prijs H. Versteeg, jonge voedster, le en eere-prijs H. Versteeg. Belgisch haaskleur: jonge ram, le prijs H. Versteeg, jonge voedster: le en eere-prijs en 3e prijs L. Dijkstra, jonge voedster, 2e prijs H. Versteeg, Havana: oude ram, le en eere-prijs H. Ver- jonge ram: 2e prijs L. Dijkstra, jonge voedster, le prijs L. Dijkstra oude voedster, le prijs L. Dijkstra. Black and Tan: jonge ram, 2 eerste en eereprijs L. Dijkstra. jonge ram, 2e prijs H. Versteeg, jonge voedster, le prijs H. Versteeg. Hollander: zwart, jonge voedster, le prijs Dykstra. blauw, jonge voedster, le prijs L. Dijkstra. Brandneus: jonge voedster, 2e prijs J. Mantjes. Black and Tan: oude voedster, le prijs H. Versteeg, Speciale prijzen werden nog toege kend aan: L. Dijkstra, wisselbeker voor mooi ste haan, Buff Orpington. J. Bakkers, wisselbeker voor mooi ste hen, Patrijs Leghorn. L. Hartog, wisselbeker voor mooi ste trio, Orloffs. L. Dijkstra, wisselbeker voor mooi ste krielen, Wit Wyandotte. L. Dijkstra, wisselkrans voor mooi ste ram, Black and Tan. L. Dijkstra, wisselbeker voor mooi ste voedster, Belgisch haaskleur. den Bredaschen weg had te ongeveer 9 uur een zeer ingewikkelde slippartij plaats. De heer I. alhier reed met zijn agen in de richting Breda en moest remmen voor een groepje nieuwsgie rigen, dat stond te kijken naar twee auto's die op dezelfde plaats geslipt waren. De auto van den heer I. volgde het voorbeeld van zijn collega's zeer te gen den zin van de inzittenden, die het liever bij een figuurlijk „slippertje" hadden gelaten en belandde op zijn beurt tegen een der stilstaande wagens. Alsof het nog niet genoeg was, pro beerde ook een vierde wagen, die in dezelfde richting reed, de glijbaan. Deze auto liet weliswaar de drie an dere met rust, maar kwam er zelf niet beter af en botste tegen een boom. Alle vier de wagens, die daar zoo broederlijk hun lot deelden, konden met lichte schade hun weg vervolgen, zij het met een bescheiden vaartje om niet voor de tweede maal de neus te stooten. 'n Drijfjacht met slechten afloop. Een gezelschap Waalwijksche jagers trok gisteren welgemoed naar de Giers- bergsche heide om daar te trachten de bewoners te verlossen van den over vloed aan konijnen, die in deze heide leeft. En het waren niet van die half bakken Zondagsjagers, integendeel, zij verstonden het vak uitstekend. Dat bleek wel toen zij met een dikken buit van niet minder dan 20 konijnen op den terugweg gingen om hun huisvrouwen met die mooie boutjes te gaan verblij den. Bij dit succes kon er zelfs wel een bezoek af aan een café, dat onze jagers ongelukkiglijk op hun thuisreis moesten passeeren. Zeer tegen jagersgewoonte bleef het gezelschap wel wat al te lang zitten latineeren over den vetten buit van deze drijfjacht. En met het aantal opgedischte jagersverhalen steeg ook 't kwantum van het geestrijke sausje, waarmede deze geschiedenissen werden overgoten. Zoo kon het niet uitblijven, dat de jagers op den duur door een ver grootglas gingen kijken en toen zij op stonden om hun thuisreis te vervolgen, dachten dat hen buiten niet een buit van 20, maar een van wel 100 konijnen wachtte Maar de koude avondwind nam hen spoedig die illusie weg, want buiten ge komen bemerkten zij dat begeerige han den hun fietsen tot op het ijzer hadden ontkleed, zoodat deze daar naakt in het rek stonden, hoewel zij er in keu rige bontjasjes getooid waren inge- plaatst. Ontstemd vervolgde het gezelschap zijn weg, zonder den heerlijken buit van hun dagwerk. Maar nu wilde het on geluk dat een hunner al te zeer zat te piekeren over het verlies van zijn mooie, vette konijntjes, zoodat hij vergat zijn stuur in de goede richting te houden en pardoes met een plons in den sloot naast den weg reed. Dat kwam er nog aan te kort. Met vereende krachten werd de vriend weer opgediept en verslagen steeg het gezelschap weer ter fiets en men zocht geruststellende woorden voor den makker, die daar in zijn natte pak zich voortstampte Tot men in Waalwijk kwam, waar hun wegen scheidden en zij elk voor zich, niet zonder schroom, den huise- lijken haard gingen opzoeken. Schoorsteenbrandje. In de Min. Loeffstraat, bij Mej. Wed. v. d. P., brak Zondagmiddag brand uit. De in de buurt wonende brandmeester, de heer Beynen, wist met een snel- blusch-apparaat het vuur tijdig te be dwingen. Cursus Kanarie-sport. Door het overgroote succes dat de Eerste Waalwijksche Kanarie Vereeni ging mocht ondervinden op haar laatst gehouden Kanarie-Tentoonstelling bij den heer v. d. Pluijm en de vele inlich tingen die er toen gevraagd werden over de kanarievogel-sport, heeft het bestuur van de E.W.K.V. besloten een cursus te organiseeren. Deze eerste cur sus zal gehouden worden a.s. Zaterdag avond van 7 tot 9 uur in de zaal van den heer A. v. d. Pluijm. Om de vele kanarieliefhebbers in de gelegenheid te stellen den cursus mede te maken, heeft het bestuur besloten om iedereen vrij toegang te verleenen. Deze cursus zal gegeven worden door den heer Peeters uit Tilburg, keur meester van den Ned. Kanariebond. Er zullen een 8-tal eerste klas kanarie vogels aanwezig zijn, zoodat de cursus gemakkelijk te volgen zal zijn. Het be stuur hoopt dat velen van deze gratis gelegenheid gebruik zullen maken. Verordening Winkelsluiting. Ged. Staten hebben hunne goedkeu ring verleend aan de gewijzigde Win kelsluitingsverordening dezer gemeen te. Vanaf heden mogen dus ook de si garenwinkels en slijteryen op Zonda gen tusschen 8 uur v.m. en 8 uur n.m. gedurende 6 uren geopend zijn, mits de y en van openstelling op een door of vanwege den burgemeester gewaar merkte kaart in den winkel zijn aan gegeven. Onderlinge Vriendschap. Het jaarlijksche bal der Ontspan- nings-Vereeniging Onderlinge Vriend schap. zal gehouden worden op Zater dag 19 Jan. a.s. van 7 tot Htruu£ ,n Concertzaal „De Lindeboom Het en semble v. d. Akker staat borg voor de de muzikale verzorging, zoodat leden en genóodigden een genotvolle avond staat te wachten. Een ingewikkelde slippartij. De gladde wegen hebben Zaterdag avond verschillende automobilisten parten gespeeld. Op den spiegelglad- Biggelaars Bioscoopvoorstellingen. Gisteravond had in het R.D.B.-thea- ter de première plaats van de Bigge- laars Bioscoopvoorstellingen met op treden van de bekende radiojjrarao- foon-zanger Guus Keddy. De belang stelling was buitengewoon groot. Het gebodene viel zeer in de smaak van de talrijke aanwezigen, want na ieder op treden van Guus Keddy viel hem een allerhartelijkst applaus ten deel, dat zeer wel verdiend was. OoW het film-gedeelte, bestaande uit journaals, een kl):ht en het hoofd nummer „Rond een Millioen", werd zeer gewaardeerd. De firma Biggelaar heeft hier wel de hand gelegd op een buitengewoon in de smaak vallende en origineele reclame. Zooals gemeld, kunnen hedenmiddag om 3 uur alle werkloozen deze voor stelling geheel kosteloos bijwonen. In- en uitvoer van schoenen. Blijkens de December-statistiek be droeg de invoer van lederen schoenen in de afgeloopen maand December 20.041 paren, tegen 68.508 paren in De cember 1933. Voor rubberschoenen bedroegen deze cijfers resp. 169,651 en 60.275 p. De uitvoer van lederen schoenen be liep in Dec. 1.1. 5.912 en in Dec. 1933 2555 paren. De uitvoer van rubber schoenen was in Dec. zoodanig geslon ken, dat het cijfer niet meer in de sta tistiek is opgenomen. Prov. Regelingscommissie Paardenfokkerij Bij besluit van Ged. Staten van N. Brabant d.d. 5 Dec. 1934 zijn herbe noemd tot leden der Provinciale Rege lingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Brabant de heeren A. D. van der Schans te Rijswijk en L. C. Punt Hzn. te Klundert. Bekendmakingen. De C. v. P. te Apeldoorn vestigt de aandacht van belanghebbenden op de omstandigheid, dat sommige gewezen

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5