Ondertrouw brieven en -kaarten PLAATSELIJKE BERICHTEN, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, MARKTBERICHTEN. AGENDA. GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN, ris ïerslrekt voorscliollen en crediefen QPflRT NIET-KATHOLIEKEN colporteurs van het Administratiekan toor voor Aflosbare Waarden te Am sterdam, thans werkzaam zijnde voor hel Apeldoornsche Administratie-kan toor voor Aflosbare Waarden, thans genaamd Nationaal Kantoor voor Af losbare Waarden, directeur Schram, op een vermoedelijk misleidende wijze de cliënten van het in liquidatie zijnde Amsterdamsche Administratiekantoor trachten over te halen hun verdere af betalingen niet aan het Amsterdam sche, doch aan het Apeldoornsche kan toor te doen. Het gevolg daarvan is, dat zij, die zich lieten overhalen, door beide kan toren voor betaling worden aangespro ken. Men zij op zijn hoede. De brig.-comm. Kon. Mar. te Sie- bengewald geeft een ieder en in het algemeen belang namens den O. v. J. te 's-Hertogenbosch ernstig in over weging, geen relaties aan te knoopen met instellingen of personen, wanneer dit betrekking heeft op de Hollandsche Grondkredietbankloten, Rotterdam- damsche Schouwburgloten of soortge lijke stukken en in het algemeen voor aankoop van dergelijk soort stukken zeer voorzichtig te zijn. De C. v. P. te Schiedam maakt be kend, dat M. van Weerden, thans Rot- lerdamschedijk 197, 2e etage, de namen zijner instelling „De Onderlinge' „Éigen Hulp" en „Vereenigde Spaaar- Crediet Verzekering", waartegen her haaldelijk werd gewaarschuwd in het Algemeen Politieblad, heeft veranderd in „Volharding", terwijl de voorwaar den de zelfde zijn gebleven. Onder den naam „Volharding" adverteert van Weerden, reeds in de pers. De reeds eerder gepubliceerde waar schuwing betreffende de 3 eerstge noemde instellingen is ook voor de „Volharding" van kracht. De Burgemeester van Best geeft iedereen, doch speciaal grossiers en winkeliers, in overweging, niet in han delsrelatie te treden met P. Biermann, wonende te Best D 45. Biljarlconcours »Ons Genoegen Zaterdagavond werd het biljart concours, uitgeschreven ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van »Ons Genoegen», gesl den met een wedstrijd tegrii de E.B.C. (café 't Vosje.) De uitslag was als volgt E. B. C.: v. d. Geld 38 1)., 83 p.; J. Slaats 27 b„ 100 p.W. Pulles 16 b. 57 p.; H. Klijn 14 b., 34 p.; H. Pulles 27 b., 63 p. Totaal 121 b. 337 p. Gem. 2.785. Ons Genoegen J. Klerks 38 b., 100 p.T. van Weert 26 b., 88 p. F. Slaats 16 b.. 100 p.; J, de Graaf 14 b., 100 p.; B. Pulles27b., lOOp Totaal 121 b. 488 p. Gem. 4.033. Uitslag van het concours: 1 E.R B. Rijen gem. 3,801 2 B.J.C. Drunen 3,079 3 K.O.T., Waspik 3,000 4 W.B.C. Waalwijk 2,966 5 Patronaat Elshout 2,892 6 Amusement Waalwijk 2,836 7 E B C. Waalwijk 2,785 8 Volharding Sprang 2,083 Hoogste serie F. Slaats (W.B.C.) 34 p. Zijn naamgenoot van »Ons Genoegen» behaalde een even hooge serie. Orthopaedische Schoenmakerij. Wij lezen in »Het Vaderland» 's Ha ge De orthopaedische schoen makerij in Nederland. Haar ontwikkeling en haar taak door Frederik Hoek. Waalwijksche Stoomdrukkerij AntoonTielen Deze lezenswaardige en vakkun dige en ook voor den leek inte ressante brochure heeft allereerst een etisch doelte bereiken, dat geen enkel gebrekkig en arm meae- mensch zich slecht geschoeid moet voortsleepen. Om dat dat doel te bereiken zijn de menschen van de schoen- en lederbranche de eerst aangewezenen. De schrijver vervolgt dan Ik stel mij voor, de slichting van een fonds te beheeren door mannen en zoo mogelijk ook door vrouwen, aangewezen door de in onze brdnche bestaande organisaties. Dit fonds zou zijn inkoms en kunnen vinden uit: Jaarlijksche vaste bijdragen van menschen uit de schoenen leder branche en van anderen die met het doel sympathiseeren Collecten o.a. bij vertooning van de film »De kreupelen gaan»; Busjes te plaatsen in schoenmake rijen, schoenwinkels, ledermaga zijnen, kantoren etc. De opbrengst van boeten (b.v. van van vereenigingen wegens niet be zoeken van vergaderingen, vereeni- ging Leder Controle Station, en Centrale H. L. S.); Schenkingen Subsidies van publieke lichamen, «Is gemeenten en hel Rijk. In zake subsidies meen ik, dat deze achteraan op de lijst van mo. gelijke baten geplaatst moeten wor den, omdat het, in dezen tijd vooral, wenschelijk is dat het particulier initiatief voorop gaat ik eindig mijne beschouwing met den wensch, dat zij moge medewerken tot een afdoende verzorging van alle ge brekkige voet- en beenlijders, met het beste orthopaedische schoeisel dat gemaakt kan worden, tot een zoo goed mogelijke opleiding van den orthopaedischen schoenmaker, tot verbetering van de techniek van de orthopaedische schoenmakerij en tot bloei en welvaart van dit belang rijk deel van het schoenbedrijf en van zijn beoefenaren. DRUNEN. Vergadering R.K VV'.V. Dinsdagavond hield de R.K. Werk- liedenvereeniging een propaganda- vergadering in de zaal der Meisjes congregatie Om 8 uur was de zaal bijna geheel gevuld met leden en ongeorganiseerde arbeiders. Voorzitter Lommers heette allen welkom. Vervolgens werd het woord gegeven aan de heer de Gier uit den Bosch, die een propaganda-rede hield. Het is thans meer dan noodzakelijk dat wij vereenigd zijn, zeide spr. Als wij eens rondzien is er eener- zijds een groote algemeene armoede en van den anderen kant kapitalen die in economische zin worden vernield. Hoeveel kostbare schepen zijn vernield of hebben geen waarde meer, hoeveel fabrieken zitten vol gepakt en hebben geen afzet meer? Is het wonder dat velen de moed laten zakken en langzaam afzakken in een poel van onverschilligheid? Daartoe zouden ook de katholieke arbeiders kunnen komen indien er niet de vereeniging was, waarop zij ten volle kunnen vertrouwen. De katholieke arbeidersbeweging staat eiken dag op de bres om de belangen, de individueele en collectieve be langen van de arbeiders te behar tigen. Spr. gaat na wat bet R.K. Werkliedenverbond reeds heeft be reikt, vooral de sociale wetgeving. Doch wij moeten vooruit naar een nieuwe toekomst zegt spr. Een duurzaam economisch herstel is alleen mogelijk door ordening in productie en handel. Publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie zal er komen als alle arbeiders hun plicht doen en zorgen voor een krachtige arbei dersbeweging. Na nog het nut te hebben geschetst van de instellingen van den R.K. Werkliedenbond ein digde spr. met een krachtige opwek king lid te worden of goed lid te blijven. De Voorzitter sprak aan het slot een dankwoord tot den spreker, waarna de vergadering gesloten werd. ^NIEUWKUIJK. Door de R. K. Iviesvereeniging alhier zijn voor de a.s. verkiezing voor de Prov. Staten candidaal gesteld de heeren G. R. v. d. Ven, VlijmenHoogers, den Boschvan Uden, den Bosch en v. Herpt te Herpt. y De heer Hub. van Engelen, lid van den gemeenteraad alhier, zal zich bij de a.s. verkiezingen als zoodanig niet meer herkiesbaan stellen. HERPT. Raadsvacature. In de ge houden zitting van 't stembureau werd als lid van den gemeenteraad gekozen verklaard de heer Jac. de Wilt Pzn„ die zijn benoeming aannam, zulks in de va cature J. C. van Bokhoven, overleden. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). In de zaal van den Chr. Volks bond alhier kwam Maandagavond de afdeeling SprangCapeile en Omstreken van den Ned. Chr. Werkmeestersbond in tweede jaar vergadering bijeen, onder leiding van den voorzitter dhr. A. Spierings. Na opening op gebruikelijke wijze, wijst de voorzitter in zijn openings woord op de droeve tijden die we beleven en vraagt, ziende op de groote werkeloosheid, of er nog ooit verandering zal komen. Alom wordt gehoord hetgeen God en geen Meester, en toch, zegt spr., blijft nog altijd die troost uit Gods Woord Die het van mij verwachten, zullen niet beschaamd uitkomen. Daar tegenover staat echter: Een iegelijk die mij niet belijdt voor de menschen, zal ik niet belijden voor mijnen ader, Die in de hemelen is. Het moet hier zijn een belijden of een verloochenen, vóór of tegen Christus. Op alle terrein des levens hebben wij de christelijke beginselen uit te dragen, dan ook mogen wij ver wachten den zegen des Heeren op onzen arbeid. Met Gods Woord tot richtsnoer gaan wij veilig te midden van al de gevaren die ons omringen. Spr. dankt God voor de vele zege ningen in het afgeloopen vereeni- gingjqaar ontvangen. Tenslotte roept spr. de aanwezigen hartelijk welkom toe en wenscht hun een gezellig samenzijn. Door den heer C. Pompen, afd.- secretaris, werd vervolgens een breedvoerig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat het ledental van 16 tot 21 was gestegen. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn keurig uitgewerkt verslag. De heer G. J. van Rut, hoofd bestuurder, ook ter vergadering aanwezig zijnde, feliciteerde de ver eeniging met haar tweejarig bestaan en sprak vervolgens over het heden, verleden en de toekomst der afd., waarbij spr. opwekte moedig voort te arbeiden aan den arbeid der Chr. sociale beweging, afziende van eigen kracht, maar voortwerkende in de kracht des Heeren. Draagt het geloof als een llambouw voorwaarts, weten de dat God regeert. Vervolgens wekte spr. de tragen op tot meerdere acti viteit. In zijn peroratie spoorde spr. aan tot liefde voor de chr. sociale actie, opdat niet alleen de afd. in uiterlijke groei, maar ook in innerlijke kracht zich mag zien toenemen, Gode tot eer en de afd. tot welzijn. Onder het staande zingen van twee coupletten van bet Wilhelmus, werd een collecte gehouden voor een Crisis—steunfonds van den Chr. Besturenbond Sprang Capeile, en welke collecte f 6.25 opbracht. Verschillende afgevaardigden voer den vervolgens het woord, o.a. van de Chr. Besturenbond, deafdeelingen Capeile en Sprang Chr. Fabrieks- arbeidersbond, Chr. Bouwvakarbei dersbond, Chr. Volksbond en afd. Patrimonium, welke allen de beste wenschen voor de nog jeugdige organisatie uilten. De avond werd verder gezellig doorgebracht met zang, muziek en voordrachten van ae heeren G. v. d. Schans, P. Faro, A. Spierings en Labordus, terwijl de dames zorgde voor gulle tractatie. De vergadering werd met dankgebed besloten. De Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond kwam Maandag avond in vergadering bijeen. Dooi den heer Adr. Braspenning werd als onderwerp behandeld »Debeteekenis van de sociaalpolitieke programs van het C.N.V.» Aan de hand van de volgende punten zette inl. zijn keurig onderwerp breedvoerig uiteen. 1. De Christelijke Vakbeweging is politiekneutraal; 2. Waarom een sociaalpolitiek program Langs welken weg en met welke middelen moet getracht worden de sociaal- politieke verlangens der Chr. Vak beweging tot verwezenlijking te brengen?; 4. De inhoud van het sociaalpolitiek program 5. Sociale gemeente politiek. Een llinke be spreking volgde op deze inleiding, waarna met dankgebed werd ge sloten. A.s. Vrijdagavond van 5—8 uur zal in de Consistoriekamer der JNed. Herv. Kerk aihier de stemming plaats hebben voor een lid in het College van Notabelen, in de vacature W. N. Kuijsten. Tot onderwijzeres bij de Chr. School alhier werd benoemd mej. Hulst uit Dordrecht, die 1 Februari in dienst hoopt te treden. CAPELLE Donderdagavond half 8 hoopt de A, R. Kiesvereeniging haar jaarvergadering te houden. Ingeleid zal worden „Jblerv. Geref. en de A. K. Partij'' door den heer H. Kor te weg. Alle belangstellenden hartelijk welkom. GEERTRUIDENBERG. Donder dag a.s. des avonds om 7 uur zal door de R.K. Werklieden vereeniging alhier in het R.K. Parochiehuis een vergadering worden gehouden waar als spreker zal oplreuen de heer J. Andriessen, lid oer le Kamer met als onderwerp »De leitelqke groei naar bedrijisorganisalie,» Zondag en Maandag j.l. beide avonden om half acht werd in het R.K. Parochiehuis alhier een uit voering gegeven door de R.K. Too- neelvereeniging St. Joseph. Opgevoerd werd het drama (anti oorlogspel) in 4 beurijven »Gij zult niet dooden» alsmede het blijspel in 2 bedrijven »De dertiende klok slag.» Beide avonden was de zaal goed bezet en leverden de dilettan ten een keurig spel. Onze symphonie Cecilia heeft de vereerende uitnoodiging ontvan gen haar medewerking te verleenen aan een drietal opvoeringen van het drama »De Nar» door de R.K. pro- pagandaclub te Raamsdonksveer op 27, 28 Januari en 3 Februari a.s. Aan deze uitnoodiging is door de; Symphonie gevolg gegeven. - Predikbeurten op Zondag 20 Januari 1935. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des n m. half zes Ds. de Roos uit Helvoirt. DUSSEN. Op Zondag 27 Jan. a.s. zal de R.K. Landarbeidersbond alhier n groote propaganda-dag organiseeren. Een tweetal sprekers zullen alsdan in het Vereenigingsgebouw optreden. Geslaagd. De heer A. Schalken Pzn. slaagde voor het te Eiadhoven afgenomen examen, voor het praktijk diploma Duiische Handelscorrespondentie .Mercurius". Geslaagde genoot zijn opleiding aan het Eerste R.K. Instituut van Handels onderwijs van den heer Joh. v. beek te Tilburg; docent de heer A. J. En gering, Leeraar M O Duitsche taal. Inschrijving Dienstplicht. SI In deze gemeente werden dit jaar 91 personen van de lichting 1936 voor den dienstplicht ingeschreven. Hier van werd door 26 personen vrijstel ling gevraag, n 1 22 wegens broeder- dienst, en 4 wegens het bekleeden van een geestelijk ambt. Bekroond. Op de te Waalwijk gehouden ten toonstelling van de Pluimvee— en Konijnenvereeniging Waalwijk en Omstreken, behaalde de heer P van der Velden Zacht, met zijn inzending gele vlaamsche reuzen een 2e prijs, en voor een de qualificatie Zeer Eervolle vermelding. \j Nieuwe verlichting schoenfabriek. De N V. M. Zacht's Schoenfabrie ken alhier, fabrikanten van de„Emza* en „M.Z." Schoenen, gingen er deze week toe over, om een hier te lande geheel nieuwe verlichting toe te pas sen. De N.V. Philips Gloeilampen fabrieken te Eindhoven, plaatste in dit bedrijf een aantal z.g n. kwik damplampen welke voor de verlichting van het interieur eener schoenfabriek zeer geschikt zijn. Deze methode van verlichting ondervangt geheel het dikwijls zeer lastig werken bij kunstlicht, vooral in de afdeelingen soijderij en stikkerij eener schoenfabriek Het geeft daarbij een prachtig effect. Apollo. Zaterdag hield de harmonie „Apollo* een jaarvergadering. De aftredende bestuursleden de heerenjj A Schalken, Th. van den Hoven en J Schellekens werden met algemeene stemmen her kozen. De kas sloot met een batig saldo. De plannen werden besproken om in 1935 aan een concours deel te nemen Naast vele voorstanders vond dit idee echter ook meerdere bezwaren vooral van financieelen kant. Ook het plan een bezoek te brengen aan de wereldtentoonstelling te Brussel kwam ter tafel. Definitief is nog geen besluit genomen, doch vermoedelijk zal of wel het een of wel het ander op 't zomerprogramma komen. V Burgerwacht Vrijdagavond 8 uur zal de Burger wacht afdeeling Kaatsheuvel in de zaal van den heer Jan van Dun ver gaderen tot het houden van de prijs- uitdeeling van de dezen nazomer gehouden schietwedstrijden. Naast de prijsuitdeeling zal de avond gevuld worden met het houden van een onderlinge schietwedstrijd met een luchtbuks, waarmede eveneens zeer waardevolle prijzen te winnen zijn door diverse begunstigers beschikbaar gesteld. ST. JOACHIMSMOER. De R.K. Voetbalvereeniging Blauw-Wit ver gaderde 1,1. Zondag bij M. Maas. Op deze eerste vergadering in 1935 wenschte de Voorzitter de leden een Zalig Nieuwjaar en uitte de wensch dat de vereeniging in 1935 een betere toekomst tegemoet mag gaan. Dit kan als alle heimelijke tegenwerking eens achterwege blijft. Ondanks de vermindering der inkomsten en verhooging der uitgaven, sloot de kas nog met een batig saldo van pl.m. f4.'t Dankwoord aan den ijverigen Penningmeester, den heer E. v. d. Velden, was welverdiend. Wederom had een lid door ver trek ons verlaten. 't Voorstel der vorige vergadering om de contributie te verlagen werd na inleiding door den voorzitter verworpen. Heusden, 15 Jan. D 3 timmerman P. de Graaij kwam zoo mei zijn hand in aanraking met een cirkelzaag, dat medische hulp moest worden verleend. Zaterdagmiddag om 3 uur hield de heer H. v. d. Rol namens het Bestuur der R.K. Fanfare een toe spraak tot de bezoekers van de Bazar (in 't R.K. Vereenigingslokaal) ten bale van de Faniaie der H. Familie, waarbij hij ruimschoots dank bracht aan allen, die op eenigerlei wijze hetzij door schen kingen, hetzij aoor hunne capacitei ten in diensl te stellen, hadden mee gewerkt. Daarna gaf hij het woord aan den Edelachlb. Heer De Haan, loco burgemeester, om de feeslelijkheden mei eenige welgemeende woorden te openen. Burgemeester Wijs was door bezigheden (in het Saargebied) verhinderd aanwezig te zijn. Spreker verklaarde, dat het Ge meenlebestuur het werken der ver- eenigiug sympathiek vond en dat het bereid was lol daadwerkelijken steun al was die dan ook onvoldoende. Hierom beval hij den bazar ten zeerste in de milddadigheid aan en hoopte, dat deze succes mocht liebhen en dal allen hun uren bij de vele en velerlei vermakelijkheden in gezelligheid luuciitendoornrengen, waarna hij de bazar geopend ver- klaaide. Des avonds om half acht gaf de fanfare »Uefening eu Uiispanning» een schitterend concert, terwijl Zon dag en Maandag de Heusdensche Bond de gezelligheid verhoogde. A.s. Donderdagavond om 7 uur zal ais spreker optreden in het R.K. Vereenigingsgebouw, voor de leden van den R.K. Werkliedenbond de Heer H. v. d. Pol. Onderwerp Gemeenschap en Persoonlijkheid. Mej. v. BI. stond op een trapje om de ruiten te wasschen. Plotseling brak een trede, met het gevolg dal zij viel, waarbij zij een pols brak en een wond opliep aan 't gelaat. Na tnuis voorloopig vei bonden te zijn, heeft Dr. V. daarna in het St. An- toniusgesticht haar verder behandeld De voortzetting van de ondeiV linge competitie bij de damclub V.D. had tot resultaat Fnters-Ger. Jonkers 11; A. Deurloo— Bax afgebroken. Bax staat een stuk voor. De hoofdprijs bij de verloting ten bate van de R.K. Fanfare is gevallen op 261. V VOETBALSPORT. K. N. V. B. De Competitie- De sneeuwbal is oorzaak geweest dat het geheele program verstoord werd en slechts enkele wedstrijden doorgingen. Fen der candidaten voor het landskam pioenschap is Zondag toch reeds bekend geworden, n.l. het Groningsche Veluci- tas, dat elk jaar tot de groote vijf pleegt te behooren. In het Zuiden kwam P.S.V. weer een stapje nader tot den titel want door een fiksche overwinning op haar stadgenoo- te staat deze club thans 3 punten voor op N.A.C. Voor Willem II gaat het er steeds donkerder uitzien. De club kreeg nu haar tweede nederlaag van NOAD en staat met beduidenden achterstand op de laatste plaats, zoodat het te vreezen is dat de Tilburgers daar zullen blijven. Het kan raar loopen! In de tweede en derde klasse werden alle terreinen afgekeurd, uitgezonderd in Oss, waar Baardwijk een kapitale nederlaag leed. De uitslagen zijn: lste klasse: PSVEindhoven 40 Wilem IINOAD 02 De stand is: PSV 13 10 3 0 23 36—12 NAC 13 8 4 1 20 42—22 BW 13 7 1 5 15 27- u9 Juliana 13 5 4 4 14 2524 LONGA 12 4 3 5 11 20—26 Eindhoven 14 5 2 7 12 2733 MVV 14 3 5 6 11 21—20 NOAD 13 4 2 7 10 25—31 Bleüerheide 13 3 3 7 9 1425 Willem II 14 2 3 9 7 15—30 WAALWIJK. W. S. C. De wedstrijden van Zondag konden wegens den sneeuwval niet doorgaan, zoodat de belangrijke ontmoeting WSC Ficus tot later gereserveerd blijft. WSC heeft nu Zondag vrijaf en zal waarschijn lijk een vriendschappelijke uitwedstrijd spelen. WSC 2 speelt Zondag thuis tegen Ca peile. JULIANA. De Zondag j.l. in Oss gespeelde wed strijd eindigde in een overwinning voor T.O.P. TOP is volledig terwijl Juliana met enkele invallers in het veld komt waar door een heele wijziging in het elital werd aangebracht. TOP treedt direct aanvallend op en heeft al spoedig suc ces. Juliana komt ook enkele malen ge vaarlijk voor het TOP-doel waar de kee per nog weet te redden. TOP weet den stand voor rust tot 50 op te voeren en hoewel Juliana een tijd in de meer derheid is geweest worden geen doel punten gemaakt. Na rust is Juliana ver schillende maien voor het TOP-doel wel ke echter geen succes brengen. Als dan even later een tweetal doelpunten, in buitenspel gemaakt, aan TOP worden toegekend verslapt het spel en weet TOP nog 2 maal te doelpunten en eindigde deze wedstrijd in een verdiende doch geflatteerde overwinning voor TOP. Juliana 2Nivema en Juliana 3Nive- ma 2 gingen wegens terreinafkeuring niet door. R. W. B. RWB 3 wist Zondag tegen hun naaste concurrenten, Devo 3 44 gelijk te spe len, waarmede zij de bovenste plaats alsmede de beste kansen voor het kam pioenschap behielden. RWB 4 leed weer een zware nederlaag met 91 moesten ze in WSC 4 hun meerdere erkennen. A.s. Zondag de wedstrijd van het sei zoen RWB 1TOP 1. i. y. c. b. De Competitie. Kolping Kampioen. Reeds nu is de Helmondsche club Koiping er met zeer grooien voorsprong in gesiaagd liet kanipioenscnap üer Zui- üeujke eerste klasse te verwerven. De sianuennjst toom overduidelijk Hoeveel sterker ivolping zich getoond neelt dan ue overige ploegen. De unsiagen van Zondag zijn GennepVenlosche bóys 13 WnüeiminaMulo 22 SVBDongen 13 Kolpinguest vooruit 3U De stand der lste klasse is nu: Kolping 15 14 1 29 56—14 Dongen 15 9 2 4 2U 4930 Branantia 13 7 4 2 18 3520 Mulo 15 7 4 4 18 36—29 KKTVV 15 6 3 6 15 38—41 \\nhelmina 13 5 3 5 13 2927 SVB 13 4 2 7 10 19—39 Best Vooruit 14 2 4 8 8 2031 Venl. Boys 15 2 2 11 6 15—38 Gennep 14 2 1 11 5 2149 R.K.V.V. H.E.C. HEC 3 maakte Zondag j.l. eén ver geel'sche reis naar Kaatsheuvel, daar napid geen berient van terreinatkeuring had gezonden. Zondag zu Januari wordt gespeeld: Veiociias 1HEC 1. HEC 2—WVR 2. Vios 2B—HEC 3. WIELERSPORT. Spannende wedstrijd te Brussel. In een Zaterdagavond gehouden kop pelrace te Brussel onderscheidden zich in het bijzonder Wals en Slaats. De uitslag was: 1. WalsDe Pauw. 2. v. Vlokhoven-v. Buggenhout. 3. BuysseSlaats. 4. HaesendonckxBerreijcken. Op één ronde: 5. LonckeDekuysscher. Op 2 ronden: 6. 7, 8, 9 en 10 CharlierDeneef, SchoenLohmann, Di PacoPie- montesi, AertsJ. van Kempen en SmetsMartin. Op 3 ronden: 11. BillietBonduel. Op 4 ronden: 12. HurtgenIppen. Op 5 ronden: 13 en 14 Gebr. Vroomen en Haegel- steensBalwir. Op 7 ronden: 15. Koumans-Kuijper. De Belgische wielerkampioen verongelukt. Zaterdagavond is Alexis Heusy, kam pioen van België der amateur-sprin ters, op de winter-wielerbaan te Brus sel verongelukt. Bij een valpartij kreeg hij een pe- daalstoot tegen het hoofd, die 'n dub bele schedelbreuk veroorzaakte. Overgebracht naar het ziekenhuis te Schaerbeek, overleed Heusy nog in den loop van den nacht. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF, WAALWIJK. (Wijzigingen voorbehouden). DONDERDAG 17 JANUARI 1935. Programma 1. 8,30 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.30 v.m. Huizen. Programma 3. 8.05 v.m. Parijs. 10.35 v.m. Droitwich. 6.20 n.m. Leipzig. 7.35 n.m. Lonaon Regional. 11.35 n.m. Droitwich. VRIJDAG 18 JANUARI 1935. Programma 1. 8,00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. 7.00 v.m. Deutschlandsender. 8.05 v.m. Parijs. 10.35 v.m. Droitwich. 3.00 n.m. Divereen. 6.50 n.m. London Regional. 8.55 n.m. Droitwich. ZATERDAG 19 JANUARI 1935. Programma 1. 8,00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. 8.05 v.m. Parijs. 10.25 V.1J. Droitwich. 6.25 n.m. Leipzig. 9.50 n.m. Boedapest. 10.20 n.m. Londen Regional. Vee en Paarden. ROTTERDAM, 15 Januari. Ter runderen, 235 vette kalveren, 1034 veemarkt waren heden aangevoerd 3791 dieren, als: 173 paarden, 6 veu lens, 1180 magere runderen, 681 vette nuchtere kalveren, 179 graskalveren, 263 schapen of lammeren, 1 varken, 39 bokken of geiten. Prijzen per kilo: vette koeien 56—58 ct„ 4852 c., 3238 c.; vette ossen 48 -'52 c., 44.'46 c„ 38.'40 c.; stieren 4648 c., 4244 c„ 38 c.; vette kal veren 75—80 c., 60—65 c„ 45—50 c.; graskalveren 40, 36, 32 c.; schapen 38 34, 30 c.; lammeren 40, 35, 30 c.; nuch tere slachtkalveren 32, 26 c.; slacht- paarden 40, 35, 30 ct. Prijzen per stuk van mager vee: nuch tere slachtkalveren 7.50, 6.50, 5; nuchtere fokkalveren 17, 13, ƒ8; slachtpaarden 160, 120 80; werkpaar den 230, 150, 90: hitten 95, 75, 65; stieren 240, 190, 140; kalfkoeien 220, 180, 120: melkkoeien 215, 180, 120; vaarzen 130, 100, 70; pinken 100, 80. 60; graskalveren 60, 50, 40; scha pen 17, 13, 9; lammeren 12, 10, 8 WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Miss Fane's baby is ontvoerd». Vrijdag 8 uur, R.D.B.—Theater, »De Non van St. Veith», »De roman van een nacht». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Een luisterrijk huwelijksfeest Maandag vond te Rome met groote plechtigheid de inzegening plaats van het huwelijk van de infante Beatrice van Spanje, een der beide dochters van ex koni ig Alfonso en prins Alessandro Torlonia. Hauptmann in het nauw Voor de vijfde maal gedurende het proce9 tegen Hauptmann is de ver dachte door een getuige herkend, zooal niet als de hoofddader, dan toch als medeplichiige bij de ont. voering van het kindje van Lindbergh. Om een sneeuwbal gedood. Zondagmiddag waren te Rohrbach bij Sinsheim eenige jongelui aan het sneeuwballen gooien, waarbij zij eenige malen een bejaard man uit Epfenbach, die te Rohrbach op be zoek was raakten. De man maakte zich kwaad, haalde een geweer en schoot op de jongelui, tengevolge waarvan de 21- jarige Zoller uit Rohrbach werd getroffen en op slag gedood. Mathenesserlaan 380 Telefoon 36432 R OTTER DAM. voor diverse doeleinden uit sluitend boven f500. 52075 kunnen inlichtingen over de leer en gebruiken der Katho lieke Kerk gratis verkrijgen bij het 51491 Diocesaan Inlichtingen-Bureau Gasthuisstraat 22 TE TILBURG. Lectuur wordt gratis toegezonden

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6