ECHO VAN HET ZUIDEN. TWEEDE BLAD. ROVINCIAAL NIEU^ PLAATSELIJKE BERICHTEN. ABONNEERT U OP DIT BLAD, DE LADY EN DE VRIJBUITER ap VAN N.-B. EEN DEN 'anaf 2.50 rdijk 3921 1. Woensdag 6 Febr. '35. 58e Jg. van van ezet: 14 )nds van S te 1909 Een pompeus Aspirin-tablet. Waalwijk, 6 Februari '35. Statenkieskring Heusden. terdag 2 Februari hield boven einden kieskring eene algemeene adering in Hotel Noord-Braband Bosch tot vaststelling van een iek advies voor de verkiezing de Provinciale Staten, e vergadering werd geleid door Vice-voorzitter, den heer Joh. Mook uit Maren, daar de voor- r als candidaat voor de Provin- Staten. niet aan de voorberei de werkzaamheden voor de bezing mocht deelnemen, e heer Joh. B. A. Gregoor te men werd benoemd als corres- dent van de »Verkiezings-Op- sch«. et eenige punt der agenda, het stellen van een politiek advies, d ingeleid met een breedvoerig at over het bestuursvoorstel om leden te adviseeren, hetwelk was rond op de overweging dat drie nmen moeten worden uitgebracht dat mogelijkheid aanwezig is dat >r dezen kring drie leden worden ozen. let resultaat was dat het bestuurs. >rstel werd aangenomen. Git het loop der stemmingen kwam het gende advies tot stand Mr. P. H. Loeff te 's-Bosch, E. C. J. Moonen te Waalwijk, I. van Dongen te Waspik, terwijl volgorde der overige candidaten loling werd bepaald als volgt Jr. B. J. Th. van der Heijden te unen, 5 F. Hogers te 's-Bosch, Jhr. van Herpt te Herpt, 7 J. M. lits te Alem en 8 G. R. van der n te Vlijmen. Werkloosheid in deze gemeente. De stand der werkloozen is: Maandag is onze ge meente verrast door een bezoek van een even mooie als ori- gineele reclame der Bayer-fabrieken, de fabrikanten der alom bekende Aspirin-ta bietten. Heeft men tot dus ver in de aan het water gelegen plaat sen kennis gemaakt met de reeds overbe kende Aspirin-boot, welke jong en oud tot zich trok door de schoone klanken, die zij voortbracht, thans heeft men een niet minder origineele reclame bedacht. Een reusachtige Aspirin-tablet, voortgetrokken door een auto, ver gast den toeschouwer op zeer goede gramofoon- of radiomuziek, geluids film en toespraken. Het interieur van deze Goliath- Aspirin-tablet is, wat den inhoud betreft, even geperfectioneerd als een werkelijk »Aspirin-tabletje«. Het in terieur bestaat namelijk uit een motor, dynamo, luidspreker, gramo foonversterker, radio-ontvanginrich- ling, microfoon, projectie lantaarn en bovendien een geluidssmalfilm- installatie. Deze laatste installatie is een nieuwe overwinning der film industrie en voor het eerst hier in Nederland in de praktijk toegepast. Zooals begrijpelijk, zijn er buitendien nog talrijke schakelaars aanwezig. Met verwondering vraagt men zich af, hoe het mogelijk is, dat al deze apparaten in de toch betrekkelijk kleine ruimte ondergebracht zijn. Het geheel is zeer vernuftig ge maakt en laat niet na indruk te maken op den toeschouwer. Nog bijzonder te vermelden is de verlichting van de beide zijkanten van het »tabletje«. Het bekende fabrieksmerk, het »Bayerkruis«, is namelijk geheel door middel van achter glazen reflectors geplaatste lampen verlicht. Voorwaar een prachtige reclame voor het uitmuntende Aspirin der Bayerfabrieken. Des avonds werd een film voor stelling gegeven op het Raadhuis plein, die groote belangstelling trok. Per heden Per 5 Dec. W. G. W. G. mwvakarbeiders 59 14 51 4 outbewerkers 9 8 eermakers 14 18 7 4 'derbewerkers 160 74 160 68 •erlooiers 8 7 etaalbewerkers 1 1 2 1 verse werkkr. 23 4 18 Totaal 274 111 253 et nieuwe orgel in de kerk van O. L. Vr. Onb. Onto. Het nieuwe orgel in de parochie rk van O. L. Vr. Onb. Ontv. zal i Zondag 17 Februari plechtig orden ingewijd. Ook de Langstraat- hekorenbond zal zijn medewerking an deze plechtigheid verleenen. Kern Waalwijk R.K. St. P. De Kern Waalwijk der R.K. Staats- artij houdt Donderdagavond in otel Verwiel een bijeenkomst ter espreking van het onderwerp Werkbehoud en Werkverruiming». Uitvoering »O.O.G.» De R.K. Tooneelvereen. »O.O.G.» leeft Zondagavond voor hare dona- enrs een uitvoering gegeven van 't lekende drama van J. Grosfeld »Heb mijn kind gedood», met welk stuk vereeniging reeds vroeger in Vaalwijk optrad. De belangstelling vas groot, de concertzaal «de Linde- looin» was vrijwel geheel bezet. En e tooneelisten verdienden dat succes olkomen, want 0.0.G. heeft, zooals 'ij dat van haar gewoon zijn, weer en prima opvoering gegeven. De pelers hadden zich werkelijk in hun ollen ingeleefd en wisten den juisten eest te treffen. Algemeen vroegen e bezoekers zich dan ook af waarom H),0.G. op het concours te Zeelst zoo veinig succes met dit stuk he It 'chad. De jury der Plankenland ;ompetitie, die Zondag de uitvoering lijwoonde, zal wel een anderen ndruk hebben gekregen dan de Zeelster—jury. 0.0.G. en haar leider, de heer H. v. Engelen, hebben met deze opvoe ring weer een goede beurt gemaakt en hun reeds zoo goed klinkenden naam op tooneelgebied nog weer eens bevestigd. Een uitvoerige be spreking van het stuk en de vertol king behoeven wij bij deze tweede opvoering niet meer te geven, het zij voldoende te zeggen dat het een uit voering was, die 0.0.G. waardig was Bond van Ned. Onderwijzers. Te Waalwijk vergaderde j.l. Zater dagmiddag c'e afdeeling »Langstraal« van den Bond van N. O. Om 2 uur opende de voorzitter de vergadering 3; r' een rede, waaraan 't volgende ontleend is: Het voornaamste van wat de Bond in de 60 jaren van zijn bestaan gedaan heeft, is, dat hij gestreden heeft voor onze emancipatie. De rest is héél veel geweestde strijd voor étere bezoldiging, voor betere cholen, voor kleinere klassen, voor voeding en kleeding van 't schoolkind n zoo voort het is allemaal rachtwerk geweest. Maar één ding eeft de Bond den onderwijzer ge- even, dat men hem nooit meer ntnemen kanhet besef, dat kin eren opvoeden geen »gezellenwerk« an zijn, maar slechts het werk van :en als volwaardig mensch erkende. «Het Katholieke Schoolblad« schreef Wij geven den Bond de eer, die ern toekomt, als we bij deze gelegen- eid getuigen, dat de jubileerende organisatie indertijd pionierswerk heeft verricht van blijvende waarde voor het onderwijs en den onder wijzer in 't algemeen en dat de Bond vooral vastberaden op de bres heeft gestaan, zoowel voor de verbetering van de maatschappelijke positie als van de rechtspositie vandenNeder- landschen onderwijzer«. In eenige jaren wist de Jubileum commissie f30000 bij elkaar te verzamelen (tijdens de Alg. Verg. weer bijna f2500), om daarvoor een Vacantiehuis te bouwen voor de kinderen van geheel Nederland. Welke andere organisatie heeft thans die durf? Welk een optimisme spreekt daaruit 1 Het zal een monument zijn vooi den Bond, dat het Nederland- sche volk zegt, wat de Bond van Ned. Ond. voor liet schoolkind h?eft gedaan. Als reëele vakorganisatie heeft de Bond altijd oog gehad voor den grooten strijd en is niet vastgeloopen in exclusief vakégoïsme. Hij is in zijn strijd niet meer de eenzame. Dwaze kortzichtigheid belette tot heden, dat alle openbare onderwij zers zich naast hem schaarden, maakte o.m. luidruchtig om fusie roependen tot neen-zeggers, toen de fusie verkregen kon worden. Voor de slotvergadering der fusiecommis sie stelde het hoofdbestuur van het Genootschap een gedragslijn vast, die op mislukking der fusie móest uitloopen. Een motie van een Gen. afdeeling om de fusiebesprekingen met onzen Bond te heropenen, werd op 't Gen. congres te Alkmaar ver worpen «daar aanneming bij den Bond verwachtingen zou wekken«. Door toedoen van den fusie-papa, die »omgevallen« was en met mede werking van 't hoofdbestuurslid van 't Gen., die de A.C.O.P.-aansluiting, het eenige punt, waarop de fusie «in schijn« strandde, op het program had gebracht werd de eenheid in ons corps verhinderd. Het nieuwste bedrijf in deze comedie, het zich willen aanstellen als «de gedupeerde« en 't doen voorkomen of men een ander program zou hebben, waarop men met onze organisatie wèl zou willen fuseeren zonder te willen zeggen, op wélk program, zal in onzen Bond geen effect sorteeren. Het spel is uit 1 De dreigende herclassificatie wordt door ons A.C.O.P. bestreden, omdat ze ongemotiveerd en onjuist is, salariskorling geeft aan wie deze het slechtst kunnen dragen en dus prin cipieel verwerpelijk is. In verband met de classificatie wijst spr. op de beteekenis, die de Bond van Ned. Ond. daarbij heeft, en waarin geen an dere onderwijzersorganisatie hem na bij komt. Alleen de Bond is via hel. A.C.O.P. vertegenwoordigd in de ge wichtige en belangrijke commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaren zaken en is daardoor in staat tot het sterkst verweer op het juiste moment tegen de sterkste stellingen van de Regeering: Ons Hoofdbestuur bleef op de hoog te met alle besprekingen in alle Com missies van Overleg, bleef op de hoog te van alle voorstellen van Bondsvrien- den en van Tegenstanders, bleef op de hoogte met al de regeeringsopvattingen en gewijzigde, regeeringsopvattingen op ieder oogenblik. Onze Bond ontvangt het officieele nieuws uit de eerste hand. Misleid door een persbericht over 'n particuliere voorbespreking, door ver tegenwoordigers van 5 Centrales, riep de Gen.-Centrale nog voor de uit- brenging van bet officieele advies van het Georg. Overleg aan de Regeering zijn leden op. Als protest-actie was ons slechts tot vreugde, dat de ontij dige en daardoor bij voorbaat tot mis lukking gedoemde actie van het Gen. niet al te veel kwaad heeft gedaan. Hierna afwerking der agenda en sluiting der vergadering om 4 uur. LUXOR-BIOSCOOP. Vanaf VRIJDAG a.s. In de hoofdrol RICHARD DIX. De officieele dag voor den te hou den zangersdag in dit dekenaat is thans vastgesteld op den 2den Zondag in de Vasten. Hij zal dit jaar ge- houden worden in Drunen. Ambachtsschool Tilburg. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad voorkomende annonce betreffende inschrijving van leer lingen voor den nieuwen cursus aan de Ambachtsschool te Tilburg. Ge durende de maand Februari kan de aangifte van leerlingen, die 1 Jan. j.l. minstens twaalf jaar moesten zijn, plaats hebben. Jonge Werkman. Het groote vlaggefeest te houden in Oisterwijk door de J. W.'ers uit geheel de provincie is vastgesteld op 19 Mei. Een voorloopige dagorder is reeds vastgesteld, terwijl een comité tot regeling uit de Öisterwijksche J. W.'ers is benoemd. Voorzitter is M. v. d. Poel, Secr.-penningmeester G. v. d. Wiel. Verlegging van de schipbrug te Hedel. Morgen zal de schipbrug te Hedel worden verlegd. De overtocht geschiedt dien dag per pont, zooals dit gewoonlijk het geval is. Zwaar beladen vrachtauto's en tractors met aanhangwagen zullen hun weg over Grave of Heusden dienen te nemen. DRUNEN. Maandagmorgen werd in de zaal van café de Wed. Vissers een vergadering gehouden van de stemge rechtigde ingelanden van het Water schap „Polder van Drunen", ter be spreking van 't salaris van den nieu wen bode voor de Polder met 't oog op de vele werkzaamheden die er verricht moeten worden bij het werk dat alhier tot stand komt, n.l. het graven van kunstwerk en een boezemkanaal. Na eenige bespreking werd het salaris vastgesteld, doch een bode is nog niet gekozen. Er zijn zoo wij vernemen ruim 20 sollicitanten naar deze betrek king. Ook werd medegedeeld dat dit werk is opgedragen aan N.V. Slie- drechtsche Betonijzerbouw Mij. P. Vol- 12% graan mede kapot gaat. Na nog verschillende wenken over het uitstrooien van Kalkstikstof te heb ben gegeven, vertoonde spreker een aardige serie lichtbeelden. Na nog eenige vragen beantwoord te hebben, dankte de voorzitter den heer Verbakei voor zijn leerzame lezing. Voor de Rijkspostspaarbank werd gedurende de maand Januari op het postkantoor alhier ingelegd 15661.35 en terugbetaald 13976.47y Mgr. Franciscus Janssens, Ge neraal der Cisterciënser-orde, oud-Abt. van het succursaal-huis „Onsenoort", viert dit jaar in de maand December zijn zilveren priester-jubileum. De jaarlijksche mast-houtver- koop voor de gemeente Drunen, heeft bij de pas gehouden veiling ruim ƒ1000.— minder opgebracht als vorig jaar. Bij het agentschap der arbeids bemiddeling stonden op den laatsten Zaterdag van Januari nog ingeschre ven 47 georganiseerde werkloozen, waarvan 18 geheel en 29 gedeeltelijk werkloos. Voor den vleeschkeuringsdicnst werden gedurende de maand Januari op de gemeente-secretarie alhier aange geven, 17 runderen en 44 varkens. Onze dorpsgenoote mej. N. v. Delft, slaagde voor het examen machineschrijven. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters J.M.J. te Waalwijk-/ Het uitvoeren van de ne- vloeingswerken onder Drunen is op gedragen aan de firma N. Slie- drechtsche betonijzerbouw, v.h. P. Volker, Sliedrecht. De uitkeering aan georgani seerde werkloozen, ingeschreven bij bet agentschap der ArbQidsbemul- d tding alhier, bedroeg in 19JH, 5005.60. Woensdagavond zal wederom een vricndschappelijken biljartwed strijd gehouden worden tussehen E.B.C. uit Elshout en B.J.C., in de congregatiezaal alhier. \y Bal in Musis. Het Bal, georganiseerd door den danscursus— Crielaars, in Muss Sacrum trok Zondagavond flink bezoek. Het is een prettige avond geworden, niet in het minst door de medewerking van de «Jolly Fellow's Band» uit 's Bosch en de afwisseling die de heer Crielaars wist te brengen. Revue Schakels. De operette—opvoering van het revue-gezelschap Frits Schakels, die gisteravond in Musis gegeven zou worden, is niet doorgegaan. Crisis? Luxor Bioscoop. De directie der Luxor Bioscoop deelt ons mede dat de Hollandsche film «De Jantjes» volgende week opnieuw in haar bioscoop vertoond zal worden. Deze film, welke in het begin van het seizoen zoo'n enorm succes behaalde, zal ook nu weer zeer veel publiek trekken. Tevens heeft de directie beslag weten te leggen op drie der nieuwste Hollandsche filmwerken, n.l. «Het meisje met den blauwen hoed», «Malle gevallen» en de film welke volgende week voor het eerst wordt vertoond «De familie van mijn vrouw». Deze filmwerken worden binnen enkele weken in de Luxor vertoond. deze vergadering met een geringe op komst niet i\neer dan een slag in de' lucht. Als hc-t plan tot herclassificatie eens verdwijnien mocht, heeft het plat teland dat te. danken aan de actie bin nenskamers yin de Centrale Commissie voor Overleg) en aan het beleid van den Bond, die ohtijdige en dus verkeerde actie wist t<p voorkomen. Het strekke Waarschuwing. De Insp. van Politie brengt onder de aandacht van belanghebbenden dat ingevolge art. 33 a der Algem. Politieverordening dezer gemeente, iedere eigenaar, bezitter, huurder of gebruiker van hoornen, hagen, strui ken of andere hoptge wassen verplicht is vóór 1 Februari de daarin voor- komenderupsennesten uit te knippen of te doen uitknippen, deze te ver zamelen en daarna door verbranding te vernietigen of te doen vernietigen. Eerstdaags zal de politie controle houden op de naleving dezer bepa lingen. Installatie van burgemeesterLetschert. Zaterdag is te Rucphen de nieuw benoemde burgemeester, de heer Letschert, geïnstalleerd. De nieuwe magistraat, die met zijn familieleden aan de grens der gemeente door velen werd afgehaald, werd door de bevolking op Brabantsch gemoede lijke wijze met muziek, zang van schoolkinderen en gardes d'honneur begroet. Ten stadhuize waar zich de gees telijkheid der vijf onder deze gemeente ressorteerende kerkdorpen bevond, benevens tal van autoriteiten, werd de heer Letschert door den loco. burgemeester, wethouder Aarts, geïn. stalleerd. Ter receptie waren onder meer aanwezig Jhr. Laman Trip te Arnhem, commandant van de derde divisie, de officier van justitie bij de rechtbank te Breda mr. graaf van Limburg Stirum, opperhoutvester Tuteyn Nolthenius te Breda en ver schillende burgemeesters. Voor het stadhuis werd den nieuwen burger vader een volkshulde gebracht, tot slot werd een bezoek gebracht aan de vier andere kerkdorpen. Korenbond Heusden. Op de vergadering door den Koren- bond in het dekenaat Heusden, werd besloten tot deelname aan een door de Gregoriusvereeniging te geven organisten cursus, mits in genoemd dekenaat voldoende deelneming is. ker, Sliedrecht, voor 13.522. J De H. Missie die alhier van 9 tot 17 Febr. a.s. gegeven wordt door de Eerw. Paters Capucijnen, zal op Zater dagavond half zeven geopend worden met een Lof en Predicatie. V Door bijzondere omstandigheden zal Pater Henricus heden, Woensdag, niet optreden als spreker, en de ver gadering gaat dus niet door. De afdeeling van den N.C.B. Drunen-Elshout hield op 4 Februari j.l. een algemeene vergadering, waarin als spreker optrad de heer H. J. Ver bakei, Landbouwkundige van het Kalk- slikstofbureau te Lieshout. Na een inleiding sprak hij over de omzetting van de Kalkstikstof in de bouwvoor, de aanwending op de diverse grondsoorten en de voordeelen welke de Kalkstikstof geeft bij de ver schillende gewassen. In het kort be sprak de heer Verbakei de plantenziek ten die door de Kalkstikstof worden bestreden, daarbij werd de aandacht gevestigd op de voetziekte (oogvlek ziekte) die met Kalkstikstof volgens proeven onder bepaalde omstandighe den kan worden bestreden. Vervol gens behandelde spreker in het kort de bemesting. Tot slot besprak hij op zeer uitvoerige wijze de onkruidbe- strijding met Kalkstikstof. Betreffende deze onkruidbestrijding werd opge merkt, dat het onkruid op tweeërlei wijze door Kalkstikstof kan worden ge dood: in de kiem en als onkruidplan- ten. Het dooden van onkruid in de kiem berust op het feit, dat wanneer Kalk stikstof met vocht van den bodem in aanraking komt, zich hieruit tijdelijk een giftige verbinding vormt. Komt deze verbinding in aanraking met kiemende onkruidzaadjes, dan wordt deze giftige verbinding als regel wel weer omgezet in een niet giftige stik stofverbinding. In de praktijk kan men deze methode zeer goed toepassen bij aardappelen, door 14 dagen na 't pooten 400-500 K.g. Kalkstikstof per H.A. aan te wenden. Bij bieten passe men deze methode als volgt toe Het land wordt geëgd, men laat 't 10 dagen zoo liggen, strooit dan 400-500 K.g. Kalkstikstof per H.A. dan licht na- eggen en na een week (bij zeer droog weer 14 dagen) zaait men de bieten. Het dooden van onkruidplanten ge schiedt door over een vochtig gewas, wanneer helder weer wordt verwacht, 250-350 K.g. Kalkstikstof per H.A. te strooien. Men lette hierbij op de vol gende punten 1. Vroeg gezaaid wintergraan be- strooie men reeds eind Jan. of eerste helft Februari. 2. Laat gezaaid wintergraan (begin November) bestrooie men pas in Maart. 3. Zomergraan bestrooie men eind April of begin Mei. 4. Het kwantum per H.A. varieert van 200-350 K.g. per H.A. 5. De bemestingswaarde aldus aan gewend over Wintergraan, mag men per 100 K.g. stellen op plm. 110 K.g. Chilisalpeter, voor Zomergraan als overbemesting gegeven, op plm. 75 K.g. Chilisalpeter. 6. Eggen of schoffelen na het uit strooien, als de grond droog is, is aan bevolen. 7. Windhalm e.d. fijne onkruiden kunnen ook vernietigd worden door strooien over drooggewas. 8. Zaai het graan niet te hol, dewijl door bestrooien met .Kalkstikstof plm. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente te houden op Vrijdag, 8 Februari 1935, des namid dags te 7 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken a. besluit van Gedeputeerde - Sta ten d.d. 31 December 1934 G. No. 471, houdende goedkeuring der gemeentebegrooting 1935 b. besluit van Gedeputeerde Sta ten d.d. 31 December 1934, G. No. 409, houdende goedkeuring der rekening-courant-overeen komsten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten c. besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 30 Januari 1935, G. No. 226, houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 19 December 1934, tot wijziging der gemeente begrooting 1934 d. mededeelingen van Gedeputeerde Staten dat de raadsbesluiten tot wijziging der verordening tot hef fing van opcenten op de grond-, gemeentefonds-, personeele- en vermogensbelasting Koninklijke goedkeuring hebben verkregen. 2. Verzoeken van de Bijzondere Schoolbesturen om voorschot ex arti kel 101 der L.O. wet 1920 voor 1935. 3. Verzoeken van de Bijzondere Schoolbesturen om vaststelling dei- vergoeding ex artikel 101 der L.O. wet 1920 over 1934. 4. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders a. tot verbetering van den Keiweg. b. tot uitbreiding van het elec- trisch net op de Kuiksche heide en langs den Keiweg. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van de weste lijke strook van het Run vanaf den Heidedijk tot den weg over de Hooge- schijf aan den polder „De Hei- of Me er dijk en Polder van Drunen", te gen de som van ƒ370.per H.A. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om den pachter van per ceel no. 5 om de Drie Wielen een schadevergoeding toe te kennen van ƒ4.—. 7. Benoeming a. Hoofdstembureau b. Stembureau I c. Stembureau II. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning van een gratificatie over 1934 aan P. J- Ëlshout. Eiken winter leed hij aan Winterhanden en Wintervoeten. «Door mijn beroep moest ik den geheelen dag op straat loopen en daardoor gingen de plekken altijd open en begonnen te zweren. Van alles probeerde ik, maar baat vond ik niet, totdat ik met Kloosterbalsem begon. Eiken ochtend en avond deed ik die op de plekken. Ze genazen binnen een week prachtig en voor goed. Nu smeer ik als't koud wordt van te voren mijn handen en voeten eiken ochtend met Kloosterbalsem in en heb sedertdien geen last meer van winterhanden en -voeten gehad«. Zoo schrijft ons de heer \V. S. te 's Gr., wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Akker's Kloos terbalsem kost perschroefdoos35ct. en per pot 62'/2 ct. en fl.04 en is overal verkrijgbaar. Onovertroffen bij brand- en snijwonden. Ook on. geëvenaard als wrijfmiddel bij rheu- matiek, spit en spierpijn. Gebruik Akker's Kloosterbalsem Volgens de loopende geruchten ver namen wij nog dat de opzichter Vrij dagmiddag bij het eindigen der werk zaamheden bevolen had niet eerder op Zaterdagmorgen met het uitgraven te beginnen voordat hij persoonlijk aan wezig was, daar hij eenig gevaar reeds voorzag. De ploeg was echter reeds be gonnen, terwijl de opzichter door on voorziene omstandigheden eenigen tijd opgehouden nog niet aanwezig was. Het slachtoffer A. Samuels, die zware in- en uitwendige kneuzingen bekwam, is Zaterdag avond in het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch aan de bekomen verwon dingen daarvan overleden. De twee anderen licht gekwetst, waarvan een nog in het Liefdegesticht alhier wordt verpleegd, maken het goed. Samuels is gehuwd en vader van 7 kinderen. De Officier van Justitie uit Den Bosch heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Maandagavond had in café Th. van der Geld de jaarlijksche prijs-uitdeeling plaats van de Burgerwacht alhier. De Voorzitter, de heer Jac. Moster- mans, opende de bijeenkomt hiervoor met een welkomstwoord, waarna door hem de prachtige prijzen als volgt wer den uitgereikt. 1 pr. A. v. d. Oord 2e pr. M. van de Water 3e pr. A. Roestenhcrg 4e pr. J. de Bont Jzn. 5e pr. Th. van der Geld 6e pr. Jac. Mostermans 7e pr. Aug. Meesters 8e pr. W. van der Lee 9e pr. H. van Wijk 10e pr. J. van Baardwijk 11e pr. Ivo van Buul 12e pr. A. Heijmans 13e pr. L. Heijmans 14e pr. Jos. de Bont 15e pr. H. Heijmans 16e pr. N. de Bont 17e pr. Jo. Meesters 18e pr. A. van der Geld 19e pr. W. van Wijk 20e pr. G. van Herpt 21e pr. L. van Spijk 22e pr. Jo. van der Ven 23e pr. A. van Dommelen 24e pr. Joh. de Bont Gzn. t/ 285 p. 276 p. 270 p. 268 p. 267 p. 255 p. 253 p. 250 p. 249 p. 248 p. 244 p. 237 p. 231 p. 229 p. 225 p. 212 p. 208 p. 206 p. 206 p. 179 p. 169 p. 158 p. 156 p. 155 p. 137 p. 132 p. 125 p. 80 p. NIEUYVKUIJK. Bij de graafwerken in deze gemeente welke worden ver richt onder leiding van het gemeente lijk waterleidingbedrijf te Den Bosch is Zaterdagmorgen om half acht een ernstig ongeval geschied. Een ploeg van 30 arbeiders was be zig met het uitgraven van een greppel langs de muur om het oude kerkhof, toen plotseling deze muur welke 3 a 4 steenen dik over een lengte van 25 a 30 M. instortte. Hierbij werden drie arbeiders onder het puin bedolven. Onmiddellijk werden de slachtoffers uitgegraven en het bleek dat de arbei der A. Samuels uit Nieuwkuik zeer enrnstig was gewond. De twee ande ren, Beekman en Pullen hadden be trekkelijk lichte verwondingen beko- men. Onmiddellijk werd geestelijke en ge neeskundige hulp ingeroepen. De ar beider A. Samuels werd ter plaatse voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden. Dr. Seters gelastte on- iniddelijke overbrenging naar het Groot Ziekengasthuis te Den Bosch. De twee andere slachtoffers konden, nadat het eerste verband gelegd was, per auto huiswaarts vervoerd worden. 25e pr. Th. van Wijk 26e pr. W. Mommcrsteeg 27e pr. J. van Liempde 28e pr. W. Doremans Om ook de minder goede schutters in de gelegenheid te stellen ook eens een goede prijs te winnen, heeft men dit jaar op den z.g. gcluksblok geschoten. Door den Secretaris, den heer A. van den Oord, werd hierna verslag uitge bracht over het afgcloopen jaar. Men bleef verder in een gezellig sa menzijn nog geruimen tijd hijeen. \y SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Vrijdagavond j 1. hield de Afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwvak arbeidersbond haar 6e jaarvergadering in de zaal van den Chr. Volksbond, De voorzitter, dhr. H. Boger9, opende deze vergadering met 't lezen van Jacobus 5 en gebed. In zijn openingswoord bracht de voorzitter een woord van dank aan de leden voor hun goede opkomst. Hij herdacht met dankbaarheid het werk in de afdeeling in 't afgeloopen jaar verricht. Hij wekte de leden op om op den ingeslagen weg voort te gaan. Al is de tijd nog zoo moei lijk, aldu9 de voorzitter, wii hebben ons vertrouwen te stellen op den Heere. De secretaris, dhr. P. Paulides las vervolgens de notulen en bracht teven9 een goed verzorgd jaarverslag uit, waarvoor de voorzitter deze function- naris dank bracht. De penningmeester, dhr. G. Ver steeg, bracht verslag uit over den financieelen toestand der afdeeling, waaruit bleek dat aan werkloozensteun over 1934 i9 uitgekeerd f 2251, Onder dank voor 't beheer werden de boeken goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter met meerderheid van stem- men herkozen, terwijl in de plaats van dhr. G. Versteeg en P. Paulides. die niet meer in aanmerking wenschten te komen, werden gekozen deheeren J. C. Maijer9 en C van Caem Dzn die onder dank voor het in hen ge. stelde vertrouwen hunne benoeming f annamen. De voorzitter bracht een bijzonder woord van dank aan de heeren G. Versteeg en P. Paulides, voor het vele werk ten dienste der afdeeling verricht, speciaal dhr. Versteeg voor het correcte en nauwkeurige beheer der fiiantiën en wenschte hem God OHo r.f Tih vnn VVÜk

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5