'i INGEZONDEN STUKKEN. We mém van hel goede het beste Nieuws uit Kaatsheuvel. <1 r vml n ói daarom gebruiken sche en uitmuntende Nederlandsch product we altijd de practi- Maggi's Bouillon in kwaliteit aan de spits jar Reeds in de jaren, dat in de gemeente v0q alleen de gemengde zangvereeni- 1/ .fliofl 't Rozenknopje zich met de beoefe- •l „I in vereenigingsverband van de ''i! muziek bezig hield, voelde^men behoef- T 51 aan een' muziektent. Deze behoefte verd sterker, toen 't muziekgezelschap Kunst na Arbeid werd opgericht. Bij ncerten, welke beide vereenigingen, H„, ÏÏ-ij gezamenlijk, hetzij alleen, gaven pv op cén verhooging, werd menigmaal de p' 1enschelijkheid van een vaste muzrek- Tent besproken. Doch het bleef bi, wen- 'olï chen en praten, tot daden kwam men niet. De eerste stoot voor t gewensch- Ttv te doel werd gegeven door den heer 'est Adr. Cové, die bij gelegenheid van een 'Hezer concerten voor het voormalig 1 Raadhuis aan den voorzitter van het bamuziekgezelschap een rijksdaalder ter td hand stelde als eerste gift om te komen - o tot plaatsing eener muziektent. Dit is het sein geweest om daadwerkelijk de ts hand aan den ploeg té slaan. Op 13 Jidi .ii 1932 werd een gecombineerde vergade- Bei? rinq van de besturen van zang- en mu- vK ziekvereenigingen gehouden en op deze Q-J vergadering werd besloten in onder- ri-Jj linge samenwerking te trachten de gel- den benoodigd voor het zetten van een artiziektent, bijeen te lcrijgen. A s inzet 0"ffl het voor oogen gestelde doel te be tfl reiken werden bij concerten en urtvoe- -3 rinqen van beide vereenigingen bloem- "3 pjes verkocht, welke actie dat ,aar een «iul zuiver bedrag van 71.65 opleverde^ WO Mei 1933 volgde een tweede geona neerde vergadering, waarop beslot nkel werd een verloting te organiseeren. Ook deze actie slaagde schitterend, want bij de trekking op 2 October d.a.v Tk' bleken alle loten. 1500, geplaatst, terwijl el de netto-opbrengst 275.17 bedroeg. Na deze yerloting kwam nog een güt n 5"._ binnen van den heer N. L.. van 'Ommeren en één van ƒ10 - va" den heer W. G. Treffers, zoodat eind m3 in kas was 364.32. Nu het be- drag der gelden dezen stand bereikt had, werd besloten met kracht door te i werken en 16 Januari 1934 kwamen de rj van 7ana- en muziekvereeni- de opvoering van een operette, deed thans de keuze vallen op het zangspel „Rose Marie" van Sam Vlessing, in 3 bedrijven. Zang, spel, tooneel en cos- tuums zijn weder goed verzorgd en het belooft voor Capelle weer een genot vollen avond te worden. Ten gerieve van belangstellenden laten we hier een korte inhoud van het Zangspel volgen: In het dorpje Belle-Ville (Elzas) was het een jaarlijksche gewoonte het oogst feest te vieren. Dan vroegen de jonge lingen de meisjes hunner keuze, om met hen net feest te vieren. Het gevraagde meisje mocht niet weigeren op straffe voor goed uit het gemeenschapsleven verbannen te worden. Het eerste bedrijf voert ons te mid den van het feest. In de verte hoort men de ronde het oogstlied aanheffen. Rose Marie, pleegdochter van vrouw Trin- card, opgegroeid met haar pleegbroe der Frans, vermoedt niet, dat zij heden door hem gevraagd zal worden. Zij is in het geheim verloofd met Jean Ver non, zoon van vader Martin, die als boschwachter bij de gravin De Mir- court in dienst is. Jean heeft het dorp verlaten, om in den vreemde een betere positie te zoe kenjuist nadat 's nachts op het kasteel is ingebroken, hetgeen nu door de dorpers in de schoenen van Jean wordt geschoven. Frans doet alle moei te om de verdenking te verzwaren, im mers ook hij is verliefd op Rose en hoopt zich alzoo van een lastigen mede minnaar te ontslaan. Wanneer bij de komst der ronde Rose weigert het feest met Frans te vieren, jaagt vrouw Trin- card haar weg. Vader Martin ontfermt zich echter over haar en neemt haar in bescherming mee naar de boschwach- „lm Cor, tej ergs Jitgei n ge! racb cla oof had, werl besturen van zang Chl qing andermaal bijeen en in deze ver- H nadering werd besloten tot stichting '"vel van het fonds en uit de bestuursleden van beide vereenigingen werd een co mité van 5 leden benoemd om de gel- »D den van het fonds te beheeren. In dit f t- comité kregen zitting de heeren J. Mi- /001 chaël voorzitter. W. J. Nieuwenhuij- ,ndt Zen, secretaris. E. Colet, P^ningmee:3- ter. G. A .S. de Bas en Adr. M. Ver- heijden, commissarissen. Met de mees te voortvarendheid werd het wer waarvoor het comité zich geplaatst zag, aangepakt en op 3 Mei kon de aanbe steding van de muziektent, naar een ontwerp van den heer J. Michael, plaats Ver hebben. 23 Mei d.a.v. werd door de chei ïbru ierv Spel Chi >udi de Chi hou boni ondi n di -ve 1 o vaiï de: n eg liur> ;entt eder eder p de d bij snij- dat was gin? rangl des caft alge orde '34; nest- f,; 3. :ame op uur. ïgde en 't eid" i in- te 'ond haël aan den vo- oed- de tand ge uit- van tot :iek- een enis aannemers, de heeren Adr. Rosenbrand en Adr. Cové, met de werkzaamheden begonnen en eind Juni was het werk zoover gereed, dat de schilder de heer Adr. van der Waals, en de electricien de heer J. A. van Wijlen, de laatste hand aan de voltooiing konden leggen. Beqin Juli werd de muziektent door de aannemers opgeleverd. Op 21 Juli werd zij officieel in gebruik genomen, nadat de openingsplechtigheid te voren in te genwoordigheid van het Dagelijksch Zonjf Bestuur der gemeente Sprang-Capelle en de bestuursleden van zang- en mu- aan<^ t ziekvereeniging, was verricht door den entfr: loco-burgemeester, den heer 1*. Miü- deTot°dekking van het ontbrekende be drag van de bouwkosten, welke in to taal'1176.72 bedroegen, is een rente- looze geldleening, groot 765.—, m aandeelen van 5.- en 10uitge schreven, welke ten volle geplaatst kon worden. Het slotwoord van het verslag was lhier!' een woord van dank aan de bestuurs- lf 10 leden, in het bijzonder aan den voorzit ter, voor datgene, wat zij in dit eerste vereenigingsjaar in het belang der stichting van de muziektent gedaan hadden, alsmede aan allen, die door hun geldelijke bijdragen, hetzij groot ot klein, het comité in staat gesteld heb ben de muziektent daar te stellen en de wensch werd uitgesproken, dat deze medewerking in de toekomst moge blij ven voortleven, zoodat de zorgen van het comité verlicht mogen worden. Het verslag werd met instemming be groet en onder dankzegging goedge keurd, waarna de penningmeester ver- slaq uitbracht, omtrent den financieelen toestand van het fonds, waaruit bleek, dat ontvangen was 1750.97 en uitge geven 1707.93, zoodat de kas sloot met een batig saldo van 43.04 De rekening en verantwoording over ïyj* werd door de heeren G. A. S. de Bas en Adr. M. Verheijden nagezien en in orde bevonden, waarna zij goedgekeurd werd. Besloten werd van het batig saldo een bedrag van 40.— uit te loten. Van de rentelooze geludleening werden de aandeelen 22, 32, 43 en 51, ten be drage van 5.-, en de nos. 16 en 20 van 10.— uitgeloot, welke aandeelen bij den penningmeester ter aflossing kunnen worden aangeboden. Nadat nog een paar aangelegenheden bij de rondvraag ter sprake waren ge bracht, sloot de voorzitter de vergade- ri"9- Operette „Rose Mane - Op Dinsdag 12 Febr. a.s. zal de gemengde zangvereeniging t Roze"' knopje" onder leiding van den heer IN. Snijers uit Raamsdonksveer, in het bta- tionskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen haar uitvoering geven. Het groote succes, dat de vereeni- ging in twee vorige jaren oogstte met terswoning. Rose is bijna een jaar bij vader M., bestuurt zijn huishouden en schenkt hem kinderlijke liefde. Op zekeren dag is vader M. op het kasteel ontboden en Rose blijft alleen in diep gepeins achter. Zij merkt niet, dat de dorpers komen om haar te plagen en te hoonen. Trinet te maakt hieraan een einde en brengt Frans bij haar, die haar nog eenmaal spreken wil. Hij ontvangt ook nu een weigerend antwoord en vertrekt met de mededeeling, dat de gravin vader M. verbieden zal haar nog langer te huis vesten. In vertwijfeling valt Rose op de bak voor het huis neer. Plotseling echter schrikt ze op, in de verte klinkt de stem van Jean, die terugkeert. Het weerzien is treffend! Welk een ontgoo cheling echter als Rose hem vertelt dat hij van den diefstal wordt verdacht Vader M. keert bedroefd terug van het kasteel, hij mag Rose niet langer be schermen. Haastig komt Trinette om Jean te waarschuwen, dat zijn terug komst in het dorp reeds bekend is. Met den Maire aan het hoofd zal men hem gevangen kom ennemen. Rose smeekt Jean te vluchten, hij weigert evenwel en wordt door de gendarmen gevankelijk weggevoerd. Eenige dagen later is het weer oogst feest. Rose kan niet langer bij vader M. blijven en neemt roerend afscheid van Trinette. Pottard, die getuige is van dit tooneeltje, is zoo bewogen, dat hij be sluit Rose bij zich te houden. Frans kan nergens rust vinden en zoekt zijn troost bij Pottard in den wijn. Rose is heenge gaan en al zijn hoop is vervlogen. Hij is in het bezit der juweelen, die hij met hulp van een der bedienden van het kasteel heeft weggenomen. Frans wenscht de sieraden terug te brengen, maar dan zal Jean vrijkomen en dien haat hij. Hij besluit dan de juweelen in het bosch te begraven. Martin en de dorpers komen op. Er is een ongeluk gebeurd. Marcel, de medeplichtige van Frans, is op jacht door zijn paard af geworpen en vindt zoo den dood, na genoote, de Eerw. zuster Laurenza, in de wereld Nolda Brands, haar plech tige professie gedaan in het klooster der Liefdezusters te Schijndel. Tevens werd nog door een vijftal dorpsgenoo- ten die op 2 Aug. 1.1. in deze zelfde Congregatie zijn ingetreden, de kleine gelofte afgelegd. Onder presidium van den heer H. v. d. Wildenberg hield de R.K. Kies- vereeniging Zondag na de Hoogmis in de zaal van den heer Aartsen eene al- gemeene vergadering. Door den secretaris, den heer G. Nij- kamp, werd een verslag uitgebracht over de laatste 2 vereenigingsjaren, terwijl de heer J. van Lier als pen ningmeester rapport uitbracht. Er bleek een voordeelig saldo van 14.45 aanwezig. Vervolgens leidde de Voorzitter in mej. J. J. M. Sweens, candidate voor de Prov. Staten, die een rede hield. Na een dankwoord van den Voor zitter sprak de Z.Eerw. Heer Pastoor Schoenmakers nog een propaganda- woord. Met den Chr. groet werd daarna ge sloten. Zaterdagavond kwam de kappers bediende Sp. uit Kaatsheuvel, werk zaam bij kapper van Dam alhier, tot de onaangename ontdekking, dat zijn fiets verdwenen was die voor 't scheer- salon van zijn patroon was geplaatst. De aangifte bij de politie bracht geen licht. Zondagmorgen kwam de heer Knuijven tot de eigenaardige ontdek king, dat men des nachts een vreemd rijwiel op zijn erf had geplaatst. Bij onderzoek bleek het de vermiste fiets te zijn. Deze kon dus aan den recht- matigën eigenaar worden teruggegeven A.s. Zondagmiddag 12 uur belegt de plaatselijke T.B.C.-commissie een bijeenkomst in café Stalpers met af gevaardigden van vereenigingen, om middelen te beramen tot verhooging der inkomsten. Zij denkt dit o.m. te kunnen bereiken door op feestavon den, uitvoeringen, enz., met medewer king van de verschillende vereenigin gen een inzameling te houden ten bate der t.b.c.-bestrijding. Kaatsheuvel, 8 Febr. 1935. Praecario-rechten. Woensdagavond vergaderde in de concertzaal van den heer Jan van Dun op initiatief van den Bond van Huis eigenaren, diverse afgevaardigden van verschillende vereenigingen uit de ge meente, om besprekingen te houden over de pas in werking gestelde ver ordening op praecario-rechten in on ze gemeente. De vergadering werd ge leid door den heer C. Snoeren, die dooi de algemeene vergadering van den Bond van Huiseigenaren als afgevaar digde voor deze kwestie werd aange wezen. Aanwezig waren, behalve het bestuur van den Bond van Huiseige naren, afgevaardigden van den N.C.B. van Kaatsheuvel en Loon op Zand en van de R.K. Middenstandsvereen. van Kaatsheuvel en Loon op Zand. Na een korte uiteenzetting van het doel der vergadering volgde aan de eerst alles te hebben bekend. Jeari is nu hand van de gemeenteverordening over gehuldigd. Aan belangstelling van de vrij, vindt zijn Rose terug en allen vra- I praecario-rechten een breedvoerig de gen vergiffenis voor het leed hen aan- I hat, waarin de anti-pathie, waarmede deze belasting ontvangen was, de bo- noemden is en op de tweede plaats, daar deze inritten berekend zijn over de volle diepte vanaf trottoirband tot perceel, terwijl van deze diepte vele aangesla- ocnen eigendomsrecht hebben. Meer billijk werd een heffing over den strekkenden Meter verlaagde trot toirband genoemd. De ketting over de dammen over waterloopen werd eveneens aangevoch ten, evenals die der zonneschermen, zoo deze niet over het verharde trot- ioirgedeelte uitsteken. Een der aanwezigen uit Loon op Zand noemde de belasting op de zon neschermen bij winkelier» een tegen werken van den toch reeds zoo zwaar getroffen middenstand en beweerde, dat in de Gemeente Tilburg eenzelfde belasting na ingediende reclame van den Middenstandsbond was teruggeno men. Waar verondersteld kan worden dat het zonder meer indienen van een adres aan den Raad weinig effect zal sorteeren, werd besloten een commis sie te vormen, bestaande uit atgevaai- digden van den Bond van Huis-eige naren, de R.K. Middenstandsverecni- gingen uit Kaatsheuvel en Loon op Zand, de Boerenbonden uit beide plaat sen en de arbeiders van beide wijken; een concept-adres samen te stellen naar aanleiding van de geuite grieven, dit ter nadere bespreking met de di verse raadsfracties te zenden naar elk commissie-lid en aan de raadsfracties te verzoeken voorstellen tot wijziging in te dienen. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp- kantoren, werd gedurende de maand Januari 1935 ingelegd 27723.09 en terugbetaald 19461.88. Uitgegeven werden 19 nieuwe boek jes. Hoenderclub. Hedenavond hield de hoenderclub Kaatsheuvel in café Restaurant Joh. Smit 'n feestavond. Lag het oorspron kelijk in de bedoeling de club op te hef fen om de weinige liefhebberij die mo menteel ter plaatse nog voor de pluim veeteelt heerscht, de overweging dat n eenmaal bestaande club bij heropleving der sport gemakkelijker als leidend insti tuut op kan treden, dan dat begonnen moet worden met het opbouwen van onder af, heeft er toe geleid om de hoenderclub te handhaven. De voorzit ter vertrouwde, dat de leden van het oogenblik de club trouw zouden blijven en dat eenmaal de tijd zal komen, dat de thans sluimerende ambitie zal ont waken, om van de club weer te maken wat zij eertijds was: Een der bloeiende Pluimveevereenigingen van het zuiden. Met een heerlijk souper, dat den hospes alle eer aandeed, werd de avond beslo ten. Jubileum. Bij gelegenheid van den statiedag van het Kon. Muziekgezelschap „Eu- phonia" werd het zeldzaam jubileum herdacht, dat de Directeur van de Har monie, de heer A. 'Stravers, het feit herdacht dat hij 50 jaren lid van deze Muziekvereeniging was. Om goed 3 u., Zaterdagnamiddag, werd de jubilaris door het Bestuur en het corps aan huis Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Langstraat te Waalwijk. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat zal een vergadering houden op Vrijdag 15 Febr. 11)35. De agenda bevat o.m.: 1. Koi t overzicht van den toestand van Handel en Nijverheid binnen het district der Kamer in den loop van hel jaar 1U34. c 2. Verkiezing, ingevoke art. lb lid 1 der »\Vel op de Kamers van Koophandel», van den algemeenen voorzitter der Kamer, den voorzitter der afd. Grootbedrijf, den voorzitter Uer afd. Kleinbedrijf. 3. Verkiezing van de leden der Commissies vuura. het Handels register, b. Verkeersbelangen en c. hel Jaarverslag. 4. Schrijven aan de besturen van de binnen het district der Kamer gelegen gemeenten inzake de omzet- uelasiing. 5. Behoud van deurwaarders— standplaats te Waalwijk. 0. iolhwlling op de Bijksbrug te lleuseen. Schrijven van den Inspecteur P.T.T. te 's tlerlogenbosch inzake bediening kanloui Dongen. 8. Schiijven van de lii ma Janssens Co. te Dongen inzake oude vorde ringen op Duilschlainl. b. schrijven van üe wBcmiddelings- Coinniiss.e Middenstand Bijnlanü», Houdende uiteenzetting van belee- kenis en doei barer instelling. 10. Schrijven van de Kalh. Jonge Middenstandsvereeniging te Dongen, houdende verzoek oui subsidie voor een boekhoudcursus. 11. bchnjveii van de Conlrelort- fabriek wVV.h.K.» te Kaatsheuvel, houdende verzoek te hevoi deren, dal de invoerrechten op coiitreloits worden verhoogd dan wel de invoer wordt geCoiiliugenteerd. 12. Schrijven van de N.V. Waai- wijksche Cnroouiledeiïabriek v,h. van Dooien de Greeli inzake vooi- genoineii vemeehng van üiviscii- conluigenten voor den invoer van ieder ui Uuitschtand. 13. Mededeeling van de directie van het havenbedrijf der gemeente Uoiteidam, inzake coniact niet induslrieelen en handelaren, die goederen te vervoeren hebben o\er de Uolleidanische haven. 14. Mededeeling van de inspectie der Telefonie te 's Uerlogeiiuosch, dat zij gaarne bereid is aan gemoti veerde klachten en duidelijk om schreven weuschen, zooveel doenlijk, tegemoet te komen. gedaan, terwijl Frans tusschen de gen darmen wordt weggeleid. Tengevolge van het ruwe weer is de waterstand in het Oude Maasje deze week weer zoo hoog geweest, dat het over de kade den polder instroomde en de Vrijhoevensche Buitenpolder, waar in de vorige week reeds water gekomen was, nog verder onder water zette. LOON-OP-ZAND. Door de R.K. Middenstands Vereen, werd haar eerste jaarvergadering ge houden in de zaal van den heer F. Aartsen, welke zeer druk bezocht was. Door den secretaris werd het jaarver slag voorgelezen, waarna de Z.Eerw. Heer Pastoor Schoenmakers .adviseur dezer vereeniging een korte en duide lijke uiteenzetting gaf van het alge meen belang van een R.K. Midden- standsvereeniging. Tevens feliciteerde hij de vereeniging met verschillende successen die zij in het afgeloopen jaar heeft mogen behalen, o.m. de boek houdcursus, welke door een 10-tal le den gevolgd was en welke gegeven werd onder leiding van den heer Schef- fers uit Udenhout. Tevens werd door spreker aangehaald het oprichten van een rabatzegel-vereeniging, welke zeer goed heeft voldaan. Hierna ging men over tot het stem men over de aanneming der 4 nieuwe leden, welke zich hadden aangemeld Zij werden met algemeene stemmen ventoon voerde. Sommigen de geheele verordening absurd, ande ren vielen meer bijzonder over bepaal de punten in de verordening en de oepassing van sommige artikelen. Van de bestuurstafel, waaraan naast de heer Snoeren ook het bestuur van den Bond van Huiseigenaren aanzat, werd er op gewezen, dat deze belas ting geschapen was uit den nood der tijden, dat de gemeente genoodzaakt is de begrooting kloppend te maken en dat, zoo deze belasting niet geheven kan worden, de gelden op een andere wijze zullen gezocht moeten worden. Een der aanwezigen meende, dat de uitgaven besnoeid konden worden en dat de gemeenteraad niet zoo maar voetstoots, nadat ze op een paar kleine posten iets bezuinigd heeft, weer 16000 gulden voor wegenverbetering had moeten voteeren. Een der afgevaardigden uit Loon op Zand zag desnoods liever een verhoo- ging van de opcenten op de Personeele Belasting, in de meening dat dan de lasten meer verdeeld zijn. Van bestuurszijde werd opgemerkt, dat deze belasting geheven is van de genen die er van genieten. Dat hier van genieten sprake zou zijn, werd door velen niet aangevoeld. Bij de artikelsgewijze behandeling van de verordening kwam speciaal de belasting op de verlaagde inritten ter aangenomen. De heer J. de Ruiter werd sprafce Om twee reden werd hier van gekozen in de vacature, ontstaan in onjJipijkheid gesproken het bestuur, hetgeen door hem met ge noegen werd aangenomen. Hierna had de sluiting plaats. Woensdag heeft onze oud-dorps- Op de eerste plaats dat van de in ritten in den vorm van trottoirbelas ting reeds betaald is, analoog aan de kwestie rioolaansluiting, die door de Ged. Staten uit de verordening gelicht zijde van het publiek ontbrak het hier bij niet. Na 't spelen van 'n marsch, hield de heer M. van Nieuwstadt, Pre sident van Euphonia, een toespraak, waarin hij de zeldzaamheid van t feit, dat een lid zijn gouden jubilé herdenkt naar voren brengt. Hij schetst de heer Stravers als werkend lid, solist en di recteur van 't corps. Hij roemt de op offeringen die de heer Stravers zich vooral als directeur van Euphonia ge troostte, speciaal in de opleiding der leerlingen. Namens bestuur'en werken de leden spreekt de heer van Nieuw stadt zijn waardeering en dank uit voor alles wat de heer Stravers voor het ge zelschap deed. Als uiting hiervan biedt hij hem namens bestuur en werkende leden 'n leunstoel aan en n schrijftafel tje met inscriptie: Als dankbare herin nering aan het 50-jarig lidmaatschap van den heer A. Stravers, van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia, werkende leden en bestuur, 1885 Februari 1935. f f Dit aandenken werd uit kas en bij dragen van bestuur en werkende leden gekocht. Spr. hoopt dat het den heer btravers een dankbaar aandenken zal zijn, aan de aangename samenwerking en aan de prettige kameraadschappelijke omgang tusschen bestuur, directeur en werkende leden. Hij eindigde met de hoop uit te spre ken. dat de heer Stravers nog jaren als leider aan den groei van het gezelschap zal mogen meewerken. Na 'n dankwoord van den jubilaris speelde het corps nog een paar num mers om daarna 'n kleine muzikale rondwandeling te maken en in de zaal teruggekeerd in gezellig reünie het ver dere van den dag te slijten. (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de liedncteur Toen ik in een vorig nummer mijn meening dorst uuen omireni ten paar punten van hel ve. handelde op de alge. meene vergadering van hetAlgemcea Groene Kru.s, bad ik niet verwacht dal du zoo'ii belangstelling zou irtkken. Waar den^heer de lloup blijkbaar de opvalling van hei Koomsch Katho lieke en Vrijzinnig-Protcsianische volksdeel overbekend is en deze volksdeelen hier toch zeker de over weldigende meerdeiheid vormen, had ik ook verwacht, dat hij zien rusiig zou kunnen neerleggen bij den be- staanden toestand In elk geval moest voor hem m. i. ook het awaa.st wegen, wal het zwaarst is. Er is_nu eenmaal kermis in Waalwijk, ook op Zonoag. Beter dat „hel geld, dat toch wordt opgemaakt, komt ten bate van een goed algemeen doel als de 1 B.L.— bestrijding nu eenmaal is, dan dat het voor andere kermis-doeleinden wordt uitgegeven, in zijn oog misschien verbrast. Onze opvattingen betreffende het verhuren van een vergaderzaal aan het N.V.V., loopen vrijwel parallel. Het wijkgebouw van 't Groene Krui9 behoort m.i. niet verhuurd te worden als vergaderlokaal; dat is voor geheel andere doeleinden bestemd. Ikvoeg er bij: .speciaal niet aan het N.V.V. de heer de Hoop denkt daarover blijkbaar anders. Ik meen nog steeds dat het Algemeen Groene Kruis en zijn besiuur siaan op den bodem van het Gezag, zooals wij dal ihans kennen en waardeeren; of wij dat van het N V.V., toch in hoofdzaak uit socia- listen bestaande, kunnen zeggen, meen k ernstig te mogen betwijfelen. Hun handelwijze, hun uitlatingen tegenover regeering en hare maatregelen, geven daarvan m.i. duidelijke bewijzen. Welnu, mén kieze zijn p'aaishet dienen van twee Heeren gaat nu een maal niet!

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7