fÊCHO VAN HET ZUIDEN "TWEEDE BLAD' GEMEENTERAAD, PROVINCIAAL NIEUWS. ek j7 Woensdag 27 Febr. '35 58e Jrg. .De SPRANG—CAPELLE. Nieuwjaarsrede voorzitter. De schoolkwestie weer op het tapijt. Verbetering binnen haven Capelle. raad van Sprang-Capelle kwam rijdag 22 Fcbr- tc half drie in °pen" e vergadering bijeen onder voorzit- schap van den Edelachtb. heer Smit. Afwezig de heer Vos. Alvorens met de afhandeling der jenda aan te vangen houdt de voor- Nieuwjaarsrede. Na voor de raadsleden en hunne ge iden, alsmede voor alle bewoners E gemeente de beste wenschen voor 935 te hebben geuit, geeft spr. het vol gde vergelijkende cijfermateriaal: Vergeleken met 1933 mogen wij met enoegen constateeren dat het gemid- eld aantal werkloozen in 1934 met 20 teruggeloopen, daar dit aantal in 33 emiddeld 82 en in 1934 gemiddeld 62 Z\Verd in 1933 aan arbeidsloonen de werkverschaffing uitbetaald 47042.31, in het afgeloopen jaar leven wij 16159.42 beneden dat be- rag en werd aan steungelden totaal 31882.89 uitgekeerd. Mede mag als een verheugend feit orden aangemerkt, dat een sluitende cgrooting voor het dienstjaar 1935 /erd verkregen. In 1934 vertrokken uit onze gemeen- 168 personen, terwijl de bevolking oor overlijden verminderde met 59 ersonen, in totaal dus 227. waartegen- ver staat een vermeerdering van 107 ielen door geboorte en 145 door ves- ging in de gemeente, in totaal 252 per- onen. De bevolkingsaanwas bedroeg us 25 zielen, zoodat de gemeeente prang-Capelle op 31 December 1934 en aantal inwoners had van 5028. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 48. De schuld der gemeente, berekend ijer hoofd der bevolking bedroeg f 137,773, waaruit blijkt dat onze ge- neente een schuldenlast heeft van to- :aal 692722,15, een bedrag dat in /ergelijking met meerdere soortgelijke gemeenten geen aanleiding tot bijzon dere bezorgdheid geeft, j 't Bedrag der schuld van 692722,15 is te verdeelen in een productieve schuld van 421322.15 (waterleiding en woningbouw) en een improductieve schuld van 271400. In 1934 verminderde de schuldenlast met 17892.08. Ofschoon er geen redenen zijn om een juichtoon aan te heffen en een so bere gemeentehuishouding geboden blijft, is er toch ook geen aanleiding om al te zwart pessimisme het nieuwe van B. en W.. die blijkens spr.'s be schouwing ook van meening zijn dat zuinigheid voor de gemeente geboden 1S De notulen der vorige vergadering worden hierna zonder opmerkingen vastgesteld. Aan de orde: Ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.m. diverse missie ven van Ged. Staten o.a. houdende goedkeuring leges-verordening: bericht dat de beslissing omtrent de begrooting 1935 wordt verdaagd: verzoek om en kele formeele wijzigingen aan te bren gen in het ambtenaren-reglement; ver zoek tot wijziging van de vergoeding voor het vervoer van lijders aan be smettelijke ziekten van 15.— in 10. Aan deze verzoeken van Ged. Staten zal worden voldaan. Van de heeren J. van Pelt en van Willigenburg is bericht ontvangen dat zij hun benoeming tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur aannemen. Ingekomen is het verslag van commissie tot wering van schoolver zuim over 1934. Verzoek van het Nationaal Comité- tegen het alcoholisme, om het aantal vergunningen in de gemeente lager te stellen dan het door de wet toegestane maximum. Aangezien zulks hier reeds eerder gebeurd was, wordt dit verzoek voor kennisgeving aangenomen. Verder wordt door Ged. Staten aan gedrongen op enkele wijzigingen in de verordening voor de veldwachters. Op de eerste plaats willen Ged. Sta ten den leeftijdsgrens bepaald zien van 25 tot 45 jaar. Aangezien de keuze bij een benoe ming toch altijd aan den raad blijft heeft deze geen bezwaar tegen deze wijzi ging de jaar in te gaan. Spr. hoopt dat de goede verstand houding met den raad en de wethou ders ook in de toekomst bestendigd zal Op de tweede plaats verzoeken Ged. Staten de bepaling op te nemen dat bij overlijden van een veldwachter nog 3 maanden salaris aan zijn nabestaanden zal worden uitbetaald. In de verorde ning stond 6 weken. De heer Kraak vraagt of zulks ook geschiedt aan de weduwe als deze toch reeds weduwe-pensioen geniet. De Voorzitter antwoordt bevestigend en meent dat die 3 maanden salaris zul len gedacht zijn voor de kosten der be grafenis. Hij vreest dat de raad tegen dit verzoek van Ged. Staten, die deze bepaling in de verschillende gemeenten gelijkluidend wenschen te maken, niet veel zal kunnen bereiken. De heer Michaël meent dat de raad niets meer te zeggen heeft. Van hooger- hand stellen ze maar alle mogelijke re gelingen voor en de raad heeft niets te doen dan goed te keuren. Men kan z.i. de raadsleden beter thuis laten en hun al die voorschriften kant en klaar ter onderteekening voorleggen. B. en W. zullen trachten alsnog ge daan te krijgen dat deze uitkeering bij overlijden geregeld wordt als voor de gemeente-ambtenaren geldt. Voorts wenschen Ged. Staten in- plaats van een 2-jaarlijksche verhoo ging van 100.'een jaarlijksche ver hooging van 50.— geregeld te zien. Waar hieraan voor de gemeente geen nadeel, eerder nog een klein voor deel is verbonden, wordt deze voorge stelde regeling overgenomen. Ten slotte stellen Ged. Staten nog een andere kindertoeslagregeling voor, doch B. en W. stellen voor deze onge wijzigd te laten. De raad gaat daarmee accoord. Van den heer J. van Wijlen alhier is een schrijven ingekomen, naar aan leiding van de opmerking gemaakt bij de begrooting, als zou hij op Zondag geen herstellingen aan de straatver lichting hebben willen aanbrengen. Om te voorkomen dat hij in een verkeerd daglicht zou worden gesteld, schrijft adressant dat hij steeds bereid is, ook op Zondag, herstellingen aan het net te doen als zulks noodig is. De heer Michaël zegt dat zich een blijven. Moge de Almachtige God, zegt spr., Zijn zegen gebieden over den arbeid, I die ook in dit jaar van ons zal worden gevraagd en geve Hij, dat wij aan het einde van 1935 met dankbaarhe;d mo gen terugblikken op een jaar dat meer welvaart bracht aan de ingezetenen dan het voorafgaande. De heer Verheijden dankt als oudste raadslid, mede namens de andere leden, den voorzitter voor zijn goede wen- 79 schen en spreekt wederkeerig de beste 1.10 wenschen uit voor den voorzitter en 1-1? diens gezin dat zich binnenkort in deze 1.60 gemeente zal vestigen. 65 Persoonlijk wil spr. nog even ingaan 98 op de beschouwing van den voorzitter geval zou hebben voorgedaan dat va 1.30 over den finantieelen toestand en geelt Wijlen het niet wenschte te doen en dat 1.85 als zijn meening te kennen dat 1935 met 't Couvée uit Capelle toen doen moest. 1.91 zwarte kool in de analen der geschie- Door den oud-burgemeester is ont slag gevraagd: nieuwe candidaat is de tegenwoordige burgemeester. Met algemeene stemmen wordt deze laatste benoemd. 7. Wijziging belastingverordenin- gen. De Voorzitter zegt dat de P.N.E.M. gevraagd had om vrijstelling van aan slag in de straatbelasting. Nu is er een tariefsverlaging bij de P.N.E.M. inge voerd, doch deze gemeente zou daar niet voor in aanmerking komen als zij de P.N.E.M. niet vrijstelde van alle bestaande en nog in te voeren belastin- gen. B. en W. waren van meening dat t verzoek van de P.N.E.M. in strijd was met de wet en hebben daarom aan Ged. Staten om advies gevraagd. Naar aanleiding daarvan en om de ingezetenen niet de dupe te doen zijn, stellen B. en W. thans voor de P.N.E. M. vrijstelling te geven van de straat belasting en van de opcenten op de grondbelasting. Dit besluit behoeft nog de goedkeuring van de Kroon en wordt daarbij vanzelf ook uitgemaakt of deze vrijstelling rechtens juist is. De heer Kerst vindt het onredelijk van de P.N.E.M. om hun eischen vast te koppelen aan de tariefsverlaging en zou vooral niet verder gaan dan strikt noodig is. De Voorzitter zegt dat B. en W. van dezelfde meening zijn. Voorloopig is t afwachten of de Kroon dit besluit goed keurt. 8. Wijziging verordening heffing kaai- en havengeld. De voorzitter doet voorlezing van de nieuwe tarief-regeling waarmede de raad zich accoord verklaart. 9. Conversie van geldleenningen. Bedoeling is te converteeren de 6 leening van 8500.— en het restant van de 5 leening zijnde 25500.—, te samen 3400U.'die B. en W. thans kunnen krijgen a pari tegen 4 c/o en de onkosten van c/o voor aflos sing, voor plaatsing en y& °/o voor betaling coupons. Wordt goedgekeurd. 10. Onderhandsche verhuring ge meente-eigendommen (woning Gouda). De Voorzitter zegt dat B. en W. de woning die verhuurd was aan Gouda a 3._- per week, thans willen verhuren aan v. Drongelen a 2.75 per week. Spr. heeft zeil de woning eens opgeno men, maar die is, vooral beneden, heel klein. Bovendien zijn ook de gemeente woningen in huur verlaagd. De heer Kraak vindt 2.75 nog te veel voor zoo'n woning, waarin zelfs geen keuken of kelder is. De heer Michaël zegt dat hij altijd een tegenstander is geweest van de huurverlaging door den woningbouw. Men heelt hem toen naar het hoofd ge gooid dat hij zulks deed omdat hij zelf ook veel woningen verhuurde, maar spr. ontkent dit en zegt dat hij al lang te voren verlaagd had. Hij heeft in deze gemeente trouwens slechts een 3-tal huizen staan. Het resultaat van de huurverlaging der gemeentewoningen, zegt spr., is geweest dat er nog meer leeg zijn geloopen. Voor Gouda is de huur al eens verlaagd van 3.25 op 3.—. Spr. acht het niet noodig ver der te verlagen: bij den huurder woont nog iemand in die een flink pensioen geniet. Spr. vindt het gemakkelijk rie men snijden van andermans leer. De gemeente moet niet als concurrente van de huizenverhuurders optreden. De heer de Boer vindt het standpunt van den heer Michaël, die het gezins inkomen als maatstaf blijkt aan te ne men, niet juist. Het gaat over de wo ning zelf en hij kan zich in dit geval met het voorstel van B. en W. goed daar een stuk hoogen dijk. Nadat nog nader is aangeduid welke perceelen precies bedoeld zijn en de heer Middelkoop voorlezing heeft ge daan van de namen der overige eige naars, wordt in principe besloten de perceelen af te staan. Over den juisten verkoopsprijs zal de raad nog nader be slissen. 12. Beslissing inzake bestemming gebouwen openbaar lager onderwijs rfeistraat en Vrijh.-Capeile. B. en W. stellen voor om de school en het schoolhuis in Vrijh. niet te split sen maar in zijn geheel te doen opvei- len. De heer Verheijden verklaart zich uit principe tegen verkoop van vaste goe deren door de gemeente en zeker tegen verkoop van de Vrijhoevensche school. Hij meent dat de voorzitter thans nog betrekkelijk een vreemde in Jeruzalem is, maar spr., die al zooveel school kwesties heeft meegemaakt, weet dat men in dit opzicht niet voorzichtig ge noeg kan zijn, omdat men niet weet waar men mee af is en hij is er dan ook sterk voor dat dergelijke gebouwen aan de gemeente blijven. De heer Michaël kan zich met het voorstel tot verkoop wel vereenigen. mee doen? Het ^enbaar^nderwijs Utoch «^öicen en I zahehjh cöu heeft «n toch de voorstel op komt, vooral als men ziet wat de openbare school in Capelle al voor klappen heeft gekregen en hoe men zich daar met 2 leerkrachten in één lokaal moet behelpen. De heer Kerst merkt op dat dit nu eenmaal de loop der geschiedenis is; aan die feiten is eenmaal niets te ver anderen en daarom moet men er nu geen gevoelskwestie van gaan maken en de dingen van een klein standpunt bezien. De Voorzitter zegt dat het voor hem het gemakkelijkst valt om een objectief oordeel over deze aangelegenheid te hebben. Hij heeft hier die schoolkwes ties niet meegemaakt en staat dus bui ten die gevoeligheden. Hij meent dat men te diep gaat zoeken en er een be voorrechting van de bijzondere school in gaat zien. Spr. heeft deze kwestie echter zuiver zakelijk behandeld De gemeente had dat eene lokaal ook aan zich kunnen houden en het voor ver schillende gelegenheden afstaan, maar spr. vreest dat het dan dikwijls een ben de zal zijn in het lokaal en dat de ge meente dan voor de kosten zit om het in orde te houden. Dan is er nog de mogelijkheid dat het verplichte gym- nastiek-onderricht komt, waardoor toch uitbreiding der bijzondere school nood- geknakt. Maar spr. zegt er tegen te zijn dat een paar stukjes grond in den pol der cadeau worden gegeven aan den aannemer. De heer Kraak zegt dat in Sprang een groote kentering op schoolgebied is waar te nemen. Men is daar met den huidigen gang van zaken niet tevreden en zal zijn kinderen of naar Waalwijk of naar een andere school indeze ge meente willen zenden. De heer De Bas meent dat zulks wei nig verband houdt met de kwestie van al of niet verkoopen der school in Vrij hoeve. want deze zou eventueel toch niet meer geschikt zijn om als school in te richten. De heer Verheijden zegt dat het hem opgevallen is den laatsten tijd van overtuigd Hervormd Orthodoxe zijde te hebben gehoord dat zij geen twee cen ten meer geven voor het Nederlandsch Christelijk onderwijs. De heer Michaël is van meening dat, ook al zou er weer een kentering komen op onderwijsgebied en men zou weer naar de openbare school terug willen, men ze toch niet in deze oude school onder kan brengen, die destijds door de inspectrice reeds was afgekeurd. Wethouder van Willigenburg meent dat het hier niet gaat over heibel aan de Sprangsche school of over uitlatin gen van Protestantsche zijde, doch over de vraag of de gemeente die oude school nog langer moet houden of niet. Spr. is voor verkoop. De heer Kraak zegt dat hij voorna melijk den grond op 't oog had waarop die oude school staat. Dat blijft een bouwterrein dat de gemeente nog wel eens noodig kon hebben. De heer Verheijden zou om die reden de school voor afbraak willen verkoo pen en den grond aan de gemeente hou den. Alleen de heer Kraak steunt dit voorstel, zoodat het niet in omvraag kan worden gebracht. Het voorspel van B. en W. wordt hierna met op 2 na algemeene stem men aangenomen. Tegen de heeren Verheijden en Kraak. (Wethouder Middelkoop zegt niet langer de vergadering te kunnen bijwo nen. rden jzen lot denis zal worden opgeteekend. Die de groote bladen geregeld lezen zullen gezien hebben dat in Londen de eerste krach reeds is losgebarsten. Spr. meent als oud-handelsman, die in zijn prille jeugd reeds een geweldige crisis heeft meegemaakt, de raad wel onder het oog te mogen brengen den ernst van den heerschenden handels- en cre- diet-crisis. Dergelijke beschouwingen zouden misschien beter in een Kamer v. Koophandel op zijn plaats zijn, doch spr. wilde hiermede vooral betoogen, dat in de gemeente de grootste zuinig heid betracht moet Worden om de eind jes aan elkaar te kunnen knoopen. De heer Michaël zegt dat de voor zitter in den korten tijd dat hij hier is, getoond heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn; een waar burger vader. Wat kan het ons schelen, zegt spr. wat er in Londen en het buiten land gebeurt. Wij hebben hier samen werking te zoeken onder elkaar. De vereeniging van gemeenten, waartegen hard genoeg gewerkt is, is er nu een maal, daar is niets meer aan te doen. Laat ons dan in die kleine gemeente Sprang-Capelle samenwerken. Spreker wenscht den voorzitter en zijn gezin ook het beste toe. De Voorzitter dankt beide sprekers en merkt den heer Verheijden op, dat zijn aansporing tot een zuinig beheer geheel overeenstemt met de zienswijze Na de verklaring van den heer van Wijlen beschouwt hij deze zaak aan den kant. Van den heer Hoefnagel is een ver zoek ingekomen om schadevergoeding voor zijn weiland waarvan door werk loozen gebruik wordt gemaakt en welke schadevergoeding ook aan anderen is toegekend. B. en W. stellen voor hem 10.— toe te kennen. Aangenomen. Enkele schoolgeldreclames worden aangehouden tot na de openbare verga- dering. 3. Goedkeuring begrooting Burger lijk Armbestuur Sprang voor 1935. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op 3477.15 en met een ge raamd tekort van 1374.—, welk be drag B. en W. voorstellen als voor schot toe te kennen. Wordt goedgekeurd. 4. Vaststelling voorschotten bijzon der lager onderwijs voor 1935. Voor de school te Sprang wordt het voorschot vastgesteld op 1800, voor Capelle op 1400. 5. Vaststelling rechtstoestand-ver ordeningen Secretaris, Ontvanger en Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Wordt zonder opmerkingen vastge- steld. 6. Ontslag en Benoeming Ambtena ren van den Burgerlijken Stand. vereenigen. De heer Timmermans kan zich ook met het voorstel vereenigen, doch zou zeker niet lager gaan, zooals de heer Kraak wil, want voor lager dan 2.75 zal men nergens in de straat zoo n wo ning krijgen. De heer Dalmaijer is bevreesd met verlaging een precedent te scheppen te genover den anderen huurder van het oude raadhuis, doch de voorzitter licht nadertoe, dat zulks niet van invloed is. De heer de Bas meent dat men met verlaging der huren voor de gemeente woningen, het paard achter de wagen gespannen heeft. Men had eerder tot verlaging moeten overgaan, om het leegtrekken te voorkomen. Hij zou lie ver nog 50 cent lager gaan dan straks nog meer gemeentewoningen leeg te la ten staan. De heer Kraak meent dat men thans uitsluitend over de woning van Gouda te beslissen heeft en stelt voor de huur tot 2.50 inplaats van tot 2.75 terug te brengen. Geen der leden steunt dit voorstel. Hierna wordt het voorstel van B. en W. met op één na algemeene stemmen (die van den heer Kraak) aangenomen. 11. Verkoop gemeente-eigendom- men (land Capelle). De Voorzitter zegt dat het Rijk ten behoeve van de Maas-verbetering ver schillende perceelen grond noodig heeft om daar den uitgegraven grond op te spuiten. Ook enkele perceelen van de gemeente ter groote van 31.80 en 63.50 Aren vallen daaronder. Men wil hier voor een prijs betalen die 100 hooger is dan den gemiddelden prijs bij ver koop ter plaatse. De heer de Boer meent dat, als niet alle betrokken eigenaars hun perceelen zouden afstaan men daar een eigenaar dige situatie zou krijgen, n.l. hier en De Voorzitter vraagt of hij misschien nog even kan blijven tot na afhandeling van het volgende punt inzake de school in de Heistraat. Ook de heer Verheij den dringt hierop aan, doch de heer Middelkoop zegt door dringende rede nen verhinderd te zijn langer te blijven en verlaat de vergadering.) De Voorzitter stelt namens B. en W. voor om van de school in de Heistraat één lokaal, dat aan het schoolhuis grenst, af te breken, waardoor die wo ning een achteruit krijgt en daardoor meer rendabel wordt en het andere lo kaal over te dragen aan het schoolbe stuur met de bepaling, die het school bestuur ook heeft aanvaard, dat dit lo kaal niet voor het houden van vergade ringen zal worden gebruikt. De heer Verheijden verklaart zich tegen afbraak van het eerste lokaal. De heer Michaël wijst er op dat door deze afbraak het schoolhuis alleen komt te staan en er heel wat herstellingen of verbouwingen zullen noodig blijken, wat de gemeente op groote kosten zal beschikking over dit lokaal en is de gemeente er van af. De heer Michaël zegt steeds een voorstander van openbaar onderwijs te zijn geweest, maar we hebben het moe ten verliezen zegt spr. Hij vraagt zich af of B. en W. zich wel voldoende overtuigd hebben welke kosten de voorgestelde afbraak en de daarmee gepaard gaande herstellingen voor de gemeente zullen meebrengen. De voor- deeligste weg acht spr. om alles te laten staan en aan de gemeente te houden en alleen de overdekte speelplaats en die betonmuur af te breken. Daar heeft men niets nan, het kost maar onder houd en daardoor zou een mooi terrein vrij komen. De heer Verheijden verklaart zich ook voor het behouden door de ge meente van beide lokalen. Zoo noodig kunnen deze nog aan het schoolbestuur worden afgestaan, doch ook anderen zouden er dan gebruik van kunnen ma ken. Wethouder van Wiligenburg vreest dat het schoolhuis moeilijk te verhuren zou zijn als men het zoo liet staan tegen die oude schoollokalen aangebouwd. De gemeente zou er mee zitten te kij ken als de heer Benjamins er uit trok. De heer de Bas meent dat het huur- voordeel niet zal opwegen tegen de vele kosten die de gemeente bij de voorge stelde veranderingen krijgt. Hij is er niet tegen de lokalen als dat noodig is aan het schoolbestuur af te staan, maar de gemeente moet ze aan zich houden, dan kon zij er ook een ander gebruik van laten maken. De Voorzitter zal eerst het voorstel van B. en W. dat z.i. van de verste strekking is, in omvraag brengen. Dit voorstel houdt dus in dat het schoolhuis aan de gemeente blijft, dat het Noordelijk lokaal wordt weggebro ken en het Zuidelijk lokaal wordt over gedragen aan de Bijzonder Lagere School, uitsluitend voor onderwijsdoel einden en op voorwaarde dat het zop noodig beschikbaar wordt gesteld voor den publieken dienst. Dit voorstel wordt met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Vóór stemden de heeren Kerst, Tim mermans, de Boer, Dalmaijer en van Willigenburg. Tegen de heeren Kraak, Verheijden, Michaël en de Bas. Dhr. Verheijden zegt het zeer treurig te vinden dat wethouder Middelkoop is weggegaan vóór de behandeling van dit punt. Ik feliciteer de bevolking, zegt spr., die de belastingen maar betalen kan. 't Kan de Heeren blijkbaar niets schelen of het onderwijs nu 150 of 700 millioen kost. De Voorzitter merkt nog op, naar aanleiding van het gezegde betreffende wethouder Middelkoop, dat het voor stel van B. en W. in zijn geheel van dit college is uitgegaan. (Slot volgend nummer). jagen. De heer de Bas betreurt het dat B. en W. met dit voorstel zijn gekomen en daarmee de schoolkwestie weer hebben aangesneden. Als het schoolbestuur die lokalen noodig had zou hij er niet tegen zijn om ze beide af te staan, maar zelfs ook dat ééne lokaal is voor hen overbodig. De gemeente diende er de beschikking over te houden om ze tegen een kleine vergoeding aan vereenigin- gen e.d. af te staan. De heer Kerst wijst er op dat moge lijk in 1936 reeds het gymnastiek-on- derricht aan de scholen verplichtend wordt gesteld en dan heeft men nu reeds de beschikking over een lokaal. Het voorstel van B. en W. kan z.i. ze ker niet in strijd met het gemeentebe lang beschouwd worden. De heer de Bas zegt dat het rechts- en billijkheidsgevoel bij de voorstan ders der openbare school tegen dit Waalwijk, 26 Febr. 1935. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 28 FEBRUARI 1935. Examen. De jongejuffr. Jo Brok slaagde dezer dagen voor het examen machineschrijven systeem Pont. Zij genoot hare opleiding hij de Eerw. Zusters St. 1 ueresiaschool. Gouden Klooslerjiibileum. Op 4 Maart a.s. hoopt de Eerw. Zuster Vesidiana in het St Theresia- gesticht alhier haar gouden Klooster- leest te v eren. Buim 2(> jaar heeft zij reeds de functie van kosteres waargenomen. Zeer zeker zal het haar op dezen dag niet aan blijken van belangstel ling ontbreUen en zullen ook de talrijke priesters, die vroeger als misdienaars en latrr als nude otficiant.n in de kloosterkapel met de jubilaresse de H. Diensten ver zorgden, haar in het H. Misoffer gedenken. in t

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5