ZONDAG 3 MAART t m- BAL PLAATSELIJKE BERICHTE! LUX0R-BI0SC00P. VASTENAVOND „MUSIS SACRUM" NA AFLOOP GROOT BAL. Schoen- en Lederindustrie. L.l. Maandag heeft in den Haag eene vergadering plaats gehad van de contact—commissie uit de Schoen- en Lederindustrie, in hoofd zaak ter bespreking der contingen- ring van schoenen en overleersoor- ten. Naar wij vernemen is men op deze vergadering die stond onder leiding van den plaalsvervangenden contact—commissaris professor de Qaauij, en die 'n zeer prettig verloop had, tot volledige overeenstemming gekomen tusschen verschillende par tijen en zal deze weldra door eene tweede vergadering gevolgd worden ter definitieve vaststelling van de besluiten, die intusschen worden opgesteld naar aanleiding van het geen op deze bijeenkomst werd behandeld en besproken. Dinsdag vergaderde te Utrecht de Centrale H L.S. De N Holt. Crtis goed op de hoogte »De Nieuwe Rolterdamsche Cou rant aapt 't «Volk» na; dat gebeurt niet dikwijls, maar blijkbaar wel als 't gaat over het donkere r. k. Zuiden en de schoenindustrie. Het blad schrijft om.: «Dezer dagen hebben wij de «aandacht gevestigd op een mee- «ningsverscbil tusschen de s. d «en de r. k. «ordenaars» over de «tegenwerking van de moderne «onderneming («Rata») door ach ate i lij ke concurrenten in de schoen nindustrie in NoordItrabant.» Ja, die achterlijke schoenfabrikan ten in Noord HrabantIs een der heeren van de »N. R. Ct.« wel eens afgedaald naar het Zuiden. Wij mee- nen toch van wel, bij 't bezoek der Ned. Journalisten aan de Brabant- sclie Schoenindustrie. Heelt hij toen niet gezien dat er moderne schoenfabrieken waren als Timtur, Hol land ia, van Schijn del, van Arendonk, Mannaerts. lJa ij mans e. m. a., moderner als welk bedriji ook. Dat weet de »N. Rolt. Ct dal weet Malhijssen ook, maar toch durft men zoo schrijven. Dat is toch niet eerlijk en billijk, evenmin als 't billijk is dat stukken omtrent de schoenindustrie haast nooit plaatsing kunnen verkrijgen in dat blad. Maar tegenover Brabant mag blijkbaar alles. De schoenfabrieken in Noord brabant zijn even modernmisschien beter geoutilleerd dan deBatafabriek, maar «de ordening» is er niet zco modern, de dressuur van 't perso neel evenmin I En dat zal de »N. Rott. Ct.« die dag in dag uit tegen de «ordening» kankert toch den schoenfabrikanten niet willen verwijten I B K: Midd. Handelsavondschool. Aan het verslag over het kalender jaar 1934 van de R K. Middelbare Handelsavondcursus te Waalwijk is het volgende ontleend Gedurende het geheele jaar werd onderwijs gegeven in de 3 klassige cursus, in 1 vervolgcursus voor Godsdienst, 2 voor Boekhouden, 1 voor Duitsch, 2 voor Machineschrij- ven en 1 voor Stenografie. Voor Fransch en Engelsch konden we gens te geringe deelname geen ver volgcursussen worden gevormd. Voor bet eindexamen van de 3- jarige cursus slaagden 4 cadidaten 4 werden afgewezen Van de vervolgcursussen slaagden voor het Practijkexamen Stenografie 2 leerlingen. Voor het Practijkexamen Boek houden 2 leerlingen. Van klas I naar II werden bevor derd 2b leerlingen, niet bevorderd I leerling. Leerlingen Aantal leerlingen op 31 Dec. 1934 101, per 31 Dec. 1932 67, per 31 Dec. 1933 73. Per 31 Dec. 1933 bedroeg het aantal leerlingen in Klas I 10 meisjes, 18jongens. Klas II 5 meisj s, 21 jongens. Klas 111 6 meisjes 9 jongens. Vervolgcursus sen 7 meisjes, 23 jongens. Gedrag en vlijt gaven over het algemeen reden tot tevredenh« id. Productie-beperking bij de N.V. Lederfabriek v.h. v. Iersel, Witlox en Co. Naar wij van bevoegde zijde verne men gaat de N.V. Lederfabriek v.h. van Iersel, Witlox en Co., alhier, de productie van haar lederfabriek bedui dend beperken. De algemeen slechte toestand in de lederindustrie, die in Frankrijk en België reeds tot de stopzetting van verschillende groote lederfabrieken geleid heeft, begint zich thans ook in ons land in een overproductie van leder te openbaren. Vooral het toenemende rubberverbruik is hiervan een der voor naamste oorzaken. Temeer daar de hui- denprijzen zich op het oogenblik in stij gende richting bewegen is de leerpro- ductie bij de geldende lage prijzen niet meer loonend te maken. Wanneer deze slechte toestand blijft aanhouden, dan ligt het in de bedoeling het bedrijf der N.V. Lederfabriek v.h. van Iersel, Witlox en Co. voorloopig geheel stop te zetten. De Eindhovensche A. C.'ers te Waalwijk. Ook nu weer is de uitvoering, die kapelaan Bijnen met de meisjes der St. OPVOERING der beroemde operette door de liedertafel „ST. CECILIA" van Tilburg. MT MAANDAG EN DINSDAG GROOT BAL ALS GEWOON. Nadere bijzonderheden zie biljetten. Angela Congregatie uit Eindhoven in Musis Sacrum kwam geven, uitstekend geslaagd. Opgevoerd werd het nog onuitgege ven mystische minnespel van pastoor A. van Delft „Geertrui van Oosten", waarover men de laatste weken in ons blad al een en ander heeft kunnen le zen. Zooals we het van Kap. Bijnen ge woon zijn, stond de uitvoering van dit spel, dat toch zeer veel van de jeugdige executanten vraagt, op zeer hoog peil. Vooral de hoofdrollen van Geertrui, van de heks Lysbeth en van prinses Machteld, werden uitstekend vertolkt. We mogen bewondering hebben voor Kap. Bijnen, die zijn A. C.'ers reeds zoo ver heeft weten te brengen; hij zal zich daar zeker heel wat geduldige oefening voor hebben moeten getroosten. De uiterst sobere aankleeding der tooneelen en de hel daarbij afstekende costumes der meisjes waren prachtig, zoodat er tal van zeer fijne tafereeltjes te bewonderen waren. Kapelaan Bijnen heeft met een kort woord het tooneelspel ingeleid en de talrijke aanwezigen, de zaal was geheel bezet, een uitleg van het spel gegeven. Z.Eerw. vond daarbij nog gelegenheid te zeggen hoe prettig hij het vond op nieuw in Waalwijk te kunnen optre den. Aan het bestuur van den R.K. Vrouwenbond, dat hem daartoe instaat had gesteld, zeide Z.Eerw. hartelijk dank. We hopen de A. C.'ers volgend jaar weer in Waalwijk te zien. Aanbesteding. In «de Twee Kolommen» had 1.1. Maandag de aanbesteding plaats van het verhouwen van een dubbel woon huis aan het Hoekeinde voor reke ning van den heer Jud. Timmermans Wzn. onder architectuur van den heer Bossaerts. De uitslag was als volgt H. Maas, Waalwijk f5218 L. v. Cam pen, Waalwijk f5185 Fa. Wed. A. Aarts, Waalwijk f5144 L. Fitters A. de Graauw, Waspik f 4774 Kleinloog Verhagen, Capelle f 4625 H. de Wit, Drunen f4598 J. Kooien, Waalwijk f4378 .1. Nieuwenhuizen. Sprang f4350 Gebr. de Graauw, Waspik f4249 Gegund aan de laagste inschrijvers. VRIJDAG, ZATERDAG, ZONDAG da geweldige wildernisfilm; HOLLANDSCH SPREKEND MAANDAG EN DINSDAG a.s. PRIMA ORGELMUZIEK. Carnanal souées der Liederlafel Oefening en Vermaak. A s Maandag en Dinsdag zal prins Carnaval wederom in Musis Sacrum zijn scepter zwaaien, waar de lieder tafel oudergewoonte wederom haar bekende gezellige soirées geefl. Voor de aanbidders van Terpsichore zal er wederom volop gelegenheid be staan om daaraan te voldoen onder de gerenomeerde carnavals- Jasz van den heer Schouten. II. H. Honoraire leden hebben beide avonden vrij toegang met ééne dame, zoo ook de werkende leden met hu i gewone introductie. Voor niet leden is de entrée in verband met de slechte tijdsomstandigheden zeer laag gesteld. Operette Schinderhannes». A.s. Zondagavond gaat in Musis Sacrum de reeds aangekondigde «Schinderhannes» Opera BoufTe in 2 akten van Emde Seipkens, waar van in ons blad ree is een kort overzicht gegeven is. Deze operette reeds oud van dagen doch voor Waalwijk nog geheel nieuw is wat tekst en muziek betreft zeer mooi en werd ontelbare malen voor hel voetlicht gebracht DeTilburgsche Mannenzangvereeniging St. Cecilia, koor van 70 zangers, welke dit werk h er zal komen geven, heeft Schinder. hannes zoo juist deze week voor de 6e maal opgevoerd in Tilburg, een bewijs dus dat deze operette bij het publiek ingeslagen heeft en ook de uitvoerders het stuk meester zijn. Wij raden dus alle liefhebbers van operetten, van welke laatste wij jammer genoeg de laatste jaren verstoken bleven, zeker deze eenige opvoering bij te wonen. Met 't oog op de tijdsomstandigheden zijn de prijzen zeer laag gesteld. Een groot hal onder de bekende leiding van Schoutens Jasz Band volgt direct na de operette. Kern R. K. Staatspartij. Morgenavond houdt de Kern Waalwijk der R.K. Stadspartij in Hotel Verwiel een vergadering. Uilvoering Liederlafel Tot Bloei der Toonkunst. A.s. Zondag geeft de Baardwijksche liederlafel in café v. Cromvoirt haar jaarlijksch Vastenavondconcert. Op het programma, dat dilmaal o.m. een vroolijke klucht in twee bedrijven bevat, alsmede verschil ende zangsoli, komen wij Zaterdag nog nader terug. Uitvoering »St. Jan». Voor een goed bezette zaal gaf de harmonie St. Jan j.l. Zondag haar tweede winterconcert, dat in elk opzicht uitstekend geslaagd genoemd mag worden. Dat de bezoekers zoo'n vroolijke, genotvolle avond hadden, was voor een niet gering gedeelte te danken aan de medewerking van het duo v. d. Eistv. Dongen uit 's Bosch, dat hier dan ook een zeer goede indruk heeft achte»gelaten. Hun oer- komische transformatie-scènes, zoo wel als hun liedjes en solo-voor drachten oogstten een welverdiend succes. Zij verstaan de kunst om de aanwezigen eens hartelijk te laten lachen en waarvoor engageert men anders een humoristen-duo dan om het publiek een vroolijke avond te bezorgen. Dat is deze heeren wel toevertrouwd en men zal ze zeker nog eens gaarne zien terugkomen. De harmonie onder leiding van den heer J. Thijssen ging het dien avond ook bijzonder goed af. De mooie nummers werden op uitnemende wijze uitgevoerd De heer J. Mol had met zijn schlager-nummers op de saxophone, waarmede hij de korte pauzes vulde, een welverdiend succes. De pianobegeleiding, zoowel van de humoristen als van de saxopho nist, was bij den heer Joh. Vissers in vertrouwde handen. Alles bijeen een avond waarop bezoekers en uitvoerende vereeniging met genoegen kunnen terugzien. Ddjarlsport. De in café Wed. J. v. Helvoirt gehouden wedstrijd tusschen «Ons Genoegen» café Kemperman en «Het Bandspel» café v Helvoirt had den volgenden uitslag: Ons Genoegen. Het Bandspel. Fr. Slaats 96 Fr. v. Helvoirt 100 J. de Graaf 93 B. v. Engelen 100 D. v. Weert 56 L. v. Schijndel 100 Dijkstra 68 K. v. Helvoirt 100 Klerks 80 J. Willemsen 100 Pullens 94 H. v. Helvoirt 100 Hoogste serie 37 Fr. v. Helvoirt. Boerenleenbank. Zooals reeds gemeld wordt a.s. Vrijdagavond in het Patronaat te Baardwijk de jaarlijksche vergade ring gehouden van de Coöp. Boeren leenbank alhier. De agenda is aangevuld met een voorstel tot wijziging van 't huish. reglement in dier voege dat het hoogste bedrag, dat de bank aan één persoon mag uilleenen, vermin- derd wordt van f7500 tot f5000. S.SS. Oni de vereeniging nieuw leven hij te brengen heeft het bestuur besloten er toe over te gaan een jongens—adspirantenafdeeling op te richten, welke haar oefenuren voorloopig Zaterdagsmid .ags van half vijf tot zes uur zal hebben. Aanmelding kan geschieden a.s. Zaterdagmiddag aan het gymnastiek lokaal O. L. School Stationsstraat van half vijf tot zes uur. Onjuiste reclame te Amsterdam. Men deelt ons mede dat dezer dagen een paar schoenwinkeliers te Amsterdam ter verantwoording wer den geroepen voor de schoeisel- commissie uit den Levensmiddelen- raad te Amsterdam, omdat zij fou tieve en onware reclame maakten, o.a. met namen van fabrikaten die zij niet voerden, met onjuiste data van den duur van uitverkoop e.d. Na een reprimande der commissie en een belofte hunnerzijds dat zoo iets niet meer zou voorkomen, kon den ze voor dit keer huis toe. Tentoonstelling Nedeilandsch Fabrikatenhuis. In Musis Sacrum wordt heden de tentoonstelling gebonden van het Nedcrlandsche Fabrikatenhuis te Utrecht. Gisteren was er gedurende den geheelen middag en avond een druk bezoek. De vele mooie slands in de zaal, waarin groote Nederlandsche firma's hun producten exposeeren, zijn dan ook een bezoek ten zeerde waard en hen, die er nog niet ge weest zijn, kunnen we aanraden vanavond nog eens een kijkje in de zaal te gaan nemen. Men zal er zien wat de Nederlandsche fabriekeu zooal te bieden hebben en boven dien heeft men er kans op een der talrijke prijzen, die voort luiend verloot worden. Maandagmiddag en Maandag avond heeft de directeur van het Nederlandsch Fabrikatenhuis een rede gehouden ter propageering van het verbruik van Nederlandsche producten. In het bijzonder legde hij er den nadruk op dat iedere Nederlander verplicht is de nationale industrie van den ondergang te redden, de werklooze landgenoten weer aan werk te helpen, door het koopen van Nederlandsche produc ten, die niet duurder en minstens evengoed zijn als buitenlandsche. Sabotage bij Ba Ca. In de afgeloopen week zijn, naar de Tijd meldt, op de Bata-fabrieken te Best enkele machines onklaar gemaakt. De directie waarschuwde de politie, daar zij opzet vermoedde. De rijksveldwachter te Best heeft daarop een onderzoek ingesteld. Een drietal arbeiders werd ver dacht van sabotage. Zij zijn gehoord, doch daarna weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek duurt voort. Het bedrijf heeft van deze voor vallen stagnatie ondervonden en eenigen tijd stilgelegen. In den vorm van loonkorling is deze schade ge deeltelijk op, de arbeiders verhaald. Prachtig succes van H. v. Engelen. Op den groo'en nat. humoristen- wedstrijd, uitgeschreven en gehouden in Hotel An icitia te Ginneken op Zaterdag en Zondag j.l. en waaraan door 10 der bekendste humoristen, allen le prijswinnaars, werd deel genomen, was ook de heer H. van Engelen alhier als deelnemer uitge- noodigd. Hij trad Zaterdag met de eerste vijf deelnemers op. Het bij zondere van dezen zwaren solo- wedstrijd was dat meerdere deel nemers met hetzelfde nummer moch ten deelnemen, waardoor het pro gramma voor Zaterdagavond o m. vermeldde als no. 2 Keesje de Koster door dhr. Joh. v. Deelen uit Nijmegen (destijds len prijswinnaar op den wedstrijd in Musis Sacrum met dit nummer)' en als no. 3 dhr. H. van Engelen eveneens met Keesje de Koster. Na een uiterst spannenden strijd in beide avonden, waarbij de deelnemers het uiterste van hun kunnen gaven, deed de jury welke bestond uit de heeren J. v. Eekelen tooneelschrijver en grimeur, Sjef v. d. Berg regisseur en T. Tiebosch toonkunstenaar, allen uit Breda, Zondagavond haar uitspraak als volgtle pr. H. v. Engelen Waalwijk, 2e pr Joh. v. Deelen Nijmegen, 3e pr. Jos Brands Bergen op Zoom, 4e pr. Cor Vermeeren Breda, 5e pr. Chr. v. Gils Breda. Beide avonden werd. de publieksprijs behaald door een deelnemer uit Ginneken. De 104e bekroning! Begrafenis Dr. IV. P. J. Hoogveld. Onder buitengewoon groote deel neming had Maandag de uitvaart en begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van dr. W. P. J. Hoogveld, zeer bekend chirurg te 's Her togenbosch. Zelden zag men in de kathedrale basiliek van St. Jan bij een uitvaart zoo groote belangstelling. De plechtige H. Mis van Requiem werd gecelebreerd door den hoog. eerw. heer deken Brekelmans, geas sisteerd door de weleerw. heeren Heerkens als diaken en Suetens als sub-diaken. Aan de zij-altaren breerden H.H. Missen de zeer( heeren rector van Beek van klooster der Zusters Theresiain, rector van Laarhoven van hetG Ziekengasthuis. Er waren o.a. deputaties van bestuur der Godshuizen, der Ver. tot Bestrijding der t.b.c. de Weeshuizen, van de MaalscL tot Bevordering der Geneeskunst Voorts waren er buitengewoon artsen, vrienden van den overle uit den Bosch en uit den la talrijke verpleegsters ook van W. G. K., terwijl tenslotte er.; rijen waren ingeruimd voor uniform gekleede kinderen van Weeshuis. Na de kerkelijke plechtig^ vertrok een lange rouwstoet het kerkhof te Ortben. Weesnit en weesjongens liepen langs lijkwagen. Langs den weg stond talrijke menigte geschaard. Aan het graf werd niet gespro1, Dr. J. Koenen bedankte voor. (ie, den overledene bewezen eer. Nieuwe Telefoon-abonnees. 127 J. v. Bladel-Soree, Gi ooteslri 208 H. A. Aarts, Grootestraat. 269 J. H. Scholt, Winterdijk. 270 HandelMij. «Waalwijk», Raadhuispl, 257 E. M. Dekkers, Stationsslrai 271 Wed. C. v. Oers, Staiionssli, Biabantsche actie tegen de lolht\ in een zeer druk bezochte vt gadering van aciie op 26 Febr, in het Concertgebouw in den bn gehouden en waar naast Mr. f van Lanschot, burgemeester van Bosch, drie andere bevoegde spre, het woord hebben gevoerd, werd motie aangenomen, waarop v, schillende g-onden aan de Ka» verzocht wordt het wetsontwerp goed te keuren. UKUNEN. bij de groote uitvoei. welke as. Zondag gegeven w door de Zangvereeniging .Zang Vriendschap" zal het Gemen Dubbelkwartet uit Vlijmen zijn m: werking verleenen. De Zangverei ging zal verschillende nummers voeren onder leiding van den li van Heijst uit Vlijmen De uitvoering is voor ieder toegankelijk. Aanvang 6 30 uur. Donderdag 28 Febr. zal bij i heer Elshout de tentoonstelling den gehouden door het Nederland fabrikantenhuis. De toegang is kosteloos, dus niemt verzuime deze tentoonstelling te zichtigen. Maandagavond had in groote zaal der meisjes-congregatie jaarlijksche feestvergadering pla voor de leden der dames zang tooneelvereeniging. Onder het ge van een flinke tractatie werd avond gezellig doorgebracht met zi en voordracht. Na afloop gin, allen zeer voldaan, in opgewe stemming huiswaarts. Het bouwen van een wot huis voor rekening van Th. Elsh is bij onderhandsche aanbested gegund aan H. Verhoeven, aannet alhier. Het verfwerk voor viet bouwen woonhuizen is opgedraj aan de fa. Fr. Hombergen alhier. Aan het biljartconcours, t geschreven door de biljarivereenig .Volhouden" te Sprang, werd Zan dag j I. deelgenomen door B J. alhier, in de le en 2e afdeeling. De uitslag is alsvolgt le Afdeeling. „B. J. C." .Volhouden' H. Brok 100 A de Jong Th v. d Wiel 100 H. Maijers J. v. Delft lOl) H C. Maijers Jan Brok 100 W. v. Ham 1. 400 2! Gem 5 13 Gem. 3.04 2e Afdeeling. C Vesters 75 J. v. Zwietering H. Verhoeven 75 v. Wilgenburg C Koks 75 C Hulst J.deMunnik 75 J. de Roon 300 li Gem. 3 53 Gem. 2 NIEUWKUIJK. Het Hulppos kantoor in onze gemeente zal dez week worden overgeplaatst. H kantoor is thans ingericht in h perceel 273. Gedurende de carnavalsdage zijn door de carnavalsclub wede: om groepswedstrijden georganiseer! Aan deze wedstrijd kan door eer ieder worden deelgenomen, uitgt nomen de dames, die een groe van twee of meer personen vormer De groepen zullen door een specias daarmede belaste jury worden bt oordeeld. Minstens tweemaal mof ten daarvoor de groepen alle café bezoeken. De prijzen hiervoor ziji door de kasteleins beschikbaar fit steld. Naar aanleiding der loopend geruchten, als zou het Cisterciënse klooster »Onzenoorl« tot abdij ver heven worden, kunnen we me zekerheid mededeelen dat hiervan althans is beke de bev aantak toe. VLIJ mens slaagde Behalv genienj was oc verzor< tenvvra lachen Staatst de We over Maatsi hebbe f 50.— onbek SPRA Ds. hier, I roepin Kerk t kerk" avond ter de Chr. Na het 1< huishi deld, „Schinderhannes" I

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6