Leerjongen AMSTERDAM ANTWERPEN BUITENLAND. NIEUW* UIT SPORT. BINNENLAND. AGENDA. ADVERTENTIEN v.v.v. VERVOLG PROVINCIAAL NIEOWS. Reisbureau „Musa" Express, Op Zondag 31 Haart Hotland-Selgië A. Mulders-Sars Als spreker trad op de eerw. heer van Lierop, met als onderwerp: «Waarheen Vrijheid of onderdruk king». Teneinde meer bekendheid te geven aan de belangen der blinden en het streven van den Ned. Blin- denbond zal door genoemde organi satie op Woensdag 3 April in Bios coop Centraal een propaganda-avond worden gegeven. Daartoe is een commissie van voorbereiding in het leven geroepen,! bestaande uit de heeren T. W. Kater, M. J. Timmer mans en Ds. J. Zuurdeeg, die zich bereid hebben verklaard voor de uitvoering van dezen propaganda- avond zorg te dragen. Welwillende medewerking voor dezen avond wordt verleend door mevr. v. d. Lucht en den heer Vleeschhouwer, terwijl de he^r Jo v. d. Berg, honds propagandist, een toespraak zal houden over het willen en kunnen der blinden. Het hoofdnummer van de propaganda is het vertoonen van een blindenfilm. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. (J.30 en des nam. 0 uur voor te gaan de heer v. u. Hoek uit 's Grevelduin-Capelle. - Zondagmorgen is onze oudste stadgenoote de wed. C. H. de Klerck geboren Lucas overleden. Zij bereikte den leeftijd van 9b jaar. De oudste (.ingezetene dezer ge meente is nu de lieer P. Leenaarts, meer bekend onder tien naam van Peerke Leenaarts, die 91 jaar is en nog bijna iederen dag een wandeling maakt. Zaterdag is men gereed geko- men met het droogleggen van de spoorsloot nabij de villa Pinkster, bloem van Mr.H. Allard, welke zooals wij een week geleden meldden, op last van de Justitie in verband met de inbraak bij Mr. Allard, over een lengte van 1 K.M. moest worden drooggelegd Er is echter niets bij zonders meer in deze sloot gevonden. Naar wij vernemen is in den tuin van Mr. H. Allard hel damesarm bandhorloge dat eenige maanden geleden aldaar werd gestolen, terug gevonden. Onze stadgenoote mej. N. J. Olsen is benoemd tot onderwijzeres aan de Protest. Bewaarschool te Drimmelen. DUSSEN. Na een kortstondig ziekbed is de Eerw. Zuster Cala- sanza, in de wereld ;rej. M. E. Buis, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in 't klooster der Eerw. Zusters van Liefde alhier, overleden. Gedurende meer dan veertien jaar lang heeft Zuster Calasanza alhier vertoefd, en gedurende al die jaren heeft zij met liefde en toewijding aan de opvoeding der kinderen van de Bewaarschool, haar beste krach ten gegeven. Doch niet alleen was zij de ziel der Bewaarschool-kindei ren, ook bij Eerste- en Plechtige H.H. Communiën, bij de voorberei dingen van 't St. Antoniusfeest e.a., was Zr. Calasanza een der leidsters. Den achtsten Dec. 1933 heeft zij haar Gouden Kloosterfeest alhier gevierd en nu, slechts één dag voor haar vier en zeventigste geboortedag, heeft God, haar tot zich geroepen. Zij ruste in vrede. DUSSEN. Door het springen van de hoofdhuis der waterleiding, nabij de Keijzcrsveersche brug alhier, kwam men bijna geheel zonder leidingwater te zitten. Ter plaatse spoelde het water een flink gat in den weg. Rappe han den herstelden, zoo spoedig dit eenigs- zins mogelijk was, het euvel, en na eenigen tijd kon eenieder zich weer van water bedienen. Naar we vernemen heeft de heer A. v. H. ontslag gevraagd als bestuurs-? lid van het Algemeen Armbestuur alt hier.- In het Vereenigingsgebouw had een groote propaganda vergadering, uit gaande van het R.K. Werkliedenver bond, plaats, om thans alhier defini tief een R.K. Werkliedenvereeniging op te richten. De belangstelling was, in tegenstel ling met andere soortgelijke vergade ringen, niet bijster groot te noemen. Als sprekers traden dezen dag op de heeren Coppens en Eijkemans. Beide sprekers brachten zeer duidelijk 't nut eener goede werkliedenvereeniging naar voren. Hiervoor is op de eerste plaats een goede samenwerking noodig, om alzoo een goed harmonisch geheel te vormen om gezamenlijk iets te kunnen bereh ken. Van de Rondvraag werd door ver schillende leden een druk gebruik ge maakt. Bij het einde dezer zeer belangrijke bijeenkomst gaven zich wederom en kele aanwezigen als lid op. Tot slot werd het voorloopig bestuur gekozen, 't welk er thans als volgt uit ziet: voorzitter: A. Ribbens; penning meester: .1. Eumelen, secretaris: H. Verbunt. ST. JOACHIMSMOER. Nu weldra het seizoen voor het schieten met den Kruisboog aanbreekt, achtte het bestuur der combinatie Willem Teil uit Berkdijk en Onderlinge Vriend, schap alhier de lijd aangebroken de daarvoor noodige bepalingen vast te stellen voor dit jaar. Daartoe waren de leden der beide gezelschappen uitgenoodigd tot een bijeenkomst bij M. Maas alhier. Ondanks het slechte weer was de opkomst nog goed te noemen zelfs uit Berkdijk was nog een lid opgekomen. Dezelfde voor schriften als in 1934 zullen ook voor dit jaar bij de bekerwedstrijden gel den, terwijl voor het prijsschieten een kleine aanvulling noodig was. Na de bekerwedstrijden zullen weer de gebruikelijke prijzen voor het geluksblazoen beschikbaar worden gesteld, terwijl een voorstel om dit om te zetten in een prijsschieten tegen betaling werd versteld op de wedstrijden om de nu reeds welwil lend aangeboden kransen. Ieder gezelschap zal daarmee op haar eigen baan en voor eigen rekening een proef nemen. Om de taak van den voorzitter met 'l vele schrijfwerk der combinatie te verlichten besloot men aan het bestuur een secretaris toe te voegen, waarvoor werd geko zen de heer P. Hazenberg alhier. in de bijeenkomst in het R.K, Vereenigingsgebouw, die buitenge woon druk bezocht was door belang, stellenden werd door den Eerw Heer Kapelaan Maas en den heer H. van der Pol behandeld het onderwerp: .Jeugdleiders en wat daarmee in ver- band staat". Resultaat is, dat besloten is het jeugdwerk ter hand te nemen en met een aantal jongens van 12 a 15 jaren te beginnen. De Raad van toezicht bestaat uit de heeren: N Wouters-R.K. Deken en Pastoor; W. Wijs, Burgemeester; Mr. L. Ver. hoeven en A. v. Delft. Als jeugdlei. ders zullen fungeeren de heeren Ka. pelaan Maas, A. v. Berkel, J. en F. v. d. Broek, A. Carpay en H. van der Pol. Op 28 Juli wordt in 's-Bosch een festival gehouden, waaraan onze R.K. fanfare hoopt deel te nemen, Tegelijk zal door haar getracht wor- den een boottocht naar 's Bosch te organiseeren. De vriendschappelijke wédstrijd, die in Werkendam Zaterdag zou wor. den gespeeld tusschen W. V. V. en Longa (alhier), is afgeschreven. Ook Juliana II, die Zondag hier had moeten spelen tegen R. W. B. heeft niet gespeeld, hoewel R. W. B. opgekomen was Iq de jaarvergadering der dam» club V. D. werd na voorlezing der verslagen van den secr.-penningm. het bestuur bij acclamatie herkozen en bestaat uit A. de Graag, Voorz.; Gijsb. Jonker, secr.-penningm. en J. Deurloo alg. adjunct. Het bestuur kreeg de opdracht te zorgen voor de noodige propaganda. De bijeenkomst werd besloten met een verloting, waarbij de gelukkigen waren A. en J. Deurloo, G Jonker, A de Graag, L. Kamminga en A. Fitters, Duitschland—Engeland. Het ofjicieele communiqué. Na afloop der bespreking heeft Sir John op het Britsche gezantschap een communiqué voorgelezen aan de daar verzamelde journalisten. Het luidde ais volgt De Engelsch-Duitsche besprekingen gevoerd tusschen Simon, Eden, Hitier en von Neurath in tegenwoordigheid van den Engelschen gezant Phipps en von Ribbentrop, welke gedurende de laatste twee dagen hebben plaats gevonden, zijn vanavond geëindigd. Behandeld zijn de onderwerpen neer- gelegd in het Engelsch Fransche communiqué van 3 Februari. De onderhandelingen zijn op zeer open. hartige en vriendschappelijke wijze gevoerd en hebben geleid tot een volkomen opheldering van de weder- zijdsche standpunten. Vastgesteld werd, dat het doel van de politiek van beide regeeringen is den Euro. peeschen vrede te verzekeren en te versterken door het bevorderen van internationale samenwerking. De En- gelsche zoowel als de Duitsche mi. nisters zijn zeer bevredigd ten aan- zien van het nut der directe onder? handelingen, die zijn gevoerd. Het nieuwe ministerie in België. In parlementaire kringen heeft het nieuwe kabinet een nogal koele ont vangst genoten. Vooral zijn velen ontstemd over het feit, dat ook de socialisten Spaak en De Man, die een felle campagne tegen het kabinet. Theunis hebben gevoerd, in het nieu- we ministerie zijn opgenomen. 'J W.S.C. Zooals elders vermeld zou WSC de degradatie—wedstrijden te spelen hebben /egen ESV Eindhoven, Leer dam te Leerdam en TOP te Oss Het zal dus een heel belangrijke competitie worden, die 14 April a.s. zal aanvangen, daar WSC op 7 April moet spelen te Venlo tegen A.s. Zondag is ingelascht WSC 2- K. Bovs I. Nederland—Frankrijk. Morgen vangen de onderhandeling gen met de Fransche regeering aan over de regeling van de handelsbe trekkingen tusschen Frankrijk en ons land De Ned. delegatie is heden naar Parijs vertrokken. Het conflict in de Sigaren industrie. Het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Tabaksbewerkersbond heeft be- sloten aan een buitengewoon congres de beslissing te laten over het voor stel van den Rijksbemiddelaar inzake de loonsverlaging in de sigaren industrie. Niet uitstappen voor de trein stil staat. Naar de Tel. vernomen heeft, is door de directie van de Nederland- sche Spoorwegen aan alle stationschefs opdracht gegeven met ingang van gisteren proces verbaal te doen op maken tegen de reizigers, die op een in beweging zijnden trein springen, of wel een nog niet geheel stilstaan- den trein verlaten. Reizigers, die wenschen uit te stappen mogen de portiers niet openen, voor de trein geheel stilstaat. De opdracht aan de stationschefs gaat vergezeld van de bijvoeging, dat desnoods politiehulp moet worden ingeroepen. Naar het blad verneemt zijn giste ren op verschillende stations reeds processen verbaal opgemaakt. Nog meer schepen naar Rusland? In de afgeloopen weken zijn door de Russen onderhandelingen ge voerd met de directie der Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij over den aankoop van een tweetal Nederland- sche schepen dier Maatschappij. Tot dusser hebben de onderhandelingen nog geen resultaat gehad. Deze week arriveert een nieuwe Russische commissie, die de besprekingen zal voortzetten. Wettelijke eischen voor het vestigen van middenslandsbedrijven. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen is thans gereed gekomen het voorontwerp eener wettelijke rege ling, betreffende het stellen van vestigingseischen voor den detail handel, het ambacht de kleine nijverheid. De Minister van Ecun. Zaken heeft hierover het advies verzocht van den Economischen Raad en den Middenstandsraad. Streekplan-commissie Midden- en West-Noord-Bra bant. Onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin mr. dr. A. van Rijckevorsel hield de streekplan commissie Midden- en West-Noord Brabant ten stadhuize van Breda een drukbezochte vergadering. Deze werd bijgewoond door den directeur-gene. raai der volksgezondheid mr. L. Lietaert Peerbolte. De voorzitter gaf een bondig over- zicht van hetgeen reeds bereikt werd. De bijna zes jarige ervaring, in het oosten der provincie opgedaan, geeft moed voor de ontwikkeling van den arbeid itj het Westen. Dit streekplan voor Midden, en West Brabant be hoort 48 gemeenten te omvattenreeds zijn er 43 toegetredende vijf overige zullen ongetwijfeld eerlang volgen Op den duur zal ook het Land van Altena in het streekplanwerk betrokken zijn, doch dit heeft geen haast. Vervolgens lichtte de voorzitter den arbeid der commissiën toe. Vooral de uitbrei dingsplannen bezorgden veel werk. De streekplan.commissie had in Juli 1934 reeds tien opdrachten voor de samenstelling van uitbreidingsplannen voor gemeenten in dit gebied aan vaard sindsdien zijn daarbij gekomen opdrachten van Bergen op-Zoom en van Rijsbergennog wordt onder handeld met Dinteloord. Bij andere zijn in bewerking uit- breidingsplannen voor Breda en omgeving, Tilburg en omgeving, als mede voor Gilze Rijen en voor Loon. op.Zand. Alles samen hebban dus 21 van de 48 gemeenten in dit gebied uitbreidingsplannen, hetzij in bewer king, hetzij gereed. Daarna verkreeg de heer De Casseres, hoofd van den technischen dienst, het woord om mededeeling te doen van den stand van zaken. Deze mededeelingen waren in hoofdzaak dezelfde als die door hem in de vergadering der streekplan-commissie „de Meijerij" werden gedaan. De vergadering keurde goed de aanvaar- ding van een uitbreidingsplan voor Bergen op Zoom. Tenslotte kwam de voorzitter breedvoerig en met klem op tegen de critiek, in een der dagbladen (D. v. N.) der provincie gericht tegen het streekplanwerk en het hoofd van den technischen dienst. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30 6.45 uur Adspiranten 11. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »De prins van Arcadië». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». Keu ting D ienstplich iig en De keuring van de dienstplichtigen der lichting 1936 en die van de voor loopig ongeschikt verklaarden van de lichting 1935 zal plaats hebben Voor Waalwijk op 1 en 2 Mei, voor Loon op Zand op 3 Mei, en voor Sprang Capelle op 4 Mei as, in het ge meentehuis te W aalwijk, kamers 19 en 20. Verkiezing Gemeenteraad. De verkiezing voor den gemeente raad zal in onze gemeente gehouden worden op Maandag 17 Juni a.s De candidaatstelling heeft plaats op 14 Mei as. Jaarvergadering Afdeeling Waalwijk R.K. Middenstand Bond. Gisterenavond hield de afdeeling Waalwijk van den R.K. Middenstand Bond haar jaarvergadering in Hotel Verwiel. De opkomst der leden was maar matig. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Chr. van Liempt op de geringe medewerking die van de leden wordt ondervonden. Met critiek is men roijaler dan met het verleenen van daadwerkelijken steun. Spr. wees verder op het wederzijds verplicht lidmaatschap van de vak bonden en de standsorganisatie. De jaarverslagen van den secretaris den heer L. Kruijssen en den pen ningmeester den heer J. de Leijer werden voorgelezen en goedgekeurd. De Santos commissie bracht ver slag uit van de met vastenavond ge houden bloempjes verkoop. Een netto—resultaat van f81.kon aan het fonds worden overgemaakt. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren H. van Mil en H. Maas werden herkozen. Een nieuw lid werd aangenomen. Voorlezing werd gedaan van een door het hoofdbestuur samengestelde concept-ventverordening, waarin regels worden gesteld ter beteugeling van dit voor den middenstand steeds ernstiger wordend euvel. De vergadering kon zich met het concept vereenigen en zal het gemeentebestuur verzocht wor- den deze bepalingen over te nemen. Van 15 Maart tot 15 April wordt er over het geheele land eene Mid- denstandsactie gevoerd. Door het hoofdbestuur zijn verschillende werk methoden aangegeven om het ver- eenigingsleven sterker te maken o.a. door huisbezoek bij de niet-aangeslo- tenen. Besloten werd in deze getne{l binnenkort een vergadering te t den, waartoe de verschillende vj groepen als bouwvakpatroons, slag. café-houders, kruideniers, enz. zu worden uitgenoodigd en waarop voorzitter der plaatselijke afdee zal worden gewezen op het nut aansluiting bij de vak- en standi' organisaties. Over de al of niet invoering in Waalwijk van de z.g Midco.zeg een zegel die 5 pCt. korting teekent op contante aankoopen, nog nader een besluit genomen den. In het buitenland is met dit sysie; veel succes bereikt en ook hier het in vele plaatsen worden toegep, ter beteugeling van den trek naar - groote warenhuizen. Het zal noc; zijn dat daartoe een behoorlijk a; tal winkeliers tot afgifte van Midg zegels besluit. Zij zullen binnenkort tot ten gadering worden opgeroepen, deze aangelegenheid nader besprol zal worden. Bij de rondvraag werd door schillende aanwezigen de nient" verbouwing van het R. K. ZiekenM ter sprake gebracht. Het bestuur in deze reeds stappen gedaan en* diligent blijven. Aanrijding.- Hedenmorgen had in de Grootei Ier hoogte van ons bureau een aan} ding plaats tusschen een wielrijder een vrachtauto. De kippenkoopman B. uit \\j reed met zijn handwagentje ree: van den weg. Toen hij de vrachtaj van de R. uit Sprang zag nader» - week hij plotseling naar links, j worë chauffeur van den vrachtwagen mol rec^' toen, om een aanrijding te voorkom: het stuur naar links omgooien. Tw fietsers uit Kaatsheuvel, die juist liet rijwielpad reden, kwamen daar in het nauw. De heer H. v. D. bol met zijn linkerhorst tegen de vrac auto op. Hij werd in de apotheek Mej. Geers binnengebracht, waar constateerd werd dat hij slechts ee ge niet ernstige kneuzingen had op loopen. Hij werd per auto naar i woning vervoerd. Tegen den kippenkoopman wi proces-verbaal opgemaakt. Voor direct gevraagd: EEN NETTE voor het ijzerwarenvak, tevens genegen voorkomende boodschappen te verrichten. Brieven onder no. der adv. Bureau v. d. Blad 54151 NA VR Per persoon f2.00 NAAR Ualf Vasten SCHITTERENDE OPERA-REVUES. Per persoon f 1.65 TELEF. 141 WAALWIJK. dus moed houden jongens het is nog niet te laat. Door bijzondere omstandigheden ging de wedstrijd VJC en EVV niet door. ficusdcii 26 Maari 35 JDRUNEN. SPORTERS. Sporters 1 ging Zondag op bezoek bij Vlymensche Boys 2 en had een zware tegenpartij. Bij de rust was het 21 voor Sporters en moesten de Sporters zich inspannen om nog te winnen en een paar puntjes te halen wat ten slotte lukte zoodat werd gewonnen met 53 voor Sporters. Sporters 2 kreeg de sterke ploeg Con cordia uit Den Bosch op bezoek en of schoon de Sporters op eigen terrein wel wat beter spelen, moesten ze toch voor de rust de leiding geven aan hun tegenstanders met 10. Na de rust zijn de Sporters niet zoo vurig en moesten enkele punten laten halen door de ondoordringbare achter hoede van Concordia en verloor ten slotte met 70. TOP had op eigen terrein een thuis wedstrijd tegen SVD uit Den Bosch, deze ploeg meende het zwakke TOP te ver slaan, doch moest met een groote ne derlaag van 82 huiswaarts keeren, Lezing met lichtbeelden. In het patronaatsgebouw te v.m. Baa wijk hield de ZeerEerw. Pater Keiler: Maandagavond een lezing met lichtte den over 'de Javaansche Missie. Er was Vrfj veel belangstelling. WelEerw. Kapelaan Allard verwelkon de aanwezigen, speciaal de Eerw. sp ker. Het kerkkoor der St. Clemenspa chie, onder leiding van den heer C Thijssen, opende den avond met het sti mige Ecce Quomodo Moritur van Han en vulde verder de pauzes nog met Maria van Krüger en Popule Meus Palestrina. De gewijde spreker, die zelf vele ja1 op Java als missionaris werkzaam en de meeste opnamen zelf gemaakt 1 toonde eerst een zeer interessante rt lichtbeelden over de merkwaardighe van Java, in de natuur, de gebouwen, volksgebruiken enz., die hij op zeer derhoudende wijze toelichtte, om daa met tal van opnamen, teekepingen en fers een idee te geven van het verhi" misiewerk op Java. De boeiende lezing werd met de gro ste aandacht door de aanwezigen volgd en zal zeker bij allen de bewon ring en liefde voor den arbeid der n sionarissen en missiezusters en voor leekenapostolaat hebben versterkt. Met een dankwoord van den Z.Eci heer pastoor v. Erp werd deze mo avond besloten.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9