SPORT, INGEZUNDEN STUKKEN. ab^mdI BINNENLAND. BUITENLAND. MIDDELKOOP NIEUWS UIT HEUSDEN, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN VAN HAM VEILEN EN VERKOQPEI E Paasch-advertentie, DE NOTARISSEN INWONERS VAN SPRANG-GAPELLE! DIT IS DUS HET BLAD, 10 CENT PER WEEK. WIE NIET ADVERTEERT, WORDT VERGETEN. fr Zaterdag met de -werkzaamheden wor den gestaakt in verband met het ver gevorderd uur. Maandag werden de werkzaamheden weer hervat, maar och, wat een desillusie. Nadat men de groote klomp steen had bloot gelegd, bleek dat deze afkomstig was van een of andere oude gesloopte schuur, die vermoedelijk door een der lij 1 wachten van keizer Nero daar gedeponeerd was. Men heeft toen maar de wijste partij gekozen en het werk gestaakt. De span ning in Geertruidenberg was geweken. Nog kunnen wij vermelden, dat hij de werkzaamheden het parket uit Bre da daarbij tegenwoordig was en dat mogelijk madam Sylvia Geertruiden berg nog eens met een bezoek zal ko men vereeren. Predikbeurten, Vrijdag 19 April 1935. Ned. Herv. Kerk des n.m. 7 uur H. Avondmaal. Voorganger Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Eben Haëzer te Raains- donksveer des n.m. 7 uur de heer van den Hoek uit Capelle. Ie Paaschdag: Ned. Herv. Kerk des voorm. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Des v.m. 11.30 uur Jeugdkerkdienst. Evangelisatie Eben Haëzer te Raams- donksveer des v.m. 9.30 uur en des n.m. 2 uur de heer v. d. Hoek, Capelle. 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk geen dienst. Evangelisatie Eben Haëzer te Raams- donksveer des v.m. 9.30 uur de heer v. d. Hoek uit Capelle. u/ DUSSEN. Alhier bestaan plannen tot oprichting van een konijnen- en pluim vee-vereeni ging. Dienaangaande zal dezer dagen in hotel Leemans een vergadering wor den gehouden, om te komen tot op richting van bovengemelde vereeniging. De heer Ant. v. H. heeft thans ontslag genomen als bestuurslid van het algemeen armbestuur alhier. De dienstbode van den heer C. 1)., mej. D. H. alhier, geraakte door den vrij hevigen wind in het riviertje „De Dusse" te water. Zij ging geheel onder en alleen aan haar tegenwoordigheid van geest was het te danken, dat zij zich op het droge kon werken. St. JOACH1MSMOER. De laatste da gen heerscht in onze parochie in hevi ge mate de griep onder kleinen en grooten. Bijna in elk gezin zijn lijders aan deze epidemische ziekte. Van de schooljeugd was ongeveer 2/3 absent, waarom thans de school voorloopig gesloten is. Tot heden kwamen geluk kig geen ernstige gevallen voor. Heusden, 1(5 April 1935. Aan de fa. van der Staak alhier is opgedragen de verbouwing van een woonhuis voor rekening van den heer Jac. Verhoeven te Berne, Herpt, onder architectuur van den heer Jos. van Gerven. De predikant der Ned. Herv. ge meente, de heer Joh. Vloots, die eeni- gen tijd ziek was, hervatte j.l. Zondag zijn functie, doch werd onder zijn preek weer zeer ernstig ongesteld. Na eenigen tijd was zijn toestand zoo, dat hij naar de consistorie-kamer kon worden overgebracht, vanwaar hij la ter naar zijn woning werd gedragen. Tegen den avond was er aanmerkelijke verbetering ingetreden. Aangezien het R.K. Ziekenhuis niet meer voldoende ruimte aanbiedt het Diaeonessenhuis bestaat niet meer zal het binnenkort vergroot worden. Hiermede wordt belast de heer Vriends uit Moergestel. De waterstand in de Maas is zoo hoog, dat de waard begint onder te loopen. Hierdoor kunnen velen ge schaad worden, tenminste zij, die hun vee al hebben ingeschaald. Kaatsheuvel, 16 April '35. Voetbal. Het ontbrak niet aan belangstelling bij den vriendschappelijken wedstrijd door de R.K.V.V. D.E.S. Zondag j.l. te gen het sterke Dongen uit Dongen op het terrein aan de Marktstraat ge speeld. D.E.S. kwam met 2 en Dongen met 3 invallers in het veld. De inval lers deden hun werk uitstekend, zoo wel in de D.E.S.- als in de Dongen- ploeg. De eerste aanvallen waren van de thuisclub en reeds binnen 10 min. kreeg D.E.S. de leiding, 10. Dongen presenteerde echter een spel, dat te verwachten gaf, dat van een overwicht van de DES-sers niet lang sprake zou zijn. Nog voor de rust wist Dongen de stand op 12 te brengen. Ook na de rust kreeg het de thuisclub hard te verantwoorden. De verdediging echter gaf weinig kans. Vooral onsMmckstel gaf een spel te zien dat subliem was. In de voorhoede blonk Sj. v. Nieuw- stadt uit. Tien minuten voor het einde kwam de gelijkmaker, zoodat ook deze tweede ontmoeting tegen den le klasser I.V.C.B. in een gelijk spel eindigde. Uitgesteld. Naar wij vernemen is de ontmoeting Nieuw-BorgvlietD.E.S. voor de pro motie 2e klasse I.V.C.B., welke was vastgesteld op den 2cn Paaschdag, uil- gesteld. t Middenstandsactie. J Na ampele bespreking in de bestuurs vergadering van de R.K. Middenstand is besloten de Middenstands-actie tot het organiseeren van een plaatselijke middenstandstentoonstelling te ver schuiven naar een later tijdstip. Lag het eerst in de bedoeling reeds gedu rende de Pinksterdagen hieraan uitvoe ring te geven, gezien den korten tijd is thans de maand Augustus als zoo danig aangewezen. N j Verkoopingen. Ten overstaan van Notaris J. v. Ham is bij openbare verkooping het pand hoek SprangschestraatHoofdstraat, voor de som van 8450.verkocht aan den heer C. v. d. Hoven, gem.-ontvan- ger alhier. j Kon. Goedgekeurd. J Bij besluit d.d. 8 Febr. 1935 No. 43 Ned. Staatscourant van 9 April '35 No. 70 is aan de R.K. Kaatsheuvelsche Gymnastiekvereeniging de Kon. Goed keuring verleend. J Sluiting Middenstandsavondschook' Woensdag 17 April zal in de R.K. Jongensschool in de St. Jansschool de officieele sluiting van het 2e leerjaar van de R.K. Handelsavondschool plaats hebben. \J VOETBALSPORT. R. W. B. Ook de laatste competitiewedstrijd heeft RWB weten te winnen. Dit is ech ter niet zoo gemakkelijk gegaan als de RWB'ers wel dachten. In het begin van den wedstrijd namen de onzen den strijd te licht op en meenden aan de WSC- ploeg, die met verschillende invallers uit kwam, een licht verteerbare kost te hebben. Doch WSC zat er flink op en zou nog met de overwinning zijn gaan strij ken, ware het niet dat de RWB'ers na de rust uit een ander vaatje gingen tap pen en wisten een achterstand nog juist in een 34 overwinning om te zetten. Door deze overwinning bezet RWB de tweede plaats met slechts één verlies- punt meer dan de leiders, hetgeen een mooie prestatie is en kunnen wij niet nalaten de RWB'ers geluk te wenschen met deze eervolle plaatsbezetting. RWB 3 kon het tegen Devo 3 niet bol werken en verloor met 74. Waarmede Devo 3 kampioen is. RWB 3 is hiermede ook op de tweede plaats terecht gekomen, met slechts één verliespunt meer dan Devo 3. Ook deze RWB'ers hiermede proficiat. V.V. BLAUW-WIT. Zondag j.l. speelde bovengenoemde vereeniging de openingswedstrijd tegen de Kaatsheuvelsche Boys. Alvorens den wedstrijd begon werd door den voorzitter van Blauw-Wit een kort openingswoord gesproken en te vens aan de Kaatsheuvelsche Boys een prachtige herinneringsmedaille aange boden. Hierna volgde de wedstrijd welke een zeer vriendschappelijk ver loop had, doch waarin van 'I begin tot 't einde de spanning niet ontbrak. Met de rust had Blauw-Wit een voorsprong van 31 welke zij na de rust succes sievelijk op wist te voeren tot 73. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche *Boys. De Dussensche Boys speelden Zondag in Raamsdonk hun voorlaatsten compe titiewedstrijd. n.l. tegen WVR 2. De Boys verschenen met drie inval lers, n.l. voor doelman, spil en rechts binnen terwijl WVR met geheel ver jongde ploeg in 't veld trad. Na een zeer spannenden en gelijk op- gaanden strijd kwam het einde met een 43 zege voor Raamsdonk. D.V.C.-Nieuws. DVC speelde haar laatste wedstrijd, op het terrein aan de Loswal, tegen DCB uit Breda. Met 54 moest DVC de meer dere in de Breda-mcnschen erkennen. R.K.V.V. Be Ready. Daar voor Be Ready geen inhaalwed strijd was vastgesteld en ook de strijd der Duss. Boys en Be Ready junioren geen doorgang kon vinden, was 't Zon dag volslagen rust in 't Be Readv-kamp. WIELERSPORT. WAALWIJK. Rennersclub Excelsior. Reeds langen tijd was een competitie in voorbereiding tusschen de Wieler verenigingen uit het Zuiden der lands en thans zijn wij dan zoover gekomen, dat op 4 Mei a.s. de eerste wedstrijd wordt verreden, dus een uitwedstrijd van een achttal renners van de Wieler club „Excelsior" tegen een achttal van de Wielerclub „de Zwaluwen" te Eind hoven. Verreden wordt een sprint, ach tervolging. tijdrace en een koppelwed strijd, waarvoor een puntensysteem is ontworpen, dat een juist beeld geeft van de sterkte van de deelnemende vereni gingen. De namen van de Waalwijkscho Renners worden later nog bekend ge maakt. De returnwedstrijd te Waalwijk zal kort na den 4den Mei op de Waal- wijksche Wielerbaan plaats vinden. De navolgende verenigingen hebben zich voor deelname aan die competitie opge geven n.l. „Het Zuiden" te Eindhoven, „De Zwaluwen" te Eindhoven. „De Vroolijke Sportbroeders" te Helmond, Renners- en Touristenverg. „Het Groene- woud" te Nijmegen. Waalwijksche Ren nersclub „Excelsior", Vitesse te Tilburg, (indien de onderhandelingen over de baan geëindigd zijn) De „Raaijberg" te Bergen op Zoom, Wielervereniging „Roermond" en „Heerlener Sport" te Heerlen. Zoo men ziet, een aantal deel nemers, dat een spannende strijd kan doen verwachten. Behoudens nader re geling zijn er dus 8 thuis en 8 uitwed strijden. De wedstrijden zullen tegen zeer lagen entreeprijs te volgen zijn. Wij komen hierop nader terug. J.l. Zondag werd „de Ronde van Oss" verreden en omdat daar eenige Waalwijk sche renners aan hebben deelgenomen is het niet van belang ontbloot deze wed strijd met een enkel woord te bespreken. Ingeschreven hadden Jo. van Geene, D. Pol en H. Kuijs. Jo van Geene startte onder nummer 75 terwijl Pol en Kuijs zulk een hoog start nummer kregen, dat zij het niet wenschelijk achten aan den rit deel te nemen, een reden evenwel, die ons zeer bedenkelijk voorkomt. Als het starten afhankelijk wordt gesteld van het verkrijgen van een hoog of laag start nummer doet men beter niet in te schrij ven. De kans van vallen is voor allen per slot van zaken gelijk. Ook bij de profs wordt dikwijls met meer dan 100 of 150 renners gestart voor een weg wedstrijd. Het is o.i. slechts een kwestie van positie kiezen, hetgeen toch ook een onderdeel van het rennersvak is. Jo. van Geene deed het beter. Hij heeft de koers uitgereden en werd ten slotte ten onrechte als elfde geklasseerd, ten onrechte, omdat hij niet elfde maar vierde was. Twee renners waren uitge- loopen en bij het ingaan van de derde ronde is Van Geene aan kop van het peleton gegaan en heeft dit aangevoerd tot ongeveer een 80 meter voor het einde, daar is Jansen uit Breda naast hem gekomen en in de sprint gepas seerd. Tegen den uitslag is door „Excelsior" geprotesteerd bij het be stuur der N.W.U. De prestatie van Van Geene is een vermelding waard. Als een renner uit het veld van 250 deelnemers tot de eerste 20 behoort, kan men met gerustheid zijn verrichtingen als iets groots aan het publiek voorstellen en als men dan bo vendien weet, dal zijn concurrenten in ploegverband, goed getraind, tegen hem als 'enkeling hebben gereden, en een systeem van rijden hebben toegepast, dat moordend moest werken op de kracht van Van Geene, dan dient zijn prestatie in een nog feller licht geplaatst te wor den. Er vormden zich n.l. twee groepen van 3 renners voor en achter hem, die om beurten demarreerden. Was de eene ploeg weg, dan was het Van Geene, die zich snel daarop trok en was hij dan weer bij, had hij dus voor trekpaard ge speeld voor de achter hem liggende 3 renners, dan liepen zij weer weg en zoo hebben die twee ploegen een afmattings- svstecm gevolgd, dat voor de tusschen- ligger, in dit geval Jo van Geene, zoo demoraliseerend en moordend werkte, dat, zeer velen tot opgeven zou noodza ken. Van Geene heeft echter zijn tanden op plkaar gezet en zijn belagers van het lichaam gehouden, maar zelden reed hu een vermoeiender koers en om den lij densbeker van den wegrenner vol te maken, besliste de Jury bovendien op een wijze, die de toets der critiek niet kon verdragen. De tranen stonden hem in de oogen, maar ja. het leven van den renner is hard. Op Woensdag 17 April (dus heden avond) om half zeven worden weer wed strijden verreden op de Waalwijksche Wielerbaan, voor het publiek toeganke lijk tegen zeer lagen entreeprijs. A s. Vrijdag is er geen traimngsavond, omdat de baan eenige noodzakelijke reparaties moet ondergaan voor de wed strijden op a.s. Maandag (2en Paaschdag). (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de Redacteur. Ik moet U toch eens schrijven over onzen mooien wandelweg, den inter- dijk. Zooveel menschen wandelen er dagelijksch over, omdat het de mooi ste wandeling van Waalwijk is, maar iedereen klaagt erover dat hij er zoo erbarmelijk uitziet. Waarom moet dat steeds zoo'n mod derpoel zijn. Met wat sintels en eenige werkeloozen was die toch goed bij te houden. Wat hebben de menschen er aan, dat achter het raadhuis en op nog een andere plaats steeds sintels wor den gestrooid en de rest maar verwaar loosd wordt. Laat ons nu toch niet langer wach ten, want het is meer dan erg. De hee- ren moeten na of tijdens een regen periode maar eens komen kijken; dan zullen ze het volkomen eens zijn met Een ingezetene. Ongevraagd is ongeweigerd. Zoo dachten er Maandagavond de propagandiste^ ook over, waarom een deurkozijn bij M. R. in de Heistraat „versierd" werd met enkele propagan- da-biljetten. Is dit het beginstadium van onteige ning, heeren N.S.B.-ers? Capellenaar. MARKTBERICHTEN. Vee en paarden. Rotterdam, 10 April Ter veemarkt waren heden aangevoerd 5809 dieren, w.o. 229 paarden, 2110 magere runde ren, 904 vette runderen, 208 vette kal veren, 1974 nuchtere kalveren, 79 gras kalveren, 204 schapen of lammeren, 2 varkens en 33 bokken of geiten. De prijzen waren: vette koeien 55-48 en 32-38 c.; vette ossen 52, 40 en 38-42 c., stieren 48, 43 en 30-38 c„ vette kal veren 80, 70 en 45-50 ct.; schapen 37, 33 en 30 c.; lammeren 39, 34 en 30 c„ nuchtere slachtkalveren 10-20 c„ slacht- paarden 39, 34 en 30 c.; alles per kg. Prijzen per stuk: schapen ƒ10, ƒ12 en ƒ8; lammeren ƒ13, ƒ10 en ƒ7; nuchtere slachtkalveren 5, 4 en ƒ3.50 nuchtere fokkalveren ƒ12, 8 en ƒ0; slachtpaarden ƒ105, ƒ125 en ƒ80; werkpaarden 225, ƒ145 en ƒ85; hit ten ƒ90, 70 en ƒ00; stieren 235, ƒ185 en ƒ140; kalfkoeien ƒ215, ƒ105 en 115, melkkoeien ƒ210, 100, 110; vaarzen 115, 95 en 75; pinken J 80 ƒ70 en ƒ00, graskalveren ƒ60, ƒ50 en 40, alles per stuk. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van 15 April '35. Klumpkes 1921 c., Culemans 13 17 c., Wijnzuur 12—18 c., Brederode 1115 c„ Spinazie 617 c„ Witlof 10 15 c„ Witlof II 39 c„ Kroten 12 c„ Wortelen 1.52 c., Juin 45 c., al les per Kg. Roode kool 1330 c., Bloemkool 3 22 c„ Savoiekool 1.53 c„ Witte kool 23 c., Selderij 23 c., Sla 2.53.5 c., Sla II 0.51.5 c., Andijvie 22.1/4 c., alles per stuk. Keelen 1.53 c., Radijs 1.53 c., Rabarber 13.5 c., alles per bos. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur. Volksmatinée Liedertafel Oefening en Vermaak. Vrij toegankelijk. Maandag 8 uur. Paaschbal der Liedertafel Oefening en Vermaak. The Rambling Moockers. Denkt tijdig aan Uwe VERKIEZINGEN IN OVERIJSEL EN DRENTE. Vooruitgang van nieuwe groepen. R.K.St.P. en S.D.A.P. handhaven zich. Gisteren hadden in de provincies Overijsel en Drente de verkiezingen voor de provinciale staten plaats. Opvallend is de groote opmarsch der N.S.B. en der Chr. Dem. Unie. De N. S. B. kreeg in Drente 4 en in Overijsel 3 zetels. De C.D.U. in Overijsel 2 en in Drente 1. Deze vooruitgang ging hoofd zakelijk ten koste van liberalen, anti- revolutionnairen, chr.-hist. en vrijz.- dem. De Katholieken en de S.D.A.P. hebben zich in beide provincies gehand haafd, hoewel hun absolute stemmental terugliep. We laten hieronder de beide provin cie-uitslagen volgen: Overijsel. Oud Nieuw R.K. Staatspartij 12 12 Anti-Rev. Partij 7 6 Chr. Hist. Unie 8 6 St. Ger. Partij 1 1 Chr. Dem. Unie 2 Vrijheidsbond 4 2 Vrijz. Dem. Bond 3 2 S.D.A.P. 10 10 N. S. B. - 3 Plattelanders 0 Comm. Partij Holl. 1 1 Rev. Soc. Arb. Partij 1 Herv. Ger. St. Partij 0 Kath. Dem. Partij 1 S. D. groep 1 0 Totaal 47 47 Hieronder volgen de lijsten-totalen en vergelijkingscijfers van 1931 (Prov. Staten) en 1933 (Tweede Kamer): 1931 1933 1935 R. K. 57.170 57.472 56.600 C. H. U. 35.681 33.089 31.145 A. R. 30.137 34.446 27.833 S. G. P. 6.023 6.759 7.265 S.D.A.P. 53.802 49.121 48.567 Vrijh. b. 18.864 12.582 13.193 V. D. 12.226 14.211 11.894 C. P. H. 4.669 6.775 5.661 N.S.B. - - 15.672 C. D. U. - - 9.973 R. S. A. P. - 6.300 Kath. D. P. 5.983 Drente. Oud Nieuw 5 4 6 3 9 10 Vrijz. Dem. Bond V rijheidsbond S. D. A. P. Comm. Partij Holl. Rev. Soc. Arb. Partij 1 N. S. B. - 4 Plattelanders 1 Neutrale Partij 1 Anti Rev. Partij 7 7 R. K. Staatspartij 1 1 Christ. Hist. Unie 5 4 Christ. Dem. Unie 1 Totaal 35 35 Hieronder volgen de lijsten-totalen en vergelijkingscijfers van 1931 (Prov. Staten) en 1933 (Tweede Kamer). 1931 1933 1935 S. D..A. P. 24.647 24.429 22.652 Vrijh. b. 14.713 10.979 8.371 V. D. 11.574 9.201 9.232 Plattel. 2.286 336 A. R. 17.336 18.719 16.741 C. H. U. 11.935 12.030 10.915 R.K. 4.122 3.905 4.067 N. S. B. 10.473 Ned. Veehouderijcentrale. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat gedu rende het tijdvak van 29 April tot en met 4 Mei a.s. de inneming van gezouten rugspek zal geschieden tegen dezelfde voorwaarden en prijzen als die welke zullen geld:n in de week van 22 tot en met 27 April. De leveranciers, die zich herhaal delijk schuldig maken aan het aan bieden van spek, dat niet aan de eischen voldoet, kunnen voorkorten of langen tijd van levering worden uitgesloten. Rijksmiddelen. De rijksmiddelen, zonder de di recte belastingen, hebben in Maart f 30,633,189 opgebracht, tegen f 26,045,111 een jaar geleden. In het eerste kwartaal is de opbrengst f91,073,626 geweest tegen f 73,947,485. De Gulden. Officieel worden Engelsche ge- rnchten al zou de Nederlandsche regeering voornemens zijn den gul den te devalueeren, krachtig tegen gesproken. De jongste weekstaat van de Ne derlandsche Bank maakt een zeer gunstigen indruk. De vermindering van den goudvoorraad is tot het bescheiden cijfer van f 12 millioen teruggebracht, een bedrag, dat stellig beneden veler verwachting blijft. Wapensmokkel in de N.S.B.? Het Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft den minister van justitie ge vraagd of het hem bekend is dat bij de N.S,B. een voortdurende be wapening en smokkelhandel in wa pens plaats heeft. protest rechtstreeks ingediend zonder de benoeming der commissie af te wachten. Haar beide kinderen gedood. Toen de heer K. te Rotterdam, die in een van de houten nood woningen aan de Zaandijkstraat woont van zijn werk thuis kwam, vond hij tot zijn verwondering de woning gesloten. Bij buren haalde hij een sleutel, die op zijn woning past en ging hiermee naar binnen. Tot zijn ontsteltenis vond hij in de keuken van zijn woning zijn vrouw en twee kinderen van respectievelijk 1 en 10 jaar bedwelmd door gas. De gaskiaan stond open. Buren waarschuwden den Geneeskundigen Dienst, die spoedig ter plaatse was, doch bij de twee kinderen slechts den dood kon constateeren. De vrouw, die blijkbaar in een oogen. blik van verstandsverbijstering had gehandeld leefde nog en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel over. gebracht. 180 Parelvisschers omgekomen. Aan de Westkust van Australië, ten Westen van Broom, zijn parel visschers met hun booten in een zwaren storm geraakt. De booten sloegen om en de op varenden geraakten te water. Als gevolg hiervan zijn 184 parelvisschers waaronder 61 Japanners, verdronken of door de haaien verslonden. De doodslag op den commissaris van politie te Schiedam. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak wegens doodslag op den commissaris van politie F. Ellenberger te Schiedam. De rechtbank heeft den verdachte C. C. v. d. K., gewezen hoofdagent tit. van politie, veroordeeld tot 12 jaar gevangenisstraf. Ernstig mijn ongeluk in Nieuw- Schotland. In Nieuw Schotland heeft, op een diepte van 500 meter een mijn- instorting plaats gehad, welke aan zeven mijnwerkers het leven heeft gekost. Den ovetigen 189 mgnwer- kers, die in de Albion mijn, waar het ongeluk plaats vond, aan het werk waren, is het gelukt door de puinen heen te dringen en de opper- vlakte te bereiken. Ontzettende explosie in Tennessee. In Helenwood (Tennessee) heeft een ontzettende exploisie plaats gehad. Behalve het plaatselijk spoorweg station werden 36 gebouwen ver nield, respectievelijk zwaar bescha digd. Honderd personen werden min of meer ernstig gewond. 200 per sonen zijn dakloos geworden. Banklooper beroofd. Te Rotterdam is een banklooper op zeer geraffineerde wijze van een bedrag van f2500beroofd. Toen hij de bank verliet werd hij door een »bediende« teruggeroepen, deze man zou wel even op zijn fiets en zijn geldtasch passen, doch hij ging er met beide van door te KAATSHEUVEL België houdt oude spelling. De Belgische regeering heeft mede gedeeld dat zij vooreerst niet de spelling Marchant voor het onderwijs zal verplichtend stellen. Geneefsche moeilijkheden. Te Genève zijn thans weer moei lijkheden gerezen inzakehet Fransche protest teg^n Duitschland's herbe wapening. De benoeming van een commissie van rapporteurs vlotte niet goed en toen heeft Laval het mk -;r en te CAPELLE, Uwe aankondigingen zullen succes hebben en klanten brengen, als ge ze plaatst in het blad dat verspreid en gelezen wordt, in die plaatsen, waarbij Uw bedrijf belang heeft. In welk blad worden Uwe raadsver- slagen, berichten uit uwe gemeente, in zonden stukken over toestanden enz. 't uitvoerigst opgenomen? Waar worden uwe belangen 't ruimst besproken? In „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Waalwijksche en Langstraatsche Cou rant. waarop gij U moet abonneeren en waarin gij moet adverteeren. Het kost slechts zullen op Dinsdagen 23 en April 1935, telkens des avonds e 7 uur precies, bij inzet ten herb ge van Mej. de Wed. Verl te Capelle en bij toeslag ten berge van wijlen den heer J. Tri fers te Vrijhoeve-Capelle, voor FAMILIE DE ROON aan f Rechtvaart te Loon-op-Zand, het openbaar Brie ONDER LOON-OP-ZAND in Sectie A: .L KOOP 1Een in goeden stcj n!T van onderhoud verkeerende lan bouwerswoning met schuur, t'L en weiland aan de Rechtvaa nrs. 2236, 342, 343 en 1399, grc 62,27 aren. KOOP 2. Een dubbele ning met tuin en weiland aid. West van koop 1, nrs. 2457, 21 2761 en 2774, groot 24,14 aren Bij dezen koop behoort de h van nrs. 330 en 337, groot 7, aren, loopende tot 1998. KOOP 3. Een perceel bou en weiland, Oost van koop 1, n *e 346 en 347, groot 1.04.10 H.A. welke KOOP 4. Een perceel bou ij n Jen en weiland. Oost van koop 3, 21 ie^ t( de een Noordelijk deel van u 1742, groot 84.08 aren. KOOP 5. Een burgerwonii En met erf, tuin en boomgaard, Zi wezen van koop 4, resteerend gedeemoete van nr. 1742, groot 16 aren. ongeli Koop 6. Een perceel bouw-|even. weiland, Zuid van de Rechtva<-om c nrs. 2172 en 1183, groot 33 aren. KOOP 7. Een perceel bou land» Zuid van W. Mandemak nr. 1181, groot 7.80 aren. KOOP 8. Een woning tuin en weiland, Zuid van Rechtvaart, nrs. 2554 en 25 groot 19.40 aren. KOOP 9. Een perceel land, West van koop 8, nrs. 21jj»k_i en 1192, groot 27,30 aren. J_ KOOP 10. Een perceel weals ki land, genaamd „van Alphensen b« Noord van de Rechtvaart, nigekri 308 en 309, groot 53.60 aren. En t KOOP 11. Een perceel we^35 land aan de Rechtvaart nrs. 3Ck°re' en 299, groot 60.70 aren. mens KOOP 12. Een perceel we^lg' land, genaamd „de Roe" aan de^|ate waterloop nrs. 1841, 1842 fLPWf 1843, groot 47.20 aren. j°r00 KOOP 13. Een perceel we van land aan de Egbontsche steeg, nhet c 1799, groot 31,90 aren. en KOOP 14. Een perceel ras in den Lagen Hoek, nrs. 177i groot 31,35 aren. ONDER CAPELLE, in Sectie F: KOOP 15. Een perceel ras achter de stee van den he< Jac. Boeser, nrs. 964 en 965, groi 52.70 aren. KOOP 16. Een perceel we land, uitmakende een Noord-Ooi telijk deel van nr. 1183, ter groot van 44 aren. Juffrouw (opgewonden): Ik heb hier juist een kwartje laten vallen, agent! Agent (geruststellend): O, veiliger kan het nergens liggen, juffrouw. Hier komt de Nationale Bank te staan! KOOP 17. Een perceel we land aan de Dreef achter de wc ning van den heer A. Koenen nr 1184 en het restant van 118 groot 1,50.00 H.A. Breed bij biljetten. 5426 Inlichtingen te bekomen bij bc vengenoemde notarissen. 24. Zeg 'ns „acht!" Goed, ik zal 't zeggen; maar i meen er niks van. Clai teru wel loof wee bed' Daa len N de wer tota het )li t ion hui cn gen mo I kei e slo - Goed afgericht. Papegaai: Meneer de Brui zwaar ziek, meneer, en kan van daag niet op kantoor komen. N.S.B.-Propaganda 'li

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6