L U X 0 R m BIOSCOOP gmgTnST" m C FINISHMEESTER. BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. Jouwt S R.K. MEISJE, VOOR DE KEUKEN. Zaterdag - Zondag - Maandag OE GROOTSTE FILM ALLER TIJDEN 9T BUSTER CRABBE ""^80 Er biedt zich aan DE HOLLANDIA-SCHOENFABRIEKEN TE WAALWIJK (fruit, warmoezerij-gewassen en vroege aardappelen) een crediet beschikbaar wordt gesteld tot ten hoogste vijf milliocn gulden. Dit crcdiet wordt slechts verleend aan exporteurs tot 't bedrag der vorderingen uit fipofde van verkoop naar Duitschland van gewas sen van den tuinbouw, waarvan de uitbetaling door bet Ncderlandsche clearinginstituut kan geschieden. Het crediet wordt verleend tot het tijdstip waarop de betreffende vorde ring door het Nederlandsche Clearing Instituut wordt uitbetaald. Minister Steenberghe naar de tentoonstelling te Brussel. De minister van economische zaken minister Steenberghe, zal het Neder landsche paviljoen op de wereldten toonstelling te Brussel officieel ope nen op Dinsdag 30 April om 3 uur 's middags. De laatste hand wordt gelegd aan het opstellen van de inzendingen in het Nederlandsch paviljoen op de we reldentoonstelling te Brussel. Behalve de vele en belangwekkende inzendingen, die door verschillende rijksinstellingen naar voren zullen worden gebracht, zooals door het de partement van economische zaken, 't departement van waterstaat, het de partement van defensie (vooorstelling van de reis van de onderzeebooten K 13 en K 18), de havensteden Amster dam, Rotterdam, Dordrecht en Vlis- singen, inzendingen van particuliere zijde op het gebied o.a. van steenko- lenmijnbedrijf, zoutindustrie, hoogo- venbedrijf, havenaanleg, scheepsbouw, voorstellingen betrekking hebbende op de Nederlandsche land-, tuin- en boschbouw, zuivelbedrijf, Overzeesch Nederland, het hoofdbestuur van de posterijen, telegrafie en telefonie, voor wat betreft de postverbinding met Ne- derlandsch-Indië, de K.L.M., zullen ongetwijfeld groole aandacht trekken de inzendingen in de industrieele af- deeling van het Nederlandsche pavil- jooen en de keuze-collectie, opgesteld in de afdeeling van Nederlandsche kunstnijverheid. En dan zijn er de groote wandschilderingen van de kunstenaars nrof. Herman Rosse, Joep Nicolas en Charles Eijck. Gedenkteeken H. M. de Koningin- Moeder. Door 't comité Gedenkteeken H. M. de Koningin-Moeder is de uitspraak bekend gemaakt van de jury voor de ingezonden ontwerpen voor een stand beeld in den Haag. De Je prijs 750.is toegekend aan No. 35 onder motto XX, ontwer per de beer L. Zijl te Bussum, dezelf de kunstenaar die het beeldhouwwerk in- en uitwendig van ons nieuwe raad huis vervaardigd heeft. De 2e prijs viel ten deel aan den heer August van Falise te Wageningen. Europeesch luchtpostvervoer. Te rekenen van 1 April 1935 worden de gewone en aangeteekende brieven en briefkaarten voor Europeesche be stemmingen, zonder heffing van lucht recht en zonder voorzien te zijn van een luchtpostetiket, met de van Nederland uitgaande luchtdiensten en de daarop aansluitende luchtverbindingen verzon den. Tevens wordt daarbij gebruik ge maakt van het Duitsche nachtluchtnet, met de verschillende internationale ver bindingen. De regeling geldt voorloopig als proef. Duitschland door den Volkenbond veroordeeld. De Volken bondsraad heeft een stemmig de voorgestelde Fransch Engelsch—Italiaansche resolutie in zake de Duitsche herbewapening aangenomen. Alleen de Deensche gedelegeerde onthield zich van stem ming Hierdoor heeft de Volkenhond dus Duitschland's herbewapening moreel veroordeeld. In Duitschland is men over dit formeel Volkenhondsbesluit zeer ontstemd en men legt den nadruk op het feit dat het hierdoor voor het land zeer moeilijk zal zijn naar Genève terug te keeren. Kamerenquêle nonr devaluatie in België. De Belgische Kamer heeft een wetsvoorstel -aangenomen, waarin wordt voorgesteld een commissie te benoemen, heiast met het onderzoek naar de verantwoordelijkheid voor de devaluatie van den franc. Accoord tusschen Laval en Lilwinof. Na afloop van een langdurige bespreking hebben de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken Laval en zijn Sovjet—Russische collega Litwinof verklaard, dat zij de richtlijnen voor het Fransch Russische accoord hebben vastge steld. De twee ministers zullen thans hun regeeringen op de hoogte stellen, opdat de tekst van het accoord kan worden opgesteld. De. Tentoonstelling te Brussel. Het programma van de plechtige opening van de Brusselsche wereld, tentoonstelling is definitief vastge steld. De opening zal plaatshebben Zaterdag 27 April des ochtends 11 uur in het bijzijn van koning Leopold en koningin Astrid. De koning en de koningin zullen in een statiekoets hespannen la Daumont en geëx corleerd door afdeelingen ruiterij plaats nemen en zich van het slot te Laken naar de tentoonstelling hegeven. Op de Eeuwfeestlaan zullen delegaties met vaandels van 1500 civiele vereenigingen uit hetgeheele rijk een eerewacht vormen. Op het plein voor het feestpaleis zal door andere detachementen van het Brus selsche garnizoen de militaire eer worden bewezen. Vliegtuigrecord. Het Amerikaansche vliegtuig »Pan American Clipper» is in den nacht van Dinsdag op Woensdag van San Francisco vertrokken en Woensdag tegen den avond te Pearl Harbour op de Hawaii eilanden aangekomen Het toestel beeft dezen afstand afgelegd in 17 uur en 45 minuten hetgeen een record is voor vluchten van Oost naar West. Aan boord van de »Pan American Clipper» bevond zich een uit zes koppen bestaande bemanning. De machine is uitgerust met vier mo toren.. De tocht was bi doeld als een proefvlucht op de eerste étappe van de geprojecteerde luchtlijn naar Oost—Azië. Vorstelijk huwelijk. Na afloop van een bespreking tusschen ex koning Alfonso van Span je en prins Carlos van Bourbon is ofticieel~mededeeling gedaan van het voorgenomen huwelijk van den Spaanschen infant prins Juan met prinses Miria Mercedes van Bour bon, dochter van prins Carlos van Bourbon. Lindbergh weer over den Oceaan Kapitein Lindbergh zou voorne mens zijn, ter voorbereiding van een regelmatigen Transatlantischen 1 uchtdienst, persoonlijk met een stralosfeervliegtuig in de naaste t« ekomst een nieuwe vlucht te maken van New York naar Europa. Treinong» luk in Rusland. Nabij het Russische grensstation Pogranitsjnaja is de Transsiherische express in botsing gekomen met een anderen personentrein. Tal van per sonen werden dientengevolge gedood en gewond. VOOR DEN PAASCH-MAALTIJD. Een slechte tijd! Ja, maar toch vieren we het Paascli- feest in den huiselijken kring. Zóó, dat het een paar fleurige dagen wor den, die ons de herleving in de na tuur oin ons heen doen mee-onder- vinden; maar ook zóó, dat geen groote uitgaven ons later spijt doen hebben over onze buitensporigheid. Hoe leggen we dat aan? In de eerste plaats zorgen we na tuurlijk voor een genoegelijke stem ming in huis: een paar bloemetjes hier en daar zijn met weinig kosten te bereiken, hetzij we ze buiten wonende zelf gaan opzoeken in de wei of langs de sloot, hetzij we vooi een klein bedrag ons iets verschaffen van de bloembollenweelde, waaron der speciaal de narcissen door hun „zonnigheid" uitblinken. Verder besteden we wat extra-aan dacht aan onze maaltijden, zoodat we er met de anders tóch op tafel ver schijnende levensmiddelen, het alle- daacsche in vervangen door het fees telijke. Gelukkig zijn de eieren de Paaschtractatie bij uitnemendheid! goedkoop, vooral als we er bij in aan merking nemen, dat ze in voedings waarde met het vleesch op één lijn staan. Bij de broodmaaltijden, maar ook in het warme middagmaal krijgen dus de eieren een plaats. En, omdat het Paschen is, bepalen we ons niet uitsluitend tot het eenvoudige ge kookte ei, maar brobeeren we er „iets meer bizonders" van te maken, dat onzen Paaschdisch eer aandoet. Veel succes kunnen we b.v. hebben met een frischen schotel sla, waarbij we de eieren met hun helder wit en geel als een aa rdige omranding ge bruiken. In dezen tijd van het jaar kunnen we kropsla gebruiken; is het echter wel algemeen bekend, dat ook spina zie zich zoo uitstekend voor het be reiden van sla leent? Maak u ze maar eens klaar volgens onderstaand recept en geeft u er de gebruikelijke hardgekookte eieren eens bij, zooals het tweede recept ze beschrijft. Sla van jonge spinazie (4 personen). 1 Pond jonge spinazie, 4 eetlepels slaolie, 2 a 3 eetlepels azijn, 2 thee lepels Maggi's Aroma, 1 preitje of uitje, 2 koude gekookte aardappelen 1 theelepel mosterd, 2 theelepels zout. Zoek de spinazie zorgvuldig uit en wasch ze e-enige malen (zoo lang, tot het water vollcomen helder en zand vrij blijft). Sla ze goed droog uit, door ze b.v. in een ischoonen doek samen te nemen en dan uit te „slingeren" (een slamandje is n.atuurlijk ook goed!). Wrijf in een diep bord de koude aardappelen goed fijn (met een vork), roer er den mosterd en het zout door (misschien ook een ietsje peper), daarna de Maggi's Aroma en vervol gens eerst de olie en dan den azijn. Meng met dit sausje de spinazie luchtig aan met behulp van sla-lepel en vork; breng de sla over in een sla bak of stapel ze op in een meer ondie- pen schotel. Geef in het eerste geval „gevulde eieren" (zie volgend recept) er op een afzonderlijken schotel bij, of gebruik in het tweede geval de eieren als omranding langs de opge stapelde sla. Gevulde eieren (4 personen). 8 Hard gekookte koude eieren, 50 G. 0/s ons) versche boter, ongeveer 1 eet lepel fijngesneden peterselie, wat pe per en zout. 1 theelepel Maggi's Aroma. Pel de eieren en snijd ze precies doormidden, hetzij in de lengte of in de breedte. Neem uit de helften voor zichtig de'dooiers weg; wrijf die fijn en vermeng ze met de eenigszins week geroerde boter, de Maggi's Aroma, de peterselie, wat peper en wat zout. Vul, met behulp van twee theele peltjes, de eiwit-bakjes hoog-op met het dooiermengsel en schik ze daarna op een schotel of rondom de sla. itÏÏ (Buiten verantwoording van de Red.) HET RUBBER-VRAAGSTUK. Geachte Redactie. Mogen wij voor het onderstaande eenige plaatsruimte vragen in Uw blad? Bij voorbaat onzen dank. Oproep aan alle schoenmakers, lederhandela ren, winkeliers, looiers en allen, die verwant zijn aan de lederindustrie. In het vakblad van 23 Maart kwam van de hand van den heer Giesen een ingezonden artikel voor, tegen het ge bruik van rubber voor schoencnfabri- cage en -reparatie. Om echter een deputatie naar den Minister te zenden, zal heel wat druk te en vergaderen noodig maken, waar mee onnoodige tijd en kosten worden verspild. Over de „geesel van de rubber" zijn ettelijke kolommen geschreven, in ver gaderingen drukke besprekingen ge houden, alles zonder succes. Het aan gewezen lichaam de Centrale wier eerste plicht het was, deze kan ker in de lederindustrie hartgrondig uit te roeien, heeft haar plicht ver zaakt. Tienduizenden betrokkenen zul len vallen als slachtoffer doör de fa briceering van rubber aan schoenen. Hier is slechts één oplossing moge lijk: De betrokken Miester dient een verbod uit te vaardigen, waarbij in de le plaats de inyper vanuit hot buiten land van rubberschoeisel en leeren schoenwerk met rubber onderwerk alsmede crèpe-rubberwerk en alle rub berproducten voor de schoenindustrie dient verboden en ten 2e de binneri- landsche fabricage van deze producten dient oogenblikkelijk stopgezet. De regeering is zedelijk verplicht, waar het hier de belangen van ettelijke tienduizenden misschien honderd duizenden betreft, in te grijpen. Ge beurt dit niet spoedig, dan zal straks deze geheele groep der Nederlandsche bevolking op de steunregeling zijn aan gewezen. Ondergeteekende noodigt daarom al len uit, welke betrokken zijn bij de Iederbranche, omgaand adhaesie-betui- ging aan zijn adres te richten duide lijk naam en adres. Mocht de Centrale of een andere corporatie alsnog bereid zijn, deze taak op zich te nemen, gaarne gunnen we haar de eer, doch waar er in het ge heele land niet één aanwezig schijnt welke de knoop doorhakt, zijn wij be reid deze taak op ons te nemen. Wij zullen dan zorgdragen, dat al deze adressen, vergezeld van een lijst, alsmede een uitvoerig verzoek, aan den betrokken Minister worden gericht. Bedenkt wel, dat wij aan honderden namen niet voldoende hebben om het verzoek te ondersteunen. Bij tiendui zenden moeten ze binnenkomen. Ieder, die betrokken is, dient zijn plicht te kennen. Uw naam moet binnenkomen, wil de actie succes opleveren. Brengt de poging onder de aandacht van vak- genooten, opdat ieder meewerkt. Geen lange discussies meer. Het wachten is op de daad. Schoenreparateurs, handelaars in le der, schoeisel, etc., leerlooiers, winke liers wij wachten op U. Neemt thans het besluit. Het gaat om ons aller be staan. Stuurt uw adres aan: D. MEIJER, Lederhandelaar, Kleine Kerkstraat 18, Leeuwarden. Naar aanleiding van bovenstaand in gezonden artikeltje voel ik me gedron gen een enkel woordje ter opwekking hieraan toe te voegen, ofschoon ik zelf diverse artikelen in crêpe vervaardig. Waar het hier gaat over het verwer ken van crêpe en rubber in de schoen industrie, zou er een courant vol te schrijven zijn. Niet van de voordeelen, maar van de nadeelen. Met een verbod uit te vaardigen tot verwerking en invoering van crêpe en In de hoofdrol de Olympische Zwemkampioen De grootste Tarzan film welke ooit gemaakt is, gaat zijn triomphen vieren in de LUXOB. Spannende, adembenemende avonturen krijgt men in de wildernis te aanschouwen. NOOIT ZAG MEN EEN BETERE TARZAN-FILM. De belangstelling voor dit grootsche film program is ongekend groot. Wij raden daarom eenieder aan om tijdig plaatsen te bespreken bij Wed. J. v. d. Broek v. Bee. GROOTE FILMWERKEN ZIJN IN AANTOCHT: HET EINDE DER WERELD GEHEIMEN DER FRANSCHE POLITIE HET EILAND DER DEMONEN OPMARSCH DER WERELD. de g' NOG NI FILM TEWEE P R 11 met bespr A L L I rubber ten behoeve van de schoen-in dustrie, zouden zeer zeker verliezen ge boekt worden en zeker ook slachtof fers vallen, maar zooals het nu toe gaat en het toe zal gaan in de komen de zomermaanden, zullen het gros der schoenfabrikanten nog veel meer toe geven en daarmedeveel en veel meer slachtoffers vallen. Bovendien, de schoenindustrie, die toch zal zoo'n zware strijd voert voor het overgroot gedeelte, zal in het moe ras vast raken. Wat al minderwaardig goed wordt er o.m. niet vervaardigd, dat onder den naam crêpe-sandaal den consument voor nog geen halve gulden wordt ter hand gesteld. Maar hierover te schrijven is feite lijk niet mijn bedoeling, 't Gaat er bij mij om, om eenieder die zijne meening deelt met den heer Meijer, aan te spo ren tot een adhaesiebetuiging, hier in de Langstraat speciaal, waar 'n flinke keel opgezet zou kunnen worden door hen die direct belang hebben bij een uitvaardiging van een verbod als bo ven aangehaald. Waar blijven toch de leerlooiers? Op de eerste plaats evenzoo hun arbeiders en waar de schoenfabrikanten met hun personeel. Zou hier nu werkelijk niet iets te be reiken zijn, indien werkgever en werk nemer e.m.a. zich tot één groote kracht vormden. Hoe eenvoudig als iedere leder- en schoenfabrikant en ook anderen een lijst ter teekening in de fabriek lieten circuleeren. Deze lijsten kunnen dan bezorgd worden aan het bureau van dit blad, dat voor doorzending zal zor gen en ook andere adhaesie-betuigin- gen in ontvangst wil nemen. Het gaat hrer m.i. niet om de winst, maar om het bestaan van vele men- schen en ter voorkoming van de pest in het schoenvak, waar de heer Meijer zijn moeite en tijd voor wil geven. U, mijnheer de redacteur, beleefd dankend voor de verleende plaatsruim te, teeken ik Een schoenfabrikant. Een dame door een tram gegrepen en gedood. Gisterochtend is te Bennekom de ruim 60-jarige mevrouw C. Brutel de la Riviere, toen zij uit een winkel kwam en dicht langs de trambaan liep, door een passeerende tram gegrepen en gedood. Hevige vechtpartij te 's-Bosch. Dinsdag vertoefde de 59-jarige var kenshandelaar R. S. uit Deyl bij Tiel, in verband met de varkensmarkt te Den Bosch. De man dronk in den loop van den middag in enkele café's wat te veel en kreeg omstreeks vijf uur ruzie met den veehouder J. v. B. uit Den Bosch. De ruzie ging over een oude kwestie. S. voelde zich n.l. beleedigd omdat hij voor aardappelschiller werd uitgeschol den. S. trok in het logement waar v. B. woonde zijn mes en ging daarmede den veehouder te lijf, wien hij eenige steken toebracht. Het slachtoffer door de logementgasten ontzet, de t pnlif der werd door de politie gearreste"» De getroffene werd naar het groot Burgei WA kenhuis vervoerd en daar verbon De dader, die niet ongunstig bekefan staat, is ter beschikking van den cctandach missaris van politie gesteld. Lrt. 43 Verder werd er gisteravond der geme streeks elf uur een vechtpartij gelev^ns hel op de Markt tusschen een troep Etroonnj danaars, die zich in een café te gejp een hadden gedaan aan bier. en eenige EiU Mele schenaars. irf Toen de Bredanaars uit 't café kvien. V 1 men, stelden zij zich zeer luidrudpdien aan en gaven aanstoot door de Bosscjeden c naars uit te dagen door den uitroep: den vai durft er het eerst een klap te geven! )erleen( lieten de Bosschenaars zich geen twjgen B< maal zeggen. rich da Hierop ontstond een handgemeen tot waarbij een man uit Breda door a. Verdi scherp voorwerp, vermoedelijk een rjp geve bloedend aan het hoofd werd ver\vc;Vrt. 179 terwijl van een ander de kleeren werverordc stuk gesneden. De politie heeft de ziVVaalw in onderzoek: de daders zijn nog rjen afs opgespoord. jen we 2000 stuks vee op straat afgeslachtwen oi Het marktstadje Sturminster Newfen, h in het graafschap Dorset heeft tot :of and ontzetting een massa-slachting van werper aanschouwd, die zonder weerga heeile plaa zijn in de geschiedenis van Engelanfcen. li Meer dan 2000 runderen, varkensdoor schapen werden onverhoeds op de vwordei markt om hals gebracht en de karkassbouwe zijn 's avonds laat op een geweldi&ook be brandstapel in vetten rook opgega-mertei Men raamt de waarde de geslachte d-zijn g ren op ruim 220.000. brand De handel te Sturminster Newtifen. waarheen de boeren uit den omtrek eigetimi veertien dagen met hun vee heentredakbe ken, was nog maar pas begonnen, to wordt werd ontdekt, dat er mond- en klair 15 M zeer heerschte op een boederij te Shiw ton, waarvan ook dieren ter markt ren gebracht. Onverwijld werd hete Bil nisterie van Landbouw op de hoo: gesteld, en de eerste instructie luidt dat geen enkel dier meer de ma: mocht verlaten. Kort daarop kwam order: alles dooden en verbranden. Onmiddellijk begon de slachting den heelen dag door knalde het op marktplein, dat het een aard had. dieren werden doodgeschoten waar stonden en 's avonds, aan lange kett gen gebonden, door paarden naar e enormen kuil van 150 bij 100 meter c 77T sleurd, die door vijftig man in ijltem MBl was gedolven. In totaal gingen 74 stu vet vee, 167 stuks mestvee, 679 kalv 861 tl ren, 798 varkens en 368 schapen de: luguberen weg. ADVEKTENTlëN. C RA en! 50 tegen 1 Mei 54282 17 jaar, met alle huishoudelijke bezigheden op de hoogte. M. KLERKS, Slooper, Drunen, vragen voor hun uitgebreide ophalerij een prima Slechts krachten die werkelijk eerste klas werk kunnen leveren en die in staat zijn een groot personeel te leiden komen in aanmerking. 54276 U0( Ook en iets CH PA 10 4K' -;ó.'

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2