Schotsche Waverley flats WELLNER-TAFELARTIKELEN. VAN HET ZUIDEN. DERDE BLAD. 1VINCIAAL NIEUWS. EL de Bont-v. Huiten °p\\ Ringers SIONON-ARTIKELEN. SIONONON PEPERMUNT. WEET U Geef daarom uw kinderen de echte Prijs per pak30 cent. H. KOLSTEREN-LAGAROE - Grootestraat - WAALWIJK. Speciale Etalages: Tuinboriw-artikelen, Honden-artikelen, Hollanders, Autopeds, SCHOONMAAK- ARTIKELEN. SLECHTS KWALITEITSWAREN!! Fa. ANTON HOLTGREFE 'krijk n Itai Jurge Ver Zaterdag 27 April '35. 58e Jg. lan§n jr bNÏ£T BEREID". De Maasbode wijst een der roode vooiwaarden vooreen roomsch-roode coalitie kort en krachtig van de hand. Maasbode" wijdt than9 eenige oyéo aan ^et voorstel van sociaal ratische zijde om een roomsch- coalitie te vormen. Een der jarden der S.D A.P., het laten van minister Deckers, wijst het ejje blad kort en krachtig van en het schrijft Albarda verklaarde in Am- dam nogmaals, dat de S.D.A P. i9, regeeringsverantwoorde- te dragen, maar eischte het hoofd van minister 11 9H jen^ is 2 van Aaiden, een ten. eden t eetal n de heeft fid vat beid sen :pers i ^ers Belcajeee dient te worden prijsgege aan de vergetelheid, welke hij lient. de socialistische leider, teekent den afkeer, we haast den haat, welken krachtige gezagshandhaver bij iociaal-democraten heeft gewekt. Iflat teekent echter meteen hun utiliteit. jjj( Katholieken, zijn geen rp'slijpers op militair gebied, jj verlangen een bescheiden, geoutilleerde weermacht, die defensieve taak behoorlijk kan lollen. aar vooral verlangen wijeen ed.verjen gee9t in den troep. dat is in de ver9te verte niet geest, die onder de S D A.P. uiting kwam na het gebeurde de .Zeven Provinciën", elukkig dat er toen een minister ers wa9. )e invitatie, om dezen bewinds- prijs te geven, zal voorname- tot ons, katholieken, zijn ge- IS HET U VERBODEN SUIKER TE GEBRUIKEN? GEBRUIKT DAN Een chocolade zonder suiker, die heerlijk smaakt, niet bitter en niet zoet. Ook hebben wij voor U H. KO LSTE R E N-LAG A R D E WAALWIJK. voor* liedara daartoe niet bereid. Waalwijk, 26 April 1935. opt niet in den vreemde ge even goed en goedkoop in aalwijk kunt koopen. td voorbeeld, doet goed volgen. W. B. Welsprekendheid. sieren werd in den Haag, uitgaande de Maatschappij tot Bevordering Woordkunst de 5e Jeugdwedstrijd den in Welsprekendheid* 1935. de afdeeling B behaalde onze sjenoot de heer Christiaan Klerkx, ng 6e klas Gymnasium (Lyceum) 6ch, den 2en prijs. Vorig jaar behaalde hij in den- n kamp den 4en prijs. zeker is deze prestatie een dere felicitatie waard. Vacature Gemeenteraad. e vacature-van Haren zijn door voorzitter van het Centraal Stern- voor de verkiezing van leden gemeenteraad achtereenvolgens »md verklaard tol lid van den de heeren J. J. M. A. Klijberg, Loeff, J. W. van Heesbeen en C. van Loon, die allen de be- ling hebben afgewezen. Thans is den voorzitter ter vervulling dezer hre benoemd verklaard de heer van Loon. R.K. Kiesvereeniging. de Donderdagavond gehouden ttursvergadering der R. K. Kies- tniging is de heer Notaris Christ, nieuwbenoemde Voorzitter, ge illeerd. den uitgereikt. Voor de agenda verwijzen wij naar de in dit blad opgenomen adver tentie. Reisbureau »Musa Expressa Het reisbureau uMusa Express« van den heer A. Mulders-Sars, heeft een nieuwe zeer luxe touring-car in aanbouw voor 26 personen. Deze wagen zal gebouwd worden op een chassis met teruggebouwden motor. Hierdoor wordt verkregen dat de belasting in tegenstelling met andere touring-cars gelijk over vier wielen wordt verdeeld. Dit geeft een soepele veering en een heel korte draai mogelijkheid, welke in zwaar berg- terrein met korte z.g. haarspeld bochten van het grootste belang is. Het interieur bestaat uit fauteuils met armleuningen, pluche bekleeding en is afgewerkt met hoofdsteunen, zoodat op lange trajecten het hoofd wat rust gegund kan worden. Een Philips-autoradio zal leege momenten, die bij een reizend gezelschap wel eens vooi komen, gezellig maken, maar in hoofdzaak dienen voor de reizen naar Lourdes. Zwitserland en dergelijke onder nemingen. Mocht er bij een reizigers familie tijdens hun afwezigheid iets bijzon ders gebeuren, dan kan dagelijks op afgesproken uren de persoon in kwestie worden opgeroepen. Naar wij vernemen heeft het bekende reisbureau The Continent Express uit Tilburg voor een groot aantal duizenden K.M. voor dezen wagen gecontracteerd en worden ook de voornaamste reizen in samenwerking met »Musa Express« gereden. Dat het den ondernemer niet aan durf en doorzettingskracht ontbreekt hebben wij gezien in de afgeloopen seizoens. De heer Mulders-Sars was mee van de eersten die de tochten naar Beauraing exploiteerde, latei- Grot van Han, den zwaren Eiffel, Wiesbaden, Oberammergau, enz. enz. en waar zal het einde zijn? Wis en zeker zal deze wagen de trots worden van »Musa Express«, die wij dan ook alle succes toe wenschen. 25 jaren hij de vereeniging zijn, hulde zal brengen. Na aficop der uitvoering van Zondag is er groot bal, waaraan de »Darling B^nd» haar medewerking zal geven. Het beloven dus voor Baardwijk een paar recht gezellige feestavonden te worden en wij verwachten dat de zaal van café W. van Helvoirt voor deze gelegenheid tot de laatste plaats zal bezet zijn. Er is immers in Baardwijk nog altijd veel sympathie voor de oude tooneelclub. Gilde St. Ciispijn en Crispinianus. Maandag 2en Paaschdag had de opening plaats der schietoefeningen van het Gilde St. Crispijn en Cris pinianus te Waalwijk v.m. Besoijen. De opkomst was zeer groot; niet minder dan 14 schutters der ver eeniging ramen aan den schiet wedstrijd deel, die in alle deelen buitengewoon geslaagd mag heeten. Voor de opening van den wedstrijd sprak de koning de heer Jan den Teuling de schutters een hartelijk welkom toe, waarna de strijd in aanvang nam. Na een kamp die meer dan twee uur duurde op den nieuw gep'aat- sten boom, werden de prijzen dooi den commandant den heer Jos De reis georganiseerd door »Schuh Leder», Berlijn, heeft een zeer gunstig verloop gehad. Het gezel schap bestond uit 6 personen uit de schoenindustrie en schoanenhandel. De reis ging via Hamburg, New-York, Binghampton, Johnson City, Buffalo, Chicago, Saint-Louis en Washington weer naar New-York, vanwaar de terugreis naar Hamburg werd aan vaard. Er werden zeer interessante schoen, fabrieken, schoendetailzaken en met de schoenindustrie verwante bedrij ven bezochtde ontvangst was overal zeer hartelijk. In Saint-Louis werd door de fabrikantenvereniging een lunch aangeboden, waaraan plm. 3D fabrikanten deelnamen. Te New-York werden o.a. hezich- tigd de fa. Slater, een der beste detailzaken van kwaliteitsschoeisel in prijzen van 8.5015.50 dollar; de American Tanners Council, het hoofdbureau der Amerikaansche Looiers vereeniging, een belangrijk instituut voor de Amerikaansche leder- en schoenindustrie, van waar uit o.a. ook strijd gevoerd wordt tegen rubber voor schoeisel, met als hoofdbestrijdingsmiddel het laag hou den van zoollederprijzen om de con currentie te kunnen weerstaan, doch ook op hygiënische gronden wordt de rubber bestreden. Verder werd bezocht de Colour Card Association, een internationaal instituut, dat de kleuren regelt voor de textiel- en lederbranche en waar van ook Europeesche looiers lid zijn. In Johnson City en Endicott wei den twee fabrieken der Endicott Johnson Shoe Factories bezocht, een zeer groote maatschappij, die goedkoope schoenen produceert in prijzen van 1.50—3.50 dollar. Deze firma heeft ook eigen over- en zool leerlooierijen en een dagproductie waaraan de Schot zijn sterk gestel en uithoudingsvermogen te danken heeft Voor het grootste deel aan het geregeld gebruik van SCHOTSCHE HAVERMOUT. en U zult hen even krachtig en flink maken. Alleen verkrijgbaar bij DOOR EN DOOR VLEKVR1! Waterschap Binnenpolder van Besoijen rijdagmorgen hield het Water- »De Binnenpolder van Be te» in café v. d. Meijs de jaar- the vergadering van stemge— itigde ingelanden, rekening over 1933'34 werd esteld met een batig slot van .95 en de begrooting 1935—'36 een totaal van f2347.45. !l bestuur kreeg machtiging tot toering van werken in eigen ker. afgevaardigde naar de verga- van het waterschap »Het èrafwateringskanaal» werd he md de heer Am. Muskens en lot ^vervangend afgevaardigde de D. Loeff. iilwijksche JZwem vereen ig ing hebben nog wel niet het voorjaarsweer gehad, maar Mei in het land gaat komen n de zwemliefhebbers toch on- eurig uit naar den frisschen spiegel, waarin ze straks zullen dompelen. De Waalwijksche vereeniging doet nu weer van hooren en Dinsdagavond zal ereeniging de jaarlijksche leden- dering houden. Er zijn enkele belangrijke punten te bespre- o.m. een voorstel tot het ver- g der contributie, al met het oog op dit punt eer daar de vergadering vlak en aanvang van het seizoen en wordt, verwachten wij eer een grootere belangstel- an vorige jaren, deze vergadering zullen de ar behaalde diploma's wor- Grootestraat 319, Telefoon 109 HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING »Toen de Zon opging Maandagavond geeft de tooneel- vereeniging »D. V. S. V.« in de zaal der R.K. Werkliedenvereeniging een uitvoering van het tooneelspel van Frits van Duinen »Toen de Zon opginga. Dit is een der beste stukken van dezen bekenden tooneelschrijver. Het speelt zich af in den tegenwoor- digen tijd. In het kort is de inhoud van dit spel de volgende Tom, de zoon van den meubel, fabrikant Mensing, die in zijn wilde jongensjaren zijn vader »het bloed uit de nagels« haalt, wordt deswege naar een strenge kostschoolgestuurd, vanwaar hij zelfs niet met vacantie naar huis mag komen. Onderwijl sterft zijn moeder en Tom wordt door dit feit zoo hevig aangegrepen dat hij zich voorneemt te toonen dat hij het al te strenge vonnis van zijn vader niet waard was. Hij werkt zich op tot een groot meubelfabrikant en past de nieuwste vindingen in zijn bedrijf toe. Daarentegen gaat de fabriek van den ouden heer Mensing slecht, zoo slecht dat deze sombere plannen koestert. Voordat hij deze echter uitvoert vindt hij zijn zoon terug, thans in zijn ware ridderlijke gedaante, die hem vooreen zekeren ondergang komt behoeden. We mogen verwachten dat D. V. S. V. een goede vertolking van dit mooie stuk zal geven. De uitvoering is alleen toegankelijk voor leden en donateurs der R.K. Werkliedenvereeniging met hunne huisgenooten. Uitvoering Liefdadigheid en Kunst.» Er staan voor Baardwijk vandaag en morgen enkele mooie uitvoeringen te wachten. De oude tooneelver— eeniging «Liefdadigheid en Kunst», die de laatste jaren minder op den voorgrond is getreden, viert nl. haar 25-jarig jubileum en zij kon dit moeilijk beter doen dan door nog maals voor het voetlicht te komen. Opgevoerd zal worden het drie bedrijvige tooneelspel van Herman Berger »Mea Culpa», een stuk dat zeer goede kwaliteiten heeft. En dat de$vertolking weinig te wenschen zal overlaten mogen wij gerust verwach ten van een tooneelvereeniging, die reeds een kwarteeuw bestaat. Na afloop der uitvoering van Za terdag heeft een huldigingsplechtig heid plaats. Er is een speciaal comité gevormd dat in het bijzonder de heeren E. F. van Beijtien, voor zitter en C. Mol, regisseur, die beide v/h. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN „DE IJ Telefoon 72 WAALWIJK ZERHANDEL" HOEK RAADHUISPLEIN. Zeegers op prettige wijze uitgereikt. Ie prijs Adr. 2e prijs Joh. 3e prijs Adr. Dat de prijzen te winnen waren aan gebruikelijke de winnaars Duquesnoij. Hooijmaijer. de Graaff. niet gemakkelijk blijkt wel hieruit dat niet minder dan vijf schutters van de 10 schoten 9 treffers hadden, en de overigen naar evenredigheid de meesten 8, 7, 6 en 5. Opheffing van gemeenten in de Langstraat. De Eerste Kamer heeft zonder debat en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen- het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Hedikhuizen, Herpt, Nieuwkuik en Oud-Heusden en uitbreiding van de gemeenten Drunen, Heusden en Vlijmen. Biljartsport Woensdagavond speelde de biljartclub »Amusement« met haar 2de 5-tal de openingswedstrijd van het concours, uitgeschreven door de biljartclub »Excelsior«, gevestigd in café City bij H. de Ruijter. Er werd in dezen wedstrijd met animo gespeeld, doch Amusement bleek in dezen wedstrijd de sterkste te zijn. De uitslag was alsvolgt: 75 Fr. van Delft 40 75 Trimbach 66 60 P. v- Schijndel 75 75 H. Schilders 52 75 Sfef Sars 51 Hoogste serie Frans Dekkers van Amusement met 14 caramb. A.s. Maandagavond speelt de biljart club van P. van Cromvolrt te v.m. Baardwijk de eerste openingswedstrijd tegen het eerste 5 tal van Excelsior. Er zitten daar verschillende zeer goede krachten in, zoodat het voor Excelsior oppassen zal zijn om tegen deze spelers als overwinnaars uit het strijdperk te treden. Wij raden iedereen die van biljart- sport houdt aan Maandagavond een kijkje te gaan nemen in café City daar ze overtuigd kunnen zijn van een zeer spannenden wedstrijd, die op 't groene laken afgespeeld zal worden. Een studie-reis naar Amerika. De heer Jac. Bergmans te Waalwijk is van zijn studiereis naar Amerika teruggekeerd. v. d. Ven van Raak S|. Klerks H.Veldmeijer Fr. Dekkers van 165.000 paar. De sociale instel lingen van deze fnma zijn voor. beeldig Het aantal arbeiders bedraagt 18.500, die in 16 verschillende fabrie ken werkzaam zijn. Zij deelen mee in de winst, ieder voor een gelijk deel en hebben gratis verpleging met de huisgenooten in een der drie moderne ziekenhuizen der firma. Als bijzonderheid kan worden ver. meld dat Thomas Bata hier werkte en er wel de idee opgedaan zal heb hen voor zijn fabrieken te Zlin. In Saint-Louis wern de firma Peters bezichtigd, een afdeeling dei- International Shoe Co., die 45 fabric ken onder zich heeft en gedeeltelijk ook eigen winkels, hetgeen volgens den president, Mr. Moulton, in de komende jaren nog zal toenemen. De firma Peters maakt uitsluitend heerenschoenen, plm. 2000 paar per dag, van uitstekende kwaliteit in Goodyear. Ook de hoofdgebouwen der Inter national Shoe Co. werden hezochl, een geweldig gebouwencomplex, waar de kantoren zijn gevestigd en de magazijnen, waar de schoenen van alle fabrieken samenkomen, gesorteerd en verzonden worden, daar uit voorraad geleverd wordt. De Johansen Shoe Co., die werd bezichtigd, maakt per dag plm. 2500 paar, uitsluitend zeer luxe dames, schoenen in Littleway. Dit fabrikaat heeft een uitstekende naam in Ame rika en is zeer chique. In Amerika wordt zeer veel waarde gehecht aan het luxe uiterlijk, dit is voornamer dan de degelijkheid. Er was zeer veel vraag naar blauw in Amerika en men verwacht in den zomer een groote afzet van wit, het welk in de fabrieken reeds in groote kwantums in bewerking was. De totaalindruk is, dat de Neder landsche schoenindustrie niet achter, lijk is tegenover de Amerikaansche, ofschoon de laatste door grootere kwantums natuurlijk gemakkelijker produceert en machines etc. veel meer rendabel kan maken. Boven dien zijn de schoenen er niet zoo goedkoop en hecht de Amerikaan sche vrouw veel meer waarde aan schoenen, hetgeen een gunstige in vloed heeft, zoowel op kwaliteit, elegance als prijs. (V.v.d.S.) Arbeidsbeurs Bij het agentschap van de arbeids bemiddeling. alhier, staat als werk zoekende ingeschreven voor dienst bode of 2e meisje, een werkmeester van 25 jaar, goede getuigen voorzien R.K. godsdienst. Inlichtingen bij het bureau Ge. meentehuis, Waalwijk. R.K. Bond van Handels Kantoor- en Winkelbedienden. In de zaal van Hotel Verwiel, had Woensdagavond een vergadering plaats van de afdeeling Waalwijk van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St. Franciscus van Assisië. Op den laatsien avond van het winterprogramma werd tevens een lezing gehouden met lichtbeelden over de H. Jeanne d'Arc, door den eerw. frater Edwardus. Voor het vertoon der lichtbeelden had de directeur der R.K. Hoogere Handcis- school alhier, welwillend de projectie lantaarn der school afgestaan. Frater Edwardus hesprak enkele episoden uit het leven van de H. Jeanne d'Arc. Zijn woorden werden door lichtbeelden verduidelijkt. Jam mer dat er voor deze lezing zoo weinig belangstelling was. Diverse vereenigingen waren uitgenoodigd, maar slechts een klein aantal leden van den R.K. Bond van Handels Kantoor— en Winkelbedienden, als. mede een tiental leden van »De Jonge Werkman» waren aanwezig. Velen hebben dan ook een inte ressante en leerzame avond gemist. BIOSCOOP R.D.B.-Theater. De Raadselachtige Mr. X. «Verandering van spijs doet eten« zegt een bekend spreekwoord. De directie van het R.D.B. Theater houdt hiermede terdege rekening en met een kleine variatie op dit oude thema, redeneert zij dat afwisseling in de programma's volk trekt. Het is weer eenigen tijd geleden dat in het R.D.B.—'Theater een deteclieve film geloopen heeft, doch deze week wordt er een vertoont van zéér verstrekkende kwaliteiten. Het is de M. G M.—film »De Raadselachtige Mr. X« met Robert Montgomery, Lewis Stone en Elisa beth Allen in de voornaamste rollen. De plaats der handeling is Londen en het hcofd thema van de film wordt gevormd door een serie geheimzinnige moordaanslagen op politie-agenten, gepleegd door een schijnbaar krankzinnigen onbe kenden moordenaar, die deswege de geheimzinnige Mr. X. wordt genoemd. Voor Sir Herbert Freusham de hoofdcommissaris van Londen is de taak weggelegd den moordenaar op te sporen. Hij zou daarin misschien spoedig geslaagd zijn wanneer zich door toevallige omstandigheden geen onontwarbare complicaties hadden voorgedaan. Een van deze complicaties is de charmante gentleman dief Nicholas Bevel (Robert Montgomery) die er ten onrechte van verdacht wordt de veel gezochte Mr. X. te zijn Als de politie er niet in slaagt zit er voor Bevel maar één ding op de moordenaar zelf te ontmaskeren. Hoe hem dit, dank zij zijn vernuftig optreden gelukt, toont u het verloop van deze spannende film. Het is een rolprent, die sterk sensationeel, doch daarnaast be schaafd en amusant mag worden genoemd, een fi m dus die alle smaken zal kunnen bevredigen. De regisseur Edger Schwyn toont zich een meester in het toepassen van geheel nieuwe vondsten, de ensceneeriag is grootsch en geraffi neerd. Wanneer we dan nog vermelden dat in het voorprogramma een der nieuwste kluchten van Laurel en Hardy is opgenomen, dan spreekt het vanzelf, dat wij een bezoek aan het R.D.B.—Theater deze week bijzonder kunnen aanbevelen. Luxor-Bioscoop. Het Eiland der Demonen. Deze bekende film geeft ons een goeden kijk op het leven der be volking op het eiland Bali. De menschen leven daar als eenvoudige boeren, planten en oogsten hun dagelijksch voedselde rijst, danSen en vieren feest. Deze argelooze vroolijkheid is echter meer schijn dan werkelijkheid, want innerlijk zijn deze vroolijke goedige natuur menschen bevreesd voor de natuur goden en demonen, die z ch soms zelfs in een menschelijke gestalte onder de bevolking vertoonen, om zegen, doch vaker nog, groot leed over de menschen te brengen. Zoo is de bevolking van het inlandsche dorp, waar de film zich afspeelt, bevreesd voor een oude heks, wier zoon zoodoende geen toestemming kan krijgen voor een huwelijk met een der dorpsmeisjes. De vader van het meisje, de rijke Lombos, wordt door allerlei ongeluk getroffen en hij wijt dit alles aan de heks, waardoor de vereeniging van de heide jonge menschen hope— loozer lijkt dan ooit. Na een religieus ceremonieel komt de heks te sterven en eerst nu staat er aan de vereeniging van Sari en Wajang niets meer in den weg. Wij kunnen deze mooie film, die in ons land zooveel opgang heeft gemaakt, hij het Waalwijksche publiek ten zeerste aanbevelen. Men krijgt er een goeden indruk door van de primitieve godsdienstige ideeën der inlandsche bevolking. Vooral de tempelfeesten en de dansen der meisjes geven aan deze film een hijzonder cachet. R.K. Dames-Gymnastiekclub »Orova«. Het Bestuur van Orova heeft be sloten, om de club der kinderen van 8-10 jaar, die heden opgericht zou worden, nu niet te laten doorgaan, doch na de groote vacantie, begin September. De meisjes die nog interesse mochten hebben, om zich bij deze club aan te sluiten worden uit genoodigd, zich nog vóór Augustus op te willen geven bij Mej. M. v. Iersel, Groote Straat 186. S. S. S. Naar aanleiding van een bericht in dit blad van Woensdag j 1., be- treffende Waalwijksche successen bij den onlangs in den Bosch gehouden wandelmars, en welk bericht uit on9 onbekende bron spruit, achten wij ons genoodzaakt, hierin eenige rectifi catie aan te brengen. Op de eerste plaai9 kwam S S S niet al9 No 1 aan, wat ook geen9 zins de bedoeling was; een wandel tocht is in geenen deele een prestatie- marsch. Wie al9 eerste de denkbeeldige eindstreep passeert, mag zch dat heusch niet als 'n prestatie aanrekenen. Dit toch i9 een betrekkelijk klein kuns'je, aangezien gelukkig het gros der wandelaars er van overtuigd i9, dat het doel van een wandeltocht is het laten genieten van de schoon, heden van .Moeder Natuur". Op de tweede plaai9 ontving onze vereeniging geen medaille voor de grootste groep deelnemers buiten den Bosch, doch voor de best en mooist marcheerende groep, wat dus een ge heel andere verdienste is H SNIJDERS, Secr. S S S Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen Damesporlemonnaie met inhoud, bruine poriemonnaie met inhoud, wit Uindermutsje, lipssleutel nc. 7502, bos sleutels, huissleutel, parapluie en rijwiel- belastingmeik. Contingenleeringen. Bij de hierna te noemen contin- genteeringen, welke op 1 Mei zullen worden verlengd, zullen de navol gende aulonome percentages worden vastgesteld voor de daarachter ver melde perioden Lederen schoeisel (aant. paren) 35 pet. 1 jaar; schoeisel, niet van leder of rubber (aant. paren) 35 pet. 1 jaar; rubber schoeisel (aant. paren) 35 pet. 1 jaarleestklaar schoenwerk (aant. paren) 100 pet. 1 jaar. Voor deze contingenteeringen blij ven de basi tijdvakken ongewijzigd. De aandacht wordt erop gevestigd, dat bovengenoemde percentages alleen betrekking hebben op de autonome landen contingenten, der halve niet op de bij handelsverdrag verleende contingenten. Nieuwe Schouwburg in Den Bosch spoedig gereed. De nieuwe schouwburg »Casino» te 's Hertogenbosch langs de Parade nadert thans zijn voltooiing. Op 29 Mei zal hèf'thentér' worden geopend. Woensdag hebben B. en 55. en "'e dagzij nes aj ent» zijn Mi

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9