li) VAN HET ZUIDEN. ^TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. nffing der Kamer van Koophandel i, Fabrieken voor de Langstraat. \v. Woensdag 8 Mei 1935. 58e Jrg. Vöflf wij vernemen is van het rleinent van Economische Zaken licht ontvangen, dat het in het Lemen ligt de Kamer van Koop- dd en Fabrieken voor de Lang- L bij de Kamer te 's Bosch ie \0ok de Kamers te Breda en te L, zullen worden gecombineerd. Het ligt in de bedoelinq in totaal pan de bestaande 36 Kamers bij tyre te voegen. foodra wij de betreffende passage u aanpassings-wetsontwei p der jefing gelezen hadden, hebben je vrees uitgesproken, dat de alwijksche Kamer, die straks 60 bestaat, een der eerste zou zijn, tengevolge der bezuinigings- airegelen met opheffing zou wor- bedreigd. Eerder dan wij hadden vermoeden wordt deze vrees jachtigd door een positieve jdedeeling van het Departement, atuurlijk moet het bezuinigings- uerp nog wel de beide Kamers Staten—Generaal passeeren, en iet wel te verwachten, dat er vele waren tegen dit onderdeel het plan zullen worden inge- njht. Men moet namelijk in het houden, dat de opheffing der Bers voor de Rijkskas geen voor- en brengt, doch slechts beoogd jt om de lasten voor de inschrij- in het Handelsregister eenigs- te verlichten. Velen zullen zich ook de vraag hebben gesteld, rom de regeering de Kamers van iphandel, die immers zichzelf ruipen, in dit wetsontwerp heeft okken. Men dient daarbij echter iet oog te houden, dat dit ont- een »aanpassings-ontwerp» is, de bedoeling heeft alle openbare aven aan te passen aan 't lagere au, waarop we zijn aangeland, en andere en meer belangrijke gis, of de beoogde vermindering lasten voor de bedrijven in de wel een werkelijke vermin zal blijken te zijn. Het is ir°al te goed bekend, dat vooral aatste jaren de werkzaamheden Kamers zeer sterk zijn toegeno- door de verschillende crisis- slregelen. Vooral bij de Lang- ilsche Kamer is dit het geval, de schoenfabrieken voor een il deel op buitenlandsch leder aangewezen. Voor 't verkrijgen de noodige consenten en inlich- en heeft men voortdurend con met het bureau der Kamer dig. Het spreekt daarom vanzelf handel en industrie vele extra en zullen moeten maken, indien ach voortaan tot het bureau der ache Kamer zullen moeten wen- Het geringe financieele voordeel, iet bedrijfsleven dus zou hebben, it voor heel veel bedrijven weg- irkt door de verhoogde onkosten, is dan ook geen wonder dat het juist in handelskringen zeer ig geapprecieerd wordt, er in Waalwijk voelen wij de kanten der aanpassing wel uder sterk. Voor heel veel zaken en wij onze positie als centrum- reeds moeten prijsgeven. Ge- ijk aan zagen we dat alles naar lad trekken. Nu komt deze slag nog bij; het is de hardste slag, men ons nog geven kon. Men nu wel zeggen, dat wij in Bra altijd al bijzonder bevoorrecht geweest wat betreft het aantal ers we hadden er 5 tegen Friesland maar één enkele naakt den slag niet minder hard, jedrijfsleven heeft zich immers epast aan den bestaanden toe- hopen dat de regeering er og toe gebracht zal kunnen len van haar plan af te stap- We vreezen echter, het kabinet zich al meerdere malen in zijn inigingsvoorstellen onverbidde- getoond. aalwijk en de Langstraat zullen fel in moeten berusten, dat zij eigen positie prijsgeven. Nog Waalwijk heeft al vele instel- !n verloren, misschien volgen er. ;s nog meer. Het is een teeken tijds waaraan geen klagen helpt. ons, ook voor het financieel ig onzer plaats die een groot van haar mooie raadhuis nut- ziet, doen wat m'jgelijk is om redden waj. te redden valt. igens kan hier alleen een fris- kló'eke geest helpen, die ons jn a mieren vorm teruggeeft wat we verloren hebben. Die andere vorm we hebben het al meer gezegd zou dan moeten zijn het aan trekken van nieuwe industrieën naar onze plaats. In heel veel plaatsen van ons land zijn de laatste jaren nieuwe schoen- en pantoffelfabrieken opgedoken, die hier en daar een linke vlucht nemen. Het is wel Merkwaardig, dat juist geen enkele jan die bedrijven gevestigd is in het oude centrum der schoennijverheid, waar men toch over vakkundig personeel te beschikken zou hebben. Nog eens vragen wiiwordt er genoeg gedaan? Het Dagblad van N. Br. wijdt ook een beschouwing aan de zaak en schrijft o.m. Als het regeeringsvoorstel om de bijdragen voor het handelsregis ter met 50 pet. te verminderen (alleen die van f 2.50 zullen op f 2 worden gebracht) zal dit voor de Waalwijksche Kamer een verminde ring van inkomsten met ongeveer 30 pet. tengevolge hebben. De inkomsten zullen n.l. van ruim f 7200 dalen ti.t ongeveer f 4000. Wat dit voor een kleine kamer zeg gen wil, spreekt voor zich. Het feit dat de leiding der Kamer de mogelijkheid ziet om ondanks de verminderde inkomsten zij het belangrijk minder goed geoutilleerd, te blijven voortbestaan, kan slechts heil brengen indien de Kamer van Tilburg of van den Bosch zichzelf na aanneming van het wetsontwerp kan blijven bedruipen, zonder daar bij het gebied dei Langstraatsche Kamer noodig te hebben. Doet zich n.l. het geval voor dat b.v. de Tilburgsche (Bossche) Kamer alleen zal kunnen blijven voortbe staan als haar gebied met de Lang straat wordt uitgebreid, dan bestaat er veel kans dat de Regeering de Waalwijksche Kamer zal opheffen om zoodoende die van Tilburg te redden. De kansen voor de Kamer te Waalwijk staan er allerminst roos kleurig voor. Het is wel treurig deze waarheid te moeten erkennen, terwijl men toch heel goed kan aantoonen dat de Kamer wel degelijk reden van bestaan heeft. Dat kan vooral sinds de Kamers van Koophandel door verschillende crisismaat regelen steeds meerbetee- kenis hebben gekregen en zeer waarschijnlijk nog krijgen zullen. Wij wijzen in dit verband op de werk zaamheden in verband met contingenteeringen. Doordat het af geven van consenten geschiedt door de Kamers bespaait de Regeering zeer belangrijke sommen aan admi nistratie—kosten. En we denken b.v. ook aan de mogelijkheid dat de Kamers in de toekomst ook verder worden belast met de werkzaam heden in verband met de wettelijke regeling der uitverkoopen. Wat de contingenteeringswerkzaam- heien betreft, neemt de Waalwijk sche Kamer al een zeer belangrijke plaats in. Weinig ondernemingen hebben meer met de contingenteering te maken dan de schoenfabrieken en de lederimportmaatschappijen. Tal van zaken in Waalwijk en omgeving hebben meerdere malen per dag met de Kamer persoonlijk contact. In de rij der Nederlandsche Ka mers van Koophandel, komt die van Waalwijk in het afgeven van in- voerconsenten dan ook op de lie plaats en wat het bedrag der ont vangen consentgelden betreft, is zij zelfs 9e geclasseerd. Doordat de Kamer uit de aard der zaak steeds zeer bijzondere studie heeft gemaakt van de schoen en lederindustrie, heeft zij als zoo danig in binnen- en buitenland een zeer gunstige reputatie. Als de Re geering of als het buitenland inlich tingen wenscht over deze industrieën zal men zich dan ook steeds tot de Waalwijksche Kamer wenden. Geen enkele andere Kamer zou in de toekomst deze specifieke belangen groep zoo goed kunnen behartigen. Door opheffing dezer Kamer zou dan ook zeer afbreuk worden ge daan aan de schoen- en leder industrie. Door zijn agrarisch-industrieel karakter is 'de Langstraat een gebied met zoo'n eigen karakter en zulke eigen behoeften, dat het bestaan van een eigen Kamer van Koophandel alleen daardoor gewettigd is. Want ook aan landbouw, en waterstaat kundige toestanden heeft de Waal wijksche Kamer steeds veel aandacht besteed. Typeerend daarvoor is, dat vanuit den Haag juist aan deze Kamer een rapport gevraagd werd over de voor- en nadeelen van de afsluiting van »Oude Maasje» en »Donge». Het in elkaar grijpen van agrari sche en industrieele belangen is in de Langstraat zoo opmerkelijk vast en veelvuldig, dat een geheel aparte soort van economisch leven ont staat. Het zou jammerlijk zijn dat door het opheffen der Kamer#de belang stelling voor deze aparte soort van economisch leven verloren zou gaan. En toch zou dat het geval zijn want de zeer speciale nooden en wenschen der streek zouden door een andere kamer nooit zoo goed kunnen worden aangevoeld. Wij vernemen nog dat de Kamer van Koophandel te Breda verdwijnt en opgelost wordt in die van Tilburg. Moet de Langstraatsche Kamer ver dwijnen, dan pasten wij o.i. beter bij 't industrieele Tilburg als bij den Bosch. Waalwijk, 7 Mei 1935. Gemeenteraadsverkiezing. Zondag is in de R.K. Kiesvereeni- ging alhier de stemming voor de groslijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezing gehouden. Zooals trou wens in verschillende andere plaat sen eveneens het geval was, was de belangstelling al buitengewoon ge ring Van de 1630 leden der R.K, Kiesvereeniging kwamen er slechts 897 ter stembus, dus nauwelijks iets meer dan de helft, hetgeen wel ge tuigt van een al te groot gebrek aan belangstelling voor het gemeentelijk bestuurs—college, een gebrek dat trouwens reeds gebleken was bij de candidaatstelling in de kiesvereeni ging. Het slechtste figuur slaat wel de parochie St. Jan waar van de 725 leden der kiesvereeniging slechts 323 opkwamen. In Besoijen verzuimden 50 katholieke kiezers hun plicht en in de Antonius-parochie 150. Baard wijk maakt met 2J8 stemmen van de 370 leden nog het beste figuur, vandaar dan ook dat dit deel der gemeente drie candidaten op zeer goede plaatsen bracht. Bij meer zg. eigen candidaten zou deze afdee- ling 'tnog verder gebracht hebben. Als de parochie St. Jan zich organiseerde en opkwam, naar 't voorbeeld van Baardwijk, dan kon zij bijna alleen de meerderheid van den raad vaststellen 1 Vooral in het centrum onzer plaats schijnt het heel weinig men- schen te intresseeren wie of deel uitmaken van den gemeenteraad. Wij hebben al meer zulk een periode van geringe belangstelling of politieke lusteloosheid meegemaakt, maar dat—wreekt zichzelf. Ander zijds moeten wij erkennen dat zulk een toestand, ons onder de huidige omstandigheden niet onverklaarbaar voorkomt. Afgaande op den uitslag, die men elders in dit blad gespecificeerd vindt, zal de nieuwe raad onzer gemeente weinig nieuwe gezichten tellen en daarmede waarschijnlijk ook weinig nieuw initiatief. Bloemen-tentoonstelling gaat niet door! Zooals de voorzitter van Waalwijks Belang in de laatste algemeene ver gadering meedeelde, stond als een der voornaamste punten op 't zomer- programmahet plan tol het orga- niseeren van een Bloemen-tentoon stelling in onze gemeente. Voor plaats en streek iets geheel nieuws, wat niet zou nalaten groote belangstelling te trekken. Het be stuur was overtuigd, gezien de in formaties en medewerking elders, dat deze ook hier in elk opzicht moest slagen. Daarvoor was natuurlijk op de eerste plaats noodig de spontane en volle medewerking der bloemisten ter plaatse. Het bestuur van Waalwijks Belang deelt ons thans mede, dat het-zeer tot zijn spijt heeft moeten besluiten dit nummer van het programma voor dit jaar te schappen en de bloemententoonstelling niet te doen doorgaan, bij gebrek aan medewerking der Waalwijksche bloemisten, een loffelijke uitzonde ring daargelaten. Na herhaalde en langdurige-bc- sprekingen en zeer verstrekkende tegemoetkomingen waren bedoelde bloemisten nog niet tot medewerking bereid. Het bestuur bejammert ten zeerste deze houding, waardoor voor onze plaats iels zoo attractiefs moet verloren gaan en begrijpt niet dat de betrokkenen zoo weinig hun eigen belang en dat der gemeente begrijpen, welke belangen hier zoo gemakkelijk en terdege hadden kunnen worden gediend. Een volgend jaar hoopt 't bestuur tijdig maatregelen te kunnen nemen, om in elk geval tot een bloemen tentoonstelling te geraken. Wij vernemen voorts dat het thans in de bedoeling van't bestuur ligt dit jaar een uitgebreid Volksfeest te geven, waarvan de bijzonderheden nader gepubliceerd zullen worden. Verbetering van den Waterstaatkundi gen toestand in het gebied van de Langstraatsche Kamer van Koop handel. In een speciaal daartoe belegde ver gadering van het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat heeft de Voorzitter, de heer G. N. van Loon, aan den heer drs. G. J. de Vries te Waalwijk den gouden legpenning der Kamer uitgereikt. De heer van Loon betuigde namens de Ka mer van Koophandel zijn bijzondere waardeering voor het werk,'dat de heer de Vries, als Voorzitter van de Com missie tot behartiging der Waterstaats belangen, betrokken bij de stormvloed- vrijmaking van Oude Maasje en Donge en van de gebieden in den Noordbra- bantschen Biesbosch en ten zuiden van den Amer, heeft verricht. Het rapport, dat door de. Comtfiissie onder leiding van den heer dé Vries werd samenge steld, bevat waardevolle gegevens be treffende den huicligen toestand van een belangrijk deel van Noordbrabant en van de verbeteringen, welke daarin ge- wenscht wprtÜen."Zonder twijfel zal de beschikkin'g over deze gegevens het ne men van juiste beslissingen in het alge meen belang bevorderen. De heer de Vries-bracht dank voor de enderscheiding der Kamer, welke hij op zeer hoogen prijs stelde. Hij wensch- te deze echter te aanvaarden, niet zoo zeer als een blijk van waardeering voor zijn persoonlijk werk in deze, dan wel als een blijk van waardeering voor het werk der geheele Commissie, welker Voorzitter hij was. Ook wij bieden Drs. de Vries gaarne onze gelukwenschen met deze bijzon dere onderscheiding voor zijn prachtig werk. Diploma. Het diploma «letterzetter» van de Leerlingen—Commissie in de Typografie werd o.m. uitgereikt aan Maarten Blok te Sprang, werkzaam ter Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Werkeloosheid. De stand der werkeloosheid is deze maand iets toegenomen, ver geleken bij den lagen stand vorige maand, ni. van 198 geheel werke- loozen op 213, terwijl de gedeeltelijk werkeloozen van 57 op 54 daalden. De juiste groepeering is als volgt: -per heden per 4 April G. W. G. BouWvakarb. 26 6 31 5 Houtbewerkers 5 6 Kleermakers 5 2 8 15 Lederbew. 144 39 117 34 Leerlooiers 6 1 7 Metaalbewerkers 5 2 6 1 Diverse werkkr. 22 4 23 2 Totaal 213 54 198 57 De Winterdijk. L.l. Maandag is men begonnen met het in orde brengen van den Winterdijk bij de Groensteeg. Zooals 't zich laat aanzien wordt flink en goed werk gemaakt. 1 Achter v.m. Baardwijk is de Dijk in beheer en onderhoud bij den Buitenpolder, eveneens in v. m. Besoijen. Politie—honden demonstratie. De politiehonden—demonstratie, georganiseerd door de dresseerclub der Kynologen-vereeniging «Waal wijk en Omstreken», waarvoor reeds veel belangstelling bestaat, zal gege ven worden op Zondag 16 Juni a.s. op het W.S.C. terein. Nadere bij zonderheden hieromtrent hopen wij spoedig te geven. Jubileum. Gisteren vierde mej. Maria van Herwijnen haar 25 jarig jubileum in dienst van de familie Ds. Louwe Kooymans te Baardwijk. Bij deze gelegenheid is »Mie van den dominé« van verschillende zijden flink in de bloemetjes gezet. Op initiatief van Mevr. Louwe Kooymans hield de jubilaresse in de pastorie een receptie, waar zeer velen uit de buurt haar kwamen feliCiteeren Ook verschillende stoffelijke blijken van sympathie mocht »Mie« van de familie en van de buurtgenoten in ontvangst nemen. Het is bij deze gelegenheid wel gebleken dat men deze gedienstige van den ouden stempel een warm hart toedraagt, wat zij dan ook s oor haar 25-jarige trouwe plichtsbetrachting wel ver. diend heeft. Van Zanten—kwartet Zaterdagavond gaf bovengenoemd kwartet, bestaande uit de leden Ankie van Wickevoort—Crommelin, sopraanJo van der Meent-Walter, alt; Evert Miedema, tenor; en B. de Groot, bas, in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. alhier, een uitvoering die veel schoons te ge nieten gaf, zoodat bet te bejamme ren viel, dat niet een dubbel zoo groot auditorium was opgekomen Vóór den aanvang der uitvoering deelde de heer Meijer uit Sprang voorzitter van 't departement »Lang straat» van «het Nut» mede, dat de heer Miedema, wegens verkoudheid zijne soli niet kon zingen, zoodat eenige wijziging in het programma noodzakelijk was. Gelukkig viel de tenorpartij in de kwartetten toch nog te looven, zoodat het euvel grooter had kunnen zijn. Na een orgelsolo Allegro van Handel, door den dirigent en bege leider Eduard Flipse, kregen wij achtereenvolgens tal van soli, duet ten en kwar etten uit het klassieke tijdperk der muziek te hooren. Ieder op zijn beurt kreeg voldoende ge tegenheid met zijn gaven en krachten te schitteren. Vooral het «Recordare» uit Mozarts «Requiem» (schoon iets onzeker ingezet) en Schuberts »Golt der Weltschöpfer» maakten een diepen indruk. Doch ook de werken van Peter Cornelius, Cesar Franck, Debussy, enz. werden uitstekend vertolkt. De prachtige kwartetten «Vrede» van Busch en bovenal »Wie op God betrouwt» van Eduard Flipse vormden een waardig slot voor dezen schoonen avond en hernieuw de kennismaking tevens. Aanbesteding. Uitslag van de in het café Elshout te Drunen gehouden aanbesteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor Mej. C. Meeuwis aan de Putstraat te Waalwijk: H. de Wit, Drunen f 4368.— A. Vermeer, Waalwijk 4547.— Mahieuen v. Hilst, Waalwijk» 4562.— A. Hereijgers, Drunen 4557.— Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk 4670. A. v. Huiten Krol, 4780.— H. Maas, Waalwijk 4870.— C. Timmermans, Sprang 4887.— F. Couwenberg, Waalwijk 4979.— Architect A. van Huiten Jr. Gegund aan H. de Wit. Bedevaart Elshout. Zondagmorgen maakt de R. K. Werkliedenvereniging alhier, haar jaarlijksche bedevaart naar Elshout. Bedevaart Handel. Zaterdagmiddag vertrok van hier de jaarlijksche bedevaart naarHan del, onder leiding van pastoor Hee- zemans en kapelaan v. Rooij. Voor dat men in de bedevaartplaats aankwam had men eenige strubbe lingen met de extra—tram, die in Drunen, vlak Lij de remise, uit de rails liep. Daardoor kwamen de pel grims pas laat in Handel aan. Zaterdagavond en Zondag werden de gebruikelijke oefeningen verricht, waarna de bedevaart weer per extra tram huiswaaits keerde. Te half negen kwam men weer in Waalwijk aan. De deelname was, als telken jare zeer groot, er waren meer dan 200 pelgrims. Vacature Gemeenteraad. Naar wij vernemen heeft de heer Joh. van Loon zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad in de vacaturev. Haren aangenomen. De film »De kreupelen gaan«, in Waalwijk. Wij kunnen mededeelen, dat deze interessante film, die ter gelegenheid van de jaarvergadering van groep L (schoenmakers) der Centrale H.L.S. op 28 Maart reeds te Utrecht werd vertoond, en zoowel in de plaatselijke als in de vakpers zeer werd geroemd, binnenkort ook in Waalwijk vertoond zal worden. Dez,e vertooning zal plaats vinden in het R.D.B.-Theatei, gevestigd in 't gebouw van den R.K. Werklieden- bond, Grootestraat, op Vrijdag 17 Mei, des avonds van 7 8 uur. Waalwijk geniet de eer een der eerste plaatsen in ons land te zijn waar de film wordt vertoond. Dat is zeker ook wel vanzelf sprekend, waar de hier gevestigde Rijksschool en Voorlichtingsdienst voor Leerlooiers en Schoenmakers, deze film heeft doen vervaardigen, om eenerzijds dienst te doen bij het onderwijs aan orthopaedische schoenmakers en anderzijds het publiek te toonen, hoe menschen met zeer ernstige voet- en beenge breken, door doelmatig orthopae- disch schoeisel, weer als normaal kunnen gaan en beter geschikt ge maakt kunnen worden, hun arbeid te verrichten. De film geeft tevens een sterken indruk van een belangrijk gedeelte van het onderwijs, dal door het Waalwijksche instituut in verschil lende steden des lands wordt ge geven. Dat het onderwijs en de techniek van de orthopaedische schoenma kerij in ons land, niet het minst door de bemoeiingen van ons Rijks instituut belangrijk verbeterd en op een hoog peil is gebracht, kan uit deze film duidelijk blijken. Op buitenlandsche vakcongressen te Breslau, te Essen en te Tienen, waar de film reeds werd vertoond, genoot zij de grootste waardeering van de Duitsche en Belgische vak- genooten. Zij zal eveneens gepro jecteerd worden op het in September te Brussel te houden Internationaal Congres van Schoenmakerspatroons. Wij verwachten dat velen uit de schoenenbranche in Waalwijk en Omgeving gebruik zullen maken van de gelegenheid, deze interessante film te zien. De toegang tot de vertooning is vrij voor alle belanghebbenden. De Directeur der Rijksschool, Leerlooiers en Schoenmakers te Waalwijk, H. van der Waerden. R. D. B. Theater. Een Nacht van Liefde. (One Night of Love.) Blijkens achterstaande advertentie vertoont het R. D. B. Theater alhier vanaf Vrijdag a.s. het meesterwerk van den beroemden Victor Schert- zinger. De eerste film waarin de talentvolle zangeres Grace Moore tevens blijk geeft over uitgebreide speelcapaciteiten en over een on weerstaanbare charme te beschikken. Een geluidstechnisch meesterwerk, waarin grootsch gemonteerde, su. bliem gezongen operafragmenten een werkelijkheidssfeer aanbrengen zooals nimmer bereikt is. In ons volgend nummer komen wij op deze film nog terug. Biljart—sport. Maandagavond speelde de Biljart vereniging van „Het Vosje" uit v.m. Baardwijk met haar eerste vijftal tegen het eerste vijftal van „Excelsior" voor het groot Nationaal Biljartconcours uitgeschreven door „Excelsior" gevestigd in café „City" bij H. de Ru ij ter. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt «Excelsior» A. Quirijns 100 p. 24 b. H. de Ruijter 66 p. 22 b. G. Brok 73 p. 22 b. Th. Zwaans 100 p. 40 b. Jac. van Osch 56 p. 38 b. »Het Vosje» W. Pulles 76 p. 24 b. H. Kleijn 100 p. 23 b. Sjef Slaats 100 p. 23 b. H. Pulles 92 p. L. van der Geld 100 p. 40 b. 39 b. Th. W.G.V. naar den Bosch. De R.K. Waalwijksche Gymnas tiekvereniging maakt Zondagmor gen haar jaarlijksche bedevaarttocht naar den Bosch, 's Morgensom half zes vertrekken de gymnasten te voet vanaf het gymnastieklokaal. Zij zullen om half twaalf per trein terugkeeren en dan een marsch maken door Mr. v. Coothstraat, Julianasiraat en Stationstraat tot aan de openbare school. Onjuiste berichten. Vorige week kwam in de Bossche Courant een bericht voor over een Jeugdhuis, eenige dagen later weer over 't wegbreken van een winkel huis om den ingang naar 'tZieken huis te verbreden. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat zoowel 't eene als 't andere bericht uit de lucht gegrepen' is. 'Irouw in de vogelwereld. Een onzer lezers kwam ons dezer dagen een merkwaardig staaltje van vogeltrouw verhalen, intressant ge noeg om het hier na te vertellen. De heer AnL van Eijck in de Stationsstraat heeft sinds vier jaren een merel in een kooi in den tuin achter zijn woning. Nu heeft deze vogel ondanks zijn gevangenschap in dit voorjaar liefdesbetrekkingen aangeknoopt met een pop, die op eigen gelegenheid in den tuin vlak bij de kooi een nest ging bouwen. Zij legde 4 eieren in het nest, die echter natuurlijk nietbevrucht waren. De heer v. Eijck heeft er daarom twee bevruchte eieren voor in de plaats gelegd en een dezer eieren is uitgebroed. Zaterdag is de jonge merel uitgevlogen. De pop maakte aanstalten om 'n tweede nest te gaan bouwen. Nu waagde de heer v. Eijck het om den man zijn vrijheid te hergeven, in de verwachting da f hij toch straks weer zou terugkomen. En die verwachting bleek juist. Het is zelfs zoo sterk dat de geheele merel-familie, vader,moeder en kind, regelmatig in de kooi komen om te eten. De man komt eiken avond in de kooi terug om daar den nacht door te brengen 1 Aangereden. Zondagmiddag werd in de Grcote- straat een kind van den heer v. A, aangereden door een passerende auto. Gelukkig liep het ongeval goed af, met eenige verwondingen aan armen en beenen werd het kind opgenomen. Dr. Langemeijer ver leende geneeskundige hulp. De bestuurder van de auto heeft geen schuld aan de aanrijding. Hoogste serie «Excelsior» Zwaans 23 camb. Hoogste serie «Het Vosje» H.Kleijn 24 camb. Algem. gem. «Excelsior» 2,71. Algem. gem. IIet Vosje« 3.05. Hedenavond om half acht komt het welbekende 5-tal van Hotel »De Twee Kolommen» een wedstrijd spelen tegen 't vijftal van «Excelsior». Het zal aan spanning in deze wed strijd niet ontbreken. Daar Hotel »De Twee Kolommen» haar roem voort wil zetten om namelijk te trachten weer een eerste prijs in de wacht te slepen voor het hoogste gemiddelde. Er zijn in deze vereeniging zeer wel bekende oude cracks aanwezig die zich geweldig op het groene (veld) of het groene laken kunnen inspan nen. Wij raden eenieder aan heden Woensdagavond eens een kijkje te gaan nemen in café »City» daar men overtuigd kan zijn van een zeer spannende wedstrijd Vrachtauto in brand. Maandagmiddag vloog in de Be- soijensche straat een vrachtauto van de fa. K. uit Kaatsheuvel in brand. Hoewel brandmeester Faro spoedig met een bluschapparaat het vuur wist te blusschen liep de wagen vrij ernstige schade op. Clubtocht M. C. W. O. De Waalwijksche Motorclub maakte Zondag haar eerste clubtocht en volgde de route Waalwijk, Gorcum, Utrecht, Leiden, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Waalwijk. Om 8 uur verschenen 7 machines en een racewagen aan de start en het prachtige weer voorspelde een heerlijke dag. Even voor Sleeuwijk echter wei gerde de motor van onze „Blue Bird' daar loop je nu eenmaal kans op bij zulke hoog opgevoerde racemotoren. Campbell had echter zijn particuliere mecaniciën meegenomen en spoedig was de fout gevonden. Een speciale koerier werd snel naar het onderdeelen- lager in Waalwijk gezonden en na n uur oponthoud ging het verder in snel treinvaart naar Utrecht, waar t hoofd- peleton wachtte. Toen langs den schilderachtigen Ou den Rijn naar Bodegraven en we zou den spoedig Leiden bereikt hebben, als niet,een vastgeloopen wiel ons nog een uur langer in deze mooie omgeving had- doen vertoeven. Onze mecaniciën ver richte uitstekende diensten en de stem ming was in Leiden, waar we nog een onzer leden uit Amersfoort ontmoeten, uitstekend. Door de fraaie bloembollenstreek werd over Noordwijk, Noordwijker- hout, waar ons de sprekende gelijkenis van het Raadhuis met het Waalwijk sche trof, en Vogelenzang, Haarlem be- reikt, waar ten huize van de familie van onzen voorzitter een zeer gezellig uurtje werd doorgebracht. Na een stevig diner en een wande ling door Amsterdam, werd hier om 10 uur gestart: de heeren hadden toen ech ter geen haast meer, in Utrecht en Zalt- Bommel werd nog 'n uurtje gepraat en daarna werd zeer voldaan over de rou te, het weer en zelfs over de pech. Waalwijk weer bereikt. Schoenen en leder op de Brusselsche Tentoonstelling. De Brusselsche briefschrijver van het V.v.d.S. schrijft over het lederpavil joen'' op de tentoonstelling o.m.: Naar aanleiding van het bericht, dat het „Paviljoen van het leder" reeds Vrijdag geopend werd, meende ik den lezers in dezen brief reeds een en ander -over de inzendingen van huiden, leder, schoenen en lederwaren te kunnen me dedeelen en gold mijn eerste bezoek aan deze expositie dus dit Belgisch pavil joen. Toen ik echter Zaterdagmiddag dit fraaie gebouw betrad, werd ik deerlijk teleurgesteld. In plaats van een flink gestoffeerde afdeeling voor mij te krij gen, vond ik deze hal nog niet voor een achtste bezet en grijnsden mij de ledige

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5