AFBRAAK, h ondertrouw brteier, en -Kaarten BURGERLIJKE STAND. RADIO-PROGRAMMA, INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. ADVERTENTIEN 'VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. 011 BESTE WAALSTEENEN, WOODT&# RATTEN en MUIZE* vendien door subsidievermindering voortdurend worden bedreigd Het plaatselijk comité, bestaande uit de heeren W. Sassen en J. M. Lucas, beveelt deze collecte, die in den vorm van speldjesverkoop a 10 cent op 18 Mei a.s. zal worden gehouden, ten zeerste in Uwe be langstelling aan. Gij steunt hierdoor het reclasseeringswerk dat is, men- schen redden van een dreigenden ondergangdat is de toegestoken hand aan duizenden, die jaarlijks met den strafrechter in aanraking komen en dat is het georganiseerd samenwerken van de reclasseenngs- instellingen met de rechterlijke macht, teneinde die velen door mid del van de voorwaardelijke veroor deeling nog een kans te geven zich op te richten en staande te houden in het leven. DUSSEN. Op 13 Mei a.s. hoopt de WelEd. Gestrenge Heer Notaris Rietra, alhier den dag te herdenken waarop hij vóór 40 jaar tot notaris alhier werd benoemd. Hoewel aanvankelijk slechts één baggermolen in de Maas alhier aan 't werk was, zijn thans niet minder dan drie dezer kolossen, dagelijks aan 't draaien, hetwelk, mede door 't vervoer van 't zand per schuit, een ongekende drukte in de Maas alhier te weeg brengt. De heer F. S. had 't ongeluk op de papierfabriek alhier met zijn hand tusschen een der machines te geraken, waardoor een top van een zijner vingers bijna werd afgesneden, en bovendien zijn onderarm met brandwonden werd overdekt. WAALWIJK. 3—10 Mei 1935. Geboren: Johannes A. zv H. Kootkar-Sens. Jacoba M. dv. G. L. Brok-Versteijnen. Ida M. dv C. F. Duijvekam-de Leeuw Lode wijk G. P. zv P. J. Mevissen- Derhaag. Adrianus P. zv A. J. de Kort-Klerkx. Johannes F. zv F. J. Vesters-Schapendonk. Janny dv J. de Jong-de Metz. Gerritje C. J. dv A. Gadellaa-v. Meeuwen. Johanna F. dv P. Coenen-Maas. Overleden: Geene. Huwelijks-aangiften C. M. Valk, 23 jaar, te Loon op Zand en Ha. de Peffer, 19 jaar, alhier. R. Pullens, 29 jaar en Ja. F. Smid 23 j. heiden alhier. A. J. Pullens 30 jaar, alhier en Ma. Kamer, 25 jaar, Tilburg. Gehuwd J. D. G. E. Hamburg, 30 jaar en Ca. M. Kooien, 22 jaar, heiden alhier. G. J. van den Broek, 32 jaar en Aa. L. W. van der Sanden, 28 jaar, heiden alhier. C. A. C. van Berkel, 26 jaar en Wa. P. Hoffman, 23 jaar, heiden alhier. Ingekomen: C. Outhuijse van Huisen. Ca. .1. en Ja. M. Balvers van Wamel. A. .1. P. van den Broek van Maastricht. Vertrokken Ja. v. Wezel naar Vlijmen. Ja. M. Steffens naar Dordrecht. Ma. Schou ten naar Dordrecht. G. H. Over steeg naar Dordrecht. Ga. C. Immer zeel naar 's-Bosch. J. L. van Hilst naar Amsterdam. J. Willemsen nr. Den Haag. MARKTBERICHT. Waalwijk, 10 Mei 1935. Varkens f 12.—f 15. Eieren 2'/2 cent. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van 9 Mei 1935. Klumpkes 16—18 c., Culemans 15 19 c., idem II 811 c., Peulen 70—88 c., Aardbeien 120130 c., Asperges 30 42 c., idem II 1525 c., idem blauw 1020 c., Spinazie 510 c., idem II 24 c., Postelein 36 c., Sjalotten 3 9 c., Kroten 13.5 c., alles per Kg. Bloemkool 814 c., idem II 47 c., Witte komkommers 9121/* c., idem II 6—8 c., Groene komkommers 810 c., Sla 3—4.5 c., Sla II 1—2.5 c., Aard beien l'/sl3/* c., Knolselderij 2.55 c., Tulpen 0.51 c., Violen 1/taU c., Primula's 22Va c., alles per stuk. Peen 7lOVs c., Keelen V*P/« c., Radijs 12 c., Rabarber 14V2 c., Preij 57 c., Selderij V»7 c., alles per stuk. De eerste peulen aangevoerd door 0. van Huiten, kweeker, Drunen. Reclasseering Evenals op andere plaatsen heeft zich ook in onze gemeente een comité gevormd voor de collecte van de Re classeering (zie le Blad.) Dit comité bestaat uit de ZeerEerw. heeren pastoors Heezemans, van der Maden, van Erp en Verhagen, de dominé's Mühlnickel, Louwe Kooijmans en Hoffman en burgemeester Moonen. De collecte zal gehouden worden in den vorm van speldjes-verkoop voor dit goede doel, dat wij gaarne in aller steun aanbevelen op 18 Mei a.s. Filmvertooning Het Ned. Fabrikatenhuis geeft a.s. Dinsdag in Musis ten 2.30 en 8 uur een gratis filmvertooning. Er worden bedrijfs-, wetenschappelijke en amuse ments films vertoond en versnaperingen aangeboden. Alles is geheel gratis. KJ.M.V. De K.J.M.V. »de Kruisridders» hield gisterenavond in de Twee Kolommen haar jaarvergadering, die een eenigszins feestelijk karakter droeg. Secretaris en penningmeester brach ten hun uitgebreide jaarverslagen uit, die onder dankzegging werden aan genomen. De twee aftredende bestuursleden, de heeren J. Kolsteren en G. Knepflé, werden herkozen. De moderator, de WelEerw. heer A. v. Lierop, hield een rede getiteld »In de diepte», waarin bij de jonge middenstanders verschillende nuttige wenken gaf. De heer G. Kneptlé hield een muziekvoordracht over werken van Brahms, Chopin, Russischeen Opera—muziek, een en ander ge ïllustreerd door pianospel. De voorzitter der afdeeling, de heer H. Bergmans, voerde het woord over »Actie» en spoorde de leden op geestdriftige wijze aan te helpen hun vereeniging noggrooter te maken. Hierna volgden nog eenige aardige propagandanummers, en bij de rondvraag kwamen nog enkele be langrijke punten ter sprake, o.a. de vestiging van een eigen bibliotheek Het zeer uitgebreide programma werd op vlotte wijze afgewerkt. De actieve vereeniging telt op het oogenblik reeds meer dan 30 leden. R.K. Werkliedenvereeniging St. Clemens. Dinsdagavond houdt de R. K. Werkliedenvereniging te vm. Baard wijk in het Patronaatsgebouw haar jaarvergadering. Aan de orde komen o.m. de jaarverslagen, periodieke bestuursverkiezing, de bedevaart naar Elshout en de Katholiekendag te Tiburg. De aftredende bestuursleden C. Maas, A. van Brunschot, C. Krol en M. van Mierlo, zijn herkiesbaar. Filmavond Herwonnen Levenskracht Op Woensdag 15 Mei a.s. 's avonds ten 8 uur zal in de groote zaal der R. K. Werkliedenvereniging een Propaganda-Filmavond gegeven wor den voor Herwonnen Levenskracht, waarbij als spreker zal optreden de heer J. D. Verzuu. Riljartspoit Woensdagavond speelde de Biljart, vereeniging van Hotel .De Twee Kolommen" met haar 5 tal tegen het 2e 5 tal van de Biljartvereeniging .Excelsior" voor het groot Nationaal Biljartconcours, uitgeschreven door de Biljartver. .Excelsior" gevestigd in Calé Ciiy bij H. de Ruijter. De heeren van .de Twee Kolom, men" hebben hun naam hoog ge houden, vooral dhr. Jan Beerens was in grootschen vorm en speelde dien avond een pracht partij Wij veronder, stellen dat deze vereeniging.weer een pracht gooi doet naar den- eersten prijs. De uitslag was alsvolgt: De Twee Kolommen Excelsior Piet v. Eeten 75 F. v. Delft 58 Jan Beerens 75 P. v. Schijndel 60 M Klein 75 H. Schilders 41 J. Spijkerman 75 C. Trimbach 66 J. Kools 75 Sjef Sars 73 375 298 Maandagavond half acht komt het 2e vijftal van .Ons Genoegen" van café Kemperman tegen het 2e vijftal van .Excelsior" een wedstrijdspelen Bij .Ons Genoegen" zitten een paar zeer goede krachten, waar de spelers van Excelsior wel de vlag voor zullen moeten strijken De leden van Excelsior hebben echter vast besloten om Maandagavond geen enkele partij te verliezen, du9 het kan er Maandag avond in café City geweldig spannen en wij raden biljartliefhebbers aan eens een kijkje te gaan nemen. Vrijdagavond speelde in café v. Cromvoirt v.m. Baardwijk de aldaar gevestigde biljartvereeniging sociteit van Cromvoirt een wedstrijd tegen de biljartvereeniging Excelsior van café City H. de Ruijter. De wedstrijd moest dienen als een revanche voor de geleden nederlaag die sociëteit v. Cromvoirt 1.1. tegen Exselsior had geleden. Ook deze keer wist Exselsior te zegevieren, al was het ook maar met een klein verschil. De uitslag was als volgt: Soc. v. Cromvoirt. L. v. Cromvoirt 100 15 b. H. Pulles 48 19 b. G. van Helvoirt 68 23 b. E. de Vries 89 36 b. Johan Pulles 100 47 b. Excelsior. A. Quirijns 45 15 b. H. de Ruijter 100 20 b. G. Brok 100 24 b. Th. Swaans 100 37 b. Jac. van Osch 67 47 b. Hoogste serie sociteit v. Cromvoirt L. van Cromvoirt 28 caramboles. Hoogste serie Exselsior H. de Ruijter 26 caramboles. Examen Hoofdacte. In de commissie, belast met het af nemen van het examen hoofd-acte heb ben o.m. zitting als lidDrs. J. L. Her mans, leeraar R. K. H.H.S. alhier; en als plaatsvervanger: J. J. Tempelman, dir. Rijkskweekschool te Breda en C. Verwiel, leeraar R.K. H.B.S. te Helmond. De IJsheiligen. Zondag, Maandag en Dinsdag viert de H. Kerk den feestdag van den H, Pancratius, Servatius en Bonifa- cius, de drie heiligen, gevreesd in den landbouwstandGewoonlijk bederven dan de nachtvorsten de veel belovende bloesem dervrucht- boomen. DE PLANNEN TOT OPHEFFING VAN KAMERS VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gooiland heeft een verga dering gehouden, waarin de plannen van de regeering tot opheffing van een groot aantal Kamers, onder welke die voor Gooiland, gevestigd te Hilversum, besproken zijn. Men wees hierbij op 't feit, dat de door de regeeririg beoogde verlaging van de lasten, welke het han delsregister aan handel en industrie op legt, voor de overgroote meerderheid der ingeschrevenen zóó gering zal zijn, dat deze verlaging voor hen geen rol van eenige beteekenis speelt, terwijl de ze verlaging wat een belangrijk aantal van hen aangaat, terstond meer dan gecompenseerd zal worden door de om standigheid, dat tal van ingeschrevenen zich voor verschillende zaken tot Am sterdam zullen hebben te wenden, het geen voor hen zoodanige verzwaring van telefoon, porti en reiskosten met zich meebrengt, dat in plaats van ver laging van verzwaring van druk spra ke zal zijn. Reeds op dezen grond achtte de Kamer de voorstellen niet te recht vaardigen. Men is voorts van meening, dat de kwestie door de regeering niet op de juiste wijze is behandeld, omdat aan de Kamers in het geheel niet is gevraagd, of zij haar begrootingen kunnen aan passen aan de eventueel gewijzigde gel delijke toestanden. De regeering heeft zonder dat een onderzoek werd inge steld eenvoudigweg gezegd, dat dit niet het geval zal zijn. De vergadering bleek echter van oordeel, zulks naar aanlei ding van de beschikbare cijfers, dat de meening van de regeering in deze on juist is, reden waarom zij besloot tegen een en ander ook op dezen grond be zwaar te maken. Voorts heeft men het minder juist geacht, dat de regeering is afgegaan op de zienswijze van den nijverheidsraad, terwijl bijvoorbeeld de middenstands- raad. wien deze zaak veel meer aan gaat, niet is gehoord. Ten slotte werd naar voren gebracht, dat nog maar kort geleden dezelfde re geering, die thans reductie der handels- registerkosten en beperking van het aantal Kamers wenscht, in een memorie van antwoord op de staatsbegrooting van oordeel zeide te zijn, dat, gezien de toenemende werkzaamheden van de Kamers (contingenteering, claering, het vestigen van vreemdelingen, uitver koopwezen, afbetaling bedrijf in het klein) beperking van haar aantal niet raadzaam kon worden geoordeeld. Hoe deze plotseling veranderde zienswijze is te verklaren ontgaat aan de Kamer ge heel. Men heeft besloten, voorloopig alleen bij den betrokken minister bezwaar te maken tegen de voorgestelde opheffing en op te komen tegen de naar het oor deel van de Kamer ongefundeerde stel ling, dat zij bij reductie van de handels- registerbijdragen zich niet meer zou kunnen bedruipen. Wat den algemeenen kant betreft, zal met de andere Kamers in den lande na der overleg worden gepleegd, terwijl voorts een vergadering met de midden- standsvereenigingen in het district zal worden belegd, waarbij na een inleiding door den secretaris van de Kamer be raadslaagd zal worden over het voor nemen van de regeering en de in ver band hiermede te treffen maatregelen. Tot zoover een bericht in de N. Rott. Crt. Hetzelfde geldt, in misschien nog meerdere mate voor onze Kamer en wij hopen dat zij en anderen die daarvoor zijn aangewezen ten spoedigste den strijd zullen aangorden. Het is kort dag en er moet gedaan worden wat moge lijk is. Als onze Kamer zich wil en kan be druipen, moet zij kunnen blijven be staan! (Buiten verantwoording van de Red. Gemeente Waterleiding. Sinds enkele dagen ondervinden ,geer vele abonné's met mij een zeer onaangename smaak aan het drink water. Enkele dagen geleden was het zelfs van dien aard, dat het inderdaad niet drinkbaar was. Ik heb dan ook voorzichtigheidshalve het water ge kookt om daarna afgekoeld te ge bruiken. Alhoewel het op den dag van heden, Vrijdag, wel beter is, is toch de smaak nog niet zooals vroeger. Ik vraag mij daarom af, wat kan toch de oorzaak zijn, want de Directie en het personeel der Waterleiding kunnen toch zeker de oorzaak met zekerheid vaststellen. Onaannemelijk is, dat de bronnen in verbinding zijn gekomen met aders, die dergelijk water opvoeren, want dan zou het wenschelijk zijn het water nauwbeurig te onderzoe ken, of het schadelijk voor de ge zondheid kan zijn, ofwel bevorderlijk voor de gezondheid b.v. zooals Ems en zoovele andere badplaatsen. Dan zou Waalwijk nog een Kurort kunnen worden. Om de abonné's echter gerust te stellen is het niet te veel gevorderd, dat de Directie de oorzaken mede deelt, die naar ik vertrouw van voorbijgaanden aard zijn. Volgens mijne bescheiden meening zijn er ontijzeringsproeven genomen, die een verkeerd en ook schadelijk re sultaat hebben opgeleverd. De abonné's hebben recht te hun ner geruststelling hierop een ver klaring te hooren. Ik dank U Mijnh. de Red, voor de verleende plaats ruimte. EEN ABONNÉ. Acht en twintig kinderen verdro Een boot met 58 kinderen, een uitstapje maakten, is bij oversteken van de Psiol, een vier van de Dnjepr omgeslagen kinderen zijn verdronken. Spoorwegramp in Mandsjoeki^ Acht personen zijn om het lt gekomen en 103 werden ge^j waarvan 40 levensgevaarlijk, t trein no. 6 van Moskou naar i diwostok in volle vaart in bol. kwam met een goederentrein in nabijheid van Sjitoehotze op 22K ten Oosten van Charbin. Het ongel geschiedde om 3 uur. De expre] trein vloog in zijn geheel uit der. en is volkomen vernield. Cholera-epidemie in Assam, In 52 dorpen van de provit Assam is een cholera-epidemie 1 gebroken, welke de afgeloopen c] weken 1000 dooden heeft geëist 193 Millioen luistervinken. WO Brieve irancc Franc Het internationale radiobureai Genève heeft vastgesteld, dat er t van het vorige jaar in de geheele reld 48.3 millioen radiotoestellen in bruik waren. Het totale aantal lui» raars wordt geschat op 193 milli( waarbij geen rekening is gehouden; diegenen, die in hun auto een rac stel hebben. Europa bezit 23.5 millioen toes en Amerika 20.7 millioen. Enge komt, wat de Europeesche landen] treft, aan het hoofd met 6.780.560; stellen, gevolgd door Duitschland 6.142.921 toestellen. Procentsge zijn er echter de meeste luisteraê Denemarken met 160 ontvangst-tc len per duizend inwoners. ntweri van ee1 Kindermoord? irake Men meldt ons uit Roermond, Echt een kindermoord zóu zijn jP0'1 schied. De politie, die reeds geruiir-0^ Naar aanleiding van bovenstaande hebben wij ons om inlichtingen ge wend tot den directeur der bedrijven, die ons mededeelde dat het geval hoegenaamd niets om het lijf had. De filters waren schoongemaakt en zooalsgebruikelijkis, gedesinfecteerd. Doordat de machinist nu het filter iets te vroeg weer in bedrijf heeft gesteld, heeft het water enkele dagen een eigenaardig smaakje gehad, doch schadelijk kan zulks niet zijn. De watergebruikers kunnen dus gerust zijn. RED. Plaats Uwe advertentie in DIT BLAD, dat in plaats en streek algemeen gelezen wordt* tijd een en ander vermoedde, heeft kere juffrouw A. L. gearresteerd. I) heeft bekend, dat 2 personen in tober 1934 haar pas geboren kind vend zouden hebben begraven. deze beide personen is zekere S. arresteerd. De politie, die op de d juffrouw L. aangeduide plaats ht gegraven, heeft tot dusverre nog n gevonden. Door een auto overreden en gedt6. Op den Amsterdamschestraatweg Utrecht, ter hoogte van de Staalfab ken v.h. J. M. de Muinck Keizer Donderdag de 60-jarige S. uit de Lil voorn boogaerdtstraat ter plaatse bij 't buiten steken van den rijweg door een a nemei Mee Nu d raadsvi er der nisten voorste tiebbei In d stabiel e con Er tot ge De i De naai opgen werkl lande verga arbei Uil enkel loosb te br Sle Austi Japa ben gegrepen, waardoor hij zwaar gew werd en kort daarna overleed. Door een vrachtauto overreden. Een ernstig ongeluk is gistermid geschied in de Joden Houttuinen den Zwanenburgwal te Amsterdam Vier kinderen waren daar aan spelen, toen de bestuurder van vracht-auto, die een lading loste v het pand van de firma de Vries, auto achteruit zette in de richting de spelende kinderen. Drie van hen wisten nog op zij springen, doch de vierde, een 9-ja meisje, werd aangereden, waardoor kwam te vallen en een der achterv len over het hoofd kreeg. Het k was onmiddellijk dood. Het lijkje van het slachtoffer is n. dubl het Ned. Isr. Ziekenhuis aan de Nij^, we Keizersgracht vervoerd. In den Rotterdamschen gemed teraad werd medegdeeekl, dat dc verlaging van den gasprijs met 20 de afname aanzienlijk was toes nomen. De Flora boekte Vrijdag d 500.000sten bezoeker. idee TE KOOP EENE PARTIJ ben HOEKEINDE WAALWIJK, Looierij van den weledelen» nas heer TIMMERMANS. iËK TE ZIEN OP HET WERK.] Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten KIET-KATHOLIE kunnen inlichtingen ove leer en gebruiken der Ka lieke Kerk gratis verkr bij het 51 Diocesaan Inlichtingen-Bur Gasthuisstraat 22 TE TILBURG. Lectuur wordt gratis toegezonde ZONDAG 12 MEI 1935. HILVERSUM 301.5 M. R. A. V.A.R.A.-orkest. VoetbalmedeclcelinReii en Postdulvenbe- richten. Tuinbouwhalf uurtje. Orgelspel. Lezing. R. O. Kerkdienst uit do Ned. Herv. Kerk te Zie- rlkzee. R. O. Klokkenspel van het stadhuid te Schoon hoven. 12.01 Filmpraatje. 1.00 Gramofoonniuziek. 1.20 Omroeporkest. 1.10 Boekenhnlfuurtjc. 2.10 Verslag voetbalwedstrijd België—Holland. Na afloop Sportuitslagen en Gramofoon- muziek. v A. n. A. .j.OOV.A.R.A.-niaandrevuc's. 0.10 Voordracht. 0.30 Vroolijk zungspel. 7.1", Sportuitslagen van Vaz Dias. 7..r,0 Gramofoonniuziek. A- V. R. O. 8.00 Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Concert. 9.55 Orgelconcert: door Pierre Palla. 10.15 De A.V.R.O.-Decibels. V A. 8.55 Ü.00 9.05 9.30 9.45 V. P 10.00 A. V 1200 11.00 Nieuws- en Sportberichten. 11.10 Kovacs Lajos. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding. K. R. O. 9.30 Pontificale Hoogmis. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.15 K.R.O.-orkcst. 1.00 Roeken en schrijvers. 1.20 K.R.O.-orkcst. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Lezing Rector J. H. Mulders. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 K.R.O.-Boys. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.30 K.R.O.-Boys. 1.00 Gramofoonmuziek. 4.15 Ziekcnlof. N. C. R. V. 5.00 Gewijde muziek: Gramofoon. 5.50 Kerkdienst. K. R. O. 7.45 Voetbaluitslagen van de R.k.i-. 7.50 Lezing: door P. Heskes. 8.10 Nieuwsberichten. 8.15 K.R.O.-Boys. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 K.R.O.-orkest. 9.30 Met-dans „In drie tafcreelen". 10.15 K.R.O.-orkest. 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog: door bet klein koor. MAANDAG 13 MEI 1935. V. A. R. A. 8.00 Concert. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 De Notenkrakers. V P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Orkerst. 11.00 Voordracht. 11.20 Concert. 11,10 Drie schetsen van W. Snndberg-Gorter. 12.00 Orgelspel. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.00 De Flierefluiters. 2.15 De Zonnekloppers. 3.00 Vrouwenfalfuurtje. 3.30 Orvitropla. 4.30 Na schooltijd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.40 Voordracht. 0.00 Viool-recital. 0.30 Muzikaal babbeltje: door Piet Tiggers. 7.10 Lezing. 7.30 Volksliederen. 8.00 S.O.S.-berichten. 8.03 Nieuwsberichten. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.40 Humor in de litteratuur. 9.40 Concert. 10.10 Nieuwsberichten. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Opvoering van een droomspel. 11.30 Orgelspel. HUIZEN 1875 M. ^8.00^*Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lezing. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonniuziek. 12.30 Orgelconcert. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.35 Beantwoording van vragen over kamer planten. 3.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Orgelmuziek. 5.15 Christelijk Lledcruurtjc. 0.15 Gramofoonmuziek. 0.30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Radio-Reportage. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 Herdenkingssamenkomst. 9.30 Orgelspel. 9.45 Nieuwsberichten. 9.50 Het Klein-Orkest. 11.10 Gramofoonmuziek. DINSDAG 14 MEI 1935. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.40 Viool-voordracht. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Wenken voor de huishouding. 11.30 Orgelconcert. 12.30 Kovacs Lajos. I.40 Pianosonate: door Egbert Veen. 2.00 Concert. 3.00 Naaicursus. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio-Kinder-koorzang. 5.00 Halfuurtje voor kleine kinderen. V. P. R. O. 5.30 Bijbellezing. A V. R. O. 0.00 De A.V.R.O.-Decibels. G.50 Dinermuzlek. 7.30 Van reizen gesproken. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 De Weense Operette. 9.20 Voordracht. 9.45 Concert. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Fransch Cabaret-programma. II.00 Nieuwsberichten. 11.10 Dansmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 9.30 Hoogmis uit dc Canisiuskerk te Nijmegen. 10.45 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.15 K.R.O.-Orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. H. I. R. O. 4.00 Uitzending voor de Ned. Ver. van Spiritis ten. 4130 Uitzending voor de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond. 4.40 Uitzending voor de Evangelische Maat schappij. K. R. O. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Dc K.R.O.-Boys. 5.50 Gramofoonmuziek. G.OO De K.R.O.-Boys. G.20 Gramofoonmuziek. G.30 De K.R.O.-Boys. 7.15 De Nationale Reclassecriugsdag. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Concert door het Stedelijk orkest van Maastricht. 9.00 Internationale sportrevue. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.30 José Wolff en zijn orkest. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 José Wolff en zijn orkest. 11.15 Gramofoonmuziek. WOENSDAG 15 MEI 1935. HILVERSUM 301.5 M. V. A. R. A. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Strijk-orkest. 9.30 Dubbel X-ensemble. 9.45 Sclialniel-orkest. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V A. R. A. 10.15 Uitzending voor de ai-bciders In de con tlnu-bedrijven. 12.00 De Zonnekloppers. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.00 De Flierefluiters. 2.00 Voor de vrouwen. De crisis, liet goud en de wis. P V.A.R.A.-knipcursus. Voor dc kinderen. Orvitropla. Concert. Orvitropin. R. V. U. 6.30 Lezing: sclkoersen. V A. R. A. 7.00 Sportuitzending. Voordracht. Lezing: Het internationale variété. Nieuwsberichten. Piano-recital. Hoorspel. Gramofoonmuziek. Zang-recital. Nieuwsberichten. Zang-recital. Men vraagt I en wij draaien V.A.R.A.-orkest. Gramofoonmuziek. Orgelspel. Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. Morgenconcert. Morgendienst. Het ensemble van der Horst. Politieberichten. Het ensemble van der Horst. Orgelbespeling. Zang-recital. Lezing van Chr. Lectuur. Concert. Gramofoonmuziek. Kinderuurtje. Lezing. Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. Lezing: Waarom elk Nederlander zwem mer. Landbouwhalfuurtje. Nieuwsberichten. Concert door het Ned. Herv. Gemengd Zangkoor. Ix-zing. Concert door het N.C.R.V.-orkest. Gramofoonmuziek. 2.15 3.00 5.30 6.00 0.10 7.20 7.40 8.00 8.15 8.30 9.05 9.15 9.30 9.35 9.45 10.00 11.00 11.15 11.45 8.15 10.30 11.00 12.00 12.15 1.15 2.00 3.00 3.30 4.00 5.00 0.00 G.30 7.00 7.15 7.30 8.00 8.05 9.00 9.30 11.00 RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF, WAALWIJK. Wijzigingen voorbehouden. ZONDAG 12 MEI 1935. Programma 1. 8,30 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.30 v.m. Huizen. Programma 3. 9.20 Brussel Vlaamsch. 10.05 Droilwich. 3.50 Londen Regional. 6.35 Droitwich. 10.00 Weenen. 11.05 Boedapest. 11.25 Kalundborg. MAANDAG 13 MEI 1935. Programma 1. 8,00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. 8.00 Deutschlandsender. 10.05 Keulen. 11.20 Brussel Vlaamsch. 1.20 Deutschlandsender. 2.15 Droitwich. 3.20 Keulen. 3.50 Deutschlandsender. 4.20 Keulen. 5.50 Brussel Fransch. 6.20 Keulen. 7.35 Stuttgart. 9.20 Brussel Vlaamsch. 9.30 Brussel Fransch. 10.20 Leipzig. 11.20 Stuttgart. DINSDAG 14 MEI 1935. Programma 1. 8.0Ó v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. 9.35 Londen Regional. 10.20 Droitwich. 1.20 Londen Regional. 4.35 Droitwich. 5.50 Londen Regional. 7.20 Droitwich. 8.50 Brussel Fransch. 9.30 Londen Regional. 11.20 Kalundborg. WOENSDAG 15 MEI 1935. Programma 1. 8,00 v.m. Hilversum. Programma 2. 8.00 v.m. Huizen. Programma 3. 11.05 Londen Regional. 12.20 Keulen. 2.20 Deutschlandsender. 3.20 Londen Regional. 5.20 Keulen. 6.50 Londen Regional. 7.20 Keulen. 8.20 Weenen. 10.30 Londen Regional. her' V: ct.pao Bij alle Drogist

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10