RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. liÊMFsTUKKÊNr HE BUITENLAND. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. DIT I Laagste inschrijver N.V. de Vries Robbé en Co. te Gorinchem voor f20.275. Hoogste inschrijverN.V. Kon. Mij. »De Schelde« te Vlissingen voor f25.800. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. »Als een vrouw liefheeft Het R.D.B.-Theater brengt deze week een speelfilm met bijzondere kwaliteiten, een lilm die momenten van spanning en sensatie paart aan ontroerend spel en meesieepende scenes. »Als een vrouw liefheeft» speelt in de hedendaagsche society-kringen van New York, Londen en de Fran- sche badplaatsen, m.a.w. speelt tegen een weelderigen achtergrond en maakt door rijke enseneering een voornamen indruk. Interessant is vooral, dat de film ons het groote onderscheid toont dat er bestaat tusschen het gezel schapsleven in een hyper-moderne stad als New York en in de kringen van den ouden Engelscken adel, laat zien en aanvoelen. I)e zusters Mary en Sylvia Watts zijn goede bekenden in de licht zinnige en losbandige New Yorksche uitgaande wereld. Terwijl echter Sylvia geen begrip heeft van de grenzen van het behoorlijke en langzaam maar zeker naar lager wal afschuilt, weet Mary (Norma Schearer) zich tot den top van den maatschappelijken ladder op te werken door haar huwelijk met den Engelschen edelman Lord Rexford (Herbert Marshall). Na een gelukkigen tijd komt er een scheiding tusschen hen en Mary zoekt haar vertroosting in Cannes. Hier is het dat zij een landgenoot leert kennen, een rijke nietsnut Tommy Trent (Robert Montgomery), met wie zij later in een schandaal gewikkeld wordt. Als het dan wer kelijk tot een formeele scheiding dreigt te komen en Lord Rexford ziet hoe moeilijk Mary van hem en van haar kind kan scheiden, breekt zijn trots en worden zij weer ge lukkig hereend. Het is een film die iedereen zal weten te boeien. Ook het bijprogramma is deze week weer zeer interessant, o.m. een buitengewoon goed geslaagde ge kleurde teekenfilm. Luxor-Bioscoop. y>Het einde der wereld Het fantastische filmwerk dat deze week in de Luxor vertoond wordt geeft ons een kijkje wat met behulp der modere cinematografie bereikt kan worden en geeft ons ongeloof lijke momenten te zien. Het verhaal van dit filmwerk is als volgt: Uit Europa komen berichten over aardbevingen, over een paniekstem ming. Het publiek gelooft, dat het einde der wereld nadert. Alom trilt de aarde, telkens worden heviger bevingen waargenomen. Chicago is ten ondergang gedoemd. New York wordt van den aardbodem wegge- wischt. Dagenlang toornen de ele menten. Dan keert de rust weder en blijkt het, dat er toch nog men- schen zijn blijven leven. Deelegante oceaanzwemster Claire bevindt zich op een eiland niet twee ongure individuen. Een van hen, Jephson, begeert het meisje voor zich en zij besluit het eiland te ver laten. Zoo komt zij terecht bij Martin, wiens vrouw en twee kinderen bij de catastrophe vermoedelijk zijn omgekomen. Doch Jephson achter volgt haar en vindt al spoedig een bende misdadigers, die hem willen helpen. Jephson en de zijnen trach ten hen te verjagen, doch het twee tal verdedigt zich hardnekkig en zegeviert. Dan blijkt echter, dat Martin's vrouw en kinderen niet dood zijn, waardoor nieuwe problemen zich voordoen, waarvoor de film ten slotte ook weer een oplossing brengt. Vooraf brengt de Luxor een Cowboy—film getiteld »De Rodeo Kampioen». Hierin wordt de hoofd rol vervuld door den Cowboy- koning l om Keenen. Ongetwijfeld zal het program der Luxor vele bezoekers trekken. De conlingenteering van leder. In een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot regeling van den in voer van leder, deelt Minister Steen, berghe het volgende mede: De ondergeteekende kan de meening van sommige leden, dat de overleder industrie door de thans van kracht zijnde contingenteering zeer onvol- doende wordt gesteund, in haar algemeenheid niet deelen. Weliswaar is hem bekend, dat de toestand in dezen tak van industrie ook thans nog te wenschen overlaat, doch dit feil moet hoofdzakelijk worden toege schreven aan den steeds verder dalenden export. Hiertegenover staat, dat de mogelijkheid tol invoer in 1935 aanzienlijk v^rdt beperkt De indruk van sorr«mge leden, dat ten gevolge van deOij de handelsverdragen toegestane invoercontingenten de in- voerbeperkende werking van den conti ngenteerings maatregel wederom 'eniet wordt gedaan, is dan ook niet j list. De in totaal toelaatbare invoer voor het jaar 1935 is aanmerkelijk geringer dan de invoer in de basis jaren. In antwoord op de laatste door sommige leden gestelde vraag deelt de ondergeteekende mede. dat de ontwikkeling van den toestand in de overlederindustrie zijn voortdurende aandacht zal blijven behouden en dat hij, zoo de noodzakelijkheid daartoe mocht blijken, niet zal nalaten andere middelen van steun dan door middel van de Crisisinvoerwet te overwegen. Commissie van onderzoek van het z.y. plan Bessels. De op Maandag 6 Mei j. 1. te Tilburg benoemde Commissie van Onderzoek van bet z.g. plan Hessels voor bet vaststellen van minimum prijzen voor zolen en bakken met daaraan verbonden sebctna voor werkverruiming (het vormen van een londs door een crisisbeifiug op zool. leder, waaruit aan on en nunver mogende toeslagbons voor zolen en bakken worden verstrekt; heelt Maan dag j 1. hare eerste vergadering ge houden. De Commissie is het in groote lijnen eens dat een dergelijk plan, via de Centrale H.L.S bij de Rcgcering zal worden voorgedragen. De Commissieleden Icderfabrikanten, de heeren Koes, Dellt, Wagenberg Eesten, Vlijrnenen Jan Thceuwes, Rijen, hebben op zich genomen binnen den kortst mogciijkcn tijd enkele technische gegevens te verschatten omtrent de gewtchis- en prijsverhou ding van croupons, halzen en liezen. De heer Hessels zal daarna het plan verder uitwerken, opdat hel aan de betrokken Groepen van de Centrale H.L.S. kan worden aangeboden. Bata. Wij lezen in .De Schoen: Naar aanleiding van het bericht in ons no. van 2 Mei, betredende de geruchtmakende bat a kwestie, welke vooral te Eindhoven en omstreken, alsook in de schoenenwereld van mond tot mond gaat, willen wij, op de veie tot ons gerichte vragen, nog niededeelen, dat door treurige lamilic omstandigheden de Directeur Cnlud, tijdens de onderhandelingen te Zlin, plotseling naar Holland terug moest. Echter is deze eenige dagen later wederom naar Slovakije vertrokken, mede ter bespreking van zijn eigen fiuanlieele interesse in de liat'a ven nootschap. Thans is ook de Burgemeester van Best uit Zlin teruggekecid, en is deze druk met de Bata directie te best, aan het onderhandelen. Vele Eind hovensche families verlangen naast moreele, finaniieele voldoening, hierin ijverig gesteund, zoowel door R. K. geestelijken van Best als van Eind hoven. Het Bat'a filiaal te Eindhoven ondervindt groote schade van deze moreele slag. De Zwilsersche Bondsraad tegen Bata. De firma Bata had in haar fabriek te Mönlin (Zwitserland) na in werkingtreding van het Bondsraads- besluit tot verbod van opening en uitbreiding van bedrijven in de schoenindustrie op 1 Mei 1934 uitbreidingen doen plaats hebben, zonder de daarvoor noodige bewilli ging te bezitten. Een naderhand ingediend desbe. treffend verzoek om bewilliging werd door het departement van economi sche zaken afgewezen. Met deze beslissing niet tevreden, wendde bata zich tot den Bondsraad. Deze heeft nu het beroep van Bata afgewezen en de beslissing van het departement bekrachtigd. Deze beslissing wordt gemotiveerd met de overweging, dat onder de tegenwoordige omstandigheden een uitbreiding van een schoenfabriek niet in 't algemeen belang van de schoen, industrie is. Groot Gilden feest te 's-Bosch. In de vergadering van »den Bosch Belang» heeft de voorzi.ter nadeie me dedeelingen gedaan omtrent het groote gildenfeest, dat ter gelegenheid van het 750 jarig bestaan der stad zal worden georganiseerd op 21 ]uli. Aan het feest zullen deelnemen 1250 in den Brabant - schen gildebond onder leiding van Mr. van Rijckevorsel georganiseerde gilde- broeders. Wedstrijden zullen worden genouden in vendelzwaaien, roffelen, standaardrijden, schieten, enz. Verder zal er een défilé voor de autoriteiten plaats hebben en zullen demonstraties worden gegeven in oud Den Bosch en op de Markt. De belangstelling in Brabant voor het groote feest is algem een, te meer omdat het nog nooit is voorgekomen, dat alle gildebroeders bij elkaar ziin gekomen. De voornaamste feestelijkheden die dezen zomer te 's Bosch zullen plaats vinden, zullen door den K.R.O. worden uitgezonden. RAAMSDONKS»VEER. In het jaar 1934 passeerden de rolbrug 2359 op varende schepen met een tonneninhoud van 6452242'266 afvarende schepen met een tonneninhoud van 6195.87 7493 opvarende stoombooten met een tonnen inhoud van 64 /563; 7244 afvarende stoombooten met een tonneninhoud van 625064; het gezamenlijk aantal op- en afvarende schapen en stoombooten be- 2537435 362 met een tonneninhoud van OP 13 en 14 i\^ej |j# wer£j bij de Eerw. Zusters alhier examen gehouden voor linnen- en costuumnaai'en onder toezicht van de R.K-V. tot bevordering van indusfvieonderwijs voor meis es St. Anna*. Aan het examen name n deel vijf candidaten voor costumière en zes candidaten voor lingerie, welke allen met mooie punten slaagden. Voor costumière de dames Miny Bakx, Anny Roovers, Betsie de Ruijter, Marie Steijlen en Mien de Bont. Voor lingerie de dames Johanna Boo naerts, Jo Kamp, Anna Vissers, Frieda Kieboom, Willie le Hane en Anna van Seters. Woensdag 15 Mei jl. vierde de Eerw. Zuster Columba (in de wereld Henrica van der Kammen) van de Schijndelsche Congregatie haar gouden kloosterjubilé in het St Thtresiagesticht alhier. Ruim 45 jaar gaf de gouden jubilaresse haar beste krachten in het geslicht alhier, eerst als hootd der be- waarschool en gymnastiekonderwijzeres, tater in verschillende huiselijke bedie ningen en als bloemiste, waarvan de prachtige kerkversieringen, vooral in de Meimaand, thans nog getuigen. Het heeft Zuster Columba jl. Woens dag niet aan belangstelling ontbroken. We hopen dat de jubilaresse naar werkzaamheden nog tal van laren in het St.Theresiagesticht zal kunnen verrichien. 't Siuur kwijl I Onder invloed van drank tufte A. F. J. J. v. d. G., scnoenniaker te Waalwijk,op 7 Jan. 1934door Boxtel. Hij geraakte het stuur kwijt èn over zichzelf èn over zijn wagen. Met een zeer roekelooze vaart van 70 K.M. vloog hij door een bocht en was totaai uit de koers. Hij veroorzaakte met ciat al een zoo ernstige aanrij ding, dat de getroffene Th. van der Hilst, te Boxtel na een jaar nog niet kon verschijnen om te getuigen en de zaak driemaal moest woiilen uitgesteld. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en veroordeelde verdachte tot 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk. Voorts werd hem 1' 100 boete opgelegd of 50 dagen hechte nis, terwijl het rijbewijs wordt in getrokken voor den tijd van een jaar. \y Valschheid in geschrifte. J. H. v d. M., koopman te Eethen, stond terecht terzake dat hij in de eerste helft van 1934 te Eethen op verschil lende dagen telkens: le een kwitantie van voor de Ned Varkenscentrale ont vangen gelden, valsch heeft onderieekend met den naam A. W. Bos; 2e opzeiteüjk heeft gebruik gemaakt van deze valsche kwitantie, door deze ter uitbetaling aan te bieden aan David van der Schans, kassier van de Boerenleenbank te Dron gelen, die daarop tot betaling overging en niet kon vermoeden da< er bedrog in 't spel was. Door voormelde fraude kon verdachte zich per kilo 25 cent bevoordeelen. Als getuigen werden gehoord D. v. d. Schans voormeld en A. W. Bos. Deze laatste had aan verdachte opdracht ge geven voor de aflevering van de varkens, 36 stuks, te zorgen. In verband met de vooropgezette fraude door verdachte werden de varkens voor de Centrale inmiddels te zwaar. Verdachte leverde echter te Boxmeer vijfmaal varkens af op naam van Bos, die echter nog altijd op aflevering van zijn varkens wachtte en door de houding van verdachte en diens knoeierijen schade leed. Uit het verhoor bleek dat een com plotje met die fraude bezig was en men elkaar hielp. In zijn requsitoir wees de officiet op den ernst van het feit, dat verdachte, als ambtenaar aan de Centrale ver bonden, voormelde fraude heeft gepleegd. De eisch luidde 6 maanden gevangenis straf. De verdediger Mr. E. van Zinnicq- Bergmann, Den Bosch, achtte juridisch het ten laste gelegde bewezen en ver daclite bekent ook volledig. Wel kan pl. tal van verzachtende omstandigheden aanvoeren, de moeilijkheden van ver dachie voor zijn gezin, zijn berouw over de fout en zijn goed verleden. Er worden inmiddels reclasseerings- maatregelen genomen. Pl. concludeerde tot voorw. veroordeeling, WAALWIJK. (Buiten verantwoording van de Red.) Mijnheer de Redacteur, Voor het gebouw van de R. K. Werkliedenvereeniging prijkt weer eens een zekere juffrouw Norma Shearer in een pose, die op zijn ruimst genomen op het kanije af is. Hoe lang zullen we zulke fraaie beeltenissen nog moeten zien onder het opschrift: R. K. Gildenbond. Met dank, M. Wij merken den geachten inzender op, dat de reclames tegenwoordig evengoed eerst moeten worden ge keurd als de films; dus die hier komen zijn natuurlijk goedgekeurd. Dat sluit echter niet in dat ze daarmee steeds even hartverheffend zijn RED. MARKTBERICHT. Waalwijk, 17 Mei 1935. Varkens f 12.f 15. Eieren 2'/2 cent. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van 16 Mei 1935. Wijnappel 1618 c., Culemans 15 18 c., Spinazie 6—11 c., Asperges 30— 40 c., idem II 15—25 c„ idem blauw 10—20 c., Juin 7—8 c., Andijvie 1617 c., Kroten 1—2 c., Peulen 6498 c., Aardbeien 70—122 c., Breekpeen 9—11 c., alles per Kg. Bloemkool 11—18 c., idem II 5—10 c., Andijvie 3.54 c., Sla 3V2—51/* c., Witte komkommers 9ll'/s c., idem II c., Groene komkommers 6—8 c., idem II 46 c., Knolselderij 45'/s c., Aardbeien 12 c., Tulpen V*1 c., al les per stuk. Peen 7—12V2 c., Rabarber 1—5 c„ Radijs 1—2 c., Keelen 1—VU c., Preij 6—13 c., alles per bos. Pllll. DlllriLIlL Danktelegram aan den Koning der Belgen. H.M. de Koningin heeft na terug keer in Nederland het volgende tele gram gericht aan Z. M. Koning der Belgen: „In mijn land teruggekeerd, zie ik met levendig genoegen terug op de onvergetelijke dagen, met U en Astrid doorgebracht. De hartelijke ontvangst aan mij en Juliana door beiden be- bereid, blijft hij ons in voortdurende herinnering. Het is ons een vreugde ge weest tevens uwe lieve kideren te heb ben leeren kennen. Wil voor uzelven en voor Astrid nogmaals de uitdruk king van onzen warmen dank aan vaarden. Het verheugt mij oprecht, dat deze hernieuwde persoonlijke aan- rakfng onze banden wederom nauwer heeft aangehaald. Gij weet op welken bijzonderen prijs ik deze banden stel, niet alleen wegens de voldoening, welke zij mij en Juliana persoonlijk geven, maar ook wegens de beteeke- nis, welke zij kunnen hebben voor de verdere ontwikkeling van de vriend schappelijke gevoelens, welke reeds op zoo gelukkige wijze tusschen de wederzijdsche volken bestaan. Sta mij toe deze gelegenheid te baat le nemen, U nogmaals geluk te wen schen met de grootsche tentoonstel ling, die een welsprekend blijk is van den durf en den ondernemingsgeest van België en deszelfs hoofdstad". Het Mijnconflict. De drie grootste mijnwerkersbon den hebben een brief geschreven aan den minister van Waterstaat, waarin zij mededeelen voor de oplossing van het conflict in het mijnbedrijf geen genoegen le zullen nemen met een re- geeringsbijdrage in het Algemeen mijnwerkersfonds. Het gevaar dat over enkele weken een nieuwe crisis ontstaat is dus nog niet geweken. Rijksmiddelen. De Rijksmiddelen hebben in April, ongerekend directe belastingen, ge meente- en verkeersfonds, opge bracht ƒ28.916.914.- of ƒ2.129.725.- meer dan verleden jaar. Over de eerste Her maanden bedroeg de voor uitgang 19.235.865. De opbrengst der Directe Belastin gen bleef in April ver onder het be drag, dat verleden jaar in dezelfde pe riode werd opgebracht. Het verschil bedraagt 1.714.481. Slechts de grondbelasting heeft zich hersteld. Deze heffing bracht zelfs ruim 150.000 meer op. Maar de inkom stenbelasting is met 1.572.947 ach teruitgegaan, daarin nagevolgd door de vermogensbelasting met 290.796 en de verdedigingsbelasting met ƒ190.111. De belasting van de doode hand, die geacht werd drie millioen op te zullen brengen, bracht het tot dusver pas tot 189.203. Van de totale raming voor de. Directe Belas tingen van 100.785.000 is thans op gebracht ƒ37.874.641. Het aftreden van Minister Marchant. Naar aanleiding van de onjuiste in terpretaties, die aan het aftreden van Minister Marchant worden gegeven, deelt de Maasbode thans de juiste gang van zaken mdee. Volgens het blad heeft Minister Mar chant op 7 Mei in den Ministerraad medegedeeld, dat hij katholiek was ge worden en hij vroeg van den raad een beslissing. Daar de heeren voor een volkomen verrassing waren gesteld werd deze beslissing echter aangehou den. De zaak is niet meer in een volgen den ministerraad gekomen. Reeds vóór dat de brief van minister Oud, waarin deze aankondigde ontslag te zullen ne men als minister, indien mr. Marchant het kabinet niet verliet, minister Colijn had bereikt, had laatstgenoemde, na gepleegd overleg met enkele ambtge- nooten, besloten minister Marchant te adviseeren, zijn portefeuille ter be schikking te stellen. Het éénige motief van minister Colijn was een politiek motief: de voorzitter van den minister raad vreesde, dat heel de linkerzijde zich zou keeren tegen den bekeerling. Op 11 Mei heeft Min. Marchant toen zijn ontslagname ingediend. Op een 6 Mei ontvangen briefje van den voorzitter van den V. D. bond, met verzoek om een verklaring omtrent de loopende geruchten, heeft mr. Mar chant geantwoordt dat hij de vraag zou beantwoorden na de behandeling dei kwestie in den ministerraad.. Feit is dan ook, dat niemand, behalve de onmiddellijk daarbij betrokkenen, van de bekeering op de hoogte werd gesteld zij was ook voor naaste fa milieleden een volkomen verrassing en feit is ook, dat met name ministei Colijn in dit zwijgen in 't geheel geer; bezwaar heeft gezien. Van dit zwijgen heeft trouwens ook minister Oud in zijr. brief aan dr. Colijn, zeer terecht, niet gerept. Het was onder de gegeven om standigheden minstens verklaarbaar. Ook de Vrijz.-Dem. Bond kan zich over dit zwijgen niet beklagen. Met stelle zich eens voor, dat minister Mar chant de mededeeling vlak voor de Sta tenverkiezingen zou hebben gedaan! Het blad citeert een uitlating van mr. Marchant die dezer dagen gezegd zou hebben: ,,De (R.K.) Kerk krijgt in mij een strijdbaren zoon", als waarschu wing aan de Vrijzinnig-Democraten, zoo dezen mochten voortgaan, den loop der gebeurtenissen onjuist te interpre teeren. Verder deelt de Maasbode me de, dat de R.K. Staatspartij niet op de hoogte was van mr. Marchant's over gang- Zaterdag 8 uur. Algemeene ver gadering Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop. »Het einde der wereld», »De Rodeo kampioen». Zaterdagen Zondag, R.D.B.-Theater, »Als een vrouw liefheeft». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedet 'afel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8 uur. Jaarvergadering R.K. Werkliedenvereeniging in den Gildenbond. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S Woensdag 7—8.30 uttr. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Uursus Transport- Colonne Itoode Kruis O. L. Si hooi. Woensdag 7'/a uur. Tooneeluil- voering van de Jonge Werkman in den Gildenbond. Benoemingen Zijne Hoogw. Excellentie de Bis schop van 's Hertogenbosch heeft met ingang van 14 Juni 1935 op zijn verzoek om gezondheidsrede nen aan den zeereerw. Heer J. M. Rovers eervol ontslag verleend als pastoor te Groesbeek (H.H. Cosmas en Damianus) en heel! benoemd lot pastoor te Zeeland (N B.) den wel- eerw. heer F. C. van Tartwijk, die kapelaan was le Tilburg (Hoefstraat), tot pastoor te Tilburg (Gasthuis straat) den weleerw. heer II. B. J. M. van Dun, tot kapelaan te Hel mond (H. Hart) den weleerw. heer J. L. van den Biggelaar, tot Rector van het Geneeskundig Gesticht «Voorburg» te Vught den weleerw. heer H. J. F. M. Bless, dieVicarius was aldaar, .ot pastoor te Eersel den weleerw. heer J. C. J. Aelen en tot kapelaan te Oislerwijk (H. Petrus Banden) den weleerw. heet G. W. M. Smulders, die kapelaan was te Lieshout. N. V. Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel Gisteren hield de N. V. Stoom- schoenenfabriek A. H. van Schijndel ten kantore der vennootschap de jaarlijksche vergadering van aan deelhouders. Besloten werd op de cumulatief preferente aandeelen een dividend uit te keeren van 6°/0 en op de gewone aandeelen een dividend van 3°/0 De aftredende commissaris de weledgestr. heer Ir. W. Kootstra hoofd-ingenieur van het stoomwezen te Dubbeldam, werd herbenoemd. Film y>De Kreupelen Gaan». Voor een talrijk publiek werd gisteravond in het R.D.B.Theater vertoond de nieuwe film van de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers, getiteld »De Kreu pelen Gaan». De aanwezigen hebben door deze film een uitstekende indruk gekregen van het maat - schoenmakersbedrijf en de kunst vaardigheid en vakkundigheid, die dit bedrijf vereischt. Verschillende zeer afwijkende voetvormen worden in deze film behandeld, waarbij telkens vergeleken worden de lossingen», die de schoenmakers den ouden stempel aan die geval; gaven en de kunstige productern de geschoolde orthopaedisten, door deze voetgebreken zoo mogelijk gemaskeerd worden tevens de patient van veel en voqi durende pijn en ongemakken vrijd blijft. Voor wie de orthopa uit deze film heeft leeren kennt het duidelijk dat zij een zegey. voor de talrijke menschen mettu, of meer ernstige voetgebreken. Het Waalwijksche instituut, dj reeds zooveel voor de bevorder^ der orthopaedie gedaan heeft, door deze film de goede maatscho^^ makerij ongetwijfeld nog meer pr, pageeren. En dat is noodzakeli O want nog al te weinig person weten welk een vakkennis er van dit Ikieve maatschoen maker gevraagd worj ii"ancc en welke resultaten de goede may Abonr werker weet te bereiken. Franc De directie van het R.D.B.-theatj wisselde de vertooning af journaal en een teekenfilmpje, Biljartsport. Woensdagavond speelde de Bilja- vereeniging van de Congregatie n Drunen voor het groot international biljartconcours tegen het le vijff" van »Excelsior«, café City bij ij oe Ruijter. De jongens uit Drunen verstap de biljartkunst in optimaforraa E De Excelsior mannen bleken tegrf pe t zulke geroutineerde krachten §.B. opgewassen» Vooral de beketiu Drabaiil Drunensche biljartspeler Jan ulukkig Delft speelde een prachtpar pjet door zijn partij in 10 beurttj|;ant» uit te spelen. nationa De uitslag is als volgt: je zuil 100 p. 17 hr bedrijfs 100 p. 15 Ir soonlijl J. van Delft 100 p. 10Uedrnft J. Brok inn oftl»eui J 87 p. 35 bi vreesel 95 p. 16 b Van ie 48 p. 15 b zoo we bjijk eet 2: f bedrijf Jac. van Osch 10J p. 35 b peJ j Hoogste serie H. Brok Congregatie 28 Hoogste serie H. Quirijns Excelsior 33 noeniu Maandagavond om half acht kon schrijv de biljartver. van de Broeders ui^ar!1"( Elshout met haar le vijftal spelt [Joc tegen het le vijftal van Excelsio*01 c Ook onder deze vereen, schuilt zeer goede krachten. Het zal daarom Maandagavond weer spa nen in calé City bij H. de Ruijla Wij raden biljartliefhebbers Maai dagavond aan een kijkje te gaa nemen. Uitvaart Mr. P. H. A. M. Loeff. Nadat in de kerk van den H. Pasche lis Baylon, aan den Wassenaarsche weg, een plechtige Requiemmis wasop gedragen door mgr. A. F. M. Sweet president van het Seminarie te Haa is gisterochtend op de R.K. begr plaats aan de Kerkhoflaan te Den H het stoffelijk overschot van mr. P. A. M. Loeff, candidaat-notaris, ter ru; te gelegd. Tot de velen die bij deze plechtighe van hun belangstelling deden blijke: behoorden: mgr. F. Evers, oud-hoofc aalmoezenier, mgr. dr. Verhoeven, di recteur van het Centraal bureau vo: onderwijs en opvoeding, mr. N. va den Dries, raadsheer in den Hooge Raad, notaris Hartogh Heijs, oud-nota ris Just de la Paissères, de candidaat, notarissen C. D. Jalink, Th. E. Me- tens, mr. A. C. E. M. de Groot, G. v van den Ende, A. de Bruijn, L. W. A Duijnstee. Voorts mr. W. M. E. va: Rossum, mr. L. J. R. Kuhn en C. VI M. van Eijck uit Rotterdam, W. H van den Berge, inspecteur der direct' bel., inv. en acc. bij het dept. van I: nanciën, dr. Hannema, directeur val het Roode Kruis Ziekenhuis, mr. H. 0 A. Tellegen, kantonrechter-plaatsvei vanger, mr. G. Th. B. v. Berckel, mi Kolfschoten, mr. E. van de Weijer ui ,.u Driebergen, dr. Kleipool uit Monste: (liel majoor P. P. W. van Leeuwen, mr. E NNe' Mathon en ritmeester Mathon, L. Fico xo" burgemeester van Grave. De katholieke garde was vertegen kan woordigd door mr. A. L. de Block, di 1 R. K. Kiesvereeniging door den het haa G. A. Hinfelaar, VEVANOS door de ken voorzitter G. W. Th. van Heerde, dt ''a' afdeeling Den Haag door Y. D. C. va: ner Duyn en G. H. van Hulst, secretari.' terwijl voorts vele collega's en vriende: van den ontslapene aanwezig waren Met den stoet kwamen nog mede me hot dat Wibaut, lid van de Eerste Kamer, mr dr. Berger, raadsheer in den Hooge: Raad en kapitein ter zee Houwing, oud burgemeester van Den Helder. In de kapel en aan het graf werde: de liturgische plechtigheden verrid door mgr. Sweens. Een familielid bedankte voor de be de deelneming, Prov. Crt Nederland Engeland. Prinses Juliana zal de wedstrij NederlandEngeland hedenmiddai - bijwonen. ufiVe( Sp .-ge: va iï Jü St Rusland heeft thans ook met] Tsjecho-Slowakije een verdrag vanfo: wederzijdschen bijstand gesloten Dergelijke pacten zullen voorts ni de andere staten der Kleine Enten worden gesloten. Het bericht als zou Rosenber, nieuwe boek uit den handel genomen blijkt onwaar te zijn. priester uit Mainz is totgevangei straf veroordeeld wegens een pr^ over dit boek. Een Duitsche kloosterzu* is wegens het »smokkelen« deviezen veroordeeld tot 5 tuchthuisstraf. In hel Zaterdag beircllende het plan-Hcssels opgenomen bericht stond, dat de factuurs met 1 20, exira belast zouden worden ten bate van het te voimen fonds. Dit is onjuist. De factuurs zuilen met een bedrag per gewicht belast worden, doch de-grooite van dit bedrag is nog niet vastgesteld. UitSDra'jk 30 Mei a.s. 10—17 Mei 1935. Geboren Lamberta G. M. civ A. C- van den Meij- denberg-van Helvoirt. Hendrik zv A. Bonis-Timmermans. Matheus H- zv A. F. v. d. Dungcn-Fridt. Christianus C. M. zv J. A. Pullens-van Wezel. Petrus R. L. zv G. M. A. Schoemans-Duijs. Ja cob zv J. van Drongelen-van Drongelen. In het no. van 11 Mei was vermeld: Janny dv J. de Jong-de Metz; dit moet zijn: Johnny zv J. de Jong-de Metz. Overleden: Pa. van Spaandonk, 80 jaar. wed. van C van Gorkoin. Huwelijks-aangiften J. F- van Haasteren, 24 jaar en Ha. A. Duquesnoy, 27 jaar, beiden alhier. M. J. A. Zwaans, 27 jaar, te Waspik en Aa. P. Trots, 23 jaar, alhier. Gehuwd: C. A. van Gelder, 29 jaar en Ga. II. v. Hilst, 29 jaar, beiden alhier. A- Maas 28 jaar en Ca- M. Pullens 29 jaar, heiden alhier. Vertrokken La. A. M. van Iersel naar Beesel. P. H. Kooien naar Reusel. Aa. A. W. M. van Delft naar Nijmegen. C. van der Sanden naar Loon op Zand. Ingekomen Ma. Klisters van Waspik. Aa. A. van Baardwijk van Flensden Ma. H. J. van Delft van Moergestel. Ca. van Baard wijk van Sprang-Capelle. Pa. Tiele- mans van Drunen. A. K- J. M. de Mol van St- Michiels-Gestel. RAAMSDONK. Van 4 tot en met 10 Mei 1935. Geboren Pieternella C. dv Bernardus Jac. Els- inan en Cornelia J. Konings. Adria- nus M. Th- zv Johannes Jac. van Seeters en Antonia G. Joore. Adriana M. dv Walterus Joh. van Schijndel en Maria M Broeckaert- Jacoba J. dv Petrus Jos. Schipperen en Huiherdina T. A. Vissers. Gehuwd: Marinus Aertsen, jm., oud 27 jaar en Johanna M. de Jongh, jd., oud 27 jaar. Cornelis Cloin, jm-, oud 37 jaar en Jo hanna M. Adriaanse, jd-, oud 20 jaar. Gijsbert M. Overduin, jm-, oud 28 jaar en Pieternella J. Snijders, jd., oud 23 jaar. Overleden Adriana Fens, echtg. van Adrianus Raammakers, oud 66 jaren. WAALWIJK. H. Verhoeven Congregatie: v. d. Wiel H. Brok Excelsior A. Quirijns H. de Ruijter G. Brok Th. Swaans 77 p. 72 p. 33. mi 'i ha nu \Y! \Y;

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10