PLAATSELIJKE BERICHTEN, SPORT. jFA L/ R.K.V.V Dusscnsche Boys. pen, V ror prinses Juliana hersteld. Naar wij vernemen, is H. K. H- lnses Juliana van de lichte onge- idheid' welke haar had overval. geheel hersteld, i' Nieuwe pacht regeling. Ingediend is een wetsontwerp hou- je nieuwe regeling van de pacht. 1 de memorie van toelichting Jt het volgende ontleend: rf!e heide ontwerpen van wet houden. nieuwe regeling van de pacht en ,e i:nd van de pachtcommissies zijn den 5 Februari 1932 door de [erste Kamer der Staten-Generaal '^g'fnoeg niemand zal van oordeel dat door deze beslissing een 'Jijend bevredigende toestand werd «eschapen. Zelfs de tegenstanders der Loemde ontwerpen beschouwen J terecht de bestaande regeling jcr pacht in het algemeen als ver- Jerd en onvoldoende. Qe regeering meent dan ook ver lat te zijn, den afgebroken draad |,eder op te vatten en de totstand. otning van een regeling van de pacht bevorderen, welke eenerzijds op j£zeifde grondslagen als 't verworpen jntwerp is opgetrokken, anderzijds J2n de geopperde bedenkingen tracht ggemoet te komen, voor zoover dat pogelijk is zonder gewichtige begin, leien op te offeren. flet hierbij aangeboden ontwerp bedoelt dus niet een in beginsel nieuw ontwerp te zijn Het is het oude ontwerp of juister een samen- jDielting van de beide oude ontwer welke slechts een revisie, zij het dan ook een op een aantal punten ^^Hiiet onbelangrijke revisie, hebben Ldergaan. N De onderdeelen welke een wijziging iotdbes^ebben ondergaan, zijn: 't\J zou j Het zoogenaamde continuatierecht. °P zich} Qe regeering heeft zich afgevraagd brachlL( niet een regeling kan worden tot in ^tand gebracht in een vorm, welke net- ^eenerzijds aan de wenschen der ,Lln abr,1pachters tegemoet komt en anderzijds £n be¥c mindere mate aanleiding geeft tot llj nietye bedenkingen, welke de tegenstan ders van hetcontinuatierecht koesteren, ktnir.f Zij meent dezen vorm in de vol etredeDgeode regeling te hebben gevonden: den \[je pachtovereenkomst geldt, behou b;dens na te noemen uitzonderingen ttredenvoor onbepaalden tijd. En zoowel b.ebe^'pachter als verpachter kunnen bij den binet echter tusschentijds wijziging der verbro.p^cbtvoorwaarden en met name ver. laging of verhooging van den pacht. !I7 ^ev prijs vorderen. brief j j, De vergoeding voor door den )esliiit ipachter aangebrachte verbeteringen. ,Taagd, 3 Het tegengaan van buitensporige ien miipacbtovereenkomsten. 0 Mei i £)e berechting van pachtzaken, in raden verband met de pachtcommissie. 2ze anc De regeering wil alle pachtzaken het Be,d0en behandelen door een aparte komelgfdeeling, de pachtkamer, van het en ij1 Kantongerecht. De Kantonrechter is dr. Covoorzjtter van de Pachtkamer, terwijl e* en, 'naast hem twee niet tot de rechterlijke gcwijiimacht behoorende deskundigen zitting nemen. Daardoor gaan deskundigheid 1erijen op pachtgebied en jaridische ervaring samen. Katholieke Verkenners. in hei* 'eederi Het vijfjarig bestaan van de Katho- Mij. jjlieke Verkennersbeweging, onderdeel he Llctvan Nederl. Padvinders Organisatie :n deJ.is met de Koempoelan 1935 te Roer- achtva mond Zaterdag en Zondag, in een M. eniéeest van Katholiek Verkennen her dacht. Een keurig buitencentrum van het oven uwere ichen Aust punt de reti te m eldig len zij ireis p; vliegti; enkoir W. andigh n uit if voor Roerm. Bisschoppelijk College vormde met de nabijgelegen boerderij Oud Schöndeln, een ideale omgeving voor dit Verkenners.kamp. De deelnemende groepen uit de diocesen Breda, Den Bosch, Roer mond, Utrecht en—Haarlem, die ining it stonden opgesteld onder leiding van js, zoo3 baar diocesaan Commissaris, werden tourbill geïnspecteerd door Hoofdverkenner ,re de Exc. J. J. Rambonnet met assistentie chipk van den Hoofdkwartierscommissaris Majoor van Leeuwen en zijn assistent gerega ^an Hardewijk, alsmede door den 3er sdj Hoofdverkennersgeestelijke mr. dr. kanwi Beuns, S. J. te Den Haag en gasten rlandsc autoriteiten. eepvaa: Zondags's hadden verschillende ncj(( B verkennersspelen en de jaarvergadering :n reto. piaats. hen da Van de groep Waalwijk hebben aan regel! de Koempoelan deelgenomen Hopman rondrt H. Hoffmans en de twee dames welpenleidsters. De opheffing van Kamers van Koophandel. De Middenstandsraad heeft den Minister van Economische Zaken verzocht gekend te worden in de nadere uitwerking der voornemens, die ten aanzien van de samenstelling °P van Kamers van Koophandel bestaan. In hooge mate toch zal het van deze nadere uitwerking afhangen, of de m'ii voordeelen, die door een door den JRaad toegejuichte vermindering van itaa Vd (jen belastingdruk verkregen worden, h' b We' opwegen tegen de nadeelen, die van b guldt i's we legd. illig uit een inkrimping van het aantal Kamers kunnen voortvloeien; met name geldt zulks ten aanzien van het middenstandsbedrijf, hetgeen er ten zeerste mee gebaat is, zoo het de hulp en de voorlichting der Kamers, welke het behoeft, zoo spoedig mogelijk kan verkrijgen van een orgaan, dat door de plaats van zijn vestiging met de toestanden en de nooden van het bedrijf in zijn naaste omgeving ge- heel op de hoogte is. ELSHOUT. Begunstigd door mooi weer mocht onze parochie zich j.l. Zon dag in een zeer druk bezoek verheugen. Reeds in de vroegte werd de kerk ge vuld met talrijke pelgrims. Om 7 uur kwam de R.K. Werkliedenvereeniging uit Baardwijk een bezoek brengen, even later kwam de Meisjes-Congrega tie uit Nieuwkuijk, de processie uit Waspik, de processie van Berkdijk en de K.J.M. uit Dinther. Na den middag kwamen nog de jongens der Congre gatie, de gymnastiekvereeniging S.H.J. en de Jonge Wacht uit Drunen. A.s. Donderdag komen nog de Con gregatie uit Drunen en de Congregatie uit Vlijmen. De H. H. Missen zijn als dan om 6, 7, 8. 9l/2, 10J/£ uur. Vrijdag is 't parochie-dag met plech- tigen omgang. De H. Missen zijn dan om 6, 7, 8, 10 uur. Om 3 uur plechtig Lof met predicatie, om 6 uur Solemneel Lof met plechtige ommegang naar de Kapel met het Wonderbare beeld van Maria. V Door den Langstraatschen Scherp- schuttersbond werd j.l. Zondag op den schutsboom van de O. L. Vr. Schuts alhier het bondsconcours gehouden. Bij de prijsuitreiking was o.m. tegen woordig Jhr. v. Lanschot uit Vught, die den wisselbeker geschonken had. De Bondsvoorzitter, dhr. Jos Loeff uit Baardwijk, sprak enkele waardee- rende woorden ter nagedachtenis van den overleden secretaris, den heer van Boxtel uit Kaatsheuvel. De voorzitter van de O. L. Vrouwe- Schuts sprak o.m. dankwoorden tot Jhr. van Lanschot en Baron van Hu- genpoth voor de ondervonden mede werking. De prijzen werden als volgt behaald: Korpsprijzen: le prijs O. L. Vrouwe Schuts te Elshout 22 p., 2e prijs Ambro- sius te Baardwijk 20 p., 3e prijs Eerste Langstr. Schuttersver. te Herpt 19 p., 4e prijs Prinses Juliana, Vlijmen 14 p., 5e prijs St. Jan Baptist, Kaatsheuvel 13 p. c Personeele prijzen 4 punters: le J. Klerks van O. L. Vr. Schuts, 2e J. Baij- ens van Ambrosius, 3e C. v. Huiten van Ambrosius, 4e P. Klerks O. L. Vrouwe Schuts, 5e F. v. d. Wal van O. L. Vr. Schuts, 6e G. Beijnen van Ambrosius, 7e G. Beulen van St. Jan Baptist, 8e A. de Kort Zz. van E.L.S., 9e H. Tausch van O. L. Vr. Schuts, 10e C. Elshout van St. Jan Baptist, lie W. Pulles van Ambrosius, 12e C. de Kort, Eerste Langstr. Ver. Herpt, 13e H. Schuur- mans, Prinses Juliana Vlijmen, 14e J. Kuijs, E.L.S. Herpt, 15e M. v. d. Bosch, Prinses Juliana, Vlijmen, 16e J. v. d. Wiel, O. L. Vrouwe Schuts, Elshout: 3 punters: 17e C. Klerks Elshout, O. L. Vr. S.; 18e Jos van Huiten, Ambrosius, Baardwijk, 19e Th. Pulles, Ambrosius, Baardwijk, 20e G. Wouters, O. L. Vr. Schuts, Elshout, 21e J. v. d. Boer, Prin ses Juliana Vlijmen, 22e A. Elshout, St. Jan Baptist, Kaatsheuvel, 23e C. de Jong, Ambrosius, Baardwijk, 24e H. Maas, Ambrosius, Baardwijk, 25e G. v. Vlies, Prinses Juliana Vlijmen, 26e A. Baijens, Ambrosius, Baardwijk, 27e H. van Wens, E.L.S. De schutters mogen met genoegen op dezen goed geslaagden dag terugzien. DRUNEN. Deze week zal een driedaagsche oefening worden gehouden voor de le den van de Jonge Wacht, wier plech tige installatie a.s. Zondag zal plaats het>ben. De begrooting van het dienst jaar 1935 1936 van het waterschap ,.De Hei of Meerdijk en Polder van Drunen" is door het dagelijksch bestuur geraamd op 2351.50 in ontvangsten en uitgaven. De opbrengst van de wa terschapslasten is geraamd op 1.28 per ha. De rekening over het dienstjaar 1933 1934 sluit met een batig saldo van 332.23H- IC/ Naar wij uit goede bron verne men zal in het begin der volgende maand de watermachine in-werking worden gesteld, zoodat de lang ver beide bevloeiing zal beginnen. Nadat de Kleine Straat ver nieuwd en van een goed Klinkerwegdek en rioleering voorzien is, heeft het ge meentebestuur aan de westzijde bij den ingang van dezen gemeenteweg, 'n mo dern verkeersbord geplaatst, dat aan geeft dat deze weg verboden is voor auto's en motoren. C^§ Op Hemelvaartsdag wordt in de zoal der meisjes-congregatie om half 12 de tentoonstelling geopend van de huis- vlijtproducten der cursisten, 's avonds om half 8 prijsverloting. V^HERPT. Bij de gisteren alhier ge houden stemming voor candidaten voor den gemeenteraad, brachten 153 kie zers hun stem uit, waarbij 7 ongeldige biljetten. De candidatenlijst voor de afdeeling Herpt van Groot-Heusden zal als volgt luiden: 1 J. M. Buijs met 119 stemmen: 2 Chr. A. J. van Herpt, met 109 stemmen: 3 A. J. Buijs Izn. met 102 stemmen: 4 Ant. de Wilt Jac.zn. met 72 stemmen en 5 Arn. de Kort met 36 stemmen. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang) Predikbeurten Donderdag 30 Mei Hemelvaartsdag Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. J. C. Hagen. Zaterdagmiddag werd het zoontje van J. W. alhier, terwijl 't met een autoped over de straat reed, door een wielrijdster aangereden, met 't gevolg dat t enkele verwondingen opliep en een lichte hersensschudding bekwam. Dr. Winkelman verleende geneeskun dige hulp. Plotseling sterfgeval. Toen dhr. Th. Blom alhier gisterenmorgen op een stoel in zijn woning zat, werd hij plot seling onwel en was binnen enkele oogenblikken een lijk. Het echtpaar Blom vierde op 10 dezer zijn gouden huwelijksfeest. De Jury voor het Concours ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan der Chr. Gem. Zangver. Excelsior alhier op 10 en 15 Juni a.s., bestaat uit de heeren Henri van Nieuwenhoven, Bre da: J. van Trigt, Rotterdam en J. G. van Herwaarden, Rotterdam. Bij de j.l. Vrijdag gehouden her besteding van een landbouwersschuur voor den heer M. de Bie te Sprang, werd ingeschreven als volgt: L. van Luxemburg, Kaatsheuvel 3033. E. Maas, Waalwijk 2432. Het werk wordt niet gegund. EETHEN. De Collecte, ten bate van de Nationale reclasseering, in deze gemeente toevertrouwd aan de goede zorg van Mej. Donken te Drongelen, heeft f 17,opgebracht, met welk bedrag de collectanle zeer ^eker tevreden kan zijn. De nummering der ingeleverde candidaten lijsten voor de op 19 Juni a.s. te houden stemming voorleden van den gemeenteraad had plaats op Dinsdag 28 Mei j.l. De uitslag was als\olgt: Nr. 1. A. van Enkhuizen. Nr. 2. C. A. van Everdingen. Nr. 3. J. A. van der Schans. Nr. 4. C. M. Donken. Nr. 5. H. van den Heuvel Jzn. thuiswedstrijd WS.GLeerdam. Zou WSC a.s. Zondag winnen, dan zal de ontmoeting ESVWSC op 2en Pinkster dag in Eindhoven de beslissing brengen. l)e training zal hedenavond (Woens dag) op het terrein plaatsvinden. I.V.C.B.-Competitie. H.B.C. uitgeschakeld. Volendam is er in geslaagd H.B.C. de derde nederlaag toe te brengen, waar door de strijd om het landskampioen schap thans definitief tot Kerkrade en Volendam heperkt is. De wedstrijd Volen damKerkrade zal den doorslag moeten geven. De stand is: Kerkrade Volendam H.B.C. Kolping S.D.O.UC. 11 10 7 3 1 25—11 22—13 18—19 9—20 5—19 VOETBALSPORT. ZwaluwenReading. De Zwaluwen, die zooals werd mede gedeeld, vier wedstrijden zullen spelen tegen de Engelsche prof.-club Reading, zullen in den derden wedstrijd le Breda met de volgende ploeg uitkomen. Op 2 Juni op het N.A.C-terrein te Bre da: doel: Pöttgens (Bleijerheide); achter: Blom (NAC) en Caldenhoven (DWS). Midden: De Kok (NOAD), v. Houtum (Longa) en Mallee (NAC). Voor: Wels (Unitas), Broeken (Longa) Simons (NAC), Jörissen (Bleijerheide) en Mijnders (DFC). K.N.V.B.-Competitie. Een goede beurt van P.S.V. Go Ahead verliest een punt. Zal Willem II het nog halen? De Zuidelijke kampioen Wordt zoo langzamerhand favoriet voor den hoog- sten titel. Gisteren rekenden de Eind- hovenaren af met Ajax, dat met een ver diende 41 nederlaag naar huis kon. En bovendien was D.W.S. zoo vriendelijk om Go Ahead een punt te ontnemen, zoo dat P-S.V. nu met een flinken voorsprong bovenaan staat. De stand is: P. S. V. 4 3 1 0 7 16—7 Ajax 5 3 0 2 6 5—5 Go Ahead 5 2 2 1 6 9—9 Velocitas 4 1 1 2 3 55 I). W. S. 6 0 2 4 2 2—11 In het Zuiden is de beslissing nog steeds niet gevallen, maar de kansen zijn Zondag toch weer ten gunste van Roer mond gekeerd. Willem II is er 11.1. niet in geslaagd den vollen buit te krijgen tegen Middelburg en Roermond had met Pale mig weinig moeite. Nu alle clubs nog slechts één wedstrijd te spelen hebben, zijn er nog drie, die kans hebben op den vacanten zetel. Roermond heeft welis waar een mooie voorsjjrong, maar het moet nog op bezoek in het hol van zijn concurrent Middelburg. Willem II moet nog het riskante uitstapje naar het ko- lengebied maken. We kunnen, zooals uit onderstaand lijstje blijkt, nog voor aller lei complicaties komen. Roermond 5 3 117 179 Willem II 5 2 2 1 6 9—8 Middelburg 5 13 15 85 Palemig 5 0 2 3 2 9—21 Leerdam bleef met geringe score mees ter over ,TOP, met het gevolg dat deze ploeg haar kleine kans behoudt. De stand is hier: E. S. V. 4 3 0 1 6 13—7 Leerdam 5 3 0 2 6 1510 W. S. C. 4 2 115 10—10 T. O. P. 5 0 14 1 10—21 Kampioenschap van Nederland: D.W.S—Go Ahead 2—2 P.S.V.—Ajax 4—1 Afdeeling IV. Zuiden. Promotie 2e klasse Willem IIMiddelburg 22 RoermondPalemig 94 Promotie 3e klasse. AllianceAxel 21 GoesBoeimeer 32 LeerdamT.O.P. 32 WAALWIJK. W. S. C. WSC. heeft den vrijen Zondag benut voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen een Longa-combinatie. Deze strijd heeft nieuw perspectief geopend, want het is tenminste weer eens gebleken dat de zwarthemden doelpunten kunnen fa- briceeren. Met 61 bleven zij in de meerderheid en verschillende der doel punten waren van zeer goede kwaliteit. Vooral in de tweede helft was de WSC- voorhoede goed op dreef en we zagen toen verschillende goed opgezette en goed afgewerkte aanvallen. Dat geeft nieuwen moed voor de beide nog resteerende de gradatiewedstrijden, waarin bes-list zal worden of W.S C. al dan niet zal degra- deeren. Het programma voor a.s. Zondag (2 Juni) is thans als volgt vastgesteld: W.S.C.Leerdam; T.O.P.—E-S.V. Derhalve a.s. Zondag de belangrijke R.K.V.V. H.E.C. Het bal, dat Zaterdag j.l. door H-E-C- georganiseerd was, is wederom in alle opzichten geslaagd. Het was een genot volle avond voor de liefhebbers van dan sen, waartoe de prachtige muziek wel ke ten gehoore werd gebracht, het hare bijdroeg. A s. Donderdag 30 Mei, komt DE.S. 1 uit Kaatsheuvel een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen H.E.C. 1. Zal het H.E C. 1 gelukken de zegetocht van DES 1 te stuiten? We zijn er wel benieuwd naar. De laatste wedstrijd welke HEC 1 tegen DES 1 speelde, leverde maar een matige 43 overwinning op voor DES. Indien HEC eens revanche kon nemen voor de twee in de competitie geleden nederlagen, dan zou dat een prachtige prestatie zijn. Doch DES, dat geheel volledig zal ver schijnen, voelt niet veel voor een neder laag- Zij zal dit wel toonen door haar bekende geestdriftige spel te spelen, waardoor zij zoo schitterend promoveer de naar de 2e klas I.V.C.B. We verwach ten (lus een spannenden strijd, waarop wij de aandacht van het publiek van Waalwijk vestigen. De wedstrijd wordt gespeeld op het H.E.C.-terrein en begint om half 3. Op a-s- Zondag zullen de bekende Vugntsche Zwaluwen naar Waalwijk ko men vliegen om den strijd aan te bin den met H.E.C. 1- We zijn benieuwd wat HEC tegenover deze sterke 2e klasser zal presteeren. Zouden de Zwaluwen HEC 1 kunnen overvleugelen? We zullen af wachten. We komen op dezen interessanten wed strijd Zaterdag terug. DRUNEN. Sporters 1 ging een bezoek brengen bij de Vlijmensche Boys te Vlijmen en won met 90. Sporters 2 ontving de club uit Vlijmen en wist eveneens stevig te winnen, n.l. met 71. Sporters 3 verloor echter van T O P. met 61. ELSHOUT. E.S.C. ontving bezoek van Jan van Ar- kel uit Ammerzoden. Met rust was het 3—1, doch na de rust wist Jan van Ar- kel zich nog op te werken en den eind stand te brengen op 33. DUSSEN. Het le, zoowel als het 3e elftal der Boys hebben Zondag j.l. een goeden dag gehad. Het 3e elftal (junioren) bond 0111 1 uur den strijd aan tegen P.N.E.M- Deze tegenstanders waren blijkbaar te zwak voor de jeugdige Boys, die met .142 wonnen. Om 3 uur speelde Boys 1 met^ 4 inval lers tegen Veersche Boys 2 en 3 combi natie. Dat is een aardige kamp geweest met overgroote veldmeerderheid der Dussensche Boys, die met 43 wonnen. R.K.V.V. Be Ready. Niet Zondag j.l., zooals wij aanvanke lijk hadden gemeld, maar Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) spelen de Be Ready-lui hun laatsten competitiewedstrijd tegen Sarto 2 te Tilburg. SPRANG. V.V. S.D.O. De V.V. S.DO. geeft op Hemelvaarts dag een serie wedstrijd, welke wordt ge speeld in één dag- De wedstrijden zijn als volgt: R.W.B., Waalwijk—Sparta, Vrijhoeve. Kaatsheuvelsche BoysNeerlandia uit Kaatsheuvel. Bij deze wedstrijden zal het aan span ning niet ontbreken, daar alle verecni- gingen aan elkaar gewaagd zijn. Dus op Hemelvaartsdag naar 't sport terrein van S.D.O. WIELERSPORT. Wedstrijden te 's-Hertogenbosch. De uitslagen van de Zaterdag gehou den wielerwedstrijden luiden: Sprints voor amateurs: 1e Serie: 1. Grauw; 2. v. Dam; 3. v. d- Wielen. 2e Serie: 1- Coomans; 2 Swinkels; 3e Serie: 1. Steenbakkers; 2. Roos; 3. Koenen. Finale: 1. Coomans; 2. De Grauw; 3- Steenbakkers. Afval-race voor amateurs: 1. De Grauw. 2. Boogaerts; 3- Coomans. Omnium van Udeii-Boeven: Sprint: 1- Boeyen, 2. v. Uden. Tijd race over 500 M- vliegende start: 1- Van Uden 34 sec.; 2. Boeven 34 2 sec. Achtervolging over ma ximaal 5 K.M.: 1. Van Uden; 2. Boeyen. Ingehaald 11a 4250 M. Achtervolging voor profs over maxi maal 5 KM-: eerste serie: 1. Slants; 2. Wals, ingehaald na 3350 M. in den tijd van 4 min. 24.2 sec. 2e Serie: 1. Pijnenburg 6 min. 54 2 sec. 2. Schön, achterstand 75 M. Klassement-race over 10 K.M. 1- J. v. Kempen 7 p.; 2. Buschenhagen 6 p.; 3 van de Revt 6 p.; Op 1 ronde: 4 Van Schiindel 6 p.; 5 Kremers 6 p.; 6 Van der Linden 6 p.; 7 van Vlockhoven 5 p.; 8 Hurtgen 3 p.; 9 van Buggenhout 0 p.; 10 P. van Kempen 0 p. Konnelwedstrijd over 50 KM.: 1. PijnenburgWals 23 p. 2. v. Schijndelv. d. Linden 9 p- 3. Kremersvan de Revt 9 p. 4. SlaatsJ. van Kempen 8 p. 5. P- van KempenBuschenhagen 3 p. 6. v. Buggenhoutv. Vlockhoven 1 p- 7. SchönHurtgen 0 p. W.W.C. „Excelsior". Met Excelsior naar Eindhoven. De Waalwijksche Rennersclub Excel sior is dan Zaterdag 1.1- voor hét eerst een uitwedstrijd gaan rijden te Eindho ven bij de wielerclub de Zwaluwen en zij heeft verloren, inderdaad, en over de geheele linie, maar dan ook in alle op zichten eervol- Wat onze Waalwijksche nieuwelingen hebben gepresteerd in de zen wedstrijd bewijst, dat zij tot meer in staat zijn dan de nieuwelingen van andere oudere vereenigingen. Zij zijn ge start voor een wedstrijd, die voor het meerendeel tegen geroutineerde ama teurs en onafhankelijkcn moest worden verreden, tegen renners, die een soepel heid en snelheid aan een ongeëvenaar de geraffineerdheid paarden, renners die het clubwedstrijdrijden tot in alle hoeken en gaten verstonden. Het ..team work" was van een zoodanige kwaliteit, dat, indien zij dezelfde snelheid ontwik kelden als de Waalwijksche tegenstan ders, alleen reeds daardoor als overwin naars uit den strijd moesten komen. Om een voorbeeld te noemen: Jo van Geene was onze beste renner, een die voor de tegenpartij te snel en gevaarlijk was. Z'11 demarrages waren fel en flisend en wanneer hij nu een weglooppoging deed, dan werd de achtervolging ingezet door minstens 3 bij elkaar aan het wiel kle vende Eindhovcnarcn, met het gevolg dat de weglooper spoedig werd achterhaald en tot bedaren gebracht, maar de Eincl- hovensche ploeg had een Gramser of een oil hof of et-n Vervoort op sleeptouw ge nomen, die zich rustig naar voren had ta len trekken 0111 dan direct bij het be reiken van den vluchteling zelf met een razende snelheid over alles heen te tip pelen naar zijn maat, die reeds in goede positie lag te wachten om snel „door te gaan". Intusschen bleef het achterge bleven drietal zich bezighouden met het insluiten en afstoppen van de Waalwijk sche renners, die maar niet wilden be grijpen, dat op hen een afmattingssysteem werd toegepast, dat hen finaal moest „kapot" rijden. Bij hen was de onder linge hulp ver te zoeken. leder op zijn manier reed den wed strijd en zoo moesten wij met leede oogen aanzien, dat onze koppels stuk voor stuk lagen te „zwemmen", ieder voor zich, zich aftobbend en zwoegend, zonder dat er ook maar een renner in de buurt lag die den andere kon helpen. Bovendien lag de baan hen niet, hun versnellingen wa ren te klein. Hun beenen maalden snel en toch „stonden zy stil". Een zeer goe den kant was aan dezen wedstrijd toch zeker. Zij hebben tenminste een les ge had, die hen lang, zeer lang, zal heugen, en zij popelen van verlangen naar de re vanche. Zij zijn gekrenkt in hun eerge voel als renner. Bij het terug naar Waal wijk rijden fonkelden hun oogen van wraakzucht. „Wij zullen hen te Waal wijk ontvangen op Hemelvaartsdag", zei den ze, „daar kunnen zij op rekenen". Wat „Darlington" was voor ons Ne- derlandsche elftal, was Eindhoven voor onze Waalwijksche rennersclub, maar diezelfde lessen, diezelfde afstraffing zullen hen tevens ook den moed en de wilskracht geven 0111 in de returnmatch op a-s- Donderdag op de Waalwijksche Wielerbaan die kracht, die energie te ontplooien, die de Eindhovensche kracht- ploeg verbaasd zal doen staan over de tegenstanders, die zij te Eindhoven heb ben ingemaakt. I11 Waalwijk ontmoeten wij hen op „eigen baan", een klein cement baantje met platte en korte bochten, waarin het groote verzet, dat zij te Eindhoven trap ten op hun prachtige houten baan met zijn stijle en breede bochten, een verzet, waaraan zij gewoon zijn, thans wel eens een nadeel voor hen kan opleveren. Hun groote versnelling eischt een wel krach tiger, maar minder snelle beenbeweging, welke op de cementen baan, waar zij na tuurlijk een kleiner verzet gaan rijden, wel eens fataal voor hen kan zijn, terwijl de Waal wij kers juist op hun kleine baan en met hun kleine versnelling, waaraan zij weer gewoon zijn, een niet onbelang rijk voordeel kunnen behalen. Indien ooit een wedstrijd èn door de renners én door het publiek met groote belangstel ling werd tegemoet gezien, dan is het wel de ontmoeting op a s. Donderdag. Bespreken wij thans de verreden wed strijden en de punten die aan de clubs worden toegekend- Voor de bezetting van de le, 2e, 3e en 4e plaats werden achtereenvolgens 4, 3, 2 en 1 punt toegekend. Voor de koppel wedstrijd 8, 6, 4 en 2 punten. I11 de sprint wist alleen C. Kamp zijn serie te winnen en daar steeds vier Eind- hovenaren en vier Waalwijkers tegen el kaar streden, behaalde hij het eerste punt voor zij nvereeniging en won op zeer sublieme wijze van Mosselaar, die telaat inzag, dat de demarrage van Kamp, die reeds vroeg werd ingezet tot het einde toe zou worden volgehouden. Alle andere series werden door onze renners op ver dienstelijke wijze verloren, maar het le verde geen puntenvoordeel op. De 2e wedstrijd was een klassement wedstrijd, waarin Jo van Geene zich al hijzonder onderscheidde. Twee van de vier klassementen nam hij voor zijn re kening. Bij het luiden van de bel lag hij vrijwel steeds in derde positie om na een felle sprint de kop te nemen. I11 de an dere twee klassementen moest hij het af leggen, omdat het bovenaangehaalde teamwork hem zijn rush naar de over winning belette. De overige renners van Waalwijk reden hard en goed, maar niet bepaald verstandig, zoodat hun de bo venste plaatsen ontgingen, met hel re sultaat dal de vereeniging niet won, on danks dat Jo van Geene de klassement wedstrijd won. Uit deze wedstrijd kwamen voor Ex celsior 4 punten, voor Eindhoven 6 p. De koppelwedstrijd werd in 'n hoog tempo verreden en onder omstandigheden die wij in den aanhef van ons schrij ven reeds hebben vermeld. De technische uitslagen luiden: Sprint 1. Gramser, Eindhoven 4 pnt. 2. Soetens, Eindhoven 3 pnt. 3. Schoenmakers, Eindhoven 2 pnt. 4. Kamp, Waalwijk 1 pnt. Eindhoven 9 punten, Waalwijk 1 punt. Klassement-race: 1. Jo van Geene, Waalwijk 4 pnt. 2. Olthof, Eindhoven 3 pnt. 3- Verstappen, Eindhoven 2 pnt. 4- Vervoort, Eindhoven 1 pnt. Eindhoven 6 punten, Waalwijk 4 punt. Koppelwedstrijd: 1. Gramser-Olthof, Eindhoven 8 p. 2. Soetens-Verstappen, Eindhoven 6 p. 3. v. Gennip-Mosselaar, Eindhoven 4 p. 4. Van Geene-van Esdonk 2 p- Eindhoven 18 p., Waalwijk 2 p. Algemeene klasseering Eindhoven 33 j). Waalwijk 7 punten. En nu zijn we benieuwd naar a.s. Don derdag, temeer daar Eindhoven met 5 onafhankelijken, 1 prof. (de bekende Pee- ters; specialist in het pacewerk) en 2 amateurs naar Waalwijk komt, een be zetting, die onze renners een huivering op het lijf zou jagen, indien zij niet over tuigd waren van hun kracht op het Waal wijksche cement. Verreden worden 8 sprintseries, 4 ach tervolgingen, een eigen krachtwedstrijd over 15 K M. voor B-klassers en een kop pelwedstrijd over 60 K.M. waarbij 8 kop pels in de baan worden gebracht. De prijzen zyn zeer laag gesteld, 11.I. 30, 25 en 15 cents, terwijl kinderen tegen 15 en 10 cent werden toegelaten. De loketten worden om half 2 geopend-

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 3