BUITENLAND. BINNENLAND. HE Aa 5. Voorstel vaststelling 3-jaarlijk- sche afrekening met de besturen der bijzondere lagere scholen in deze ge meente. Overeenkomstig de Lageronderwijs- wet 1920 moeten de besturen der bij zondere lagere scholen telken 3 jaren een afrekening geven van de uitgaven welke door hen ten behoeve van het lager onderwijs zijn gemaakt, onder overlegging van de kwitanties en de be scheiden, welke voor een behoorlijke beoordeeling der betreffende uitgaven noodig zijn. De verrekening waarvan hier sprake is, loopt over de jaren 1931, 1932 en 1933. Aan de hand van de gehouden veri ficatie stellen B. en W. voor de uitga ven te stellen op: a. voor de bijz. school voor N. H. te Loonschendijk op 2739.37. b. voor de bijz. Meisjesschool te Loonopzand 4595.62. c. voor de bijz. Jongensschool te Loonopzand 4721.24. d. voor de bijz. Jongensschool te Berkdijk 2988.75. e. voor de bijz. Meisjesschool te Berkdijk 2786.24. f. voor de St. Jans- en St. Bernar- dusschool 12993.74. g. voor de H. Mariaschool te Kaats heuvel 4262.27. h. voor de H. Theresia-school te Kaatsheuvel 6432.14. Door deze verrekening vloeit een to taal bedrag van 508.70 op de vroe ger ontvangen voorschotten, in de ge meentekas terug. De raad gaat hiermede accoord. 6. Voorstel tot opheffing van de door wijlen den heer M. J. Musters, als Ontvanger dezer gemeente gestelde ze kerheid. Nu de gemeenterekening over het jaar 1933 door Gedep. Staten is vast gesteld, kan tot opheffing der gestelde zekerheid worden besloten. De raad heeft daartegen geen be zwaar. Salarieering Ambtenaren. 7. Voorstel inzake wijziging van de rechtstoestandverordeningen voor de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente. Door Gedeputeerde Staten worden enkele redactie-wijzigingen in deze ver ordeningen voorgesteld, waarmede B. en W. zich kunnen vereenigen. Daarnevens behooren de bepalingen betreffende de revolutionaire gezind heid tevens te worden opgenomen in de rechtstoestandverordeningen van de ambtenaren van den Burgerl. Stand. In de overige reglementen komen deze reeds voor. Van deze gelegenheid maken B. en W., ten einde voor alle ambtenaren ge lijke berechtiging te doen gelden, ver der gebruik om de navolgende voorstel len te doen: a. om de uitkeering bij ziekte voor de gemeente-veldwachters, te referee- ren aan de regeling welke voor de amb tenaren en de werklieden is getroffen, n.l.: 100 gedurende de eerste 12 maan den; 75% gedurende de volgende 6 maan den. Momenteel bedraagt deze uitkeering: 100 gedurende de eerste 6 maan den; 75% gedurende de volgende 6 maan den. b. om den kindertoeslag voor de ambtenaren gelijk te stellen aan dien, welke de gemeenteveldwachters ont vangen, te weten 5 voor ieder kind boven de 2, beneden den leeftijd van 16 jaren. De huidige toeslag bedraagt 3 voor ieder kind boven de 2, beneden den 15-jarigen leeftijd. De heer Snoeren verklaart zich te gen dit voorstel. Spr. wil, als het gaat over de loonen der ambtenaren, de laat ste zijn om geen verhooging te geven. Echter vindt spr. dat het in dezen tijd, waarin de gemeente alles moet doen om de gemeente-financiën intact te houden, niet past om den kindertoeslag te gaan verhoogen. Spr. gelooft dat het loon der ambtenaren een vergelijking met in an dere gemeenten geldende loonen best kan doorstaan. Spr. moet daarom tegen de verhooging van den kindertoeslag stemmen. De heer v. d. Hoven is van dezelfde meening vooral op grond van het feit, dat de salarieering der ambtenaren in vergelijking met het loon, dat in de par ticuliere bedrijven kan worden uitge keerd zeer goed is. De heer Roestenberg heeft het voor stel niet zonder gemengde gevoelens ge lezen. Spr. begrijpt de bedoeling om uniformiteit te bereiken in kindertoeslag en uitkeering bij ziekte. Maar dan meent spr. dat B. en W. iets over het hoofd hebben gezien, n.l. de positie der gemeente-werklieden, waarvoor niet wordt voorgesteld den kindertoeslag op 5 te brengen. Dit is een reden waar om spr. niet met het voorstel kan mee gaan. Spr. kan zich voorts aanpassen bij de bewering van den heer Snoeren dat de gegeven omstandigheden geen verhoo ging wettigen, ofschoon spr. gaarne opkomt voor de belangen der ambtena ren der gemeente. De heer M. Dingemans vindt dat de omschrijving van het voorstel eenigs- zins scheef is. Slaat spr. de notulen op van de vergadering van Februari 1934, dan leest spr. dat de voorzitter toen is opgekomen tegen een kindertoeslag van 5 voor de politie, omdat daarmede een precedent gesteld zou worden voor de andere personen in dienst der ge meente. Het voorstel dat nu gedaan wordt zou de ambtenaren bevoordeelen en daardoor dus een precedent schep pen voor de gemeente-werklieden. Spr. zou kunnen accoord gaan met een voor stel om ieder die in dienst der gemeente is een kindertoeslag van 5 toe te kennen. Met het voorstel zooals dit thans gedaan wordt kan spr. zich echter niet vereenigen. De Voorzitter spreekt er zijn verba zing over uit dat van deze zijde bezwa ren tegen het voorstel worden gemaakt. Spr. gelooft dat de heeren Roestenberg en Dingemans niet juist zien, omdat zij onderscheid maken tusschen ambtena ren en werklieden. B. en W. maken dit onderscheid echter niet en hoogere in stanties zouden dat ook niet toestaan. Bij de begrooting van 1935 heeft spr. er al op gewezen dat het voor niemand zoo onaangenaam is als voor B. en W. dat de belastingen zoo hoog zijn. Bij niemand heeft echter de bedoeling voorgezeten om bepaalde personen te belasten, integendeel het was steeds de bedoeling de belasting zoo goed moge lijk over de geheele gemeente te ver deden. Daarom vindt spr. het jammer dat de heeren Snoeren en v. d. Hoven zich tegen dit voorstel verklaren. De vergelijking met personen in het parti culiere bedrijf gaat z.i. niet op, daar de ze in goede tijden veel beter betaald worden als ambtenaren. Bovendien moeten gemeente, provincie en rijk hun ambtenaren behoorlijk salarieeren. Spr. kan de heeren de verzekering geven in vergelijking met in vele andere gemeen ten de loonregeling van Loonopzand geen mooi figuur maakt. Dit wil spr. de heeren graag met cijfers aantoonen. De heer Snoeren blijft bij zijn stand punt dat het in dezen tijd niet past de ambtenaren een salarisverhooging te geven. De heer Roestenberg kan niet mee gaan met de redeneering dat de sala rissen der ambtenaren buitengewoon hoog zijn. Uit het indertijd ingestelde onderzoek is gebleken dat Loonopzand in deze niet aan den spits gaat. Spr. blijft zich echter keeren tegen de ach terstelling der werklieden bij de ambte naren. De voorzitter zegt nogmaals dat het juist de bedoeling is dat de werklieden ook van de verhooging profiteerën. Tusschen ambtenaren en werklieden wordt geenerlei onderscheid gemaakt. De heeren Roestenberg en Dinge mans verklaren dat hun bezwaren na deze opheldering vervallen zijn. De heer v. d. Hoven blijft tegen het voorstel. De Voorzitter betoogt dat de kinder toeslag feitelijk beschouwd moet wor den als een erkenning van het feit dat de loonen, die de gemeente betaalt, te laag zijn. Immers volgens katholiek be ginsel moest het normale loon toerei kend zijn voor een normaal gezin. Dit is echter niet het geval en daarom moet de kindertoeslag gegeven worden. Het voorstel wordt hierna in stem ming gebracht en het blijkt dat de stem men staken. Voor stemden de heeren Roesten berg, M. Dingemans, Beerens, Groot- swagers, Vrinten, v. Nieuwstadt en Weth. v. Lier; tegen de heeren van den HoVen, Snaphaan, Snoeren, Nijkamp, C. Dingemans, de Kort en Maas. Hondenbelasting. 8. Reclames inzake de Hondenbe lasting. De Voorzitter zegt dat B. en W. ver schillende reclames hebben gehad inza ke de hondenbelasting. Alle bezwaren hebben B. en W. onderzocht en enkele gevallen, die bleken aan twijfel onder hevig te zijn, zijn direct aan den ontvan ger opgegeven. Het bleek echter dat vrijwel alle re clames slechts „uitvluchten" waren en B. en W. hebben dan ook van de be trokken personen schriftelijke en be- ëedigde verklaringen gekregen dat de aanslag juist was. B. en W. vragen machtiging om alle reclames af te wij zen. Zijn er eventueel menschen die niet bij machte zijn te betalen, dan moeten deze aanslagen worden afgeschreven als „oninbaar". De heer Snoeren merkt op dat deze zaak in de gemeente veel stof heeft doen opwaaien en spr. acht het daarom gewenscht de kwestie in besloten ver gadering te behandelen en de namen der betrokken personen te noemen. Er gaan allerlei geruchten; zoo zou iemand in Loon, die vergeten had het inschrijf- biljet in te vullen, na enkele dagen 12J^ gld. boete hebben gehad. De heer M. Dingemans meent dat de oorzaak der talrijke reclames gelegen is in het feit, dat, nu de verordening re soluut is toegepast, er verschillende menschen onnoozel zijn ingeloopen. Vroeger werd er niet zoo nauwkeu rig toegekeken, als men dan 2.50 be taalde was men doorgaans van alles af, onverschillig wat voor soort hond men had. De meeste menschen waren niet op de hoogte van het feit, dat bij nalatigheid het verschuldigde bedrag in vijfvoud kon gevorderd worden. Spr. meent dat daaraan niet voldoende pu bliciteit is gegeven. Spr. adviseert daar om jegens de overtreders eenige cle mentie te gebruiken. In het vervolg zul len overtredingen z.i. wel niet meer voorkomen. De heer Roestenberg is tot de conclu sie gekomen dat de juiste toepassing der verordening tot de ontstemming heeft geleid. Spr. is het echter met den voor zitter eens dat de verordening moet worden toegepast. Wel zou hij in over weging willen geven om de strafmaat eenigszins te verzachten. Vooral in de zen tijd vallen de boeten zeer zwaar. De Voorzitter merkt den heer Snoe ren op dat het onmogelijk is dat iemand na enkele dagen verrast werd met een boete van 12.50, aangezien alle over treders eerste behoorlijk kans gekregen hebben het gepleegde verzuim te her stellen. De verhalen, die men van de betrokkenen hoort, zijn meestal erg on betrouwbaar. Indien men zijn oor te luisteren heeft gelegd bij menschen, die met de strafbepalingen in aanraking zijn gekomen, dan moet men wel tot de overtuiging gekomen zijn, dat de ge meente-ontvanger een bullebak is! Toch is dat niet het geval. Verschillende menschen hebben spr. komen vertellen dat ze onschuldig tegen de lamp zijn geloopen en wanneer dat bleek waar te zijn, dan hebben B. en W. de hand over het hart gestreken. Maar men moet wel erg onnoozel zijn om de verhalen te ge- looven, van hen die komen beweren „dat ze geen hond hebben". Het is mogelijk dat de verordening vroeger niet is toegepast zooals het be hoorde, maar het kan toch niemand verbazen dat dit thans wel gebeurt, zegt spr. Bij mijn installatie als burge meester heb ik reeds gezegd, dat de besluiten en verordeningen van den Raad zouden worden uitgevoerd over eenkomstig de bepalingen en de wet. Als ik dat niet had gedaan, dan had men mij het verwijt kunnen maken, dat ik mijn woord niet gehouden had, aldus spr. Spr. vestigt er nog de aandacht op, dat in zijn vroegere gemeente, waar 400U inwoners minder waren, de hon denbelasting bij gelijke heffing twee maal zooveel opbracht als hier, het geen wel een bewijs is dat de invorde ring hier niet iri den haak was. De kwestie is dat men steeds op allerlei slinksche wijzen getracht heeft te ont komen aan de plicht tot het betalen van de belasting. Maar wie een hond houdt moet daarvoor willen betalen ook. Het zou onbillijk zijn straks an dere belastingen te moeten gaan ver hoogen omdat een zeker aantal men schen het vertikt hondenbelasting en schoolgeld te betalen! Spr. verwacht dat de genomen maat regelen goed en opvoedkundig zullen werken. Dit kan er toe leiden dat straks des te eerder de andere belas tingen herzien zullen kunnen worden. Naar aanleiding van de woorden van den heer Dingemans zegt spr dat het maar betrekkelijk waar is dat geen publiciteit is gegeven aan de voorne mens tot strengere uitvoering der ver ordening. In het plaatselijk blad en op de aanplakbof'nèn heeft de bekend making gestaan. In bijna alle gevallen is de onwetendheid die men voorwendt alleen „schuilevinkje spelen". Wel zal spr. in het college overwegen op de nieuwe inschrijfbiljetten de bepa. lnig af te drukken dat ieder die geen behoorlijke aangifte doet, een vijfvou dige boete kan krijgen,, ofschoon spr. verwacht dat dit thans voortaan wel overbodig zal zijn. Tegen verzachting der strafbepaling zooals door den heer Roestenberg be pleit, zullen B. en W. zich niet verzet ten en zij willen graag een voorstel in dien geest doen. Spr. merkt tenslotte op dat de hon denbelasting in 1933 slechts heeftop- gebracht f 1500.en in 1935 reeds 100 pCt. meer. Inplaats van ontstemd mogen de menschen blij zijn, dat dit bedrag voor de gemeente gered is, meent spr. De heer Snoeren verklaart het eens te zijn met het standpunt van den voor zitter, dat de verordening dient te worden toegepast. Conform advies van B. en W. wordt besloten. 9. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1934 en 1935. De Raad gaat daarmede accoord. Vragen. De Voorzitter beantwoordde enkele ingekomen vragen. De heer Snoeren heeft vragen ge steld betreffende de verbindingsstraat te Loon en het verbranden van vuil. De Voorzitter herinnert inzake de af werking der verbindingsstraat aan de toezegging, dat B. en W. zullen doen wat zij kunnen. De begrooting is ech ter pas goedgekeurd, zoodat het nog moeilijk was iets te doen. Op het oogenblik wordt een fietspad aange legd en B. en W. overwegen reeds den aanleg van rioleering. Voor de bestra ting zal men echter nog eenig geduld moeten hebben, omdat het onmogelijk is een pas gelegde weg te gaan be straten. De grond moet zich eerst „zetten". Wat het vuilverbranden betreft zegt spr. dat dit den laatsten tijd slechts één keer door de gemeente gedaan is, n.l. toen veel afval van heggen en struiken moest vernietigd worden. Dit gebeurde echter op een tijdstip dat de bewoners der Gasthuisstraat er door de wind richting geen hinder van konden heb ben. Het komt echter veel voor dat de jeugd de boel aansteekt. Spr. zal daar op streng laten toezien en roept ook de medewerking der ouders in. De ge meente zal geen vuil meer verbranden. De heer Nijkamp heeft inlichtingen gevraagd betreffende de aanbesteding der ambtswoning van den burgemees ter, waaraan te weinig publiciteit is ge geven. De Voorzitter merkt op dat in de Til- burgsche Crt. en in De Echo van het Zuiden is bekend gemaakt dat de aan besteding openbaar zou plaats hebben. Dat belangstellenden of pers op de openbare aanbesteding niet verschij nen, kan spr. niet helpen. Het is juist dat aanvankelijk de laagste inschrijver 700.boven het door den raad toegezegde crediet bleef. Naderhand heeft echter de tegenwoordige bouwer een nieuw aanbod gedaan, dat wel be neden het crediet bleef en éérst toen hebben B. en W. den bouw gegund. De vergadering wordt hierna geslo ten. Stakingsbeweging in de Dnilsche industrie Naar de Telegraaf verneemt heb ben de arbeiders in verschillende groote fabrieken in Duitscbland de afgeloopen week tijdelijke stakingen georganiseerd, zulks in verband met de loonskwestie. Voor zoover wij dit konden nagaan, deden dergelijke gebeurtenissen zich o.a. voor bij de Wanderer Werke te Chemnitz, de A. E. G. en de N. S. U.leNeckars- ulm. De loonkwestie is reeds lang in een zeer acuut stadium getreden, en wel hoofdzakelijk in verband met het feit, dat ondanks de voortdu rende stijging der prijzen, vooral die van de meest noodzakelijke levensmiddelen, de loonen nog op hetzelfde, in vele gevallen zelfs op een lager peil staan dan voor het aan het bewind komen van het nationaal-socialisme het geval was. Hierbij komen dan nog de aanzien lijke bedragen, welke de Duitsche arbeiders tegenwoordig in vei band met het nieuwe regime van hun loon aan de overheid moeten afdragen. De ïfNormandie» wint hel Blauwe Lint. liet Fransche passagiersschip »Normandië» is er in geslaagd het blauwe lint voor den snelsten over tocht over den Atlanlischen Oceaan te veroveren. Het is om 10.50 Maan dagmorgen bij het lichtschip Am brose aangekomen en heeft de reis volbracht in vier dagen, drie uur en twee minuten, waardoor het record van het Italiaansche schip »Rex» met 2 uur en 28 minuten is verbeterd. Frankrijk's nieuwe Kabinet. Frankrijk heeft weer eens een nieuw kabinet gekregen. Thans fun geert Bouisson als premier en Cail- laux heeft de belangrijke porte feuille van financiën. De speculaties tegen den Fran- schen franc zijn weer opgehouden. Bouisson vraagt volmachten ten einde met succes den franc te kun nen verdedigen. De »DO—X.y> De »DO -X», het trotsche Dornier- watervliegtuig, dat voor enkele jaren ook in ons land bewonderd werd, is thans in een Berlijnsch Museum opgeborgen. De laatste reis van de 12-motorige vliegboot vormt wel een schril con trast met de vluchten, die zij vroe ger over oceanen en werelddeeltn heeft gemaakt. Het duurde acht uren voordat de machine den afstand van anderhalven kilometer van een Berlijnsche gracht naar het museum had afgelegd. Geen devaluatie in Zwitserland. Bij de Zondag in Zwitserland ge houden volksstemming heeft het Zwitsersche volk het crisis-initiatief der sociaal democraten met 5(36,242 tegen 424,878 stemmen verworpen, met een meerderheid dus van 141,364 stemmen. Hierdoor heeft de meerderheid der bevolking zich uitgesproken tegen devaluatie van den franc. k0 000 dooden bij een aardbeving In Beloetsjistan zijn de laatste dagen herhaalde malen hevige aard schokken gevoeld, die eenige malen z lfs bijna een minuut aanhielden. Het land is door een ware ramp getroffen, waarbij tot heden naar schatting reeds 40.000 menschen het leven hebben gelaten. Alleen in de hoofdstad Queita zijn 26,000 men- scken om het leven gekomen. Nieuwe incidenten in Abessinië. Aan de grens van Abessinië heb ben nieuwe schermutselingen plaats gehad tusschen Abessinische en Italiaansche troepen. Aan Italiaan sche zijde zijn 30 dooden en aan Abessinische zijde 10 dooden ge vallen. De jongste ontvoering. De ontvoering van den jongen millionnairszoon George Weyerhau- ser, heeft in Amerika veel opschud ding verwekt. Na betaling van een losgeld van 200 000 dollar is de jongen door de bandieten vrijgelaten. Hij is thans weer veilig thuis. De politie zoekt nog naar de daders, van wie zij er reeds een zekere Volney Davis een lid van de bende van Aloin Carpis, meent gevonden te hebben. Men vermoedt tenminste dat dit heer schap meer van de ontvoering af weet. een' leidir Weer een wijziging in het rev'en,SN, Kabinet. Mr. Steenberghe treedi flhe!d en Prof. Dr. Ir. Ge/(s.actijk volgt hem op. :are ta: Volkomen onverwacht kwam nli Maandag uit den Haag het beri rS°°i dat mr. M. P. L. Steenberghe, eerst sedert Juni 1934 het miniju ^"nle van economische zaken beheerz: ontslag had gevraagd, op grondv het feit dat hij in tegenstelling "JLj- de overige leden van het kabi, !,elfd< devaluatie het eenige middel om tot »aan schappelijk leven te komen. a' ar «nr- Ipassing» in het ma 1 jven te komen. jn Als zijn opvolger werd tegelijk tijd reeds aangewezen Prof. Or. H. C. J. H. Gelissen te Maastri( De Hel kabinet was en is eenslem. Venl< van oordeel, dat de nood vanj.BS.te tijd verdere aanpassing noodzakel m maakt en dat die aanpassing elft, v worden nagestreefd zoowel in maatschappelijk leven als bij publieke financiën. Deed zien ten aanzien vanI ingediende bezuinigingsontwerp, enkel verschil van meening vo zulk meeningsverschil ontstondïindig? bij de vraag, langs welken weg joJani aanpassing in het maatschapp nderzo leven moest worden nageslre echnis Terwijl het kabinet in zijn gro as hij mogelijke meerderheid van meen ande J was, dat beproefd moest worden i aanpassing, en met name de verlat oemd van de vaste lasten, door speci ingen maatregelen te verkrijgen, was mi: rivaat- ter Steenberghe van oordeel, looges' alleen devaluatie hiertoe zou kun leiden. i Naar zijn wijze van zien kanrv aanpassing in het maatschappe ]J leven, welke den verderen terugg van het bedrijfsleven moet Ui RIJD gaan, onder de huidige moneli en economische verhoudingen all e n langs den monetairen weg wor verkregen. Waar ter zake overeenstemri ITT niet te verkrijgen bleek en minjROl Steenberghe zich niet kan neerleg J. J. bij het gevoelen van de overige le van het kabinet, achtte hij zich plicht aan H. M. de Koningingi N£LI helling uit zijn ambt te verzoet leer e en m fam )elani ond wijk, Aan het kabinetColijn bli: de moeilijkheden niet gespaard is nu al de vierde minister die ontslag heeft gevraagd. Hetisecl de eerste die dezen stap doet o hij de politiek van het kabinet langer kan volgen. De kra jonge bewindsman, die mr. Stekfede berghe was, heeft reeds bij zijn treden tot het kabinet de voorware li< gesteld, dat hij zich het recht vinger behield zoo njodig op de mui politiek terug te komen. Daaru toen al wel gebleken dat hij alkeerig zou zijn van een devalu politiek, indien de thans door kabinet gevolgde aanpassingspoli te langzaam tot het doel zou voei Na bijna een jaar het bewimc hebben gevoerd over het belangr ministerie van economische heeft mr. Steenberghe gemeenr moeten spreken. Dat beteekent hij meent in tezien.dat de weg waa Dr. Colijn ons land voert, niet economisch herstel zal voeren, di integendeel tot steeds verdere afbr en verarming. Dat een man mei praclischen en helderen kijk op economische leven deze uitspr gedaan heeft, moet een nieuwe voelige klap geven aan het kabin Colijn. Het groeiende verlangen ons land om het stuur nu radicaal om te gooien zal er di worden versterkt. nc HANN den 1 pelle W. E A. H ht: r. A E. C Mr. llhoi W. i ■onir ;r alj acht Mei HEI ende BUgi EDA ende Van de andere zijde wekt de noeming van Prof. Gelissen vertr wen. Hij is een man van ongeme begaafdheid en met industrialisa ideeën, die in de practijk reeds degelijkheid hebben bewezen, dezen jongen theoretisch onder a( den practicus, leider van gro bedrijven, leeft hel besef dat er ons land krachtig zal moeten wor aangepakt, dat we alle krach moeten aanwenden om werkgele^t e heid te zoeken, vooral door de ve sc^e ging van nieuwe industrieën. No November j.l. heeft prof. Gelis Sn» deze meening in duidelijke woon uitgesproken »In tijden van ooi mobiliseert men het heele vi welnu, op het oogenblik zitten volop in een oeconomischen oor en de nood is hoog gestegen hoog, dat de kinderen van werkloozen reeds ondervoed b nen te raken. Nu zou de regee weer alles wat zij heeft aan persor en instellingen moeten mobiliseer om te zoeken naar werk. Mob seeren, door in de verschiller streken van hetland jonge menschi deskundigen op allerlei gebit technisch, financieel, oeconomis sociaal, juridisch, bijeen te breng en hen te belasten met het voo onderzoek om ten spoedigste in streken nieuwe industrieën te stiL) ten. Om hun werkzaamheid te cc dineeren en te voorkomen, dat verschillende provincies mendezi-3 de bedrijven zou stichten, zou ennde' hee este sdag

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2