m EERSTE PÏÏkSTEKDAQ HOLLAND- DUITSCHLAND ">s FÜHÜ VAN HET IUIDEN TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL nieuws. Wiel er_ö aan 60 K.M. KOPPELWEDSTRIJD OMNIUM SPRINT enz OP IES - 43 Woensdag 5 Juni '35. 58e Jrg. Waalwijk, 4 Juni 1935. St. Vincenlius. ne Kruisridders hebben Zpterdag- jjai> wew eenige vrachlaulo's met "moe gaven weien te verzamelen "r°de St. Vincentiusvereeniging, Lrdoor het magazijn dezer ver- .i.iinö beduidend is aangevuld. De '«ping beduidend is aange Luieling is, evenals vorig jaar, een Lot sacces geworden er waren hls weinig gezinnen die achter een. Allen wilden het mooie werk ^eï.J.M.V. heeft zich weer van eD mooie taak gekweten. Kindsheidoptocht. Zondagmiddag trok onder groote .langstelling de jaarlijksche Kinds- .pidoulocht door de straten van de rodne St. Jan. Evenals vorige ren was er aan den stoet bijzon- lere z°r8 besteed, zoodat hij uitste- .e0d voldeed, ook al waren er in ieoenstelling met vorige jaren geen ,°aalwagens bij. Er waren echter eir mooie groepen bij, vooral dank ij de zorg, die hieraan weer als llijd door de Eei w. Zusters van het heiesiagesticht was gegeven. pe harmonie St. Cnspijn bege leidde de lange stoet, die uit niet minder dan 26 groepen bestond. Automatiek. Naar wij vernemen zal de heer M. |C pulles-Heesbeen zijn zaken weer eetiaan uitb eiden. Thans zal hij een lutomatiek gaan bouwen. Dit is inder- laad iets wat onze pla3ts nog te kort N k°De inrichting, die gebouwd wordt /olgens het ontwerp van den heer W. iens. be ooit er uitstekend uit te zien m zal zelfs grooter en mooier zijn dan dergelijke inrichtingen in de meeste plaatsen. De automatiek zal ëbouwd worden naast den v.inkel in en dam, zoodat zij geheel vrij zal laan van de straat en men er dus in^estoord een smakelijk hapje kan lebruiken. Aan de straatzijde zal- een groote ichtreclame de aandacht op de auto matiek vestigen. Nog voor kermis hoopt de heer Pulles z'jn moderne inrichting, die geheel nieuw is voor Waalwijk, in gebruik te kunnen nemen. Naar wij vernemen zal het gemeen tebestuur ter gelegenheid van deze Sterrit naar Waalwijk's middags van 12 2 uur op de kiosk een concert doen geven. H.K. Kookschool, In het St. Theresia gesticht worden door de Eerw. Zusters kookcursussen gegeven, die loopen van begin Sep tember lot eind Juli. De lessen woiden gegeven op Maandag-, Dinsdag, Woensdag en Donderdagavond en bovendien Woensdagmiddag en Zaterdag morgen. Inlichtingen omtrent deze cursus sen, die zoowel de gewone als de betere en de fijne keuken omvatten, worden door de Eerw. Zusters ge geven. Voor sloop verkocht. Aan de haven alhier heerscht op 't oogenblik een heele drukte, daar een 126-tal locomotieven, personen en goederenwagens van de 6 thansin de BBA samenwerkende Brahantsche tramweg maatschappijen, (lie voor sloop verkocht zijn aan de fa. Finns Rijsdijk te Hendrik-Ido-Ambacht successievelijk hierheen vervoerd worden. Zij worden door arbeiders van die firma met steekvlammen gesloopt, verderingeladen in schuiten en naar de plaats van bestemming vervoerd. Het hout. en glaswerk wordt er in de werkplaats te Drunen afgenomen en aan de haven worden ze in groote stukken gebrand, wat een heel interessant werkjeis,ingela den en vervoerd. Winkelsluiting. Op Donderdag en Vrijdag a.s. mogen alle winkels tot 's avonds 10 uur ge opend zijn en op Pinkster Maandag tot 's avonds 8 uur. Patronaat St Cecilia Besoijeri. De jaarlijksche uitvoering van het R.K. Mcisjespatronaót St. Cec lia te Besoijen zal dit jaar gegeven worden op 11 Juni a.s. in de patronaatszaal. Ongeval. Op de lederfabriek der N.V. voorheen H H. Jansen alhier geraakte de werkman H. uit Capelle met zijn hand bekneld tusschen onderdeelen van de wals. Met vrij ernstige kwetsuren aan de hand moest hij naar Dr. L. vervoerd worden. Verkooping. De goederen van den heerScholt alhier, waarvan de toeslag gisteren avond plaats had door notaris Christ in café v. d. Pluijm, zijn opgehouden. Tevoren zijn ze uit de hand ver kocht aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. Het festival te Loon op Zand. Zaterdag en Zondag is het festival ter gelegenheid van hel 25-jarig jubi leum van de harmonie „Concordia"j te Loon op Zand op waardige wijze voortgezet en gesloten. Zaterdagmiddag om drie uur had de officieele ontvangst plaats der deelnemende vereenigngen. Daarbij hield de heer G. v. d. Wil denberg, de voorzitter van het feest comité een toespraak, waarin hij de buitengewone prestaties van „Concor dia" en de andere Lóonsehe muziek gezelschappen huldigde. Naast zijn beste wensehen aan be stuur en leden der Harmonie, feliei- tëerde hij den instruetëur en direc teur óm vervolgens een speciaal woord van hulde te spreken tot de 14 jubilarissen die voor 25 jaren het fun dament hebben gelegd van hetgeen „Concordia" thans is. Bij deze woor den sloot zich de voorzitter der har monie „Coneordia" ten volle aan. Hierna wérd de eerewijn geserveerd, waarna verschillende bestuursleden van deelnemende vereenigingën hun gelukwenschen aanboden. Te ruim 4 uur werd afgemarcheerd naar het feestterrein, waar de Chr. gemengde Zangvereeniging „Halle lujah" uit Besoyen onder directeur v. d. Kolk eenige prachtige nummers ten gehoore bracht. Boxtels Harmonie voerde zeer ver dienstelijk „Les Hugenots" van Meyer beer en een paar pittige marschen uit. Daarna gaven de Liedertafel „Echo der Duinen" onder leiding van haar instructeur Ant. van Baest en de ju- bileerende vereeniging onder leiding van den heer A. A. Groot, een uitste kend geslaagd concert, dat door een aandachtig publiek werd gevolgd. Te circa 1 uur Zondagmiddag wer den de verschillende vereenigi'ngen in de zaal van Coneordia ontvangen. Tij dens deze plechtigheid sprak de voor zitter der jubileerende harmonie har telijke dankwoorden tot het actieve feestcomité, dat zeer veel werk heeft moeten verzetten om het muziekfeest te doen slagen. De voorzitter van de harmonie „St. Jan" uit Baardwijk sprak in wel gekozen bewoordingen de groote ach ting uit die zijn gezelschap heeft voor Coneordia en haar directeur de heer M. van Loon Cz., een der 14 jubilaris sen, die reeds vele jaren „St. Jan" in strueert. Spreker prijst vooral de wijze waarop van Loon bij zijn jon gens op zulke eenvoudige wijze de kennis weet aan te kweeken. Spreker wenschte vervolgens Coneordia en haar directeur nog vele jaren toe en sprak de hoop uit, dat de heer van Loon nog vele jaren zal mogen raee- leiding van Pater v. Vechel. Na den middag om 6 uur plechtig Lof; daarna werd de processie opge steld. In den stoet werd meegedragen het wonderbare beeld van Maria, vele aandels en banieren, prachtige exvo- to's en vele bloemen. Bij de kapel werd een predicatie gehouden. Teruggeko men in de kerk werd het Te Deum aan geheven tot dankzegging en sprak dc ZeerEerw. heer Pastoor een woord van dank aan den HoogEerw. heer Deken en de vele priesters en verder aan de harmonie en aan allen die mede hadden gewerkt tot het welslagen van deze plechtige omgang. DRÜAEN. Üp Hemelvaartsdag werd door de iiaiuiome der jon- gehscongi egalie deelgenomen aan net grooi ualionaal muziekconcours te N ortum-Mullem. Dit concours had voor onze har monie een meer hizoudtre belee- kenis. Het was het tiende concours waaraan deze vereeniging deelnam ondei leiding van den üeer tl. Brok, die thans io jaar den dirigeerstok zwaait over dit corps, dal thans voor de zooveelsle maal bekroond werd met den eersten prijs in de superieuie atdeiling met punten en met lof der jury. Met genoegen en voldoening kan de heer Brok terugzien op de vor deringeu die onder zijn bekwame leiding gemaakt zijn en waardoor deze vueeuiging is uitgegroeid tot een eerste klas keur-coips. Nadat de zware nummers waien uitgevoerd en door de jury was bekend gemaakt dat de harmonie der jongenscongregalie uit Drunen den eersten prijs had behaald, brak een stormactilig applaus los onder het talrijke, enthousiaste publiek. Door de juryleden weiden direc teur en muzikanten geieliciteerd met de prachtige uitvoering. De paukenist, de heer L. Brok, ontving van een der juryleden nog een apart compliment. Op het rapport der jury staande volgende aanleekeningen. Zeer goede leiding 1 Een brillanle reproductie 1 Technisch bewonderingswaardigl Buitengewoon muzikaal en volko men beheerschingl Bravo 1 enz. Als een blijk, van waardeering vermelden wij nog, dat hij hel avond-concert een der jury-leden, de weledele heer Speet, hoogleeraar aan het muziek conservatorium te Amsterdam, verzocht, om het slot nummer 1 he Stars and Stripes forever« te mogen dirigeeren. Dal deze onverwachte eer door directeur en muzikanten op hoogen prijs werd gesteld, laat zich hegrijpen. Deze prachlige pittige marsch 3 1.5 2.9; 0.9* 2.50 2.95 7.50 9.80 1.98 K.N.G. V. Wandeltocht Het avondconcert aangeboden door 'Waalwijks Belang* op Maandag (2en Pinksterdag) 10 Juni a.s ter gelegenheid van den eersten officieelen wandeltocht die in onze gemeente gehouden wordt en georganiseerd is door de Gymnasti k- en Athletiek-vereeniging *S. S. S.« zal worden gegeven doör de harmonie >St. Jan« alhier, die zich voorstelt den vreemdelingen en de verdere bezoekers een prachtig programma te offreeren. Waar deze harmonie door ijverige studie en groote ambitie en goede leiding steeds crescendo gaat, wacht ons dus Maandag een mooie avond. Sterrit en dool hof rit Zooals reeds gemeld zal 23 Juni a.s. de Motorclub Waalwijk en Omstreken weer een sterrit organiseeren naar Waalwijk. De deelname is nu makke lijker gemaakt, doordat men slechts een afstand van 40 K.M. behoeft te rijden. Des namiddags wordt van hieruit een Doolhof rit gehouden, waarbij ver schillende pliatsen in de omgeving moeten worden aangedaan. Des avonds is het prijsui reiken met bal na. Een uitstekend idee is het voor deze sterrit naar 't schoenenland schoenen als prij zen beschikbaar te stellen. Wij wekken fabrikanten op deze origineele rit en tevens reclame te willen steunen, maar ook anderen mogen deze pofiirtg om den vreemdeling nader in kennis te brengen met plaats en omstreken, wel met kracht steunen en een medaille, beker of andere prijs beschikbaar stellen op voorbeeld van Waalwijks Belang, dat z'n medewerking wederom gaarne heeft toegezegd, 't Vorig faar is de sterrit en vossenjacht zoo bijzon der geslaagd, thans mag dit niet minder worden; zeker moet de deelname uit Waalwijk grooter zijn, dat was 't vorig jaar maar poverties. Men houde dus 23 Juni voor dit doel vrij I Paard op liot. Gisteren sloeg nabij het Station het paard van den gemeente- vuilniswagen op hol. Het dier sleeple den zwaren wagen in volle vaart tegen een aantal jonge boompjes, die deerlijk gehavend werden. Ove rigens liep het geval goed af. Dioc. Katholiekendag te Tilburg. De Commissaris der Koningin in Nooid—Brabant, Mr. Dr A. van Hijckevorsel, schrijit in het pro grammaboek van den Katholieken dag: Persoonlijkheid en menigte. Indien de feilen van een tijdsge wricht leiden tot vervlakking en gelijkmaking, zullen heel veel men schen slechts ten koste van zware inspanning hun karakter kunnen verdiepen en hun persoonlijkheid handhaven. Toch is dit dringend noodig, want de gang der wereld wordt door persoonlijkheden en karakters bepaald, dat is: door degenen die in alle opzichten den naam van voortrekkers verdienen. De voortrekkers hebben ter ont plooiing hunner kracht behoefte aan volgers. Zij willen niet enkel weten dat een menigte achter hen staat: zij willen die menigte ook zien. De opperbevelhebber houdt zijn wapen schouw; de herder van een bisdom zijn Katholiekendag. Hoezeer is de maatschappij er mede gebaat, dat voortrekkers met goed inzicht een menigte met goeden wil om zich heen aanschouwen 1 Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressort* erende hulppostkan toren werd gedurende de maand Mei 1935 ingelegd f57375,63. terugbetaald f 59002,66. Het laatste door dat kantoor uitge- even boekje draagt het nummer 16133. GEBR. REINLANDER v. d. HORST KREMERS BAKKER GOMMERS en mondorgels en tot slot werd nog een aanlig luoneeislukje opgevoerd. 1 usscüeii üe bedrijven uuor had eeii algemeene liaclaiie pluals. Um kwart over achl gingen allen zeer voldaan huiswaarts. Zondag na de Hoogmis hield de U.K. Jongen Boerenhand een veigadeiing in de meisjescongregatie. be voorzitter vcrvvelkuniue allen en deelde mede dal deze vergade ring was belegd om le spieken over den Kaluoliekenuag, uie op rü Juni te 'lnnuig woidi gebouueu. Een ingekomen scünjveu werd voorgelezen waarin woiui verzoent um propaganda le maken voor eeu Ümke deelname. De kosien bedragen iü cenl per persoon. Na een korie bespreking gaven 18 deeineineis zieb op. Vervolgens kwam ter sprake het Diocesaan Eucharistisch Congres le Eindüoven op 3U Juni. Besloten weid dal alie leden hieraan zuilen deelnemen. De reis zat gezamenlijk per fiets worden gemaaki. Aan de tramremise zal om 10 uur v.m. worden alge reden. De excursie naar de proefboerderij le Boxiel werd bepaald op deeersie belli van Juli, de juiste dalum zal nog nader worden nekend gemaakt. Na nog eenige besprekingen over het nieuwe boiidsvaaudrl enz. werd de vergadering gesloten met den Chr. groet. Zondag werd in de zaal der meisjescongregatie een algemeene vergadeiing gcUoudeu van ue leden der U.K. bouwvakarbeiders, onder- aideeling van de U.K. VV.V. Na een openingswoord van den voorziller werd bel woord verleend aan den beer de Gier, die een duidelijke rede hield over de nood. zakelijkheid en nut der organisatie. Vei der werd nog bestolen om de conlnbulie te vei hoogen daar de plaatselijke kas niet toereikend is. SPUAN G-CAPELLE. (Vm. Sprang.) Aan het Tlulpposlkanloor alhier werd gedurende de maand Mei voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f3150.59 en terugbetaald 12/00.94. Naar wij vernemen is in den toestand van oud-burgemeester C. G. H. H. Meijer, die sinds eenigen lijd ongesteld was, de taaiste dagen een ongunstige wending getreden. Door het uitvoerend comité voor het op 10 en 15 dezer te houden groot Zang en Muziekconcours ter gelegenheid van het 50 jarig beslaan der Chr. Gem. Zangver. «Excelsior» werken aan„St. Jan". De heer A. A. Groot, instructeur van „Coneordia" complimenteerde vervolgens zijn harmonie met haar grootsch jubilé. Speciaal feliciteerde hij den heer M. van Loon directeur van „Coneordia", die door zijn ken nis en nooit verflauwenden ijver de taak van den instructeur gemakkelij ker maakte. In het bijzonder felici teerde de heer Groot zichzelf, omdat hem de eer te beurt valt instructeur van dit gezelschap te mogen zijn. Te 2 uur werd een muzikale wan deling gemaakt door de hoofdstraat, waarna om ongeveer 3.30 uur het fes tival een aanvang nam, waaraan mee werkten de harmonie „Apollo" uit Kaatsheuvel, de harmonie van den Katholieken Kunstkring uit Oister- wijk, de Kon. Harmonie Orpheus uit Tilburg, de liedertafel „Volharding in Toonkunst" uit Dongen en de harmo nie „St. Jan" uit Baardwijk, de lie dertafel „Bel Canto" en de harmonie „Euphonia" uit Kaatsheuvel. De prijzen bestemd voor de deelne mende vereenigingen kwamen bij lo ting ten goede aan: le 25.Apollo te Kaatsheuvel; 2e ƒ20.St. Jan te Waalwijk; 3e 15.— Volharding in Toonkunst, te Dongen; 4e 10.- Sophia's Vereeniging te Loonopzand. Zeer vele belangstellenden waren Zondag naar Loonopzand gekomen en op het festival- en attractie-terrein was het dan ook een gezellige drukte. We mogen zeggen dat „Coneordia" haar zilveren feest met dit welge slaagd festival op een alleszins waar dige wijze gevierd heeft. ELSHOUT. Vrijdag, de laatste dag der Mei-maand was wel een der druk ste die er geweest is. s Morgens werd eerst een algemeene H. Communie ge houden; om 8 uur algemeene H. Com munie der kinderen met onderwijzers; om 10 uur Solemneele Hoogmis, waar bij het koor de zang uitvoerde onder van Sousa, werd dan ook een waar dig slot van het avondconcert. Het muziekconcours teVortum Mullem, zal bij de leden van de harmonie der jongenscongregatie in aangena me herinnering blijven. De Zeereerw. heeren pastoors Huijbers en de Vocht, heiden oud kapelaans van Drunen kwamen hunne opwachting maken op liet terrein om de harmonie te felici- teeren met het behaalde succes wat door directeur eu muzikanten zeer op prijs werd gesteld. Zondag had in onze parochie de installatie plaats van »De Jonge Wacht«. De dag werd begonnen met een algemeene H. Communie van de Jonge Wachters en hun leider, onder de H. Mis van 8 uur. Onder de predicatie sprak de Zeer eerw. heer pastoor over de beleeke- nis van deze instelling. Na de H. Mis trokken de jongens in hun uniform pakjes, onder tromgeroffel naar het clublokaal. Na den middag had de inzegening en intronisatie plaats van de ver sierde groepkamer, door den direc teur, den Z.Eerw. heer pastoor Goossens. Onder het lof gingen de Jonge Wachters, 40 in getal, met hun bondsvaandel en emblemen mee in de processie. Om 4 uur had in de zaal der meisjescongregatie de plecht'ge aan neming en belofte-allegging plaats, waarhij ook de ouders der leden tegenwoordig waren. Om half zeven kwamen de jon gens met hun ouders wederom bijeen in de feestzaal van de meis. jescongregatie. Hier werden onder leiding van den hoofdleider, den heer P. v. Nistelrooy, eenige spelen uitgevoerd, daarna eenige zangnum mers met begeleiding van blokfluiten Prijzen der plaatsen Zittribune f 0.60 le Rang f 0.50 Midden-terrein f 0.50 2e Rang f 0,30 Zie Wielernieuws. wordt thans flink gewerkt aan de laatste voorbereidingen die tot het welslagen van het concours moeten leiden. Wanneer wij dan ook in den ijver van het comité een voor teeken mogen zien van het welslagen, dan twijfelen wij niet of het concours zal een groot succes worden. Men is thans ook druk bezig met het in orde brengen van het feest terrein in de Ouüe Straat. Als het weer mag medewerken verwachten wij een voor onze plaats ongekende drukte. CAPELLE. Ten hulpostkantore ter dezer plaatse werd gedurende de maand Mei 1935 in de Rijkspost spaarbank ingelegd f6526,84 en terugbetaald f9427,44. Het aantal terugbetalingen bedroeg 32, dat der inlagen 58. De postduivenvereeniging »De Luchtvaart, gevestigd in calé van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude duiven een wedvlucht vanaf Compiegne met den volgenden uitslag: G. Vos le, 4e en 19e; W. Versteeg 2e; Adr. Versteeg 3e; C. Verhagen 5e, 6e en 8e; C. Rosenbrand 7e; Adr. Klootwijk 9e, 11e, 14e en 21e; G. Treffeis lüe; Am. de Jong P2e Adr. Blom 13e en 15e; J. de Meter 16e; J. Versteeg 17e en 20e en A. Bakkeren 18e. Eerste overduifE. Hayerhals. 2— Op Maandag 17 dezer des avonds 8 uur zal het bestuur der Chr. Oranjevereeniging »Het Drie voudig Snoer» op het gemeentehuis te Vrijhoeve-Capelle een vergadering houden met afgevaardigden der plaatselijke muziek- en zangvereni gingen en hoofden der scholen ter bespreking der feestelijkheden bij gelegenheid van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina.;

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5