GEMENGD NIEUWS. Hst a.s. PINKSTERNUMMER doelmatige reclame -k -n n ;n,da op lijp het werk van Tegelen zelf, de geheele bevolking leeft mee passie*. Men verzoekt u in vooral niet te verwachten een gaj >de •len dat artistiek op het hoogste plan Men vraagt er terecht het te be ^en als een uiting van diepe staal Lucht, van groot en diepgeworteld en» kjCqelo°t- n i k°mijfselen beschouwt zijn Passie spel an velf een roeping, het wil door dit spel )1 vei bezoekers stichten door hen de L nSgeschiedenis van Christus in al 'berghl! heerlijkheid en glorie voor te stel- iverluj Gelukkig waken de ondernemers 1v,oor van het spel geen commerci- den (]L onderneming te maken, het blijft ^udt2 roeping voor eiken medespeler en uk v0( eiken plaatsgenoot. Hoe zou het te verklaren zijn dat zoovelen al hun vrijen tijd offeren voor oor dat waan :esd e; zou ei lng itL; vraag*t spel, dat mannen zich de opoffering cho°Xoosten baarden en haren te laten escherUen? II, de succesvolle opvoeringen van de gJ.gie jaren geleden heeft het comité eberejJ |0ten om de spelen voortaan om de an de| jaren op te voeren. Daartoe is een rc§ianente stichting ^Stichting Passie- en Tegelen* in het leven geroepen. r dit jaar is de première Zondag ven, in het bijzijn van tal van hooge itelijpe en wereldlijke autoriteiten van vertegenwoordigers van de Ne- dandsche en buitenlandsche pers. Deze opvoering is een volkomen cces geworden en heeft de door herhaalde publicaties toch reeds .log gespannen verwachtingen verre rerschreden. Het verzoek der onder- ers om de uitbeelding van het teiessissieverhaal niet te zien als een mees ^eeniijrw rk van artistiek begaafden, behoeft ikwijl^rkelijk niet als een verzoek om debejementie te gelden. Men mag dit spel en to^erkelijk door een critischen artistieken dakil bekijken. Zeker men zal er dan object en daar kleine fouten in ontdekken, is teniaar die vallen weg in de innige t vatthoonheid, die uit het geheel spreekt en Wh die ons vier uren lang, ondanks af worcji toe neerstroomenden regen, in vrome 'orstelpanning heeft doen meeleven met het 'g vocjdensverhaal, dat zoo grootsch is dat et oo^t onmogelijk in zijn volle heerlijkheid iseeic an worden ten tooneele gebracht, en mmig-at het een hoogen trap van kunstwaar- :e met-A en een schier volmaakte toewijding an he|n Godsvruchtige overgave der spelen oorstejen eischt wil de uitbeelding niet tot lefuliln feitelijke onteering worden ;rgadejVoor een groot gedeelte wordt het engenLl uiteraard gedragen door de Christus- et geluur en men is in Tegelen zoo ge- ikk/g geweest daarvoor een eevoudigen ïn, ditverkman te vinden, die deze rol op reintjajtstekende wijze vervult en die in al W. ei-ijn eenvoud een heiligen glan6 over elken-p spel weet te leggen, inden Enkele momenten hebben een bijzon- üe infer diepen indruk op ons gemaakt, en daijjel op de eerste plaats het prachtige enW'^fereel op den Kruisberg, nadat bij den geheei(ruisweg langs alle zijden van het ïet elkponeel het volk is aangestroomd, dat ïjaren3ngzaam en onzichtbaar weer afvloeit len ir. s het groote gebeuren der kruisiging vegen-ich voltrokken heeft, totdat alleen Maria, ohannes en Magdalena onder het kruis verblijven. Dit was wel het prachtigste taaltje van massaregie uit het geheele pel. Dan is er het heerlijke stille mo- nent der verschijning van Christus aan Aagdalena, het verraad en de wroeging an judas welk een prachtfiguur ie Judas! de verloochening en het erouw van Petrus'. En hoe hebben lie spelers zich ingeleefd in hun rol, 10e doen allen de speciale karakter- rekken naar voren komen De verbinding tusschen de verschil ende toneelen vormen de reien, met welluidende, zingende stem voorgedra gen in den prachtigen tekst van pastoor |i A. van Delft. Vol schoonheid is het glorieuze slot len. als de rei vol ingehouden jubel het at je. Paaschlied »Victimae Paschali* zingt, laatsje Moge het Tegelsche Passiespel in heel ons land de waardeering vinden, die het om zijn groote schoonheid en zijn vrome doelstelling verdient, en mogen vele bezoekers in het prachtige openluchttheater van Tegelen dezen zo mer groot kunstgenot en innige vroom heid vinden. In het Zuiden is dan eindelijk de be slissing gevallen. Roermond was in eer- ste-klas-vorm en sloeg Middelburg op eigen terrein met liefst 30- Willem II kon met inspanning van haar laatste krachten van Palemig winnen, maar deze uitslag mocht de Tilburgsche club, die nog vorig jaar meespeelde om het lands kampioenschap, niet meer baten, zoodat zij gedoemd is het volgende seizoen in de 2e klasse te spelen. B. eo e we. ;n tijd en. lienen e hee zeker in, in Wilgen i ver rijpen jimte. len. siespel plaats jch de ;geven nschte edurfd s voe- pgang roemd Ober- dade- Tegel' len in ?leken spelen in het om Is rdt op :hoon. i ver- Ober- ïleken Dnver- voor nende ïdurfd is het zelf, CDflDT geeft U een uitstekende gelegenheid tot in WAALWIJK en de Langstraat. De 21-jarige Johanna v. d. Boom uit Kaatsheuvel is door den 23-jarige jongeman J. v. B., eveneens uit Kaats heuvel, met wie zij vroeger omgang heeft gehad, door revolverschoten zeer ernstig gewond. Het drama vond plaats op den pro vincialen weg naar Tilburg in de laan nabij 't bekende café „de Financiën". De dader had eerst in dit café ver toefd en ontmoette daarop het meisje, dat in gezelschap van haar zuster en twee vriendinnen was. Hij heeft het meisje gevraagd weer met hem uit te gaan, doch zij wilde hiervan niets weten. Van B. is toen weggegaan, en per fiets naar Kaatsheuvel gereden, en heeft daar thuis een revolver ge nomen. Zijn vader had machtiging dit vuurwapen in huis te hebben. Van B. is toen onmiddellijk naai Loon terug gefietst waar hij het meis je weer op den provincialen weg ont moette. Hij herhaalde zijn verzoek, doch toen het meisje opnieuw weigerde trok hij plotseling zijn revolver en loste een drietal schoten, waardoor het meisje in den rug getroffen werd. Bijna onmiddellijk viel mej. v. d. B. bewusteloos neer. Juist op dit moment passeerde een autobus met muzikanten uit Oister- wijk, die onmiddellijk stopte. De mannen wisten den dader, die op de vlucht wilde slaan te grijpen, zoodat hij onmiddellijk door de politie kon worden gearresteerd en naar Kaats heuvel worden overgebracht. Intusschen was Dr. Smals spoedig georriveerd. Hij achtte het raadzaam het meisje onmiddellijk naar het St. Elisabethsziekenhuis te doen over brengen, doch dit geschiedde niet dan nadat aan het slachtoffer geestelijken bijstand was verleend door Aalmoe zenier Majoor Huijs, die juist per auto op weg van Waalwijk naar Breda pas seerde. De toestand van de getroffene is hoogst zorgwekkend, een der rug wervels is door het schot geraakt. Omtrent den juisten toedracht Van het gebeurde verklaarde een der vriendinnen van mej. v. d. Boom het volgende Omstreeks kwart over zeven ont moette ik op den straatweg de mij welbekende Johanna v. d. Boom, die vergezeld was van eenige vriendin nen. Even later passeerde J. van B. die in de richting ging waarin ik zoo even Johanna v. d. Boom had zien weggaan. Later vernam ik dat zij een onderhoud heeft gehad met v. B. Ongeveer acht uur keerde ik met mijn vriendin ongeveer op dezelfde plaats terug en ontmoette toen weder Johanna v. d. Boom en de andere meisjes. Wij stonden even te praten toen in de verte v. B. aan kwam tiet- sen. Die stapte bij ons af en vroeg Jo v. d. Boom even te spreken. Daar om liepen wij een paar passen door. Ik hoorde nog dat v. B. aan het meisje vroeg of hij haar vijf minuten kon spreken, waarop deze ontkennend antwoordde. Toen zei v. B.: „Wil jij mij dan niet meer" en Jo v. d. Boom hoorde ik nog antwoorden: „Neen, ik wil jou niet meer; ik wil jou nooit meer". Toen zag ik dat v. B. plotseling in zijn binnenzak greep, en met een mij niet bekend voorwerp in de richting van Jo v. d. Boom zijn arm bewoog. Een korte knal klonk en toen stoven wij verschrikt uiteen terwijl ons vriendinnetje op den weg ineen zakte. Op het angstgegil van (le meisjes en op 't hooren van de schoten,, snel den van alle zijden menschen toe. Uit een autobus, waarin een van het festi val terugkeerend gezelschap, waren verscheidene muzikanten gekomen. Een hunner sloeg in dolle woede met zoo'n harden slag zijn instrument op het hoofd van den dader, die inmid dels tevergeefs geprobeerd had op zichzelf te schieten, dat (leze versufte. Daarvan werd gebruik gemaakt om hem op den grond te werpen en in bedwang te houden. Het vuurwapen was echter niet meer op den man ge vonden. Aan toesnellende manschappen van ïijks- en gemeentepolitie werd de da der uitgeleverd. Van alle zijden drong een massa publiek van het nabije feestterrein toe. Zoowel het slachtoffer als de da der en hun beider familie staan te Kaatsheuvel zeer gunstig bekend. Over het onderzoek wordt medege- deeld, dat daarbij is komen vast te staan, dat het meisje op Hemelvaarts dag reeds met een anderen jongeman was uitgeweest en op dezen dag zou v. B. haar al met een revolver be dreigd hebben. Het meisje zou zelf alle inlichtin gen weigeren, zoowel tegenover de po litie als tegenover haar vriendinnen. Begrijpelijkerwijs was er in Loon en in Kaatsheuvel Zondagavond toen het gebeurde bekend werd algemeene verslagenheid, algemeen was men zeer begaan met de betrokkenen. Met genoegen kunnen we mededee- len, dat de toestand van Mej. Jo v. d. Boom die Zondag j.l. te Loonopzand door een revolverschot getroffen werd momenteel veel verbeterd is. Gister middag is operatief ingegrepen en heeft de toestand zich dermate gewij zigd, dat kans op een volledig herstel niet uitgesloten is. In kanaal gereden en verdronken. Een tragisch ongeluk is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, zon der dat iemand het bemerkt heeft on der de gemeente Aduard gebeurd. De 28-jarige ongehuwde auto-han delaar, de heer J. P. Rijken uit Gro ningen is met zijn auto door onbe kende oorzaak in het nieuwe kanaal gereden en verdronken. Zaterdagochtend zagen arbeiders, die naar hun werk gingen, in het ka naal vlak bij Aduard een auto liggen met de koplampen nog aan. Zij waar schuwden direct de politie, die on middellijk een onderzoek instelde. In den wagen werd het lijk gevonden van een jongeman. De wagen werd daarna gelicht. Hoe de auto in het water is terecht geko men en wanneer weet nien niet. De wagen is niet geslipt, doch regelrecht het water ingereden. Het is op deze plek niet bijzonder donker, en men vermoedt dat de jongeman die op den terugweg was naar Groningen, in slaap is gevallen, doch zeker is het niet. Het is mogelijk dat het ongeluk reeds omstreeks middernacht is ge beurd, doch ook dit is niet met zeker heid te zeggen. Men zal begrijpen welk een ontstel tenis dit bericht in plaats en omge ving teweeg bracht, toen weldra bleek dat het ongelukkige slachtoffer, die een garage- en auto-handel had in Groningen, de jongste zoon was van een der meest geziene inwoners ld, De eindstand luidt: Rëermond 6 4 1 1 20—9 9 Willem II 6 3 2 1 12—9 8 Middelburg 6 1 3 2 88 5 Palemig 6 0 2 4 1024 2 Ook WSC heeft het niet kunnen bol werken en zag door een 10 nederlaag op eigen terrein tegen Leerdam zijn kan sen vervliegen, waardoor Waalwijk zijn 2e klusser verliest. E.S.V., dat TOP sloeg, maak nu de beste kans op promotie, doch mocht deze club haar laatsten wed strijd .tegen WSC verliezen, dan zou het op een beslissing tusschen E.S.V. en Leerdam moeten aankomen. De stand is: E. S. V. Leerdam W. S. C. T. O. P. 0 1 0 2 1 2 1 5 15—7 15—9 10—11 9—22 VOETBALSPORT. K.N.V.B.-Competitie. P.S.V. bijna kampioen. Go Ahead wint van Ajax. Roermond neemt Willem ll's plaats in. W.S.C. degradeert. Zondag had de beslissing om het landskampioenschap kunnen vallen, mits Ajax van Go Ahead gewonnen had. De Deventenaren hebben echter hun kleine lansje weten te behouden. Het is. echter 'eer onwaarschijnlijk dat zij P.S.V., dat Zondag met moeite van Velocitas won, nog zullen inloopen. De stand is nu: P. S. V. Go Ahead Ajax l'elocitas D. W. S. 6 5 1 0 21—10 11 3 2 1 11—10' 8 7 3 0 4 8—10 6 6 2 1 3 10—8 5 7 0 2 5 3—15 2 WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.Leerdam 01. Het pleit is beslecht. W.S.C- heeft het in den degradatiestrijd moeten afleggen tegen de 3e klasse kampioenen. Tot Zon dag hadden we niet durven denken dat het met de zwarthemden zoover zou ko men. Altijd hadden we nog hoop dal het oude vuur weer in hun ploeg zou terug- keeren en dat zij zich door de moeilijke degradatie-ronde zouden kunnen heen- slepen. Het mocht niet zoo zijn en WSC is genoodzaakt het volgende seizoen weer in de 3e klasse af le dalen, waardoor het resultaat van ettelijke jaren moeizamen strijd is teniet gedaan. Het is nu niet het oogenblik om te gaan speuren naar de oorzaken, die ertoe geleid hebben dat WSC in deze degradatie-competitie ver beneden haar kracht gespeeld heeft. De twee seizoenen van hard ploeteren tot midden in den zomer om de plaats in de 2e klasse te behouden, zullen daaraan wel mede schuld hebben. Na die lang gerekte seizoenen treedt meestal 'n soort voetbal-beuheid in. Hoe de spelers indi vidueel ook willen, de troef is er uit! We zien het bij zoovele clubs, die enkele verlengde seizoenen achter den rug heb ben Willem II is een markant voor beeld. Vorig jaar behoorende tot de drie besten in den lande, degradeert deze oue club thans naar de 2e klasse. Inmiddels behoeft deze degradatie voor W.S.C. in het geheel geen catastro phe te beteekenen, indien spelers en lei ding in den ongetwijfeld moeilijken tijd die komen gaat, maar den hechten club- band weten te behouden. Dat is de groo te factor, waaraan het misschien thans gehaperd heeft. Dan is het zelfs niet onmogelijk of onwaarschijnlijk, dat deze band juist door den moeilijken strijd versterkt wordt en dat WSC straks na een of enkele jaren verblijf in de 3e klasse weer terug zal keeren in de oude omgeving, een terugkeer die door alle echte Waalwijksche voetballiefhebbers zal worden toegejuicht. In de ontmoeting van j.l. Zondag is de onproductiviteit van de zwarte voor hoede weer eens duidelijk aan den dag getreden. Hadden de W.S.C.-ers eenige doortastendheid in hun spel weten te leggen, dan hadden zij ruimschoots kun nen winnen. Voor de rust speelde WSC zelfs een goede partij, de beste wel uit de geheel degradatie-ronde, maar on danks dit kon de thuisclub geen enkel punt maken. In deze periode was WSC gedecideerd sterker, maar als het op doelpunten aan kwam, was het steeds het oude lied. Nu dient erbij gezegd, dat de zwarthemden er niet veel fortuin bij hadden, ettelijke malen suisden schoten vlak naast het Leerdamsche doel of ketste de bal legen paal of lat. Ook Leerdam slaagde er voor de rust niet in doelpunten te maken, of schoon haar voorhoede zich verschillen de goede kansen wist te scheppen. Toen een geweldige regenbui het spel eenigen tijd had onderbroken, scheen WSC de kluts kwijt te zijn geraakt. Na dien tijd wilde er bij de zwarthemden schier niets meer vlotten. Daar kwam bij dat de zwarthemden na de rust hun aan voerder moesten missen, wat een zeer groote handicap was. Tot 10 minuten voor het einde bleef de stand gelijk, doch toen zag de rechtsbin nen der gasten kans om met een prach tig boogschot het eenige doelpunt te sco ren. WSC stelde alles in het werk om den stand nog gelijk te maken en in de laatste minuut kreeg zij daartoe nog een prachtige kans, die echter jammerlijk ge mist werd. Daarmede was het lot van W.S.C- heslist. W.V.V. BLAUW-WIT. Blauw-Wit speelde Zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen den 3en kl- K.N.V.B. Capelle, die na ongeveer 25 mi nuten spelen gestaakt moest worden we gens de regen. Deze 25 minuten zijn heel spannend) geweest, want binnen de 5 minuten had Capelle de leiding. Blauw- Wit kwam nu aan het woord en aanval op aanval volgde op het Capelle-doel tot dat de linksbuiten den bal toegespeeld kreeg en den gelijkmaker kon scoren. Direct na den aftrap was Blauw-Wit weer in de meerderheid- De rechtsbin nen loste op 20 meter een schot, dat te gen de bovenlat kwam- Drie spelers stormden toe, doch Capelle kon ten kos te van een co(rner redden. Inmiddels scheen Pluvius in een minder goed hu meur te zijn. De scheidsrechter staakte den wedstrijd- Het was wel jammer, daar het een spannende strijd geworden zou zijn. I. V. C. B. R.K. Nederland slaat R.K. België. Het honds-elftal der R.K. Nederland- sehe voetbalorganisatie heeft Zondag te Heemstede met 6—2 het Belgische Ka tholieke elftal verslagen. De Nederlanders waren veel sterker dan hun tegenstan ders, ofschoon dit niet de beste wedstrijd was van het LV.C.B-elftal. De competitie. Zondag werd alleen gespeeld de ont moeting SDOUCKolping, waarin Kol- ping de Oosterlingen door een stevige 52 overwinning op de laatste plaats vastnagelde. Thans resten nog te spelen de wed strijden: HBCSDOUC; Volendam Kerkrade en KolpingVolendam. WAALWIJK. R.K.V.V. H.E.C. Met een geflatteerde 72 overwinning is de Zwaluw naar huis gevlogen. Zeker, HEC verdiende de nederlaag, doch niet met deze cijfers. Voor de rust was het aanvankelijk de Zwaluw dat den toon aangaf- Spoedig hadden zij den stand op 02 gebracht. HEC speelde in deze pe riode wederom veel te kort, niet zoodra werd het spel flink opengegooid of het succes kwam; kort achtereen doelpuntte Han tweemaal, zoodoende den stand op 22 brengend. Er werd toen beslist goed gespeeld door HEC, wat zij tot aan (ie rust volhield. Tijdens de rust ontlastte zich een ge weldige regenbui boven het HEC-terrein die het veld uiterst glad maakte en het spel zeer bemoeilijkte. Toen weer begon nen werd regende het nog flink, wat de HEC-ers leelijk parten speelde. Alle ver band was uit de HEC-ploeg verdwenen, het plaatsen was abnormaal slecht, de spelers konden den bal bijna niet meer wegwerken. De Zwaluw wist zich beter aan de omstandigheden aan te passen. HEC verviel bovendien wederom in haar oude fout, het veel en veel te korte spel- De Zwaluw hield het spel flink open en hieraan is het te danken dat zij flensen nog vijfmaal konden passeeren. Het is wederom een goede oefenwedstrijd ge weest voor HEC. en naar we hopen ook een goede les. De jongste HEC-ertjes hebben beter gewerkt dan hun oudere collega's. Met niet minder dan 100 wisten zij te win nen van Quick, Waalwijk. Het was wer kelijk een lust hen te zien spelen, vooral de voorhoede speelde prachtig samen. Er zullen echter nog wel zwaardere wed strijden komen in dit tournooi. HEC-ers, maar dan den moed er in gehouden hoor. Dan laten zien dat ge ook voetballen kunt. Heden, Woensdagavond, begint voor HEC 2 de na-competitie. Hieraan doen mede de verschillende vereenigingen uit Waalwijk en Kaatsheuvel, o.a. Hercules, WVB, HEC, DES 2, enz. Hedenavond gaat HEC 2 op bezoek bij DES 2 in Kaatsheuvel. We zijn benieuwd naar den uitslag van deze eerste ontmoe ting. HEC-ers, volhouden hoor, denkt er aan: een goed begin is het halve werk. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Hadden de Boys hij hun eersten neder laagwedstrijd tegen Dongen niet veel medewerking van Pluvius, ook bij den tweeden wedstrijd heeft het weer niet erg medegewrkt, om veel volk langs het lijntje te brengen. Toen men ongeveer 20 minuten aan het spelen was, kletste de regen hij slroo- men neer. In deze 20 minuten hadden beide par tijen elkaar goed partij gegeven. Jan van Arkel bleek technisch beter te zijn onderlegd dan de Boys, welke deze tekortkoming echter ruimschoots (loor hun vurig spel vergoedden. Ammerzoden behaalde met 32 een welverdiende overwinning, maar van (je jeugdige Boys is het een fraai prestatie om dezen sterken len klasser zoo goed partij te geven. Twee Boys-combinaties speelden een aardigen voorwedstrijd met als uitslag 'n 11 gelijk spel. Op Zondag 16 Juni komt de derde te genpartij n.I. Juliana uit Oosterhout. Ook dit is een sterke tegenstander. We komen hier nog nader op terug in dit blad. R.K.V.V. Be Ready. Zondag j.l. speelde Be Ready onder enorme belangstelling een gecostumeer- de Missie-wedstrijd, waarvan de haten ten goede komen aan de H. Missie- wedstrijden beginnen om 7 uur. Bossche Wielerbaan. A.s. Zaterdag worden op de Bossche Wielerbaan weer wedstrijden tusschen de groote internationale kopstukken verre den. Deelnemers zijn o.a.: Scherens, Rich ter, v. Egmond, Pijnenburg, G. Leene, v. d. Linden, v. d. Heuvel, Oszmella, Iluij- brechts en bovendien een groot aantal der beste amateurs. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Waalwijksche Concoursbond. De Waalwijksche Concoursbond hield Zondag 2 Juni een wedvlucht vanuit Compiegne. Los 9.10 uur. Wind Z-W. In concours 126 duiven. Afstand 298 K.M- Aankomst le duif 1.62 uur; laatste 1.45.13 uur. De prijzen werden behaald als volgt: L. Leijten 1; M. Vrijhoeven 2, 5, 11; Th. van der Geld 3, 18, 19, 27; J. van Veldhoven 4, 41; J. Schoemans 6, 20, 28; J. Kipping 7. 24; L. van Gelder 8; A. Stam 9, 30; H. Knippels 10, 13; A. van Eijek 12, 33; C- Hamers 14; K. Broumels 15; J. van den Houdt 16; J. van Bladcl 17; P. Schoemans 21. 31, 39; A. de Pef- fer 22; A. Bakkers 23; A. Verhoeven 25; C. Witlox 26, 34; H. Pullens 29; A. Stok- wielder 32; J. Verhagen 35, 37; D. van den Boomgaard 36, 38; Fr. Schoemans 40; J. Leijtens 42; Th. van der Geld 1ste overduif. Uitslag van de wedvlucht vanuit Chateauroux. Duiven los 8.40 uur. In concours 68 stuks. Afstand 595 K.M. Aankomst le duif 4.19.57 uur, laatste 5.48 59 uur. De prijzen werden behaald als volgt: C. Broumels 1, 7, 23; C. Verhulst 2, 4; C. Hamers 3, H. Pullens 5; G. Schoemans 6; J. Schoemans 8, 16; Th. Duivenkam 9, 17; J. Verhagen 10; W. van Bokhoven 11; A- (le Leijer 12; J. van Veldhoven 13, 21A. Stokwiekler 14, 19; A. van Hilst 15 J. Kipping 18; M. van de Griendt 20; L. van Gelder 22. J. van Bladel le overduif. Donderdag inkorven voor Dourdan. DRUNEN. Zondag j.l. hield de postduivenvereeni- ging De Postduif, gevestigd in café A. v- d. Geld een wedvlucht vanuit Orleans. Afstand 481 K.M. De prijzen werden behaald als volgt 1, 3, 8 Gebr. v. Rovensteijn-Elshout; 2, 4, 5, 12 P. Willemse; 6, 11. 14 F _v. Hul- ten-v. d. Hoven en van Halder; 7, 15 H. van Breugel-Stiphout; 9 P. H. Maas; 10, 13 W. Viveen-van Ravensteyn. Aankomst eerste prijsduif 12.40.16 uur, laatste prijsduif 1.57.5 uur. Speciaal Gebr. v. Ravensteyn-hlshout- Het kampioenschap werd behaald door Gebr. van Ravensteyn-Elshout. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Dourdan. Afstand 423 K M. Inkorven Donderdagnamiddag van 7-8 uur. Jammer trad de regen als spelberker WIELERSPORT. WAALWIJK. Een HollandDuitschland ontmoeting. De Waalwijksche Wielerbaan blijkt zich de goede gewoonte eigen te hebben gemaakt om steeds betere programma's te gaan brengen; een gewoonte intus- schen die zeer zeker te loven is, en wel omdat er voor wielersportliefhebbers is te genieten van steeds spannender wed strijden, maar vooral ook omdat het al gemeen belang er mee gediend wordt- Elke gemeente tracht door alle mogelijke middelen volk tot zich te trekken, om dat de neringdoenden, die in vele ge vallen behoefte aan omzet hebben, daar directe voordeden aan hebben, terwijl bovendien de gemeentekas niet onbe langrijk wordt versterkt en in dit ver band bezien is het werk der Waalwijk sche Wielerbaan van niet geringe betee- kenis. Bovendien past zij zich geheel aan den tegenwoordigen toestand aan. Rekening houdend met de vele kleine beurzen heeft zij de entreeprijzen zoodanig laag gesteld dat zelfs voor de minst financieel ster ken een toegangskaart verkrijgbaar is, en als nu het weer maar mee wil werken, dan wacht Waalwijk den eersten Pink sterdag weer iets bijzonders. Bezien wij het programma, dan blijkt, dat ook daar wat variatie in gebracht is. Er wordt nJ. een omnium verreden tusschen de Duitschers Gebr. Reinlander en P. v. d. Horst-van Amelsfoort, die zeer spannend belooft te worden. Verder staan op het programma eenige sprintseries tusschen Bossau, Kremer, Bakker, Kremers en milieu, pure sprin ters dus aan start, maar bovendien vier Tilburgers, die elkaar de overwinning nooit zullen gunnen, en dat hier gevoch ten zal worden staat als een paal boven water. Dan de groote 60 K.M. koppelwedstrijd waarvan nog in de verste verte niet is te zeggen, wie bij voorbaat als overwin naar kan worden aangewezen. Wij zijn ten zeerste benieuwd. Rest ons nog te vermelden, dat de re geling der plaatsen thans zoodanig is, dat de wanorde, die by vorige wedstrij den bestond, thans geheel is voorkomen. W.W.C. Excelsior. Hedenavond worden op de Waalwijk sche Wielerbaan weer clubwedstryden der W.W.C. Excelsior verreden. Er staan verschillende nummers op het program, die ongetwijfeld veel spanning zullen geven, zoodat men van een bezoek aan deze onderlinge wedstrijden geen spijt zal hebben. Er zal wel weer fel en met geestdrift gestreden worden. De MOORDAANSLAG TE LOON OP ZAND. Meisje ernstig gewond. Een droevig feit heeft Zondagavond tijdens de muziekfeesten te Loon op Zand plaats gehad.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7