Naar BRUSSEL A. Mulders-Sars WIJ SAVEN GEEN GELEGENHEID. H. KLUMPERS WINKELS NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. KANTONGERECHT AGENDA'S. PÜATSÈF berichten. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN DAMES REISBUREAU „MUSA-EXPRESSE" f 2.50 per persoon Binnenland. Gemengd Nieuws. GEVRAAGD Grootestraat 252 - WAALWIJK. Vught, ter bijzetting in het familie graf. in de parochiekerk werd de zegen gegeven, waarna de lijkstoet onder klokkengelui grafwaarts trok. üp de lijkkist lag een kruis van witte rozen. Behalve de familieleden vormden vele autoriteiten, notabelen en ge- noodigden den lijkstoet, vooraf ge gaan door koorknapen met kruis. Aan de poort van het kerkhof werd de lijkbaar opgewacht door pastoor Goossens met kapelaan Vogels door wie de absoute werd verricht. Burgemeester mr. H. Loeff dankte voor de groote deelneming. De belangstelling van Drunen's inwoners was bijzonder groot. Donderdag a s. wordt alhier een plechtige lijkdienst gehouden om tien uur. Zij ruste in vrede. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 9 Aug. 1935 des n.m. ten halfzeven uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven en 'toelating nieuwgekozen raadsleden. 3. Beschikking op bezwaarschrif ten tegen aanslag in het schoolgeld 4. Voorstel van B. en W. tot on bewoonbaarverklaring van dc wo ning gelegen op »het Hoog» plaat selijk gemerkt no. 106 wijk Nieuw- kuijk. 5. Voorstel van B. en W. tot wij- ziging van de verordeningen op de heffing en invordering van vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 6. Voorstel van B. en W, tot het intrekken van diverse verordeningen van voormalig Nieuwkuijk en He- dikhuizen en tot toepasselijk ver klaring van diverse verordeningen van Vlijmen. 7. Wijziging van de begrooting 1935. SPRANG-CAPELLE. (Voormalig Sprang) De leden der Chr. Gemengde Zang- vereeniging «Excelsior* alhier zullen op Donderdag 15 Augustus a.s. per auto bus een plezierreisje maken naar Brus sel voor een bezoek aan de Wereld tentoonstelling. Door het bestuur van den Ring Capelle en Omstreken van den Bond van Ned. Herv. 1- V, is aan den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle toestem ming verleend om tijdens de pauze op het landdagterrein a.s. Zaterdagmiddag bloempjes ten verkoop aan te bieden ten bate van het steunfonds voor werk- loozen van den Chr. Besturenbond. Wij wekken de bezoekers op de verkoopsters niet teleur te stellen, maar allen een bloempje voor dit goede doel te koopen. VRIJHOEVE CAPELLE. Men schrijft ons Aangaande het houden van Volks spelen op Koninginnedag vernemen wij nader, dat vroeger gegeven berichten door een misverstand niet geheel juist zijn geplaatst. Thans vernemen wij uit zeer bevoegde bron, dat na enkele vergeefsche besprekingen der verschil lende vereenigingen, de Edelachtbare Heer Burgemeester van Sprang Capelle het voorstel van een der vereenigingen heeft aanvaard en het initiatief tot het bijeenroepen eener gemengde feest commissie heeft overgenomen, waaruit volgt dat de leiding alsdan ook bij genoemden burgemeester berust. In verband met diens huwelijk, bracht het fanfarecorps «Sirena4 een serenade bij het werkend lid den heer H. J. Vos in de Korte Nieuwstraat, hetgeen begrijpelijkerwijs veel volk op de been bracht. Naar we vernemen zullen de Chr. Gem. Zangvereenigingen «Halleluja5 en «Excelsior» geheel belangeloos hunne medewerking verleenen aan het te organiseeren Oranjefeest op Zaterdag 31 Augustus a.s. RAAMSDONKSVEER. Gedu rende Juli passeerden 1692 op- en afvarende vaartuigen met een totaal inhoud van 215374 ton de Rolbrug over de Donge alhier. Zondag zal in de Veersche Herv. Kerk des morgens leesdienst worden gehouden, terwijl des na. middags in de Dorpsche Kerk hoopt op te treden Ds. Cupérus. Bij het Donderdag 1 Augustus j.l. gehouden examen door de R.K. Vereeniging ter bevordering van het Industrie onderwijs »St. Anna« te 's Hertogenbosch, slaagden voor Coupeuse de dames M. van Helvert en A. Vorstenbosch, beiden uit Raamsdonksveer. De geslaagden genoten hun op leiding aan de Modevakschool St. Theresiagesticht te R'veer. Met ingang van 1 October a.s. is benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool te Geertrui, denberg, mej. Adra. van Beek van Raamsdonksveer. In de dezer dagen gehouden vergadering van de Oranje.Vereeni ging, is besloten weer groote Oranje feesten te houden op Zaterdag 31 Augustus a.s. Met de collecte aan de huizen der ingezetenen zal Dinsdag 6 Augustus a.s. werden aangevangen. De autotocht voor ouden van dagen zal hoogstwaarschijnlijk wor den gehouden op Donderdag 29 Augustus a.s. Door de hengelaarsvereeniging »Het Voorntje«, gevestigd in het clublokaal bij J. J. Joore aan de Centralestraat, zal op Zondag 11 Augustus a.s. een groot nationaa hengelconcours worden gehouden. Het aantal deelnemers bedraagt reeds meer dan 1Ü0, het is te ver wachten dat dit aantal nog aan. merkelijk zal stijgen. Liefhebbers van hengelsport kunnen zich nog opgeven in het clublokaal en bi den secretaris der vereeniging den heer Ant. Magilsen tot en met Zaterdag 10 Augustus a.salsdan sluit de inschrijving. Prachtige prijzen, bestaande uit huishoudelijke artikelen, zijn be schikbaar gesteld, benevens een schitterende zilveren beker voor die vereeniging die met het grootst aantal deelnemers aan het concours deelneemt. Bovendien als vaandel- prijs een zilveren beker en verder als pi ijs een zilveren medaille voor den oudsten deelnemer. Het vertrek zal plaats hebben na de Hoogmis, in optocht trekt men met twee tamboers voorop van het clublokaal naar de Maas te Keizers- veer. Wanneer het weer wat meewerkt, belooft het a.s. Zondag een groote drukte te worden. In de Zaterdag 3 Augustus j.l. gehouden raadsvergadering is tot gemeente-secretaris en tot le ambte naar van den Burgerlijken Stand met algemeene stemmen benoemd de heer A. A. M. Kieboom, adjunct commies le klas ter Provinciale Griffie van Noord-Brabant te's Her togenbosch. Tot Secretaris-Boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur is in de Zaterdag 3 Augustus j.l. gehouden raadsvergadering met algemeene stemmen benoemd de heer J. J. M. Schoenmakers, ambtenaar ter secre tarie alhier. Gemeenteraadsverslag in 't volgend nummer. WASPIK. A.s. Zondag onder het Lof zal in de parochiekerk de plechtige aanneming plaats hebben van de leden der K.J.V. en K.J.M. De voorbereidende oefeningen zullen aanvangen Donderdagavond. Voorden vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 12 run deren, 32 varkens en 1 kalf. Gemeenteraad De leden van den Raad zijn uitgenoodigd tot bijwoning van een openbare vergadering van den Raad der gemeente Loonopzand, te hou den op Woensdag 7 Augustus, des namiddags om 7 uur. Agenda 1 Vaststelling notulen vorige vergadering. 2 Ingekomen stukken. 3 Installatie van den heer A. J. van Riel, als nieuw benoemd lid van den Gemeenteraad. 4 Benoeming van 'n Wethouder. 5 Schrijven van M. v. d. Abeelen te Loonopzand, waarbij deze ver zoekt de aanschrijving te willen annuleeren, welke hem, overeen komstig de Woningwet, door B. en W. is gezonden inzake verbetering zijner woning. 6 Vaststelling kohier Straatbe lasting. 7 Voorloopige vaststelling der gemeenterekening over het jaar 1934 met de .daartoe behoorende bedrijfsrekeningen en de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. 8 Schrijven van de Directie der Schoenfabriek »Martino« te Kaats heuvel, houdende verzoek aan de gemeente haar te willen verkoopen het achterste gedeelle van 't achter het gemeentehuis gelegen terrein, ter grootte van plm. 700 M2 of zoodanig gedeelte, als de Raad zal goedvinden te besluiten. 9 Voorstel tot wijziging van de veldwachtersverordening dezer ge meente. 10 Adres van de autohouders in deze gemeente verzoekende om voor den grondslag »Motorrijtuigen« voor de heffing van de Personeele belasting, den wettelijken norm van f2per flOJO.waarde, te willen aanleggen. 12 Wijziging der gemeente— begrooting en de bedrijfsbegrooting voor het dienstjaar 1935. rechterzijde van den weg op een bocht in den weg Sprang-Waalwijk. Uitspraken F. M. v. D. arbeider te Waalwijk, die ondanks herhaalde waarschu wing zijn rentekaart niet had inge leverd werd veroordeeld tot een geldboete van f5,sub. 5 dagen hechtenis. J M. K., chauffeur te Sprang kreeg f 10,boete subs. 10 dagen hechtenis wegens het niet houden van de WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »De negende gast». Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop «Met voorbedachte rade».| Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Het conflict in de Sigarenindustrie. Het scheidsgerecht in zake het arbeidsconllict in de Nederlandsche sigarenindustrie is in zijn uitspraak tot de conclusie gekomen, dat een loonsverlaging niet ten volle is af te wijzen, doch gepaard dient te gaan met maatregelen ter verbetering van den ecpnomischen toestand in dit bedrijf. Bouw van 34 boerderijen in den W ierin g erm eer. De directie van den Wieringer meerpolder heeft aanbesteed den bouw van 34 boerderijen in den Wieringermeerpolder en deze opge. dragen aan den laagsten inschrijver T. Camerling aannemer te Dordrecht in totaal voor de som van f409.500. Nederlandsche rondvlucht 1935. Volgens de voorloopige opgaven en aanmeldingan zal de iuchtkara- vaan der rondvlucht 1935 op 23 en 24 Augus.tus a.s. uit ongeveer 80 vliegtuigen bestaan, waaronder zeven van de luchtvaartafdeeling Soester- berg, vier van de marine luchtvaart, dienst, twaalf vun de nat. luchtvaart- school en circa vijftig toestellen van sportvliegers, van wie meer dan de helft buitenlanders zijn. In totaal nemen er twintig vliegtuigen meer dan verleden jaar aan de rondvlucht deel, hetgeen op een stijgende po pulariteit van dit luchtvaartevene ment wijst. Weekstaat Ned Bank. De weekstaat van de Nederlandsche Bank vertoond een toeneming van den goudvorraad met f25 millioen en een inkrimping van de crediet- verleening met f42 miJlioen. Degouddeking bedraagt plm. 71°/0 Opsporing verzocht De Commissaris \an Politie te Dordrecht verzoekt namens de ver. zorgers opsporing en terugbrenging van den regeeringspupil Knulp Jongman, geboren te Zutphen 8 Juli 1918, wonende te Dordrecht, die sedert 17 Juli verdwenen is, met medeneming van een rijwiel en een bedrag van f25,90, toebehoorende aan zijn patroon. Signalement: klein voor zijn leef tijd, bleeke kleur, blond haar, ge kleed met lichtgrijze broek, wit met zwart poloshirt, colbertjasje, zwarte rijgschoenen en donkere sokken, ïlootshoofds. Auto dooi een trein aangereden Maandagmorgen om 10 uur is de 30-jarige chauffeur A. van Dijk uit Scherpenzeel, die een vrachtauto bestuurde, geladen met melkbussen, op den onbewaakten overweg bij iet Lage Erf te Woudenberg door een trein, komende uit de richting Utrecht, aangereden. De man werd ruim 40 meter meegesleurd en was op slag dood. De cabine en het chassis werden 500 meter verder aangetroffen. De trein had 25 minuten vertraging. De locomotief was beschadigd. S. Liebeimann f Naar wij vernemen, is de beruchte zwendelaar S. Liebermann, bekend o.m. uit de indertijd zoo gerucht makende strafzaak betreffende de Veendammer Hypotheekbank dezer dagen te Ostende overleden aan een ïartverlamming. Het gerechtshof van Amsterdam heeft hem in December 1929 tot een gevangenisstraf veroordeeld wegens door hem gepleegde fraude- euze handelingen. Na zijn straf te hebben ondergaan ïeeft Liebermann zich te Brussel gevestigd, waar hij zich eveneens lezig hield met financieele zaken. Ongeregeldheden te Brest Te Brest hebben stakers onge regeldheden veroorzaakt. Zij hebben o.m. den sneltrein Brest—Parijs verhinderd te vertrekken. Er zijn bij schermutselingen met de politie verschillende personen ernstig ge wond. Via de Noordpool naar Amerika. De sovjet-vlieger George Lewanefski is Zondagochtend met een mecanicien en een marconist uit Moskou ver trokken, om over de Noordpool naar San Francisco te vliegen. Hij hoopte voor den tocht slechts 60 tot 70 uur noodig te hebben. De vlucht diende ter voorbereiding van een geregelden dienst op Amerika. De vlieger heelt zijn poging echter moeten opgeven/ daar hij door olie- verlies in moeilijkheden kwam is hij teruggekeerd. De zuivering van Oss. Eindelijk heeft een van de gevaar, lijkste Ossche misdadigers, namelijk de 25 jarige L V. bijgenaamd Bijs de Sijp, een aantal wandaden bekend. Hij vertoefde reeds geruimen tijd in het huis van bewaring te 's Hertogen, bosch, doch weigerde tot nu toe iets los te laten. Hij behoorde tot de z.g. oude garde die samen met Peer de Bie, Dikke Toon de Soep en de Brus samenwerkte, o a. bij den roofoverval te Loonopzand. Benoemingen Door Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch zijn benoemd tot rector te Oerle de Weleerw. heer P. de Bree, kapelaan te Nij megen tot kapelaan te Wanrooij de Weleerw. heer A. Wagemakers, kapelaan te Vught; tot kapelaan te Raamsdonksveer de WelEerw. heer W. Ivolsteren tot professor van het Klein Semi narie «Beekvliet.» te St Michiels— Gestel, de WelEerw. heer G. Witlox. Nieuw Café- Restaurant. Naar wij vernemen heeft de heer C. Snijders, café „De Korenbeurs", al hier plannen om zijn zaak te verplaat sen naar het pand Laageinde 30 te v.m. Baardwijk. Dit pand waarvan onlangs het fa- brieks-gedeelte waarin de Tricotage- industrie „Seta" gevestigd was, door brand werd vernield zal daartoe ver bouwd worden tot een modern inge richt café-restaurant, met een mooi, ruim aangelegd terras er voor, een iraaie tuin er achter en vermoedelijk ook 'n ruime goed geoutilleerde con certzaal. Zoodra deze plannen vasteren vorm hebben aangenomen, komen we daar op nader terug. De »raadscrisis» te Loonopzand. In een Zaterdag gehouden verga dering hebben de leden van den pas gekozen gemeenteraad van Loonop zand, die door Ged. Staten niet zijn toegelaten, besloten tegen deze be slissing in beroep te gaan. Zoo dé Heere wil en zij leven hopen SEBRECHT VOS en 1 JOHANNA ADRIANA TIMMERMANS 1 hunne 60-jarige echtver- 1 ecniging te herdenken. Waalwijk12 Augustus '35. voor wolverkoop aan parti culieren. Brieven onder No. deradvért. a. h. Bureau v. d. blad. 54891 IEDEREN DONDERDAG EN ZONDAG met onze bekende rondrit door Brussel. Stationsstr.95, WAALWIJK. TELEF. 141. Vele concurrenten droomden van goedkoope prijzen. Iedereen dachtwij kunnen ook goedkoope prijzen maken. Zij spanden te samen en zouden prijzen stellen die in geen Klumpers winkel bekend waren. Maar nu, ja nu ging het om de kwaliteit en eigen fabricatie, wat hun het ergste scheen I Dat was eerst onze kwaliteit. Ja voor dien prijs konden ze wel een mindere kwaliteit leveren. Nu ja, zoo precies zouden de klanten niet kijken. Afwerking, dat gaan ze van binnen toch niet bekijken. Zoodoende zouden ze in ieder geval onze prijzen toch kunnen handhaven. Maar wanneer kwaliteit, prijzen en afwerking te samen gaan dan is er geen concurrent om hieraan te denken. U weet allen dat de prijzen van onze HEEREN COS 1UUMS beginnen in de beste afwerking van f5.90 tot f20._ Dus geen duurder costuum voor de grootste en dikste personen dan f 20Onze GABARDINE REGENJASSEN in de beste afwerking voor dames en heeren zijn vanaf f 10tot f 15.75 de beste. Wij hebben ook nog een mooie partij KINDER- COSIUUMS in de fijnste kleuren voor een krats. WERKMANSGOEDEREN dat weet iedereen het laagste in prijs en het beste in kwaliteit. Dus het eenig.-te adres voor iedereen is een der WIELERSPORT. IV aalwijksche Rennersclub „Excelsior". Heden Woensdagavond worden do weke Jij ksche competitie-wedstrijden op de Wielerbaan voortgezet, waarbij het zooals gewoonlijk niet aan spanning zal ontbreken. Tevens zal de commissie het genoegen smaken hedenavond aan D. Pol het nieuwe rijwiel aan te bieden waarvoor de gelden spontaan zijn bijeengebracht. De leden worden er op attent gemaakt dat a.s. Maandag 12 Augustus een buiten gewone algemeene ledenvergadering wordt gehouden. PAARDENFOKKERIJ. Vrijdag 2 Augustus werd te Breda van wege de Provinciale Regelingscommis sie voor de Paardenfokkerij een opstand- rit gehouden voor stamboekmerriën van het tuigpaardtype. De uitslag was als volgt: Prijzen van 25 Polana van Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen; Tabaria van P. Luych, Breda; Tamarilla van le Grelle, Vught; Ojustia van J. v. d. Daus, Lange- weg; Perata van Gebr. Smits, Waspik. Prijzen van 20. Ottolina van Gebr. Oerlemans van der Schans, Drongelen; Poolster van J. Leij- ten, Tilburg; Malive van Gebr. Oerle mans van der Schans, Drongelen; Pu- munda van J. Duinstere, Ginneken; Riek van H. van Engelen, Bavel; Ponta I van J. M. de Bont, Raamsdonk. Prijzen van 15. Uliana van M. v. Mersbergen, Dronge len; Elusa I van Gebr. Smits, Waspik; Susana van T. M. Segeren, Geertrui den- berg; Tomana van A. Schoenmakers, Raamsdonk; Bustica I van A. H. Schoen, makers, Raamsdonk; Sida I van J. van Riel, Bavel; Odiana van C. Oomen, Gin. neken; Umelie van A. Maas, Teteringen- Tamita van H. den Engelsen, Lage- Zwaluwe; Nolanda van J. Schouwen Zevenbergschenhoek. Pryzen van 10 Kerosa I van Loonders, Geldrop- Sustrica I van B. Langewerf, Waspik'. L'munda van J. H. de Bondt, Raamsdonk' Tine van H. de Bresser, Tilburg; SeriUa van W. van Pelt, Tilburg; Ruliana van M. van Mersbergen, Drongelen; Gientje van Gebr. Oerlemans-van der Schans Drongelen; Saderi van Kinderen van Hooidonk, Bavel; Nimunda van M. van Bilsen, Ginneken; Timunda van M. van Bilsen, Ginneken; Lobera van P. C. v d. Noort, Langeweg. Pryzen van 5.00. Sjerra van G. Mutsaert, Tilburg; Corry van P. van Mensvoort, Tilburg; Olga I van H. J. Brouwer, Tilburg; Parita van Gebr. Oerlemansvan der Schans, Dronge- len; Thilda van dezelfde; Poesa I van A. Bax, Breda; Mona I van J. H. Oomen, Bavel; Kurosa van J. Bruisters, Ginne- ken; Nieuw Cor I van G. Zweep, Etten. •\)}IER ROTTERDAM, 6 Augustus. Ter Veemarkt weren heden aangevoerd: to taal 3143 dieren, 211 Paarden, 43 Veu lens, 809 magere Runderen, 640 vette Runderen, 332 vette Kalveren, 483 nuchtere Kalveren, 300 graskaveren, 305 Schapen of Lammeren, 1 Varken, 19 Bokken of Geiten. Prijzen per kilo: vette koeien tot 48, tot 44, 2832 ct., vette ossen tot 44 ct., tot 42 ct., 3235 ct-, stieren tot 40 ct., tot 36 ct., 3034 ct., vette kalveren tot 70 ctt-, tol 60 ct., 35-45 ct-, graskalveren 36 ct., 30 ct., schapen 35 ct., 31 ct-, 28 ct, lammeren 36 ct-, 32 ct., 28 ct., nuchtere slachtkalveren 29 ct-, 25 ct., slachtpaar- den 40 ct., 35 ct., 30 ct., veulen 36 ct., 34 ct., 33 ct. Prijzen per stuk van mager vee: 15, ƒ11 en ƒ8; lammeren f 10, f8 en f 6; nuchtere slachtkaveren f 8-50, f5, f4; nuchtere fokkalveren f 15, f 11, f8; 10. For

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6