e ücho van bei Müëü Fijne Koekjes. EdeBont-v.Hulten D ERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. SPORT Wij hebben een groote sorteering H. Kolsteren-Lagarde Heerenkleeding naar maat 100 °lo kwaliteit. 63. Zaterdag 17 Aug. '35. 58e Jrg. Waalwijk, 16 Aug. 1935. Koopt niet in den vreemde \^at ge even goed en goedkoop in \Vaalwijk kunt koopen. (Joed voorbeeld, doet goed volgen. BLANK EN BRUIN per blikje 29 ct. DRIEHOEKJES 30 STRANDSPRITS 30 UITDEEi.ERTJES 55 LIEVERKOEKJES „42en85„ Verpakking GRATIS. NEEMT HIERVAN ALLEN EENS PROEF. Volksfeest Waalwijks Belang. Hoewel steeds dreigende, heelt het feer zich 1.1. Donderdag goed ge- l0uden en daardoor der traditie ■trouw werd 't Volksfeest van laalwijks Belang wederom hegun- iligd door uitstekend weer en slaagde ieiie hierdoor als steeds volkomen. De liedertafel «Oefening en Ver naai verleende welwillend hare bewerking voor de matinée op e kiosk, die blijkens de belangstel- ng door 't publiek zeer op prijs iverd gesteld. De matinée verdiende jl ook volkomen, waar een uit lekend programma werd afgewerkt, ie noemen o.m.de Dag des Oor eels van Verheij, Laetare Jerusalem an Oilman en de Avond van Cools. De welhaast 75-jarige werkt nog met frissche en opgewekte ambitie. Onze Gymnastiek- en Athletiek- vereeiiiging S. S. S., die direct spon- aan aan de uitnoodiging van W. B. evolg had gegeven (de W.G.V. had eeds naar zij mededeelde in prin ciep hare medewerking toegezegd voor Koninginnedag) rukte ten 5 uur uit tot 't maken van een turnmarsch oor de gemeente, waarvan wij de oute in een vorig nummei reeds lebben medegedeeld en wat natuur ijk veel belangstelling trok. Zij had haast een groote teleur stelling te boeken, doordat de Dames- yainastiekver. «Kunst en KrachU 's Bosch eerst Donderdag-ochtend berichtte dat zij van medewerking moest afzien om overigens te waar eeren motieven. Alleen had zij dit ericht even goed of beter een paar dagen tevoren kunnen geven. Nu zouden de S. S. S.ers, W. B. en 't lubliek daardoor ernstig gedupeerd ^eweest zijn, ware 't bestuur van S.S.S. niet zoo actief geweest om direct naar Tilburg te trekken en te po,.en de leden der Dames-Gymnas- tiekvereeniging »01ympia« aldaar uit te noodigen nog denzelfden avond hier op 't plancher op te treden. En zij waren daartoe gaarne bereid. Toen dan ook de leden van S.S.S. ten ongeveer kwart voor zeven naar 't raadhuisplein marcheerden, dat geheel door bezoekers was gevuld en omzoomd, toen arriveerden de dames uit Tilburg en- was 't pro gramma volledig. Zelden zullen zooveel menschen van hier en elders hun belangstelling voor de gymnastiek getoond hebben als dezen avond, 't was enorm. De prestaties der leden van S. S. S. en van de dames verdienden die ge weldige belangstelling dan ook ten volle. We weten niet wat we't meest moesten bewonderen, maar vooral de vrije oefeningen op muziek voor beide afdeelingen, de brug- en rek- oefeningen alles werd onder leiding van den heer Lou van Drunen, correct en elegant afgewerkt, 't Geheele programma was een succes met de Groepen als waardig slot. Dat de keurige oefeningen der dames een bijzondere attractie vorm den spreekt vanzelf. Zij waren dit dan ook dubbel waard en met het eerste nummer, de voorstelling en vrije oefeningen op muziek, hadden zij reeds alle harten veroverd, 't as prima werk in elk opzicht. S.S.S. heeft z'n goeden naam, die het dezen winter reeds maakte in I z'n uitvoering, met eere bevestigd en we brengen haar met de dames van »01ympia« hartelijk dank en hulde en zeker ook die van t publiek, dat z'n groote instemming telkens door een hartelijk applaus bewees. S S.S. moge voortgaan op dezen weg tot succes. De versterkte radio-muziek die zeer goed voldeed, zoowel tijdens ais buiten de oefeningen werd ver zorgd door den heer Krielaars, dansleeraar, Putstraat. Was de belangstelling tijdens deze demonstraties geweldig, nog sleeds groeide ze aan tegen het uur dat de Sophia's Vereeniging uit Loonopzand haar concert zou geven, 't Geheele raadhuisplein, de Grootestraat, de Markt, stonden vol menschen in ge spannen afwachting, want de faam was dit roemruchte gezelschap, dat door een drie-jarige overwinning in Verder leveren wij U ook de bekende NUTRICIA'S Koffieroom Slagroom Havermoutpap Bloempap Gortpap en Chocomel. ALLES WAT WIJ U LEVEREN IS TELEFOON 139. de hoogste afd. den wisselbeker der federatie blijvend in zijn bezit heeft, reeds vooruit gegaan, ledereen uit Waalwijk en de wijde omgeving wilde Sophia's Vereeniging hooren en de heeren uit Loonopzand gaven dan ook te kennen dat zij nog zelden zulk een belangstelling elders hadden ontmoet. Met de grootste attentie werden de verrichtingen van dit keurcorps gevolgd, verrichtingen die ook voor ons eene openbaring waren. De hooge artisticiteit, de zuiverheid van toon, de geniale opvatting, die in de de verschillende nummers tot uiting kwamen, grenzen aan 't superieure en 't is met recht dat «Sophia's Vereeniging« geacht wordt tot een der beste amateur-gezelschappen van ons land Wij behoeven geen speciale nummers te noemen, alles was even perfect. Toch halen we even aan »Guillaume Tell« van Rossini, en Cigale et Magali en Scènes Napolitains, de twee con coursnummers. De uitvoering van het geheele programma was één hulde aan P. v. Abeelen en z'n mannen. Dit concert, dat ten zeerste is op prijs gesteld, bleek een geweldige attractie en droeg zeker grootelijks bij tot't enorme bezoek. Onzerzijds dank en lof aan ^Sophia's Vereeniging* met de hoop van een zeker weerzien in 't aanstaand seizoen. Waalwijks Belang heeft door dit con cert, door dezen prettigen en welge slaagden feestdag, die zeer zeker het vreemdelingenverkeer en onzen naam als attractieplaats ten zeerste hebben bevor derd, velen aan zich verplicht. Mogen zij dat ook daadwerkelijk toonen. Geestelijk Adviseur. Door Z. H. E. den Bisschop van 's Bosch is benoemd tot geestelijk ad viseur der R.K. Vereeniging van Ned. Lederfabrikanten de Zeereerw. heer H. F. Heezemans, pastoor der parochie St. Jan alhier. R. K. W. V. De ziekenkas van de R.K. Werk- liedenvereeniging alhier houdt een algemeene vergadering op Maandag 19 Augustus 's avonds 8 uur in de groote zaal der R.K. Werklieden ver eeniging. De agenda vermeldt de volgende punten 1. Opening door den voorzitter. 2. Verkiezing van een bestuurslid. Door hét Bestuur is candidaat gesteld dhr. Ant. Verhoeven. 3. Notulen der vorige vergadering. 4. Verslag van den penningmees ter over het 1ste halfjaar 1935. 5. Verslag der controleurs omtrent boeken en bescheiden. 6. Verkiezing van een controleur. 7. Voorstel van het bestuur om het toetreden van jonge leden te bevorderen. Tr Mededeelingen. 9. Rondvraag en sluiting. Burgerwacht. De onlangs in onze gemeente opgerichte Burgerwacht zal Woens dag a.s. in den Gildenbond een algemeene vergadering houden. Tijdens de vergadering, die om 8 uur aanvangt, kunnen belangstel lenden zich als lid opgeven. Nieuwe zaak. Naar wij vernemen is door het bekende Unie-levensmiddelenbedrijf per 1 Sept. gehuurd het pand van den heer Jos. de Folter nabij de Markt. Dit perceel zal naar de laatste eischen worden omgebouwd en van een prachtige pui worden voorzien, waarna er een Unie-winkel in geves tigd wordt. De heer Jos. de Folter zal zijn meubelzaak overplaatsen naar de Stationsstraat, nabij de Markt. Wielrijders opgepast De gemeente politie verzoekt ons er nog eens de aandacht op te vestigen dat het volgens de plaatse lijke politieverordening verboden is op rijwielen méér dan één persoon, builen den berijder, te vervoeren. Het is tevens verboden één persoon buiten den berijder te vervoeren als het rijwiel niet voorzien is van een zitplaats, twee voetrusten, een rugsteun en een steun voor de handen. Ook het vervoer van scherpe en lange voorwerpen op de fiets is verboden. Tot heden heeft de politie over treders van deze bepalingen nog slechts gewaarschuwd, doch in de toekomst zal streng toezicht ge houden worden en zullen over tredingen gestraft worden. De hier genoemde bepalingen der politieverordening gelden niet alleen in Waalwijk, doch zijn in vrijwel alle Brabantsche gemeenten gelijkluidend vastgesteld. Men zij dus op zijn hoede 1 Kinderoptocht van y>Oranjehuis Waalwijk Centrumte houden op 31 Anguslus a.s. De inschrijfbiljetlen zijn deze week reeds rondgebracht en reeds hebben zich de eerste deelnemers bij den heer A. Floklage, Stationsstraat 22 aangemeld. De kinderen die wenschen deel te nemen worden beleefd doch dringend verzocht niet tot den laatsten dag te wachten met het in leveren van de formulieren. Doet dit liefst zoo spoedig mogelijk dan maakt ge het ons minder moeilijk om de juiste voorbereidingen te tref- fen. Ingeval iemand wenscht mede te doen, doch niet over een formulier beschikt, kan dit op dezelfde wijze, door middel van een briefje ge schieden waarop dan ook te ver melden, naam en voornaam, leeftijd, of ge een jongen dan wel een meisje zijt, wat ge wenscht te versieren en indien het een groep betrefl, dan deze gegevens van ieder afzonderlijk te vermelden. Wij vermelden nog eens uitdruk kelijk, dat ieder kind dat de lagere school bezoekt aan den wedstrijd kan deelnemen, dat er een extra afdeeling is voor jongens en meisjes die 1 of meer jaren de lagere school verlaten hebben en dat daarvooi drie prijzen beschikbaar worden ge. steld en voorts dat het ook ouderen is toegestaan aan den optocht deel te nemen, doch uitsluitend om de goede zaak te dienen en buiten me dedinging naar de prijzen. Vooruit kinderen aan den slag en laat zien dat jullie in staal zijt op een waardige wijze voor den dag te komen. Goed succes. Het bestuur van «Oranje-Huis». Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Concert op „Berg en Dal". De actieve heer v. Eeuwijk heeft in zijn bekend ontspanningsoord „Berg en Dal" aan den voet van den Roestelberg weer eens een bijzondere attractie. Zondagmiddag zal de harmonie „St. Crispijn" er nl. van 5 tot 8 uur concer teeren. Wij verwachten dat dit mooie initiatief van den heer v. Eeuwijk om het verblijf in bosch en hei zoo gezellig mogelijk te maken zal worden op prijs gesteld en dat hét er weer zeer druk zal zijn. De Dussensche oplichter. Naar wij vernemen heeft de bekende oplichter K., die na zijn manipulaties te Dussen thans te Soesterberg gearres- I teerd is, vroeger reeds zijn werkterrein gehad in Waalwijk. Hij was toen woonachtig in v.m. Besoijen en beijver de zich met den „verkoop" van radio- apparaten. Toen waren de practijken van den man echter spoedig genoeg be kend, zoodat hij het raadzaam vond zijn werkterrein naar elders te verplaatsen. Fiets gestolen. Een damesfiets, staande voor den winkel der fa. v. Mil-v. Sprang, werd 's avonds laat gestolen. Het is ge- wenscht dat eigenaren van fietsen voor al in de avonduren wat meer voorzich tigheid in acht nemen. In korten tijd werden niet minder dan zeven fietsen gestolen! Volgens de politie-verorde- ning is het verboden om na 11 uur s-a- vonds rijwielen onbeheerd op den open baren weg te laten staan. Fietsers, die voor onaangename verrassingen ge spaard willen blijven, doen goed met deze bepaling ernstig rekening te hou den. Botsing. In de Grootestraat botste de jeugdige wielrijder M. tegen 'n juist open gaand portier van een geparkeerde auto. De botsing kwam flink aan, zoodat de jon geman een bloeduitstorting in den arm kreeg en zich onder doktersbehande ling moest stellen. Zwembad. Aantal bezoekers 870. Temperatuur 20e. De rechter acht Bata.boy cot in Zwitserland geoorloofd. Een Zwitsersche schoen winkelier had tegen de Zwitsersche bond van schoen winkeliers een aanklacht ingedierd, om dat deze de namen in het openbaar had bekend gemaakt van die schoenwinke liers, die voortgingen met Bata-fabri- katen te verkoopen en zich dus niet hadden aangesloten bij de afweermaat- regelen tegen deze fabriek. De rechter achtte de boycot tegen Bata evenwel geoorloofd en merkte o.m. op, dat de afweermaatregelen tegen Bata destijds werden ingeleid, omdat het voor het Zwitsersche kwaliteitsproduct schadelijk en onverdraaglijk is tesamen met de goedkoopste massa-artikelen door dezelfde hand op de markt gebracht te worden. De boycot wordt gevoerd door aan de leden der Zwitsersche schoen industrie voor te schrijven, de op een zwarte lijst geplaatste, Bata-artikelen voerende, schoenwinkeliers geen schoe nen te leveren of van hen af te nemen. Voorts wordt men van de zwarte lijst geschrapt, wanneer men de zakelijke connecties met Bata afbreekt. De aan- klager schoenwinkelier kan tot de vroe ger door hem gevoerde artikelen terug- keeren en zijn bestaan wordt dus door de boycotmaatregelen niet bedreigd. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. Winlernachtsdroom. Het R.D.B.Theater brengt deze week de zeer amusante Boston film «Winternachtsdroom». De personen die in dit film verhaal een belangrijke rol spelen, zijn voor het grootste gedeelte em ployés van een groote Zuid-Duitsche zaak in radio—apparaten. De kassier en de magazijnbedien de nu, hebben zich opgeworpen als de «pleegouders» van Hilde Müller, de winkeljuffrouuw, die een wees is. Als goede ouders voelen zij zich ook verplicht een man voor hun pleegkind te zoeken. Zij trekken voor dat doel naar de bekende winter sportplaats Partenkirchen waar zij hun intrek nemen in een deftig hotel waar Prinz vroeger huisknecht is geweest. Door hun gebrek aan menschen- kennis kan het gebeuren, dat zij in den waan een goede partij voor hun pleegkind te kiezen, een internatio naal oplichter voor haar uitzoeken. Deze gaat er met de portefeuille van den huurder vandoor. Tot overmaat van ramp wil Hilde zich verloven met een «armen ski—leeraar». Nog erger wordt het als dedirec- teur der radio—zaak in hetzelfde hotel komt logeeren. Hij verdenkt den kassier van oneerlijkheid cn wordt daarin gesterkt door het feit dat deze in zoo'n chique hotel logeert. Hoe na tal van komische ver. wikkelingen alles toch weer in het reine komt, is werkelijk de moeite waard om te zien, niet alleen, om dat het verhaal zeer geestig is, maar vooral omdat de verschillende rol len met zeer veel extrain gespeeld worden door Magda Schneider, W. Heinbeck, Theo Lingen, Hans Mo ter e.a. Het geheel wordt op prettige wijze verlucht door de geslaagde muziek van Frans Grothe. Zooals gewoonlijk is ook deze week het hijprogramma met zorg samengesteld, en bevat o.a. een noviteit op filmgebied«In 20 mi nuten de voornaamste deelen uit de Opera Rigoletto.« Luxor- Bioscoop. Tusschen twee Werelden In deze bijzondere film heeft de jonge Tsjechische acteur F. Lederer gelegenheid gehad zijn groote talen ten te ontplooien. Het eerste deel van de film speelt in het hooge Noorden. Francis Lede rer vertolkt de figuur van Aigo, een Eskimo, en het is verbazingwekkend hoe volledig hij zich heeft ingeleefd in deze primitieve persoonlijkheid. De filmt begint en eindigt in het primitieve Eskimodorp, de «Heimat» van Aigo, den grooten jager. Het zwaartepunt van deze film ligt niet bij de Eskimo's Het zwaartepunt ligt in het middengedeelte waar Aigo in contact wordt gebracht met de beschaving. Dat contact is voor den half-beschaafden man fnuikend. Hij voelt het zelf, dat hij niet voor vol komen volwaardig wordt gehouden en somber gestemd gaat hij terug naar zijn dorp van sneeuwüutten. Maar daar voelt hij zich nu niet meer thuis. Hij is geestelijk nergens meer thuis, hij bevindt zich tusschen twee werelden. De film heeft volstrekt geen weten schappelijke pretentie. Het is een boeiende amusementsfilm, maar één die alle eigenschappen bezit om een succes te worden. Franz Lederer speelt de rol van Eskimo op werkelijk uitstekende wijze en draagt met deze vertolking de film voor een groot deel. RAAMSDONKSVEER. Voorde Herv. Gemeente treedt des middags in de Veersche kerk op Ds. v. d. Roest; des moigens in de Dorpscüe kerk leesdienst. Mej. A. H. v. Dommelen, onze oud dorpsgenoote, slaagde voor het examen Handenarbeid. De verbouwing van de Herv. Pastorie alhier werd gegund aan dhr. P. Spuijbroek voor f320. VOETBAL. W.V.V. Blauw-Wit. Donderdag (O. L. Vr. Hemelvaart) speelde Blauw—Wit een vriend schappelijke wedstrijd tegen RWB II. Deze wedstrijd werd door Blauw Wit gewonnen en wel op een wijze die hoop geeft voor de toekomst. Blauw—Wit trapt af en gaal een bezoek brengen aan het RWB-- doel, doch vindt nog geen genade in de achterhoede van RWB. Blauw—Wit onderneemt aanval op aanval en na 15 minuten spelen weet de rechtsbinnen het eerste doelpunt te scoren. RWB niet ont. moedigd valt opnieuw aan,doch de achterhoede met Ophorst aan het hoofd weet van geen wijken Bij een volgenden aanval van Blauw— Wit wordt de bal door een der backs verkeerd teruggespeeld. De midvoor van Blauw—Wit is er als de kippen bij en no. 2 ligt in het net Dat wordt RWB toch te bar en na een mooie staaltje van samenspel ver. kleinen zij den achterstand. 21. Wederzijdsche aanvallen volgen nog, doch zij leveren niets op. Na de rust is het BlauwWit dat door haren rechtsbinnen het d^rde doelpunt weet te scoren. RWB zet alles op alles, doch niets wil lukken, daar Ophorst in uitste kende conditie is, doch na circa 20 minuten spelen moet hij zwichten voor een schot van den rechtsbinnen 3—2. Blauw Wil het gevaar ziende, pakt wat steviger aan en het is de linksbuiten die de score weet op te voeren 4—2. Blauw Wit is nu ver in de meer derheid, aanval op aanval volgt; de rechtsbinnen krijgt verscheidene mooie kansen, doch deze worden jammerlijk gemist. RWB probeert 't nog eens, doch zij komen niet ver der dan de beide backs en wanneer de scheidsrechter einde aankondigt heeft Blauw Wit op overtuigende wijze gewonnen 'Blauw Witters, ge hebt den raad ter harte genomen, nl. om de vleu gelspelers meer in het spel te be trekken en het resultaat is een over winning op RWB II. Blijft deze raad ter harte nemen, trap niet in 't wilde weg, doch plaatst den bal naar uw nevenspeler. Wanneer er een wil is dan is er altijd wel een weg te vinden om tot succes te komen. WANDELSPORT. Eindhovensche Waiidetsportuereeniyiiig „De Globetrotters Op Zondag 1 Sept. organiseert deze bekende vereeniging haar tweede Natio nale 35 K.M. wandeltocht, die nu reeds in 't middelpunt der belangstelling staat. De route, welke met zorg is uitgeko zen, gaat vanaf 't starthureau Huize Mili over Stratum naar Gennip, vandaar naar Gestel, Meerveldhoven, Zeelst, Strijp, Woensel, Son, Nunen weer naar Eind hoven terug. Voor deze tocht worden prachtige prijzen beschikbaar gesteld, waaronder niet minder dan zes bekers, terwijl vele extra prijzen te behalen zijn. Iedereen die de tocht volbrengt ontvangt 'n fraaie verzilverde medaille, speciaal voor deze gelegenheid geslagen, terwijl iedere vereeniging 'n fraaie groepsprijs ontvangt. Alle bijzonderheden vindt men in 'n uitgebreid programmaboekje, dat op aanvrage te verkrijgen is bij den heer J. D. A. v. Mierlo, St. Anthoniusstr. 10- Het inschrijfgeld bedraagt tot 24 Aug- 0.65, na dien datum 0.75. De inschrijvingen moeten gericht wor- Voor vereenigingen uit Eindhoven aan den heer Ch. Bettonville, Barrierweg 231. Voor individueelen uit Eindhoven aan de Fa- Konings-v. 't Hof, Demer aldaar. Voor vereenigingen en individueelen buiten Eindhoven aan den heer J. D. A. v. Mierlo, St. Anthoniusstr. 10 te Eind hoven. den: -

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9