GEMEENTERAAD. SPORT. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Gemeenteraad Waalwijk. leden van den Raad dezer ge- te zijn opgeroepen tot bijwoning r openbare vergadering, te hou- °P t Jop Vrijdag 30 Augustus 1935, om r*ehtil BUr, ten gemeentehuize. tan de orde groon Ie lani Ve'er| I»: waard 'k doo 1JQ Ve i diens ci waai ^teiic ik voq ien v KAN' dati word 'eel a 11 nit liet dj >ch Ij aal aa huize wore >u wei m od hiero lijniei a, ui gekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten: Kon. goedgekeurd raadsbesluit van 31 Mei 1935 tot wijziging dei- verordening, regelende het hef fen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. o, Goedgekeurd raadsbesluit van 26 Juli 1935 tot wijziging der bouw verordening. 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 26 Juli 1935 tot ruiling van grond langs de Baardwijksche Straat met C. N. van Haren. 4. Goedgekeurde raadsbesluiten van 26 Juli 1935 tot wijziging der be grooting 1935. 5. Aanmerkingen op het ter goed keuring ingezonden raadsbesluit van 26 Juli 1935 tot het uitleenen van kasgeld aan de gemeente Drunen. 6. Afschrift van hun besluit, hou dende goedkeuring der besluiten van de raden van verschillende gemeenten, houdende toetreding tot het streekplan „De Meyerij". 7. Schrijven betreffende de voorge nomen toetreding van de gemeen ten Boxmeer, Deurne en Uden tot het streekplan „De Meyery". Voorloopige vaststelling der ge- üraD meente- en bedrijfsrekeningen over mooii 1934 en goedkeuring van de reke ningen der instellingen van welda digheid over dat jaar. ksleei \roorstel tot vaststelling der vergoe- ijn z| uudt k, ee: er tui tiuizei oovel i uizet eik eet e ugelij >ueri! ding ingevolge artikel 101 der L.O.- wet over 1933 voor de Bijz. Scholen voor gewoon L.O. en tot vaststel ling der werkelijk gedane uitgaven dier scholen over het tijdvak 1931 t.m. 1933. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening tot heffing van besmette lijke zieken-gelden. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van slachthuis- ïe zo rechten. tassel Voorstel tot wijziging der begroo- ielijL ting 1935. ielaa[?. Behandeling bezwaarschrift straat- Hergt, belasting. dat 2 het Prae-adviezen. eido Gemeente Bedrijfsrekeningen. ïn ni De Commissie, belast met het ou ders erzoek van de Gemeente- en Bedrijf s- ekening, alsmede van de rekening der l, terschillende Armbesturen over het 1 aar 1934, heeft den Raad medegedeeld Ie betreffende bescheiden te hebben onderzocht en zich in alle opzichten net de verantwoording en het gevoer- T» u e beleid te kunnen vereenigen. iard Het stemt haar tot buitengewone j ver-oldoening, dat het financieele beleid irs dheeft gevoerd tot verkrijging van een aard batig saldo op den gewonen dienst van iet he 2.234.01, hetgeen, de slechte tijdsom- overstandigheden in aanmerking genomen, in alleen schitterend resultaat genoemd mag tegsworden. 1 Wellicht zullen er stemmen opgaan, r niedat een dergelijk batig saldo aanlei- :afé-ding kan zijn om tot belasting-verla- a zijiging over te gaan; doch de commissie itaall meent dit ten sterkste te moeten ont eer raden; daar nu wel reeds bekend is, dat voor het volgend jaar (1935) veel ongunstigere resultaten verkregen zul len worden en zoodoende na een even- tueele verlaging der belastingen het jaar daaropvolgend men wellicht weer tot een grootere verhooging zou moe ten overgaan. De Commissie stelt den Raad voor het genoemde bedrag of wel geheel, of eraac wel gedeeltelijk, te reserveeren en in •lginf het laatste geval een zeker deel ervan n da: aan te wenden om een aanvang te ma ken met de verfraaiing der Gemeente; i toet i.e. te beginnen met het destijds ook istinl in den Raad gedane voorstel, bet ge- ullei deelte vanaf het station tot de Stations- erbe! straat te verfraaien, taan Wat dan de betreffende Gemeente- lelas en Bedrijfsrekening aangaat, stelt de ;elen Commissie voor, deze voorloopig vast ;e in te stellen, zooals zij zijn aangeboden daal en de rekeningen van de Instellingen |te tf van Weldadigheid goed te keuren, afé- Het rapport is onderteekend door de dar heeren F. Passier en J. F. Spijkerman. ijt«j Naar aanleiding van het door de Commissie voor het onderzoek der ge meente-rekening over 1934 gedane voorstel om het batig saldo van den gewonen dienst dier rekening geheel of gedeeltelijk te reserveeren en in het laatste geval een zeker deel ervan aan te wenden om een aanvang te maken met de verfraaiing der gemeente, schrijven B. en W. aan den Raad, dat zij voornemens zijn bij de aanbieding der begrooting voor het jaar 1936 na dere voorstellen te doen omtrent de bestemming van het bedoelde batig saldo. eel ove rijve t toe da iphe gele raac n net te. met 1933. Blijkens de door B. en W. overge legde becijferingen hebben de scholen in deze driejarige periode uitgegeven de volgende bedragen: St. Petrusscholen A en B 13957.53. R.K. Meisjesschool, Grootestraat 244, 6886.94. R.K. Meisjesschool, Min. Loeffstraat 48, 4240.59 R.K. Meisjesschool, Grootestraat 58, 2344.05. R.K. Meisjesschool, St. Crispijnstraat 83, 6270.99 R.K. Jongensschool, Grootestraat 58a, 2364.51 Chr. School, Grootestraat 45, 3173.64. De maximum vergoedingen 8.53 per leerling) bedroegen voor deze scho len over de drie genoemde jaren: St. Petrusscholen, afd. A. en B, (465 leerl.) 14012.67. R.K. Meisjesschool, Groote straat 244 (236) 6971.75. R.K. Meisjesschool, Min. Loeff straat 48 (153) 4460.22. R.K. Meisjesschool, Groote straat 58 (84) 2383.17. R.K. Meisjesschool, St. Crispijn straat (275) 6632.01 R.K. Jongensschool, Groote straat 58a, (90)2616.17 Chr. School (96) 3225.55. Voor de R.K. Jongensschool aan de Baardwijksche Straat sluit met het jaar 1933 niet een 3-jarige periode. Voor deze school moet daarom de vergoe ding over 1933 bepaald worden zonder verrekening van werkelijk gedane uit gaven. Het aantal leerlingen dier school over 1933 bedraagt gemiddeld 147]^, zoodat de vergoeding is te bepalen op 1258.17. Na aftrek der reeds voorgeschoten bedragen blijft voor de gemeente nog aan de scholenbesturen bij te betalen een bedrag van 1576.—. Op de begrooting 1935 is wegens vergoeding ex art. 101 der wet uitge trokken 13210.31. Bij raadsbesluit van 29 Maart 1935 is het totaal bedrag der voorschotten voor 1935 bepaald op 10257.26, welk bedrag met het bo vengenoemd bedrag van 1576.we gens bijbetalingen maakt 11833.26. Op het uitgetrokken bedrag wordt dus overgehouden 1377.05. aan >nze AG kjej ■0 Vergoeding Bijz. Scholen. B. en W. hebben den raad voorstel len gedaan met betrekking tot de afre kening der vergoedingen aan Bijzon dere Scholen over de jaren 1931 tot en Kosten besmettelijke ziekten. Door Gedeputeerde Staten werd aangedrongen op vaststelling van ver ordeningen op de.heifing en invordering van bcsmettelijke-ziekten gelden lo verband daarmede bieden B. en W. den raad tüans een ontwerp-verorde- ning aan. Krachtens de voorgestelde heffings verordening zijn de rechten verschul digd als bijdrage in of vergoeding van de ten laste der gemeente komende kosten van vervoer, afzondering, on derzoek, verpleging, reiniging en ont smetting. Het tarief is oploopend en wel zoodanig, dat van het grootste daarin genoemde belastbaar inkomen het hoogste percentage van de ge maakte kosten wordt verhaald vlUU pCt. van de f4U00.— of meer) en van het kleinste belastbaar inkomen t 800.het laagste peicentage (5°/0) Voor patiënten uit andere gemeenten moet het volle bedrag der kosten worden vergoed. On en minvermogenden zijn vrij gesteld. Het is mogelijk wegens bijzondere omstandigheden geheele of gedeelte lijke onihcifing te verleenen van het verschuldigde bedrag. Gem. Slachthuis Het aantal slachtingen in het gemeentelijk slachthuis alhier loopt de laatste iaren regelmatig terug. Vooral 't aantal varkensslachtingen onderging een beduidende ver mindering. In 1931 en 1932 bedroeg het aantal dezer slachtingen nog resp. 2113 en 2138. in 1933 liep dit terug tot 1460, om in 1934 terug te vallen op 1358 en daar mede terug te komen op 't niveau van het gemiddeld aantal varkens slachtingen in de jaren 1926—1930. Volgens het verslag van het slachthuis over 1933 is deze ver mindering voor een zeer groot deel toe te schrijven aan de toename van de hoeveelheid ingevoerd versch varkensvleesch, afkomstig van export—slagerijen. Bleef de hoeveelheid ingevoerd versch vleesch zijnde in hoofdzaak varkensvleesch, in 1931 en 1932 nog beperkt tot onderscheidelijk 5766 en 9883 KG.., in 1933 en 1934 stegen deze hoe veelheden tot resp. 20,394 K.G. en 36,457 K.G. De slagers schijnen aan invoer van versch varkensvleesch de voorkeur te geven boven zelf te slachten, omdat zij dan slechts datgene behoeven te koopen, waar aan zij behoefte hebben. Wanneer zij zelf slachten, schijnen zij vaak te blijven zitten met overtollig vet spek, afvallen en dergelijke. Dat door een en ander de exploitatie—uitkomsten van het slachthuisbedrijf in ongunstigen zin beïnvloed worden, behoeft geen nader betoog. Thans evenwel heeft een grossier in varkensvlessch het voornemen aan B en W. kenbaar gemaakt, om voor de slachtingen voor zijn bedrijf van hel gemeentelijk slachthuis alhier gebruik te maken, mits een wijziging van het tarief der rechten, verschuldigd voor gebruikmaking van het slachthuis, plaats vindt. Wanneer een grossier voor zijn bedrijf van het slachthuis gebruik maakt, zal het aantal slachtingen natuurlijk weer toenemen, hetgeen op zijn beurt de financieele uit komsten van ons bedrijf weer ten goede moet komen. Het is dan ook daarom, dat b. en W. gemeend hebben om aan het verzoek van dien grossier te moeten voldoen, door een afloopend tarief van rechten, verschuldigd bij gebruik making van het slachthuis voor varkensslachtingen, te ontwerpen. Met het door B. en W. ontworpen tarief, kan betrokkene zich ver— eenigen. Zooals bekend, bedraagt het huidige slachlloon van een varken f3,50. In 't ontwerp—tarief bedraagt het slachtloon voor de eerste 30 varkens in een week van eenzelfden persoon eveneens f3,50. Er moeten dus al 52x30 is 1560 varkens geslacht worden, wil het verlaagde tarief toepassing kunnen vinden. Financieel nadeel kan er dus voor het bedrijf niet uit voortvloeien. Voor de volgende 10 varkens, in dezelfde week geslacht, moet dan betaald worden f3,per stuk, voor de daarop volgende 20 f2,50 per stuk en voor elk der daarop vol gende f2, Een speciaal tarief wordt voorge steld voor varkens bestemd voor consumptie in andere gemeenten, n.l. f 1,50 per vaiken voor de eerste 10 fl,— voor elk verder volgend varken in dezelfde week geslacht. Dit is een geheel nieuw tarief en kwam in de thans geldende ver ordening niet voor, omdat slach tingen voor andere gemeenten practisch hier niet voorkwamen. Door de vestiging van een grossier ter plaatse, die voor den afzet van zijn vleesch weer moet kunnen concurreeren met het vleesch, af komstig van export—slagerijen, waarvoor meestal een laag slacht loon geldt, wordt de zaak anders en is de invoering van dit tarief niet alleen gewenscht, doch zelfs beslist noodzakelijk. Het tarief tenslotte is getoetst aan de in andere gemeenten voor export—slagerijen geldende tarieven en komt B. en W. billijk voor. B. en W. stellen voor de ver ordening tot heffing van rechten voor het gebruik van 't slachthuis in de gemeente Waalwijk in dezen geest te wijzigen. bloeit en uit zyn nood krachtig zich omhoog worstelt tot innerlijke vernie- wing. Ook Kevelaer ondervindt den welüadigen terugslag. Er liepen verleden jaar, tijdens ons vcrblyi aldaar, geruchten van wonder bare gebedsverhooringen, als aanwij zing van een spannend geladen genade sfeer rondom het aloude heiligdom der Troosteresse van de Bedroefden, gelijk ter plaatse voelbaar was Alles wordt op onze komst gereed ge maakt. Onze geestelijke leider en het bestuur hebben zich van alles ter plaatse op de hoogte gesteld. Geen enkele moeilijkheid hebben we te vreezen. Integendeel, alles werkt mee om dit jaar onze bedevaart tot een ge zegende hulde en gebeds-ontplooiing te maken, die veel doet verwachten Men ondergaat er den ernst van den grooten Katholieken tijd, die daar wordt doorleefd; de verdieping van roomsch besef, de nieuwe levensbezinning, den nood die bidden doet tot Haar, Die Troost is der bedrukte zielen, vaardig over deze Mariale stad. We kunnen niet anders zeggen dan: Vergezelt onze Bossche Bedevaart naar Kevelaer, Bosschenaars en buiten-licden van heinde en verre, en versterkt ons getal, maar vooral onze innerlijke kracht, dooor uw geloof en vertrouwen, door uw ernst en orde, door uw zin gende en biddende Maria-hulde en Maria-devotie. Zóó zal onze bede-gang naar O L.Vr. van Kevelaer, dit jaar byzonder, een op gang zijn tot een genaden-vollen zegen voor ons zelf en voor anderen. VOETBALSPORT. Om den Zilveren Bal. Te Rotterdam beginnen morgen de wedstrijden om den Zilveren Bal, het jaarlijksche voorspel der komende com petitie. Het programma voor den eersten dag ziet er als volgt uit: HDVSODS; Excelsior—VOC; DFC Xerxes; SpartaHVV; Feyenoord Quick; Willem IIADO-; Longa heeft voor den eersten speeldag vrijgeloot. WAALWIJK. De Bossche Processie naar Kevelaer. Deze aloude Broederschap zal dit jaar haar 211e Bedevaart houden op Zondag 1 en Maandag 2 September. Onze Bossche processie staat in Ke velaer buitengewoon goed aangeschre ven en het bestuur heeft, om zich per soonlijk te overtuigen van den toestand aldaar, tezamen met den geestelijken leider der Bedevaart, een bezoek ge bracht aan den hoogeerw. heer deken te Kevelaer en aan de wereldlijke autori teiten. Geen enkele moeilijkheid is dan ook te vreezen. Om in deze moeilijke tijden de kos ten van deelname zoo klein mogelijk te maken, heeft het bestuur pogingen aan gewend om de pelgrims te laten profi- teeren van goedkoope Marken. Dank zij de activiteit van het bestuur is men hier in volkomen geslaagd. Voorwaar een groot succes. Daarnaast kunnen pelgrims, tot een lijftijd van 20 jaar, reizen op een zooge naamde kinderkaart tegen een speciaal lagen prys. Uit dit alles blijkt, dat het bestuur al het mogelijke gedaan heeft om deze be devaart te doen slagen. De zeereerw. heer Broederschap, pastoor schrijft directeur der De Kroon, Niet met een of ander gezelschap door een would-be-leider bij elkaar getrom meld. Een bedevaart, wil ze een alleszins echte bedevaart zijn, heeft noodig, dat zij erkend is en de goedkeuring heeft der Kerkelijke Overheid. Men blijft na tuurlijk vrij. En leve onze vrijheid in ons voorals-nog vrije Nederland. De kerkelijke erkenning en goed keuring eener bedevaart legt geen dwang op. Het beteekent een wenk alleen, maar dan ook uitdrukkelijk, gelijk verklarcn- der-wijs reeds eerder door de Kerkelijke Overheid werd opgemerkt. Die wenk houdt in, dat het algemeen gesproken, beter is, verkieslijker met een bedevaart mee te gaan, die door een Kerkdijken Officiaris aan haar verbon den, waarborg biedt, dat onderweg en in de plaats zelf, zonder te offeren aan par ticuliere neigingen, in gebonden orde, naar processioneele voorschriften, in traditioneelen zin, het geval echt als een Bedevaart zal worden behandeld. Onze Kevelaersche Processie is hier en ook daar van ouds bekend als een goed georganiseerde, vroom geleide, deftig en stichtelijk verzorgde bedevaart. De hoogeerw. heer deken van Keve laer ziet telken jare ons graag verschij nen. Allerlei faciliteiten en zelfs bijzon dere gunsten worden ons van die zijde verstrekt, opdat wij volledig vinden in het Kevelaersche Genadeoord wat een echt Maria-pelgrim daar verwacht. Zou er reden zijn, nu niet te gaan. omdat het Duitschland betreft? Uit protest? Wij hebben practisch alleen met Katholiek en Mariaal Kevelaer te maken. Er zou eerder reden zijn, gelijk de de ken van Kevelaer ons opmerkte, nu ze ker te komen, en in grooter getale dan anders Wij mogen onze komst daar beschou wen als een blijk van sympathie aan een strijdbaar Katholicisme, dat leeft en w. s. c. W.S.C.—D.O.S.B. Weer speelt WSC morgen een oefen wedstrijd op haar eigen terrein thans is de Gorinchemsche derde klasser DOSB op bezoek. Voor WSC is deze vereeniging een nog totaal onbekende, doch daar DOSB vorig jaar tot de sterkste clubs harer afdeeling behoorde, mogen we op een flinke tegenstand voor de zwarthemden rekenen. Het kan weer een aardige oefenpartij worden, die de voetballiefhebbers een prettige middag kan bezorgen, vooral als zij WSC weer in dezelfde goede conditie aan het werk zien als vorige week. R. W. B. Zondag 25 Augustus zal voor RWB een dag van beteekenis worden, daar een elftal van de RVB uit Roterdam een wedstrijd kom spelen, daarbij zijn zooals wij reeds meldden circa 45 perso nen, welke den wedstrijd zullen bijwo nen en aan, aanmoediging zal het van de Rotterdamsche zijde dus niet ontbre ken, wat den wedstrijd zeker ten goede zal komen, wij raden dus een ieder aan, die van een mooie sportdag willen genie ten, om zich de moeite eens te geven en datgene te gaan zien. Voor RWB zijn het onbekenden en wij weten het alle dat in groote plaatsen de sport op een hooger peil staat als hier ter p'aatse, dit is reeds hier overduide lijk bewezen. Maar wanneer de RWB'ers zich ten volle zullen geven en zich als ware sportmenschen gedragen, zien wij den wedstrijd vol vertrouwen tegemoet. Dus RWB'ers dan aangepakt van 't be gin tot het einde, hoe de uitslag ook mag worden? Vooral éénheid is de grootste factor van het voetbalspel. Laat dit voor een ieder genoeg zijn en het als plicht be schouwen en ten uitvoer brengen. Aanvang van den wedstrijd half drie. WAALWIJK. Van 16 tot 23 Augustus 1935. Geboren: Adrianus M. M. zv. G. Th. Maas-van der Lee Theodorus H. M. z.v. Th. M. van Loon-Bruurmijn Adria nus M. zv. J. P. Bergmans-van Lang Franciscus Chr. zv. J. L. Dumoulin-Thys- sen Gerardus W. zv. L. F. van Heu- men-Bossers Adriana J. dv. A. Schoon- dermark-van Heyst Adriaan zv. J. H. Scholt-Vos Johannes Th.. L. zv. L. M. van Eggelen-van Tigchelhoven. Overleden: Ca. Wildeman 11 jaar. Huwelijksag: Q. Marijnissen 49 j- en Ma- H. van den Hoven 34 jaar beiden alhier L. D. Havelaar 23 jaar te Heusden en Aa. van Geene 22 jaar al hier. Huwelijken: Geene. Ingekomen: J. L. van Hilst van Am sterdam N. Flipsen en gezin van Haarlem M. A. C. Bruurmyn van Drunen G. L. de Leijer en gezin van Breda La. Kusters van Dongen W. M. van Doremalen van Dongen Aa. C- Klis van Tilburg J. L. IJ. van Velsen van Zevenaar J. P. F. Vermaar van Zevenaar. Vertrokken: Ja- Terra naar Sassen- heim Pa. van Oers naar Loonopzand Ma. J. van Keulen naar Ammerzoden Thh. J. L. M. Smid naar Zutphen Ga- M. ter Beek naar Apeldoorn J. van der Horst en gezin naar Assen R. Schoofs en gezin naar Den Bosch Ja. C. van Bijnen naar Drunen P. J. M. van Luxemburg en gezin naar Hooge- loon- MARKTBERICH'l Waalwijk, 23 Aug. 1935. Varkens f 11.—f 13.— Eieren .*3'/2 4 cent. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Benoeming Tot leeraar aan de K K. H.B.S.— H.H.S. inplaais van den heer J. Siemer, is benoemd de heer H. van Wel ie 's Bosch, die benoemd was tot leeraar aan een K.K. M.U.L O. scüooi te Amsterdam. De benoemde heelt M.O. Boek houden en Siaatbuishouukunde en studeert voor MidUcib. Staatsrecht. Ueze benoeming gaat in zoo moge; lijk op 1 September ot uiterlijk op 1 October. De heer van Wel zal tevens be noemd worden tot directeur en leeraar der Middelbare Handelsavondschool alhier. Kon inginn e feesten O ra nje—Boven» te u.rn. Baurdwijk op 'ÓL Aug. a.s. Koninginneverjaardag nadert weer met rasse schreden en in ver schillende deelen onzer gemeente worden wederom toebereidselen ge maakt, deze dag op een waardige wijze te vieren. Baardwijk zal dit feest des nam. om 2 uur inluiden met een zang- hulde door de jongens en meisjes van de Lagere Scnool, waarna een groot kinderfeest zal plaats hebben, in den vorm van diverse kinder spelen, die reeds in vorige jaren zoo'n groot succes hadden. Aan de spelen die vorige jaren zijn gehouden, worden dit jaar weer verschillende nieuwe toegevoegd, zoodat de kinderen een prettige middag zal worden bereid. Des avonds zal om 7.30 uur een gymnastiekdemonstratie worden ge- üouden door de Gymnastiekvereni ging »Kunst en Kracht», die in onze plaats en ver daarbuiten zoo n goede reputatie geniet, zoodat ook dn deel van het programma aan het feest veel luister zai bijzetten. Na afloop te ongeveer 8.30 uur, zal door de Harmonie St. Jan en de Liedertafel »Tot bloei der Toon kunst» een concert worden aange boden, waarbij laatstgenoemde een paar zangnummers, begeleid met koper, ten gehooie zal brengen. Na afloop zal door de Harmonie St. Jan de gebruikelijke taptoe door Baardwijk's straten worden gehou den, welke naar wij hopen, een waardig slot zal maken aan deze feestviering. Indien wij nog eenwensch mogen uitspreken, dan zal het deze zijn Dat aan alle huizen in voormalig Baardwijk de Nederlandsche drie kleur, versierd met oranje, moge wapperen en alle ingezetenen mede werken, dit feest schitterend te doen slagen. Motorclub Waalwijk en Omstreken. Naar wij vernemen heeft de heer K. Bakker bedankt als voorzittei der Moterclub Waalwijk en Omstreken. Keuring Certificaat Politiehond K. N. P. V. Uitslag van Vrijdag 23 Augustus. Afdeeiingcn Wijze van 1 II lil vourbreng. Willems, Breda 31 12 154 5-222 Schoenmaker Eindh. 49 20 218 5—292 De Fut, Eindhoven 51 20 204 5—280 Weimans Eindhoven 43 10 216 5—274 Van Htijst 48 18 147 5—218 Osterveen teruggetiokken. WIELERSPORT. W.W.C. Excelsior. Onder zeer groote belangstelling heeft de W.W.C. Excelsior gisteravond weer een trainingsrit gehouden over het traject Antoniusstraat Klooster- weg Sprang Besoijen, hetwelk acht maal gereden werd. De uitslag was: 1. D. Pol, A-klasse; 2. A. Timmer mans, B-klasse; 3. C. Sars, A-kl.; 4 Ro- zenbrand, B-kl.; 5 Pruimboom, A-kl.; 6 Ant. Pol, B-kl.; 7 Collard, B-kl.; 8 Adr. Pol, B-kl.; 9 Verhelst, B-kl.; 10 Verhoofstadt, B-kl. Opgegeven wegens pech Kamp en P. Timmermans. Geen vereeniging van de gemeenten Wijk en Aalbuig en Veen Blijkens een door de gemeente besturen van Wijk en Aalburg en Veen ontvangen bericht van Ged. Siaten van Noord—Brabant, heeft de minister van binnenlandsche zaken bericht, dat de voorgenomen ver eeniging van bovengenoemde ge meenten niet zal doorgaan. Mussolini's houding Mussolini heeft verklaard dat een radicale regeling in Abessinië noodig :s en dat een natie die eenmaal op marsch is, niet kan worden tegen gehouden. Italië zal zijn doeleinden nastreven, desnoods zonder of tegen Geneve. WOK MET: WAS-en WB.1NG MACHINES VcilinEbericht van 22 Aug. 1935. Jellow II 1015 c., Jellow Nel ton 610 c., Gra- vcsteiners 815 c., Oogstappel 48 c., Elly Victo rie 57 c., Perzik appel 7—13 c., Gammersche zuur 58 c., Dirkappel JT5 c., The Arien 510 c., Charlemouski 6—9 c., Zoete appel 3—6 c., Claps 7—13 c., idem II 47 c., N.-H. Suikerperen 4—6 c., Idem II 1—3 c., De Jules 6—10 c.. Dirkjesperen 13 c., Stekperen 36 c., Reuze de Heer 36 c., Williams 4—6 c., Wijnperen 3—8 c., Jutteperen 3—6 c., Witte pruimen 8—15 c., Blauwe pruimen 3—8 c., Belle de Lcvois 7—13 c., Rond Seedling 612 c., Reine Claude 914 c., Druiven 3612 c., idem II 24—30 c., Witte druiven 50—60 c., Aard beien 5061 c., Morellen 1622 c., Roode bessen 615 c., Frambozen 818 c., Tomaten 28 c., Spinazie 46 c., Postelein 35 c., Juin 23 c.,

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 11