BUITENLAND. GEMEENTERAAD. BINNENLAND. VLIJMEN. De nieuwe raad der gemeente Vlij men c.a. vergaderde Dinsdagavond on der leiding van Burgemeester v. d. Ven. Na de beëediging der leden hield de voorzitter een rede waarin hij o.a. zei- de: Door de vereeniging der gemeente Nieuwkuijk en het dorp Haarsteeg bij deze gemeente, steeg het zielental van 4253 op 6876 en de grootte der ge meente van 1539 H.A. op 2497 H.A. Thans zijn in deze gemeente vier ker kelijke parochies, zes bijzondere scholen en een openbare school. Het grondbezit der gemeente is met ongeveer 150 H.A. gestegen en bedraagt ongeveer 650 H.A. Voor de werkloozen zijn thans drie werkobjecten onderhanden. Het aantal werkloozen in de werkverschaffingen bedroeg op 1 September 92, het aantal dat steun ontvangt 53, het aantal werk loozen dat uit de bondskassen trekt 126, terwijl het aantal werkloozen niet-kost- winners 72 bedraagt. In totaal zijn in deze gemeente dus 343 werkloozen. Uit een en ander kan men afleiden, dat de gemeentelijke zorgen zich enorm hebben uitgebreid en dat van de leden, van het dagelijksch bestuur en vooral van de ambtenaren veel zal worden ge vergd. Spr. schetste de moeilijkheden van land- en tuinbouw en van de manden industrie. Behoudens een paar fabrie ken is er in de gemeente niets dat ons hoopvol voor de toekomst kan stem men. Wanneer de werkloosheid nog toeneemt, en dit is te voorzien, zal dit jaar ongeveer 100.000 aan steun en werkverschaffing worden uitgegeven. Spr. deelde ten aanzien der waterlei ding te Vlijmen en voormalig Nieuw kuijk mede, dat in 2 maanden tijd reeds ongeveer 250 perceelen zijn aangeslo ten en dagelijks worden nog nieuwe op gegeven. In een der volgende raadsver gaderingen zal worden voorgesteld om de buizen ook naar wijk Haarsteeg door te trekken. Verder zullen den raad voorstellen bereiken tot reconstructie van gemeentewegen, aanleg eener rio- leering, uitbreidingsplannen en bouw- verboden voor aanleg van straten enz. Tot wethouders werden gekozen de heeren P. v. Buul (aftr.) en J. v. d. Bes- selaar (Nieuwkuijk). koor bevonden. Van hier kon ze gemakkelijk op de zitplaats komen en het volgend ogenblik stond ze op de stenen vloer van het kerkge. bouw. Een matte lichtstreep viel door een der ramen schuin door de kerk en kwam net terecht op een hoek van het altaar. Daar vooraan links boven het voorste gedeelte van de slottuin moest de maan staan. Hij zal mij boven licht geten, dacht Veronika en liep getroost langs het altaar, de twee traptreden af naar het schip van de kerk. Ze ging langs de voorste vrouwenbank, door de dichte schaduw en bereikte de hou ten trap, die naast de galerij leidde. De onderste trede kraakte onder haar voeten, maar de volgende ble ven stil, en spoedig stond Veronika voor de deur, die tot het kerkge- stoelte van Zijne Hoogheid den Keurvorst toegang gaf. De deur stond op een kier en ging geluidloos open. Veronika trad binnen en liep op de tenen. Dat hadden de beide meisjes steeds gedaan, wanneer ze hier binnengeslopen waren. In 't voorbijgaan streek ze over het fluweel, waarop Margaretha was gaan liggen, toen ze zich plotseling zo ziek voelde. Wordt vervolgd. NdFEfl STOFZUIGER zuigvermogen "Ëw ned.fabr:-laagste prij9 Buitengewone condities.Vraag demonstratie fil. Velo Waschmachine Mij HEUSDEN. De nieuwe raad kwam j.l. Dinsdag in voltallige vergadering bijeen. Direct wordt overgegaan tot beëedi ging van den Raad, waarop de leden de verlangde eeden afleggen. Hierna verwelkomt de Voorzitter de leden en vertrouwt dat ze de belangen van Groot-Heusden zooveel mogelijk zullen behartigen en dat de beraadsla gingen prettig zullen plaats hebben. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Nu wordt overgegaan tot benoeming van wethouders. Gestemd wordt eerst over de vacatu re De Haan. Uitslag: De Haan 2 stemmen, Hub. Verhoeven 3, A. W. Verhoeven 1, J. C. Winkel 1. Bij de tweede vrije stemming ver kreeg Hub. Verhoeven 3 stemmen en J. C. Winkel 4 stemmen. Vacature Hub. Verhoeven: le stemming: H. Verhoeven 1, Meij- ers 1, J. Buijs 1, A. Verhoeven 4 stem men. Deze stemming werd ongeldig ver klaard wegens foutieve naaminvulling, zoodat een vrije stemming moest plaats hebben. 2e vrije stemming: Hub. Verhoeven 1, Meijer 1, J. Buijs 1, A. W. Verhoe ven 4, zoodat wethouder worden A. W. Verhoeven (Herpt) en J. Winkel (He- dikhuizen). De Voorzitter feliciteert de beide be noemden en hoopt op een goede samen werking in het College van B. en W. Wethouder Winkel dankt den Voor zitter voor diens felicitatie en hoopt de belangen van Groot Heusden strikt eer lijk te dienen en zegt dank aan wie voor hem stemden. Wethouder A. Verhoeven dankt eveneens, waarop de Voorzitter dank zegt voor de woorden tot hem gericht. Hierna wijst de Voorzitter met toe stemming van den Raad een commissie aan belast met de voorbereiding voor het ontwerpen eener verordening voor rioolbelasting. Aangewezen worden de heeren Meij er, Joh. Vos en J. Buijs, die de benoe ming aanvaarden. De Voorzitter zegt dat vanwege Ged. Staten een aanmerking was gekomen op de verordening tot intrekking van de verordening tot heffing van opcenten op de Gem. fondsbelasting, daar ver zuimd is de belastingverordening voor Herpt in te trekken. De Voorzitter zegt dat hij dacht dat die automatisch zou zijn vervallen, om dat indertijd niet opnieuw goedkeuring was aangevraagd. Met algemeene stemmen wordt be doelde verordening ingetrokken. Hierna wordt de bijeenkomst geslo ten. RAAMSDONK. Oplossing van de vorige week. De vier breinaalden. Raadsels. 1 Door op de puntjes de ontbre kende letters in te vullen, verkrijgt men zodoende zeven kleine spreek woorden, de beginletters zijn daar van reeds aangegeven. 1 a a 2 r v t r 3 go 4 ti...d...l..., 5 n d 1 b 6 d b v 7 o w t b 2 Wie mij maakt, begeert mij niet. Wie mij draagt, behoudt mij niet. Wie mij koopt, behoeft mij niet. Die mij krijgt, weet het niet. Anecdolen. U, gaat zeker deze zomer Uw Uw vacantiereis naar het buitenland maken. Welnee, hoe kom je daarop, we hebben zelfs nog niet eens geld ge. noeg om thuis te blijven. Maar vader, hoe weten die ge leerden zo precies van te voren te vertellen wanneer er zonsverduiste ring komt. Maar jongen! denk je dan, dat die geleerde heren niet net zo goed de krant lezen als wij. Dinsdagavond om 7 uur kwam de nieuwe raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen, onder Voor zitterschap van den Edelachtb. heer A. J. W. M. Moons, Burgemeester. Secretaris de heer J. M. Kieboom. Aanwezig waren alle leden. Aan de orde is: 1. Beëediging en installatie van de nieuwbenoemde raadsleden. De leden leggen den zuiverings- en den ambtseed af, waarna de Voorzitter het woord neemt en de herkozenen en de nieuw-gekozenen geluk wenscht voor het door de kiezers in hen gestelde vertrouwen. Hij bracht dank aan den aftredenden Gemeenteraad, voor de prettige samen werking in de verloopen vier jaren on dervonden, voor den goeden geest, wel ke steeds de bijeenkomsten en bespre kingen kenmerkten, wat hem altijd een waar genoegen is geweest. In het bijzonder sprak hij nog een af scheidswoord tot de oude leden, die niet meer in den Raad zitting hebben. Hij sprak de hoop uit, dat hij met den nieuwen raad in eenzelfde goede ver standhouding zal mogen werken, aan het heil van de gemeente. Dat God on zen arbeid moge zegenen en dat we ge zamenlijk veel goeds voor de gemeente mogen tot stand brengen. 2. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn eenige goedgekeurde raadsbesluiten van Gedeputeerde Sta ten. Verder is nog ingekomen, een schrij ven van den heer A. M. M. Kieboom, uit s-Hertogenbosch, houdende dank betuiging voor zijne benoeming tot Se cretaris en Ambtenaar van den Burger lijken Stand dezer gemeente. Alsvoor van J. J. M. Schoenmakers, voor zijne benoeming tot Secretaris- Boekhouder van het Burgerlijk Armbe stuur dezer gemeente. Al deze stukken werden voor kennis geving aangenomen. Dan is nog ingekomen een schrijven van Burgemeester en Wethouders der gemeente Waspik, ten geleide van de motie van den raad dier gemeente, in zake de Waterleiding Maatschappij „Noord-West-Brabant". De motie werd terzijde gelegd. 3. Benoeming wethouders, wegens aftreding van de heeren J. C. Schoen makers en Mr. Th. H. A. M. Heere. Door den Voorzitter werden tot stemopnemers benoemd de leden D. Lankhuijzen en G. C. de Bont. De aftredende wethouders werden beiden herkozen. Beiden verklaarden hun benoeming aan te nemen. De Voorzitter wenschte de heeren Schoenmakers en Heere geluk met het hernieuwd geschonken vertrouwen. Het doet spr. genoegen, dat de Raad hen weer heeft herbenoemd. Spr. meent hierin een bewijs te zien, dat de Raad met het beleid van de Wethouders te vreden is geweest en sprak vervolgens de hoop uit, dat het College van Bur gemeester en Wethouders, zooals voor heen, eensgezind moge samenwerken. Beide Wethouders brengen een woord van dank voor het blijk van ver trouwen, dat de Raad hen heeft ge schonken en voor de waardeerende woorden van den Voorzitter en zullen trachten, zooveel in hun vermogen is, om de belangen van de gemeente in het College van Burgemeester en Wethou ders te behartigen. 4. Benoeming van de leden der Com missie van Fabricage, wegens aftreding der heeren C. J. Kanters, G. C. de Bont en J. W. F. M. de Klijn. Beide eerstgenoemden werden her kozen; in de plaats van den heer J. W. F. M. de Klijn werd gekozen de heer J. W. Mertens. 5. Benoeming van de leden der Lichtcommissie, wegens aftreding van de heeren D. Lankhuijzen, J. W. F. M. de Klijn en J. J. de Jong. Eerstgenoemde en laatstgenoemde werden herkozen. Benoemd werd in de plaats van den heer J. W. F. M. de Klijn de heer H. Rombouts. 6. Benoeming van de leden der Commissie van het beheer der gronden in den Dombosch, wegens aftreding van de heeren J. C. Schoenmakers, M. Th. de Bruijn, D. Lankhuijzen en G. C. de Bont. De aftredende leden de heeren J. C. Schoenmakers, D. Lankhuijzen en G. C. de Bont werden herkozen. In plaats van M. Th. de Bruijn werd gekozen H. J. de Bruijn. 7. Benoeming van de leden van de Vleeschkeuringscommissie. De aftredende leden de heeren A. J. W. M. Moons, Burgemeester, Raams- donk, J. C. Schoenmakers, Wethouder, Raamsdonk, J. Bianchi, Burgemeester te Geertruidenberg, A. van Gils, Burge meester, Made en Drimmelen en P. Dekkers, Burgemaester, Waspik, wer den allen herkozen. 8. Benoeming van de vertegenwoor digers op de vergadering van stemge rechtigde ingelanden van het water schap „de Nieuwe Dombosch", „het Polde; tje Achter de Hoeven" en ,,dc Beneden Donge", wegens aftreding d^r heeren J. C. Schoenmakers, M. Th. de Bruijn en D. Lankhuijzen. Eerstgenoemde en laatstgenoemde nerden herbenoemd. In de plaats van den heer M. Th. de Bruijn werd be noemd de heer H. J. de Bruijn. 9. Ontwerp-verordening tot wijzi- g'ng van de verordening op de heffing eener „Rioolbelasting B". Het tweede lid van artikel 7 van ge malde verordening werd gewijzigd als volgt: De belasting is verschuldigd door dengene, die in den loop van het be lastingjaar gebruiker is van de aan deze heffing onderhevige perceelen, en wel a. voor een vol jaar, zoo de percee len op of na 1 Januari doch vóór 1 Juli in gebruik worden genomen; b. voor een half jaar, zoo de per ceelen op of na 1 Juli in gebruik wor den genomen. 10. Aanbieding der begrooting, dienst 1936, der rekening, dienst 1934, van de gemeente, van de bedrijven en van het Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter stelde voor, dat deze stukken in onderzoek werden gesteld in handen van een Commissie van drie leden, bestaande uit de heeren J. P. Ele- mans, G. C. de Bont en J. J. de Jong, waarmee de Raad zich kon vereenigen. 11. Uitloting van schuldbrieven. No. 15 van 500.— in de geldlee- ning groot 20.000, van 1898-1899; No. 26 van 125.in de geldlee- ning van 4000.— van 1904; No.-31 van 150.in de geldlee- ning van 6000.— van 1908; No. 23 van 300.— in de geldlee- ning van 8280 van 1917. De uitbetaling der uitgeloten schuld brieven zal plaats hebben op 2 Januari 1936, ten kantore van den Ontvanger dezer gemeente. Tot slot werden nog eenige reclames tegen de Rioolbelasting behandeld. Bij de rondyraag vraagt het lid Ele- mans, of er al een opname gedaan is van het werk aan de haven alhier. De Voorzitter zegt dat het werk al in behandeling is bij den Gemeenteopzich ter. Het lid van Woerden, brengt den Voorzitter dank voor de waardeerende woorden gericht aan den nieuwen Raad en spreekt daarbij de hoop uit, dat zijn woorden in vervulling mogen gaan, en dat de Raad, God steeds voor oogen hebbende, door eene prettige samen werking veel voor den bloei der ge meente zal mogen doen. Verder vraagt spreker, of er bij het dansen aan de leeftijdsgrens van 18 jaar toch wel steeds de hand wordt gehou den; dan vraagt hij nog dringend ver betering van een gedeelte van de Dub beldamstraat, gelegen tusschen de Ko ningsstraat en de Groensteeg, en ver der nog om de gronden in den Dom bosch, in eigendom behoorende aan de gemeente, te laten scheuren. De Voorzitter zegt, dat aan het dans- verbod voor kinderen beneden de 18 jaar streng de hand wordt gehouden; het kan echter wel eens voorkomen zegt spreker, dat er wel eens een tusschen- door glipt. Wat betreft de wegverbete- ring van de Dubbeldamstraat, daar zal zoo spoedig mogelijk mee worden aan gevangen, en wat het laatste punt be treft, daar zal in de geheime vergade ring nader over worden gesproken. Hierna sluit de Voorzitter de verga dering. De begrafenis van Mgr. Aengenent. Het stoffelijk overschot van den overleden Bisschop van Haarlem, Mgr. Aengenent, is Vrijdagmiddag van het Paleis naar de Kathedrale kerk overgebracht. De begrafenis plechtigheid vindt heden plaats. Mgr. Taskin vicaris. Tot vicaris capitularis voor het bisdom Haarlem is door het kapittel gekozen Mgr. H. J. M. Taskin pre sident van het Groot Seminarie te Warmond. Ex-Koning van Spanje in ons land. Ex koning Alfons XIII van Spanje is Woensdagavond, komende van Rhede bij Dusseldorp, en vergezeld door zijn secretaris, in de hoofdstad gearriveerd en heeft zijn intrek ge nomen in het Amstel Hotel. De ex- koning bevindt zich op een vacantie- trip en zou twee a drie dagen te Amsterdam blijven, waarna hij zijn reis zou voortzetten naar Parijs. Communistische Weihouders. De gemeente Finsterwolde in Gro ningen heeft Dinsdag twee commu nistische wethouders gekregen. He1 is het eerste college van B. en W. in ons land waarvan de meerderheid communistisch is. Tweede Kamerleden bedanken. De heeren J R. Snoeck Hencke- mans en Brantigom zullen bedanken voor hun lidmaatschap der Tweede Kamer, in verband met hun benoe ming tot wethouder, resp, van Den Haag en Rotterdam. Ook ir. Feber, die wethouder te Den Haag is ge. worden, zal waarschijnlijk zijn kamer zetel overgeven. Het succes van het Tegelsch Passiespel. Zondag heeft in het Tegelsch open luchttheater Den Doolhof de vijfen- twintigste en laatste opvoering van het passiespel plaats gehad. Het aantal bezoekers was nooit zoo groot dan in het afgeloopen speelseizoen. Het heeft de 75 000 overschreden. In de maand Juni waren alleen de Zaterdagmiddag-opvoeringen voor de schoolgaande jeugd telkens overdruk bezet Op de Zondagmiddagen bleven nog wel plaatsen onbezet. Maar nau- welijks was de vacantietijd aangebro ken, of men kwam ook op de Zon- dagen plaatsen te kort. Het aantal aanvragen was steeds stijgende. Naast de 3500 vaste zitplaatsen moesten nog stoelen gezet worden en dit aan- tal stoelen werd met elke uitvoering grooter. En het zal niet voor 1940 zijn, dat het openluchttheater opnieuw zijn poorten zal openen om de passiespel, bezoekers weer te ontvangen. Het succes van de opvoeringen zal voor het bestuur van de Stichting Passiespelen Tegelen en voor de spelers een aansporing zijn om tijdig en met de noodige ernst te beginnen aan de voorbereidingen voor de op- voeringen in 1940. De Zomerpostzegels. Gedurende ruim twee maanden heeft het land gestaan in het teeken der Zomerpostzegels. waarvan de extra opbrengst bestemd is voor de acht noodlijdende orkesten en voor werkplaatsen voor onvolwaardigen. De Zomerpostzegels beoogen door een algemeene, vrijwillige, maar mini male heffing cultureele en sociale zaken in stand te houden, die als gevolg van het inkrimpen van Over heidssubsidies en particuliere bijdra. gen in gevaar komen. De opbrengst moet voornamelijk komen van de groote massa, die voor cultureele en sociale zaken iets over heeft, al is het nog zoo weinig. Als alle menschen, die schrijven in de vier maanden dat de Zomerpostzegels verkrijgbaar zijn, deze bijzondere postzegels ook gebruikte, zou de op brengst zeker drie millioen zijn. Als de Nederlanders, die boven den leerplichtigen leeftijd zijn, maar 5 cent in al die vier maanden offerden, kwam er 3 ton binnen. Als allen, die familieberichten als huwelijken, ondertrouw, geboorten annonceeren, en dus in een stemming zijn om*8j,Hijz te offeren, in de maand September zi,n alleen maar Zomerpostzegels gebrul va" P ten, zou dat al eenige tonnen in het aan laadje brengen. j-.slech Er zijn bezwaren gemaakt en proefneming is nog niet ten vol|e i*31 in geslaagd. Maar toch mag het post. voc zegel-comité niet ontevreden zijn. ea wo In meer dan 600 gemeenten en i D mienLj^ alle grootere zijn plaatselijke comitéi vonden, bezig de Zomerpostzegels aan deel man te brengen. Duizenden pèrsonetOp ve^' helpen belangeloos mee, de verkooj crerts- vlot wel en de medewerking var Omtren officieele instanties en personen ij t het 1 boven al'e lof verheven De Puzzle.tnswaar kaart gaat er in als koek. Honderden bl^11- fabrikanten en leveranciers hebben o aan a prijzen cadeau gedaan. Veer ce Maar hel Comité is niet gehee l CQI tevreden Er moet veel meer binnen te komen, want anders blijft er zojis ontv ontzaglijk veel ongedaan. Bovendien, omdat de Zomerpost. zegel net als de Kinderpostzegel, een ;'eerin9 blijvende instelling vormt, moet diinbate N eerste jaar de grondslag worden ge. legd voor baar populariteit, die even aring al Wij Z')1 js er oc Jie en 1 groot moet worden als die van der n9en Kinderzegel. »n consi Daarom zet het Comité September^ in met een grootsche propaganda la P0^1 waarbij de medewerking verkregen a ^en wordt van alle organen, die bij he vcnc*e publiek groot gezag hebben, zooalsikvolh pers, radio, bioscoop enz. De puzzlewedstrijd zal nog wordena!fn' ZV verlengd tot 15 September. In alle plaatsen worden bijzondere propa gandamiddelen ondernomen. Er zijn nog vele verrassingen in petto Daar omtrent zullen nog wel latere mede deelingen worden gedaan. Het Comité is gevestigd: Tessel schadestraat 9, Amsterdam. ons g< Hen. ze Abessii ng ver ordt oo Bij eei J.OOO p dd. In Am age vai an 40.C jsmaske rldkijke E Woen olkenb aval ht Koning Leopold neemt rust. Koning Leopold van België is voor- nemens, na zijn herstel, eenigen tijd ij. Italië door te brengen, teneinde vol-licht de strekte rust te nemen. Abessynië een land dat niet te veroveren is? Omtrent de oorlogskansen van Mus solini, ingeval deze inderdaad tot eei aanval op Abessynië mocht overgaan verklaarde dr. Thomas Lambie, die ge durende langen tijd de lijfarts is ge weest van Haile Selassie en die ii Abessynië verblijf heeft gehouden van 1919 tot korten tijd geleden, dat Mus solini er nooit in zou slagen Abessynië te veroveren. De Duce kan stroomen troepen zen-ich een den naar de lage landen, hij kan zelfs erteger Addis Abeba met strijdkrachten overboord r weldigen, maar de Abessynische troe-aal ver pen verslaan en het land zelf ook maar Jocco, c gedeeltelijk onderwerpen, dat zal hen nooit gelukken, gezien het feit, dat he: :aren. I iger Ah en Abe iet Abe ril onde Prof. J .bessini iloïsi g< angedr< deur Ine Tij der ondsra; aardige Het s< geheele land bij wijze van spreken met tige ge prikkeldraad bezaaid is en iedere heu vel een fortificatie vormt. De Abessynische hooglanders, diebijzijn v hartstochtelijke krijgslieden zijn, zullet nooit hun wapenen neerleggen. Zoo lang er nog een bergoord is, waar zij zich kunnen terugtrekken, zullen zij de guerilla blijven voeren. Drie reusachtige valleien, zullen de legioenen van Mussolini in hun op- marsch naar het Noorden des lands te genhouden. Hierheen zullen de Abes synische troepen zonder eenige twijfel na eenige schermutselingen terugtrek ken. De Italianen zullen hun artillerie zelfs niet over de eerste dezer kloven heen kunnen brengen en wanneer de Abessyniërs naar de bergen terugtrek ken, zal Mussolini ze zelfs niet met vier millioen man kunnen overweldigen. Verder gaande met zijn uiteenzettin gen, zeide Lambie nog, dat naar zijn meening de oorlog ongetwijfeld een zeer wreede zou worden. Eenig nut zou voor de Italianen uit :chter v lijnsche R-oordig ekst de jeleedig ijk zijn ïerstelle De P de Fra zijn red< iaansch eenzijdig geplaats slechts zich zei nen eis ingen leroept schavin Abessin lijkheid haar kc gebiede verkrijg een bombardement van de grootste den Ra' plaatsen niet voortvloeien. De inwoners kunnen hun geboorteplaatsen verlaten en hun bestaan elders ongestoord voort zetten, zonder zich bijzondere ontberin gen op den hals te halen. Het nut van de Italiaansche vliegtui gen zal dus waarschijnlijk beperkt blij ven tot het maken van verkennings vluchten aan het front en tot het doen van aanvallen op troepen. Daarbij zal dan nog moeten blijken, of zij tegen het Abessynische leger met succes zullen kunnen opereeren. De consessie opgezegd. De concessie-kwestie, die zooveel stof heeft doen opwaaien, schijnt thans weer plotseling van de baan te zijn. De Amerikaansche regeering, die bang is zich de vingers te branden, heeft de „Vacuum Oil Company" voor passing wie Rickett de concessie had verwor- van ee ven, overgehaald, het contract onmid dellijk op te zeggen. In Addis Abeba is men daarover ten zeerste onthutst. De regeering heeft besloten het contract met Rickett niet te annuleeren en men verwacht er dat Richett wel andere ka pitaalkrachtige personen voor de on derneming zal kunnen interesseeren Het ^cher contract bevat de bepaling dat een der "aa(d partijen het kan opzeggen met een ter- °naLha mijn van 83 dagen. De mineralen in Abessinië. recje° Een Duitsch deskundige, dr. F. Frie- 0ptred densburg, heeft een artikel geschreven ^at over de minerale rijkdommen van Abes- mag w doeling licht zij daardoi haar lei de late doelein verwez De i haar ve alle v< naïever bereid i ten aar king va Abessii adviezt krijgen De thans e zal the heid o] zal tha tisch ii hankel vooral tegen scherrr

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6