NIEUWS UIT HEUSDEN. siiiakeJijhoioii PRC BRIEVEN UIT WASPIK. BOEKBESPREKING. SPORT. KANTONGERECHT. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Heer BEGRIJPT HET BELANG ,-DE ECHO VAN HET ZUIDEN' draismia-vanvalkehbur Waspik, 5 September 1935. Geachte Lezer, Door een misverstand is onze Was- piksche brief vorige week niet ge plaatst geworden, hetgeen voor ons een teleurstelling was, omdat daarin o.m. de liefdadigheidsuitvoering van j.l. Zondag werd aanbevolen. Toen wij echter Zondagavond zelf deze uitvoe ring wilden bezoeken, bleek ons al heel spoedig dat onze aanbeveling toch overbodig zou zijn geweest, want hoe wel wij nog bijna een half uur voor den aanvang aanwezig waren, was de zaal reeds geheel gevuld en moesten wij ons met een staanplaatsje tevre den stellen. Zij die juist op tijd kwa men, konden ook zelfs dit niet meer bemachtigen, en moesten geheel wor den teleurgesteld. Wij vragen ons af, vanwaar deze groole belangstelling, en dat, terwijl bet toch eigenlijk maar een herhaling was van hel kermis-matinée? Wij heb ben al eens ooit meer geschreven, dat er in Waspik voor goed tooneel steeds belangstelling bestaat en wij geloovcn gaarne dat wij ook thans hierin de oorzaak moeten zoeken. Want het ge- bodene was goed, was best zelfs. De operette „Cartouche" had vooral Zon dagavond een schitterende vertolking en zonder ook maar een der spelers te willen achteruit zetten, willen wij toch niet nalaten de rollen van Cartouche, de arme man, en de kastelein afzon derlijk te vernoemen. Het duo tusschen beide eerstgenoemden werd schitte rend gezongen (wat jammer dat de ar me man er een momentje naast was) terwijl van den kastelein vooral het oer-komisch en toch beschaafde spel uitblonk. Kunt u zich nog bet gezicht herinneren toen de kastelein bij de ontdekking door Cartouche boven zijn toonbank uitkwam? Ook de verschil lende koren werden goed en vlot ge zongen en een woord van dank aan de zangers die Entre Nous hierbij terzij de stonden, is hier zeker wel op zijn plaats. Entre Nous kan er van verze kerd zijn dat deze operette het bijzon der goed gedaan heeft. Wij zijn er van overtuigd dat operettes door het Was- piksche publiek zeer gewild zijn, en hopen Entre Nous nog meer met dit soort looneelwerk te zien komen. De clou van den avond was ook thans weer de groote, nieuwe revue „Waspik in woord en beeld". Deze re vue met zijn echt Waspikschen aard, heeft het publiek een werkelijken lach- avond bezorgd, en de schrijver er van beeft bewezen dat hij de Waspiksche toestanden door en door kent en dat hij er ook slag van heeft om deze toe standen op een vaak dol-komische ma nier te hekelen. Sommige snedige ge zegden en uitgebuite politieke scènes deden den grootsten zuurpruimer scha teren, terwijl ernstige, aangrijpende scènes voor de noodige afwisseling zorgden. Onder de best geslaagde scè nes mogen wij zeker wel rekenen: de laatste raadsvergadering, waarin voor al de burgemeester en de aanspreker uitblonken; verder de clown, die on verbeterlijk was; dan nog bel zang duet uit de scène „Stroodorp", waarin de zangeres Mej. Sn. en de bariton, de heer A. de H. zich van hun beste zijde lieten hooren; en last not least bel machtige slot, waarin het crisisspook moet wijken voor de Nederlandsche Maagd, die in vol ornaat staat opge steld en het publiek hypnotiseert en a. h. w. dwingt tot het zingen van het „Wilhelmus". Wat ons eigenlijk nog het meest verwonderde, was het vlug ge en harde werken van de menschen achter de coulissen. Daar moet wel reusachtig getranspireerd zijn, wij kun nen tenminste niet begrijpen hoe men in enkele oogenblikken tijd een geheel tooneel kan ombouwen, geheel andere bcnoodigdheden bij de hand kan heb ben, en tevens weer geheel van andere costuums kan zijn voorzien. De organisatie bij Entre Nous moet dan ook wel af zijn. Ook de geheel be- langelooze medewerking van het Was- piksch Jaszbandorkest kwam aan het geheel ten goede en wist ook in de pauzes de stemming er in te houden. Al met al zijn we een woord van dank verschuldigd aan allen die maar op eenigerlei wijze aan dezen avond hebben medegewerkt. Niet alleen heb ben zij ons daardoor een prettigen avond bezorgd, maar zij hebben hun respectievelijke gaven ten dienste ge steld van den armen medemensch, het welk eigenlijk reeds op zichzelf het mooiste „bedankje" is. Het crisis-co mité, waarvoor het netto-overschot bedoeld is, zal het wel kunnen gebrui ken. Maandagavond is voor onze gemeen te z.g. Koninginneavond geweest. Met medewerking der Chr. Gemengde Zang- vereeniging alhier en een zangvereeni- ging uit Iiesoijen gaf onze harmonie een groot instrumentaal en vocaal concert. Bij de kiosk was een passen de lichtversiering aangebracht en een intense reclame had gezorgd voor een buitengewoon groot gehoor. Zoowel de tuin als de straat waren geheel met luisteraars gevuld. We hebben van goede muziek en zang kunnen genie ten, terwijl we tevens mochten consta- teeren dat ons Chr. Gemengd Koor, dat betrekkelijk nog kort bestaat, reeds goede vorderingen maakte. De avond werd met een gezellig zitje en een vroo- lijk dansje besloten en het was reeds laat, toen wij nog vele vreemdelingen naar hun woonplaatsen zagen vertrek ken. Onze gemeenteraad heeft op den tra- ditioneelen eersten Dinsdag haar eer ste vergadering gehouden. Hoewel een drietal stemmingen noodig waren, heeft men liet toch weer zoo ver weten te krijgen ,dat we weder hetzelfde da- gelijksch bestuur behouden. We heb ben zoo eens hier en daar gepolst en hooren algemeen beweren, dat de ge meenteraad hiermede in haar eerste vergadering al een heel slecht figuur heeft geslagen. We hadden gedacht, zoo beweert men, dat onze nieuwe raad nu tenminste eens flinker zou zijn opgetreden. Het mag als een pu bliek geheim worden beschouwd dat het vooral den laatslen lijd in het col lege van B. en W. niet alles koek en ei was en dat de H.H. Wethouders het lang niet altijd met elkaar konden vin den. Dat dit niet in het belang der ge meente kan wezen, laat zich begrijpen. Ook onze raadsleden weten dit, maar wij krijgen nu hierdoor reeds den in druk, dat ook zij het niet het gèmeen- tebelang zoo nauw niet nemen. Wij weten, dat er voor de wethoudersver kiezing steeds eerst een heeleboel ge konkel noodig is en dat men eerst moet uitrekenen welke vriendjes men zal bedenken. Ook thans heeft er, naar wij ineenen, weer zoo'n soort propa- gandavergadering tevoren plaats ge had, maar hoewel wij ook wel andere slroomingen vernamen, schijnt men toch niet te zijn overeen gekomen. La ten we hopen, dat thans tenminste on ze nieuwe wethouders wijzer zullen zijn en eventueele oude meeningsver- schillen spoedig in den welbekenden doofpot zullen stoppen. Alleen door elkaar te willen begrijpen en door wat over te stappen, kan het gemeentebe lang zoo goed mogelijk gediend wor den. Adept. I. Anema „New Scotland Yard". Ing. ƒ1.90; Geb. 2.75 N.V. Uitg. v.h. C. A. Mees, Santpoort. Twee novellen bevat dit deeltje uit de „Kristallenserie". De eerste is een klein detective-verhaal: een misdaad te Londen en idem te Arnhem. De in spector van N.S.Y. komt hierdoor de moordenaars van zijn vader op het spoor, maar voor hij het raadsel op gelost heeft, valt hij tevens als slacht offer. Anderen ontwarren het pro bleem. De tweede behandelt een moment uit bet leven van een filmregisseur, die, dank zij de tegenwerking van zijn di recteur, elders roem weet te verwer ven. Beide schetsen geven ons een dui delijke blik „achter de schermen" van een voor de groote massa onbekende wereld. De stijl is kort en krachtig, recht op bet doel af. W. V. niet te zeggen. Een schrijven van den Minister, dat hij de zaak zal bespoedi gen, wil geenszins zeggen, dat de hee- ren van den Raad van State zich ge jaagd zullen gevoelen om Loon-op- Zand eens uit zijn penibele kwestie te verlossen. Rustig afwachten is momen teel 't eenige wat we kunnen doen. Kunstavond Bel Canto. Naar wij vernemen is het bestuur der Zangvereeniging Bel Canto er in ge slaagd een overeenkomst tot het geven van een wisselconcert te verkrijgen met de gemengde zangvereeniging Bel Can to, dir. de heer Jan v. Leeuwen uit Til burg. Wie op gebied van vocale muziek iets thuis is, zal weten wat dit fijne corps, waarvan vooral den laatsten tijd een ongekenden roep uitgaat, presteert. Dat de leiding in handen is van den heer v. Leeuwen zegt reeds voldoende om een waarborg te hebben, dat wat gezongen wordt, keurig vertolkt wordt. Daarnaast echter spreken de capacitei ten van t koor en de executanten op zich bij Bel Canto nog een woordje mee, waar solisten aus: Mevr. Mallens-Vol- laers. Mevr. Brouwers-Kimmel, de hee- ren Leo van Sprang, Lejeune, Verschu ren. Hamers e.a. als lid hunne vaste medewerking geven, krijgt het koor het karakter van een beroepscorps. Leiding, kwaliteit en capaciteit van directeur en leden, 't repertoir, dat Bel Canto geeft, alles werkt daartoe mede. Ongetwijfeld zal het eerste wisselconcert, dat in de zaal van den heer Jan v. Dun op Zon dag 29 Sept. zal gegeven worden, groo te belangstelling trekken. Volksconcert. De harmonie St. Jan zal a.s. Zondag n.m. 6 uur een groot volksconcert geven op de kiosk tegenover de R.K. Kerk te Berkdijk. Een mooi programma is sa mengesteld. Heusden, 5 Sept. '35. Gelegateerd is door wijlen Mevr. L. Veerman-Stokvis, overleden te Apel doorn, 2000 aan de Ned. Herv. Gemeente, en evenveel aan de Diaconie dier Kerk alhier, beiden vrij van sue cessierecht. v Tot plaatsverv. burgemeester is aangewezen Wethouder A. W. Verhoeven te Herpt. Het consultatie bureau voor zuigelingen werd deze week bezocht door 20 kinderen met hunne moeders., Woensdag hielden eenige jonge dames met een vrachtauto een inzame ling door de stad ten bate van een te houden bazar, voor het plaatselijk crisiscomité. Naar we vernemen is er heel wat bijeengekomen, waarbij nog gevoegd moet worden de opbrengst van een collecte in Herpt. \j Hoewel het van Woensdagmiddag tot en met Donderdag geonweerd heeft en soms tamelijk ernstig, heeft hier alles een gewoon verloop gehad. In Hedikhuizen (tegenwoordig Heusden) is evenwel een rund van de fam. V. O. door den bliksem getroffen. V Zondag gaat onze voetbalclub Juliana spelen tegen Salvator te Tilburg. 's ZOMERS ER OP UIT. Ook voor wie zich geen verre reizen kan veroorloven, brengt de zomer een goede kans op „uitgaan"op aller lei uitgangetjes, die zoo goed als niets behoeven te kosten en waaraan dus iedereen kan deelnemen. We gaan te voet of per fiets en we genieten op die manier veel rustiger van alles om ons heen dan wanneer we een snelle auto of een onvermoeid voortrollenden trein voor ons uitstapje hadden gekozen. Maar manden, tasschen of rugzak ken mee natuurlijk, want zoo'n wan deling of zoo'n fietstocht maakt extra- hongerig.' En omdat het uitgangetje op zichzell al iets feestelijks heeft, past het echt bij die stemming als de mee genomen proviand nog de een of an dere verrassing inhoudt; iets voor bij de boterham, maar iets anders dan we thuis dagelijks gewend zijn. Dat extraatje voor de „pic-nic" be hoeft ook alweer niet duur te zijn: we kunnen het thuis op een gemakkelijke manier en uit eenvoudige ingrediën ten bereiden, zonder dat het behoeft onder te doen voor de meer kostbare koks- of banketbakkersproducten. Laten we b.v. eens het een of ander „slaatje" kiezen; we gaan dan geheel met de mode mee, want de tegenwoor dig overal geëtaleerde haring-, huza ren- en andere slaatjes, uitgewogen verkocht en in handige kartonnen bak jes afgeleverd, vestigen wel den in druk, dat ze algemeen gewaardeerd worden. We willen er, om zooveel mogelijk aan ieders smaak te voldoen, twee ver schillende voorbeelden van geven. „Halve gedraaide". (Soort huzarensla). 250 gram y2 pond) koude vleeschresten, 6 a 8 groote kou de aardappelen, 4 harde eieren, eenige ingemaakte uitjes en au gurken, 1 a 2 tomaten (niet be paald noodig), 2 eetlepels azijn, 3 eetlepels slaolie, 2 theelepel tjes Maggi's Aroma, wat peper jLEVERTR ■LEEUWARDEN en zout, misschien een ietsje mosterd. Maal of hak alle vaste bcnoodigd heden, vleesch, aardappelen, eieren, uitjes, augurken, met elkaar lijn. Klop de olie met den azijn, de Maggi's Aro ma en de kruiden even door elkaar en vermeng er de gemalen bestanddee- len mee, tot alles een samenhangende massa vormt. Boer er, als tomaten ge bruikt worden, deze in plakjes gesne den vruchten ook door; hak of maal die liever niet mee, omdat er dan te veel vocht uit vrij komt. Voer een papieren of kartonnen doosje (zooals die bij de banketbak kers b.v. worden gebruikt) eerst met een velletje vetvrij papier, leg er dan een laagje groote frissehe kropsla-bla den in, natuurlijk eerst gewasschen en dan in een schooncn doek gedroogd, schud daarop de „halve gedraaide" uit bedek ze met een paar bladen sla en keer er ten slotte het papieren deksel overheen, waarin ook weer eerst als voering een stukje vetvrij papier is gelegd; op deze manier verzorgd heeft het gerecht tijdens den tocht niets te lijden. Aardappelsla met groente. 10 a 12 groote gekookte aardap pelen (koud), 6 gesnipperde of geraspte worteltjes, 1 preitje, 2 tomaten of een komkommer, 2 eetlepels slaolie, 3 eetlepels azijn of citroensap, 2 theelepeltjes Maggi's Aroma, wat zout, mis schien wat peper. Snijd de koude aardappelen in plak jes; klop de olie met den azijn, de Maggi's Aroma, het zout en het ge- snippertje preitje door elkaar, giet dit sausje over de aardappelen en laat al les een paar uur staan, af en toe de aardappelen om en om scheppende, zoodat ze alle met het sausje door trokken worden. Roer ten slotte ook de gesnipperde of geraspte worteltjes en de in plak jes gesneden tomaat of komkommer door de aardappelen, naar verkiezing ook een paar hardgekookte eieren, die dan vóór het dooreenmengen met een vork worden fijngewreven. Neem de aardappelsla op den tocht mede in een papieren banketbakkers doosje, dat eerst gevoerd is met een velletje boterhampapier en waarover het eveneens met vetvrij papier ge voerd dekseltje wordt gezet. Leg des- verkiezend als onder- en bovenlaagje eenige frissehe groene kropslabladen, waartusschen de sla dan komt te .liggen. VOETBALSPORT. I)e indeeling der competitie. Thans bevat „de Sportkroniek" de iiideeling der competitie-afdeelingen in het Zuiden. De derde klasse I) is als volgt sa mengesteld Nivema, Den Bosch. Bossche Boys, Den Bosch. Devo, Den Bosch. Vlijmen. Kaatsheuvelsche Boys. R.W.B., Waalwijk. W.S.C., Waalwijk. Juliana, Waalwijk. T.O.P., Oss. De reserve 2de klasse B is als volgt samengesteld Willem II 3, Tilburg. N.O.A.D. 3, Tilburg. Longa 3, Tilburg. B.V.V. 3, Den Bosch. Wil hel mi na 2, Den Bosch. W.S.C. 2, Waalwijk. P.S.V. 4, Eindhoven. W. S. C. Voor WSC begint de competitie op 15 September a.s. Dan zullen ge speeld worden de wedstrijden: Kaatsh. Boys—W.S.C. W.S.C. 2—P.S.V. 4 (Eindhoven). Morgen gaan WSC 2 en 3 op be zoek bij R.W.B.; als van ouds zullen dit tusschen beide zustervereenigin- gen een paar prettige ontmoetingen worden. W.S.C. 1 heeft voor de eerste ronde van den K.N.V.B.-beker vrijgeloot. R. W. B. Zondag a.s. komen WSC 2 en 3 bij RWB te gast en aan spanning zal het dan wel niet ontbreken. De WSC'ers zijn voor RWB goede bekenden, en alleen reeds de prettige wedstrijden, die beide clubs sinds een reeks van jaren tegen elkaar hebben gespeeld, doen ons thans weer een mooie strijd verwachten. Wij hopen dat beide elftallen zich geheel zullen geven, het tweede elftal van RWB is voor deze wedstrijd eenigszins versterkt, zoo ook het derde, daar beide elftallen van WSC sterker worden aangeslaan, en het de spanning zeker zal verhoogen. We kunnen a.s. Zondag door de wedsirij- den te bezoeken weer volop genieten. JULIANA. JulianaT.E.C. Tiel. Zondag a.s. wordt op het Juliana- terrein een zeer belangrijke wedstrijd gespeeld voor de 1ste ronde om den K.N.V.B.-beker. De voetbalverecniging T.E.C. bezette m de afgeloopen competitie de 2de plaats met slechts 2 verliespunten meer als de kampioen Leerdam, zoo dat het een sterke vereeniging is. Zoodat onze geel-zwarten een zware wedstrijd te wachten staat tegen de zen geheel onbekenden tegenstander. Om in de volgende ronde te komen moet deze wedstrijd gewonnen wor den, en wij vertrouwen dat er alles opgezet zal worden, daar er in zulk een wedstrijd meer spanning zit als in een vriendschappelijke wedstrijd. Den sportliefhebbers staat dus een zeer spannende wedstrijd te wachten gezien het goede spel van Zondag j.l. onzer geel-zwarten, en ieder zal eens kennis willen maken met het spel van T.E.C. welke vereeniging hier nog nooit heeft gespeeld. Aanvang om half drie. Juliana 2 speelt om 12 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen Olympia uit Vlijmen, welke vereeni ging ook in den K.N.V.B. is inge deeld. Juliana 3 en 4-combinatie speelt om 12 uur een uitwedstrijd tegen Blauw-Wit 2 uit Waalwijk. W.V.V.Blauw-Wit. Zondag 8 September speelt Blauw- Wit 2 een vriendschappelijke wed strijd tegen Juliana 3 en 4-combinatie op het Blauw-Wit-terrein. Dat kan een aardige wedstrijd worden. Wij zijn benieuwd naar den mtslag. De wedstrijd vangt aan ors 12 uur. WIELERSPORT. De Roode Kruis-wedstrijd Voor de laatste maal willen wjj nog even herinneren aan den Roode- Kruis-wedstrijd, die morgenmiddai op de Waalwijksche Wielerbaan houden wordt. De baten van dezen wedstrijd zullen geheel ten goede ko- men aan de kas der plaatselijke trans- portcolonne, die vooral aan de wie. lersport in onze plaats reeds zulke groote diensten bewezen heeft. Di{ doel zal daarom voor alle wieler-sup. porters zeer sympathiek zijn, en wij verwachten dal velen dit door een be zoek zullen loonen. De uniforme-toe- gangsprijs is zoo laag mogelijk ge. sleld, zoodat ieder in de gelegenheid is de wedstrijd bij te wonen. Het program dat verreden zal wor den belooft zeer intressant te zijn. Wj wijzen slechts op de medewerking van krans Slaats, Kees Slaats, van Geerr en Gommers, allen klinkende namen in de wielerwereld. Daarnaast zullen nieuwelingen van „Excelsior" rijden en wij verwachten van hen zooals steeds een feilen strijd. Wij wenschen de organisatoren he* beste succes. (,.69. van uw eigen krant en ABONNEERT U OP Tot are 1< t. Oed iA. T Voor lg. Ne am o jLosem* ftaalwi Diet aai Het 1 er R.I et n hans lassen Klass Zond par K.R Voor he naa aan 't alsnog DEN BOSCH. Aanrijding te Waalwijk. J. v. d. M., chauffeur te Kerkdriel reed te Waalwijk met een auto over het Hoogeinde. Voor hem uit reed een kar met paard, bestuurd door den groentenkoopman J. Keetels uil Drunen. Een luxe wagen, bestuurd door den chauffeur Roksnoer uil Waspik naderde Toen de luxe wagen en de kar elkaar genaderd waren, poogde v. d. M. met zijn zware vrachtauto, een truck met aanhang wagen, beladen met steenen, tus. schen de beide voertuigen door te schieten, met het gevolg, dat hij tegen den luxen wagen opreed. Ue vrachtwagen schoot nog wel 20 M. door, hoewel de snelheid toch niel bijzonder groot was. De bestuurder van de kar, de groentenkoopman Keetels, alsgetuige gehoord, verklaarde dat hij op het moment van de botsing gevreesd had, dat er van geen van drieën iets over zou blijven»Gelukkig hebben ze mij dit keer gemist!» vertelde hij. De Ambtenaar van bet O. M. laakte het optreden van zooveel chauffeurs van vrachtwagens, die er maar op los rijden, omdat bij een eventueele botsing de vrachtauto tóch de sterkste is. De eisch luidde f45 boete of 45 d., met de verzekering dat bij een vol gend geval onherroepelijk intrekking van het rijbewijs gevorderd zou worden. Uitspraak f45 boete of 45 d. h. Met een langen hond in 't jachtveld. H. Th. C. M., schoenmaker te Waalwijk, kwam in verzet tegen een vonnis, waarbij hij wegens overtre- ding der Jachtwet veroordeeld was tot f25 boete of 25 d h., met uit- levering van zijn hond of betaling van f 15. Hij werd op 18 Juni's avonds om half tien door den jachtopziener P. Brok te Drunen aangetroffen in den Baardwijkschen Binnenpolder, waar hij met een z.g. «lange» hond jacht maakte op wild Volgens den jachtopziener zitten er veel hazen in dat terrein. Daar hij vroeger reeds meer ver volgd is wegens overtreding der Jachtwet, vond het O. M. geen termen het vonnis te wijzigen en eischte bevestiging. Uitspraak volgende week. 1/ De politie liet zich niet bespottenl W. J. B. uit Kaatsheuvel werd door de politie bekeurd wegens een ge ringe verkeersovertreding, en gaf een verkeerden naam op. Aan zijn zenuw achtige manier van antwoorden merkte de verbalisant wel, dat hij aan 't fantaseeren was, en voelde hem eens terdege aan den tand, waarop df juiste naam spoedig voor den dag kwam De grap kwam hem duur te staan, want de kantonrechter veroordeelde hem tot een boete van twintig gul den! Groot< teg< om: Ond le Ze gatie v dagen no. 11 denzei De derR.I is tot uitgest Tijd Woen: geslagf straat, van ontsto van b ernstig was s] plaats* niet c op de voldoe De de gre het f verzeh is~W< geslag volger Op gen te gevon* Gev bruim men i Dez geen l volger 15 Se Hel deze genre geziei De met de ar rol ir »Twe De; recht Cagn* deze knap in Ce dan j zelf bi rustig t

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 8