KERKNIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. hit unicncM September zijn ontslag nemen als lid der Tweede Kamer, daar hij door de Provinciale Staten van Noord- Brabant is gekozen tot lid der Eerste Kamer. Hij zal dan 25 jaar in de Tweede Kamer zitting hebben gehad, waarvan hij in de vele jaren dat hij door den Kieskring 's Hertogenbosch werd af gevaardigd, veel voor dezen kring, maar niet minder voor onze streek heeft gedaan (Schoenenwetje), Wij bieden den nieuwen Senator onze hartelijke gelukwenschen. Modernisme. Naar aanleiding van de bekende kwestie over den haartooi die gerezen is tusschen den Kerkeraad en de lid. maten der Ned. Hervormde Kerk te Loouschendijk, schrijft .de Telegraaf'; Uit geval van censuur op wat de kerk als een uiting van .wcreldgelijk vormigheid" noemi, herinnert onwille keurig aan wat dezer dagen in Engeland voorviel. In de Presbyteri- aansche kerk van Dornoch (Suther land) werd de provoost John Murray van de ledenlijst afgevoerd, omdat hij op kerstavond deelgenomen had aan een danspartijtje. De predikant maakte in zijn preek in verband met deze z.i. niet te verdedigen houding enkele opmerkingen. .Drinken en dansen aldus rev, Finlay McLeod, „zijn zoete zonden in het leven in onzen tijd. Deze zonden moeten evenals vele andere, uitgeworpen worden, zal de weg tot redding van de ziel open komen te staan. Men noemt de dien sten van onze vrije Presbyteriaansche kerken duister en vreugdeloos. De somberheid heerscht echter niet in de kerk, zij is de reflex van de zielsge steldheid van den persoon zelf". Er is echter reden om aan te nemen, dat het voorval op kerstavond slechts als aanleiding dienst moest doende ware oorzaak van de uitzetting van mr. Murray schijnt te liggen in het feit, dat hij als leekenpreeker meer toeloop heeft dan de dominee zelfl Op den avond, waarop Ds. McLeod hem excommuniceerde en hem verweet driemaal de dagvaarding van het classicaal bestuur te hebben veron achtzaamd, om zich omtrent zijn „oppositioneele bijeenkomsten in de gemeente" te verantwoorden, sprak provoost Murray voor een gehoor dat driemaal zoo groot was als het aantal kerkgangers, dat het aflezen van het uitbannings-decreet vanaf den offici eelen kansel aanhoorde. En dat pleegt toch nog altijd een kleine sensatie te wekken 1 In elk geval viel mr. Murray's .overtreding" nog onder één der drie klassieke rubrieken van wereldgelijk- vormigheid dans, toneel en kaartspel, die vanuit het standpunt van de Geref. ethiek steeds veroordeeld werden. Aan ons land is het, blijkens het geval in Noord Brabant, voorbehouden aan dit drievoud een vierde categorie toe te voegen. Komen zwart—witte schoenen in de mode De prins van Wales, de ongekroonde koning der heerenmode, die een bezoek aan Hongarije brengt, droeg bij zijn aankomst te Boedapest een stroohoed, grijs flanellen costuum, blauw overhemd, grijze das, witte orchidee in zijn knoops gat en...... zwart en-witte sportschoenen. Ook zonder de puntjes zoudt U onmiddellijk begrepen hebben, dat het sensationeele van deze dracht in de schoenen zit. Zwart-en-witle sportschoenen, een nieuwe heeren mode door den prins van Wales gelanceerd. Boedapest toonde zich uiterst dank baar voor deze primeur, want een half uur na aankomst van «Prince Charming» werden er al eenige heeren in de hoofd straten van de Hongaarsche hoofdstad met zwart- en-witte sportschoenen ge signaleerd. Deze gelukkigen hadden de hartelijke ontvangst, welke een menigte van 4000 personen den Engelschen kroonprins bereidde gelaten voor wat zij was en onmiddellijk de duurste schoenwinkels opgebeld om te infor- meeren, of er zwart-en-witte sportschoe nen in voorraad waren. Het nieuws was spoedig verspreid en zoo kon het gebeuren, dat na eenige uren alle schoenwinkels in Boedapest door hun voorraad zwarf-en-wit heen waren. (Tel.) (Zie vervolg Provinciaal Nieuws). DRUNEN. De buurtbewoners van Wolfshoek alhier, zijn in volle actie, om hun oud dorpsgenoot, Frater Herman Jozef, die op 21 September priester wordt gewijd, een waardige ontvangst te bereiden, op Zondag 29 Sept. wanneer de neomist zijn eerste plechtige H Mis zal opdragen in onze parochiekerk. RAAMSDONKSVEER.Deweleerw heer kapelaan W. Th. Kolsteren is benoemd tot adviseur der R.K. Werkliedenvereeniging te Raams- donksveer. De marechaussee J. Schipper wordt met ingang van 16 Sept. a.s gedetacheerd naar Kaatsheuvel. Het aantal werkloozen uit deze gemeente die zijn tewerk gesteld bij werkverschaffing onder Huiten bij lilburg bedraagt 40. Vrijstelling voor een jaar wegens kostwinnerschap is verleend aan de volgende dienstplichtigen uit deze gemeente: C. P. Olislagers en J. H. de Wit, beiden van de lichting '35. Voor het examen typen slaagde dezer dagen dejongeheer Jan Snijers alhier, die zijn opleiding genoot bij mej. A. J. v. Dongen,leerares typen en steno, alhier. Zondagmiddag zal om 2 uur in de Herv. Kerk op het Veer op treden Ds. Hoffman uit v.m. B es o ij en. Des morgens om half 10 in de Dorpsche Kerk leestdienst. GEERTRUI DEN bEKG Zondag 15 September e.k. hteli Geertruiden- berg zijn sportleest, een all round sporifeest. De krachtige poging van het Comité om dit leest voor nu en in de toekomst tot een dag van be- teekenis voor West Brabant ie maken, ga vergezeld van onze beste wenscüen voor het welslagen. Den Berg heelt op sportgebied een goede naam gehad en het heeft slechts eenige stimulans noodig om weer in de rij te komen. Dat het Comité zich niet beperkt tot b.v. alleen voetbal, is juist gezien. En vooral de toezegging van de Bredasche keurturners van S S.S die op dit feest zullen demonstreeren en menig staaltje van prachtige gym nastiek zullen vertoonen onder leiding van den heer J. de Wilde, lijkt ons een waarborg voor het hoog peil waarop deze dag zal staan. Ook de inschrijvingen voor de athletiekwed- strijden zijn goed. En wat het gedeelte voetbal betreft, Lachapelle met haar internationaal Berenschot ais midvoor, staat ons borg voor een hoog peil. De samenstelling der elftallen is als volgt: Versterkt S N.P. Doel, H. Goossens (S.N.PA. Jansen (S N.P.); H. Jan- sen (S.N.P), J. van Gils, Selders (Hercules), H. van Erp (S.N.P.), Nieuwenhuis, Venus en Broeders. Lachapelle I. Doel Hurks, Theo Smits, J. v. Loon, Ard. Wouw, André Gheijs, Jac. Vermeeren, Ad. v. Gooi, P. Luijten, B. Beerenschot, W. van Iersel, C Kools. Wie van sport en lichaamsoefeningen houdt, kunnen we een bezoek aan deze sportdag ten zeerste aanraden, Op 16 October a. s. zal door Z. H. Excellentie Mgr. Diepen, Bis schop van 's Hertogenbosch, alhier 't H. Vormsel worden toegediend. He heer J. Guns is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de R. K. Jongensschool in deze gemeente. De leverantie van anthraciet ten behoeve van de gemeente is opge dragen aan de firma de Wed. S. G. Meijers, terwijl de leverantie van eierkolen is opgedragen aan J. van Rooij, als zijnde de laagste inschrij vers. Aan Heeren Gedeputeerde Stalen van Noord Brabant te 's Hertogenbosch. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, Antonie Berm, kapper te Dussen, dat hij dezen Zomer is gekozen tot raadslid van de gemeente Dussen dat op Dinsdag 3 September j.l. een vergadering is gehouden door den Raad van de gemeente Dussen, waaiin de gekozen raadsleden zouden zijn beëedigd en geïnsialleerd, en nieuwe wethouders zouden zijn gekozen; dat echter ondergeteekende geen op roeping tot bedoelde vergadering heeft ontvangen, en daarom ook niet in be doelde vergadering is tegenwoordig geweest dat hij van meening is, dat nu de door de wet vereischte oproeping niet is verzonden, en ook tengevolge daar van, de vergadering niet voltallig geïn stalleerd was, ae verkiezing van de wethouders in deze vergadering niet had mogen plaats vinden dat bij deze verkiezing bij herstem ming de heer J. van Etten en H. van Daal, elk 4 stemmen hebben verkregen en bij loting de heer van Etten tot wethouder is aangewezen dat indien onderheteekende, aan stemming zou hebben deelgenomen.de uitslag anders zou zijn geweest; dat hij zich niet met deze verkiezing kan vereenigen Redenen waarom hij Uw geach, College verzoekt mede te werken dat bedoelde verkiezing enraadsbesluit wordt vernietigd, en een nieuwe verkiezing van wethouders wordt gehouden. A. BERM, Gemeenteraadslid. Dussen, 6 Sept. In hoeverre dit request gevolgen zal hebben, zullen we binnen afzienbaren tijd vernemen. IDRAISIJIAvanVALKENBURC'S-; C' A -jLEVERTR, EETHEN. Gevonden; 2 belasting- merken, inlichtingen bij W. van der Pol, gemeente veldwachter te Eethen. 1 portemonnaie met inhoud inlichtingen bij S. de Bie rijksveldwachter, Meeuwen. DUSSEN. Tot loco burgemeester is benoemd de wethouder J. van Etten en tot diens plaatsvervanger wethouder B. Koekoek. Nog slechts enkele uren en Kermis 1935 staat in Dussen wederom voor de deur. Gedurende enkele dagen zal de Dussensche bevolking zich op gepaste wijze vermaken en alle gedachten aan crisis, malaise en dergelijke narigheden meer van zich af trachten te wentelen. Hiervoor wordt hun gelegenheid genoeg geboden. Zoowel in »de Zwaan«, »Kop- pelpaarden», »De Posthoorn» als bij den heer Vermeulen zal Maandag en Dinsdag gelegenheid zijn tot dansen. Stemmige muziek, die de vroolijkheid er in houdt, wordt overal ten beste gegeven. Ook voor de niet dansers is er op de »Sluis» vermaak genoeg te vinden. Zooals de schommel en draai molen van den heer Hinzen, alsmede diverse andere kleine vermakelijkheden zorgen voor aangename verpoozing. Op Kermis Maandag geeft de fanfare »Wilhelmina» haar jaarlijksch Kermis- Matinée, waaraan ditmaal't duo Martron medewerkt. Zooals steeds weet »Wil- helmina» iets goeds te presteeren. Dussenaren viert naar hartelust kermis, maar zorg vooral, wanneer ge in uw Kermis roes U werpt in de cocktail van vermakelijkheden, dat dan geen wan klanken worden gehoord, dat voor U Kermis 1935 mag zijn dagen van gepaste ontspanning en vermaak, dan zult ge met genoegen later kunnen terug denken aan 15, 16 en 17 September 1935. Zooals men zich zal herinneren was 't raadslid de heer A. Berm, bij de laatst gehouden raadsvergadering, waar bij de nieuwe raad zou worden geïn stalleerd en beëedigd en verder de twee wethouders zouden worden benoemd, niet aanwezig. De Voorzitter de ver wonderde zich hier dermate over dat naar den heer A. Berm een boodschap werd gestuurd met de uifnoodiging alsnog ter vergadering te verschijnen. Hieraan voldeed de heer Berm evenwel niet en deelde als motief mede, dat aan hem geen uitnoodiging voor bedoelde raads vergadering was gezonden, althans door hem niet was ontvangen. De vergadering ging toen toch door met tien raadsleden, waarbij de heeren B. Koekoek en J. van Etten tot wet houders werden gekozen. Naar aan leiding daarvan heeft de heer A. Berm een request verzonden aan Gedeputeerde Staten, van de volgendestrekkin g Heusden, 12 Sept. '35. Het consultatie-bureau voor zuige lingen werd deze week bezocht door zeventien moeders met hun kleintjes uit de stad en hare omgeving. Donderdagmorgen werd het nieuwe gedeelte dat door den heer Vriends, architect te Moergestel, is bijgebouwd bij het St. Antoniusgesticht door den HoogEerw. Heer Deken Wouters ingezegend. Nog dienzelfden dag is het betrokken door de oude mannen, die in gen. gesticht verpleegd worden, en die er zich wel op hun gemak zullen bevinden, daar't gebouw geheel volgens de eischen des tijdsis ingericht, Zondag a.s. spelen hier vriend schappelijk Juliana en Wilhelmina (Wijk). De Bisschopswijding van Mgr. Dr. J. de Jong. De wijding van mgr. dr. J. de Jong benoemd tot coadjutor van den aarts bisschop (met recht van opvolging) en titulair-aartsbisschop van Rusio, heeft Donderdag in de Metropolitaankerk te Utrecht plaats gehad. Mgr. de Jong was Zaterdagavond in het klooster der paters Redempto risten te Wittem aangekomen voor het houden van een retraite tot j.l. Dinsdag. In verband met den toestand van mgr. Jansen droeg deze bisschops wijding een streng karakter. Als con- seciator fungeerde mgr. P. A. W. Hop mans, bisschop van Breda, met assis tentie van mgr, A. F. Diepen, bis schop van Den Bosch, en mgr. dr. J. Olaf Smit, kanunnik van de St. Pieter te Rome (Buiten verantwoording van de Red.) Het monetaire vraagstuk. t Is onbegrijpelijk hoe men steeds blijft voortgaan onder de Nederland- sche bevolking onrust en angst te bren gen omtrent het monetaire vraagstuk en dan nog wel met holle frasen en zon der eenig argument. ..Kiezer" doodverft in Uw laatste blad devaluatie als ,,de sprong in het duister". Waarom argumenteert kiezer deze „sprong in het duister" niet? of weet hij er zelf niets van? Maar dan was het een sociale plicht van hem zich ervan te onthouden anderen ongemoti veerd en nutteloos angst en vrees aan te jagen. Vindt kiezer het dan op 't oogenblik zoo erg helder? Het geweldig dalende nationaal vermogen en inkomen bij bij na gelijk blijvende schulden, de steeds terugkeerende tekorten op Rijks- en Gemeentebegrootingen, de steeds stij gende belastingen bij sterk dalend in komen, het steeds nog groeiende cijfer der werkeloosheid, de nog steeds ver der wegkwijnende landbouw, scheep vaart en industrie, het volkomen ge brek aan eenig uitzicht voor een groot gedeelte van onze jeugd op inschake ling in het maatschappelijk leven, enz., enz., zijn volgens mij héél duistere pro blemen. Dit zijn in hoofdzaak monetaire pro blemen en daarom vooral gaat het niet aan, zonder eenig motief of argument T-LEEUWARDEN' onnoodige angst en onrust te verwek ken voor eene oplossing die, naar ve ler meening, toch vroeg of laat komen moet. Het geheele crisisprobleem is in zijn grond een monetair probleem. Einde der vorige eeuw is door de voornaamste landen de gouden stand aard ingevoerd, dat wil zeggen, dat de waarde van hun geld werd bepaald door de internationale waarde van het goud. Nu is, door de geweldige economi sche expansie der laatste kwarteeuw, de economische rijkdom goederen- rijkdom belangrijk toegenomen, ter wijl de goudproductie lang niet in die zelfde mate is vermeerderd, waardoor uiteindelijk moest ontstaan een wan verhouding tusschen goudwaarde en goederenwaarde. Dit gebrek aan goud heeft verschil lende landsregeeringen er toe gebracht maatregelen te treffen in verband met het internationale goud- (devisen) en goederenverkeer die deze wanverhou ding verder hebben vergroot. En zoo gaat de menschelijke wijsheid nog maar steeds door!! Met als gevolg steeds die per de put in. Daardoor wordt ook verklaarbaar de ongelooflijke, doch in werkelijkheid be staande tegenstelling dat de wereld, niettegenstaande een nooit gekende economische rijkdom, verarmt en ge brek lijdt. Welke internationale waarde (want nationaal blijft de gulden een gulden) de gulden ook aanneemt doet weinig ter zake. Hoofdzaak is dat ons volk in de gelegenheid worde gesteld zich den overvloed van onzen nationalen eco- nomischen rijkdom ten nutte te maken. En dat is, naar veler meening, alleen mogelijk wanneer men de steeds groei ende wanverhouding in waardebepa ling tusschen goud waaraan gebrek is en goederen - waarvan over vloed is corrigeert, m.a. woorden devalueert. Eene oplossing in deze richting be hoeft bij niemand vrees te verwekken. De economische wetten zijn onverbid delijk en eene oplossing zal zich vroeg of laat, voltrekken. Bevreesd moet men alleen dan zijn, wanneer men deze op lossing vertraagt en daardoor moeilij ker en gevaarlijker maakt. In welke richting deze ook gaan zal, waarschijn lijk zal zij offers eischen. Mijnheer de Redacteur, U dankend voor de plaatsruimte. v. H. Sprang-Capelle, 12-9-'35. Geachte Redactie, Het zal mij een genoegen doen als U mij een plaatsje gunt in Uw veel gele zen blad. Zondag had in de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk de Doopsbedie- ning plaats van kinderen, wie tot nog toe den doop onthouden was, vermits de betrokken moeders of draagsters z.g. polka-haar droegen. Daar de Kerke raad dan in dit geval weigerde zijn plicht te vervullen, geschiedde het on der leiding van het classicaal bestuur, terwijl den doop werd toegediend door Ds. v. d. Roest uit 's-Gravemoer. Het is toch wel ver gekomen, dat wanneer een Kerkeraad naar plicht wil handelen, zooals die plicht verklaard ligt in Gods Woord, zich dan een clas sicaal bestuur opmaakt om bedoelden kerkeraad machteloos te stellen en zoo Gods Woord te ondermijnen, en de menschelijke rede, die naar kleur en smaak van de groote massa is, in het midden van het kerkelijk leven neer te leggen. Het getuigt m.i. dat de Hooge God omlaag gehaald, Zijn Woord en Waarheid vertrapt wordt en wij ons hierdoor de oordeelen zelf op den hals halen. En dat bij dat volk dat de Waarheid nog dierbaar vindt en daar noch punt noch komma van wenscht afgedaan te zien, de klacht van den zanger van den ouden dag naar het hemelhof gaat, zoo als hij die uitdrukt in Ps. 79 vs. 1 (be rijmd): Getrouwe God, de heidenen zijn gekomen. Zij hebben stout Uw erfland inge nomen, Jeruzalem, de tempel, Uw altaren, t Ligt al verwoest door die gewelde naren. Uw knechten zijn geveld Door hun verwoed geweld, Hun lijken, onbegraven, Verzaden na hun dood t Gediert in hongersnood: En gier, en kraai, en raven. En U, M. de R., dankend voor de plaatsruimte. EEN TOESCHOUWER. Mijnheer de Redacteur, Met belangstelling heb ik Uw arti keltje gelezen onder het hoofdje „Mo dernisme in uw nummer van 1.1. Woensdag en hoewel ik evenmin als U iets wil afdingen op de godsdienstige overtuiging van wie ook, toch moet ik zeggen dat ik volkomen accoord ga met het daarin door U besprokene, vooral het laatste: Er zijn toch werkelijk ook in onze plaats wel andere zaken die be strijding verdienen dan het „afknippen der haren" waarvan op slot van reke ning onschuldige kinderen de dupe zou den worden. Mag ik eens een voorbeeld noemen, dan zou ik willen zeggen, dat degenen die daartoe geroepen zijn, de handen ineen moeten slaan, betreffende de zorg der rijpere jeugd in onze gemeente. Ik weet het wel, er zijn jongelingen- en jongemeisjes-vereenigingen, maar die kunnen niet alles doen. Hier is aller sa men- en medewerking noodig, want men zal het met mij eens moeten zijn, dat aan dit soort „jeugdwerk" in onze gemeente nog heel wat ontbreekt, zon der iets af te dingen op het werk van bovengenoemde vereenigingen. Hier is steun en samenwerking van ouders, autoriteiten, kerkeraad, hoog noodzakelijk om op dit terrein nog veel meer noodzakelijk werk te doen. Met dank, t EEN INGEZETENE. Sprang-Capelle, 12 Sept. '35. Mijnheer de Redacteur, De laatste Waspiksche brief vond ik heel interessant. Ik ben het met shcrij- ver eens dat we moeten samenwerken om onze ingezetenen aan te bieden wat mogelijk is om ze daardoor zooveel mo gelijk in eigen plaats te houden. Goed tooneel vooral, daarvan houdt men in Waspik zeer en het wordt steeds bewe zen, dat men hier prima krachten heeft op dit gebied. Laat dan ook degenen die hiertoe in staat zijn, hun krachten daaraan blijven geven, het zal hen vol doening schenken en de Waspiksche ingezetenen een aangenaam verzet ver schaffen, vooral tegen het a.s. winter seizoen, want dan hebben we wel eens een afwisseling noodig in deze slechte tijden. Vooral stukken die op Waspik be trekking hebben, zooals we nu genoten hebben, slaan in, en smaken naar meer. Wat schrijver zegt over de Konin ginnedag-viering is juist, maar ook waar is het, dat dit hier toch al heel sober gevierd wordt. Kon dat niet wat worden uitgebreid met een kinder-op- tocht of een zanghulde der schoolkin deren met tractatie, dan hadden die toch ook wat en zoo zou men langza merhand kunnen komen tot een meer volledige feestvreugde. Lag hier ook niet een terrein voor onze prima rijver- eeniging voor een demonstratie of con cours? Het is maar een idee, dat door een oranje-comité of i.d. ter harte kon wor den genomen. Toe Waspiksche jonge lui kom eens voor den dag! Ik sluit me gaarne aan bij de slot- wensch van „Adept" dat in het colege van B. en W. een goede verstandhou ding moge heerschen en dat dit college met den nieuwen raad veel zal kunnen doen in het belang van Waspik, van het goede, oude, zelfstandige Waspik. Dankend voor de plaatsruimte. Waspik, September '35. EEN ABONNE. Mijnheer de Redacteur! Op den 1 Januari 1936 zal het 35 jaar geleden zijn dat den heer A. Dolk, Rijks-Bakenmeester te Geertruidenberg bij de Rijks-Waterstaat in dienst kwam. Ik meen dan ook in den geest der binnenschipperij en die der belangheb benden bij de binnenscheepvaart te han delen om dit heugelijke feit niet onge merkt te laten voorbij gaan, en de hoe danigheden enz. van genoemden heer Dolk in Uw blad kenbaar te maken. Alzoo werd de heer Dolk op 1 Ja nuari 1901 in dienst gesteld als brug wachter te Stampersgat, vanwaar hij na 7 jaar overgeplaatst werd naar het Ca- pelscheveer, om als pontwachter dienst te doen. Na acht jaar aldaar in dienst te zijn geweest, ontving hij van zijn superieu ren opnieuw de opdracht om als brug wachter dienst te doen op de brug wel ke over het Markkanaal ligt bij Terheij- den. Na aldaar 6 jaren gediend te heb ben kwam wederom overplaatsing naar de brug te Oosterhout welke over het Wilhelmina-kanaal ligt. Aldaar bijna 2 jaren de functie als brugwachter te heb ben waargenomen, werd hij wederom overgeplaatst om dienst te doen op de rolbrug te Geertruidenberg, vanwaar hij na 2 jaren dienst te hebben gedaan werd aangewezen als Rijks-Baken meester, met als standplaats Oud-Beij- erland. Na 3 jaren werd de heer Dolk overgeplaatst naar Geertruidenberg, waar hij tot nu toe zijn functie als Rijks- Bakenmeester met de meeste plichtsbe trachting waarneemt. Reeds toen genoemde heer Dolk te Stampersgat in dienst was heeft onder geteekende hem leeren kennen als een humaan en plichtsbetrachtend persoon, zoowel voor de binnenschipperij als voor hen die bij de binnenscheepvaart nauw verwant zijn. Nooit was 't den heer Dolk te veel, wanneer hij iemand, hetzij wie dan ook, naar den zin kon maken, om hen te helpen wanneer het noodig bleek. Dit was niet alleen te Stampersgat, maar ook op alle andere door mij genoemde plaatsen wist de heer Dolk zich bemind te maken en mochten vooral de schip pers hem graag, zoowel als brugwach ter en ook als bakenmeester. Dat niet alleen de schipperij veel voor den heer Dolk voelde is wel mo gen blijken uit de verschillende getuig schriften die de heer Dolk mocht ont-

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10