NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, J niet vervuld. Na veel strijd en gering, waarover wij hier niet ver hullen uitweiden, koos de Lieder- jl tot haar directeur, den bekenden kunstenaar, den heer G. Gerritsen Oisterwijk, wiens taak om ver eende redenen toen allerminst ,ijdenswaardig was. Te zijner eere int gezegd, dat hij alles op stem en Jfen zette, om de repetitiën en uit voeringen der Vereeniging weer in gewenschte en beproefde banen te jden, in welk pogen hij loffelijk 119de. £en zware slag komt echter zelden ]een. Reeds enkele maanden later 5esten wij ten grave dragen den heer „toon Kooien, een der beste en meest opulaire werkende leden van Oefening „Vermaak, wiens gedachtenis gewis velen in aangename herinnering ,1 blijven. Weer wat later stond het Bestuur i„ 0. en V. bij het ziekbed van den ,„r C. Aarts, om hem bij gelegenheid zijn 40 jarig lidmaatschap een jlverdiende hulde en dank te brengen. weinige dagen klonk ook over zijne voor de Vereeniging, die haar huis houdelijke zaken nu op meer beschei den voet moest inrichten. Treurig, diep treurig ook voor de Liedertafel zelve, was vooral het feit, dat het circa 15 jaren bestaande TAVENU, hoofdzakelijk om financieele redenen, haar opvoe ringen moest staken. Wat al beroemde opera's en operetten, als: Marijke van Scheveningen, Franchimont, Rose Marie, Marion, Madame Angot, de Klokken van Corneville, Mascotte, Nelly e.m.a. zijn door den heer Sars en diens opvolger, den heer G. Duyvelaar, met schitterenden bijval ten gehoore gebracht. De herinneringen aan deze pracht avonden zullen niet spoedig uit het geheugen gewischt worden. Beide genoemde directeuren hebben daardoor het kunstlievend publiek van Waalwijk en verre Omstreken ten zeerste aan zich verplicht. Verlaten wij thans den mineur- voor den majeurtoonladder. Ook onder directie van den heer Gerritsen werd ijverig gerepeteerd het artistieke peil begon allengs te stijgen en vooral in de eerste twee zich boven de Liedertafel steeds meer samenpakten, kreeg O. en V. een hoofdbestuur ter zijde, bestaande uit de heeren Notaris Christ. Jan van Iersel, Norb. van Loon, Jan Tielen, W. Timmermans en Jan Wiesman. Werd er wegens den nood der tijden sterk aan gedacht het Diamanten Jubilé voor eenigen tijd uit te stellen, op aandrang van genoemd Hoofdbestuur werd van verdaging afgezien en be sloten het feest, zij het op bescheidener schaal, toch te vieren op een der Liedertafel waardige wijze. Met nieuwen moed en kracht toog men nu aan het werk en al spoedig bleek, dat het pessimisme bij velen te groot geweest was. Van talrijke zijden mochten wij steun en medewerking ondervinden, zoodat, wind en weder medewerkend, zelfs sport, bioscoop en radio ten spijt, met grond op een welslagen der feestelijkheden gehoopt mag worden. Het is ons een behoefte des harten ook langs dezen weg oprechten dank te betuigen aan allen, die met onze plannen sympathiseerden. Daarvoor komen dan wel in de eerste plaats in Een foto der Liedertafel, genomen voor enkele jaren terug, met op de eerste rij de bestuursleden en de zilveren jubilarissen. aatste rustplaats«Duurzaam leven riemt op d'akker van den dood«. Nog waren de beproevingen niet geëindigd; integendeel, zij zouden nu lerst voor goed beginnen. Een voorheen ingekende dépressie op het gebied n handel en nijverheid deed de reld als op haar grondvesten trillen bracht een steeds toenemende ,alaise, een algemeenen noodtoestand, aarvan het einde nog in dikke nevelen verscholen ligt. In zoo'n drukkende atmospheer valt de ademhaling zwaar en klinkt geen lustig zangerslied. Meerdere zangers moesten elders een werkkring zoeken. Onder deze dient wel allereerst vermeld de heer H. van ieijst-Hamers, die circa een kwarteeuw als werkend- en bestuurslid, als biblio thecaris en plaatsvervangend directeur, het gezelschap trouw en krachtig heeft gesteund. Een prachtig diploma als lid van verdiensten werd hem in zijn nieuwe woonplaats door den heer Th. Festen aangeboden. Ook het getal der honoraire leden brokkelde voortdurend af, alleszins begrijpelijk, doch niettemin een nekslag jaren mocht menige nieuwe aanwinst geboekt worden. De volksmatinées in of buiten Musis trokken verhoogde belangstelling. Schitterende concerten werden gegeven met medewerking van eerste rang solisten alsHeléne Cals, Hans Gruijs, Annie Wickevoort Crommelyn, To van der Sluijs, Willem Ravelli, Joh. Lammen e.m.a. In ver eeniging met de «Souvenir des Montag- nards* van Tilburg werd o.m. uitge voerd het prachtige toonwerk de Frithof-Sage van Max Bruch, waarin mej. Otten en de heer Henri van Loon de soli vertolkten. Verder werd bij gouden bruiloften de gebruikelijke serenade gebracht, terwijl deel werd genomen aan festivals van zusterver- eenigingen te Loon op Zand en v.m. Baardwijk. De heeren Jos Knepflé, C. v. Heijst en Th. Festen ontvingen bij hun zilveren zangersjubilé naast woorden van dank en hulde, een gouden zegel ring met inscriptie als souvenir. De heer Jan Kooien Lambertzoon, werd onder algemeen applaus tot tweeden directeur aangesteld. Toen de dreigende wolken aanmerking de Burgemeester, Wethou ders en de overige leden van den Ge meenteraad, die ons door een flinke subsidie een bescheiden feestviering mogelijk maakten. Dank aan hen, die plaats wilden nemen in het Eere Comité en door woorden, doch meer en bete? nog door daden, onze finantieele zorgen niet weinig verlichten. Hulde aan diegenen welke door vrijwillige bijdragen of het plaatsen van advertenties in den feest gids ons trouw ter zijde stonden. En ten slotte bovenal dank aan onze waarde zustervereenigingen, die met haar hoog- gewaarde medewerking ons feest zoo geheel belangeloos wil 'e opluisteren. Zij het ook haar door Gods goedheid vergund eenmaal in de beste conditie haar 75-jarig bestaan te herdenken. Ook Oefening en Vermaak zal zich alsdan niet onbetuigd laten. Immers «Noblesse oblige«. A. C. VAN DER HEIJDEN Voorzitter van .Oefening en Vermaak." SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 15 Sept. 35: Ned. Herv. Kerk. v.m. 9,30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 5 uur Ds. J. C. Hagen. Vergadering der Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond .Patrimo nium" op a.s. Woensdag 18 September, des avonds 8 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verslag Gewestelijke vergadering. 5. Benoeming afgev. Gewestelijke- en Kringvergadering. Onderwerp: Chr. Vakbeweging en Coöperatie, in te leiden door dhr. Joh. Schiedon. Rondvraag en Sluiting. 6. 7. CAPELLE. Tot tijdelijk onder wijzer aan de O. L. School te Wijk bij Heusden is benoemd de heer W. Benjaminse, onderwijzer op wacht geld alhier. De tentoonstelling van de dit jaar door de leerlingen der O. L. School in de Kom gekweekte planten zal gehouden worden op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 dezer in 't gymna stieklokaal der school. Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des v.m. half tien en des nam. half rie op te treden Ds. Cuperus. WASPIK. Onder overgroote blijken van belangstelling herdachten gisteren de Heeren J. P. van Velthoven,. H. van Iersel en A. G de Bruijn den dag, waarop zij voor 25 jaren werden benoemd tot resp. President, Directeur en Secretaris-Penningmeester van het R.K. Zangkoor. d Aan het versierde hoogaltaar werd des morgens om 10 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen door den ZeerEerw. Zeergeleerden Heer Drs. G. van Aalst, professor aan het seminarie te St. Michielsgestel. De jubilarissen namen plaats op de voor hen gereserveerde stoelen voor de communiebank- Onder leiding van den Heer Jos Kuijsters werd een meerstemmige Mis gezongen. Na deze plechtigen dankstond werd in het hotel van Iersel 'n gezamenlijk ontbijt gebruikt. Des avonds werd in hetzelfde hotel een feestmaaltijd gehouden, waarbij mede aanwezig waren de ZeerEerw. Heer Pastoor Huijbers en de Wel- eerwaarde Heer Kapelaan v. Houtert. De ZeerEerw. Heer Pastoor felici teerde de drie jubilarissen met het feest dat zij mochten vieren, en sprak den wensch uit, dat zij nog vele jaren hun bestuursfuncties zouden mogen vervullen. Namens de leden van 't zangkoor werden de jubilarissen gelukgewenscht door den heer M. van Dongen, die aan de Heeren J. van Velthoven en H. van Iersel als aandenken van het feest een zilveren brillenetui met in scriptie, en aan den heer A. de Bruijn een zilveren horloge met ketting aanbood. De Heer J. P van Velthoven dankte mede namens zijne mede jubilarissen voor de hulde hun dien dag gebracht. Tot laat in den avond werd't feest vervolgens voortgezet. Op de Ned. Herv. begraafplaats werd hedenmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Abr. de Graaf, die j 1. Zondagavond bij een auto-ongeluk om het leven kwam. Ds. van de Roest uit 's Grave- moer richtte eenige woorden van troost tot de familieleden RAAMSDONKSVEER. Woensdag avond circa 10 uur is een Belgische autobus met 20 inzittenden nabij Keizersveer van den rijksweg gereden en onder in den sloot terecht geko- men. Vijf personen bekwame lichte verwondingen, de overigen kwamen met den schrik vrij. Het ongeval heeft zich als volgt voorgedaan: Drie Belgische auto bussen kwamen ongeveer dit uur van de Jaarbeurs te Utrecht. Ter hoogte van het café van D,, even voorbij de brug te Keizersveer, wilde een luxe auto, bestuurd door G. uit Waalwijk, die tusschen de tweede en laatste autobus reed, de zijweg inslaan de Werfkampen naar de richting Raamsdonk(dorp). Op het zelfde moment wilde de laatste autobus de luxe auto passeeren, met het gevolg dat de autobus van den Maasdijk, die daar ruim 3 M. hoog is, afreed en met de voorste wielen in den sloot terecht kwam. De inzittenden werden van hun plaatsen geslingerd en vielen op en over elkander, waardoor een paniek stemming ontstond. Allen wisten zich uit de bus te bevrijden. Een vijftal, allen heeren, bleken verwon dingen te hebben opgeloopen, doch gelukkig niet van ernstigen aard. Door Dr. Lips, die direct aanwezig was, werden twee der gewondenter plaatse verbonden, de andere drie werden naar het R.K. Ziekenhuis te Raamsdonksveer overgebracht. Na te zijn verbonden konden zij direct het Ziekenhuis weer verlaten. Met een andere autobus zijn alle inzit tenden nog des nachts naar Brussel vertrokken. De autobus is zwaar beschadigd. Op Maandag 16 September a.s. hopen de echtelieden Gerrit van Vark en Bartelina van Andel, wo nende te Raamsdonksveer, Prins Hendrikstraat, den dag te herdenken Runner 60-jarige echtvereeniging. Ook de luxe auto, die nog door de autobus is aangereden, bekwam ook eenige averij. De marechaussees die direct ter plaatse waren hebben de zaak in onderzoek. Naar we ver nemen treft den chauffeur van de luxe auto geen schuld, daar hij duidelijk de verlichte richtingwijzer had uitgezet. Donderdagmorgen begon men de bus uit den sloot te halen, hetgeen echter niet meeviel, want omstreeks den middag toen men ze zoo goed als op den weg had, is ze wederom naar beneden gevallen. Bereids maakten we er reeds melding van dat de echtelieden Gerrit van Vark en Bartelina van Andel, wonende Prins Hendrikstraat E 41, op Maandag 16 Sept. a.s. den dag hunner 60 jarige echtvereeniging hopen te herdenken. Reeds is men druk in de weer om de noodige voorbereidingen te treffen om het feest naar wensch te doen slagen. Want iedereen zal toch moeten toegeven dat een dergelijk zeldzaam feit zoo maar niet in stilte mag voorbijgaan. Het zal dan ook de nog krasse oudjes dien dag voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. LOON OP ZAND. Door zijne Excellentie de Commissaris der Koningin van Noord Brabant, is tot plaatsvervanger van den burgemeester aangewezen en beëedigd de heer J. van Lier gewezen wethouder der gemeente, voor het geval, dat de Burgemeester zou moeten worden vervangen, in het tijdvak, dat in de gemeente geen wethouders zijn. LOON-OP-ZAND. Volontair. - Naar wij vernemen is de heer M. v. d. Wildenberg alhier toegelaten als vo lontair ter secretarie te Haaren (bij Oisterwijk). Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De afdeeling Loon-op-Zand van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier, hield j.l. Zondag schietoefeningen op de ba nen aan den Moerschen Weg. Door 33 personen werd daaraan deelgenomen. De hoogste schutter van het seizoen is thans W. Vugts met 57 punten. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: A. de Kort 55: M. van Gorkom 53; A. van Hest 52; M. Maas 52; W. van Iersel 51; W. Vugts 50; J. de Kort 50; G. van Gorkum 50; B. Cools 49; A. Dankers 48. Duivensport. Op aanstaanden Zondag 15 September 1935 wordt de duivenvlucht gehouden door de ver eeniging de Albatros ten bate der T. B. C.-bestrijding. De vlucht waarvoor verschillende prachtige prijzen beschik baar zijn gesteld en die met een flink aantal duiven wordt gehouden heeft plaats vanuit Neufvilles. Deze vlucht, die thans voor de eerste maal plaats heeft, zal bij goed verloop voortaan elk jaar plaats vinden. Na een grondige voorbereiding is thans dit ruiterfeest vastgesteld op Zondag 15 September a.s. op de prach tige terreinen van het Sport- en Wan delpark. Het uitstel heeft tot gevolg gehad, dat nu een programma gegeven kan worden, dat de moeite tot een be zoek dubbel zal loonen. Meewerkende vereenigingen zijn: de Kapelruiters uit Tilburg, de Harddra- verijvereeniging Dongen, V.L.V.R. uit St. Joachimsmoer, R.O.S. uit Loon-op- Zand en K.R.V. Kaatsheuvel. Na enkele voornummers zal onze HoogEerw. Heer Deken van den Bre- kel, om half 4 het ruiterfeest officieel openen. Het is wederom een attractie voor het sportpark dat honderden bezoekers zal trekken, vooral waar na afloop om half 6 nog een concert gegeven wordt door het Tiroler Mandoline Ensemble onder leiding van den heer A. Sterk. f Politiehonden-demonstratie. Naar wij vernemen wordt op 6 Oc tober a.s. een groote wedstrijd georga niseerd voor politiehonden op de ter reinen nabij het café van mej. de Wed. J. van Berkel aan den Horst alhier. De bedoeling is dat hieraan alleen kunnen medewerken, honden die het certificaat politiehond van den K.N.P.V. hebben behaald. Waar speciaal onze plaats het centrum mag genoemd worden van hoog opgevoerde hondendressuur, zul len we dien dag van iets bijzonders kunnen profiteeren. Uitzending naar Eersel. Als gevolg van de goede resultaten van de gehouden t.b.c. propagandada- gen, zullen op Zaterdag a.s. een 12-tal kinderen naar het herstellingsoord Eer sel worden uitgezonden. Voetbal DES-S.V.D. Als vooroefening voor de komende competitie krijgen we Zondag a.s. een vriendschappelijke ontmoeting van DES tegen S.V.D. uit 's-Bosch. Het zal voor DES een mooie presta tie zijn, van nieuwelingen in de 2e klas se R.K.F., om de jongens van Kapelaan Pijnenburg, die reeds langer in deze af deeling uitkomen, de twee winstpuntjes af te snoepen. Loco Burgemeester. Door den Commissaris der Koningin in de Provincie Noordbrabant is op verzoek van den heer Burgemeester on zer gemeente gebruik gemaakt van de hem verleeende bevoegdheid en heeft hij gedurende den termijn, dat wegens de bekende geloofsbrieven kwestie geen wethouders in deze gemeente in functie zijn, als waarnemend burgemeester be noemd de heer Jan van Lier, oud-wet houder dezer gemeente. Kaatsheuvelsche BoysW.S.C. Zondag begint de groote strijd. De strijd om de punten. De enthousiaste kamp BoysW.S.C. De Waalwijksche oud 2de klasser komt op bezoek, dus Zondag een dag van spanning. Wij verwachten voor deze ontmoeting een groote belangstelling, want het is weder de eerste wedstrijd op het gezellige Boys-terrein, dat er nu keurig uitziet, en geheel in orde is gebracht opdat het in staat zal zijn a.s. Zondag de bezoe kers op waardige wijze te herbergen. Aanvang 2 uur. LOONOPZAND. 30 Augustus12 September 1935. Geboorten: Maria Anna Cornelia Isa bella, d.v. G. J. M. van den Wildenberg en H. J. E. van den Biggelaar. Corne lia Gerdina Wilhelmina, d.v. C. H. Bee- rens en M. Hamers. Cornelia Antonia, d.v. M. van de Ven en G. J. van Hooren- Maria Gerarda, d.v. A. Zwaans en E. van Mierlo. Elisabeth Theodora Maria, d.v. A. A. Aussems en M. J. Toethuijs. Michiel, z.v. J. J. Luijten en M. Vissen berg. Maria Gerdina Johanna, d.v. E. van der Velden en M. P. Meeren. Johanes Antonius, z.v. J. A. J. Snoeren en A. Verduin. Adriana Gerdina Ma ria, d.v. A. G. Tolboom en S. J- van Ber kel. Joannes Engelbertus, z.v. J. van Gompel en W. Jansen. Cornelia Din- gcna, d.v. J. den Hollander en N- J. A. Verhoeven. Overlijden: Maaike Westerlaken, oud 78 jaren, wed. van Johannes Havelaar. Cornelia Maria van Esch, oud 50 jaren, echtgenoote van Johannes Beunis. Hendrika Dolphin, oud 82 jaren, we duwe van Simon Zacht. HuwelijkenWilhelmus Jacobus Sul- sters, oud 28 jaren en Maria Elisabeth Roestenburg, oud 21 jaren. Martinus Joannes Josephus van der Aa, oud 30 jaren en Adriana Maria Dankers, oud 29 jaren. Kaatsheuvel, 13 Sept. 1935. Speldjesdag Wit-Gele Kruis. De gehouden speldjesdag ten bate van het Wit-Gele Kruis alhier heeft op- gebracht de som van ruim 76. Duivenvlucht T.B.C.-Vereeniging. Op Zondag 22 September a.s. zal de groote duivenvlucht gehouden worden ten bate van de t.b.c.-vereeniging al hier. Uit de gegevens die ons verstrekt werden mogen wij opmaken, dat de be langstelling voor dit mooie doel weder om alzijdig is. Het inkorven voor de vlucht die uit Mons (België) zal gehou den worden geschiedt in het Patronaat, op Vrijdag 20 September. Het inschrijf geld bedraagt slechts 25 cent per duif, terwijl om de vier duiven een prijs te winnen is. Concours Hippique. Het overladen programma van de propagandadagen voor de t.b.c.-bestrij- ding kon geen tijd inruimen voor het concours hippique door de Kaatsheu velsche Rijvereeniging toegezegd. VEILING LANGSTRAAT DRUNEN. Veilingbericht van 9 September. Oranjereinet 5—9 ct., Kaf appel 36 ct., Transperant de Gr. 5—10 ct., Gam- mersche zuur 4—9 ct., Tippeling 4—6 ct.. Grenadiers 3—7 ct., Wijnappel 5 12 ct., Oogstappel 67 ct., Kloemi s 4 —7 ct., Appel val 1 —4 ct., Claps 6—11 ct., Triomf 8—13 ct., Maagdenperen 4 —6 ct., Williams 2—9 ct., Beure 3—6 ct., Knolpeer 1—3 ct., Haantjes 1—3 ct., Bergemot 2—5 ct., Souvenier de Congr. 4-8 ct., Bon Clelien 3 7 ct., Spekpeer 2—4 ct., Stoofpeer 2—5 ct. Druiven 14—26 ct.. Druiven wit 24— 28 ct., Snijboonen 4 13 ct., Princessen 412 ct., Rentegevers 49 ct., Dubb. boonen 4—5 ct., Wagenaars 4 ct., To maten 2—4 ct., Spinazie 2—8 ct.. Juin 2—3]/2 ct., alles per kg. Bloemkool 1J^—10 ct., Savoijekool \y2 lYi ct., Roode kool 2—6 ct., Sel derij 2—3y2 ct., Sla 2 ct., Andijvie 1J/2 ct., Meloenen 3—9 ct., alles per stuk. Selderij x/i ct., Kroten 1 1J^ ct., Peen 2—4 ct., Prij 4—11 ct., alles p bos.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7