De Jubileumfeesten der Liedertafel „Oefening en Vermaak"* ABONNEERT U OP DIT BLAD, De middagfeesten zijn nagenoeg ge heel verregend door de stortbuien die in den namiddag neervielen. Za zaken heeft in een circulaire aan de gemeentebesturen er nader de aan dacht o]) gevestigd, dat dit jaar de zomertijd zal eindigen op 6 October des voormiddags 3 uur. De officieelc openstelling van het Julianakanaal. In tegenwoordigheid van de Konin gin, Prinses Juliana, den minister van Waterstaat, den commissaris van de Koningin in Limburg en vele andere autoriteiten is Maandag het Juliana kanaal, dat een prachtig voorbeeld is, van wat de Nederlandsche water bouwkundigen vermogen, officieel opengesteld. Met het graven van het Julianaka* naai is meer bereikt dan zich alleen in cijfers laat uitdrukken. Van een oorspronkelijke laadcapaciteit van 450 ton, langs allerlei kanalen, met veel moeilijke en trage sluizen is men gesprongen naar een laadvermogen van 2000 ton, waardoor de behoefte voor vele tientallen jaren is gedekt. I)e productie der kolenmijnen kan te water worden vervoerd. Rectoraatsoverdrachten. Maandag heeft aan de verschillende universiteiten en hoogescholen in ons land de overdracht der rectoraten plaats gehad, die in 10351936 he kleed zullen worden door de navol gende professoren: R.K. Universiteit Nijmegen prof. dr. van Welie; R.K. Handeishoogeschool Tilburg prof. dr. T. A. Weve; Leiden prof. mr. A. S. de Blécourt; Utrecht prof. dr. C. Vollgraff; Groningen' prof. dr. L. Po lak Daniels; Amsterdam prof. dr. W. Zeeman; Technische Hoogeschool Delft prof. ir. G. Diehl; Landbouw- hoogeschool Wageningen prof. dr. W. Mees; Ned. Handeishoogeschool Rot terdam prof. mr. F. de Vries. Te Tilburg heeft prof. dr. Th. Goos- sens een rede gehouden waarin hij stelling nam tegen de samenstelling der statistieken, die Brabant als de meest onintelligente provincie van ons land aanwijzen. Het aantal studenten bedroeg in 10341035 aan de verschillende in stituten R.K. Universiteit 550 (v.j. 557). R.K. Handeishoogeschool 1 «S8 (v.j. 163). Leiden 2581 (v.j. 2771). Utrecht 2942 (v.j. 3092). Groningen 1135 (v.j. 1196). Amsterdam 2620 (v.j. 2825). Techn. Hoogeschool 1918 (v.j. 1960). Landbouwhoogeschool 455 (v.j. 470). Overeenkomst met Duitschland inzake tewerkstelling arbeidskrachten. Dinsdag zijn in Den Haag bespre kingen begonnen over de veerlenging van de met 1 October afloopende over eenkomst tusschen Nederland en Duitschland, inzake tewerkstelling van Nederlandsche arbeidskrachten in Duitschland en Duitsche in Neder land, alsmede de daarmee in verband staande sociale maatregelen. Hervatting van de handels besprekingen met Japan? In leidende Japansche kringen acht men de atmosfeer ten gunste van de hervatting der scheepvaart-besprekin gen met Nederlandsch-Indië in den kaatsten tijd aanzienlijk verbeterd en verwacht men de hervatting van Ja- pansch-Nederlandsche handelsbespre kingen voor het einde van dit jaar. Ons disconto met 1 verhoogd. De directie van De Nederlandsche Rank heelt met ingang van 17 Septem ber het wisseldisconto verhoogd tot 6% (sedert 3 Augustus 5%), terwijl het proinessendisconto, de rente voor beleening van goederen en voor voor schotten in rekening-courant met in gang van dien datum is gesteld op ('d/2 (sedert 3 Augustus h]/2 Verlaging van de kosten van noodzakelijk levensonderhoud. De regeering heeft besloten een on derzoek in te stellen naar de moge lijkheid om tot verlaging van de kosten van noodzakelijk levensonderhoud te komen. Een commissie is ingesteld onder voorzitterschap van minister Slingenberg. De minister van sociale zaken heeft medegedeeld, dat, willen de kosten van het levensonderhoud in Neder land zich meer aanpassen bij hetgeen noodzakelijk is om tot verruiming van de werkgelegenheid te geraken, verschillende eerste levensbehoeften in den ruimen zin van het woord ge nomen, in prijs moeten worden ver laagd. Om dit te bereiken is het nood zakelijk, dal de regeering een inzicht krijgt in een aantal vragen, welke zich bij deze zaak voordoen. Daarom is de voorlichting van hen, die met deze vraagstukken te maken hebben, on ontbeerlijk. Er zal moeten worden na gegaan of levensmiddelen, die in de eerste behoeften voorzien gedacht is o.m. aan brood, kruidenierswaren en vet niet tegen lageren prijs dan thans kunnen worden verkocht. Gelijk voor de hand ligt, is hierbij de medewerking van het bedrijfsleven zeil onmisbaar, hetgeen o.m. hierin tot uiting zal komen, dat dit bedrijfs leven zijn vertegenwoordiging in de desbetreffende commissie zal vinden. EEN SCHITTEREND VERLOOP! Met zeer groote voldoening mag de Liedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen op de zoo welgeslaagde feestviering ter gelegen heid van haar 75-jarig bestaan terug zien. De door de omstandigheden ge- eischte bescheiden opzet der feestelijk heden heeft in het geheel geen slechten invloed gehad op de spontaniteit waar mede de Waalwijksche bevolking dit jubileum van haar liedertafel gevierd heeft. Vooral Zaterdagavond bij het prachtige concert van „K. V. A." uit Oss op het Raadhuisplein, was het zoo overweldigend druk, dat het wel leek alsof heel Waalwijk en de verre omge ving naar 't centrum gekomen waren, om mede te deelen in de feestvreugde, die door het voorname verleden der ju- bileerende vereeniging alleszins werd gemotiveerd. Over de medewerking van het weer, dat bij een openluchtfeest toch nog al tijd de onmisbare factor voor het wel slagen blijft, hebben de organisatoren niet te klagen gehad. Als September in het land is, is men meestal niet zoo ze ker van die medewerking en ook Za terdag hebben we ons in angst en vree- ze afgevraagd wat er van het feest zou worden. Want in den voormiddag ke ken we in een dikke, hopeloos grauwe lucht, waaruit de regen in kwistigen overvloed neerplaste. Maar gelukkig boorde de zon 's middags een paar blau we gaten, die zich allengs verwijdden, tot alle regen-dreiging verdwenen was. Toen het tegen half zes liep begon men in de omgeving van de Markt de feest vreugde al te merken. Geleidelijk aan kwam het volk van alle zijden aange stroomd, een stroom die tot in de avonduren bleef aanhouden. Toen de Chr. Gemengde Zangver- eeniging „Vooruitgang zij ons doel" op de kiosk kwam voor het eerste concert, zag het er al recht feestelijk uit. Jammer dat de vlaggen weer in de kasten ge bleven waren en dat weinigen aan on zen oproep om algemeen te vlaggen ge hoor hadden gegeven. Als eens van alle huizen in 't centrum 't rood-wit-blauw gewapperd had, dan zou het cachet nog beter geweest zijn. Maar we weten het, de vlaggen schijnen in onze plaats te kostbaar om gebruikt te worden! „Vooruitgang zij ons doel" en „Hal lelujah openden met twee uitstekende concerten onder leiding van hun direc teuren, de heeren Nelis en van der Kolk. Beide gemengde koren boden ons een programma dat weer getuigenis af legde van het uitstekende stemmenma- teriaal waarover zij beschikken en van de degelijke deskundige leiding, waar onder zij staan. Het talrijke publiek be wees door aandachtig gehoor en over vloedig applaus aan beide koren de eer die hen toekwam. Namens de jubilee- rende vereeniging sprak de hr. Festen, ondervoorzitter, een kort, doch zeer waardeerend dankwoord tot de zuster gezelschappen. Voor het avondconcert, dat gegeven werd door de bekende harmonie „Kunstliefde Vermag Alles" uit Oss, was de belangstelling enorm. Nog zel den zagen wij zulk een menigte op het plein bijeen, ondanks het feit dat de September-avonden al rijkelijk frisch zijn. En wel geen enkele luisteraar zal van zijn bezoek spijt hebben gehad, want de Ossche muzikanten hebben on der leiding van hun eminenten direc teur, den heer Hermans uit 's-Bosch, een superieur program afgewerkt. Het is ons onmogelijk hier de uitge voerde nummers speciaal te noemen, want het geheele, prachtig gevarieerde programma stond op een bijzonder hoog peil en alle nummers kregen een schier volmaakte vertolking. We noemen nog slechts even „Cleopatra" met 'n schitte rende piston-solo van den heer G. van Erp, voorts Traviata, Slavische Rhap sodie en Cortège heroique. Geen won der dan ook dat t publiek als het ware met ingehouden adem luisterde en rijke lijk applaudiseerde. „K. V. A." heeft in Waalwijk werkelijk een uitstekenden indruk achtergelaten en wij hopen dit keurcorps, zooals we er hier nog zelden ontvingen, nog ettelijke malen in onze plaats te hooren concerteeren. Het bal-champêtre sloot dezen avond op een waardige en vroolijke wijze. De haag van kijkers rond den dansvloer was zoo dik, dat men er nauwelijks doorheen gedrongen kon komen. De danslustigen kwamen aanvankelijk wat schuchter op den „gladden" vloer, maar toen het ijs eenmaal gebroken was, was de stroom niet meer te stuiten en bleek de dansruimte nog bijna te klein. Tot het middernachtelijk uur bleven de paartjes lustig rondzweven op de vioolijke tonen van de Drunensche hoorn-kapel, die zich uitstekend van haar taak gekweten heeft, Nadien werd de pret in de café s, speciaal daar .waar muziek was, nog voortgezet. Receptie. Zondag vingen de feestelijkheden aan met een officieele rec:eptie in „Mu sis Sacrum dat er met de vele bloem stukken, palmen en de banier der lie- deitafel op het podium, recht feestelijk uitzag. De receptie was zeer druk en had een vlot en keurig verloop in elk opzicht. Nauwelijks had de klok half een geslagen of daar kwamen de eerste bezoekers het bestuur met den directeur hun gelukwenschen aanbieden. Ook de leden van „Oefening en Vermaak" waren in de zaal aanwezig. Toen de stroom van bezoekers even begon te luwen, hield de president der jubileerende vereeniging, de heer A. C. van der Heijden, een toespraak over de macht der kunst. Rede A. C. v. d. Heijden Toen Frans de Eerste, de ridderlijke koning van Frankrijk» bekend om zijn gevleugelde woorden na den ongelukki- gen veldslag van Pavia: „tout est perdu, fors l'honneurvernam, dat z'n vriend, Leonardo da Vinei, een grootmeester der „Renaissance", de evenknie van Rafael en Michael Angelo, op het kas teel Amboise, niet ver van Parijs, op sterven lag. spoedde hij zich naar de sponde van den grooten meester. Het scheen wel of de stervende daarop ge wacht had, want nauwelijks had de Ko ning hem in zijn armen gesloten of hij blies den laatsten adem uit. Zijn geheele leven lang is de Koning er groot op gegaan, dat de schilder van „het laatste Avondmaal en der Joconda in zijne armen gestorven is. Toen, kort vóór den aanvang der Fransche Revolutie, Cherubini, de be roemde directeur van het Parijsche Conservatoire, de schepper van zoovele onvergankelijke meesterwerken, op een audiëntie geknield den ongelukkigen koning Lodewijk de Zestiende een ver zoekschrift aanbood, sprak deze goed hartige, doch onfortuinlijke Monarch: „Sta op, Cherubini, het genie knielt al leen voor God!" En als Handel, een grootmeester der Muziek, voor de eerste maal zijn „Mes sias" voor het Engelsche hof en den hoogen adel in Londen uitvoerde en het electriseerende „Hallelujah" door de ruimte galmde, verhief het geheele Hof zich van zijn zetels, om staande dien machtigen lofzang, die wonderbare schepping van het genie, te aanhooren. Tot op den dag van heden is dit gebruik in heel Engeland bij de opvoering van dit werk gehandhaafd gebleven. .Schiller zeide eenmaal: „De zanger zal naast den Koning staan". Bekend zijn ook de woorden van den grooten Goethe: „Wo man singt, da setz dich ruhig nieder, Böse menschen haben keine Lieder". En waarom nu die aanhalingen? Om u het bewijs te gevén, hoezeer de schoo- ne kunsten in het algemeen en de toon kunst in het bijzonder zich ten allen tijde mochten verheugen in de achting en waardeering van de grooten dezer aarde. En hierin is feitelijk niets bijzonders gelegen. Immers, de muziek begeleidt ons van het eerste tot het laatste oogen- blik van ons bestaan, 't Is de muziek, het lied onzer moeder, dat ons in de wieg in slaap zong. Een vroolijk gezang weerklonk bij onze spelen in huis, in school of daarbuiten. Een pittige marsch sterkte ons in den dienst des Vaderlands en deed ons te beter de vermoeienissen van lange tochten of exercitiën verdragen. Bij het sluiten ee- ner levensverbintenis klonk de muziek ons toe als een bede van heil en zegen; muziek sterkte den man in den vaak zoo harden strijd om het bestaan. Muziek toovert den grijsaard een panorama van liefelijke levensherinneringen voor den geest. Muziek zal ook eenmaal klinken als een afscheidsgroet, wanneer uwe kunstbroeders in weemoed voor de laatste maal om uwe groeve geschaard staan. Muziek zal voortduren in alle eeuwen; haar alleen heeft de Groot meester der kunst den stempel der eeu wigheid op het voorhoofd gedrukt. Zul len de gedenkstukken van bouw-, schil der-, beeldhouwkunst, enz. eens der vernietiging prijsgegeven zijn, het lof lied zal in de etherische gewesten door alle eeuwen heen weerklinken. Ver wachten wij, naar het woord van den Apostel Petrus een nieuwe aarde en een nieuwen hemel, welnu, dan zal ook op die nieuwe aarde de muziek eenmaal hoogtij vieren. Wel groot en verheven, heeren zangers en muzikanten, is dus uwe taak. Gij brengt door uw zang en spel reine vriendschap en levensvreug de, en verhoogt daardoor het peil der beschaving. Laat u dus niet ontmoedi gen door tegenspoed, die elk gezelschap op zijn beurt ondervindt, doch schaart u schouder aan schouder en bovenal re peteert vlijtig, nauwgezet en onver moeid. Dan zullen sport noch wat ook, u geheel nederdrukken, dan zal er ook weer voor onze Liedertafel en uwe ge zelschappen een tijdperk van groei en bloei aanbreken, wat ik u zoo van gan- scher harte toewensch. Na het spontane applaus dat op deze rede volgde, kwam het hoofdbestuur, bestaande uit de heeren J. van Iersel, L. W. J. C. Christ, Norb. v. Loon, Jan Tielen, W. Timmermans en Jan Wies man, zijn opwachting maken. De heer J. van Iersel-Holtus sprak daarbij als volgt: Rede J. v. Iersel-Holtus. Als voorzitter van het Hoofdbestuur heb ik het voorrecht U op dezen ge- wichtigen en heugelijken dag van uw diamanten jubileum het eerst de geluk wenschen aan te bieden niet alleen van ons bestuur, doch ook van alle inwoners van Waalwijk. Dit voorrecht is voor mij ook sym pathiek, omdat ik voor 25 jaren bij het 50-jarig bestaan uwer vereeniging, ook de eer had zitting te hebben in 't feest comité en welke herdenking toen met grooten luister is gevierd, zooals zich eenigen uwer nog wel zullen herinne ren. M. H. Eenieder die zijn geboorte plaats eert en hoogacht, zal zeer zeker niet alleen op prijs stellen, doch ook trotsch er op zijn dat gedurende 75 ja ren uwe vereeniging hare beste krach ten aan het welzijn niet alleen, doch aan de bevordering der kunst onzer ge meenschap heeft besteed. In het tijdperk van 75 jaren zijn er verschillende, ja zeer vele glanspunten geweest welke niet alleen uwe vereeni ging, doch ook onze gemeente tot sie raad hebben gestrekt. Ik wil hierbij in herinnering brengen de overwinningen en onderscheidingen welke Oefening en Vermaak niet alleen in Nederland, doch ook buiten de Ne derlandsche grenzen heeft behaald. Zeer zeker, voor 10, 20 jaren werd eene geoefende en geschoolde liederta fel, welke over goed en sonoor stem- menmateriaal beschikte, niet alleen als een voorrecht, doch ook als een heer lijk te waardeeren bezit van de ge meente beschouwd en zeer terecht kon dan ook die vereeniging op den moree- len en finantieelen steun der gemeente rekenen. Typeerend was dan ook dat op een Zangconcours bij de beoordeeling van het stemmenmateriaal, de juryleden tot elkander zeiden: „Dat zijn Langstraat- sche bassen". Temporg mutantur, ja, M. H. de tij den veranderen en zeer zeker heeft te genwoordig eene liedertafel alle onder linge steun en aanmoediging noodig om de ambitie der leden op peil te houden en op te voeren. Ik erken, de strijd voor U is zwaar en heftig, want de sport beleeft hoogtij dagen en de jeugdige harten denken er niet meer aan om eenigen tijd of uren te besteden aan de beoefening der mu ziek. De muziek, die holdene kunst en waar voor de begaafde liederen-componist Schumann zoo meesterlijk een lied heeft geschreven, getiteld „An die musik". Ge zult het met mij eens zijn, wanneer ik zeg dat de muziek zich niet laat ver dringen door allerlei sport- en lichaams oefeningen, hoe nuttig en heilzaam deze ook zijn. Door de sport worden de gemoederen opgezweept, doch de kunst schenkt het gemoed een meer intens genot. Zeer zeker, wij kunnen door de bijna onbegrijpelijke radio-techniek ons de kunst van de muziek van alle landen, zelfs van over den oceaan laten toe vloeien en toch, M. H„ geeft het ge zongen lied in eigen omgeving een hoo- gere bekoring en dit is het wat ik u he den zeggen wil en waarmede ik u wil aanmoedigen voor de toekomst. Schaart u steeds aaneengesloten met uwen bekwamen directeur Gerritsen, en uwen voorzitter, den heer v. d. Heij den, die uwe belangen zoovele jaren heeft gediend en voorgestaan, onder 't vaandel uwer vereëniging, het vaandel dat roemrijke dagen en jaren heeft mee gemaakt. Mijn innige en hartelijke wensch uit aller naam u toegevoegd, is deze: Treedt het vierde tijdperk dat voert naar uw honderdjarig bestaan in met moed, doch vooral met eensgezinden wil om de vereeniging „O. en V." in stand te houden en hooger op te voeren. M. H. Al zou de belangstelling voor uwe vereeniging u slechts door een minderheid worden betoond, dan nog wil ik u toeroepen: „Schaart u aaneen gesloten onder uw banier en vaandel" en „Sta Pal". Een hartelijk applaus volgde op deze woorden. Vervolgens kwamen wethouder Ei bers en wethouder Smolders de geluk wenschen van het Gemeentebestuur overbrengen. Wethouder Eibers sprak als loco-burgemeester een woord van felicitatie daar de burgemeester met vacantie was. De heer Smolders vertolkte tegelijk de wenschen der R.K. Werkliedenver- eeniging. Even later verscheen Burgemeester Vioonen, die ongeveer in de volgende )ewoordingen zijn persoonlijke felicita tie aanbood: Rede Burgemeester. De gelukwenschen namens het ge meentebestuur zijn u reeds door den lo co-burgemeester overgebracht. Als hoofd der gemeente heb ik echter ge meend mijn vacantie te moeten onder deken om een persoonlijk bewijs van rlangstelling te geven. Ik heb groote waardeering voor hetgeen de liedertafel „Oefening en Vermaak" met veel toe wijding heeft gedaan voor het muzikale even in onze gemeente. Daarbij denk ik met genoegen terug aan de concerten der liedertafel met medewerking van beroemde solisten, welke uitvoeringen een goeden klank hebben in de verre nmopvinn f»n hpf karakter van Waal wijk als centrum accentueeren. Ik hoop dat dit jubilé bestuur en Ie- den zal inspireeren tot nieuwe activiteit. Ook voor Oefening en Vermaak is in onze gemeente een taak weggelegd, vooral in deze dagen, als tegenwicht te gen de verwording op muzikaal gebied. Ik hoop dat gij zult slagen in uw pogin gen tot verhooging van het aanzien der gemeente Waalwijk. (Applaus). Namens de vereeniging „Breda's Mannenkoor sprak vervolgens de voor zitter Ir. A. Smits van Waesberghe. Namens uwe zustervereeniging bied ik u onze hartelijke gelukwenschen aan, zoo zeide spr. De hulde, die wij hierbij brengen, moogt gij niet alleen beschou wen als een daad van elementaire hof felijkheid ten opzichte van uwe veree niging, omdat wij het voorrecht genie ten om vanavond hier te komen concer teeren. Onze hulde heeft 'n eenigs- zins dieperen ondergrond. Wij beiden streven immers hetzelfde doel na: den mannenzang als cultureele kunstuiting te dienen. Wij beiden hebben onze ups and downs gekend. Als voorzitter weet ik wat voor tact, stuwkracht en offer vaardigheid worden geëischt om in een tijd als deze onze geliefde vereenigingen hun plaats te doen behouden en tot grooteren bloei te brengen. Ik mag wenschen dat de dag van heden moge brengen het begin voor den hernieuw den opbloei van het geheele nijver heidsleven in uwe gemeente, want het is mij bekend, dat de druk der tijden ook in Waalwijk hevig gevoeld wordt. De tijdsomstandigheden drukken ook op onze vereenigingen zwaar. Moge deze hernieuwde bloei er toe bijdragen om den mannenzang weer tot grooteren bloei te brengen. De heer Smits bood namens zijn ver eeniging een prachtige ets van den Bre- daschen toren aan, hetgeen een spon taan applaus aan de leden van „O. en V." en 't publiek ontlokte. Voor de Baardwijksche liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" sprak de voorzitter, De heer W. v. d. Mee. Wanneer ik het woord vraag, aldus spr., dan doe ik dat op de eerste plaats om u onze hartelijke gelukwenschen aan te bieden met uw zeldzaam jubilé. 75 Jaren heeft „Oefening en Vermaak" het prachtige doel nagestreefd Waalwijk van de zangkunst te doen genieten en iets goeds en nuttigs aan de menschen bij te brengen. Dank zij de goede lei ding heeft „Oefening en Vermaak" zware moeilijkheden weten te overwin nen en zich tot een krachtige vereeni ging weten te ontwikkelen. Ik hoop dat door dit jubilé bestuur en leden met nieuwen moed en kracht zullen bezield worden, om door eendrachtige samen werking de vereeniging niet alleen in stand te houden, maar haar innerlijke kracht nog meer op te voeren. Wij hebben graag aan de viering van dit jubilé medegewerkt en wij hopen ook van „O. en V." die medewerking te mogen ondervinden, wanneer wij in 1937 ons 50-jarig bestaan vieren. Oefening en Vermaak, „ad muitos annos". Applaus, Voorts verschenen ter receptie o.m. de ZeerEerw. Heer Pastoor H. F. Hee- zemans en de kapelaans v. Rooij, Völ- ker en v. Lierop, beide doktoren, vele leden van 't eere-comité, oud-leden, af gevaardigden en deputaties van de volgende vereenigingen: R.K. Midden- standsvereeniging, „Vooruitgang zij ons doel", Zangkoor parochie St. Jan, „Ons Huis", R.K. Bouwvakpatroons, Waalwijks Belang, „W. S. C.", „Tot bloei der Toonkunst". Harmonie „St. Jan", K. J. M. V. „De Kruisridders". W. R. C. „Excelsior Harmonie „De Volharding", Drunen, Harmonie „St. Crispijn" en tal van particulieren. Bloemstukken waren er o.m. ingeko men van „Vooruitgang zij ons doel", Waalwijks Belang, „Ons Huis", den heer Boers en van „Piet en Giel" de kellners van De Twee Kolommen. Voorts waren er vele schriftelijke ge lukwenschen en telegrammen, o.m. van den heer Adrianus de Cortie uit Den Haag, de familie De Cortie uit Utrecht, Jan van Tilborg uit Den Haag, J. Tuer- lings, directeur van Bel Canto uit Kaatsheuvel, H. Robbers te Helmond e.a. Voorts waren aanwezig twee leden van verdiensten, de heeren C. v. d. Meijdenberg en H. van Heijst. Te twee uur was de receptie beëin digd. Ondertusschen concerteerde op de Markt de harmonie „St. Crispijn", die onder leiding van den heer A. Stra- vers een uitstekend programma bood. Er was een talrijk en dankbaar publiek en de heer Festen sprak ook hier een dankwoord. Verregend! De R.K. W.G.V., de oudste sport vereniging trotseerde echter het over vloedige hemelwater, om de oudste zangvereniging te huldigen en kwam te vier uur op het Raadhuisplein om de jubileerende vereeniging bij monde van den heer J. Dumoulin te complimentee ren. De heer Dumoulin zeide daarbij dat zijn vereeniging gemeend had als oud ste sportvereniging in onze plaats aan liedei peten it gee tfcfem cede v en li it de: mst z; over een De h o* ha in. zei eheel ehoeve eoefen letuigin ,si( lijven. Hierr :h op i de g oorwe en. De ju og op an enk ogelijl bgcon< aak", De V( Gelu Ek-eer d de K iii was ermaa tsteke aur er reugd Het nklijk vlanne :rum c ioogte; is was ren tol de aan ocaal lof ger crum uid Vc jevatti tespre leer let G liedere .Gerrn spook' ïoef e dat all die tei die da achtig Wij toch c presta pracht boord, lume, i den i wordt zen ju ijke g Voc van h< wezigi progrj C. v. Het leeren taak, zen gi mogei faamd da's l gebog weren behaa Ik geest, ons g werkt namei name: in on slecht jarenl Maat. genoc leum Breda vrien 75-ja: men ons z toefk branc résist wezic vuurp wach wel ling b Za eerst gevei O. er driek men leven den c dierb Met ik ril uw t ik de wille feest; zijn j Voeri da's hier, schoi het r de k< beva

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2