el Loior-Binscooo De Familie van mijn Vrouw. ECHO VAN HET ZUIDEN, TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Vanaf Vrijdag a.s. P den urean ar hij zeven ifaoek 2 mi- shade s ver- a bij )uder nield. i eters hun inen, zin Iks tal i een kar kerd. heefi rnie- oden. die 3 ren, oden wen. ïrge- ond. ;am een z.g. cam. tien Ten n in igen eine ong :hen s de item een reep het zijn 11 ijk den 3ge- ver- loor 1 en ;een hij llah oen. t is mt. 72. Woensdag 18 September 1935. St. Vinceniins-collecle. Naar wij vernemen heeft de col lecte voor de St. Vincentius-vereeni- oing opgebracht de belangrijke som van f 468.—nl. f 363.— in^ de parochiekerk van St. Jan en f105. in de parochiekerk van St. Antonius. Wij mogen hulde brengen aan de offer vaardigheid van Waal wij ks katholieken ook in deze tijden. Dit mooie resultaat is zeer zeker voor n goed deel te danken aan de schit terende liefdadigheids-predicaties in ie H. Missen respectievelijk van Past. Heezemans en Pater Fraternus Beekman O.F.M. Tot secretaris der St. Vincen- liusvereeniging in de vacature J. Hoffmans is benoemd de heer ir. J. Charpentier. 1-198 5 rl ijk O R. K. Vrouwenbond. In de laatste bestuursvergadering was een schrijven ingekomen van Mevr. Jansen—Huijs dat zij haar ontslag neemt als bestuurslid van den R.K. Vrouwenbond. In haar plaats zal aan de alge meene vergadering worden voorge steld Mevr. Hoffmans.van der Schoot. Hedenavond wordt in den Gilden bond voor de leden de Persil-lezing gehouden met filmvertooning, waar voor druk bezoek verwacht wordt. Zuster Hildegonda. Naar velen met leedwezen zullen vernemen is de Eerw. Zuster Hilde gonda van de Dochters van O. L. Vrouw uit de St. Antoniusparochie overgeplaatst naar Klazinaveen in Drente. Ruim negen jaren heeft Zuster Hildegonda, deze eenvoudige zuster, dag en nacht haar beste krachten gewijd aan onze zieken en dat op 'n wijze verre boven onzen lof ver heven. Zij was wijkverpleegster van 't Wit-Gele Kruis. Zij wist met de eerw. zusters Maria Regina en Glementia de zieken te helpen en ook op te beuren, moed in te spreken, zoodat zij door allen hoogelijk werd gewaardeerd en haar vertrek een groot gemis beteekent. Met een woord van warmen dank, voor haar verdienstvol werk, ook namens hare zieken, onze beste wenschen voor haar werk in het Noorden. Haar plaats zal hier worden inge nomen door zuster Marie Alphonsien. Radio— uitzending. De uitzending der Hoogmis uit de parochiekerk van St. Jan door den K.R.O. zal zeker in heel ons land een uitstekenden indruk heb ben gemaakt. Het zangkoor zorgde tenminste voor een bijzonderen luister bij deze plechtigheid door de prachtige uitvoering van de vierstemmige Mis van H. Cuypers «Sanctis trinitatis». Ook het »Salvam fac» van Giessen werd, onder de beproefde leiding van den heer G. Duyvelaar keurig gezongen. Het orgelspel van den heer Christ en de indrukwekkende predicatie van pastoor Heezemans, droegen er toe bij om deze uitzending, die Waal- wijk's goeden naam ook op dit terrein weer bevestigde, ten volle te doen slagen. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week kwamen in de provincie Noordbrabant 34 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. 24 van roodvonk, waarvan 1 te Sprang-Capelle, 3 te Waalwijk en 1 te Wijk en Aalburg, 6 van diphtherie, 1 van nekkramp, 1 van dysenteria-bacillaris, alsmede 1 van kinderverlamming. Voorbarig. In de Bossche bladen verscheen een bericht over een voorgenomen huldiging van den heer A. C. v. d. Heijden, ter gelegenheid van zijn 50-jarig lidmaatschap en zijn 25-jarig presidentschap van «Oefening en Vermaak». Men verzoekt ons mede te deelen dat deze berichten onjuist of zeker voorbarig zijn. Er zijn nog geenerlei vaste plannen gevormd, de datum was onjuist enz! In- en Uitvoer van schoenen. Volgens de maandstatistiek werden in Augustus 1.1. ingevoerd 23.698 paar schoenen (v.j. 15.439 p.) en in Jan.Aug. 272.640 p. (v.j. 309.097 p.). Centrale H. L. S. Exit. Leder fa brika n ten bedanken. Maandag zijn te Tilburg in den voormiddag vergaderingen gehouden van deJ groepen Lederfabrikanten, en in den namiddag een algemeene vergadering van alle Leerlooiers onder voorzitterschap van den heer Uijtendaal uit Gilze Rijen,; waarbij de regeeringscon tactcom missaris prof. H. Kaag tegenwoordig was. Het doel was, om de meening der lederfabrikanten te hooren, of men. van plan was al of niet uit te treden als lid van de Centrale. Men is op het idee van uittreden gekomen, omdat,zoolang de Centrale bestaat, deze nog niets, maar dan ook absoluut niets voor de leder fabrikanten heeft gedaan en ook in de naaste toekomst waren er nog geen gezichtspunten, die er op wezen, dat er op een of andere manier iets te bereiken zou zijn. Ook looiers weigerden dan ook reeds om de toch reeds zeer hooge contributie te betalen. Dat de Centrale H. L. S. niets heeft kunnen bereiken, ligt op de eerste plaats niet zoo zeer aan den opzet van het Instituut, dan wel aan de regeering. Deze heeft na melijk voor de oprichting destijds verklaard, achter de Centrale te zullen staan om met de wet in de hand dengene te dwingen, die niet aangesloten zou zijn en om langs gerechtelijken weg hen te vervolgen die 't reglement niet zouden naleven. De regeering heeft op geen enkele manier gesteund, zoodat het bestuur zeer moeilijk het reglement kon doen handhaven. Over het algemeen waren deleden van gevoelen, dat op een langer voortbestaan geen prijs meer wordt gesteld, omdat vooral gedurende den laatsten tijd weinig of niets van het bestaan meer valt waar te nemen, en daar de instandhouding te veel geld kost, was men van meening, dat zonder bezwaar voor de indu strie het instituut kan verdwijnen. De lederfabrikanten besloten dan ook eenparig, om te bedanken als lid der Centrale H. L. S., zoodat na afloop van de opzeggingstermijn, alle lederfabrikanten de Centrale zullen verlaten. Ons Huis". De veteranen Tnrnvereeniging »üns Huis", herdenkt heden 17 September haar eerste lustrum. De receptie wordt gehouden op Zaterdag 21 September as. van vier tot vijf uur in de zaal van den heer Ant. van der Pluijm, Haven alhier. Werkloosheid. Door een fout in de officieeie opgave is Zaterdag de stand der werkloosheid in ons blad verkeerd opgenomen. De cijfers per heden waren goed doch ter vergelijking waren de cijfers van 7 Juli in plaats van 7 Aug. opgenomen, waardoor Lombarts den eersten prijs met los- verspringen. Bovendien plaatste H. Lombarts zich tweede op de 100 M.hardloopen en derde met los-hoogspringen. Beide athleten kunnen thans op een zeer succesvol seizoen terugzien. Vischconcours. Zondag j.l. hield de Waalwijksche Visschersvereeniging »H. S. B.» haar eerste onderling concours, waarbij de prijzen behaald weFden als volgt: 1 prijs J. de Grauw, en extra-prijs voor het meeste aantal visschen. 2 prijs C. van Hilst 3 L. Dollekens 4 P. Korthout 5 A. Hofman 6 A. van Breugel 7 L. Dekkers 8 N. Trommelen) J lolin8 9 H. v. d. Gouw 10 M. Kleijn en extra-prijs 11 C. van Eeten 12 H. A. Mutsaerts 13 v. üers en extra-prijs voor zwaarste visch 14 N. C. Kramer 15 J. v. d. Wouw 16 A. Collard 17 M. de Goeij 18 M. Didden iotjng# 19 A. van BerkelJ 20 A. v. d. Wiel en extra prijs. 21 R. van Stokkum 22 M. Brok 23 G. Pullens 24 J. van Hilst 25 H. Schouten 26 C. Rekkers. 's Avonds werden in 't clublokaal bij den heer A. van Berkel de prijzen uitgereikt, waarna men nog een poosje gezellig bijeen bleef. Deleden kunnen met genoegen op dit uit stekend geslaagd eerste concours terugzien. de prachtige Hollandsche succesfilm Plaatsen te bespreken vanaf hedenavond bij Wed. J. v. d. Broek-van Ree Voor-ver- koop van kaarten voor Zon dag van 12—2 bij ons aan het loket. 55100 Bij besluit van den Gemeenteraad van den lGden April in dit jaar wer den ingesteld 5 markten, n.l. op den 4den Donderdag in September, 3den Donderdag in October, 3den Donderdag in November, 3den Donderdag in Maart en op den 3den Donderdag in April. In de kringen der belanghebbenden bestaat voor deze markt veel belang stelling. Op goede aanvoer en drukke handel wordt gerekend. een aanmerkelijk ongunstiger beeld ontstond als de werkelijkheid biedt. Wij later» hieronder de lijst (thans verbeterd) nog eens volgen per heden per 7 Aug. W. G. W. G. Bouwvakarbeiders 47 3 38 6 Houtbewerkers 5 4 Kleermakers 13 14 8 5 Lederbewerkers 167 22 174 21 Leerlooiers 14 8 Metaalbewerkers 4 2 6 1 Diverse werkkr. 28 1 23 3 Totaal 279 42 261 36 Het verschil is dus gering. Stormschade. Waarschijnlijk doordat een hevige rukwind een vonk in het vat wierp is Dinsdag op den Kloosterweg een val teer in brand gevlogen. Pogingen om het vuur met een snelblusscher te doven mislukten, zoodat de motor spuit er nog aan te pas moest komen. De wagen van Gemeentewerken, waarop het vat geplaatst was, is door het vuur beschadigd. Verschillende boomen hebben het tegen den stormwind van gisteren moeten begeven. Keuring Springstieren. Maandag had op het terrein van het Gem. Abattoir de Najaars— keuring van springstieren plaats. Aangeboden werden 12 stieren, waarvan er 7 werden goedgekeurd, toebehoorende aan de heeren J. Werther, M. v. Pelt en J. J. Pruissers te Sprang, L. W. C. Biemans A. C. Groeneveld en J. C. Zijlmans te Waspik en W. M. Kuijsten te Waalwijk. Nieuwe successen. Zooals te verwachten was hebben de leden van Kunst en Kracht» alhier die j.l. Zondag aan de athle- tiek-wedstrijden te Geertruidenberg deelnamen weer fraaie successen geboekt. Voor de zooveelste maal behaalde A. Schapendonk weer den eersten prijs met los-hoogspringen en H, Aanrijding. Gisteravond werd een luxe auto, die met groote vaart tusschen een vrachtkar en wielrijder doorreed, den wielrijder aan, waardoor diens hand nogal ernstig gekwetst werd. De heer Pulles (fa. Orie—Dumoulin) verleende den heer M. welwillend de eerste hulp bij 't verbinden van zijn hand. Bakdemonstratie. Gisteravond waren in Musis Sa crum 3 a 400 bakkers bijeen uit de geheele Langstraat, het Land van Heusden en Altena en de Bomme- lerwaard. Door de fa. Calvé uit Delft werd een demonstratie gege ven van een nieuw bak—procédé. Burg. v. Lanschot 60 jaar. Burgemeester van Lanschot is Maandag 60 jaar geworden. Op zijn verzoek is dit feest zonder publiek vertoon gevierd. De stadsbeiaaidier heeft een marsch aan den burge meester opgedragen. R.K. Leergangen. Het vier en twintigste cursusjaar der R.K. Leergangen vangt aan op Zaterdag 21 September. Ter opening zal om 10 uur in de St. Jozefkerk op den Heuvel te Til burg eenc plechtige H. Mis worden opgedragen door den Curator Mgr. Dr. P. J. M. van Gils. Om kwart over elf zal de Rector Mgr. Dr. Th. Goos- sens verslag uitbrengen over het stu diejaar 1934/1935, waarna de heer H. Sicking, docent aan de Academie der R.K. Leergangen, eene openbare les zal geven over: „De Madonna in de groote tijden der Italiaansche Schilderkunst". Des namiddags worden van 24 de begin lessen der verschillende cursus sen gegeven. Paardenmarkten der gemeente 's-Hertogenbosch. Op Donderdag 26 September a.s. zal te 's-Hertogenbosch in de bekende Veehallen der Gemeente, de Eerste Paardenmarkt worden gehouden. VLIJMEN. Bij gele6enheid van het zilveren feest van veldwachter Rozen had zich een buurtcomilé gevormd om veldwachter «Roosje» te huldigen. Zondag j.l. had de aanbieding van het cadeau plaats n.l. 'n rooktafel. Bij monde van den heer v. Heijst werd de jubilaris gehuldigd. Spr. feliciteerde Rozen en hoopte dat hij nog lang in goede gezondheid zijn dienst mag vervullen. Maandagmorgen had de officieeie huldiging plaats op 't gemeentehuis. Burgemeester G. R. v. d. Ven hield een toespraak, waarin hij zeide, dat de ambtenaren behoefte gevoelden hem te huldigen en van hun vriend- schap te getuigen. Op de eerste plaats bracht spr. als hoofd van de politie hem hulde en dank voor de wijze waarop hij steeds als veldwachter is opgetreden. In de eerste jaren van zijn ambtsperiode, toen 't voor een politieman in deze gemeente zwaar en dikwijls gevaarlijk werk was de orde te handhaven om het losbandige element in betere banen te leiden, was Rozen spr. rechter hand. Zijn optreden heeft er onge twijfeld veel toe bijgedragen, dat de naam Vlijmen thans vrijwel smette- loos staat geboekstaafd. Voor zijn arbeid, toewijding en onverschrok ken en moeizame dienstprestatie zeide spr. openlijk hartelijk dank. Namens de ambtenaren en den rijksveldwachter Steenland bood spr. den jubilaris een horloge met inscrip. tie aan. Hierna sprak de secretaris de heer A. v Hest. Spr. voelde behoefte zich aan te sluiten bij den burgemeester, vooral vestigde hij de aandacht op den eenvoud en rondborstigheid van den jubilaris. Vervolgens sprak majoor Peters uit Drunen, tot wiens brigade de jubilaris als onbezoldigd rijksveld wachter behoort. Hij vestigde de aandacht op de kwaliteiten van »ons Roosje», zooals hij in den volksmond heet, zijn nederigheid, rechtvaardigheid en vooral zijn kameraadschap, hetgeen voor een politieman een van de hoofddeug den is. De veldwachter onder den indruk van deze hulde, dankte hartelijk. SPRANG-CAPELLE. J.l. Don. derdagavond vergaderde de Arja «Groen v. Prinsterer» alhier aan 't Bruggetje. De voorzitter de heer Korteweg sprak een kort openings, woord, waarin gewezen werd op ons «geloofspartij» zijn. De heer Wittebol leidde in «Parle mentarisme of dictatuur». Een flinke bespreking volgde hierop, waarin de actueele vragen vooral een beurt kregen. De heer Joh. v. d. Hoek eindigde met gebed deze welgeslaagde ver. gadering. Aanwezig waren enkele bezoekers uit Raamsdonksveer en 's Gravemoer. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Vanwege den Chr. Besturenbond Sprang— Capelle zullen in den a.s. winter wederom sociale cursus vergaderingen gehouden worden, in den geest als zulks reeds enkele vorige winters geschiedde. Het programma van de te behan delen onderwerpen luidt: 1Samenstelling, taak en inrichting der Besturenbonden in verband met de plaats, die zij in de Christelijke Vakbeweging innemen. 2. Een economisch onderwerp. 3. Inrichting en werkwijze van de organen van den Staat. 4. De beteekenis van de psycho techniek voor het bedrijf en de werknemers. 5. De ordening v. d. maatschappij. 6. De achtergrond van de geeste lijke verwarring in den tegenwoor- digen tijd. Tot afgevaardigden naar de op Zondag 21 September te Dordrecht te houden districtsvergadering van het Chr. Nationaal Vakverbond in Nederland werden voor den Chr. Besturenbond gekozen de voorzitter en secretaris, resp. dhr. J. C. de Roon en J. W. Gen uit Jr. WASPIK. Op 21 en 22 en 28 en 29 Sept. a.s. zal in het café van den heer P. v. Ooijen een groot nationaal rikconcours worden gehouden. Ver schillende mooie prijzen zijn be schikbaar gesteld. De heer R. had het ongeluk bij het aanleggen eener radio installatie van het dak te vallen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. CAPELLE. In deze gemeente doet zich een geval van de besmettelijke I ziekte, roodvonk voor. f De in het caié van mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenvereeniging „De Luchtvaart" hieid met ouue en jonge duiven een wed vlucht vanat Neutviiles met den volgenden uitslag: Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» zal in samenwerking met de gemengde zangvereeniging »'t Rozeknopje» a.s. Zaterdagavond op de muziektent over de Binnen haven een concert geven, welk con cert het laatste der dezen zomer ge geven concerten zal zijn. Op Dinsdag 24 dezer des avonds half aebt «Sprang—Capelle» Vrijw. Lanuslorm gebouw te Sprang leden vergadeung, houdt de afd. van den Bijz. in het Bonds- een algemeene welke ook toe gankelijk is voor alle oud-militairen Uit de gemeente. De tentoonstelling van de dit voorjaar aan de leerlingen der O. L. school in de Kom uitgereikte plan ten, welke, zooals we bereids me dedeelden, a.s. Vrijdag en Zaterdag in het gymnastieklokaal der school zal worden gehouden, zal Vrijdag avond 7 uur in tegenwoordigheid van de ouders der leerlingen en genoodigden officieel geopend wor den, waarna te 8 uur de iloralia voor het publiek tegen een gering entree wordt opengesteld. Dank zij de spontane medewer king van den heer A. L. van Wijlen, Radio—Centralehouder te dezer plaatse, zal zoowel Vrijdag als Zater dag de tentoonstelling met muziek worden opgeluisterd, terwijl verder als vorig jaar weer enkele attrac ties de noodige afwisseling zullen brengen, waardoor meteen het nut tige aan het aangename gepaard Wordt. Bij Ministerieele beschikking is voor een deel der woningen van de plaatselijke woningbouwvereeniging, welke woningen reeds langen tijd leeg staan, de huurprijs van f 3.50 per week verlaagd tot f 3. "RAAMSDONKSVEER. Met ingang van 16 Sept. is de marechaussee E. Bodde gedetacheerd naar de brigade Geffen. De marechaussee W. Klopper is met ingang van dienzelfden datum overgeplaatst van de brigade Geffen naar deze brigade. Vrijdagavond is op den Rijksweg nabij de Dongebrug zekere P. K., die erg doof is, aangereden door een bakfiets en tegen den grond gesmakt. Het ongeval liet zich nogal ernstig aanzien, want met een hoofdwonde en in bewusteloozen toestand is K. opgenomen en in een nabij gelegen woning binnen gedragen. De dokter die direct aanwezig was achtte over brenging naar het R.K. Ziekenhuis noodzakelijk. Eenigen later is hij bij kennis gekomen. De dokter consta teerde dat eenige ribben gekneusd waren. K. zal nog eenigen tijd rust moeten nemen alvorens hij het Ziekenhuis kan verlaten. De politie heeft de zaak in onderzoek. Omtrent de oorzaak vernemen we dat de bakfiets te hoog geladen was en zoodoende de berijder (iemand uit Oosterhout) geen voldoende uit zicht had. Op 22, 23 en 24 Sept. a.s. zal door de R.K. Missienaaikring van Raamsdonksveer in het St. Henncus- gebouw een Missietentoonstelling worden gehouden. De tentoonstelling waaraan diverse attracties verbonden zijn als koekverloten, rad van avon tuur enz. wordt Zondag geopend na de Hoogmis tot het Lof en daarna om 4 uur. Maandag en Dinsdag is de tentoonstelling geopend vanaf 6 uur namiddag. Quick Junioren—Jonge Wacht. Quick wint den toss en kiest wind mee. Als vrij spoedig nemen de Jonge Wachters de leiding, doordat P. v. Helvert enkele spelers passeert, doorgeeft aan Zijlmans en deze met een harde schuiver inzet 0—1. Nog voor de rust vergroot deze speler de leiding 0—2. Na de rust wordt door beide clubs flink aangepakt. ik. T- W. Mandemakers le, 19e, 27e en 28e, J. Versteeg 2e, 11e en 2öe, Adi. Klootwijk 3e, 10e, 14e, 23e en 24e. Aar. bakkeren 4e, 22e en 37e, A. de Jong 5e en 15e, Adr. blomöe en 36e, Adr. Versteeg 7e en 18e, M. de jong 8e, F. Kaaijmakers 9e en 12e, H. Dekkers 13e en 30e, J. de Jong 16e. P. de Koon 17e, 25e en 34e, C. KosenDranü 2Ue, 21e en 33e, P. Nieuwenhuizen 29e en 32e, b. Haverhals 31e en 3öe en Adr. bpiennga 35e. De ungelooiae eereprijs wera gewonnen door F. Kaaijmakers. Aangetoonüe duiven: W. Mandemakers, Adr. Versteeg en H. Dekkers. Voor de volgende wedvlucht worden duiven ingekoria a.s. Vrijaagavond 7 uur in het clublokaal aan de Meuwevaart. Q

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5