DE TROONREDE. BUITENLAND. SPORT. BINNENLAND. w. s. c. H. M. de Koningin heeft gisteren de gewone zitting der Staten-Generaal ge opend met het uitspreken der volgende troonrede: Leden der Staten-Generaal, In dezen zorgvollen tijd mij weder- O0i in Uw midden bevindend, gevoel ik mij gedrongen allereerst uiting te geven aan mijne deelneming in het lot van al len. die onder den druk der tijden ge bukt gaan. Inzonderheid ben ik met deernis vervuld jegens hen, die door werkloosheid getroffen zijn. Hoewel men nog niet zeggen kan, dat de internationale politieke toestand voor Nederland aanleiding geeft tot be zorgdheid en hoewel het tot voldoening stemt, dat het vriendschappelijk karak ter, hetwelk onze verhouding tot de andere mogendheden pleegt te dragen, ongerept bewaard bleef, volgt de Re geering nochtans de ontwikkeling der verhoudingen in en met het buitenland inet bijzondere nauwlettendheid. Zij hoopt, dat de Volkenbond in staat zal blijken tegenstellingen in het leven der Staten op te heffen en zij zal harerzijds doen wat mogelijk is om dit te bevor deren. De zware rouw, waarin het Belgische Vorstenhuis en 't naburige bevriende Belgische volk opnieuw gedompeld werden, vervult mij met innige deelne ming. De financiën van Rijk en gemeenten vereischen in toenemende mate de zorg der Regeering, de algemeene verminde ring der welvaart, zoowel elders als in het eigen land, is oorzaak van het nog steeds terugloopen der inkomsten voor de publieke kassen, terwijl tegelijkertijd de uitgaven voor instandhouding van de volkskracht toenemen. Het aantal mogelijkheden tot verhoo ging der welvaart en dus tot gezond fi nancieel herstel door middel van natio nale maatregelen is beperkt. Met name kunnen devaluatie van de munt of prijs geven van den gouden standaard niet beschouwd worden als middelen, die de volksgemeenschap als geheel baat zou den brengen. Ten einde ontwrichting der begrooting te voorkomen moet dus de arbeid tot herstel van het telkens weer verbroken evenwicht onafgebro ken worden voortgezet. Het streven naar beperking der uitgaven blijft daar bij op den voorgrond staan, waarbij in het bijzonder ook te denken valt aan beperking van de nog steeds aangroei ende spoorwegtekorten. Echter zal aan eenige verhooging van enkele belastin gen niet zijn te ontkomen, wil de over heid haar sociale taak kunnen blijven vervullen. Ernstig zijn de zorgen, welke blijven drukken op 't Nederlandsche bedrijfs leven: er zijn weinig teekenen en zeker geen daden, die op een spoedigen terug keer van een vrijer goederen- en kapi taalverkeer wijzen. Naarmate de moeilijkheden en belem meringen, welke onze buitenlandsche handel schier allerwegen ondervindt, bestendigd blijven, zal een doeltreffen de snelle berichtgeving voor Handel, Nijverheid en Scheepvaart tot een meer gebiedende noodzakelijkheid worden. Nagegaan zal worden, of het moge lijk zal zijn geleidelijk de bestaande con- tingenteeringsbepalingen te vervangen door andere maatregelen, welke even zeer steun aan het bedrijfsleven en be houd van werkgelegenheid beoogen, doch die niet het bezwaar medebrengen van de onvermijdelijke en ongewensch- te verstarring van den handel. Ter bevordering van een verdere in dustrialisatie, zoozeer gewenscht met het oog op werkverruiming, zal stelsel matig, het onderzoek naar de mogelijk heden daarvan worden ter hand geno men in samenwerking met regionale economisch-technologische instituten en een Maatschappij voor industrie finan ciering. Nopens dit laatste zal een wets ontwerp U binnenkort bereiken. In het kader van een doelbewuste in dustriepolitiek zal een wet, waarbij de vestiging van bepaalde nieuwe bedrij ven afhankelijk wordt gesteld van de toestemming der Regeering, niet mogen ontbreken. Voorstellen hiertoe zullen eveneens spoedig worden ingediend. Een wetsontwerp houdende een re geling inzake vestigingseischen voor den middenstand, dat beoogt hulp te bieden aan dit zwaar getroffen nijvere deel der bevolking wordt voorbereid. De toestand van het meerendeel on zer reederijen is dermate verergerd, dat ook voor het komende jaar steunmaat regelen voor de zeescheepvaart moeten worden genomen. Daarnaast zal aan de binnenvaart, alsmede aan de Rijnvaart bijzondere aandacht moeten worden geschonken. Daar ook de landbouw nog steeds een uitermate moeilijken tijd doormaakt, kunnen de reeds getroffen steunmaat regelen voorshands onmogelijk worden gemist. Deze steunmaatregelen zullen in toenemende mate zoo ingericht worden, dat e enbetere aanpassing van de voort brenging aan de sterk verminderde af zetmogelijkheden verkregen wordt. In het bijzonder geldt zulks voor de vee houderij en den tuinbouw. Ook op het gebied van de visscherij blijft hulp geboden. Maatregelen tegen noodlottige prijs daling zullen moeten samengaan met de uitvoering van plannen tot bevordering van den afzet en tot verbetering van 't productie-apparaat. Bijzondere aandacht zal worden ge wijd aan de organisatorische en paeda- gogische vragen inzake het onderwijs voor zoover deze op het terrein van de overheid liggen. De juiste en diepere kennis en de zuivere uitspraak van onze Nederlandsche taal zal daarbij ook ver der bevorderd worden. Ook in het komende jaar zal de Re geering krachtig blijven optreden tot beperking van het euvel der werkloos heid en tot leniging van de gevolgen er van. Mede daartoe zullen gelden wor den aangevraagd tot voortzetting van de inpoldering van het Ysselmeer en tot aanvulling van het Werkfonds. Meer dan gewone aandacht zal worden ge schonken aan het zoo beklemmende vraagstuk der jeugdwerkloosheid. De economische en financieele toe stand in de overzeesche gewesten blijft met uitzondering van Curasao, waar deze bevredigend is te achten, nog steeds groote zorg eischen. Al zal in Nederlandsch-Indië naar gehoopt mag worden over 1936 een begrootingstoe- stand worden bereikt, waarbij althans toeneming van schuld voorkomen wordt, toch kan verdere aanpassing van de uitgaven bij de inkomsten niet achterwege gelaten worden. De groei van de inheemsche industrialisatie is aanvankelijk niet onbevredigend. Ook zijn er teekenen, dat de belangstelling van Nederlandsche zijde voor de stich ting van industrieele ondernemingen in Indië begint te ontwaken. In het afge- loopen jaar zijn tal van maatregelen ge nomen om het goederenverkeer van Nederland naar Indië te bevorderen: ook voor het verkeer in omgekeerde richting geschiedde zulks, terwijl meer malen een gelegenheid zich voordeed, waarbij Nederland kon helpen om den afzet van Indische producten naar el ders te bevorderen. Op dien weg zal worden voortgegaan. Met het oog op de gewijzigde inter nationale toestanden zullen u voorstel len worden gedaan tot het treffen van eenige bijzondere voorzieningen inzake de middelen tot verdediging van het koninkrijk. Naast de voorzieningen, welke ver band houden met de maatregelen, die reeds genoemd werden, stelt de Regee ring zich voor in dit zittingsjaar onder meer aanhangig te maken voorstellen tot wijziging van sommige bepalingen der grondwet en een ontwerp van wet ter voorkoming van particuliere machtsvorming op het terrein der over heidstaak-. Voorts zal worden voorbereid een herziening van het vreemdelingenrecht, mede in verband met het vluchtelingen vraagstuk. Met dankbaarheid kan ik vaststellen, dat leger en vloot, zoomede ambtenaren en het onderwijzend personeel van al lerlei geleding in groote meerderheid zoo hier te lande als in de overzeesche gewesten, ondanks de ook van hen ge vorderde offers, met toewijding hunne vaak zoo inspannende taak blijven ver vullen. Ook in het komende zittingsjaar zal weer veel van Regeering en Kamers ge vergd worden. Met de innige bede, dat de Almach tige God ons allen de kracht en de wijs heid schenke, die Hij alleen geven kan en dat Zijn onmisbaren zegen op ons werk moge rusten, verklaar ik de ge wone zitting der Staten Generaal ge opend. De bladen gelooven echter dat dr. Colijn deze beloften doet zonder zelf overtuigd te zijn van het nut der maatregelen. De liberale bladen zijn wrevelig omdat Colijn opnieuw de liberale ideeën moet aantasten. Zij stellen het voor alsof de Nederlandsche staat het bekende melkkoetje zal worden en dat het bedrijfsleven straks niet meer op eigen beenen zal kunnen staan. Alles bijeen is er weinig tevreden heid te bespeuren De storm van gisteren. De najaarsstorm van gisteren heeft in verschillende plaatsen van ons land vrij wat schade aangericht. In Leiden, Groningen en Teteringen zijn tentoonstellingstenten bescha digd. De boomgaarden in de Betuwe en West-Brabant hebben veel fruit schade. Op den weg Tilburg—Breda is een auto over den kop geslagen, doordat een tak van een boom op het voertuig waaide. De vier in zittenden werden gewond. Op de Noordzee is een motor- schoener vergaande kapitein is verdronken, de overige opvarenden zijn gered. I)e Tilburgsclie staking. De Tilburgsche stakers hebben het bemiddelingsvoorstel van den heer de Jong v. d. Heuvel afge wezen. Zij willen het werk slechts hervatten mits hun drie maanden de oude loonregeling wordt gegaran deerd. Kaatsh. BoysW.S.C. 310. De competitie heeft voor WSC wel erg gemakkelijk ingezet. De Kaatsheuvelsche Boys vormden werkelijk geen waardige tegenpartij voor de zwarthemden, het geen wel blijkt uit den kapitalen uitslag, die dan nog bevochten werd in voor WSC zeer ongunstige terreinomstandig heden. Op het smalle veld kon WSC on mogelijk haar gewone spel ontplooien. Individueeel deden de spelers echter goed werk en als zij dezen vorm behou den gelooven we wel dat er dit seizoen meer van deze uitslagen zullen vallen. Of staan de Kaatsh. Boys zoover bene den het algemeene peil dezer afdeeling? In elk geval moeten de zwarthemden na deze kennismaking niet overmoedig wor den en de komende wedstrijden te licht opvatten. De wedstrijd zelf was uiteraard te on belangrijk om er veel over te schrijven. Voortdurend was WSC in de meerder heid en de Kaatsheuvelsche verdediging geleek tegen de zwarte aanvallen een zeef met zeer groote gaten. Toch was het de thuisclub, die door een ongelukkige samenloop het eerste doelpunt kreeg toe bedeeld. Heeds voor de rust had WSC daarop echter met vier voltreffers, waar van een uit een penalty, geantwoord. Na de rust was er feitelijk geen tegen stand meer, de thuisclub had schier niets meer in te brengen. Geleidelijk aan voer de WSC haar score tot 10 op, waartegen over de Boys, dank z.y enkele mistrappen van den zwarten rechtsback slechts twee punten konden stellen. Het dient tot eer van de Kaatsheuvel sche ploeg gezegd, dat zij zich tot het laatst met enthousiasme verdedigd heeft. Het krachtsverschil was echter te groot cm het door een dosis geestdrift te com- penseesen. W.S.C. 2—P.S.V. 4 4—2. Engeland demonstreert zijn macht. Ruim 70 Britsche oorlogsschepen zullen op 26 September groote manoeuvres houden in hot Oost bekken der Middellandsche Zee. Naar stabilisatie. De Fransche regeering heeft te Genève een voorstel ingediend voor spoedige stabilisatie der valuta's. WAALWIJK. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »De familie van mijn vrouw». Vrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, »British agent». Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Een verklaring van prof. Aalberse. De heer Aalberse heeft gisteren in de vergadering der Tweede Kamer gezegd dat de R.K. fractie met de regeering is discussie wil treden, door zoo spoedig mogelijk de geschorschte bespreking van het Bezuinigingsplan te hervatten. De regeering zal dan eerst aan het woord zijn en de Kamer kan in derden termijn het woord voeren. Spr. zou afwachten of de voorzitter een voorstel in dezen geest zal doen. De heer Albarda zag eveneens voorloopig van een interpellatie af, mits het bezuinigingsdebat spoedig zal worden hervat. De Troonrede in de Pers. De sombere Troonrede is in de pers algemeen somber ontvangen. De katholieke bladen en »Het Volk« blijven weigeren te gelooven dat het ministerie werkelijk hel roer zal omgooien, al zijn in 't regeerings- program vele concessies aan de Katholieke fractie gedaan. VOETBALSPORT. K.N.V.B.-Competitie. Ettelijke gelijke spelen. W.S.C. haalt dubbele cijfers. R.W.B. verliest van Devo. Mogen we op deze eerste uitslagen af gaan, dan zal het er in de eerste klasse geducht gaan spannen. Want 4 gelijke spelen op 5 wedstrijden bewijzen dat de krachten niet veel uiteen loopen. Zelfs NAC en PSV moesten een veer laten en Roermond debuteerde met een draw bij Longa zeer goed- Alleen NOAD schijnt dit jaar weer moeilijkheden tegemoet te gaan. Bij de tweede klasse begonnen Wilhel- mina, de Valk, Helmond en Tegelen goed. ESV voelt zich hier blijkbaar nog niet thuis. WSC pakt de zaken met ernst aan en bewees in Kaatsheuvel reeds over een overmacht te beschikken door de Boys met liefst 103 af te maken. RWB be gon minder verdienstelijk en verspeelde op eigen terrein de punten tegen Devo. TOP wil ook dit jaar gegadigde voor het kampioenschap zijn en begon daar om dan ook maar met een kapitale over winning. WSC 2 voelt zich in haar nieuwe om geving blijkbaar goed thuis en won van PSV 4 met 4—2. De uitslagen zijn: Eerste klasse: BleyerheideBleyerheideNAC Tilburg: LongaRoermond Den Bosch: BW—PSV Maastricht: MVVNOAD Eindhoven: EindhovenJuliana 2e klasse A: BredaDe BaronieDosko Oosterhout: TSC—Vlissingen Middelburg: ZeelandiaHero Roosendaal: RBC—Terneuzen Goes: GoesMiddelburg 2e klasse B: VenloVVVWilhelmina Breda: BredaDe Valk Eindhoven: ESVTegelen Helmond: HelmondPicus 3e klasse D: Oss: TOPBossche Boys Kaatsheuvel: Kaatsh. BoysWSC Waalwijk: RWBDevo Reserve 2e klasse B Tilburg: Willem II 3NOAD 4 Den Bosch: BW 3—Longa 3 Waalwijk: WSC 2—PSV 4 Veel interessanter was de partij, die op het WSC-terrein gespeeld werd. Hier viel werkelijk van goed spel te g?"ielen en het strekt de reserves van WSC tot eer dat zij tegen een zoo uitstekend ge trainde ploeg als die der Eindhovenaren zeer spoedig het juiste tegenspel gevno- den hadden. Veel krachtsverschil was er, na een eenigszins afwachtend begin van WSC, niet, doch de overwinning was voor de thuisclub alleszins verdiend. Het eerste kwartier had WSC geen vat op het snelle spel der bezoekers en deze waren dan ook voortdurend in den aan val. Het bleef echter in deze periode bij een enkel doelpunt en toen W.SC. zich aan het spel der tegenstanders had aan gepast was de stand door den linksbin nen spoedig gelijk. Van nu af ging de strijd gelijk op. De tweede heift begon met een serie W.S.C.-aanvallen, waaruit de midvoor de leiding wist te nemen. Een tegenaanval van P.S.V. bracht echter den gelijkma ker. W.S.C. nam nu weer het heft in handen en haar rechtsbinnen wist nog tweemaal te doelpunten, waarvan een keer met de welwillende medewerking van een der Eindhovensche backs, die een schot van richting veranderde. A.s. Zondag zullen gespeeld worden de wedstrijden W.S.CT.O.P. Oss en Wi- helmina 2W.S.C. 2. r.W.B.—DEVO 0—1. Het is ander uitgeloopen dan we hadden gehoopt. Terwijl R. W. B. den geheelen wedstrijd sterk in de meerderheid is geweest, konden zij geen doelpunten maken, hoe er ook werd gezwoegd, hoewel wij moeten toegeven dat de voorhoede der RAV. B.ers niet productief genoeg was en de achterhoede der tegenpartij veel te spel liet, uitgezonderd enkele ten het strafschopgebied. Onze midden voor knalt onhoudbaar in 21. Zoo heef NEO dan de leiding weer genomen en deze niet meer afgestaan. Zoo golft het spel een tijd op en neer, de aanvallen van NOAD zijn niet erg gevaarlijk, daar weet onze verdediging wel raad mee. NEO is niet tevreden met haar 21 voorsprong, want als bij een volgende aanval de rechtsbuiten de bal krijgt toe gespeeld, lost hü op verren afstand een schot hetwelk den keeper verrast, 31. NOAD speelt nu lusteloos verder en wa re de keeper niet in zoo grootsche vorm geweest de score zou beduidend hon ger zijn geweest. Nog eenmaal moest hij echter visschen, voor een vinnig schot van onzen linksbinnen, 41. Met dezen stand komt het einde en is NEO weer twee punten rijker, nog twee wedstrijden moet NEO spelen en als zij die wint staat zij gelijk met Wilhelmina en zal er dan een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden. Dus volhouden NEO- lui, er is nog kans op het kampioenschap. Sparta—YV.V.V. 0—5. Zaterdagmiddag 14 Sept. speelde Spar ta, op eigen terrein, een competitiewed strijd tegen WW uit Werkendam. Om half zes liet de scheidsrechter be ginnen en al spoedig was WW sterk in de meerderheid, welke zij tot de rust de finitief behield en in drie doelpunten wist uitte drukken, zoodat WVV met een 30 voorsprong de rust inging. Direct na de pauze kwam Sparta tel kenmale sterk opzetten en herhaaldelijk ontsnapte het WVV doel aan groot ge- vaar. Toch zat WVV ondertusschen ook mei stil en wist haar voorsprong tot 4—op te voeren. Een kwartier voor het einde viel de le reserve van Sparta J. v. O. in en deze wist de Sparta-aanval nieuw leven in te blazen, maar ook thans was het succes aan de tegenpartij, daar Fortuna in de gelederen van WVV streed, zoodat Spar ta's laatste competitiewedstrijd eindigde in een 5—0 nederlaag. vrij - gevaarlijke aanvallen van links, die een beter lot hadden verdiend. Bij een goede Devo-aanval gaf de Devo-mid- 0—0 0—0 2—2 4—0 1—1 5—2 1—0 3—7 6—4 0—3 2—2 1—2 1—6 2—1 6—0 3—10 0—1 6—0 2—4 4—2 voor een effectvol schot, dal via de handen van den R.W.B.-doelman in 't net verdween. Nog voor de rust kreeg R.W.B. door een strafschop de kans om gelijk te maken, maar doordat de scheidsrechter volgens ons de straf schop te ver liet nemen, ging deze kans verloren. Na de rust hetzelfde spel. R.W.B. sterk op den voorgrond en Devo sterk verdedigend, zoodat er voor R.W.B. geen doorkomen aan was, hoewel de Devo-doelman nog al eens handelend moest optreden, wat hij zeer goed deed. R.W.B. speelde meer een vriendschappelijke dan een competi tiewedstrijd. Het oude vuur dat we ge wend zijn bleef achterwege. De vol gende maal hopen we dat weer te zien, R.W.B.ers.' De leiding van den heer Gooien was tot ieders tevredenheid. SPRANG. N. E. O. N.O.A.D.—N.E.O. 1—4. Zaterdag j.l. speelde NEO een uitwed strijd voor den BV.B. tegen NOA1) NV ijk. Als scheidsrechter Verhij beginnen laat, ontwikkelt zich direct een vlug spel. NEO is het eerst in den aanval, en al di rect forceeren zij een hoekschop. Deze wordt goed genomen en onze midden voor knalt onhoudbaar in 10- Van deze voorsprong heeft zij echter niet lang plezier, want als NOAI) ten aanval trekt komt de bal dicht bij het doel op den grond en verandert van richting, een onzer achterspelers is ér nog vlug bij om den bal uit het doel te schoppen, maar juist voor de voeten van een tegenstan der, die er dankbaar gebruik van maakt en onhoudbaar inknalt 11. In dezen stand komt voor de rust geen verande ring meer, dank zij het goede werk van den doelman van NOAI). NEO speelde voor rust maar een zeer matig spel. Na de rust is het spel van NEO beter geworden, en zjj zijn nu geregeld in den aanval. We zien nu prachtige open aan vallen en deze moeten tot succes leiden. Bij een dezer aanvallen maakt een der achterspelers van NOAD hands juist bui- KAATSHEUVJZL. R.K. V.V. D.E.S. A.s. Zondag begin het competitie rad voor onze 2e klas I.V.C.B.er we derom le draaien. Zal dit seizoen met evenveel succes verloopen als het vo rige? Als er met hetzelfde elan en met dezelfde wil gewerkt wordt, dan kan het niet anders. Het elftal heeft nog 'n enkele wijziging ondergaan en is nu zoo sterk als ooit tevoren. Dit kan a.s. Zondag reeds bewezen worden, daar onze Dessers dan niemand min der dan 't sterke R.A.C. een bezoek moeten brengen. Deze zoo sympathieke Reijensche club werd enkele jaren geleden kam pioen van de 2e klas en promoveerde naar de le klas I.V.C.R. Hier hielden ze het echter niet langer uit dan een jaar. Dat ze op 'n oogenblik weer 'n gevaarlijk tegenstander zijn, blijkt wel uit het feit, dat ze verleden jaar op de 2e plaats eindigden met enkele punten verschil op de kampioen M.E.V.O. Dit is wel een aanwijzing voor onze Des sers om de zaken niet te kalm op te vatten, maar dat er wel degelijk ge werkt dient te worden, om de eerste overwinning te behalen. Als echter 'l zelfde snel open spel gespeeld wordt als verleden Zondag tegen S.V.D., dan Iwijfelen we er niet aan, of de punt jes komen mee naar Kaatsheuvel. KORFBAL. K.I.O.L.—„Rust Roest" 2—3. Zaterdagmiddag 14 Sept. speelde de korfbalclub K.I.O.L. uit Sprang-Capelle een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Rust Roest" uit Nieuwendijk. K.I.O.L. heeft één en „Rust Roest" twee invallers. Dit is de tweede wedstrijd van de jonge Gapelsche korfbalclub en wanneer we de 70 nederlaag, die K.I. O.L. in Nieuwendijk te incasseeren kreeg in aanmerking nemen, kunnen we zeg gen dat de eervolle, 32 nederlaag, die K.I O.L. thans geleden heeft, een teeken is van goede vooruitgang. Laten we ho pen dat K.I.O.L. het in de volgende wed strijd tot een gelijk spel brengt. Om half zes liet de scheidsrechter Ver steeg beginnen en al spoedig ontwikkel de er zich een spannend spel, waarin „Rust Roest" zich de meerdere toonde en al gauw de leiding nam. K.I.O.L. liet zich echter niet ontmoe digen en wist spoedig den gelijkmaker te scoren, waarmee het eerste K.I.O.L. doelpunt geboren werd. Een tijdlang gaan nu de partijen gelijk tegen elkaar op, maar ongeveer tien minuten voor de pauze krijgt „Rust Roest" weer meer overwicht en weet derfe in een doelpunt uit te drukken zoodat we met de stand 12 de rust in gingen. Na de thee is „Rust Roest" weer sterk in de meerderheid en weet al spoedig zijn voorsprong tot 3-1 te vergrooten. Nu komt echter ook K.I.O.L. sterk opzet ten en een onzer dames brengt de stand op 2—3. Hoewel het laatste kwartier K.I.O.L. overwegend sterker is en men elk oogenblik den gelijkmaker verwacht, laat deze te lang op zich wachten en moet K.I.O.L. genoegen nemen met een eervolle nederlaag, inplaats van met gelijk spel. GEERTRUIDENBERG. Sportdag te Geertruidenberg. Geertruidenberg heeft Zondag j.l. zijn sportdag gevierd. Een sportdag die er zijn mocht, een all-round sportfeest dat een dag1 van beteekenis is geworden voor West Brabant. Geertruidenberg had op sportgebied een goede naam, het had slechts eenige stimulans noodig om weer in de rij te komen en we kunnen dan ook nu verzekeren dat het door dezen dag weer op de plaats is gekomen waarop hel recht had. Omstreeks half twaalf arriveerde hier de keurige Steenbergsche jeugd-harmonie

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7