Nieuws uit kaatsheuvel, .YD0 BONNEN RECLAME!! BIJ K0FA BRIEVEN UIT WASPIK. NIEUWS UIT HEUSDEN. RECHTZAKEN. ADVERTENTIEN KANTONGERECHT. L/ Vrije Zit- en Slaapkamer, 'or<j| Br ide'i tej lg V; kte 'gevö rolg, )ope i. dj be2 9 tre »ond{ he he jreai lO uur kon de eerste duif geconstateerd yorden. Te 8 uur 's avonds had de prijsuit- rciking en bekendmaking van den uit lag plaats in het clublokaal van „de albatros" waarbij door dhr. C. Maas D3m?ns de t.b.c.-commisie het woord m'crd gevoerd en dank werd gebracht a3n allen die zoo belangeloos hadden medegewerkt tot het doen slagen der cerste t.b.c.-duivenvlucht. Speciaal meende hij een woord van erkentelijk j,eid te moeten wijden aan de leden van je postduivenvereen. „de Albatros", (jje zich zoovele moeite hadden moeten ^troosten. Ook de schenkers der vele prijzen werden herdacht. srda iarig >r di acht' a.s he •rder anui wor »ezei a 3 uur Kaatsheuvel, 20 Sept. 1935. Fabrieksfeest Emza-schoenfabrieken. Ter gelegenheid van het huwelijk euöe van den heer Cor van der Velden met jyjej. Nelly van Oyen, is aan het per- erbi soneel van de N.V. M. Zachts Schoen- sche [abrieken, waarvan de bruidegom Di- In recteur is een reis aangeboden naar de g W{Wereldtentoonstelling te Brussel. Bijna r ee 100 der arbeiders spraken zich bij instemming voor een reis naar Brussel uit bij keuze hiervan met een zaalfeest. (je Op den dag van het huwelijk zelf zal n d de reis gemaakt worden met een acht tal reiswagens van het reisbureau The Continental Expresse uit Tilburg, die het vervoer van het pl.m. 250 man ster ke personeel op zich heeft genomen. Óm 7 uur wordt de reis aanvaard over Antwerpen en Mechelen, terwijl terugtocht te 11 uur 's avonds zal plaats hebben. In Brussel zal behalve de tentoonstel ling ook een kijkje in de stad genomen worden. Door het personeel is aan het bruidspaar een prachtig cadeau aan geboden. Groote Diocesane K.J.V. Sportdag. Zondag 22 September a.s. is het in het R. K. Sport- en Wandelpark te Kaatsheuvel de reeds lang besproken Ihietgroote diocesane K.J.V. Sportdag, izon- Om de prachtige gelegenheid die j-1 Kaatsheuvel hiervoor biedt, alsmede om di Je goede organisatie van de K.J.V. hier trac er plaatse, is Kaatsheuvel voor deze ichbdemonstratie uitgekozen. Niet minder eecbdan 22 afdeelingen van de K.J.V. uit oni'ons Bisdom zullen aan de wedstrijden l ge-om de kampioenschappen voor het dio- zon-cees den Bosch deelnemen, n.l. Aarle da Rixtel, Boxtel, Eindhoven, Erlekom, ner-Goirle, Geldrop, Heesch, s-Bosch, rke-Kaatsheuvel, Made, Nieuwkuijk, Nij- ker negen. Oisterwijk, Oss, St. M. Gestel, isti-Tilburg, Udenhout, Valkensw'aard, k zij Vlijmen, Vught, Waalwijk en Waspik, ver-De kampioenschappen omvatten: rei den dans, gymnastiek, spelen, wandeltocht, wielrijden, tennis, korfbal, estafetteloop, es /Am. balspel, hoog- en vèr-springen. Het aat- lantal deelnemers bedraagt meer dan ulo- )00. De wedstrijden worden met mu- luto nek opgeluisterd. Als tijd van samen- te ieomst is bepaald 11,15 uur op de Markt vanfclhier. Om half 12 is er een H. Mis voor wa-slle deelneemsters, terwijl kwart over rin- 12 de afmarsch naar het R.K. Sport- ge. park plaats heeft. )dat Bij aankomst defileert de stoet langs j)c de eere-tribune en spreekt de Hoog- •]ia. Eerw. heer Deken A. J. van den Bre- kel een welkomstwoord, waarna de de monstraties een aanvang nemen. Onge- twijfald zal de belangstelling voor de en sportdag zoowel in als buiten (aatsheuvel groot zijn. T.B.C.-Duivenvlucht. Zooals reeds gemeld, wordt Zondag a.s. de groote t.b.c.-vlucht voor alle lief- ïebbers van postduiven te Kaatsheuvel gehouden. Het inkorven, constateurstellen, con- stateursuitmaken en ook de prijs-uit- deeling zal plaats hebben in de groote zaal van het R.K. Patronaat St. Jan. Het laatste zal plaats hebben op a.s. Maandagavond om 7 uur. Waar een mooie prijzencollectie be schikbaar is met als eerste prijs een heerenrijwiel, zal de deelname, die van andere jaren wel evenaren. Handelsavondschool. Woensdagavond werd in de zaal van den heer Jan van Dun een ouderavond gehouden ter voorbereiding van de her opening en voortzetting van de Han delsavondschool, welke reeds twee op eenvolgende cursusjaren op initiatief en onder leiding van de R. K. Midden standsbond gegeven werd. De groote deelname, welke deze cursus had, geeft Hijk, dat hij in een noodzakelijke, diep gevoelde behoefte voorziet. Wij staan op onze plaats met haar groot zielental, ®et haar uitsluitend industrie-bevolking nog steeds zonder eenige gelegenheid de schoolvrije jeugd verder te ont wikkelen. De gelegenheid hier geboden door de R.K. Middenstandsvereeniging envoor iedereen opengesteld mag daar om ten hoogste gewaardeerd worden. De moreele en andere bezwaren om dergelijke ontwikkelingscursussen bij avond geregeld elders mee te maken, z'jn mede hoofdoorzaak geweest, dat de belangstelling naar dit instituut van de wa der oek be- v. zijn de oog an- sen mg ng. eg- en- /an Sen rk. luk len erd ren :ht. ui- ier, er- :en cht is ïri- ler el- ?e- dic de ra de ra- ïet te :er R.K. Middenstandsvereeniging uitliep. Ook thans mag de vereeniging niet over gebrek aan waardeering klagen. Was 't bezoek niet druk, alleen reeds 't feit, dat bij dezen avond 't getal leer lingen reeds 22 bedroeg, bewijst dat er ambitie voldoende is om het werk door te zetten. Burgemeester Mallens gaf door zijn aanwezigheid mede blijk van attentie. De heer Jan Frederiks sprak een openingswoord, waarin hij wees op de groote tekortkoming, die op 't gebied van ontwikkeling der jeugd hier lange jaren geweest is. De Middenstands avondcursus voorziet gedeeltelijk in deze behoefte. De noodzakelijkheid hiervan wordt algemeen ingezien, doch is volgens spreker bij een bezoek aan den Burgemeester niet mogen gecon stateerd worden van die zijde. Spreker geeft toe dat de gemeente lijke finantiën aanleiding kunnen zijn tot bezuiniging allerwegen, wat echter niet uitsluit, dat een instelling, die voor iedereen openstaat, in haar ontwikke ling daardoor niet moet bemoeilijkt worden. Spr. hoopt op den gemeen teraad bij de eventueele behandeling der subsidie-aanvrage te kunnen reke nen. Met de voortzetting van den cur sus zal tevens weer een le cursus ge opend worden, terwijl ook leerlingen met voldoende ontwikkeling in de 2e en 3e cursus kunnen worden ingeschre ven. Aan 't einde van den cursus zal gele genheid gegeven worden tot het afleg gen van het examen ter verkrijging van het R.K. Hanze-diploma. Het aantal leeraren is thans uitge breid tot vijf, n.l. de heeren Gebroeders van Beek, de heer v. Baars, de heer En- gering en de heer de Bruin. De heer van Beek, leider van den cursus, gaf hierna een technische uit eenzetting van de inrichting, de les rooster, de leerstof etc. Hij wees er op dat vooral aan de huiswerk verzorging hooge eischen zullen gesteld worden, en ten einde hierin vruchtbaar te wer ken, zal de Eerw. Broeder Vivinus in dezen contact houden tusschen ouders en leeraren. De heer de Bruin sprak een kort woord tot opwekking en wees op de eischen, die aan eiken leerling moeten gesteld worden, n.l. dat met ambitie moet gewerkt worden en de opgelegde taak met vollen ernst moet worden aan vaard. Door den heer Smit, den administra teur van den cursus, werd de finantieele zijde belicht. Hij blijft hopen op een rui mere subsidie van gemeentewege. Aan subsidie van den R.K. Middenstands bond wordt op 100.gerekend, evenzoo van de overige standsorganisa ties samen. Het schoolgeld der leerlin gen zou verhoogd worden tot 18. per cursus, doch ook dan nog zal het tekort beduidend hooger dan de vroe gere gemeente-subsidie zijn, terwijl ge rekend wordt op verlichte en verwarm de lokalen in de scholen der Eerw. Broeders, welke ook de twee voorgaan de jaren belangeloos werden beschik baar gesteld. Burgemeester Mallens wees er in een kort woord op, dat z.i. de cursus wel nuttig, doch niet noodzakelijk is. Hij moet rekening houden met de gemeen- te-financiën. Hij wil gaarne wederom 200.— als subsidie op de begrooting plaatsen, doch meent niet verder te kunn engaan. Hij hoopt verder dat de cursus een succes zal blijven voor de initiatiefnemers en de cursisten. De gelegenheid tot aanmelding van leerlingen staat alsnog open bij de hee ren Frederiks, Smit en H. Dekkers, doch met 't oog op de organisatie van t geheel is spoed geëischt. Groot vocaal concert. Het lijdt geen twijfel of het groot vo caal concert dat Zondag 29 Sept. in de zaal van Bel Canto alhier, door de Til- burgsche Gemengde Zangvereeniging „Bel Canto" onder leiding van den heer Jan van Leeuwen zal gegeven worden, zal in en buiten Kaatsheuvel de belang stelling trekken van de muziekliefheb bers. Wij zijn in staat het programma der koorwerken, dit dit fijne Tilburgsche ensemble ten gehoore zal brengen, reeds mede te deelen, terwijl het pro gramma der solisten nog later volgt: Het koor zingt: Der Hirte van Dimitri Bortniaski. Die Vesper van Beethoven. Rêunerie van H. Weijts. Les Moulins de Flandre v. H. Weijts. Menuet van Jh. v. d. Meulen. Frohsinn van F. Gumbert. Ook Bel Canto, Kaatsheuvel, zal ter afwisseling 'n paar koorwerken zingen, terwijl na afloop een bal wordt gepre- Waspik, 19 September 1935. Geachte Lezer, Dezer dagen heeft hel zangkoor uit de St. Bartholomeus-parochie een merkwaardig jubileum te vieren ge had: het was n.l. 25 jaar geleden dal de heeren H. van Iersel, J. van Vell- hoven en A. de Bruyn hij dit zangkoor werden benoemd, respectievelijk als Directeur, Voorziter en Penningmees ter. Daar deze heeren in hunne func ties er zeer veel toe hebben bijgedragen om ons koor en als „zangkoor" en als „vereeniging" een goeden naam te be zorgen, was het dan ook wel te begrij pen dat dezen dag „gevierd" is gewor den. Na een plechtige H. Mis van dank zegging en de noodige officieele toe spraken is het een gezellig feestje ge worden, waarbij intieme gezelligheid den boventoon voerde. We kennen dat van onze koristen, en we zijn er van verzekerd dat onze jubilarissen nog wel eens aan dit avondje zullen terugdenken. Ook wij, al is het al wat laat, willen met onze gelukwen- schen niet achter blijven. Het Was- piksch zangkoor slaat tot in verren omtrek hekend, speciaal voor zijn goed Gregoriaanseh. Wij zijn er van overtuigd dat deze goede faam zal blijven, zoolang de leiding in dezelfde handen zal blijven. Wij hopen dat dit nog vele jaren zal wezen, tot eer «tan God, tot heil der Jubilarissen en tot genoegen onzer parochianen Eindelijk is het ons gelukt een tipje van den sluier op te lichten, welke nog steeds als een waas over de wet houdersverkiezingen was gespreid. Reeds eerder hoorden wij de publieke meening hierover, maar om precies het ware te weten te komen valt niet mee, tenzij natuurlijk dat wij onzen schuilnaam zouden willen prijsgeven. Het bleek ons dat door vrijwel alle raadsleden tevoren veel over deze ver kiezingen werd geconfereerd, en dat de groote strooming niet was voor handhaving van het zittende college. Dat dit collgee tóch werd herkozen zal dus wel niet gelegen hebben aan de sympathie die men de wethouders was toegedaan, maar wij moeten dit meer zoeken in de onderlinge ver deeldheid over de vraag, welke can- didaten men tegenover het oude col lege zou kunnen stellen. Een zonder linge situatie is hier voor de H.H. Raadsleden ontstaan, en meer-inge- senteerd met muziek van de bekende Band, gevestigd in de Bel Canto-zaal. V erplaatst. De in en buiten Kaatsheuvel zoo goed bekende vogel- en zaadhandel van den heer Jan van Riel, is van de School straat verplaatst naar de Peperstraat en wordt heden heropend in 't pand, waar eerst de Goedkoope Bazar zaken dreef. De meerdere ruimte zoowel in als bui ten de winkel, die voor dezen handel geboden is, zal den heer v. Riel goed van pas komen. Ongetwijfeld zal de zaak ook hier best marcheeren. Heusden, 19 Sept '35. In een bijeenkomst van alle R.K. Heusdenaren van gisteravond is besloten een afd. op te richten van het Wit— Gele Kruis om met het Groene Kruis samen te werken. De contributie is bepaald op 10 ct. per week per gezin. Tot leden van het voorloopig bestuur werden ge kozen: voor Heusden Dr. Verhoeven, mevr. v. d. Heijden en dhr. A. van Delft, voor Herpt: de Z.Eerw. heer Pastoor, mevr. Buijs Vermeulen en dhr. Ad. Buijs, voor Oudheusden dhr. Joh. v. d. Staak, en voor Hedik. huizen dhr. Boschwerger. Een en ander geschiedde na een voordracht door den Z.Eerw. heer Suetens en Dr. v. d. Heijden, beiden te 's Bosch, onder presidium van den Z.Eerw. heer pastoor Timmermans te Herpt. Na den storm van Dinsdag kan gerust gezegd worden dat het fruit (appelen, peren en late pruimen) zoo goed als geplukt is. 't Is treurig zooals hel in sommige boomgaarden gesteld is. Tweederde is minstens afgerukt en zoo goed als waardeloos. De marechaussee v. Elderen van het depot Apeldoorn is bij de brigade alhier ingedeeld ter vervan ging van marechaussee Braat. Vanwege het Groene Kruis zal door Zuster Bronders een cursus in zuigelingenverpleging gegeven wor den voor moeders en jonge meisjes. - Eindelijk is ook Eethen toe-" getreden tot de oprichting van een vereeniging voor ziekenverpleging, zoodat deze nu verzekerd is en eerlang de vergadering voor de oprichting wordt belegd. wijden zullen dan ook best kunnen begrijpen, hoe dat tenslotte prin- cipieele tegenstanders elkaar steun den. Wij denken hier aan het gezegde: van twee kwaden het beste kiezen. De herkozen wethouders hebben dus hun zetels in hoofdzaak te danken aan de onderlinge verdeeldheid in de partijen. Wij vragen ons inlusschen af of men, na zulk een stemming, nog van een „eerepost" kan spreken, te meer als men bedenkt dat er zelfs drie stemmingen voor noodig waren om tot dit resultaat te komen. Of zou den de heeren zoo op die paar hon derd harde guldentjes salaris gebrand zijn, dat deze functie hun zoo ambi eert? Dit laatste lijkt ons onwaar schijnlijk, zoodat wij moeten aanne men dat zij zelf er nog van overtuigd zijn, dat zij werkelijk een „eerepost" bezetten. Zooals gezegd, voor ons is dit een heel groot vraagteeken! Dat wij er werkelijk met onze meening niet zoo heel ver naast waren, is ons gebleken, toen wij vernamen, dat er nog pogingen gedaan zijn om de be wuste stemming vernietigd te krij gen. Waarom deze pogingen zijn op gegeven konden wij niet achterhalen, maar dat deze plannen bestaan heb ben staat vast. In strijd met de Ge meentewet hebben de betrokken can- didaten bij de herslemming ook zelf weer meegestemd, en ons zijn geval len bekend, dat na een dergelijke fou tieve stemming, de uitslag niet van kracht is gebleken, en de gekozen wethouders na enkele uren voor den tweeden keer over hun lot hoorden beslissen. Ook hier zou dat mogelijk geweest zijn, maar zooals gezegd, de pogingen hiertoe zijn niet verder uitgewerkt, om redenen, voor ons onbekend. Wij willen niet graag op de zaak vooruit- loopen, en hebben ook voor de wet houdersverkiezing met geen woord hierover gerept, (alle Waspiksche in woners zijn ons evengoed en waar het personen betreft willen wij dus een zaak liever niet beïnfluenceeren. Maar wij zijn er van overtuigd dat een min der goede verstandhouding in ons dagelijksch bestuur niet in bet belang onzer gemeente kan wezen. Evenals onzen vorigen brief eindigen wij dus nogmaals met de hoop dat dit spoedig veranderen zal. Er is, vooral in onzen zorgvollen tijd te veel aan gelegen. boete of 6 d h. J. v. G Waalwijk, reflector, f3 boete of 3 d h. H. A A., Waalwijk, veiligheidswet f 40 boete of 40 d. h. A. K Kaatsheuvel, invaliditeitswet f3 boete of 3 d h. ADEPT. Mej. Erisman, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan een dito school te Eindhoven. Maandag 16 dezer werd alhier de najaarskeuring gehouden. 28 stieren werden aangeboden, waarvan 17 werden goedgekeurd. Van deze be hoorden 10 tot het zwartbont Hol- landsch en 7 tot het Maas-Rijn en IJsel veeslag. De zwartbonten behoorden toe aan Gebr. Branderhorst te Eethen, Gebr. Oerlemans van der Schans te Dron- gelen (3 stuks), J. C. van der Beek te Genderen, W. Straver, Wed. Joh. Vos te Wijk en Chr. A. J. v. Herpt te Herpt (2 stuks) en M. Maskens te Elshout. De roodbonten aan J. van Kuyk te Nieuwkuijk, H. A. van den Brandt, Kinderen v. Bokhoven, H. v. Beurden^ H. van Veluw en G van Esch, allen te Haarsteeg en M. de Wilt te Bern, Kay Francis en Leslie Howard in de film «British Agent.» (R. D. B. Theater) AANGEBODEN met degelijk pension. 55139 Brieven onder no. der adv. Bureau v. d. blad. Gedurende de week van 21 tot 27 Septem ber worden onder staande goederen alleen op bon verkocht Oplichting. Voor de rechtbank werd ter ver antwoording geroepen M van D., koopman te Ke9teren. Deze had in 1933 en 1934 te Sprang Capelle A Snijders door een listig, leugenachtig vertelsel weten op te lichten tot een bedrag van f 600 Deze zaak werd op 27 Juni door de rechtbank uitgesteld voor nader onderzoek. De officier vond na nieuw onder en rapport geen aanleiding den reeds gestelden eisch te weizigentwee maanden gevangenisstraf. UITSPRAKEN. - A. J. y. D Drunen, weg versperren f7 50 boete of 5 d. h. H. v. H. Waalwijk, brandgevaar veroorzaakt, geen straf. L. C. J. M. V. Waspik, veiligheid verkeer, een week hecht, en 1 jaar intrekking rijbewijs. E. O. B. Dussen, links houden f4 boete of 4 d h. R. Z., Meeuwen, idem f3 boete of 6 d. h. J. J. v. E., Waalwijk, idem, f6 I Coupon flanel van 6 el extra zwaar prima Kofa- linnen Huis- houdscbort zonder mouwen 3 Directoirs leeft. 2 jaar 2 Directoirs leeft. 3 jaar 6 prima gebleekte gerstekorrel Theedoeken zware ruig geschoren Cocosmat Matzijden Dames Onderjurk met geborduurde pas, extra lang 3 geel kaïoen Manshemden flinke maat Ongebleekte tricot Heeren pantalon of borstrok 2 persoons WoUen deken] 08 extra koopje Gewatteerde |zware Satinet Deken in diverse kleuren' Zware Overall prima blauwe keper] JU groote maten iModerne om slag fantaisie Pantalon 1 ]B alle maten r Ki 1 Ovi.l r. Polih n Wj C.' MET: WAS-enWRIMGMACHINES

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7