MODELLEUR EE NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. INGEZONDEN STUKKEN. BINNENLAND. BUITENLAND, Abonneert U op dit blad, QPHRT Dl Biedt zich aan MAAKT BEKEND, R. D. B. THEATER - WAALWIJK Opening van het Winterseizoen HMER velen zullen gevonden worden, die een dubbeltje voor deze mooie ver- eeniging over hebben. Een persoon van het Veer die verlekkeru was op peren, trok er dezer dagen op uil om ergens zijn slag te slaan. Hij had eenter niet op de politie gerekend, die in de tijd van de appels en peren een oogje in hel zennoudt. Juist toen hij nezig was zijn zakken te vullen, vei scheen de politie op hel tooueel. Hals over kop zag hij er tusschen uit te komen, maar de onlortumlijke pereudiel verloor bij zijn vlucht zijn lidmaatschapskaart van een voethal- vereeniging, die in handen van de politie lerecht kwam. Dat was wel iets voor de politie, als alle appel- en perendieven op die manier hun visitekaartje achter, lieten, dan zouden de agenten het ge makkelijk krijgen. Het aantal werkloozenis in deze gemeente sinds de vorige opgaat met vier verminderd en bedraagt nu 282. Zondag, Maandag en Dinsdag j.l. werd 111 het 81. Henricusgehouw een Missielenloonstelling gehouden, die weer druk bezocht is, wel een bewijs dat het werk van den Missienaai— kring ten zeerste wordt gewaardeerd. Zondag ouder de H. Diensten werd door een Pater Missionaris die in de Missie werkzaam is geweest een gloedvolle Missiepredicalie ge houden over het leven en het werken in de verre Missies en tevens over den steun dien men den missionaris en de missie kan schenken. Aan het verzoek van den missio naris is door de Verenaren dan ook goed voldaan. Den heelen dag was het een komen en gaan, en ook de andere dagen, ledereen stond verwonderd over hetgeen de Missienaaikring sinds de laatste tentoonstelling wederom ver vaardigd had. Zooals gewoonlijk, kon men zijn geld op allerhanue wijze ten bate van de Missie kwijt worden. De ijverige en slimme dames wisten soms maar al te goed de dikte van je portemonnaie en de goedheid van je hart te pijlen. GEEKTRU1DENBERG. Zaterdag avond omstreeks 9 uur werd onze stad plotseling in het donker gehuld doordat een transformator van de P.NE.M. doorbrandde. Eerst om 11 uur ging het licht weer aan, nadat door het personeel van de P.N.E.M. een hulptransformator was geplaatst. Voor de vele zakenmenschen ver oorzaakte dit een flinke schadepost. Vooral bioscoop Centraal had er geducht onder te leiden doordat ife voorstelling geen doorgang meer kon vinden, enkelen hun geld terug eischten en anderen vrijkaartjes ver kregen voor een volgende voor stelling. Alleen de winkeliers die kaarsen verkochten voerden er wel bij want daar slechts enkele ingezetenen nog in het bezit waren van een oude petroleumlamp werden door de meesten kaarsen ontstoken. Zondagavond gaf de Koninklijk Erkende Harmonie »De Eendracht» uit Raamsdonksveer alhier een con cert op de kiosk op het Marktplein. Omstreeks half acht werd met muziek afgemarcheerd vanuit Hotel Huis ten Deiji te Raamsdonksveer, naar deze.gemeente. Een massa volk volgde de stoet en toen dan ook om klokslag 8 uur het concert een aan vang nam was, ondanks het minder goede weer, de publieke belang stelling zeer groot. Alle nummers onder directie van den heer Norbert Snijers uit Raams donksveer uitgevoerd, werden op keurige wijze vertolkt zoodat het talrijke publiek van dezen muziek avond ten zeerste heeft genoten. Omstreeks half elf werd weer met muziek afgemarcheerd naar Raams donksveer waarbij nog even werd halt gehouden bij den locoburge meester, den heer W.Sassen. Mej E. Pauwels is benoemd tot kweekelinge met akte aan de R.K. Meisjesschool in deze gemeente. noemd de WelEd. Zeergel. Heer Dr. J. P. M. Vercauteren. Voetbal. Kaatsheuvel, 24 Sept. '35. Aanbesteding. Onder leiding van het architecten, bureau Kooken, architect Ir. de Bever te Eindhoven, werd alhier aanbesteed het bouwen van een Parochiekerk met Pastorie voor rekening van het K. K. Kerkbestuur der Parochie Sint Joseph. De uitslag was: L3; h' u Bondt' Nienwkuijk 1? de Vries, Neunen ?nc Paymat18. Eindhoven J°s Huybregts, Eindhoven u. B., Breda N.V. Albouw, Breda a d'BOpndt v' "ultcn. Nieuwkuijk A. van Eupen, Qemert n. van Heeswijk, Best Bouwbedrijf Smnlders. Oisterwijk T'd< Plas» Rosmalen A teyu!Ï! Roamsdonksveer A. J. Naber, Tilburg Gebr. van Heeswijk, Best A. Huybregts, Heeze Gebr. Stuycken, Tilburg Mertens en Weterings, R.'Veer Wortel en Buizen, Tilburg Gunning volgens bestek. Zangvereeniging Bel Canto. In de Zaterdagavond gehouden ver- Canton^we3d ,Zangvereen,'ging Bel heer L L™a vacature van den neer L. J. van der Horst, wethouder, VooSTd ïeTk omsia« «ot Canfr> ^an£vereeniging Bel Canto, met algemeen* „emmen be' Zon-ag speeldn DES 1 als nieuwe, ling in üc 2üe klasse K.K.F. meteen onimueiing legen KaC Rijen de competitie, 't Was nu juist geen ideaal vocioaiweertje. beide ploegen hadden mei den stormwind hard te kampen, balconiroie was aizoo mei gemakkelijk. L/es neeit zien in deze eerste kamp in het 2de kiasser kamp met slecht iaien zien. flccii onze ciub het met lot een overwinning kunnen brengen, hel mecreudcel van den wedstrijd had KaaisücuveJ toch het spel in handen, Mel U U kwam de eindstand, O Groote Diocesane K.J. V. Sportdag. Opnieuw heelt Kaatsheuvel de gelegenheid gehad een grooie propa ganda-dag te orgamsccrcn. thans waren hei de K. J. Vers uit ons bis dom, die van met minder dan 22 plaatsen waren te saam gekomen, om in ons prachtig gcaccomaudeerd bporu en Waudcipaik, dal mede juisl door deze demonstraties in den verren omirek naam en bekendheid krijgt, hun eersie diocesane sportdag ie houden. De K.J.V. SporiDewcging heelt bewezen met de organisatie van de Koomsche Sport onder onze vrouwelijke jeugdoeweging in de goede richting te zijn. De organisatie van de dag zat schuierend in eikaar en het compliment, na afloop door den waarnemenden Directeur van de Dio cesane K.J. V.4bewegiug den WelEerw. Heer v. d. Waarden gebracht aan de aideeling Kaatsheuvel, was alleszins verdiend. Eerlijkheidshalve moeten wij er echter bijvoegen, dat in de voor bereiding zoowel ais in tie uitvoering van den dag zelf, de eminente Dio cesane Hpoldleidsier Mej. Móiler uit Den Bosch een leeuwenaandeel gehad heelt, dat tot bet welslagen van den dag van zeer groote beieekenis is geweest. in keurigen stoet trokken ruim 600 K.J.V.ers om hall twaalt naar de kerk, waar de Directeur van de Aideeling Kaatsheuvel, de Weleerw, Heer Kietra een H. Mis opdroeg, waaronder de meisjes op waardige wijze de gezangen der Vlilsie mis zongen. Na de mis sprak de Eerw. Heer v. d. Waarden een kort woord, waarin hij er op wees, dat dezen dag een uuing moest worden van de beoelening van Koomsche Sport en Koomsche Blijheid. Eerlijk, tier en in inmgen band van saam. hoorigheid moest dien dag 'n demon stratie worden van wat eens de Koomsche Sport ook voor 't Koomsche meisje in de Koomsche organisatie van de vrouwelijke jeugdbeweging kan worden. Deze dag, aldus spreker, is niet bedoeld als een vertooning van prestaties, doch alleen een proel van wat het worden kan. Direct na de Mis trok de fleurige stoet met kleurige drapeaux onder de tonen van een pittige marsch van Apollo, door de Schoolstraat en Gast huisstraat naar het Sporipaik, waar bij aankomst voor de eere tribune gedefileerd werd. De Hoogeerw. Heer Deken v. d. Brekel sprak daarop de meisjes toe. Met blij gelaat en opge- wekten toon, zooals wij dat van onzen Deken gewoon zijn, sprak hij zijn welkomstwoord. Het tintelde van humor en jolijt en sloeg in als een blijde verrassing bij de honderden blijde hoorsters naar dit blijde woord. Als de stemming ontbroken had, had Deken v. d. ilrekel, die er met zijn jolig speechje wel ingebracht. In Koomsche blijheid werd dan ook het spel aangevangen en 't heeit voortge duurd tot bijna de avond viel. En toen ruim zes uur voor de groote overdekte tribune de prijsuitdeeling plaats vond, was diezelfde blijheid nog het deel van al die vermoeide en onvermoeide blijde meisjes. Voor alle wedstrijden en spelen was een jury gevormd uit leidsters der verschillende K.J.V. afdeelingen met Mej Möller aan het hoofd, die alles zag, overal was en ieder te woord stond. De uitslag was: Reidansen (16 groepen) 1 Wimpel winnaar Vught, 2 Heesch, 3 Valkens- waard. Korfballen (12 twaalftallen) Wimpel winnaar Eindhoven 2 Nijmegen, 3 's Bosch. Gymnastiek (4 groepen) Wimpel- winnaar Valkenswaard, 2 Tilburg, 3 Kaatsheuvel, 4 's Bosch. 'lennissen (4 groepen) Wimpel, winnaar 's Bosch, 2 Boxtel, 3 Kaats heuvel, 4 Waspik. Marcheeren 1 Tilburg 2 Udenhout. Wandeltocht met opmerkingsoor deel 1 Kaatsheuvel. Wielrijden met indrukopname en kaartlezen 1 Goirle (de Sprinkhanen uit Den Bosch ontvingen den spring, prijs. Amerikaansch Balspel 1 Kaatsheuvel. De Eerw. Heer v. d. Waarden bracht aan 't slot dank aan de afd. Kaatsheuvel voor een goede organisa tie, aan den Hoogeerw. Heer van den Brekel voor zijne belangstellende medewerking, aan de jury voor de goede hulp en aan de hoofdleidster mej Möller voor haar groot organi- saliewerk. Hij sloot met een opwekking om voort te gaan op den ingeslagen weg om de Roomsche sport op Koomsche wijze te beoefenen, en zich te trainen voor het volgend jaar onder de leiding hierin zoo keurig door de hoofdleid- ster^ aangeboden. Met de woorden Christus onze Koning, voor Maria onze Koningin, God Wil Het sloot deze eerste Diocesane K.J.V -Sport* T. BC vlucht. Uitslag-T.B.C.vlucht in 't vol gend nummer. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Perceeis-afsluitingen langs den Winterdijk. Mijnheer de Redacteur. Ik geloof dat liet velen zal zijn ge gaan ais mij, toen wij de niededeeling van li. en W. ontvingen betreffende de aisknting der perceelen langs den Winterdijk, n.l. dat zij niet goed wis ten waar ze hei hadden en toch aan li. en W. meer gevoel voor de nuch tere werkelijkheid hadden toegedacht. „Voortaan geen betonnen schuttin gen, geen afscheidingen liooger dan 1.20 M., tenzij deze bestaat uit ligus- trum-beplanting of i. d.". Ik vraag me toch ai wat is aan den Dijk een ai slui ting van 1.20 M.? Men kan er vanaf den Dijk haast overstappen, en welk vrijdom heelt men dan voorts in de tuinen aan de Noordzijde der Grooie btraat. De Dijk ligt veel liooger dan de tuinen, die slechts afgesloten mo gen worden tot een hoogte van 1.20 M. De vrijheid in iemands eigendom is zoo geheel weg. is het nu al een toer de fruitdieven er uit te houden met meters liooge schuttingen en prikkeldraad-versper- nng, in de toekomst kan men er wel een plaatje bij hangen met „kom bin nen, l'ruitdief". En ook een haag, hoe hoog ook, is natuurlijk niet bestand oin deze langvingers er uit te houden. Ik meen dat deze oekase van B. en W. al een heel ongelukkige is. Met dank voor de plaatsing. Een slachtoffer. Wij ontvingen nog twee stukken; waar deze hetzelfde onderwerp be ha ndeien, meenen wij niet dit eene te kunnen volstaan. Red. in zijn maag! Hoewel hij beweerde, niet dronken te zijn geweest, liet het proces-verhaal niets aan duidelijkheid te wenschen over en werd hij veroordeeld lot 15 boete. Ilij zei dat hij het veel vond. „Maar niet meer drinken, dan heb je die 15. zoo er uit!" adviseerde de kantonrechter. lersche VrijstaatNederland. Naar de sportkroniek* meldt heefl de KNVB zich accoord verklaard met den door den Ierschen Voetbalbond voorgestelden datum van 8 December, waarop de wedstrijd lersche Vrijstaat Nederland te Dublin zal worden ge speeld. WAALWIJK. R.K. V.V. „Hercules", Waalwijk. Zondag j.l. speelde het eersie elftal een vriendschappelijke wedstrijd te Waspik tegen WSC 2 aldaar en wist op verdien de wijze te winnen met 3Ü- Het jeugdelftal speelde Zaterdag j.l. een wedstrijd voor de R.K.J.C. 'tegen l no-Aninio uit Loonopzand en wist na een zeer mooi gespeelden wedstrijd ver diend te winnen met 30. Hel eerste elftal is in de 2e klas van den R.K.V.B. ingedeeld, die er uitziet als volgt Vincent, WIK, Wilhelmina, DES 2, Vios 2, Uno-Aninto 2, Sarto 3, Hercules. De afd. van het 2e elftal dat in de 3de klas is ingedeeld, is als volgt: RKTVV 5, VIOS 3, Sarto 4, DES 4, Ra pid 2, Uno-Animo 3, Hercules 2. DRUNEN.. Geachte Redacteur. De „Echte Drunenaar" heeft schoon gelijk. Alles wat hij schrijft is waar, een vereeniging ais door hem bedoeld is zeer nuttig, neen noodzakelijk. Maar dan komt hij met de groote vraag: „Wie bindt de kat de bei aan Dat is hier de groote moeilijkheid, men durft er niet voor uit te komen, men ziet overal spoken, die er niet zijn. Of als ze er zijn, durlt men ze niet te overwinnen. Ik geel toe dal het niet makkelijk is, ik weet wel dat men hier iemand die een initiatief durft nemen, zulks niet gaarne gunt en dat is dan weer het begin van hel afbreuk-systeemHet is hier in Drunen moeilijk iets tot stand le brengen, al is het dan in hei algemeen belang. Er blijven altijd te genstrijdige stroomingen. Kan daar nu niet eens een eind aan komen? Kunnen we nu niet eens iets tot stand brengen niet algemeene en aigeheele samenwerking, ieder voell dat het noodig is. Waar blijft de man of commissie die het aandurft! ooruit „Echte Drunenaar" ikomt zelf eens voor den dag, dan komt er steun, daar ben ik zeker van. X. KANTONGERECHT DEN BOSCH. Uiteprakeen. P. W. S., Meeuwen, arbeidswet, ont slag van rechtsvervolging. -M. L. B., Haarsteeg, visscherijwet, 4.boete of 4 d. h. \YS., Almkerk, trekhondenwet, 3.00 boete of 3 d. h. G. AI. L., Kaatsheuvel, rijdeen over spoorweg, 5.— boete of 5 d. h. .1. v. li., Oud-Heusden, auto zonder licht, 4.boete of 4 d. li. A. v. G., Waalwijk, rijwiel zonder licht, 3.— boete of 3 d. h. H. de R., Drunen, rooken in heide, 4.boete of 4 d. h. F. v. d. H., Waalwijk, idem 4.— boele of 4 d. h. A. de G„ Meeuween, arbeidswet, 3.boete of 3 d. h. A. C. v. H., Heusdeen, straatschen derij, (i.— boete of 6 d. li. C. v. O., Heusden, idem, geen straf. J. I). N., Sprang-Capelle, veiligheid verkeer, berisping. K. J., Sprang-Capelle, idem, beris ping- Ha. L. M. W., Waalwijk, idem, be risping. •I. S., Sprang-Capelle, rijden zonder ^jclit, 3.boete of 3 d. h. A. I»., Drunen, rijwiel zonder licht en reflector, 6.— boete of G d. li. L. S., Vlijmen, dronkenschap, 10.— boete of 10 d. h. E. de V., Vlijmen, visscherijwet, J 4.boete of 4 d. h. Parkeeren zonder licht. L. M. v. S. uit Waalwijk, die niet ter zitting verschenen was, liet te Heus- den fcijn auto onverlicht langs den I ni£]Icn- Steeds was dit tweelai weg^maar Sportnieuws van Zondag 22 Sept. Sporters 1 speelde Zondag op eigen terrein tegen WVB uit Besoijen, welke zij goed meester waren, zoodat ze voor de rust reeds een 41 voorsprong had den. Na de rhst waren ze veel in de meer derheid en het einde was 8—1 voor Sporters. Sporters 2 speelde eveneens op eigen terrein tegen 01)1 uit Rosmalen. De jonge Drunenaren bleken het sterkst te zijn en wonnen met 62. ELSHOUT. E. S. C. Met een overwinning op SrV.D. 2 heeft E-S.C. de competitie ingezet. S.V.D. was aanvankelijk iets sterker en had spoedig gescoord, doch toenE.S.C. was ingespeeld was de stand spoedig 31. De rust ging in met 32 en in de tweede helft werd niet meer gescoord, hoewel de bezoekers beter spel Iverden dan de thuisclub. Zondag speelt E.S.C. weer thuis, n.l. legen de O.D.I. reserves uit Rosmalen. DUSSEN. R.K. V.V. Dussensche Boys. Met een zeer incompleet elftal speelde Zondag j.l. de Boys hun laatste oefen wedstrijd voor de a.s. competitie legen het sterke Veersche Boys 2. Voor de rust weten de rood-witten tegen den sterken wind en het voortdurende aanvallende elftal der Veerenaren goed stand te hou den. Slechts tweemaal weten de geel zwarten Hofmans te passeeren. Alzoo gaat de rust in met 2—0 voor de Veer sche Boys. Na de rust hebben de Dus sensche Boys de wind in den rug en zijn thans het meest in den aanval. Spoedig maakt de linksbuiten 21. Door goed •«pen spel en door te ver opdringen van het Boys-backstel weet Veersche Boys er evenwel 3—1 van te maken. Dan k'o. men de Dussenaren overdonderend op zetten en kort achtereen doelpunt Rama kers twee maal 3—3. Intusschen is het fel gaan regenen, en de heide aanvoer ders oordeelen dat het heter is de strijd te staken. Te Waspik speelde het jeugdelftal voor de Eangstraatsche jeugd-competitie te gen Waspik A. Ook ditmaal wisten de jeugdige Boys de overwinning te behalen door deze Waspiksche jongens met 43 te kloppen. Zacht doelpuntte voor de rust tweemaal en Eecnhouts éénmaal, terwijl Kamp van Waspik het tegenpunt scoorde. Ruststand 3—1. Na de rust maakte de Boys-doelman een tweetal blunders en het is 3—3. v. d. Broek zorg de daarna voor de overwinning 43. Door deze overwinning behouden zij de leiding in de Eangstraatsche Jeugd-com- petitie. WIELERSPORT. W.R.C. „Excelsior". L.l. Zaterdag hield Excelsior haar der de en laalste rit voor het kampioenschap op den weg. Er startten 13 renners, w.o. Jo v. Gee ne, die huiten mededinging reed en twee junioren, Verhelst en Verhey, die wel over Helvoirt terug kwamen, maar wier prestaties, omdat zij nog zoo jon«t zijn zeer de aandacht trokken. Er werd gereden over Loon op Zand, L denhout en Den Bosch naar Waalwijk, een afstand van 53 K.M., die door D. Pol, de winnaar, werd afgelegd in juist 90 minuten. Met een tijdsverschil van res pectievelijk eenige minuten arriveerden achtereenvolgens Pruimboom (die den laatsten tijd zeer hard vooruit gaat), A J immersmans, Blitterswijk (een nieuwe veelbelovende jonge kracht), P. Timmer mans, Adr. Pol, Boeren en Verhoofstadt. De strijd had een zeer spannend ver loop. Bij Udenhout probeerde D. Pol zich reeds van de groep los te maken, doch hu werd zoodanig bewaakt, dat het hem al zeer moeilijk viel, zich vrij te maken. Na harden strijd, waarbij een zeer hoog tempo moest worden aange houden konden hij en Jo v. Geene, door telkens om beurten te demarreeren zich eindelijk van het peleton lostrappen en viel de groep in 3 stukken uiteen. De wegloopers namen een beduidende voorsprong, die echter weer verloren ging door gesloten overwegen en dit spellet je herhaalde zich maar liefst drie lijk wordt dit 13 of 14 October a.s. Voor a.s. Zondag is een trainingsrit vastgesteld. Vertrek half 11 vanaf Kroot. Route: over Doeveren langs Stoomge maal, Zomerdijk. Traject 6 maal af te leggen. De prijsuitdeeling en huldiging der kampioenen vindt plaats 's Maandags na het verrijden der baankampioenschappen in het clublokaal. Deze week zullen de pryzen-commis- sies belangstellenden aan huis bezoeken, teneinde eenige premies van hen te be machtigen. Thans volgt nog de algejneene klas seering der 3 ritten I). Pol, 6 pnt., kampioen. Pruimboom 8 pnt. A. Timmermans, 10 pnt., kampi oen. Adr. Pol, 17 punten. Overige renners niet geclasseerd we gens niet aankomen of geen deelname aan één of meer ritten. Waalwijksche Wielerbaan. Aan de sluitingswedstrijden op de Waalwijksche Wielerbaan op 6 Oct. a.s. zullen o.m. de vlgende amateurs en on- afhankelijken deelnemenJ. v. Geenen, Boeijen, v. Ginderen, Olthof, Gebr. Gom- mers en v. Uden. Ook de nieuwelingen der W.R.C. Excelsior zullen in de baan komen. Het heioven dus spannende wed strijden te worden. Kruisboogwedstrijd Nieuwkuijk. Zondag had alhier vanwege het kruis booggezelschap De Jonge Batavieren, gevestigd in hel café Th. van der Geld, een wedstrijd plaats. De prijzen werden als volgt behaald: Eerste zestallen: le prijs Spruit wordt een boom, Oister wijk, 2e Godfried van Bouillon, te Vught, 3e Rozenplant in het woud, Tilburg, 4c Eendracht, Waalwijk, 5e Vriendschap onder ons, Oisterwijk, 6e Rozenjacht, Vlijmen. Tweede zestallen: le prijs Spruit wordt een boom, Ois terwijk, 2e Godfried van Bouillon, Vught. KoningskruisHeikants Oisterwijk. EereteekenJ. Baart, Oisterwijk. Kampioen: 1 Heikants, Oisterwijk, 2 J. Baart, id. 3 P. Ansems, Tjlburg. Personeele zestallen: 1 Godfried van Bouillon fe Vught, 2 Spruit wordt een hoorn, Oisterwijk, 3 Vriendschap onder ons te Oisterwijk- Personeele drietallen: 1 Al doende leert men, Herpt, 2 Rozen- plant in het woud, Tilburg, 3 Moed en strijd, Boxtel. den negus onderteekend, echter niet afgekondigd. In verschillende rond Abessi I gelegen gebieden spitsen de tege: stellingen tusschen blank en z, zich toe, de koloniale mogendhe treffen maatregelen. P YY Bri tra Ab Frs weg staan. Door de maréchaussée G. Volk te Heusden, die de wagen 's nachts om een uur aantrof, werd proces-verbaal opgemaakt. Verdachte beweerde, dat hij 't licht had laten branden, maar dat het twee keer uitgedraaid was door kwajon gens. De ambtenaar eischte 4.boete. Uitspraak 2.— boete of 2 d. h. Dronken wielrijder. J. v. G., wonende te YVaahvijk, kreeg in den avond van 23 Juni drie bekeuringen ineens, omdat hij fietste zonder voorzien te zijn van licht en een rijwielplaatje, terwijl hij wel voor. zien "wasvan een flink kwantum bier ook steeds kon een andere groep, gehol pen door de gesloten overwegen zich weer „vervoegen" zegt de Belg. In Drunen moest een bijzondere tac tiek worden gevolgd. Van Geene dekte het peleton af en van deze gelegenheid maakte D. Pol gebruik te on (snappen. Pruimboom, de Timmermanskes en „de witte Blitter" gaven alles om den vluch teling te achterhalen. Met buitengewone kracht en doorzettingsvermogen hebben zij de achtervolging ingezet, doch zjj waren niet meer in staat den weglooper te hereiken en zoodoende kon D. Pol ook deze koers winnen, waarmede hij zich als kampioen der A klassers op den weg wist op te werken. Bij de B-klassers sleepte A. Timmermans het kampioen schap in de wacht. Ant. Pol werd door een val uitgeschakeld. Thans zullen nog de haankampioen schappen verreden worden. Een datum vastgesteld, doch verinoede- W AAL WIJK. YV.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. YV.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, «Moord in de school». Yrrijdag 8 uur, R.D.B.-Theater, «G'schichten aus dem Y\7ienerwald». Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Y^ereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel »Oefening en Vermaak». DRUNEN. YTeilingbericht van 23 Sept. 1935. Transparant 512 et.; Witte appe len 4—8 ct.; Sterappelen 58 et.; Tte Queen 49 ct.; Pippeling 610 ct.; Gravensteiners 47 pt.; Duval- appelen 16 ct.; Truints 1217 ct.; Truinis II 711 ct.; Beurre Beuker 611 ct.; Beurre re Merode 46 ct.; Beurre Lebrun 59 ct.; Bef gemot 2 5 ct.; Knolpeer y2\]/2 ct.; Clargeau 37 ct.; Stoofpeer 15 ct.; Druiven 1224 ct.; Pruimen 26 et.; Spinazie 28 ct.; Juin 12 ct.; Sjalotten 4 6 ct.; Tomaten 23y2 ct.; Snijboonen 624 ct.; Princes 4—18 ct.; Rentege vers 515 ct.; Dubb. boon 512 ct.;1 alles per K.G. Bloemkool \yy—11 ct.; Roode Kool 210 ct.; Savoie kool 16 ct.; YY'itte kool 28 ct.; Selderij 2'iy2 ct.; Me loenen 2—6 ct.; Sla \y22y2 ct.; An. d ij vie y2\y2 ct., alles per stuk. Kroten 1\y ct.; Selderij 1/31 et.; Peen 25 ct.; Preij 813 ct., alles per bos. Het Abessijnsche geschil Het communiqué van den Italiaan schen ministerraad van gisteren zegt, dat Italië te Genève geenerlei tegen voorstellen heeft gedaan, doch alleen de redenen heeft uiteengezet, waarom de voorstellen van de commissie van vijf onaannemelijk waren. Het communiqué meldt verder, dal de Duce zinspeelde op een mogelijken loop van zaken overeenkomstig zekere artikelen van hel Volkenbondshandvest en op de houding, die Italië dan zou moeten aannemen. Het kabinet heeft besloten de proef, mobilisatie van 10 millioen fascisten voor onbepaalden tijd uit te stellen. De commissie van vijf heeft thans het rapport van haar werkzaamheden vastgesteld. De commissie beschouwt haar werk als mislukt en.,hieruit zou men kunnen concludeeren, dat 't stadium van verzoening voorbij is. Het algemeene mobilisatie-bevel van de Abessynische strijdkrachten is door Dr. Colijn voor de Tweede Kam Gistermiddag is het Tweede Ka: debat over het Bezuinigings-ont hervat. Dr. Colijn heeft in een rede anderhalf uur geantwoord op het de heer Aalberse in Juli bij de repli gezegd had. Dr. Colijn betoogde dat hij niet doeld heeft, elke critiek te willen ss ren, maar integendeel met de critiek Katholieke fractie ten aanzien van handelspolitiek, de industrialisatie en verlaging der woninghuren rekening hebben gehouden en niet uit wispel righeid te zijn veranderd op deze ten, maar omdat de feiten wisselden, Voorts zeide hij dat het Kabinet aanzien van de industrialisatie niet, wil staan, maar integendeel kracl doorzetten, hetgeen wel blijkt uit de noeming va nprof. Gelissen en de mende wettelijke regeling van de dustrie-financiering. Weliswaar me het Kabinet te moeten wijzen op moeilijkheden, die de industrialisa schept ten aanzien van financierij van rentabiliteit, van export, van vloed op de bestaande industrieën van het gevaar, dat aanzwengeling y de binnenlandsche conjunctuur zoni export spoedig gebrek aan grondstof! brengen kan, maar een afwijzende ho ding is er niet. Het Kabinet wil ook wel huurver ging, maar erkent dat het misschien meer kwaad dan goed deed door h vaste lasten-ontwerp, waarvan het behandeling nog niet dadelijk ziet men. Over devaluatie zeide de Min.-pre „Devaluatie is, ondanks den vasi wil der regeering om de muntpariteit handhaven zoo lang dit maar mogel is, moeilijk te voorkomen, indien Nederlandsche publiek gaat vluchten buitenlandsche valuta's. Gebeurt niet, blijft men ook onder politieke mc lijkheden rustig, dan zal devaluatie, w te voorziene omstandigheden uitgesl ten, kunnen uitblijven". Dr. Colijn verwierp de consequer deva deflatie, daar deze door kapitaalsvluc devaluatie in het leven roept en ome zij zeer ongelijk werkt en dus even devaluatie zeer onberekenbare gevt gen heeft. Het Kabinet wil daarom e deflatie-politiek voeren, waarbij zoove mogelijk met de verschillende toesta- weei den wordt rekening gehouden. De rj Korl geering wil: de muntpariteit handhavl buiti en het bedrijfsleven verder aanpasseij Dr. Colijn verlangde dat op dit pu: klaarheid in het debat zou komen. Vandaag beginnen de replieken. De nauw niet stelle: nemi het a res uil der f voor af te Zo: wekk conti daan verbi toesl crisis Te nam navi; heid en 1 bedr GETROUWD: H. VAN HELVOIRT en H. MAAS, die mede namens wederzijdsche familie hartelijk danken voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. Tilburg, 23 September 1935. is m schil Kun hem in d en daai trou stra; V' buit tevens Snij- of Stikmeester, v. g. g. v. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder No. der adv. Bureau v. d. blad. 55146 De Burgemeester der gemeente SPRANG CAPELLE dat, ter voldoening aan artikel 15 der Onteigeningswet, een afdruk van het Koninklijk besluit van 28 Augustus1935 No. 152, tot aanwijzing van de perceelen, welke moeten worden onteigend voor aanleg en verbetering van den provin cialen weg Waalwijk-Waspik, onder de gemeenten Waalwijk en S p ra ng-C a p e 11 e, welk Koninklijk besluit is opgeno men in de Staatscouranten van 3 September 1935, No. 171 van 28 September tol en met 22 Octobei 1935 ter inzage van een ieder is nedergelegd op de secretarie der gemeente. Sprang Capelle, 24 Sept. 1935. De Burgemeester voornoemd, SMIT. HET THEATER MET DE BESTE FILMS. Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. met de geweldige succesfilm 24. V kus beei den Voc de Vei een geh Y zag hoe het het gel wie ter I ove ste acl voe He hij ge1 da wa me MAGDA SCHNEIDER, WOLF ALBACH RETTY, met TRUUS VAN AALTEN,! THEO LINGEN. Voorzang- en muziekliefhebbers in on» bijprogramma d( belangrijkste fragmenten uit de Opera »Carmen« Bespreek tijdig uw plaatsen I Toegang 16 jaai fl. 83677 81700 81400 79000 78200 78000 77900 b 77680 77500 n 77400 b 77200 b 77060 77000 76925 76809 b 76500 75800 b 72500 neiieiTEi ids dem iieieivm

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6