lie iinii van hel Men d! TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. BRIEVEN UIT DUSSEN. kei Njo. 80. Woensdag 16 Oct. '35. 58e Jrg. Waalwijk15 Sept. 1935. THEE-PROPAGANDA. Zooals we reeds vroeger schreven, is er door het geheele land een grootsche propaganda opgezet voor verrei het en eldzaj >e Gei 1 voor de bevordering van meer thee gebruik. Deze actie gaat niet uit van een of andere firma, maar van de gezamenlijkecultuur-maatschappijen in Ned.—Indië, die dit voorname Indische product meer willen bren gen onder'tgroote publiek. Dit meer gebruik komt dus niet alleen den consument, winkelier, handelaar enz. ten goede, maar steunt een groot nationaal belang. Het is dus geens zins de bedoeling eenig merk naar voren te brengen, doch alleen hel artikel. Men zie hiervoor voorts de artikelen, die over dit vraagstuk in ons blad verschijnen De propaganda is begonnen met Brabant en op 't oogenblik is de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena aan de beurt met Waalwijk als centrum en wel van 18 tot en met 22 October. De propaganda zal o.m. bestaan uit 't volgende In Musis Sacrum» zal een door- loopende gratis theeschenkerij ge houden worden om kennis te maken gen- met thee en speciaal met de juiste wijze van theebereiding. Maandag 21 October,'s namiddags ten 2'/a uur, is in deze zaal een demonstratie, voordracht, film, gratis theeschenkerij, muziek (waaronder t mi Indische krontjong—muziek) enz. ^verh 'Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij de verschillende winkeliers en aan het buffet der Twee Kolommen op Zaterdag en Maandag. Woensdagavond 23 October des avonds ten 71 /2 uur zal hetzelide gegeven worden voor de leden van den R.K. Vrouwenbond in de zaal van den R.K. Gildenbond. Voor andere plaatsen in de Lang- straatis 't volgende programma vast gesteld Donderdag 17 October des avonds ten 7 uur in hel Patronaatsgebouw te Waspik, voordracht, film, muziek, gratis theeschenkerij voor de dames leden van het Patronaat. Vrijdag 18 October te 8 uur idem in hotel Central te Geertruidenberg, voor alle dames en meisjes boven 16 jaar. Maandag 21 October 6l/2 uur idem in het Patronaatsgebouw te v.m. Besoijen voor de leerlingen dei Kookschool aldaar. Dinsdag 23 October 7>/2 uur idem in de zaal van «Euphonia» Kaats heuvel voor E.K., K.J.V. meisjes en leden van den Missie naaikring. Men ziet dat het Thee-bureau, gesteund door een uitstekende advertentiereclame, de actie in de Langstraat wel krachtig en doelma. tig aanpakt, 't Is nu de taak der winkeliers om deze zoo krachtig mogelijk te steunen in Waalwijk alleen krijgen we een 50-tal lhee étalages zij dienen daarmee, zoo als we hierboven reeds zeiden, niet alleen hun eigen maar ook een nationaal volksbelang. Dit kan na tuurlijk evenzeer gezegd worden van nden theeverbruiker, speciaal van den nieuwgewonnen theeverbruikerj i WAALWIJK'S BELANG. Najaarsvergadering. Maandagavond hield de vereeniging „Waalwijk's Belang" in de Twee Ko lommen haar najaarsvergadering die goed bezocht was. De voorzitter, de heer J. Timmer mans Ph.zn., sprak een welkomstwoord, waarna de notulen der laatste vergade ring door den secretaris werden voor gelezen en goedgekeurd. Het financieel verslag werd bij afwe zigheid van den penningmeester, den heer Norb. van Loon, uitgebracht door den secretaris, den heer J. Tielen. De inkomsten hebben in totaal be dragen 645.62, waarvan 431.50 aan contributies, en de uitgaven 407.62, waarvan voor het volksfeest 125.' voor den weg naar Roestelberg 105, voor het St. Nicolaasfeest 25.-—, en voorts verschillende kleinere uitgaven. Er resteert een batig saldo van 238.-. Door de heeren G.' Veltman en H. Driessen werden de bescheiden in orde bevonden. Naar aanleiding van een opmerking van den heer E. Bossaert ontspon zich een discussie over een uitgave van 12.50 voor auteursrechten, doch het bleek dat de vereeniging deze kosten niet zal kunnen vermijden. De voorzitter deed vervolgens de ge bruikelijke mededeelingen omtrent de activiteit van het bestuur in het zomer seizoen. De weg naar Roestelberg wordt steeds verder verbeterd. Er wordt nu puin en sintels gebracht op een gedeel te vanaf den Vijfsprong tot aan den dubbelen draai, welk gedeelte binnen kort door de gemeente Loon-op-Zand onderhanden genomen zal worden. Het bestuur blijft hopen op financieelen steun opdat de weg spoedig tot aan den Roestelberg in orde zal zijn. Spr. deed nogmaals een beroep op degenen, die gruis en puin voor de verharding van den weg beschikbaar hebben. Inzake de Bloemententoonstelling moest spr. mededeelen dat het bestuur na herhaalde besprekingen met de bloemisten, niet tot resultaat heeft kun nen komen, ondanks de volledige mede werking, die door de bekende kweekerij v. d. Dussen te 's-Gravenmoer was toe gezegd. Het is zeer jammer voor het publiek, maar niet minder voor de bloemisten, dat deze tentoonstelling, die zeker veel volk naar Waalwijk zou hebben getrokken, niet is kunnen door gaan. De heer Meijs adviseerde een bloe- menvereeniging te stichten, die ten doel heeft de kinderen zelf bloemen op te doen kweeken en daarvan een tentoon stelling te doen houden. De Secretaris zeide dat dit hier ter plaatse op de Nutsschool en ook in Ca- pelle op een school reeds gebeurt en op deze laatste verleende een Waalwijks bloemist volgens een courantenbericht zijn volle medewerking. De heer Veltman zeide dat deze werkzaamheid niet zoozeer tot het ter rein van Waalwijk's Belang behoort. De Voorzitter opperde de mogelijk heid om deze kweekerij samen te bren gen met een bloemententoonstelling, omdat het anders mogelijk niet voldoen de attractief zou zijn en de heer Meijs wilde op initiatief van W. B. een spe ciale vereeniging gesticht zien. De Voorzitter zeide tenslotte toe een en ander in 't bestuur te zullen overwe- De heer Roxs vroeg nadere inlichtin gen omtrent de afwijzende houding der plaatselijke bloemisten, die spr. erg kortzichtig vond. De heer Spijkerman drong er op aan dat de voorzitter een uiteenzetting zou geven waaruit zou blijken hoe weinig deze groep middenstanders voor de plaats en zichzelf wil doen. De Voorzitter zeide dat het hoofd motief was de vrees dat de kosten niet zouden opwegen tegen het te verwach ten succes. Aanvankelijk waren de bloe misten zeer enthousiast over het plan en zij meenden dat er voor W. B. veel geld zou overschieten van de tentoon stelling. Toen het bestuur daarom heeft voorgesteld de tentoonstelling voor re kening der bloemisten te organiseeren, zoodat alle baten hun ten goede zouden komen, ging men juist andersom praten, ondanks 't feit dat W.B. een geldelijke bijdrage toezegde en dat de fa. v. d. Dussen kosteloos het benoodigde zou leveren. De heer Holtgrefe meent dat er grootere belangstelling geweest zou zijn, als de vereeniging geldprijzen had beschikbaar gesteld voor de beste stands. De heeren G. Verwiel en G. Velt man merkten op dat onderlinge naijver onder de bloemisten ook een rol heeft gespeeld. Zij betreurden het dat daar door niets tot stand is kunnen komen. De heer Chr. van Liempt stelde er prijs op den heer Spijkerman te verkla- dat de bloemisten van Waalwijk beamen en zeide toe dit verzoek aan de bevoegde instantie te zullen richten. De heer Veltman vroeg of het moge lijk zou zijn in Waalwijk handicap- draverijen te organiseeren. De Voorzitter moest zeggen dat het resultaat der laatstgehouden draverij in 1925 bedroevend is geweest. Ook de Concours-Hippique-vereeniging is ten doode gedoemd door de geringe be langstelling, dus de gedachte om dra verijen te houden kan men gerust ge heel op zij zetten. De recettes blijven beneden peil; wielerbanen trekken meer volk dan hippische feesten! De heer Holtgrefe meende voorts dat er nog een mogelijkheid bestond een goede ijsbaan te krijgen nabij de Ha ven. Hij lichtte dit nader toe. De Voorzitter zeide de verkregen tip aan het bestuur der ijsclub te zullen overgeven. De heer Holtgrefe klaagde voorts over de „kinderhoofdjes" in de Anto- niusstraat, welke klacht door den voor zitter geëndosseerd werd aan de aan wezige gemeenteraadsleden. Met een opwekking tot het aanwer ven van nieuwe leden en tot steun aan het wegenfonds sloot de voorzitter hier op deze geanimeerde vergadering. Aanbesteding. Door Ged. Staten van Noord-Bra bant werd in het gebouw van het Prov. Bestuur te 's-Hertogenbosch aanbesteed bestek no. 62-1934: het verbreeden en gedeeltelijk nieuw aanleggen van de aardenbaan, het aanbrengen van een geheel nieuwe fundeering voor de rij baan, met bijkomende werken op den provincialen weg van Waalwijk naar Labbegat. Raming 55.500. Ingekomen waren 28 inschrijvingen. Hoogste inschrijver: N.V. Noord— Ned. Wegenbouw, R. van Drooge, Harlingen 59.992. Laagste inschrijver: P. van Oord, Raamsdonk 49.895. riele* ren niet tot den georganiseerden midden stand behooren en dat de georganiseer de middenstand wel degelijk een goede kern in zich heeft, die wil werken in het belang van Waalwijk. De heer Spijkerman excuseerde zijne opmerking betreffende den midden stand, maar niet ten opzichte der bloe misten. Verschillende andere sprekers laak ten de houding onzer plaatselijke bloe misten ten zeerste. De Voorzitter herinnerde verder aan het zoo goed geslaagde volksfeest op 15 Aug., waaraan „S.S.S." en „Sophia s Vereeniging" hebben medegewerkt; aan de gegeven concerten, aan de ex cursie die den Ned. Zuivelbond bij zijn vergadering alhier is aangeboden, aan den welgeslaagden motordag der M. C. W. aan de politie-honden-wed- strijden, aan de attenties aan verschil lende jubileerende vereenigingen be wezen, o.a. aan „Oefening en Ver maak" en aan het verzonden adres in zake de voorgenomen opheffing der Kamer van Koophandel en Fabrieken. Inzake de concerten zeide de voor zitter dat het bestuur hoopte in het vol gende seizoen meerdere concerten te kunnen geven en dat de profiteerende caféhouders hun daadwerkelijke mede werking zullen verleenen. Voorts zeide spr. dat het bestuur met den A.N.W.B. werkzaam is om de wandelsport en het ruitertourisme in deze streek te propageeren. Op dit ge bied krijgt Waalwijk steeds meer be kendheid. Het ligt bovendien in de bedoeling in het komende jaar een grooten turn- dag te organiseeren, waaraan alle Waal wij ksche turnvereenigingen deel nemen. Nadere mededeelingen kon de voorzitter daaromtrent echter niet doen, daar 't nog zeer in begin-stadium is. Bij de rondvraag noodigde de heer Roxs het bestuur van W. B., dat op zoo veelzijdig terrein voor Waalwijk werkzaam is, uit, aan de directie der Spoorwegen te verzoeken het station wat op te knappen, speciaal den door gang van en naar 't perron. Volgens spr. is de entrée voor de reizigers in onze plaats allertreurigst, een schande haast voor Waalwijk. De Voorzitter moest dit volkomen De „Mica". De Middenstands-Campagne, de „Mica", blijkt bij het publiek wel te hebben ingeslaan. De animo om puzzle- deeltjes machtig te worden en zoodoen de te kunnen meedoen aan de groote „Mica'-prijsvraag met zijn vele en waardevolle prijzen, is zeer groot. De deelnemende winkeliers profiteeren na tuurlijk op de eerste plaats van deze stemming onder het publiek en wij ver nemen dat verschillenden zeer tevreden zijn over de verkoopen in deze eerste dagen der „Mica". Ook het bericht dat het aantal prij zen weer met verschillende zeer waar devolle prijzen is verhoogd, heeft niet nagelaten de animo voor deze prijs vraag en daarmee ook de kooplust on der het publiek te bevorderen. Voor Waalwijk verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie met lijst van deelnemende winkeliers. In ons vorig nummer hebben wij in de Mica—courant in een hoofd artikel gewezen op den Middenstand en zijn beteekenis voor de maat schappij. Wij hebben aangedrongen op steun aan den middenstand, vooral voor plaatselijke bedrijven. Wij mogen echter niet verzwijgen dat het ons wel eenigszins vreemd aandoet nu in den lande een alge- meene krachtige actie voor den Middenstand wordt gevoerd in de Mica, dat onze middenstanders in deelname daaraan toch maar een zeer bescheiden figuur maken. Wij zagen bijv. de lijst van deel nemers in Oosterhout, een plaats van plm. 12.000 zielen, en die telde liefst 55 namen van deelnemers, en dan te zien dat Waalwijk er maar 22 heeft, dan is dat voor onze plaats o.i. veel te gering. De Middenstanders dienen toch te begrijpen dat het op de eerste plaats hun plicht en belang is mee te doen aan een dergelijke flink opgezette actii, en dat de Kost voor de Baet uitgaat, al zijn de kosten in dit geval al heel gering. Wil men succes hebben, wil men de menschen naar den middenstand trekken, dan moet de middenstand ook alle middelen daartoe aangrij pen, activiteit en paraatheid betoo- nen waar 't dienen van hun belang betreft. Het publiektoch zal zich meer aan getrokken gevoelen tot dergelijke zaken dan tot die, welke slapheid en lauwheid betoonen. Middenstanders, begrijpt uw belang en steunt zeker deze nationale actie, die ook een groot plaatselijk belang in zich draagt. Jubileum. Zaterdag 1.1. was het vijf en twintig jaren geleden dat Louis van Zutfen in dienst trad der N.V. Schoenen fabrieken A. H. van Schijndel Op het kantoor werd de jubilaris door de directie hartelijk geluk- gewenscht en hem een geschenk onder enveloppe aangeboden. Ook van zijn medearbeiders ontving hij blijken van belangstelling, zoodat dit jubileum voor hem een onvergetelijke gebeurtenis vormde. T.B.C.—bloempjes. De opbrengst van de bloempjes ten bate van het Prov. Fonds ter bestrijding der T.B.C. heeft bedragen f84.72. Dussen, 14-10-35. Voor de eerste maal doet „Opmer ker" zijn intrede in den kring van le zers van „De Echo". Reeds lang had ik gepeinsd op welke manier nu eens de Dussensche toestanden en gebeurtenis sen, toekomstige zoowel als voorbije, aan 'n nadere beschouwing konden wor den onderworpen. Hoe nu eens t pro en 't contra van alles wat met t Dus sensche openbare leven te maken heeft, kon worden besproken. Ten slotte viel mijn gedachte op den alouden „Echo van het Zuiden", die eens dé courant van Dussen was! Die goede oude, brave Echo, zou ik verzoeken mijn penne- vruchten op te nemen en daarmede te trachten 't Dussensche publiek een kleine dienst te bewijzen. De redacteur van de Echo vond 't goed, (waarvoor ik hem mijn hartelij- ken dank betuig) en zoo ziet dan „Brie ven uit Dussen" op 16 Oct. 1935 voor 't eerst 't levenslicht. De hoop uitsprekende dat „Brieven uit Dussen" een vruchtbare toekomst tegemoet gaat, gelezen zal worden door jong en oud, arm en rijk, dat geen cri- tiek zal worden onthouden, vang ik aan met een algemeene bespreking. Vooraf wil ik nog mededeelen dat de „Brieven uit Dussen" voortaan een vas te bijdrage van de Echo zal worden en eens per week verschijnt, als de geachte redactie tenminste een klein plaatsje open kan laten. Daarom, geachte lezers en lezeressen, zoo gauw de Echo verschijnt, sla aan stonds uw oogen naar Brieven uit Dus sen en zoo ge U met 't geschrevene niet kunt vereenigen, aarzel niet, maar be antwoord „Opmerker" met gezonde critiek. Nog niet zoo gek lang geleden, begin der vorige maand ongeveer, kwam de raad onzer gemeente ('t was de eerste de nieuwe wethouders-verkiezing) openbare vergadering bijeen. De na in agenda vermelde o.m. ook „aankoop Kasteel". Nu, dat was me wat! Overal werden de hoofden bijeen gestoken en nog vóór dat de raad had vergaderd, wist men reeds van alles hierover te vertellen. Afkeuringen over een dergelijk „nog te nemen, en daarna nog eventueel goed te keuren raadsbesluit" werden le gio gelanceerd. Onvriendelijke uitingen aan verschillende adressen werden ge bezigd. Bijna geen stemmen vernam men die hunne goedkeuring gaven. On danks dit alles werd 't raadsbesluit toch genomen en 't voorstel van B. en W. werd met 6 tegen 5 stemmen aangeno men. Toen brak 't voor goed los! Ver ontwaardiging lag op ieders lippen. Men kon t eenvoudig niet verkroppen dat in dezen tijd, de gemeente nog op „nuttelooze" (volgens de volksmond), kosten werd gejaagd. Druk werd er geredeneerd en was men soms in de gelegenheid zich een oogenblik te mengen tusschen 't al pra tende en afkeurende volk, dan moest men ervaren dat hier slechts sprak de onkunde en de onwetendheid. En juist bij deze onkunde en onwe tendheid wil „Opmerker" even stil staan. Zooals de volksmond uiting gaf aan zijn onwetendheid, zoo hebben ook vele van nabij betrokken personen van deze kwaal getuigd. Wanneer wij vragen, wat is 't eigen lijke doel der gemeente om 't Kasteel aan te koopen, dan zullen velen, zoowel personen die niets anders doen dan af keuren en afbrekende critiek uitoefe nen, als menschen die bij dit alles nauw waren betrokken, hun schouders opha len en met hun mond vol tanden staan. Zeker, iedereen weet nu wel, dat, wanneer 't raadsbesluit door Gedepu teerde Staten wordt goedgekeurd, 't Kasteel zal worden ingericht tot Ge meentehuis. Maar zouden nu geen die pere oorzaken achter dezen „aankoop" zitten? Wie heeft daar eens dieper op door gedacht? Of meent men misschien dat alles zoo maar luk-raak wordt gedaan, zonder een vooraf wel overwogen plan? Kom, maak dat nu U zelf niet wijs en denk eens logisch na! Maar, zoo zal de lezerskring wellicht zich afvragen, waar wil „Opmerker" heen? Juist dat, geachte lezers, zal ik U nog nader uiteenzetten, waarna ik zal eindigen om een volgende keer een nog nadere beschouwing U voor te leggen. Mijn eerste brief is er hoofdzakelijk op gericht de menschen er op te wijzen niet zoo vlug met voor-oordeelen voor den dag te komen. Alvorens men met afkeuringen begint, moet men eerst trachten iets meer van de zaak te weten te komen. Zeker, men kan gerust zijn opinie te berde brengen, critiek uit oefenen enz., maar dan moet men daar geen conclusies op gaan bouwen en ver schillende personen in hun eer kwetsen, hen allerlei onlieflijkheden toewenschen enz. Neen, eerst bedacht, dan gebracht! Op de onkunde van de hierbij nauw betrokken personen kom ik een volgen de maal terug. OPMERKER. Liedertafel ï>Oefening en Vermaak Zaterdag 1.1. hield de liedertafel «Oefening en Vermaak» een feest avond als slot van het onlangs ge vierde 75-jarig jubileum. De zaal was voor deze gelegenheid feestelijk versierd en gemaakt tot een gezellig intiem verblijf. Ten circa 8 uur opende de voor zitter der vereeniging dezen avond, waarna het feestcomité dc regeling overnam en zorgde voor een gere geld verloop van 't rijke programma, dat niet minder dan 30 nummers bevatte van zang, muziek, comische scènes, declamatie enz. Gedurende den avond werd bij monde van den heer J. Dumoulin het bestuur gehuldigd voor al hetgeen door deze heeren gedaan was om de vereeniging trots de vele moei lijkheden van de laatste jaren in stand Ir houden. Tevens werd een woord van dank gebracht aan den heer H. v. Oudheusden, den maker van het prachtig uitgevoerde reuzen- programma, dat den avond sierde. Het ging er tien ganschen avond Igezellig naar toe en het sluitingsuur kwam natuurlijk veel te vroeg. Het was een goedgeslaagde avond en tevens van groot nut voor de lieder tafel zelve, daar bij dergelijke gele genheden eerst voor den dag komt wat voor verborgen krachten er in haar boezem schuilen en wijl zulke avonden den ouderlingen band on- getwijfeli hechter maken. Tot ons genoegen kunnen wij nog mededeelen, dat een zestal nieuwe leden zich wederom heeft aange meld. Goed voorbeeld doet goed volgen1 Biljartsport. Maandag 1.1. speelde in het café van mej. Wed. v. Helvoirt de bil jartclub «Excelsior» haar wedstrijd op 't tournooi legen »Het Bandspel». De uitslag was als volgt: Excelsior Het Bandspel Quirijns 45 Fr. v. Helvoirt 100 Swaans 19 H. de Ruijler 54 SjefMoonen 39 God. Pullens 45 E. v. Engelen 100 L. v. Schijndel 100 K. v. Helvoirt 100 J.Willemsen 100 202 500 Gemiddelde van Excelsior 2.42 Hoogste serie van Excelsior Quirijns 16 carb.i van Het Bandspel L. v. Schijndel 28 carb. Ned. Hero. Kerk Waalwijk. Eerste lezing op Donderdag 17 October 1935 des avonds ten 8 uur precies. Spreker de WelEerw. heer Ds. B. ter Haar— Romeneij te Gin- neken. OnderwerpCatechisatie. Verhoogde zoollederprijzen. De Federatie van vereenigingen van Nederlandsche lederfabrikanten deelt ons mede dat in verband met de sterk verhoo de huidenprijzen de vache-zjollederfabrikanten op nieuw verplicht zijn de lederprijzen aan de verhooging aan te passen. A.N.W.B.-propaganda. Op 20 November zal in onze plaats een propaganda-avond voor den A.N.W.B. gehouden worden. Om de zen avond zoo goed mogelijk te doen slagen zal een commissie van voorbe reiding worden samengesteld. „Eendracht maakt Macht". De handboogschutter: j „Eendracht maakt macht" te v.m. Baardwijk, heefi in de laatstgehouden vergadering het bestuur als volgt samengesteld: le Voorzitter .1. Kleiberg; 2e voorz. J. Verhoeven; le secr. Chr. v. d. Ho ven; 2e secr. H. Muskens; penning meester H. v. d. Mee; le commissaris P. van Dijk; 2e commissaris F. v. Baa ien. Als pijlmeesters werden gekozen P. van Bavel en K. I.eijtens. Tevens werd de beer J. Verboeven lol bonds- afgevaardigde gekozen. B. V. L. Op de schietbaan van de afd. Baard wijk, had Zaterdag de jaarlijksche on derlinge schietwedstrijd plaats tusschen zestallen van de afd. Waalwijk, Besoij en en Baardwijk van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De uitslag was als volgt: Afd. Waalwijk: M. Schapendonk 87: L. Mombers 84, A. Gadella 82, M. van Rijswijk 79, L. Schapendonk 78 en F. Smolders 67. Totaal 477 punten. Ge middeld 79y2. Afd. Besoijen: C. Verhagen 93. A. Smolders 93, W. Smit 89, N. van der Schans 87, B. v. Dongen 86 en H. Klerx 85. Totaal 533 punten. Gemid deld 885/e- Afd. Baardwijk: R. v. d. Heijden 84, Adr. Maas 82, P. v. d. Velden 82, W. v. d. Mee 82, B. Kolsteren 74 en M. Pullens 70. Totaal 474. Gemiddeld 79. De afd. Besoijen behaalde den len prijs. Waalwijk 2en prijs en Baardwijk den 3en prijs. Nog werd een prijs toegekend aan C. Verhagen (afd. Besoijen) als hoogste schutter en aan F. Smolders (afd. Waalwijk) als laagste schutter. De prijzen werden door den leider van de afd. Baardwijk uitgereikt. Voetbalverbod op Zondag te Capelle. Men meldt ons uit Capelle: Gedurende de rust van den j.l. Zon dagmiddag op het sportterrein alhier gespeelden competitiewedstrijd voor de le klasse van den Brab. Voetbalbond, tusschen de voetbalvereniging „Ca pelle" en de voetbalvereeniging „Heus den", werd door de met den burgemees ter op het terrein aanwezige politie

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5