'EL, SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. waar. 35. 8082 690 645 580 564 445 RRABANTSCHE voetbalbond. 6—0 0—3 2—3 mees bleek, ti Oct welke n de 27 lotor 18 lotor auto. lotor. 151 1008 auto. 2 rij. 91 601 apen im- ^oor- >ond, urge- vaar. olkt, ver heer den latie, jeen- ijfeld heid, was, 'k te \j is in die van lanig ad - was i Ga el ub zit- het iten. )erig lecte R.O. was p C. •aag- r J. pen en er- lam- 3e I, L. 0, J. teld. 935. er J. iteed aan r re- ord- t: ;420. 8162 7999 7983 7640 7622 7580 ^452 72 57 r079 1320 1997 1150 1869 poor het kind, voor het zwakke kind. Onder leiding van de Eerw. Broeders ai Zondag a.s. in de zaal van den R.K. lildenbond ten bate van de uitzending an zwakke kinderen naar de gezond- eidskolonie te Eersel, 'n Bonte Avond egeven worden door de jongens van beide Broederscholen. Het geheel is een soort revue in 26 fereelen en 130 medewerkenden, en oudt een origineele huldiging in van ien diamanten bruidspaar. Wie het ferk dat de Broeders met de jongens veten te geven al eens heeft gezien, zal ^slist zijn verwachtingen voor Zon- agavond hoog mogen aanslaan. K.J.V. Rome-film. In de zaal van den heer Jan van Dun raaide Zondag j.l. onder groote be- angstelling tweemaal de K.J.V. Rome- ilffl- Vooral de vooravond-uitvoering was eer druk bezocht. Het was voor de vele anwezigen een bijzondere attractie zoo ikwijls de bekende gezichten van de (.J.V.-meisjes uit Kaatsheuvel op het ritte doek te zien voorbijtrekken. De film geeft een keurig beeld van de mooie reis en machtige demonstratie -an de R.K. Meisjesorganisatie in ons nd. \J Bonte Avond. In de zaal van den heer P. Wagema- rers gaf het Kruisbooggezelschap Wil- em Teil Zondag j.l. een bonte avond, die zooveel bezoekers trok, dat de zaal e klein was om allen te kunnen plaat- en. De dolle grappen van de bekende iumorist Henri Bos, sloegen geweldig n. Met accordeon en drummer werd 't muzikale gedeelte van den avond op amusante wijze aangevuld. T ooneeluitvoering. De Brabantspelers traden Zondag avond in de zaal van Euphonia op met iet blijspel in 3 bedrijven: „Haar andere Man Het Bredasche gezelschap had een goed bezette zaal getrokken, dank zij den goeden naam die hun vorig op treden hier had achtergelaten. Ofschoon we over het algemeen ook hans over hun spel niet te klagen heb- jen, heelt toch dit optreden niet zoo'n goeden indruk achter gelaten als een vorige maal. Mogelijk heeft het stuk dat voor on ze nuchtere ideeën een te groote opeen- ïooping van onmogelijkheden opeen stapelt, hiervan voor een groot deel de schuld, immers de hoofdrollen werden zeer goed vertolkt, terwijl dit ook van de kleinere rollen over het algemeen kan gezegd worden. Alleen Theo als dienaar der wet leek ons een mindere figuur. het kredietstelsel slechts bij naam kende zal wel sporad sch zijn. En nu zult U misschien tot deze conclusie komen dat het visite, kaartje dat ik hiermede aan den bedoelden zakenman heb voorge legd, niet bepaald complimenteus is, maar hoofdzaak is dat het een waar beeld is. Als tweede spreekt U van een sterke band tusschen de zaken menschen onderling. Dat is ook werkelijk onmisbaar. De geschiede nis van deze tijden is overrijk aan lessen voor alle zakenlieden, in het bijzonder voor hen die afkeerig zijn van organisatie of daarin slechts een passieve rol hebben gespeeld. Hierop hoop ik nog nader terug te komen. Geachte Redactie, nogmaals dan kend voor de verleende plaatsruimte, ANDRÉ. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik eenige plaats ruimte in Uw blad. Eenige weken geleden werd onder Uw plaatselijk nieuws (Capelle) mededeelinggedaan dat in November het Gemengd Koor Rozeknopje» 25 jaren geleden werd opgericht. Hieraan wenschte men in 't voorjaar 1936 een concours voor muziek te verbinden. In de laatste 10 jaren heeft men hier ter plaatse twee uitstekend geslaagde concoursen gehad, waaraan een paar kleine vermakelijkheden waren verbonden, t.w. een draaimolen, waarin de kinderen van de twee Capelsche scholen zich twee uren gratis konden vermaken, benevens een lucht schommel en rulschbaan. Tot slot werd een concert van een vooraan staande vereeniging uit onze ornge. ving gegeven niet groot vuurwerk. Bereius hadden twee bestuursleden der jubileerende vereeniging zich in verbinding gisteld met den Edel achtb. heer Burgemeester onzer vereenigde gemeente bprang Capelle. Bekend acht ik het, dal Sprang dit voorjaar een concours hield dat uitstekend geslaagd is, doch waaraan geen vermakelijkheid was verbonden, 's Lands wijs, 's lands eer. Waalwijk is vlakbij om zich te amuseeren. Een oliebollenkraam werd aldaar zelfs op het terrein niet toegelaten omreden hieraan, en terecht, een kermisluchtje vastzat. Na rijp beraad mocht het bestuur bericht ontvangen, dat Z.Edelachtb. toestemming gaf voor één of twee dagen, doch zonder vermakelijk heden. Bijgevoegd was dat zells »een Waalwijk: BaardwijkKaatsh. Boys 82 VlijmenVlijmenRWB 23 Reserve 2de Klasse B. Waalwijk: WSC 2—BW 3 Tilburg: Noad 4Longa 3 De stand is thans: 3—4 1—3 TOP Devo WSC RWB Baardwijk Vlijmen Nivema Kaatsh. Boys Bossche Bovs 17—2 14—5 14—6 5—5 8—6 4—4 5—8 7—26 0 2—14 0 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Een gezellig bal besloot den avond, y/1 strijkje» niet werd toegelaten, In den tijd tusschen het boven genoemde onderhoud en beslissing werd daarenboven nog positief mede gedeeld, dat het bestuur van »Sirena» te Vrijh.—Capelle, benevens eene vereeniging te 's Gravenmoer, even eens met Hemelvaartsdag of Tweede Pinksterdag een concours zouden uitschrijven. Zeer collegiaal tegen over eene zustervereeniging die haar zilveren feest wenscht te herdenken. Het bestuur van »'l Rozeknopje» heeft daarom wijselijk besloten dit zilveren jubileum met een concours te vieren in 1937 om een waarschijn lijke finantieele déoacle van dezedrie vereenigingen te voorkomen. Geruchten hebben wel geloopen, om dit concours behoudens goed keuring van de heeren Burgemees ters van Kaatsheuvel of Waspik even over de grens te houden, doch dit was bezijden de waarheid. Wij wenschen dat de Capelsche midden stand zoude profileeren van dit lustrum. Ik heh mij verplicht geacht om deze zaak precies uiteen te zetten voor heeren begunstigers én allen die hunne groote sympathie 25 jaren lang aan dit keurcorps betoonden. Met dank voor de plaatsing, Uw abonné A. M. VERHEIJDEN Adrszn. Vice-Voorzitter van »'t Rozeknopje». 's Grevelduin-Capelle, Oct. 1935. Drunen, 14 Oct. 1935. Exposé. Wanneer ik deze kleine uiteen zetting neerschrijf, betrekking heb bende op den laatsten brief van »Den Nijen Tienus» uit de Drunen sche haai, dan is 't allerminst mijn bedoeling over politieke of zwaar wichtige economische problemen te boomen, doch enkel een praatje over den huidigen toestand in Dru nen, zooals die dooi Tienus werd geschilderd. Op de eerste plaats dan moet ik onomwonden verklaren, dat 't mij onbegrijpelijk voorkomt, dat er in Drunen nog zakenmerischen zijn die dergelijke» onzin uitspreken. Ik bedoel hiermee die samenspraak tusschen Kil en Tienus. Wanneer Kil zegt dat de menschen het tegenwoordig heelemaal niet erg meer vinden dat ze niet kunnen betalen, dan wensch ik in naam van hen die hij bedoelt, dat niet zooals Tienus, te slikken als zoete koek, doch die rnachtelooze «zondaars» te zuiveren van alle blaam. Want werkelijk die blaam is misplaatst. Dit is geen bloote insinuatie. De gebeurtenissen van de laatste jaren hebben ondubbelzinnig bewezen dat het huidige doen en laten van een bepaalde categorie gedupeerde men schen niet in eigen willekeur is ver ankerd. Het kredietstelsel bestond reeds in vroeger jaren en inderdaad heeft dit mettertijd een grage ingang gevonden Uitzonderingen en mis. bruiken op den regel van «behoorlijk krediet» hebben ook in dit geval niet nagelaten hun invloed te doen gelden. Doch dit neemt niet weg dal er onder de economisch minder goed gesitueerde menschen een overwe gend percentage zijn die hun on macht ten zeerste betreuren. En dat dit geen louter beeldspraak is heeft de praktijk maar al te duidelijk bewezen. Iets anders is 't met de categorie die in het «poffen» als 't ware hun beroep vinden. Zij zijn het die schaamtegevoel missen. Ik hoop het onderscheid duidelijk te hebben aangetoond. Zoo ziet U, Tienus, dat alles over één kam scheren in dit geval getuigt van een zeer slechten kijk op het huidige zakenleven. Trouwens, op schijn een oordeel te vellen, lijkt mij in deze niet zoo eenvoudig als U wel denkt en de zakenman die in vroeger jaren LuxemburgZuid-Nederland 32. Voor een goed gevuld huis er wa ren ongeveer 20.000 toeschouwers is te Luxemburg de voetbalwedstrijd LuxemburgZuid-Nederland gespeeld. Onze landgenooten wisten zich ditmaal niet te handhaven en moesten de over winning aan hun tegenstanders overla ten. Met een 32 nederlaag moesten zij het veld verlaten, nadat de Luxembur gers bij de rust een 21 voorsprong hadden veroverd- De Zuid-Nederlanders, hebben deze nederlaag verdiend. Het spel, dat zij ver toonden, stond niet op een hoog peil. Er waren slechts enkele spelers, die een goede partij speelden en dezen slaagden er niet in, de kans te doen keeren. K.N.V.B.-Competitie. Goede dag voor de Waal- wijksche clubs. Alle drie de Waalwijksche clubs heb ben Zondag gewonnen. WSC kwam van de Bossche Boys met een 30 zege thuis. Baardwijk wist met liefst 82 de zwakke Kaatsheuvelsche ploeg te slaan en RWB zorgde voor een verrassing door in Vlijmen met 32 revanche te nemen. De uitslagen van Zondag zijn 3de Klasse D. Den Bosch: DevoNivema 51 Den Bosch: Bossche BovsWSC 03 De uislagen van Zondag zijn: AFDEELING IV. lste Klasse. Waalwijk: WSC 3—BW 4 1—0 Waalwijk: Baardwijk 2Blauw-Wit 21 Capelle: CapelleHeusden 02 2de Klasse A. Waalwijk Blauw-Wit 2-Baardwijk 2 47 Vlijmen Vlijmen 2RWB 3 18 Kaatsh. Boys 2-Vlijmen a 14 Loonopzand: ZandschelWSC 4 21 WAALWIJK. W.S.C. Erg gunstig is den dag van Zondag niet verloopen. want van de vier competitie wedstrijden werd er slechts één gewon nen. Een pleister op de wonde is echter het feit, dat deze overwinning bevochten werd door het eerste elftal, dat met de Bossche Boys niet zoo heel veel moeite had en met een 3—-0 overwinning naar huis kwam. WSC was vrijwel den geheelen wed strijd over alle linies heer en meester en was de voorhoede een tikje gelukkiger geweest, dan zouden er zeker meerdere doelpunten gevallen zijn. Voor de rust wist de linksbuiten tweemaal het doel te vinden. Toen kort na de hervatting de zwarte midvoor het derde punt scoorde was Bossche Boys een geslagen elftal dat zijn heil ging zoeken in al te forsch spel. WSC nam het wat kalmer op en haar achterhoede had met de Bossche aan vallen weinig moeite. Over het geheel speelde de WSC-ploeg, die enkele veran deringen heeft andergaan, die verbete ringen zijn gebleken, een goede partij. Het tweede verloor van BW 3 op het nippertje. Het was een zeer aantrekke lijke, ofschoon ietwat „harde" partij, waarin de elftallen elkaar niet veel toe gaven. Hef ware dan ook beter geweest, dat BW in de laatste minuut niet de winnende goal had gemaakt, want een gelijk spel zou de verhouding beter ge typeerd hebben. WSC 2 nam het eerst de leiding met een hard diagonaal schot van den rechtsbuiten, doch spoedig daarna ant woordden de gasten met een tweetal doelpunten. Het spel bleef gelijk opgaan, doch WSC slaagde erin voor de rust nog twee maal het net te vinden. Een der punten werd echter wegens buitenspel geannu leerd. BW had nog in de eerste helft op nieuw de leiding weten te nemen, maar het zag er naar uit dat zij daar niet lang plezier van zou hebben. De tweede helft begon tenminste met een zwaar over wicht der zwarten, die na talrijke kan sen eindelijk uit een penalty den gelijk maker wisten te scoren. Er werd fel om de overwining gestreden en eerst in de laatste minuut gelukte' het de Bossche naren het winnende punt te maken. WSC 3 moest met 51 de meerder heid erkennen van BW 4, dat met een zeer sterk elftal opkwam. Voor de rust gingen de partijen vrijwel gelijk op en de stand bleef toen dan ook gelijk, doch in de tweede helft bezweek de zwarte ach terhoede herhaalde malen voor den rooden druk. Het vierde elftal verloor in Zandschel met 21. Voor Zondag staan de volgende wed strijden op het programma: WSC—RWB. WSC 3—RWB 2. Baardwijk 3WSC 4. R. W. B. Den wedstrijd VlijmenRWB is door RWB met 32 gewonnen. Zoodat RWB voor hare 21 nederlaag inderdaad revanche heeft genomen. Het begin was voor RWB, en al direct moest deze Vlijmen-doelman handelend optreden, hetgeen hij den geheelen wed strijd subliem heeft gedaan. Toch maakte Vlijmen het eerste doelpunt, maar spoe dig maakte RWB gelijk, hoewel niet ver- hinderd kon worden dat de rust met 21 in 't voordeel van Vlijmen inging. Na de rust pakten de RWB'ers energiek aan- en ze smaakten 't genoegen spoedig gelijk te maken en een kwartier voor 't einde kreeg RWB een strafschop toege wezen, die onhoudbaar in een doelpunt werd omgezet, waarmede ze de leiding namen en niet meer afstonden. Het zij ook vermeld dat de RWB-doelman zich schitterend van zijn taak heeft gekwe ten vooral de twee vrije trappen vanaf het strafschopgebied hield hij goed. De wedstrijd over het geheel, werd hard doch fair gespeeld, de leiding was bij van Zijl in goede handen, ook de over winning was ten slotte volkomen ver diend. Het derde elftal won van Vlijmen 3 met 61 hetgeen bewijst dat onze jongens niet op sterke tegenstanders stuitten, het belooft indien zij zoo zullen blijven spe len, heel wat te worden. Volhouden RWB'ers. Aanstaande Zondag staan voor RWB 1 en 2 belangrijke uitwedstrijden op het program. Ze gaan namelijk beide bij WSC op bezoek. Het derde ontvangt Blauw-Wit in eigen huis. Wij hopen hier a.s. Zaterdag op terug te komen. JULIANA. JulianaKaatsheuvelsche Bogs 82. Zondag waren de Kaatsheuvelsche Boys bij Baardwijk op bezoek. Als er 10 minuten gespeeld is zet de thuisclub een goede aanval van rechts op. De mooie voorzet van rechtsbuiten, geeft den mid voor de gelegenheid om met een harde kopbal de leiding te nemen. Dit beantwoorden de Boys echter, door met groote geestdrift zich in den strijd te werpen. En het gelukt hen dan ook, als er bijna een half uur gespeeld is, met een flink schot den stand gelijk te ma ken. Behoudens enkele niet noemenswaar dige uitvallen is het nu geheel met hen gedaan. Steeds weer drukt de Juliana- voorhoede voor het doel der gasten op. Uit een schitterende pas van den links binnen, krijgt de midvoor het leer te pakken en precies voor de toestormende backs hem kunnen bereiken, ligt de bal in het net. Direct hierop is het reeds 31, als bij een algemeenen aanval de rechtsbinnen den bal langs den doelman loopt. Met deze stand breekt de rust aan. Wat te verwachten was is geschied. Met wind en zon in den rug was Juliana niet voor het doel der Boys weg te krij gen, zelfs de linksback was zoo ver op gedrongen, dat hij kans zag een hard schot juist over te schieten. Geleidelijk werd nu de stand opge voerd door doelpunten van linksbinnen 2, midvoor 2, en nog een prachtgoal van den rechtsbinnen. De gasten konden bij een uitval nog een doelpunt scoren, zoodat de eind stand 82 werd. Juliana 2 won de plaatselijke ontmoe ting van Blauw-Wit, na voordurend over wicht, met 21. Vooral de linksbinnen speelde hier een goede partij en scoorde twee prachlgoals. Het is vooral te dan ken aan den Blauw-Wit-doelman, dat de jongens van Schuwer niet een grootere nederlaag kregen. Juliana 3 deed al evenmin onder en klopte Blauw-Wit 2 met korfbal-cijfers 74. Voorwaar een goede dag voor Baardwijk. W.V.V. BLAUW WIT. Zondag speelde bovengenoemde ver eeniging haar 2de Competitie-wedstrijd, en wel tegen Baardwijk 2. Deze wedstrijd werd met 21 door Blauw-Wit verloren, dank zij den arbiter, die dacht dat Blauw- Wit alleen aan het spelen was. Over de wedstrijd het volgende: Baardwijk trapt af, en zet een serie aanvallen op touw die vooreerst nog geen succes opleveren. Blauw-Wit pro/beert nu ook eens om het zelfde te doen, doch met het zelfde resultaat. Baardwijk zet dan een aanval op waar mee zij succes heeft, want door de glad heid komt de rechtsback te vallen en de linksbinnen van Baardwijk aarzelt geen moment en jaagt het leder in de touwen. Blauw-Wit iiiet ontmoedigd pakt ste vig aan en ook zij hebben succes door den midvoor. Baardwijk begint dan uit een ander vaatje te tappen, en de laatste minuut van de eerste v-nKt brengt ''c linksbinnen de stand op 21. Na de rust begint de scheidsrechter de eigenaardigste beslissingen te nemen. Door deze beslissingen raakt Blauw-Wit de kluts kwijt, er wordt maar heen en weer getrapt. Ook Baardwijk kan ook niet verder komen als de backs, want deze houden met den keeper het terrein zuiver. Na 20 minuten maakt de rechtsachter zuiver hands, doch de scheidsrechter heeft niets gezien, hoewel bij er met z'n neus bij stond. Door dit geval speelt Blauw- Wit rusteloos verder. Wanneer de scheidsrechter einde aan kondigt heeft Blauw-Wit onverdiend ver loren. Blauw-Wit 2 bracht het er al niet beter af. Na met 42 voor te hebben gestaan, legden zij nog met 74 het loodje tegen Baardwijk 3. De Blauw-Wit'ers zoowel het lste als bet 2de elftal spelen veel te lankmoedig- Men moet met meer geestdrift spelen en den tegenstander geen tijd laten om z'n spel te verplaatsen. Voor Zondag a.s. is vastgesteld Blauw-Wit 1Canelle 1. RWB 3—Blauw-Wit 2. SPRANG. N. E. O. A.s. Zaterdag wordt de beslissingswed strijd gespeeld om het kamnioenschap, tegen Wilhelmina uit Wijk. Diegenen die mee wenschen te gaan kunnen zich op geven bij den beer Joh. Hulst secretaris dezer vereeniging. I.V.C.B.-Competitie. Kolping in Tilburg geslagen, Na spannenden strijd zijn de kam pioenen in Tilburg met 21 geslagen. Mulo had in Dongen een sterken tegen stander, maar bleef toch meester van het terrein. In onze omgeving werden slechts enkele wedstrijden gespeeld, waarvoor wij naar de uitslagen verwijzen: ZUID II. lste Klasse. Tilburg: RKTVV—Kolping 2—1 Helmond: MuloDongen 21 VenloVenlosche Bovs-Bost Vooruit 61 Bergenopzoom: Mevoilhelmina 25 Eindhoven: BrabantiaSVB ZUID II A. 2de Klasse. OosterboutSCORAC Roosendaal: RoosendaalHKI N.-Borgvliet: N.-Borgvliet-BSC Breda: LachappelleGilze Bisdom Den Bosch. District Tilburg. lste Klasse A. Tilburg: RKTVV 3—St. Joseph Tilburg: ViosJuliana lste Klasse B. Zevenbergschenhoek: HVV-Virtus2 11 geschoten werd, ongemeen slecht was. Zoo kan er niet gewonen worden HEC'ers. Dat ESC dezen wedstrijd met 31 won, was heusch de schuld niet van de achterhoede, waarin vooral de keeper en rechtsback uitblonken. De voorhoede moet haar verstand gebruiken en stevig opzitten. Dan alleen is er kans op succes. A.s. Zondag staat er voor HEC 1 een belangrijke wedstrijd op het programma. Dan komt n l. het sterke Sarto op bezoek. Deze ploeg wordt algemeen als een der ernstigste candidaten beschouwd voor het kampioenschap. Wie van een span nenden en fraaicn wedstrijd getuige wil zijn houde dus a.s. Zondag vrij. HEC 2 gaat naar Tilburg om de reser ves van Sarto te bekampen. Zij zal, en we bedoelen hier hoofdzakelijk de voor hoede, veel ja veel beter moeten spelen dan j.l. Zondag. We komen Zaterdag nog even terug op beide wedstrijden. R.K.V.V. W.V.B. Zondag werden door onze vereeniging wegens den tweeden Zondag der maand geen competitie-wedstrijden gespeeld. Op het programma voor a.s. Zondag komen wij Zaterdag nader terug- Reeds nu kunnen we er op wijzen dat de wedstrijden van onze vereeniging op het nieuwe terrein aan de Burgemeester van de Klokkcnlaan zullen worden ge speeld, hetgeen voor onze vereeniging een heele verbetering is. Dit nieuwe terrein zal echter eerst op 10 November a.s. feestelijk geopend wor den. Dien dag zullen terrein en kleedka mers worden ingezegend, terwijl op voetbalgebied iets speciaals zal worden geboden. Wij zouden nu reeds alle sporters wil len verzoeken 10 November hun dag vrij te houden voor een bezoek aan het WVB-terrein. Een commissie voor regeling van de feestelijkheden is reeds druk aan het werk om een buitengewoon programma tot stand te brengen. Wij hopen binnen kort hierop nog terug te komen. R.K.V.V. HERCULES. In verband met den tweeden Zondag van de maand was het lste en 2de elftal Zondag vrij. De eenigste wedstrijd die bij Hercules werd gespeeld was de wed- starijd tuschen het A en B-elftal der junioren voor de jeugd-competitie. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel 2-2. Wel een bewijs dat er tusschen deze elf tallen weinig krachtverschil is. Het was een spannende wedstrijd, en het gelukte het A-elftal enkele minuten voor het einde door een strafschop ge lijk te maken, jammer dat er enkele spe lers van het A-elftal waaronder ook den aanvoerder 10 minuten voor het einde, omdat het niet erg mee zat, den brul ervan gaven wat heel ontmoedigend werkte op de overige spelers. Deze spelers zullen ook voor deze on sportieve daad de straf niet ontgaan. R.K. Jeugdcompetitie Waalwijk. De uitslagen van Zondag zijn Quick—WVB 8—0 Hercules AHercules B 22 De Quick-junioren boekten hun eerste overwinning in deze competitie, en met wat een uitslag. Over alle linies waren de Quick'ers de WVB'ertjes verre de baas. Den WVB-doelman echter, die an ders een zeer vertrouwelijke keeper is, was dezen middag totaal uit vorm, 4 punten kwamen dan ook minstens voor zijn rekening. Een volgende maal beter jongens. Wij zijn er van overtuigd dat je bet kunt. Hercules A die op punten sterker moet zijn als hun veel jongere garde B, ondervond dat in de practijk, dit niet altijd tot uiting komt. Met den uitslag 22 mag Hercules A dan ook meer als tevreden zijn. Van Hercules B inmiddels een prach tige prestatie, jammer echter dat deze in de laatste minuut door een strafschop zich de overwinning zagen ontgaan. Echter toch ons compliment voor het be haalde resultaat van Hercules B- Voor Zondag a.s. is vastgesteld: QuickHercules B. Scheidsrechter, J. van Delft. HECHercules A. Scheidsrechter, J. Damen. 3—1 2—6 2—6 2—2 2—1 1—2 3—1 2—1 Moerdijk: DVO—ZVV 2 3de Klasse A. Tilburg: Sarto 4Vios 3 3de Klasse B. Tilburg: Sarto 5't Heike Tilburg: Vincent 2RKTW 6 I.V.C.B.-Coinpetitie. Af deeling Langstraat. De uitslagen van Zondag zijn: 3de Klasse. ZUID II B. Oosterhout: WVOMadesclie Boys 34 Dongen: Dongen 2DVC 81 Princenhage: Groen-WitWVC 20 R. K. V. B. lste Klasse B. Zevenbergschen Hoek: HVV-Virtus 2 11 Moerdijk: DVO—ZVV 2 3—1 Junioren. Waspik: Hercules: BWvR 24 R'veer: VictoriaHercules A 12 Overzicht. In de junioren-afdeeling zijn 'n paar aardige wedstrijden gespeeld. In beide gevallen slaagden de bezoekers erin de beide puntjes machtig te worden. Vooreerst in Waspik. Hier was de jongste generatie van WvR uit Raams- donk op bezoek. Ze hebben zich terdege laten gelden met het gevolg dat Hercu les B geen schijn van kans kreeg om ook maar één puntje machtig te worden. Hercules A toog naar Raamsdonksveer. Dit team schijnt wat meer in te brengen te hebben dan haar tweeling zusje. Na een harde en spannende wedstrijd slaagden ze er in Victoria met leege han den achter te laten. R.K.V.V. H.E.C. Ondanks groot overwicht van HEC 2 moest zij Zondag j.l. toch het onderspit delven tegen ESC 1 uit Elshout. In het veld was HEC 2 onbetwist de sterkste, maar voor doel was het hopeloos mis. De gemakkelijkste kansen werden om hals gebracht, terwijl het schot, als er DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Op de Zondag j.l. gehouden ledenver gadering der Dussensche Boys werd in principe besloten over te gaan tot stich ting van een z.g. „kleedingfonds". Getracht zal worden alsnog een 2de elftal aan de competitie te doen deelne men. Tot aanvoerder van het eerste elftal werd met algemeene stemmen gekozen den heer A. v. Gennep. WASPIK. Hercules BWvB. Om precies 12 uur fluit scheidsrech ter Schellekens de beide junioren-elftal len het veld in. Hercules B wint de toss. De beide ploegen stellen zich op, waar na WvR de bal aan 't rollen brengt. Er ontwikkelt zich een vlug op en neer gaand spel waarbij het werk van de beide halflinies opvalt. Hercules B gaat het eerst tot den aanval over. Een goed ge plaatste bal van de midvoor belandt bij de linksbuiten. Handig passeert deze de WvR-rechtshalf en zet voor, doch iets te scherp waardoor de WvR-doelman kan ingrijpen en de bal in het veld zendt. Het blijkt echter maar uitstel van execu tie te zijn want onmiddellijk nadat de Hercules spil de bal heeft opgevangen plaatst deze naar de rechtsbinnen. Deze geeft goed door naar de rechtsbuiten die na even langs de lijn te hebben ge rend een prachtige voorzet geeft. Er volgt een kleine schermutseling voor 't WvR-doel, waaraan de Hercules-midvoor een eind maakt met een onhoudbaar schot 10. WvR pakt dan stevig aan en gaat het ook eens probeeren. Maar de Hercules-achterhoede geeft herhaaldelijk niet thuis. Uit een goed opgezette aanval van de zijde van WvR weet de linkshalt van Hercules de bal vrij te maken. Hij plaatst goed door naar de linksbuiten, die het dan maar eens alleen probeert en waarlijk met succes want met een prachtig schot zendt hij nummer twee in de touwen. WvR vindt het nu toch blijkbaar genoeg. Met geestdrift zetten ze de wedstrijd voort en enkele minuten voor de rust weten ze een schermutse ling voor het Hercules-doel te for- ceeren waaruit het eerste doelpunt voor hen wordt geboren. Na de rust wordt er weer stevig aange pakt. WvR gaat meer in de aanval spe len en de Hercules-achterhoede heeft de handen vol werk. Een ver schot van de WvR-spil komt terecht bij de vrijstaande rechtsbinnen. Na kundig de bal te heb-

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7