J A J BRIEVEN UIT DUSSEN. NIEUWS UIT HEUSDEN. RECHTZAKEN KANTONGERECHT, INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND SPORT. J Sj Dussen, 17 October 1935. Pas is mijn eersten brief versche nen of «Opmerker» voelt zich ver plicht van zijn gedane belofte, een maal per week terug te komen, af te wijken en thans voor de tweede maal in dezelfde week op te treden. Het is mij nl. gebleken dat mijn eersten brief eenigszins is misver staan en er een verkeerden uitleg aan wordt gegeven. Algemeen zijn de lezers van oordeel dat ik aan die zijde sta, die het voorstel tot aan koop van 't Kasteel steunde. Ik wil even mededeelen dat dit niet het geval is I Opmerker staat aan geen zijde, noch van de vóór, noch van de tegenstemmers. Alleen dan, wan neer aan Opmerker meer positiever gegevens bekend worden, zal hij zijn oordeel uitspreken. Met mijn eersten brief heb ik niets anders gedaan dan getracht de lezerskring duidelijk te maken niet te vlug af of goed te keuren, vooral niet wanneer men van iets nog slechts weinig of niets weet. Op de tweede plaats heb ik doen uitkomen dat 't toch niet in de bedoeling van B. en W. gelegen kan hebben zoo maar lukraak de gemeente op hooge kosten te jagen door een nietszeggende of nuttelooze aankoop. Neen, vast staat dat hier volgens een bepaald plan dat wel licht in de toekomst zal worden uitgewerkt, te werk is gegaan. Stemt »Opmerker» nu geheel in met de aankoop van een oud en verwaarloosd kasteel, zonder eenigen achtergrond, en de daarmee gepaard gaande afbraak van 't fraaie huidige gemeentehuis? Neen, geachte lezers, verre vandaar! Het bovengenoemde, zonder meer, zou een zwarte blad zijde vormen in de geschiedenis van Dussen. Daarom is 't duidelijk dat hier andere termen en inzichten aan het werk zijn geweest, die wellicht nóch de voorstanders, nóch de tegen standers bekend zijn geweest. Hierover een voigende maal. OPMERKER. DRUNEN. De gymnastiekvereni ging »St. Herman jozef4 alhier werd voor 25 jaren in de maand October opgericht. Dit jubilé zal in de maand anuari feestelijk worden herdacht. De schaalcollecte voor het crisiscomité heeft in de R.K. Kerk opgebracht f56, waarvan de helft voor jeugdige werkloozen. In gecombineerde vergadering der biljartclubs E.B.C. uit Elshout en B J.C. alhier is besloten, gedurende de wintermaanden serie biljartwedstrijden e houden om de beurt te Drunen en Elshouf. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). In verband met de plaats gehad héb bende onthulling van het nieuwe vaan del der Chr. Gemengde Zangvereeni- ging „Excelsior"' alhier, zal den leden der vereeniging en genoodigden a.s. Maandagavond in het repetitielokaal (Consistoriekamer Ned. Herv. Kerk), een feestavond worden aangeboden. De Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle zal op Maandag 28 October wederom in vergadering bijeen komen. Door dhr. C. Braspenning zal alsdan het eerste onderwerp van het winterprogramma 1935 1936 worden ingeleid. Leden van aangesloten afdeelingen die dezen cursus wenschen mee te ma ken zijn welkom. WASPIK. De R.K. Leesbibliotheek is wederom geopend. Eiken Zondag na de Hoogmis zijn de boeken in het parochiehuis verkrijgbaar gesteld. De zakjesactie ten bate van het K.R.O. fonds bracht in deze gemeente ruim f80,— op. RAAMSDONKSVEER. Zondag 20 October a.s, herdenkt de Eerw. Zuster judoca, in de wereld genaamd Maria P. van Heeswijk, den dag dat zij 25 jaar geleden hare intrede deed in het klooster van de Congregatie van Schijndel. Zuster judoca is bijna 20 jaar in Raamdonksveer en al die jaren is zij hier hoofd van het Ziekenhuis. Evenals het Ziekenhuis zelf is ook Zuster judoca ver in den omtrek bekend, ja velen kennen Zuster judoca en wie haar kent spreekt er met lof over. Goed religieuse en gezien onder haar medezusters is zij kwiek en handig in de verpleging. Bij de vele groote en kleine moeilijkheden die een Ziekenhuis kan opleveren is haar optreden steeds beslist en doortastend. Bij de meeste en de grootste operaties staat Zuster judoca steeds vooraan. Tallooze zieken heeft ze verpleegd, tallooze stervenden heeft ze bijgestaan en verlicht in de laatste uren, tallooze dooden heeft ze verzorgd. Met vele families heeft ze meegeleefd in droeve uren en Zuster judoca leeft geheel mee met het lijden van haar zieken en met de droefheid der familie bij het sterven. Zuster judoca is niet op lof gesteld, maar het mag wel eens worden gezegd, omdat het hier geldt een persoon met onbaatzuchtige toewijding die alleen een sober kloosterleven vindt als loon voor volle dagen werk wat niet licht of verkwikkend genoemd kan worden, ja dag en nacht staat Zuster judoca klaar voor haar zieken, zij heeft meer halve dan geheele nachtrust. Doctoren, geestelijken en bezoekers vragen naar Zuster judoca en steeds is ze te spreken, steeds heeft ze even tijd. »0, U moet zeker Zuster judoca spreken, Zuster judoca is boven, ik zal ze wel even voor U bellen*, is de voorkomende soms wel wat ondeugende vraag van een of andere verpleegster. Zuster judoca viert feest. 25 jaar als religieuze, met de kracht van Gods genade ontzaggelijk veel goed gedaan aan ontelbare menschen voor ziel en lichaam juist in de moeilijkste oogen- blikken van hun leven. Ik weet zeker dat velen Zuster judoca dankbaar zijn en zich verheugen met dit fubilé. Ik weet ook zeker dat ik bijval vind van die velen als ik Zuster judoca langs dezen weg, namens alle verpleegden en familieleden mijne hart grondige gelukwenschen aanbied met den wensch, dat zij nog tal van jaren hier in Raamsdonksveer moge werken tot veler geestelijk en tijdelijk geluk. Na de Hoogmis zal Zondag receptie worden gehouden in het St. Theresia gesticht, ongetwijfeld zal hiervan een druk gebruik worden gemaakt. Een huldigingscomité is bereids reeds gekozen, waarin zitting hebben, de heeren W. G. de Reijer, j. j.Simonis— Poppelier, W. F. Stassar en j. Wieringa. RAAMSDONK. Deze week werd in de parochies Raamsdonk en Raamsdonksveer het H. Vormsel toegediend. In Raamsdonk bedroeg het aantal vormelingen 61 jongens en 65 meisjes en op 't Veer 230 jongens en 213 meisjes. GEERTRUIDENBERG. Bij de deze week gehouden toediening van het H. Vormsel waren er 309 vor melingen, nl. 141 jongens, 167 meisjes en 1 volwassene. GEERTRUIDENBERG. Dinsdag j.l. passeerden de Geertruidenberg- sche rolbrug 233 personen-auto's, 173 vrachtauto's, 40 motorrijwielen, 180 gespannen, 2112 rijwielen en 1155 voetgangers, terwijl de gehou den telling op Woensdag uitwees dat 256 personen—auto's, 45 motor rijwielen, 216 gespannen, 2228 rij wielen en 1454 voetgangers de rol brug passeerden. Wel een bewijs dat deze .brug van zeer groote be. teekenis is voor het verkeer. Bij den slager G. J. v Boxel ligt een pompoen in de etalage van het respectabele gewicht van 106 pond. Voorde Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. V DUSSEN. Het aantal vorme lingen bij de op 14, 15 en 16 Oct. gehouden toediening bedroeg in Dussen 44 jongens en 44 meisjes en in Hank 93 jongens en 67 meisjes, benevens 1 volwassene. Bij 't bieten vervoeren bemerkte de heer J. V. plotseling dat zijn kar begon door te zakken. Gelukkig had hij nog juist de tijd het paard uit te spannen, waarna de wagen, beladen met bieten, midden cp den weg ineen zakte- De as van den wagen bleek te zijn gebroken. Spoedig werd een andere wagen gerequireerd. waarna de lading werd overgeladen. Het geval trok veel bekijks. HANK. Door rijks- en gemeente politie zijn de laatste dagen verschillende bestuurders van motorrijtuigen bekeurd voor het niet geven signalen en wegens te hard rijden bij het gevaarlijk kruis punt Rijksweg Nieuwesteeg bij café van Heeswijk. Door den landbouwer A. J. v. V. alhier is bij den gemeenteveldwachter aangifte gedaan, dat bij hem een roeiboot wordt vermist. Deze had ge legen in de Postsloot te Hank. Een onderzoek wordt ingesteld. Heusden, 17 Oct. '35. Zondag a. s. komt Nivema II uit 's Bosch hier spelen tegen Jnliana 1. De heer A. de Graag speelde ti Nieuwkuik een simultaan-partij dam men tegen 17 personen, en wist alle partijen te winnen. Op het consultatie-bureau voor zuigelingen verschenen er deze week 21, waarvan 4 uit de stad. Gisteren werden hier speldjes verkocht ten bate van 't Groene Kruis, waarvan 80°/o ten goede komt aan de kas der plaatsel. afdeeling. Deze week meldden we, dat de collecte per enveloppe voor de K.R.O. hier opbracht f 48. Achteraf blijkt dat verschillende personen eigenmachtig gireerden. Te beginnen met Zaterdagmid. dag wordt in de v m. Mulo—school weer de bibliotheek geopend van de Chr. Jongel. vereeniging. ABONNEERT U OP DIT BLAD. Een schaduwzijde van couranten- reclame! J. v. W. te Vlijmen werd verbali- seerd wegens overtreding der Wapen wet. Hij had jaren achtereen een groo te jachtacte gehad, die tevens mach tiging geeft tot het hebben van jacht geweren maar nu de acte weer ver- loopen was en hij geen nieuwe wensch- te te nemen, bood hij zijn dubbelloops jachtgeweer in prima staat en zeer voordeelig per advertentie in de krant te koop aan. Ook op het politiebureau werd de krant met de advertentie gelezed en de ijverige dienaren der wet gingen eens informeeren. Het bleek dat de acte verloopen was en de eigenaar van het geweer verzuimd had een machti ging te vragen. Proces-verbaal volgde. Hoewel de ambtenaar 2.boete eischte, wilde de kantonrechter voor zoo'n klein verzuim, ter goeder trouw gepleegd, geen straf opleggen. Het in beslag genomen geweer werd echter verbeurd verklaard. Verkeersdelict. A. M. P., mandenmaker te Vlijmen, reed te 's-Hertogenbosch, terwijl hij onoplettend en verstrooid fietste, op een kruispunt een jongedame aan, aan wie hij den voorrang moest laten, daar zij van rechts kwam. Hij wilde zijn fout niet inzien. De eisch luidde 10.boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak ƒ5.boete of 5 d. h. Snoeplustig. De dienstbode J. A. M. K. uit Vlij men stond wegens diefstal terecht. Zij was in dienst te Velddriel en had her haaldelijk koekjes en kwatta gegapt hij haar mevrouw. Ze verdient een gering loon en thuis zijn de omstandigheden droevig, zoo dat de officier, na een flinke terecht wijzing over haar snoeplust, 'n uiterst elementen eiscli stelde: ƒ2.50 boete of 1 dag hechtenis. Uitspraak conform. Om een hond te dresseeren. De rechtbank deed uitspraak tegen C. v. B. 38 jaar, opzichter te Crom- voirt, tegen wien drie maanden ge vangenisstraf was geeischt wegens mishandeling. Om zijn hond te dresseeren, had hij herhaalde malen het dier opgehitst tegen den half idioten werkjongen Berkelmans, die door de verwoede beten van 't beest bloedig verwond en leelijk toegetakeld werd. Deze mishandelingen geschied den herhaalde malen te Helvoirt, en werden door arbeiders die het met ergernis aanzagen, geheim gehouden uit vrees voor wraak van verdachte. Hij werd veroordeeld tot f 75 boete of een maand hechtenis. Uit armoede. Tegen H. J., schoenmaker te Waspik, was wegéns verduistering een maand gevangenisstraf geeischt. Hij had in 1933 en 1934 te Waspik zich wederrechtelijk geeigend een bedrag van ongeveer f773, eigendom van de Ned. Herv. Kerk, welk geld hij als diaken van genoemde Kerk onder zich had ter administreering. Voor deze administrative bezigheid genoot hij geen bezoldiging. Hij was werkloos en kreeg geen steun. De zaak is teruggewezen naar den rechter-commissaris voor een nieuw onderzoek. \y KRIJGSRAAD. Ontoerekenbaar? Voor den Krijgsraad stond terecht H.H., 19 jaar, wonende te Nieuwkuijk, thans in garnizoen bij liet Regiment Jagers in Den Haag. Op 5 September had hij eenige mes sen, vorken en lepels, eigendom van liet Rijk, die volgens zijn zeggen in een riool van liet kamp Waalsdorp lagen, ontvreemd. Ook op de vorige zitting werd hij wegens een diefstal veroordeeld. Hij maakte een zeer zonderlingen indruk en kon slechts met moeite eenige woorden uitbrengen. De Krijgsraad gelastte een onder zoek naar zijn geestvermogens en schorste de verdere behandeling dei- strafzaak, in afwachting van het rap port der psychiaters. DEN BOSCH. Uitspraken. M. J. E., Waalwijk, hond los laten loopen, geen straf. J. v. W. Vlijmen, wapenwet, geen straf. A. M. P. Vlijmen, gdoorgang niet vrijlaten f 5 boete of 5 d. h. P. A. G. Waalwijk, rijwiel zonder licht f 3 boete of 3 d, h. P. G. v. E. Waalwijk, gespan zonder reflector f 7.50 boete of 5 d. h. T. S-, Kaatsheuvel, invaliditeits wet f 3 boete of 3 d. h. A. M. G. V. Waalwijk, strooperij f 10 boete of 10 d. h. P. C. C. Raamsdonk, veiligheid verkeer f 6 boete of 6 d. h. J. A. M. v. S. Raamsdonksveer, geen signaal geven, f 3 boete of 3 d. h. B. R. v. D. Heusden, auto zonder nummerbewijs f 5 boete of 5 d. h. C. F. A. L. Raamsdonk, auto zonder licht f 8 boete of 8 d. h. C. H. A. V. Vlijmen, te hard rijden, f 5 boete of 5 d. h. Strooperij. Wegens strooperij stond terecht A. M. G. V. uit Waalwijk. Hij had te Eethen in een tuin van den Rijkswaterstaat peren van de boomen geplukt en meegenomen. Hij ontkende, de peren afgeplukt te hebben, maar dat hielp hem niet, want de verbalisant had de over treding zelf gezien. Verdachte werd conform den eisch veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. De maximumsnelheid. G. A. H. V. uit Vlijmen, werd op 22 Juli te Zeeland bekeurd, omdat hij met zijn auto reed met een snel heid van 51 K.M., terwijl de daar toegelaten maximumsnelheid 30 K.M. bedraagt. De controle is in Zeeland streng, daar er in den laatsten tijd meerdere doodelijke ongelukken plaats von den. V. werd veroordeeld tot f 7.50 boete of 5 d. h. (Buiten verantwoording van de Red.) Vrijhoeve-Capelle, 17 Oct. 1935. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad voor het volgende? De heer A. M. Verheijden Adr.zn. schrijft in een ingezonden stuk, voorko mende in Uw blad, de Echo, d.d. 16 Oct. j.l., onder anderen: Dat hem positief is medegedeeld dat het Bestuur van „Sirena" te Vrijhoeve- Capelle op Hemelvaartsdag of Twee den Pinksterdag een concours zal ge ven. Zeer collegiaal, enz. enz., schrijft Z.Ed. Geachte heer Verheijden, het Bestuur van „Sirena" kan zich dit verwijt niet laten aanleunen. Niemand beter als U weet, dat wij met U in onderhandeling zijn getreden, juist met het doel, elkander niet in de wielen te rijden. Wij wachten (volgens afspraak) nog steeds op berichten van Uwe vereeni ging en beschouwen het bericht in de Echo nog steeds niet als positief. Hoe UEd. aan dit positieve bericht is gekomen, weet ik niet, doch ik be schouw iets positiefs in dit geval, alleen een schrijven van het Bestuur van Si rena aan Uwe vereeniging. Het eenige wat ik er van begrijp is, dat U onwetend en onwillend verkeerd is ingelicht. Met dank voor de plaatsing. F. M. PRONK, Secretaris van Sirena. Heijstraat D 27, Capelle. Dussen, 17 Oct. 1935. Beleefd verzoek ik U onderstaande een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad te verleenen. Als oud-voetballiefhebber voel ik mij gedwongen omtrent de Dussensche voetbalbeweging een of meerdere vra gen te stellen: a. Willen de besturen der voetbal clubs uit Dussen (zoo er nog twee be staan), mij even inlichten, waarom niet getracht wordt de beide vereenigingen, die in een zoo kleine plaats als Dussen geen bestaan hebben, te combineeren? b. Wat is de eigenlijke oorzaak van de scheiding van deze spelers? c. Zitten er ook andere machten dan voetbaloneenigheden in 't spel? In afwachting, OUD-VOETBALLIEFHEBBER. WAALWIJK. Van 11—18 October. GeborenGeene. OverledenGeene. Huwelijksaangiften: C. Th. Brelcelmans 26 j. en P. I. Hurkmans 26 j. beiden alhier. Huwelijken; P. A. v. Woensel 29 j. en J. A. v. d. Pluijm 27 j. beiden alhier. A. J. v. Hilst 28 j. en J. M. Duivekam 27 j. beiden alhier. J. Gouda 27 j. en W. M. v. Drongelen 25 j. beiden alhier. IngekomenAa A. M. P. v. Dooren van Waspik. Aa J. Klerx van Vlijmen. Ma Th. P. Maas van Tilburg. Vertrokken: EI. G. A. Kies naar Tilburg. G. Mosselveld naar Loonopzand. J. H. Timmermans en gezin naar Boxtel. J. F. A. en A. M. A. v. Hilst naar Tilburg. El. J. M. en Fa E. M. v. Hilst naar 's Bosch. Wa Klerx naar Drunen. Aa P. Kooien naar Amsterdam. Aa L. Kort hout naar Drunen. RAAMSDONK. Van 5 tot en met 11 October 1935. GeboortenJohanna M. d.v. Petrus H. Kanters en Helena C. Kieboom. Ida d.v. Cornells Adr. Arendse en Helena van Wan- rooij. Huiberdina W. M. d.v. Wilhelmus Adr. Ant. Vermeeren en Catharina C. Schelle. Lamberdina d.v. Johannes de Wijs en Gerdina Joh. van Krooij. Huwelijken Geene. Overlijden: Johannes Ant. van Seters, oud drie maanden. GEERTRUIDENBERG. GeborenCatharina Antonetta Johanna d.v. J. W. Heesters—Meijers. Franciscus Joannes Maria z.v. E. Voet—Brinkman. Adriana Johanna d.v. J. B. v. Strien—Goos- sens. Coenradtis z.v. W. v. Gils—Goos- sens. Sebastianus z.v. C. S. Zijlmans— Rekkers. OverledenGerardus Raaijmakers, wed. van A. v. Dongen, 82 jaar. Gehuwd: Theodorus W. Zijlmans,25 jaar en Johanna v. Dongen, 20 jaar. GevestigdPetronella M. J. Varnhorn uit Rotterdam. VertrokkenRegina Voncken naar Vught Barbara Lucas, geb. van Bezooijen naar Raamsdonksveer. Berdina M. Jooren naar Breda. Maria Raams naar Raamsdonk. Overzicht afd. Langstraat R.K.V.B. A.s. Zondag komt de geheele eerste klasse in het geweer, en zullen er ver schillende spannende wedstrijden wor den gespeeld. Vooreerst te Waspik. Hier zal WSC op eigen terrein de strijd aan binden tegen ZVV 2. Dit wordt onge twijfeld een aardige ontmoeting, en hoe wel ons het krachtverschil tusschen beide ploegen niet zoo groot lijkt, geloo- ven we toch niet dat WSC aan ZVV 2 ook maar één puntje zal laten. In Raamsdonk is HVV uit Zevenberg- sehenhoek te gast. Veel plezier zullen ze van hun reis waarschijnlijk niet beleven. Te Raamsdonksveer zal MW binnen de lijnen komen, en we zullen daar moe ten ondervinden dat de Veersche Boys niet met zich zullen laten spotten. Be Ready uit Hank trekt morgen naar Made, en zal daar zeker aan Quick han den vol werk geven. Be Ready heeft het klaar gespeeld de Veersche Boys een puntje afhandig te maken, en daarom achten we haar ook wel in staat in Made op de heele buit beslag te leggen. 2de Klasse M. Waspik 2 zal hier de strijd aanbinden met ZVV 3, en naar onze meening wel met succes. Waspik 2 wist in Hooge Zwaluwe al te winnen met liefst 70! In Dussen komt de Zwaluw op bezoek en deze vereeniging kan zich alvast op een zware strijd voorbereiden. De Dus sensche Boys hebben al met Veersche Boys afgerekend, en we twijfelen er niet aan of dat ze iets dergelijks ook niet met de Zwaluw zullen pogen te doen. In Geertruidenberg zal de ontmoeting I plaats hebben tusschen SNP 2 en Veer sche Boys 3, een wedstrijd met plaatse lijk karakter. 3de Klasse W. In Hank zullen de reserves van Be Ready en WSC elkaar op de proef gaan stellen. Het komt ons voor dat beide ploegen zoowat van gelijke kracht zfjn.'; WASPIK. Dongen 2Waspik. A.s. Zondag zal het eerste elftal naar Dongen gaan om tegen Dongen 2 uit te komen. Ze mogen wel hun beste beentje voorzetten om tenminste één puntje in de wacht te slepen. Een zware wedstrijd wacht hun daar. Met genoegen vernamen we dat hun vroegere doelverdediger A. Roovers z'n oude plaats weer komt inne men. Dit is zeker na het vertrek van doelman Dolleweert, één prachtige ver sterking in de achterhoede. De wedstrijd zal aanvangen te 2.30 uur. Hier volgt de opstelling: A. Roovers, G. de Hond, Chr. Schapers, A. Kamp, A. Selders, C. v. Iersel, J. Selders, Chr. Selders, L. v. Esch, C. Selders, C- Montens. Het 2de elftal ontvangt ZVV 3 thuis, i Dit zal zeker een spannende strijd wor den, welke ongetwijfeld de moeite loo- nen zal om hem te zien. Hier volgt de opstellling: J. Langermans, P. v. Etten, J. Kamp, D. Langermans, Hub. Kamp, G. Boom, M. Schellekens, W. de Graauw, G. Kamp, Chr. Smits, M. Lips. DRUNEN. „Sporters". N Het eerste elftal von Sporters speelt om 2 uur thuis tegen J. van Arckel uit Ammerzoden, waarbij Sporters de meeste kans maken op een overwinning. Sporters 2 speelt om 2 uur in Den Bosch tegen SVD 2. Met goede samen werking kunnen ook deze reserves win nen. Zij vertrekken om 12.45 uur. Sporters 3 speelt om 12 uur thuis te gen SVD 4. Ook deze ploeg kan het met goed samenspel gemakkelijk tot een overwinning brengen. Van de zijde van het Sporters-bestuur vernemen wij, dat aan de supporters be leefd verzocht wordt zich tegenover spe lers en scheidrechter sportief te gedra gen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. A.s. Zondag spelen de Boys hun eerste thuiswedstrijd en wel tegen „De Zwaluw" uit Hooge Zwaluwe. Hun eerste wedstrijd tegen Veersche Boys 2 uit, werd op fraaie wijze door 't geheel omvormde Bovs-elftal met 52 gewonnen. Hieruit blijkt dat de Boys hun inzinking wederom geheel te boven zijn. Door een doelmatige propaganda tracht het Boys-bestuur de ambitie bij het publiek te verhoogen. We gelooven zoo dat het a.s. Zondag op het Boys-terrein weer een levendige aanblik zal geven. Alle spelers zijn in goede conditie en vol strijdlust om hun behaalde overwin ning te bekrachtigen. Vanaf het begin, hebben zij onderling besloten, zullen zij zich met vol élan in den strijd wer pen en elke streep grond hun tegenstan ders betwisten. Deze elf jonge kerels zullen Zondag a.s. strijden voor hun eer en reputatie. Daarom mag het Dussensch publiek niet ten achter blijven om zijn favorieten te komen aanmoedigen. Allen die iets voor gezonde sport (en dat is voetbal, wanneer het met overleg wordt beoefend) gevoelen, verwacht het Boys- bestuur a.s. Zondag om drie uur op het terrein. Het zal een spannende match worden. Laat er nu eens veel publiek komen! \J R.K.V.V. Be Readif. Het eerste elftal van Be Ready onder neemt de reis naar Made, alwaar zij Quick 1 zal ontmoeten. Daar Quick er den laatsten tijd goed in is, zal Be Ready wel tegenstand ontmoeten en vermoede lijk er beide puntjes laten. Het 2de elftal ontvangt WSC 2, het geen een aardig partijtje kan worden, met wellicht verdeeling der punten. Be Ready veel succes. B. V. B. Kampioenschap District „Altend'. Zaterdag 19 October zal de beslissings wedstrijd worden gespeeld om het kam pioenschap B.V.B., District „Altena'Lj tusschen NEO en Wilhelmina. KORFBAL. CAPELLE. De Capelsche Korfbalclub KIOL zal Zaterdag 19 October een vriendschappe-

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10