K LAATSTE BERICHTEN een ervaren C. J. MARKS Sanitaire Artikelen AfiENflA'? VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Schoen fa b ri e k vraagt Grootestraat 224 naast R.K. Kerk HET ADRES VOOR Waschtafels, Baden, Geijsers enz. Lampen, Electr, en Gas. Aanleg m Gas-, Water- en Eleclriciteit-leidingen opdat in 't voorjaar van 1936 met aller medewerking eene prachtige Bloemen tentoonstelling in Waalwijk tot stand kome. Dankend voor de opname, F. Geachte redlactie, Gaarne zou ik U en Uwe lezers, in gezetenen van Waalwijk, willen vragen of de huidige tijd is, een tijd van belas- tingverhooging. Het Rijk verhoogt de belastingen, de consumptie-prijzen enz., de loonen, sa larissen worden lager, moet dan de ge meente ook nog de belastingschroef aandraaien, in een tijd als dezen en wanneer het zelfs niet noodig is. Onze gemeente-rekening sloot met een batig saldo van 32.000.daar van gebruikt men 5000,— om voor een deel sluitend te maken, het andere deel zoekt men in een belastingverhoo- ging van 7000,terwijl men de overschietende 27.000 brengt in het fonds voor bijzondere uitgaven. Zou het nu zoo erg zijn dat men dit fonds voor bijzondere uitgaven in deze benarde tijden eens doteerde met slechts 20.000 zoodat wij van die belasting- verhooging af waren! Ik doe zeker namens vele ingezetenen een beroep op heeren raadsleden om deze belasting-verhooging te voorko men, waar zulk een bron daarvoor aan wezig is, en ik hoop dat de raadsleden, B. en W. niet zullen volgen op dezen onbegrijpelijken weg: een overschot van 32.000 en toch nog belasting-verhoo ging! Dat de opbrengst van gas- en elec- triciteit niet voldoende zijn om het de ficit in de begrooting op te vangen is begrijpelijk, zoolang de prijzen van gas tegenover petroleum en de prijzen voor electriciteit voor huis, maar speciaal voor klein en middenbedrijf zoo hoog blijven. Met dank. BELASTINGBETALER. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, Wilde Ballast». Zaterdag en Zondag, R.D.B.-Theater, »Het jolige Weeuwtje». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedei- lafel „Tot Bloei der toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport Colonne lloode Kruis O. L. School. Last van slechte spijsvertering Altijd angst voor pijn na den maaltijd. Kan nu weer alles eten. 1 Jaren lang sukkelde ik met een slechte spijsvertering. Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen begon ik met Kruschen Salts en ik wil U nu even schrijven, hoe blij ik daarover ben. Het is een geluk voor ine geweest, want ik kan nu weer alles eten, zonder angst voor pijn naderhand. Kruschen is mij meer waard, dan alle geld ter wereld Indien er iemand is, die meer aan indigestie heeft geleden dan ik, zou ik hem wel eens willen ontmoeten, en ik zou hem gauw vertellen, hoe hij dit verhelpen moet. Ik ben hier in mijn woonplaats B. goed bekend en overal waar ik kom, vertel ik dfe menschen wat Kruschen Salts voor mij gedaan heeft. J. S. te B. De meest voorkomende oorzaak van indigestie of maagzuur is een onvoldoende werking der inwendige organen, waardoor alle afvalstoffen niet geregeld uit het lichaam ver wijderd worden. Uw voedsel gaat gi ten en een overmaat van maagzuur ontstaat. De gassen welke zich hierbij vormen doen de maag uitzetten en kunnen dat onaangename gevoel van opgezwollenheid teweegbrengen. Doordat Kruschen Salts Uwafvoer- organen aanspoort tot volmaakte, geregelde werking, wordt voorkomen dat dit pijnlijke maagzuur zich ooit weer ophoopt, of die ongewenschte gassen zich weer zullen vormen. Wanneer U dan trouw blijft aan »de kleine dagelijkschedosisff zult U geen angst meer behoeven te hebben voor pijnen of andere narigheid na Uw maaltijden. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Waarschuwing. De Hoofd Commissaris te Amster dam ontraadt het in relatie treden met de Internationaal Central Agency 1 C. A., gevestigd te Amsterdam Heerengracht 406, welke onder neming voorgeeft compensatiezaken te doen en volgens bewering van haar leider, Johannes Cornelis Al- bertus Heimig, geboren te Amster dam 15 Maart 1897, een bijkantoor zou zijn van een gelijknamige te Parijs, 3 Rue d'Aguesseau, gevestigde onderneming. Aan dit adres te Parijs is de I. C. A. echter niet gevestigd. R.K. Landbouwwinterschool te Boxtel. Na op 7 October 1.1. afgelegd toela tingsexamen of op vertoon van diploma eener lagere landbouwschool werden tot de eerste klasse toegelaten de vol gende 26 leerlingen: H. van Aken te Zevenbergen; J. Arts te Haps; J. Belle makers te De Rips; Chr. Coolen te Mierlo-Hout; R. Crouwers te Katwijk- Linden; W. Delisse te Erp; J. van En gelen te Vlijmen, H. van Geffen te Eindhoven (Tongelre); M. van Genug- ten te St. Oedenrode; L. van der Groes te Haps, G. van der Hoogen te Zee land, C. Jansen te Wijchen, H. Jansen te Hulsel, P. Janssen te Beers, B. Ker kers te Asten, P. van de Kerkhof te Valkenswaard, J. Lackamp te Eindho ven; J. van Meel te Hilvarenbeek; H. van Mulukom te Uden; G. van de Rijt te Uden; M. van der Straaten te Deur- ne; A. Timmers te Uden; F. Verhagen te Olland; M. Verhagen te Dinther; H. Vermeltfoort te St. Oedenrode en F. Wijnen te Asten. ELI HEN. Openbare vergadering van den raad der gemeente Eethen le houden op Dinsdag 22 Oct. 1935 des v.m. half elf Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling kohier straatbelas ting over 1935. 3. Aanbieding gemeentebegrooting over het dienstjaar 1936. 4. Bespreking electrificatie dei- dorpen Hecsbeen en Doeveren. Aanbesteding Uitslag aanbesteding dubbel woonhuis voorde heeren J. er L. deGraaff. Architect A. van Huiten Jr. A. B. J. Michael, Vrijh.-Capelle f7840 7490 G. van Heesch, Waalwijk f7740 7490 A. Kaaijmakers, Waalwijk f7646 7246 A. Kramer, Üabiloniënbroek f7640 7153 L. Fitters, Waspik f7537 7287 P. A. Kramer, Genderen f7580 7150 j. Nieuwenhuizen, Sprang f7460 7250 C. Timmermans, f7430 7180 Gebr. Willigenburg, f7349 7125 Kleinloog en Verhagen, Capelle f 7337 7156 E. Maas, Waalwijk f7318 7136 J. Kleinloog, Vrijh.-Capelle f7310 7005 Gebr. de Grauw, Waspik f7229 7080 H. Kramer, Waalwijk f6863 6613 J. Hoogendoorn, Waalwijk f6845 6580 Gegund aan den laagsten inschrijver. Anti-rubber campagne Maandag is te Tilburg een ver gadering gehouden van de Fed. van vereenigingen van Lederfabrikanten, waarbij tevens huidenhandelaren, looistoffenhandelaren, lederhande laren en schoenmakers aanwezig waren. De voorzitter de heer Uytendaal bracht verslag uit over hetgeen reeds is gedaan voor de rubber bestrijding. De campagne heeft tot heden'reeds f 8400 gekost, waarvan de looiers f 6200 en de huiden- en looistof handelaren f 1700 betaald hebben. Honderdduizende folders zijn reedis verspreid, terwijl de medische advi seur Dr. van Vonno zich reeds bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt, waardoor inlernaal bekende medici zich voor het onderwerp zijn gaan intresseeren. De stijging der huidenprijzen. Op de veiling van Paraguay Liebig huiden, Donderdag 1.1. te Antwerpen gehouden, was een bui tengewone belangstelling van Hol. landsche, Belgische, Duilsche en Scandinavische looiers. Lichte huiden brachten 10 5 15 pet., zware 15 a 20 pet. boven de taxaties op. Vergeleken bij de veiling van 16 September 1.1. bedroeg de stijging voor de lichte huiden 15 h 20 en voor de zware 20 h. 30 pet ln tegenstelling met andere jaren zullen dit jaar geen veilingen van Paraguay Liebig huiden meer plaats vinden wegens inkrimping der pro. ductie. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. IIel jolige Weeuwtje Het R. D. B. Theater presenteert deze week een film van artistocra- tisch artistieke standing: «Het jolige Weeuwtje», waarvan Franz Lehar's onsterfelijke operetle 't thema vormt. 's Werelds meest ideale love—team Jeanette MadDonald en Maurice Chevalier speelt de hoofdrollen. Franz Lehar's operette heelt een wereldrepulalie en Ernst Lubitsch, maakte een meesterlijke bewerking daarvan. Ontelbaar zijn de geestige vondsten de contrasten, de uitbundige pret en de zonnige zorgeloosheid hij bouwt een hoogst komische situatie. De montage is schitterend en de hoofd vertolkers toonen zich opnieuw ge boren sterren in deze rollen, die meer dan buitengewone kwaliteiten vereischen. Ook de verdere mede spelenden zijn uitstekend, en zij allen passen zich in deze schepping van Lubitsch goed aan. »Het jolige Weeuwtje», biedt luxe, charme en romantiek. Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Doel en middelen. Luxor Bioscoop. Wilde Ballast. Liefhebbers van een echte wildernis film kunnen deze week hun hart opha len in de Luxor, waar de film „Wilde Ballast met Frank Buck in den hoofd rol loopt. Deze rolprent verplaatst ons naar het leven in de oerwouden, met hun tropi- schen plantengroei en menigvuldige verschrikkingen. Het verhaal biedt na tuurlijk veel spanning en sensationeele momenten, terwijl ook de komische noot er niet in ontbreekt. Voor hen die van een opwindende film houden, en voor hen, die meer geneigd zijn naar het hu moristische, is deze film dus geknipt. Het bijprogramma bevat deze week enkele bijzondere nummers, die er zeer wel in zullen gaan. Op de eerste plaats de gekleurde film „la Cucharacha", die in Amerika 'n geweldig succes gehad heeft en bovendien een voorfilm van de beroemde Vlaamsche lachschlager „de Witte", die volgende week in de Luxor loopt. Reeds nu krijgen we daar van dus een voorproefje. Uitbreidingswerken van de P.N.E.M. Bij ons Provinciaal Electriciteits- bedrijf is weer een belangrijke uit breiding onderhanden, welker con structie op electrisch gebied als baanbrekend is aan te merken. In het moderne openluchtstation voor ultra—hooge-spanning, gelegen le Eindhoven (Woensel) werd namelijk dezer dagen de eerste der beide nieuwe groote transformatoren, elk voor een vermogen van 25000 k.V.A., in bedrijf gesteld, welke apparaten geschikt zijn voor spanningen van 150.000 Volt, 100.000 Volt, 50 000 Volt en 10.000 Volt, welke laatste spanningen binnen wijde grenzen regelbaar zijn. Deze transformatoren zijn in haar soort de grootste ter wereldzijn hebben een gewicht van 160.000 K.G. De tien geboden voor\ den doove. 1. Kom openlijk voor Uw gebrek uit en bestrijdt de valsche schaamte 2. Gebruik te allen tijde Uw hoor. instrument. 3. Wees opmerkzaam en gebruik niet alleen uw ooren, maar ook uw oogen. 4. Wees geduldig en bedenk hoe veel geduld men met u moet hebben. 5. Erger u niet, zelfs niet als men om een misverstand lacht. 6 Veins nooit iets te hebben ver- staan, als dit niet het geval is, 7 Plaats u steeds zoo, dat het iicht op den mond van den spreker valt. 8. Spreek zelf duidelijk en rustig, opdat men duidelijk tot u spreke. 9. Wees dankbaar voor elke tege moetkoming 10. Oefen u volhardend in liplezen en behoud daardoor uw plaats in de samenleving. De tien geboden in de omgang met dooven. 1. Spreek langzaam en duidelijk, zoo noodig met eenige verheffing van stem. 2. Schreeuw niet en vooral niet vlak aan het oor. 3. Houd uw hoofd rustig en stil. 4. Maak niet meer beweging met uw lippen dan bij het spreken met goedhoorenden 5. Laat het licht zooveel mogelijk op uw mond vallen. 6 Loon geen wrevel of ongeduld. 7. Zeg hetzelfde woord nooit va ker dan twee keer; gebruik voor de derde maal liever een omschrijving. 8. Lach niet als de doove u niet verstaat. 9. Spreek beknopt en noem het onderwerp van het gesprek het eerst of duidt het aan. 10 Bedenk altijd, hoe moeilijk het cok voor u moge zijn om met een doove te spreken, het voor de doove nog oneindig veel moeilijkerjs u te verstaan. Tentoonstelling en demonstraties door de bovengenoemde Vereeniging op 12, 13 en 14 November in Musis Sacrum le Waalwijk. Regeling tot voorkoming van onredelijke executies. 's-GRAVENHAGE, 18 Oct Het aangekondigde wetsontwerp, hou dende bijzondere maatregelen ter voorkoming van onredelijke terug vordering van onder verband van hypotheek op onroerend goed uit geleende gelden, is thans bij de Tweede Kamer ingediend. Dit wetsontwerp beoogt in ver band met de heerschende buiten gewone tijdsomstandigheden die hypothecaire schuldenaren te hulp te komen, die altijd regelmatig aan hun verplichtingen tot rentebetaling en tol betaling van tusschentijdsche aflossing, tot een bedrag van één procent van de oorspronkelijke hoofdsom, hebhen voldaan, en die ook overigens niet door execulorale maatregelen op hun onroerend goed worden getroffen uit hoofde van nietvoldoening van andere dan hypothecaire schulden, of in staat van faillissement zijn komen te verkeeren. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft het vonnis van den zeekrijgs raad te Willemsoord, gewezen tegen den luitenant ter zee tweede klasse H. L. v. B., laatstelijk dienende aan boord van Hr. Ms. De Zeven Pro vinciën, nl'. 3 maanden gevangenis, straf en ontslag uit den dienst, be vestigd. Dr. Euwe heeft de zevende partij van den schaakwedstrijd om het wereldkampioenschap, Donder- avond te Utrecht gespeeld, zonder haar te hervatten, opgegeven. OORLOG IN ABESSINIE. Mussolini heeft gisteren de gezanten van Engeland, Frankrijk en Argentinië ontvangen. Aan het onderhoud met Drummond wordt te Rome groote be- teekenis gehecht; vandaag zal er een communiqué worden uitgegeven. In het antwoord aan Engeland ver klaart Frankrijk zich bereid, zijn ver plichtingen tot militairen bijstand, voortvloeiend uit art. 16 par. 3 van het N/olkenbondspact, te zullen nakomen. Tot nog toe hebben 15 staten de eer ste aanbeveling van de sanctie-commis sie opgevolgd, n.l. de opheffing van een ev. wapenembargo naar Abessinië en de invoering van een zoodanig embargo naar Italië. Men verwacht ieder oogenblik een verder oprukken van de Italiaansche troepen in het Noorden. Doel van de zen opmarsch is Makallé, welke stad gisteren opnieuw door Italiaansche vliegtuigen is gebombardeerd, waarbij de Abessiniërs verliezen zouden heb ben geleden. Er zouden tusschen de voortrekkers en troepen van ras Sey- oem eenige schermutselingen hebben plaats gehad. De Abessiniërs passen een nieuwe taktiek toe. Zij marcheeren 's nachts, schieten niet op vliegtuigen, om hun stellingen niet te verraden, zoodat de itaJianen niets ontdekken en generaal Graziani niet weet hoe te handelen. De Abessijnen krijgen op alle punten belangrijke versterkingen. T e Addis Abeba werd gisteren offi cieel medegedeeld, dat in het totaal 158 Abessijnsche soldaten met ras Gugsa naar de Italianen gedeserteerd zijn. -- Over de wijze van oorlogvoeren der Italiaansche troepen schrijft een der correspondenten van hetoorlogs tooneel. Geweldige Italiaansche bombar dementsvliegtuigen zaaien vanuit de lucht dood en verderf over de in boorlingen-troepen in Zuid Ogaden, teiwijl zwakke en slecht gewapende krijgers van de Danakil- en Issa- stammen met behulp van enkele kleine geweren en luchtafweerkanon- nen de bombardementsvliegtuigen pogen neer te schieten. Rond de waterbronnen worden verbitterde gevechten geleverd. Bij iederen Italiaanschen stormaanval op de oasen knallen Abessynische salvo's uit htt struikgewas. De Ita liaansche vliegtuigen verschijnen ieder oogenblik boven Abessynische loopgraven en werpen bommen en bijtende chemicaliën neer. Vluchtelingen, die van het front komen, vertellen allerlei gruwelver halen over de verwoestingen, die de Italiaansche troepen aanrichten. Zij beweren, dat de Italiaansche bom menwerpers niet eerst vaststellen of zij vijandelijke stellingen onder zich hebben maar boven ieder dorp bom men en chemicaliën neerwerpen, blijkbaar met de bedoeling, onder de bevolking een paniek teweeg te brengen. Vrouwen, kinderen en veezouden bij bom-explosies in stukken zijn gereten. Een van deze vluchtelingen ver telde ons, hoe de Italianen het moreel van de troepen en van de bevolking trachten te ondermijnen»De Ita liarien«, zoo zeide hij, vallen niet alleen ons leger aan, maar vernielen ook onze huizen en alles wat wij NUM verder bezitten. Zij vechten niet als dappere soldaten«. MARKTBERICHT. Waalwijk, 11 Oct. 1935. Eieren 4i— 5 cent. Varkens f r2.f 14.— RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF, WAALWIJK. ZONDAG 20 OCTOBER 1935. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2; 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: MAANDAG 21 OCTOBER 1935. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG 22 OCTOBER 1935. Programma 1 8k00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: WOENSDAG 23 OCTOBER 1935. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: Brieven onder No. der adv. aan het Bur. v. d. blad'. 55277 Waalwijk, 18 Oct. '35. 11.20 12.20 2.20 3.20 4.20 5.20 Wijzigingen voorbehouden. 8.30 Radio Parijs. 9.20 Deutschlandsender. 10.20 Brussel Vlaamsch. 12.50 Droitwich. 4.50 Regional programma. 8.15 Droitwich. 9.05 Diversen. 9.20 Droitwich. 11.00 Weenen. 8.00 Deutschlandsender. KalundJborg. Brussel Vlaamsch. Radio Parijs. Deulschlandsender. Radio Parijs. Brussel Vlaamsch. 7—8 uur: Gramofoomnuzlek van het R.D.B. Populaire muziek. A.3705 Sonsn Medley, Marschpotp. Orkest. A.2607 Was spielt die Welt. Schlagerpotp. Dansorkcst. A. 2357 Graf Zeppelins Weltreise. Volksl. potp. Orkest. A. 2711 Czardas. Russ. lied. Marek Weber. The Czarina. id. A. 1496 lx- Cigne. Viool en Piano. Moment Musical. id. A. 3562 W'ien bei Nacht. Weensebe liederenpotp. Marek Weber. A. 1050 Caprice Viennis. Orgel. Serenade van Tosselll. id. A. 2999 Schlager Apell. filmschlagers. Dansorkest. 9.05, Beromunster. 9.35 Wecnen. 10.00 Berlijn. 11.20 Weenen. 8.05 Radio Parijs. 10.35 Regional programma. 12.10 Droitwich. 12.20 Regional programma. 5.35 Droitwich. 6.45 Regional programma. 7—8 uur: Gramofoomnuziek van het R.D.B. Opcrn-muziek. A. 3595 Die Geisha, Marek Weber Orkest. A. 3597 De Paljas. id. A. 3599 Samson en Delila. Shiats-opern-orkest. A. 2358 Ouverture Mikndo. id. A. 2359 Potpourri uit La Traviata. id. A. 1492 Fantasie uit Aida. Marek Weber. A. 2413 Potpourri uit Faust. id. 8.20 Droitwich. 9.50 Boedapest. 10.30 Regional programma. 8.00 Deutschlandsender. 11.20 Kalundborg. 12.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Parijs Radio. 6.20 Brussel Fransch. 5.50 Parijs Radio. 6.20 6.35 Brussel Vlaamsch. Weenen. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R.D.B. Klassieke muziek. A. 2411 Durch Webers Zauberwald. Marek Weberorkest. A. 3493 A. 3492 A. 349.7, 6 deelen, Symphonie No. 8 van Schubert. - Orkest. A. 1024 Overt. Rosamunde. id. A. 3569 Scheherazade Op 35. id. A. 3611 Figaro's Hochzeil. id. Turksche Marsch van Mozart. id. 8.40 Beromunster. 9.35 Boedapest. 9.55 Regional programma. 10.20 Berlijn. 11.10 Weenen. STIKMEESTER.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 14