DE ECHO VrNlÉf ZUIDEN, TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. ATTENTIE. No. 84. Woensdag 30 Oct. '35. 58e Jrg. Heeren adverteerders ge lieven er voor zorg tedragen, dat hun advertentie voor 't nummer van a.s. Zaterdag in den loop van morgen LMiNDHK- D.Au in ons Bezit is, zuiKs mei het oog op den ieestdag van Aherüeiligen a.s. Vrijdag. Ook onze correspondenten gelieven hun berichten ten spoedigste in te zenden. Onze colporteurs gelieven hun oladen Zaterdag-ochtend, inplaats van Vrijdag-avond at te halen. De buiten-abonné's die ons blad per colporteur ontvangen, krijgen het in den loop van Zaterdag, de post-abonnés Zaterdagmiddag of avond. Wij stellen er prijs op te mogen vernemen als iemand het nummer niet op den boven- aangegeven tijd ontvangt. RED. EN ADM. Waalwijk, 29 October '35. JAAR MARKT TE WAALWIJ KOP DONDERDAG 31 OCTOBER '35. Postdienst Allerheiligen Op 1 November as. (Allerheiligen) is het P.T.T. kantoor na 14 uur voor den postdienst gesloten. De derde (avond) bestelling en de laatste lichting der bijbussen (uitge zonderd de bus aan het Spoorweg station) komen te vervallen. Het publiek heeft gelegenheid van 19,30 20 uur de aangekomen corres pondentie kosteloos af te halen aan het loket. De postagentschappen te Baardwijk en te Besoijen zijn op genoemden dag evenee s na 14 uur voor den postdienst gesloten. Geschenk Raadhuis. Het mozaik van Broeder Cephas zal a.s. Zaterdagmiddag ten 3 uur officieel aan het gemeentebestuur worden aan geboden. k0 jarige dienstjubilea Naar wij vernemen zal de referendaris P.T.T. de heer L. L. Blokzijl, directeur van 't Post Telegraaf, en Telefoon l kantoor alhier op 16 November as. j zijn 40 jarig dienstjubileum herdenken. Te zijner tijd komen wij hierop uitvoeriger terug. Vrijdag herdenkt de directeur van Van Gend Loos alhier, de heer H. Kriek, den dag waarop hij voor 40 jaren in dienst trad hij de maatschap pij. De heer Kriek kwam te Roermond in de factory en na twee jaar direc teur te zijn geweest te Valkenswaard werd hij directeur te Waalwijk op 1 April 1924. Gedurende de 11 jaren dat de jubi laris in onze gemeente de leiding van dit belangrijke kantoor heeft, heeft hij zich doen kennen als een actief, accu- raat en behulpzaam directeur. Voor z'n clientèle zoowel als perso neel zeer minzaam en hulpvaardig, heeft hij de achting en waardeering verkregen van allen die met hem in aanraking komen en heeft hij z'n kan toor, ondanks de groote concurrentie die ook zijne maatschappij allerwege ontmoet, niet alleen op peil weten te houden, maar zelfs op te voeren. Het is ons bekend dat de heer Kriek, bescheiden als hij is, wars is van veel openlijk huldebetoon. Hij zal toch on ze hartelijke gelukwenschen, ook na mens de ingezetenen, wel willen aan vaarden met dit zeldzame jubileum, waarbij wij de hoop uitspreken dat hij nog vele jaren als directeur onder ons in Waalwijk zal mogen vertoeven, niet het minst in het belang van het kan toor en het personeel. Politiediploma. Het diploma van den Ned. R. K. Politiebond »St. Michaël» werd be haald door: W C. Jacobs en F. de Haan te Waalwijk; N. H. Kuijs te Vlijmen S. A. N. Jol, te Heusden. H. Familie. V De mededeeling omtrent hetaantal nieuwe leden der aartsbroederschap der H. Familie in de parochie van St. Jan, in ons vorig nummer betrof het resultaat der eerste dagen. Het totaal is thans, naar de Z.Eerw. heer Pastoor 1.1. Zondag mededeelde '58 nieuwe leden, waarvan 644 van de groote en 144 van de kleine H. familie. Z.Eerw. gaf te kennen dat dit £ijn verwachtingen verre overtrof en vermoedelijk een unicum zou Z1jn in 't bisdom. Gisterenavond had de eerste oefening plaats. Jubileum van den Ned Katholieken Grafischen Bond. Het 25 jarig jubileum van de afd. Waalwijk van den Nederl. Kath. Grafischen Bond is Zondag en Maandag op feestelijke wijze her dacht. Zondagmorgen te kwart over acht werd voor de leden in de kapel der Eerw. Broeders een H Mis opge dragen door den WelEerw. heer Völker, geestelijk adviseur der af deeling. Tijdens de H. Mis gingen allen ter H. Tafel. De feestpredicatie werd door Kap. Völker gehouden en was een aan sporing tot de leden om naast trouwe vereenigingsmannen ook trouwe Katholieken te blijven. Na de H. Mis had 'n gezamenlijk ontbijt plaats in het café van den Gildenbond, 't welk door de onver moeide zorgen van den concierge een feestelijk aanzien had gekregen. Op de drukke receptie, die van 12 tol 1 uur gehouden werd, bleek hoe groot de sympathie voor de jubilee- rende afdeeling is in de kringen der R. K. Werkliedenvereniging. Naast het bestuur der standsorga »isatie kwamen ook de besturen der Vakafdeelingen, dc lederbewer. kers, het overheidspersoneel, de kleermakers, en de bouwvakarbei ders, de besturen der onderafdeelin gen der R. K. W. V., Tooneelver- eeniging D. V. S. V.», Ziekenkas, Doktersfonds, Kolen coöperatie,Jonge Werkman en «Credo Pugno».club de jubileerende afdeeling van harte gelukwenschen. Voorts zagen wij ter receptie pastoor Ileezemans en de kapelaans der parochie St. Jan, pastoor Ver hagen en de burgemeester. Het hoofdbestuur van den Ned. Kath. Grafischen Bond was vertegen, woordigd door den heer Zwager, die mede aan de bestuurstafel had ganisatie op principieel katholieke grondslag te grondvesten. Spr. trok uitvoerig een parallel tusschen de toestanden in net vak vroeger en nu en wees daarbij op het merkwaardige feit, dat vrijwel alle afdeelingen van den Ned. Kath. Grafischen Bond dezelfde geschiede nis hebnen. Hij meende dat de Bond reden heeft om trots te zijn op het gepresteerde en wees daarbij speciaal op de bescherming der typografen door de C. A. O. endoor de pensioenregeling. Terloops zeide spr. dat voor de bereiking van dit alles strijd gevoerd is moeten worden tegen de patroons-organisaties, doch nooit tegen de patroons individueel. Met genoegen kon spr. zeggen dat er nog genoeg vitale krachten in den bond zijn om iets tot stand te brengen hetgeen wel blijkt uit de stichting van het pensioenfonds, die in moei lijke jaren tot stand kwam. Spr. spoorde de leden ook aan in het oog te houden dat de organisatie niet alleen materieel, doch voor alles principieel voordeel beoogt. In deze afdeeling is het organisatieleven steeds goed geweest, doch het kan volgens spr. nog beter. Te veel wordt nog geteerd op hetgeen in het verleden is verkregen. Nu zooveel principieele zaken op het spel staan moeten allen medewerken om de organisatie te versterken. De typo grafen moeten daarbij, aldus spr., als intellectueelen onder de arbei ders een voorname plaats innemen in de standsorganisatie. Spr. ging vervolgens over tot de uitreiking der diploma's aan de 9 leden, die sinds de oprichting bij de afdeeling zijn aangesloten. Hij noem de de jubilarissen een prachtige kern van pioniers, die trots mogen zijn op hun werk en die de jongeren ten voorbeeld gesteld mogen worden. Het bondsdiploma en de draag- Bestuur en zilveren jubilarissen der afd. Waalwijk van den Ned. R.K. Grafischen Bond, die haar 25-jarig bestaan herdacht. plaats genomen. Tijdens de receptie hield de heer Zwager een korte felicitatierede, waarin hij de leden aanspoorde tot krachtige medewer. king aan den bloei der organisatie. Under de vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen was een brief van de fa. C. A. Verwiel en Zoon en een telegrafische felicitatie, wegens uitstedigheid, van den heer Jau Tielen, beiden werkgevers in bet typografisch bedrijf hier ter plaatse. Verschillende afdeelingen der R.K. W.V. en het Hoofdbestuur hadden voorts prachtige bloemstukken ge zonden. Voor Zondag waren de feestelijk heden met deze receptie gesloten, doch Maandagavond kwamen de leden weer in feestvergadering bijeen in de groote zaal van den Gilden bond, die voor dit doel bijzonder gezellig was ingericht. Alvorens tot het eigenlijk feestelijk deel van den avond werd overgegaan werden de gebruikelijke huldigings- speeches afgestoken, waarin de Voor zitter der afdeeling, de heer C. P. Didden voorging Nadat hij de bijeenkomst met den Chr groet had geopend, heette hij de aanwezige leden en hunne dames van harte welkom. In het bijzonder stelde spr. de aanwezigheid van den Bondsvoorzitter, den heer B Lijn, en van den adviseur kap. Völker, zeer op prijs. Hij wees er daarbij opdat de adviseur thans voor het eerst de vergadering bijwoonde en sprak de hoop uit dat Z.Eerw. veel voor de zedelijke en geestelijke leiding der organisatie zal mogen doen. Voor spr. was het een bijzondere eer dat hij voor 25 jaren mede den stoot tot oprichting der afdeeling heeft mogen geven- Spr. wierp een terugblik op den tijd deroprichting en herinnerde daarbij aan de stu wende kracht van Piet van der Staak e. a. Spr. kon zeggen dat dank zij de organisatie veel verbetering in den toestand in het bedrijf gekomen is, voornamelijk door de invoering der provinciale loonregeling. Nadat spr. de vele voordeelen, die de organisatie bracht, had opgesomd riep hij de leden op om ook in de volgende periode zich eendrachtig achter het hoofdbestuur te scharen en tevens trouw te blijven aan de' standsorganisatie. Vervolgens voerde de Bonds voorzitter het woord, die meende dat er gelegenheid te over was om de oprichting luisterrijk te herdenken. Er is immers een zware strijd ge. voerd moeten worden om een or medailles werden uitgereikt aan de heeren: C. P. Didden, M. van Loon, F. Smolders, G. Eikenbroek, Jac.M. Didden, J. van Hoorn, B. Hornes, G. van Meeuwen en L. Kroot. De heer Smolders bracht namens de jubilarissen dank aan 't llooJd- bestuur. Spr. wees op de bijzondere beteekenis van het |arig lidmaat schap en herinnerde aan 't pioniers werk, dat de j ubiieerenue leden hebben moeten verrichten. Hij ver trouwde dat de jongeren dit zullen welen te waardeeren en trouw zuilen blijven aan hel Bondsbestuur. Du is de beste dank, die men aan de jubilarissen kan geven, aldus spr. Als laatste woordvoerder trad daarna kapelaan Völker naar voren, die de hoop uitsprak op aangename wijze met de aldeeling te mogen samenwerken en toezegue zijn beste krachten te zullen geven. Aan zijn gelukwensch tot de af deeiing en tot de jubilarissen voegde spr. toe een opwekking voor de thans volgende periode, waarin van de leden geëischt zal moeten worden dat zij hun katholicisme in het da- geiijksche leven in practijk brengen en dat zij zullen pal slaan om een katholieke levenskern in onze maat schappij te behouden. Met den christelijken groet sloot de Voorzitter hierop het ollicieele gedeelte van den avond. Het ging er in hetverdere deel van den avond recht prettig toe, waartoe de opgewekte muziek van den ac cordeonist van Straeten en het vroolijke repertoire van den Kaats heuvelschen humorist v. d. Bosch zeer veel bijdroegen. De tractaties natuurlijk niet minder. De afdeeling heelt haar jubileum op waardige wijze gevierd. Afsluiting Collectief Arbeidscontract Naar men ons mededeelt heeft de direciie van Ivo van Harens' Schoen fabrieken alhier met de arbeidsorgani- saiies in de schoenindustrie, het Coll. Arbeids-contract afgesloten. Zooals bekend is deze firma, die niet aangesloten was bij de Centrale H.L.S. ook geen lid van de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikanten. Vermoedelijk om deze reden had zij tot aanvrage geen uitnoodiging ont vangen tot 't afsluiten van bedoeld contract van de zijde der werknemers. Zoodra haar deze gewerd heeft zij zich onmiddellijk daartoe bereid veiklaard en heeft zij 't collectiet contract geteekend. Voor de verhoudingen in de industrie mag dit zeer zeker van groote beteekenis worden geacht. ADVERTEERT IN DIT BLAD, Oudersavond Openb. Lag. School. in een der lokalen van de Open bare Lagere Scnool werd Maandag avond een Oudersavond gehouden, uie zeer goed bezocht genoemd mocht worden. Het hooid der school de heer A. F roktage heette de aanwezigen welkom, waarna als eerste punt der agenda aan de orde werd gesteld: Verkiezing van twee nieuwe leden der Oudercommissie, daar de belde altredenden geen schoolgaande kin deren meer hebben en dus niet meer in aanmerking komen. Na een drietal stemmingen uit zes, door de vergadering gestelde candidaten, werum gekozen de heeren J. Oudbier en G. Gouda. De oud-voorzitter, de heer Schaap, nam nu voor de laatste maal hel woord en bracht dank aan de com missieleden voor de prettige ver houding en aan het hootd der school, die zijn niet altijd gemak kelijke taak, steeds nauwgezet waar nam en daarvoor den dank verdient der commissie. Namens de Oudercommissie bracht de heer Oudkerk dank aan de scheidende leden, de heeren notaris Schaap en Wildeman, terwijl ook de heer Froklage nog een kort har lelijk woord tot hen richtte. Gezien het groote succes bij de jeugd van het Si. Nieolaasfeest werd besloten ook ditmaal weder een prettige middag voor de kinderen te organiseeren. Ter voorbereiding ervan werd een comité benoemd, waarin een aantal dames bereidwil lig zitting namen. Hierna kwam aan het woord de heer A. C. v. d. Heijden, die, aan de hand van zijn werk »Lief en leed in de Vogelwereld« een leer zame en prettige causerie hield over net onderwerp «Vogelbescherming, een wereldbelang«. In de pauze werd gelegenheid gegeven de Literst verzorgde ten toonstelling van nuttige handwer ken te bezichtigen, een intermezzo, dat, natuurlijk bij de talrijke moe ders zeer in den smaak viel. Eerste H. Communie. L.l. Zondag had in de parochie kerk van St. Jan de eerste H. Gom munie der kleinen plaats, waaraan door 15 jongens en 12 meisjes werd deelgenomen. De kerk had voor dit doel een prachtig nieuwe versiering van bloemen en kaarslicht op smaak volle wijze aangebracht, waardoor de plechtigheid van den dag zeer werd verhoogd. Kanariewedslrijd. De Eerste Waalwijksche Kanariever- eeniging, gevestigd bij den heer A. van der Pluum aan de Haven, heeft beslo ten aldaar, haar jaarlijksche onderlinge zangwedstrijd voor .kanaries te houden op 5 en 6 December a.s. en daaraan te verbinden een tentoonstelling der vogels op 7 en 8 December d.a.v. De tentoonstelling zal voor iedereen toegankelijk zijn tegen een zeer lagen entrée prijs. De keuring der vogels zal geschieden door den heer A. Peelers uit Tilburg, die lid is van de Eerste Ned. Vereeni ging van keurmeesters van zangkanaries. f W. B. Rijken, f Elders in dit bla d, onder de rubriek «Plaatselijke berichlen,« worden eenige woorden ge wijd aan de nage dachtenis van den heer W. B. Rijken uit Capelle, die jl.I. Vrijdagavond plotseling te Utrecht is overleden, waarheen hij zich b egeven had voor een speciale oog behandeling Op deze plaats zouden wij even willen herdenken 't geen wijlen de heer Rijken ook voo r Waalwijk ge daan heeft op 't gebie d van den land bouw, speciaal voor onze markten. De overledene waas een trouw bezoeker, mogelijk rwel sedert 50 jaren, van onze weeken jaarmarkten, terwrjl onze vroegere bloeiende premie-marlt ten steeds z'n steun hadden in rasid en daad, evenals de landbouwtentoonstellin gen die hier in '89, 19G3, 1910 enz. zijn gehouden. Hij steunde deze met z'n groote kennis en diepe ervaring van den landbouw en veeteelt, met z'n financieele hulp, maar ook met z'n aanvoer van iprima materieel. Nadat deze premie-markten, ten toonstellingen tot he t verleden gingen behooren, heeft hij nog steeds be langstelling voor on ze mar kten, voor onzen winkelstand, voor onze ge meente blijven betoonen. Wij meenden hierop wel even 't licht te mogen doen vallen, waar de sympathieke figuur wan den heer Rijken hier zeer gezien was. Vischsport. «Maar geduld hebben« de Baard wijkache hengelclub heeft blijkbaar haar geduld verloren. Het vangen met den hengel ging haar niet snel genoeg, zoodat zij er Zater dag met den zegen op uit trok om he t kanaal Den Bosch-L)rongeien af te vi sschen. Met een mooi vrachtje visdi kwam het gezelschap thuis, zoodaü er een zeer geslaagde vischmaaFfijjfi 1 kon worden aangericht in het cTu^li >kaal. Het ging er daarbij naar visac hers- trant zeer gezellig toe. Handboogsport. Bij café W. v. Helvoirt te Baard wijk hield de handboogschutterij «Ons Gezellig Thuis« een uitstekend geslaagde feestavond tot besluit van bet schietseizoen. Tijdens de feestvergadering had een bestuursverkiezing plaats, waar bij het bestiuralsvolgt werd samen gesteld: voorzitter A. Schutjes, se cretaris J. Lommers, 2de seer. L. v. Gelder, penningm. W. v. Helvoirt. Opdracht. Het glas-, schilder- en behangwerk van de dubbele woning voor de heeren L. en J. de Graaff, is opgedragen aan den heer W. v. d. Heijden, schilder, alhier. Aanbestedingen. Onder architectuur van den heer J. A. Prins te Kaatsheuvel werd aanbe steed het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer M. Esch te Waalwijk. De uitslag was: Massa L. Treffers, Waalwijk ƒ4937 M. Koenen, Kaatsheuvel, timnierpost ƒ2446 ƒ4931 J. Kooien, Waalwijk ƒ4560 Mahieu en v. Hilst, Waalwijk ƒ4430 Gebr. de Grauw, Waspik Metselp. 1988; timmerp. 2386, 4320 J. Nieuwenhuijzen, Sprang timnierpost ƒ2295 ƒ4310 J. Kleinloog, Vrijh.-Capelle ƒ4210 Gebr. v. Willigenburg, Sprang timnierpost ƒ2345 ƒ4194 A. Vermeer, Waalwijk metselp. 1918, timmerp. 2277, ƒ4173 H. Boot, Waalwijk timnierpost ƒ2329 ƒ4146 A. Kramer, Babiloniënbroek ƒ4093 H. Kramer, Waalwijk metselpost 1830 ƒ3993 L. Fitters, Waspik ƒ3973 P. Kramer, Genderen ƒ3887 J. Hoogendoorn, Waalwijk ƒ3693 C. den Teuling, Kaatsheuvel, metselpost 1850 Gunning volgens bestek. Gisteren werd door Ged. Staten van Noord-Brabant, in het gebouw van het Prov. Bestuur te Den Bosch aan besteed Bestek No. 36: Het verbreeden van de aardebaan en de steenslagbaan met bijkomende werken op den provincia len weg van Genderen naar Dussen. Begrooting 7000. Ingeschreven werd door: J. Ooms, Avehorn 7994 A. Oddens, Son 7990 N.V. De Geruischlooze weg, Heemstede 7980 C. W. Kanters, Raamsdonk 7794 N.V. Bitumenweg, Utrecht 7735 P. v. Ooit, Raamsdonk 7685 H. v. Seventer, Vught 7680 L. v. Drunen en Zn., Den Bosch 7620 N.V. P. C. Zeincn, Haarlem 7600 G. Versteegh, Groningen 7570 N.V. Gebr. Hoijinck, Arnhem 7403 Gebrs. Stark, Eindhoven 7352 N.V. Konings' Wegenbouw, Oss 7125 A. Rovers en W. de Wijs, Made 7100 L. van Gent, Nijmegen 7100 C. A. v. Strien, Udenhout 7100 A. J. v. Beek en Co., Made 7090 H. Kleinloog, Genderen 6959 A. Mulders en Zn., Empel 6950 A. Monshouwer, Zeist 6898 G. J. Vissers, Drunen 6889 C. P. de Bont en Chr. Schapers Raamsdonk 6632 Een botsing en een aardig vuurwerk. De heer v Zw. reed Zondagochtend door 't slippen van z'n auto tegen den lantaarn paal voor de St. An- toniuskerk, die geheel afknapte. De jeugd had al spoedig in de gaten, dat uit de hierdoor ontstane lek gas ontsnapte, stak dit aan en maakte zoo een flink vuurwerk. Voorbijgangers maakten hieraan spoedig een einde, door 't met zand te bedekken en verdere maatregelen werden genomen. Nog een botsing en een reis met hindernissen De voetballers van H.E.C. werden Zondag door twee auto's naar Ois- terwijk gebracht. Op de terugreis bletk een der chauffeurs 't stuur niet goed meester en deed een paar hoornen aan. Gelukkig werd ntemand der inzittenden gekwetst, wel echter de wagen, die niet meer verder kon. De andere wagen zou eerst z'n passagiers naar Waalwijk brengen en dan de gestranden nabij cle »Financiën« ophalen Toen de?e wagen daarvoor ter plaatse kwam, weigerde ook deze z'n dienst De voetballers konden niets doen dan de terugreis te voet aanvaarden. Zoo stapte men tot Kaatsheuvel,waar een andere wagen werd gecharterd, die de heeren na heel wat misère thuis bracht. Ongevallen. Op het voetbalterrein van R.W.B. had Zondagmiddag een ernstig on geval plaats, waarbij de jeugdige v. d. Pol uit Wijk en Aalburg een hersenschudding opliep. Door een ongelukkig toeval werd de jongeman door een speler van zijn eigen partij tegen het hoofd getrapt. Nadat op het terrein medische bijsta' d was verleend werd het slachtoffer per auto naar huis gebracht. In de schoenfabriek «Hollan-

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 5