NIEUWS UIT HEüSDÊnT NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. INGEZONDEN STUKKEN. dia« waren Zaterdag eenige werk lieder. der fa. Wed. Verhulst al li er bezig met het verplaatsen van ma chinerieën. Daarbij kwam de arbei der S. met zijn hand bekneld onder een droogkast. Hij liep ernstige kneuzingen op en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen Inde Past Kuypersstraat fietste zekere S. met een driejarig kind op de stang. Het ventje kwa rt met den voet bekneld tusschen de spaken van het voorwiel waardoor S. kwam te vallen. Het kind werd met een lichte hersenschudding opgenomen. Zondagavond reed de groote verhuurwagen van de fa. v. Wijken Brussow, bestuurd door B., nabij Loonopzand tegen een hoorn, waar door de wagen vrijwel totaal ver n eld werd. Door den takelwagen der N.V. Waveem werd hetvehike opgehaald. De zeven inzittenden kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. Het ongeval werd veroorzaak 1 door de gladheid van den weg, die den wagen deed slippen. Ongeval. De heer A. Brok alhier had het ongeluk met z'n arm tusschen een dichtslaande deur bekneld te ge raken, zoodat dit lichaamsdeel brak. Ned. Heiv. Kerk. Donderdag 31 October a s. 's avonds ten half acht wordt in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven alhier een her denkingsdienst gehouden van dc Kerkhervorming. Loterij R.K.V.V. Quick. Bij de Zaterdag j.l. gehouden trekking vielen de prijzen als volgt: lste prijs 477; 2de 496; 3de 560; 4de 726; 5de 873; 6de 37; 7de 439 8ste 1115; 9de 276; 10de 1012; 11de 782; 12de 919; 13de 1191; 14de 1410 15de 198; 16de 30; 17de 1222; 18de 1338; 19de 149; 20ste 1086. H. A. Reus. t Te Bloemendaal, waar hij voor her stel van gezondheid vertoefde, is Vrij dag op 63-jarigen leeftijd plotseling overleden de heer H. A. Reus, archi tect te Dordrecht. Verschillende buitengewone houw en restauratie-werken in den lande ge tuigen van zijn groote bekwaamheid en kunstzinnigen aanleg. Op advies van het Rijksbureau voor Monumentenzorg werd zijn architec ten-bureau o.m. de restauratie toever trouwd van de oude Ned. Herv. Kerk aan de Haven alhier, welk laatste werk hij dus niet meer geheel voltooid heeft mogen zien. Luchtafweeroefeningen in Brabant. Zaterdagmiddag en avond zijn in Oost Brabant grootsch opgezette luchtafweer—oefeningen gehouden. De oefeningen zijn zeer goed ge slaagd, vooral in Eindhoven en Oss. In 's Bosch was de organisatie blijkbaar iels minder goed. Bata weigert een C.A.O. Men meldt uit Best: De samenwerkende organisaties van fabrieksarbeiders zijn reeds langen tijd in onderhandeling mei de directie der Bila schoenfabrie ken om te komen tot het afsluiten van een collectief contract, zooals met de federatie van schoenfabrie ken, waaronder de allergrootste, is afgesloten. Dezer dagen heeft ook de directie van de bekende Van Haren's schoenfabrieken zich bereid verklaard om het collectief contract te teekenen. De organisaties hebben zich daar om wederom tot de directie der Bata fabrieken gewend. In antwoord op den brief van de arbeidersorgani saties gaf de directie van de Bata het volgende antwoord: In antwoord op uw schrijven d.d 3 dezerdeelen wij U mede, dat wij er niet toe zuilen overgaan een overeenkomst als door U bedoeld, af te sluiten. Uit dit antwoord blijkt, dat de direttie positief weigert om het voorbeeld vjn de andere schoen fabrieken te volgen en het niet noodig vond deze afwijzing te mo tiveeren. In een gecombineerde hoofd besturen vergadering is dit ge. val besproken. Men zal opnieuw bij Re directie van Bata op een bespreking aandringen. Wanneer de directie in haar afwijzende houding blijft volharden zullen de hoofdbe sturen opnieuw bijeenkomen om nadere maatregelen te overwegen. Gisteravond zou de U.K. Fabrieks. arbeidersbond vergaderen over de houding die zij zal aannemen in verband met deze afwijzing. Tijdelijke afsluiting van de brug over de R»usel in den Provincialen weg van Oirschot naar Moergestel te Moergestel. De afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. deelt mede, dat, blijkens kennisgeving van het Pro vinciaal Bestuur van Noord Brabant de brug over de Reusel in den pro vincialen weg van Oirschot naar Moergestel in verband met liet uit voeren van werken voor het verkeer in beide richtingen zal zijn afgesloten van Maandag 4 November a.s. te 22 uur tot Dinsdag 5 November d. a.v. te 6 uur. Gedurende de sluiting zal het ver keer over den provincialen weg van Oirschot naar Moergestel kunnen plaats hebben over den weg Oirschot Hilvarenbeek—Tilburg, dan wel over den weg Moergestel Oisterwijk- Quatre Bras-Helvoirt-Vuglit Boxtel Best voor het zware verkeer en over den weg Moergestel—Hilvarenbeek- Oirschot voor liet lichtere verkeer. uKUNEN. J.l. Zondag had altnei de piccnuge installatie plaais van enkele Jongens van de Jonge Wactu Dc dag werd Dcgonneu mei een aigcmcciie H Communie en plechnge tloogmis. Om 2 uur kwameu al e jongens van de Jonge Wactn in de zaal der Meisjes Cougrtgane voor de piecbuge opuiacni-öcrnituwing Door deu ZccrEcrw, ücer Pasioor Goossens werden eersi enkele gebeden verlicht, •vaarua de insiailaiie plaats had. üe verecuigiiig leli thans 47 leden. Otn 3 uur weid ecu plechtig Lol gecctebieeid waaronder piocessie waaraau alle leden der Jonge Wacht deelnamen Om halt zes begon dc .OadeisavondHicibij waren tegen wuoidig de ouders en belangstellenden en de atdeeling van de Jonge Wachi uit Heusden eu Baardwijk. De Zeer Eerw. heer Pasioor Goossens heelte de talrijke aanwezigen welkom. Zijn Eerw. wees in een keurige rede op de noodzakelijkheid der jeugd- voiming in onzen lijd. Een degelijke kaïbolitke opvoeding in het gezin is «net meer voldoende, dc jeugd vereeni gingen moeten aanvullend optreden. Dc Pasioor wilde dat alle jongens van zijn parochie Jonge Wachters werden, omdat zij in deze organisatie onder goede leiding, degelijke katholieke jot gelingen worden, tot soldaten van Christus Vervolgens werden door de Jonge Wacht eenige liedeten gezongen en verschillende vermakelijkheden uil- gevoerd. Door de aid. Baardwijk werd een tooneelstukje opgevoerd getiteld »Een aardig misverstand». Door de afd. Diunen werd opge voerd »De Generale Uepetitie». Ver schillende groepen gaven nog voor drachten, waarna door den Eerw. heer kapelaan Allard, uit v.m. Baardwijk getukwenschen werden aangeboden. Z.Eerw. bracht aan pastoor Goossens en de leiders hulde dat zij hier zoo een groole groep hebben tol stand gebracht. Spr. hoopte dat er in de toekomst nog meerdere jongens zullen aanslui ten. Vervolgens werd het lied tereere van de Homereizigers, tevens leiders der Jonge Wacht,gezongen waarna werd opgevoerd Man us voor den HechterTot slot werd gezongen »Aan U o Koning der Eeuwen.» De leider J. Dekkers sprak een dankwoord tot allen en hoopte dat de volgende gelegenheid allen weder om present zullen zijn zijn, w.iarna de avond met gebed werd gesloten. Tijdens de feeslelijkheden werden allen goed onthaald op chocolade, koekjes en sigaren. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De sinds eenige weken opgencule Nederl. Herv. Mannenvereeniging 1'roffel en Zwaard» vergaderde j.l. Maandagavond in een der zalen van den Chr Volkshond onder leiding van den heer C. Nieuwenhuizen. Na opening met het lezen van een gedeelte der H. Schrift en Gebed, werd door Ds. W. Bousema een inleiding gehouden over Lukas 1, vs. 125. Na een inleidend woord werd dit Schriftgedeelte door den Eerw. in leider versgewijze verklaard en naar aanleiding van gestelde vragen nader toegelicht. Ds. Bousema eindigde met dankgebed. De vereeniging telt reeds 16 leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeien C. Nieuwenhuizen, voor zitter; Jac. v. d. Schans Azn.,secr.; A, van Thielen, penningmeester. - De Kring 's Gravemoer en Om streken van den Bond van Meisjes- vereenigingen op Geref. Grondslag hield j.l. Maandagavond in het Geref. Kerkgebouw alhier haar lüe jaar vergadering. De vergadering stond onder lei ding van de Kring presidente Mej. J. Verhagen v.in 's Gravemoer, die de vergadering opende en verzocht te zingen Ps. 103: 1 en 11 gelezen werd Ps. 103 (onberijmd) en gebed. Mej. Verhagen sprak hierna een kort openingswoord, waarin zij met dankbaarheid het 10 jarig bestaan van den Kring herdacht Spreekster heette de aanwezige leden verder hartelijk welkom, en in't bijzonder Ds. Hagen. Na het lezen der notulen bracht Mej. Minderhorst uit Drimmelen, secretaresse, een keurig verzorgd aarverslag uit. Door Mej. A. van Wijlen van Capelle werd behandeld «De betee- nis van de Meisjesvereeniging voor ons en onze beteekenis voor de Meisjesvereeniging.» Verschillende gedichten werden voorgedragen, o.a. door een zestal leden der vereeni ging van Sprang een gedicht »De Vereenigingspiegel.» De perni'.ngineesteresse bracht verslag uit over de vereenigings finanliën, Ds. Hagen sprak een dankwoord, waarin Z.Eerw. de hervorming her dacht. Met het zingen van het laatste vers van het Lulherslied«Gods Woord houdt stand in eeuwigheid» enz., en dankgebed door Ds. Hagen werd deze goed bezochte jaarver gadering gesloten. CAPELLE. Naar wij vernemen zal de herdenkingsrede der Hervor ming, die Ds. J. B. Cuperus Donder, dagavond 31 October voor de mannenvereeniging te's-Grevelduin Capelle zou uitspreken, door drukke ambtsbezigheden niet kunnen door gaan. DUSSEN. Zondagmiddag j.l. voorde dames en Zondagavond voordeheeren heeft de heer Enckenbroek uit Tilburg een propaganda vergadering gehouden voor de R.K. Werkliedenvereniging al hier. Op beide vergaderingen deed spr. zeer duidelijk het nut van een goede R.K. Werkliedenvereeniging uitkomen. Tot slot gaven zich een 35-tal gezinnen als lid op. Binnenkort zal 't bestuur opnieuw worden geformeerd. Dezer dagen werden onze dorps- genooten aan de »SIuis» verrast op een demonstratie door een eenwielig motorrijwiel. Begrijpelijk trok het zonderling mechanisme veel bekijks. Gezeten tusschen het groote wiel gaf de bestuurder eenige demonstraties die door de omstaanders zeer werden ge waardeerd. Wij gelooven echter niet dat dit nieuwe snufje van menschelijk vernuft veel practische waarde heeft.v De Ring AHena Zuid van Jonge lingsver. op Ger. Grondslag houdt op Donderdag 31 October in de Constistorie kamer te Almkerk een vergadering waarbij de afd. Genderen en Nieuwen dijk met een spreekbeurt optreden. De heer J. v. D. had het ongeluk een puistje aan zijn hand d ortestooten waardoor aan zijn arm bloedvergiftiging ontstond. Alleen door spoedig ingrijpen van dr. van Vuuren werd erger voqr- komen. 1 Dezer dagen is bij den heer J. Weterings alhier een kaartclub opgericht onder den naam «Al Gekker». Voorz. is de Heer H. v. d. Noort. De collecte in natura door' de Eerw. Paters Capucijnen alhier gehou den heeft o.m. ook 2000 KG. aard appelen opgebracht. Naar we vernemen zal ook ohze dorpsgedoot de heer A. Verhoeven als voorwerker bij de N.V. Volkers te Sliedrecht, de reis met de momenteel in de Maas alhier werkzaam zijnde bag germolens, naar Algiers, mede maken WASPIK. Op 1 November a.s. (Allerheiligen) is het hulpkantoor na 12.30 voor den postdienst gesloten. De avondbestelling komt te ver vallen. Het publiek heeft gelegenheid de aangekomen correspondentie van 19 19,30 kosteloos af te halen. Op feestelijke wijze is 1.1. Za terdag de nieuwe weg in Waspik Boven in gebruik genomen. Om ongeveer hall vier kwam de gemeen, teruad in het gemeentehuis hijeen, waarna, voorafgegaan door de plaat selijke rij vereeniging in versierde auto's naar den nieuwen weg werd gereden. De harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak« vei leende hare welwillende meuewerking. Bij oen nieuwen weg aangekomen, wei den aan de echtgenoole van den burgt meester, Mevrouw Dekkers, bloemen aangeboden. De heer Savelkouls hield daarna een mooie rede, waarin hij dank bracht aan den gemeentelaad voor het genomen besluit om tot verbe tering van den weg, welke verbete ring, vooral in verband met de stichting der St. Theresiakerk drin gend noodzakelijk bleek, ovei te gaan. Namens de inwoners van Waspik Bov-n bracht spreker ook dank aan de harmonie «Volksvlijt en Volksvermaak« om bij de ope ning van den nieuwen weg feeste lijken luister bij te zetten. De Edelachtbare Heer Burgemees ter rekende het zich tot zijn plicht eenige woorden van gelukwensch te spreken tot de bewoners van Waspik Boven met de opening van den nieuwen weg. Spreker bracht dank aan de aanneemster de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede voor haar keurige en vlugge uit voering. De opening geschiedde vervolgens door den Edelachtbaren Heer Bur gemeester, die het lint hij den aan vang van den nieuwen weg gespan nen, doorknipte, waarna met volle muziek over het nieuwe gedeelte werd getrokken. Tol laat in den avond heeyschte er in de gemeente, vooral echter in Waspik-Boven een gepaste vroolijk- heid. Bij de Nederlandsche Chroomle- derfabriek »Waspik«, zijndeloonen van hel personeel met 5 °/0 verhoogd. Een zeldzaamheid in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden. Het echtpaar H. Vrintenvkn Gulik te Kaatsheuvel, dat 16 November a.s. zijn gouden bruiloft viert. ABONNEERT U OP DIT BLAD. LOON OP ZAND. Vrijdag vergader de de R.K. Middenstandsvereeniging in café Aartsen, doch door de geringe belangstelling kon het hoofdpunt, het uitgeven van een reclame-blad, niet behandeld worden. Oin den heer P. van Abeelen, bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als instructeur van Sophia's Vereeni ging te huldigen, is een comité be noemd, bestaande uit de heeren H. v. d. Heuvel, M. Dankers, J. Veraa, C. de Jong, J. de Ruiter, W. Biemans en A. Stokkermans. Heusden, 29 Oct. '35. Het groot solislenconcert der R.K. Fanfare, waaraan 64 personen deel nemen, wordi Zaterdag 9 November geopend door den Ed achtb. heer Wijs, eere voorzitter der vereeniging. De Heusdensche Fanfare hield in de afgeloopen week haar jaar vergadering. Blijkens verslag van den rapporteur H. Millenaar klopten de boeken. Herkozen in 't bestuur werd de heer A. J. van der Kolk en gekozen vacature A. Kamerman (vertrokken) en S. J. Deuiloo, die ontslag nam, de heeren H. Mille naar en S. C. DlwIoo Besloten werd in de volgende maand leden en donateurs een uitvoering aan te bieden. V. De heer Al. Carpaij is benoemd tot secretaris van de voetbalclub PS.V. A.s. Donderdag om 7 uurn.m komt de heer Hoogers uit 's Bosch spreken voor den R.K. Werklieden- bond met 't onderwerp «Kentering in her socialisme«. Ditmaal hebben ook niet leden toegang. Tot veldwachter alhier is door den Commissaris der Koningin benoemd de heer K. J. Rademacker uit Heerle. De Maréchaussée dezer brigade dhr. S. A. N. Jol, slaagde Zaterdag te 's Bosch voor het politie diploma vanwege den politiebond St. Michaël. Zondag speelde te Heusden PSV alhier tegen Stabilitas Elshout en wel voor de jeugd-competitie. De le won met 7—0. De overige wedstrijden gingen niet door. Uitslag dammen van de 4e ronde. le groep J Deurlo—A. de Graag 0—2, C. Bax—Ger. Jonker 1 1, A. Deurlo—Gijs Jonker 2—0, Afge broken partij le ronde A. Deurloo J. Deurlo 0—2. 2e groep A. Kamminga—A. Fitters afgebroken, H. van Helden H. Brouwers 02, A. Camperhout J. Timmermans uitgesteld. 3e groep F. Boze—S. Barghorn 2 0, L. Kamminga—A. Holleman 20, J. AndrieseJ. Harljesveld 2-0. 3e partij uitgestelde ronde J. Andriese—J. Holleman 2—0. vy Kaatsheuvel, 29 Oct. 1935. Apollo's Jubileumbal. Hedenavond gaf de Harmonie Apol lo een groot Jubileumbal ter gelegen heid van het Gouden Jubileum dei- Harmonie. De bekende Darling-Band uit <le Rel Canto-zaal en 'n „Bauërn Ka- pelle" uit Apollo's Harmonie zorgden afwisselend voor keurige dansmuziek. De Apolio-zaal was te klein om de vele bezoekers te plaatsen. Het was er een echte gezellige drukte, zooals wij die met kermis in de verenigingslokalen gewoon zijn. De opmerking van velen, die in den avond bij herhaling de ron de deed, dat dergelijke vereenigings- bals meer gewild zouden zijn, dan de gewone Zondagavond bals, werd op nieuw in de zaal van Apollo gedemon streerd. \J R.K.V.V. D.E.S. D.E.S. 1 trok er Zondag op uit om Nieuw-Borgvlièt in eigen huis voor de competitie He klasse I.V.C.B. te gaan bekampen. Na de twee nederlagen door D.E.S. geleden heeft de club zich van daag op schitterende wijze hersteld. Overwegend was de Kaatsheuvelsche ploeg sterker in het veld. De prima verdediging van Nieuw-Borgvliet heeft de thuisclub voor grooter nederlaag behoed. Van de twee penalty's die Nieuw Borgvliet te nemen kreeg, wist de club er een te benutten, waardoor de stand met de rust op 11 kwam. Vijf minuten voor het einde kogelde D.E.S. het winnende punt absoluut buiten bereik van Borgvliet's keurig keeperke in de touwen. K.J.C.-Feest. Zondag had ter gelegenheid van den Feestdag van Christus-Koning de K.IC een feestprogramma in elkaar gezet, dat zoowat den heelcn dag vulde. 's Morgens een algemeene Commu nie-Mis. Ook de vrouwelijke jeugdbe weging en de Jonge Werkman woon den deze H. Mis bij. Kapelaan Rietra hield een korte toespraak over de be teekenis van Christus' Koningschap. Ondanks liet slechte weer had de'be- trouwbaarheidsrit voor de jeugdige wielrenners de volle aandacht: 52 deel nemers startten. De uitslag was boven verwachting: allen volbrachten den tocht met minder dan 15 strafpunten en slechts enkelen kwamen te vroeg of te laat aan. 's Avonds werd een bonte avond ge geven met eigen krachten: gymnastiek, tooneel, muziek, humoristen, volks zang. Als spreker trad op de Weleerw. heer F. v. d. Berk, kapelaan te Den Bosch. Ruim 200 K.J.C.-jongens heb ben genoten drie uren lang van de fijne muziek der K.J.C.-Boys; 't kunst werk der K.G.V.-acrobaten; het vron-j lijke spel van de Kunst- en Vermaak- jongens; de vroolijke liedjes van de Jonge Wachters, en niet het minst van de gloedvolle rede van den gewijden spreker. Ruim 20 minuten hingen de hoorders aan diens lippen. Met inne mende stem en echte eenvoudige, rake jongenstaal wist hij de harten der jon gens te treffen en het donderend ap plaus, dat opklonk na zijn rede, was het sprekendst bewijs, dat zijn woor den waren ingeslagen. Zooals de Directeur, Kapelaan van den Heuvel, in zijn slotwoord releveer de, was dit feest, dat zoo schitterend slaagde, het bewijs van de mogelijk heid en schoonheid van het doel, dat men zich bij de oprichting der K.J.C. had voorgesteld. Met „Aan U, o Koning der Eeuwen", enthousiast door de vurige jongens stemmen uitgezongen, werd deze wer kelijk bonte avond gesloten. Kruisboogsport. Zondag hield de Kruisboogverceni ging Prins Hendrik het jaarlijksche prijsschieten. De uitslag was: 1 A. Lensvelt 66 p.; 2 Th. van Box tel 66 p.; 3 J. Zeebrechts 65 p.; 4 T Soetebroek 64 p.; 5 G. Lensvelt 61 p. 6 B. Voogd 59 p.; 7 S. Voogd 59 p.; 8 H. Wagemakers 55 p.; 9 C. van Boxtel 54 punten. Harmonie St. Jan. Zondag behaalden G. Lichtvoet en B. van Gulik, beiden leden van St. Jan op het concours te Vught, met een duo van Saupé, den len prijs met 87 pun ten (hoogste aantal), hetgeen zeker, daar hel de eerste maal is, dat ze op concours gaan, een fraai succes is. Lichtbeelden. Zondagavond werden in het patro naat voor de leden van de Jonge Werk man en de patronaatsjongens, door pater van Doorn lichtbeelden gegeven over Lourdes. Op zeer bijzondere wijze wist de Eerw. causeur de beelden uit te leggen en aldus een juist denkbeeld bij de jongens te vormen over het Ge nade-oord van Maria. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Uitvoering D.V S.V. ten bate der T.B.C.- bestrijding. Waalwijk, 28 Oct. 1935 Mijnheer de Redacteur, De plaatselijke commissie tot be. strijdirg van de tuberculose alhier meent nogmaals een beroep te moeien doen op de medewerking van het publiek, die zij zoo noodig heeft bij de vervulling van haar taak Zooali bekend moet worden verondersteld verkrijgt zij de geldmiddelen, die be. noodigd zijn voor verpleging van tuberculoselijders in de sanatoria voor uitzending van zwakke kinderen naar vacartiekolonies, voor extra voeding aan tuberculoselijders die thuis worden verpleegd, voor huis bezoek door de huisbezoeksters voor woningverbetering, voor ontsmetting enz. hoofdzakelijk door een subsidie van het rijk, die de laatste jaren sterk werd ingekrompen en een van de gemeente, die gelukkig tot op heden op het oude peil gehandhaafd bleef. Verder werd meermalen met succe een beroep gedaan op de vriigevigheit van het publiek o a. bij verkoop van Emmabloem en de laatste jaren bi

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 6