SPORT. BURGËRLÜKESTAND MARKTBERICHTEN. CORRESPONDENTIE, RECHTZAKEN, het rad van avontuur op de kerm'19 De oporengst van dit rad van avontuur was Uezen zomer ecu groote tegenvaller, daar ondanks de giooie moeite en opotfcriugen, die tiet damescomité zien nad getroost, de neno oporengst niet meer Dcdrocg dan een 260 gulden. Daarom was de commissie dan ook zeer verheugd toen de goed bekend staande tooncelverceuiging D.V.ö V. haar aanbood du jaar een uitvoering te geven, waarvan de opbrengst na altrck van de onvermijdelijke kosten, ten bate zou komen aan üe kas der tuberculose bestrijding, tien dergelijke geste kan in dezen lijd, nu de on kosten de commissie door de talrijke 1 Uitzendingen lieu deele noodzakelijk door de slecntere maaiscnappelijkc omstandigheden) zoo gcSicgcu zijn, dat de kas bedenkelijk leeg gaat worden, niet genoeg worden gewaar deerd. Maar wij bopen nu ook, dal onze medeburgers door een talrijke opkomst blijk zuilen geven van hun belaugsteiliiig in ons werk, vooral nu zij in de gelegenheid zijn het L,l)uitige met het aangename te ver eeuigen en dat de groote zaal van hel gebouw van den R K. Gildenbond, waar de uitvoering zal worden gegeven op 6 November geheel zal zijn gevuld. Dit zal dan door onze commissie beschouwd worden ais een bewijs van waardeeiing voor hei v weik dat door haar wordt verricht en levens zal liet aan de vereenigiug D. V. S V. de genoegdoening ver- schallen die gelegen is in het ter- bescnikkiug stellen van zijn persoon aan de algemeene zaak. Wij koesteren de hoop, dat de jonge lieden die kaarten bij de in ge zeienen aan huis zullen aanbieden overal met open armen zullen worden ontvangen en dal ook nog lal van aanvragen zullen binnenkomen bij den secretaris van onze commissie, notaris Schaap alhier. Geachte redacteur wij danken U voor de opname van dit schrijven en voor de welwillende medewerking ons steeds zoo bereidwillig verleend. Namens de commissie, enz Dr. H. G. LANGEME1JER, Voorzitter. Waalwijk, 28 Oct, 1935. Mijnheer de lteducleur. Gaarne zag ik onderstaande opge nomen in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dai.k. Het bevreemdde mij ten zeerste dat B. en W. in hun prae advies inzake de nog loopende huur van het caté op het raadhuisplein, moesten erken nen dat de caléhouders toch ook wel te lijden hadden van de crisis, terwijl de voorzitter zich vroeger wel eens heeft utigelaten dat dezen het nog heel goed stellen. Dit is waarschijnlijk al naar gelang het in hun kraam te pas komt. Doch laten we du voor wat het is. Ik wilde het thans meei in het bijzonder hebben over de voorgestelde belastingverhooging, wel ke door B en W. aan de raad wordt voorgesteld Voorat wil ik echter en dit is zeer waarschijnlijk wel namens de geheelc Waalwijksche bevolking, de Commissie van onderzoek der bcgrooung. vanal deze plaats dank brengen voor haai rapport hierop uitgebracht. Ook deze heeren kunnen n.l de zienswijze van B. en W. niet deelen. Terecht baan de Commissie hierbij aan, dat er haars inziens ruimschoots middelen aanwezig zijn die kunnen dienen tot dekking van het Begrootingsiekort, zonder dat tot verhoogtng van be lasting behoeft te worden overgegaan Hier mag ik toch veronderstellen dat deze heeren even goed met de Ge meentezaken op de hoogte zijn als B. en W. De holklinkende frase in het ant woord van B. en W dat ieder jaar zooveel mogelijk zijn eigen lasien moet dragen heeft volgens mij afge daan. Welke particulier heeft de laatste jaien, hetgeen hij heeft over gespaard, niet zien krimpen daar hij steeds heeft moeten bijpassen? Du vind ik dan ook allerminst een motiel om in dezen tijd nog te komen met belastingverhooging en het voordeelig saldo van vorige jaren maar op te potten, 't Is wel gemakkelijk. Het is de plicht van een Gemeente bestuur op de meest voorzichtige wijze met de finantiën om te springen maar hieraan zit tevens vast, vooral in dezen tijd, bij de toch al zwaar beproefde belastingbetalers, de strop piet heelemaal dicht te trekken. Tot slot wilde ik de heeren raads leden dan ook smeeken, hedenavond, als zij geroepen worden deze on billijkheid te bekrachtigen, a/s mannen het voorstel der commissie te steunen Zij zullen door deze daad de be volking van Waalwijk aan zich ver plichten. Uw kiezers vertrouwen op U. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. X. Geachte Redactie Op gevaar af al te veel van Uwe gastvrijheid te vragen verzoek ik U nog een plaatsje in te ruimen voor de navolgende regelen. Bij voorbaat hartelijk dank. Het antwoord van B. en W. aan de commissie, belast met het onder zoek der begrooting, heeft mij, en ik hoop ook de commissie-ledenen de meerderheid van den raad, niet lot ander inzicht gebracht. Wie van het rapport heeft kennis genomen zal gezien hebben, dat li. en W. geen enkel steekhoudend argument legen de beweringen van de.com missie hebben aangevoerd. Zij blij ven schermen met hun voorzich tigheidsmotieven en gaan vrijwel niet in op de alles beheerschende kwestie: of de begrooting inderdaad te ruim is opgezet. Een college,dat het prestige van den raad au serieux neemt, mocht een dergelijke ge gronde opmerking toch niet met een herhaling van '11 eens gedane vage bewering afdoen 1 Het ware daarom te wenschen geweest dat B. en W. hun bewering dat de overschotten der diensten 1933 en 1934 aan bij zondere meevallers zijn te danken, tenminste gestaafd hadden met een opsomming dezer voordeelen. B. en W. putten zich steeds maar uit in weeklachten over de steeds slechter wordende rijksbijdragen en uilkeeringen. Het is waar dat de gemeenten, die er financieel het beste voor daan thans de zwaarste boontjes krijgen te doppen om het rijk in staat te stellen de noodlij dende gemeenten te helpen finan eieren. Laten B. en W. dan ook den moed hebben hieruit de consequen ties te trekken, anders vrees ik het straks te zien gebeuren, dat alle Waalwijksche belaslingbe'alers »in hun hemd» staan rond het spaar potje van zooveel ton, waar zij vooral niet aan mogen komen. En het ergste zou dan zijn indien zij daarbij moesten zien dat de belas tingbetalers van gemeenten zonder spaarpot nog een behoorlijk colbertje aan hadden, mede betaald door onze belastingcenten. Laten we op de inwoners geen nieuwe lasten leggen, zoolang we nog een zoo behoorlijke reserve hebben, dat we er gerust wat af zullen kunnen nemen zonder een politiek van »laat—maar—waaien» te voeren. Waarom willen of kun nen B. en W. dit ook niet inzien? Het is wel opmerkelijk dat schier nooit een tegenargument ons college heeft kunnen overtuigen en dat B. en W. blijkbaar altijd het gelijk aan hun kant hebben. Ik hoop dat vanavond de raads leden het eens duidelijk zullen ma ken, dat ook zij een goeden kijk op de zaken kunnen hebben, albezien zij die zaken dan ook *nders dan B. en W. Nogmaals dankend. F. Waalwijk. VOETBALSPORT. De K.N.V.B.-Competitie. Groote uitslagen. De regen heeft het grootste deel van het voetbalprogramma van Zondag ver stoord. In de eerste klasse konden toch nog vier wedstrijden doorgaan, en twee daarvan leverden een kapitale uitslag op. Eindhoven en NOAD wonnen n.l. in eigen huis met dikke cijfers van Bleijer- heide en Roermond. De heide andere wdstrijden leverden, niet geheel onver wacht, gelijke spelen op. In de tweede klasse moest Tegelen er in Helmond met liefst 62 aan geloo- vcn. Ook hier dus geen halve maatrege len. Wilhelmina hoekte een tegenvaller door haar verlies tegen VVV. Slechts een derde klasse-wedstrijd ging door en hierin rekende TOP be hoorlijk af met Vlijmen, dat met een 80 nederlaag naar huis kon. Hier volgen de uitslagen: lste Klasse. Breda: NAC—PSV 1—1 Eindhoven: Eindhoven-Bleijerhèide 61 Tilburg: NOAD—ROERMOND 7—0 Maastricht: MVVLonga 22 2de Klasse A. Terneuzen: TerneuzenMiddelburg 22 2de Klasse B. Helmond: HelmondTegelen 62 Den Bosch WilhelminaVVV 23 3de Klasse D. Oss: TOPVlijmen 80 Reserve 2de Klasse B. Tilburg: Willem II 3—BW 3 4—1 WAALWIJK. W. S. C. Het is weer een mislukte voetbaldag geworden Zondag. De wedstrijd van het eerste elftal ging niet door, evenmin die van het vierde elftal. Het derde elftal ging ondanks regen en storm op bezoek in Capelle waar onder voortdurenden regen een minuut of twintig werd gespeeld. De scheids rechter vond het toen blijkbaar zelf ook wat al te bar en liet de spelers weer in rukken. Dat is nu al de tweede keer dat de wedstrijd CapelleWSC 3 onder broken wordt. JULIANA. Wegens terrein-afkeuring konden de wedstrijden voor het 1ste en het 2de elftal geen doorgang vinden. Juliana 3 behaalde haar 3de achter eenvolgende overwinning, en was de uit slag in Vlijmen 130. R. W. B. Wederom is de regen spelbreker ge weest in vele wedstrijden, hoewel RWB 2 en 3 hebben gespeeld, het 2de thuis te gen Nivema 2, en het 3de is bij Zand- schel op bezoek geweest. Het 2de elftal heeft een goede wed strijd gespeeld en won zeer verdiend mei 5—1. Vooral de voorhoede was in dezen wedstrijd goed op dreef en speelde goed samen. Het duurde toch nog 15 minuten eer het eerste doelpunt werd gemaakt, maar toen eenmaal het net was gevonden werd de stand geleidelijk op gevoerd, jammer dat door een ongeval in de tweede helft onze doelman het veld afgedragen moest worden, hoewel na de onderbreking de wedstrijd weer lustig werd voortgezet, met de ver melde uitslag 51 voor RWB. Het 3de moest het onderspit met 41 delven van Zandschel, wederom was het verschil van kracht die van Zandschel uitging die hun de overwinning be zorgde, en daardoor hun positie op de ranglijst versterkte. De moed echter niet verloren RWB'ers en volgende maal be ter. Zondag a.s. moet RWB 2 bij Blauw-Wit op bezoek alle andere elftallen zijn vrij. Indien de regen weer niet onderbreekt, zal het er geweldig spannen op hel Blauw-Wit-terrein en ze zullen elkander de eer flink bekampen. Wie met de over winning gaat strijken blijft een vraag, wel zou ik de RWB'ers aanraden de zaak niet te licht op te nemen, voetbal is en blijft' een kans-spel en de inzet is daar veel te mooi voor. W.V.V. BLAUW WIT. Zondag speelde Blauw-Wit 2 een com petitie-wedstrijd voor de 2de klasse B.V.B. tegen Vlijmen 2. Het was jammer dat de regen als spelbreker moest optre den, want het zag er naar uit dat Blauw- Wit 2 ditmaal eens niet zou verliezen, want ondanks dat zij tegen den vrij ster ken wind speelden, was het spel en het plaatsen veel zuiverder als dat van Vlij men 2. De achterhoede van Blauw-Wit was ditmaal de struikelblok voor Vlijmen, want telkenmale wisten de backs en keeper op den juisten tijd in te grijpen. Aan den anderen kant ontkwam Vlij men 2 aan een paar zeker schijnende doelpunten, want eenmaal loste de kleine midvoor een prachtig schot, dat juist naast de lat ging, dank zij den wind, die Blauw-Wit tegen had. Na circa 30 minuten spelen achtte de scheidsrechter 't beter om den wedstrijd te staken, want de regen viel inmiddels met stroomen neer. De stand was toen nog steeds 00 wat een heele prestatie is voor Blauw-Wit tegen een van de ongeslagen leiders. Men kan nu zien dat Blauw-Wit enkele neder lagen, wenschte te wreken op een van hare tegenstanders, en wanneer de wed strijd uitgespeeld was geworden, zou dit ook wel cebeurd zijn, want stuk voor stuk werkten zij om de overwinning binnen te halen, vooral de midhalf die de laatste weken in prima conditie is, en die werkt als een leeuw van het be gin tot het einde, wat een voorbeeld is voor de andere spelers. Voor a.s. Zondaa is vastgesteld: Blauw-Wit 1—RWB 2. Blauw-Wit 2 heeft vrijaf. Zaterdaermiddagcompetitie B.V.B. Wilhelmina kampioen. Zaterdagmiddag werd onder fraai voetbalweer op het WSC-terrein alhier de tweede beslissinasmatch om het kampioenschap der Zaterdagmidag-com petitie gespeeld tussehen NEO uit Sprang en Wilhelmina uit Wijk. De onlmoeting is geëindigd in een ge flatteerde 41 overwinning voor de Wijksche ploeg, die deze zege te danken heeft aan het beteëó spel van haar voor hoede en het uitstekende werk van kee per Bonman. De wedstrijd begon met een duidelijk overwicht van Wilhelmina. Voortdurend waren de geelbaadjjcs voor het doel der rood-wit-blauwen en in betrekkelijk kor ten tijd was de stand 20 in het voor deel van Wijk. Tq<»n keerden de rollen echter 0111 en Wilhelmina, dat zich reeds al te veilig waande, wérd door NEO te ruggedrongen. Ondanks het onvaste ver dedigen der Wijksche achterhoede slaag de NEO er eehier niet in te doelpunten, voornamelijk daar overlegd spel hij de ploeg geheel zoek was. Een penalty, die overigens geheel ongemotiveerd werd toegekend, moest de Sprangsche ploeg te hulp komen om den achterstand te ver- kleinen. Te voren had NEO reeds een strafschop gekregen, die echter door den keeper van Wilhelmina uitstekend gestopt werd. Ook toen de NEO-man in liep en ten tweeden male inschoot wist Bouman nog te redden. De tweede helft begon weer met een overwicht van Sprang en langen tijd dachten we dat de strijd tenslotte weer in een gelijk spel zou eindigen. De voort durende aanvallen van NEO leverden echter door de slechte afwerking niets op en het dient gezegd dat de rood-wit- blauwen in deze periode weinig fortuin hadden ook. Toen een der gevaarlijke Wilhelmina- uitvallen de stand op 31 bracht, was het pleit feitelijk beslecht. Door een vrije schop wist Wijk tenslotte nog een vierde punt te maken. De wedstrijd werd door een vrij groot aantal supporters der beide clubs bijge woond. I.V.C.B.-Competitie. Regen-Zondag. D.E.S. herstelt zich. Ook in de I V.C.B. is de „vangst" van dezen Zondag weer gering tengevolge van den regen, die de meeste Wedstrij den deed aflasten. Dongen deed in de eerste klasse prachtig werk, door met 42 van RKTVV te winnen. Vooral het herstel van DES stemt be moedigend. In Nieuw-Borgvliet bleef de Kaatsheuvelsche club, die de laatste wed strijden het niet meer tot een overwin ning had kunnen brengen, meester van het terrein. Uit de derde klasse valt naast de ne derlaag van HEG in Oisterwijk te ver melden de opstopper, die DVC in Made kreeg. Met liefst 130 werden de-Donge- neren in de pan gehakt! Hier volgen de uitslagen: ZUID I. lste Klasse. Dongen DongenRKTVV 4—2 ZUID II A. 2de Klasse. Oosterhout: SCOGilze 31 N.-BorgvlietN.-BorgvlietDES 12 ZUID II B. 3de Klasse. Oisterwijk: WIKHEG 42 Princenhage: GroenwitDongen 2 54 Made: Madesche Boys-I)VC 130 R. K. V. B. District TilburgLangstraat. De uitslagen der'Zondag gespeelde wedstrijden zijn als volgt: lste Klasse J. Goirle: VolhardingRapid 34 lste Klasse K. ZevenbergschenhoekHVV-Veer- sche Boys 06 Zevenbergen: Virtus 2ZVV 2 23 2de Klasse M. Heikant: ZwaluwZVV 3 4 3 IVveer: Veersche Boys 2-Waspik 2 112 3de Klasse U. Moergestel: VVVM 2—Volharding 2 3—5 Udenhout: SSS 2't Heikc 27 Moergestel VVM—RKTVV 2 5—3 3de Klasse W. Waspik: WSC 2Veersche bovs 3 00 R.K.V.V. H.E.C. Onder stroomende regen werd Zondag de wedstri,jd WIKHEG gespeeld, en door de thuisclub verdiend gewonnen met 42. Het slechte weer deed veel af breuk aan het spel, en vooral de half- linies van HEC had veel last van het gladde terrein en den glibberigen bal. Reeds spoedig heeft WIK de leiding ge nomen als de HEC-kceper naast den bal grijpt. Eenigen tijd later heeft WIK we derom succes en daarna wordt even ge pauzeerd voor den al te grooten regen val. Als het weer eenigszins is opge klaard, laat de scheidsrechter wederom beginnen. Nog voor de rust gelukt het de gastheeren een derde goal te maken en met een 30 stand blaast de scheids rechter de heer Vos voor de thee. Na de rust wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Beide doelen ontsnap pen op gelukkige wijze aan een doorbo ring, totdat WIK het vierde doelpunt maakt. Dit vinden de HEC'ers toch wat al te har. Met vernieuwden moed trekken zij ten aanval en eindelijk maakt Th. v. d. Wiel het eerste doelpunt voor HEC. Ondanks den geweldigen regen wordt er lustig gespeeld. HEC ziet kans door Jacques de Bruin de score te brengen op 4—2. De laatste 20 minuten is HEC voortdurend in de meerderheid, zonder evenwel het doel nog te kunnen door boren. Met 42 komt het einde van deze waterige partij voetbal. HEC 2 had 23 minuten gespeeld, toen de scheidsrechter het wijze besluit nam den wedstrijd te staken. De stand was 1—0 voor VÏOS, dat dus als ze weer naar W aalwijk komen met een voorsprong kan beginnen. HEC-junioren-Hercules A werd afge keurd. R.K.V.V. W.V.B. Zondag j.l. is WVB 1 op bezoek ge weest hij St. Joseph te Tilburg. Maar het weer kwam als spelbreker, en na onge veer een half uur gespeeld te hebben wordt er wegens den regen gestaakt met een blanco stand. Zondag 3 November moet WVB 1 te gen VTOS te Tilburg. Hedenavond om 8 uur algemeene le denvergadering in het clublokaal. Op komst wegens do belangrijke agenda dringend noodzakelijk. Donderdagavond om 7.30 uur training. R.K. Jeugd-Competitie Waalwijk. Ook thans moesten weder om de vast gestelde wedstrijden van Zondag j.l. we gens terreinafkeuring worden afgelast. Wij zullen maar hopen dat Zondag a.s. het programma kan worden afgewerkt. De vastgestelde wedstrijden van 3 No vember zijn: Hercules AWVB, scheidsrechter J. van Delft. HECHercules B, scheidsrechter .T. Damen. R.K.V.V. HERCULES. Zondag werden de wedstrijden van Hercules afgelast wegen terreinafkeu ring. Voor Zondag a.s. staan de volgende wedstrijden op het programma: Vincent 1Hercules 1. VTOS 3—Hercules 2. Hierop komen wij Zaterdag terug. Wij herinnoren de lotenhouders er aan, dat de trekking van de R.K.V.V. Hercu les wordt gehouden a.s. Donderdag avond om 8 uur bij den heer P. v. Daelcn, concertzaal de „Lindenboom". Den uitslag wordt bekend gemaakt bij de volgende adressen: M. v. d. Velden, Antoniusstraat; A. v. Mier, 2de Crispiinstraat: P. van Daclen, Antoniusstraat; P. van Tersel, 1ste Cris- pijns'raat; Firma wed. Th. C. Pulles si garenmagazijn Grootestraat. Allen te Waalwijk. DRUNEN. SPORTERS. Ondanks de dreigende lucht en de voortdurende regenbuien, trokken Spor ters er Zondag op uit om hun vierde competitiewedstrijd te gaan spelen tegen Berlicum-. Sporters trappen af en dreigen al spoedig voor het Berlicum-docl. Sporters blijven sterker en door een penalty kon Maas met 10 de leiding nemen voor Sporters. Kort daarop volgt mei den zelfden stand de rust. Na d«* rust wordt de regen steeds ster kt;-, terwijl Berlicum ook flinker opzet, maar Snorters houden flink vol. De rechtsbuiten van Snorters voert de stand op tot 20, terwijl de rechtsbinnen de stand nog op weet te voeren tot 30 en vervolgens tot 40. De regen begint als 't ware neer te stroomen. Spelers, veld en hal raken doorweekt, maar toch blij ven de ploegen doorspelen, ondanks enkele protesteerende lui. Sporters mid denvoor brengt de stand op 50, waarna de rechtsbuiten tegen het einde de voor sprong nog opvoert tot 60, waarmee het natte einde komt met doorweekte spelers. Sporters behaalden hiermede hun vierde overwinning. De achterhoede was wederom in goede conditie, terwijl het samenspel der voorhoede ons niet kon bekoren. Sporters reserves speelden thuis tegen de Haarsteeg-reserves, In een op en neer gaand spel kwam de rust met 00, waar mee de wedstrijd werd gestaakt wegens regen. A.s. Zondag wacht ons de groote ont moeting in Drunen tussehen Sporters 1 en Haarsteeg 1. Sporters 2 spelen in Nuland tegen Nooit Gedacht, terwijl Sporters 3 in Vlij men spelen tegen de Boys 3. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Bij onderling overleg tussehen beide partijen en het Districts-bestuur te Til burg werd besloten vanwege de slechte weersgesteldheid de wedstrijd Dussen sche Bovs 1WvR 2 niet te spelen. De Boys-junioren togen ondanks het meer dan slechte weer, naar Waspik, en moesten aldaar ervaren dat de Waspik B-junioren niet wenschten te spelen waardoor deze laatsten reglementair met 50 verloren. R.K.V.V. Be Ready. De beide voor de Be Ready elftallen vastgestelde wedstrijden Be Ready 1 WvR 1 en WvR 3—Be Ready 2, gingen wegens terrein-afkeuring niet door. 'n Geheel verregende Zondag dus. \j WIELRENNEN. SlaatsPellenaars te Antwerpen. Slaats en Pellenaers hebben Zaterdag in het Sportpaleis te Antwerpen een goed figuur geslagen blijkens onder- slaande uitslagen: Omnium-wedstrijd tussehen de kop pels Slaats-Pellenaers (Nederland) en De Rijck-Dictus (België): sprint: 1. De Rijck (200 M. 13 sec.); 2. Pellenaers (1 lengte); 3. Slaats; 4. Dictus. Wedstrijd over 3 K.M. met 4 klasse menten: 1. Pellenaers, 8 punten; 2. Slaats, 9 punten; 3. De Rijck, 10 punten; 4. Dictus, 13 punten. Achtervolging: Pellenaers-Slaats halen De Rijck-Dictus in na 2.495 Meter. Tandemrace: 1. Dictus-De Rijck; 2. Slaats-Pellenaers (op een lengte). Totaal uitslag: 1. Nederland 14 pun ten; 2. België 18 punten. ZWEMSPORT. Noord-Brabantsche Zwembond. In den N.-B. Zwembond is een con flict ontstaan. In de Zaterdag te Til burg gehouden vergadering is het voor stel van het bestuur lot splitsing van den Kring Noordbrabant in vier afdee lt ngen verworpen. Het bestuur en de technische com missie zijn daarop afgetreden. Er is een lijdelijk bestuur gevormd bestaande uit de heeren Ris, Brandjes, v. Zantbeek, dr. v. Oppenraay en J. Mulder. Op verzoek besloot de technische com missie voorloopig haar taak nog te blij ven vervullen. KORFBALSPORT. KIOIONA. Vrijdag a.s. zal de korfbalvereeniging KIOL een wedstrijd gaan spelen tegen ONA uit Tilburg. Daar we deze vereeni- ging hier nog niet aan het werk gezien hebben, kunnen we onmogelijk vooruit de kansen bespreken, maar in geen ge val zullen het de jonge KIOL'ers mak kelijk hebben. De wedstrijd vangt aan om 2 uur, op het terrein van ONA in Tilburg. RAAMSDONK. Van 19 tot en met 25 October 1935. Geboren: Hendricus Arn. zv. Hendri- cus C. Schipperen en Josephina J. M. v. Schijndel Woutrina H. M. dv. Fran- ciscus C. van Disseldorp en Maria E. de Bruijn Jacobus M. zv. Gerardus Wee- terings en Margaretha C. Kivits Geer- truida M. dv. Bartholomeus G. Tritten en Lucia P. Rollenberg. HuwelijkenGeene. Overlijden: David Adr. van Dongen, echtg. van Yda Petr. van Seters, oud 63 -jaar Maria van Aalst, oud 86 jaar Christina Grondel, weduwe van Jan Hen drik Verhagen, oud 84 jaar. Vee en paarden. ROTTERDAM, 29 October. Ter vee markt waren heden aangevoerdtotaal 5137 dieren, 144 paarden, 10 veulens, 1867 magere runderen, 930 vette run deren, 130 vetten kalveren, 950 nuchtere kalveren, 620 graskalveren 443 schapen of lammeren, 2 varkens, 41 bokken of geiten. Prijzen pre kilo: vette koeien tot 44 ct., tot 40 ct-, 2632 ct., vette ossen tot 42 ct., tot 38 ct., 3133 ct., stieren tot 44 ct., tot 40 ct., 33—36 ct., vette kalveren tot 75 ct., tot 65 ct., 40—45 ct., graskalveren 40 ct., 32 ct., schapen 36 ct., 32 ct-, 28 ct., lammeren 36 ct., 33 ct., 28 ct., nuchtere slacht kalveren 30 ct., 24 ct., slachtpaar- den 40 ct., 36 ct., 32 ct. Prijzen per stuk van mager vee: Scha pen ƒ15, ƒ12, ƒ10; lammeren ƒ11, f9, f6; nuchtere slacht kalveren f 7 50 f6, f 5; nuchtere fok kalveren f 15, f 12, f 10; slachtpaarden f160, f120, f90; werkpaarden f 240, f140, f80; hitten f 100, f 70, f 60; stieren f 190, f 15, f 100; kalfkoeien f185, f145, f95; melkkoeien f190, f140, f90; vaarzenij f105, f75, f60; pinken f90, f70, f60; graskalveren f35, f25, f 15. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Veilingbericht van 28 October 1935. Lemoenappel 1213; Idem II 69; Goudrencttc 311; Stcrappel 412; Bel lefleur 29; Osschoppen 410; Juin appel 2—6; Geel zuur 3—5; Dirkappel 2—7; Pippeling 7—12; Gruiverunette 3—6;' Handappel 4—11; Zoete appel 17Div. val appel 1—10; Williams 10—16; Comtesdetaris 14—18; Novo Pato 613; Jodeperen 3—8; Div. stoofperen 29; Druiven 1218; Tomaten 3-10lh; Idem koud 24; Spinazie 5—10; Wor telen U/22.1/4; Knolraap 1.1/2-2.1/3; Juin 1.1/23 Kassnijboon 2528; Idem II 2025; Stamboon 10—15; Spruitjes 1825; Idem II 10—16: Idem 3 37; Witlof 5—18. Alles per K.G. Bloemkool II 37; Roode kool 29; Witte kool 39; Savoy kool 1—6; Boe renkool 1.1/22.1/4; Selderij 23; No ten 4,10—5,10; Sla 1/2—2.1/2; Andijvie 1/21.3/4. Alles per stuk. Selderij 1/32; Kroten 1.1/22; Peen 2—5; Prey 6—13. Alles per bos. Woensdag inplaats van Donderdag consumptieveiling. Donderdag blocveiling winterfruit. Met het oog op de plaatsruimte moeten tal van stukken o m. Raadsverslag Drunen, Brieven uit Dussen, Rechtzaken enz. tot het volgend nummer blijven liggen. RED. Het mes. H. J. W. V., koperslager te Dussen, had op 5 Mei 1935 te Raamsdonk gewelddadig M. Vetjes met een mes in het linkerdijbeen gestoken. Hij werd wegens deze mishande ling door de rechtbank veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Conform den eisch van den adv. gen. bevestigde het gerechtshof het vonnis. De berechting van de misdadigers van Oss. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft Maandag uitspraak gedaan in de twee weken geleden behandelde

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7