steeds hun gang liet gaan? Aan hen hebben wij de hooge Capelsche belas tingen grootendeels te danken. In ernstige overweging geef ik de rechtsche raadsleden het request voor kennisgeving aan te nemen. De klok kon in onze gemeente wel eens 120 jaar achteruit gezet worden, waarop ik reeds een paar maal gezinspeeld heb. Besluit de Raad in den geest van het request, dan komen de gevolgen ook voor hunne rekening. Ik stel voor het request niet in behandeling te nemen. De Bas: Veel zal ik over deze kwes tie niet zeggen, omdat ik er weinig van verwacht, maar toch wil ik even op merken en mijn verwondering kenbaar maken, dat de meerderheid in B. en VV. ditmaal met een voorstel op dit adres komt, terwijl bij een vorige ge legenheid een dergelijk adres voor kennisgeving is aangenomen, terwijl toch in dit College dezelfde Wethou ders zitting hebben van toen en mij nimmer is gebleken dat er de vorige maal een minderheid voor behande ling was. Gaarne zou ik vernemen wat nu ei genlijk de bedoeling is van het voor stel van de meerderheid in B. en W., daar toch naar ik meen een en ander betreffende deze aangelegenheid is ge regeld bij de Zondagswet. Meer van nabij betrokken zijnde bij het voetbalspel, wensch ik nog onder de aandacht der heeren te brengen, voor zoover zij het niet weten, dat het terrein waarop dit spel wordt gespeeld ligt aan den rand der gemeente. Men moet daar expres heengaan, wil men er aanstoot aan nemen, niemand toch wordt gedwongen er heen te gaan, het ligt dus niet midden in de gemeente en behoeft daarom geen ergernis te geven aan andersdenkenden, tenzij men zoover gaat geen andere meening te dulden dan de zijne, wat toch bui tengewoon onverdraagzaam zou zijn en ik nog altijd niet wil aannemen dat hiervoor een meerderheid in de zen raad te vinden zou zijn. Zou het terrein liggen in de nabijheid van een kerkgebouw, dan geef ik U de verze kering (en ik meen in deze te kunnen spreken namens het geheele bestuur) dat ondergeteekende er geen oogenblik over zou denken dan zijn medewer king te willen verleenen. De aangename samenwerking dip wij hier de laatste jaren hebben gehad en door ondergeteekende op zoo hoo- gen prijs werd gesteld, omdat daarmee tevens het gemeentebelang wordt ge diend, dreigt in gevaar te komen, wan neer men door blijft gaan geen reke ning meer te houden met de belangen van minderheden, die toch ook hun rechten hebben. De politieverordening zooals ze nu is, bestaat al zoo lang. Gaat men haar veranderen, dan gaat men een bepaling in het leven roepen waarbij men tracht de wet te omzeilen om toch zijn doel te bereiken. Is dat fair? Macht wordt dan recht. De heer Michael zegt dat beide spre kers reeds veel gras voor zijn voeten weggemaaid hebben. Er wordt ge vraagd maatregelen te nemen dat de dag des Heeren niet ontheiligd zou worden. Wanneer men in alle zaken met dien dag rekening gaat houden, zal men tot een zeer eigenaardig eind resultaat komen. Wie bepaalt den „dag des Heeren"? Daarover hebben wij, al dus spr., niets te vertellen. Wat zullen de gevolgen zijn als wij hier de men- schen Zondags wegjagen? Naburige gemeenten zullen hen met open armen ontvangen en wordt dan de dag des Heeren geheiligd? Moeten wij die en kele vereeniging die hier op Zondag nog iets doet, dit nog ontnemen? Dien eenigen dag dat die menschen vrij zijn als ze de heele week aan de machine of aan den loopenden band in de fabriek gestaan hebben, mogen ze dan nog niet enkele oogenblikken hun ontspanning zoeken in de sport? Ze kunnen toch eerst hun kerk bezoe ken. De kerkeraad mag wel eens de hand in eigen boezem steken en De Voorzitter merkt den heer Mi chael op, dat hij geen menschen be- leedigen mag, die zich hier niet ver dedigen kunnen. De heer Michaël vervolgt daarop z'n betoog en zegt, dat een klein groepje alles uit Capelle wil wegjagen. Waar om moeten de jongelui er toe gedre ven worden in andere plaatsen te gaan zoeken wat hen in eigen gemeente ont nomen wordt? Spr. had gedacht dat de kerkeraad zich wel eens bedacht zou hebben eer zij met zoo'n verzoek kwam. De Raad begeeft zich z.i. bij inwilliging van dit verzoek op een terrein dat hij niet mag betreden, n.l. dat van de Rijks wetgeving, die in de Zondagswet een en ander regelt. Spr. maakt zich sterk en hoopt het ook, dat van alle zijden de protesten los zullen komen tegen zulk een beslissing. Men was in deze gemeente op den goeden weg om alles wat bij de vereeniging van gemeenten naar voren is gekomen, weg te cijfe ren. Nu zullen echter al die tegenstel lingen weer sterk naar voren komen, hetgeen spr. zeer verkeerd acht. De Raad moge dan ook wel bedenken wel ke de consequenties zijn van zijn be sluit. Spr. waarschuwt er nogmaals voor, de menschen niet naar buiten te jagen. De heer Jac. Vos acht dit een teere en moeilijke kwestie. Hij zal niet in gaan op het betoog van den heer Ver- ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR heijden over die dingen uit het verle den en op de aanvallen op den kerke raad. Deze heeft het recht een verzoek in te dienen, dat is zijn zaak. In Sprang en Vrijhoeven worden de voetbalwed strijden op Zaterdag gespeeld, zooals dat ook in Engeland altijd gebeurt. Door den heer Michaël is wel gezegd dat een klein groepje voor deze Zon dags-heiliging ageert, doch spr. komt wekelijks in wel 250 gezinnen en is er van overtuigd dat de meesten voor Zondagsheiliging zijn. De heer Timmermans zegt dat hij geen tegenstander van de sport is, doch hij vindt dat er in de week voldoende tijd is om deze te beoefenen en daarom zal hij het voorstel van B. en W. steu nen. De heer Verheijden vraagt den voor zitter waarom hij zooeven den heer Mi chael tijdens diens betoog het woord wilde ontnemen. De voorzitter merkt op dat hij hem het woord niet ontnomen heeft, doch waar hij meende dat de heer Michael m zijn betoog persoonlijk zou worden, nceft bij hem liever te voren ge vaar- s<h'..\vd .'óór hij te ver zou zijn gegaan. Dat achtte spr. beter dan hem '.r: t te laten uitspreken zooals hij den heer Verheijden heeft iaten doen. De heer Veriiei,oen vindt lat vel een eigenaardige toestand. Bij de ver kiezingen zegt spr. hebben de predi kanten van den kansel zoo ontzettend afgegeven op sommige heeren, ook op mij, omdat wij liberaal zijn. Voor honds vodden worden we aangezien en dat tegenover een familie die 300 jaar in Capelle Kerk en Gemeente diende. De voorzitter heeft reeds enkele ma len gehamerd en ontneemt den heer Verheijden verder het woord met de opmerking dat men hier in den raad niet zit om preken van dominée's te be- critiseeren. De heer Michael komt even terug op het gezegde van den heer Jac. Vos dat er van de 250 huisgezinnen die hij be zoekt er slechts weinigen tegen Zon dagsheiliging zijn. Spr. zegt dat hij zelf ook niet tegen Zondagsheiliging is, hij zal des Zondags geen vermakelijkheden of herbergen bezoeken. Hij spreekt hier als raadslid niet in het belang van een deel maar van heel de gemeente. We leven weliswaar in het vrije Nederland maar we worden hoe langer hoe meer aan banden gelegd. De heer de Bas komt terug op de op merking van den heer Jac. Vos dat deze een voorstander is van de sport op Za terdagmiddag zooals in Engeland. Ook spr. zou het daarmee eens zijn, doch in ons land kent men dien toestand nog niet en spr.'s vereeniging die in de K.N.V.B.-competitie speelt heeft alleen op Zondag gelegenheid daartoe. Voor velen zou het op Zaterdagmiddag niet goed uitkomen en ook het publiek krijgt men Zaterdags niet naar het voetbal veld. In Sprang kan dat anders zijn, doch men dient rekening te houden met de opvattingen in de verschillende dee- len der gemeente. Ook met burgemees ter Meijer heeft men in dit opzicht steeds zeer prettig samengewerkt. Het zou spr. zeer spijten wanneer men weer een anderen weg ging inslaan. De heer Jac. Vos meent dat om een beginsel-kwestie de prettige samenwer king toch niet verloren behoeft te gaan. Ook bij de wethouders-verkiezing heeft men van den anderen kant de minder heid zijn wethouders-zetel laten be houden. De heer Verheijden wijst op den slechten economischen toestand en hij ziet er van komen dat we toestanden terugkrijgen die wat de arbeidersvoor- waarden betreft even slecht zijn als in spr. s jeugd. Ook de vrije Zaterdag middag zou daarbij wel eens in het ge drang kunnen komen. Spr. zou de re geering in deze zaak voorschriften la ten geven. Als die de Zaterdag invoert, zooals die in Engeland, waar spr. vaak geweest is, bestaat, dan wordt de zaak anders. De heer Jac. Vos merkt op dat loons verlagingen en andere economische be schouwingen die de heer Verheijden naar voren brengt, niets met de hangen de kwestie te maken hebben, waarop de heer Verheijden betoogt, dat hierdoor voor de jongelui toch nog minder ge legenheid zou komen om in de week aan sport te doen. Op verzoek van den heer Michael doet de voorzitter voorlezing van het be treffende verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te 's-Capelle en licht nader toe, dat, als het voorstel van de meerderheid van B. en W. thans wordt aangenomen, deze in de volgende vergadering met concrete voorstellen zullen komen hoe de redac tie-wijziging in de betreffende veror dening zal zijn. Wordt het voorstel niet aangenomen, dan is deze aangelegen heid van de baan. De heer Verheijden vraagt even het verzoekschrift ter inzage en geeft na bestudeering twijfel te kennen omtrent de echtheid van een der handteekenin- gen. Hij zegt die heeren tot alles in staat te achten en vraagt wethouder Middelkoop zijn meening over bedoelde handfeekening. (Het leek of de heer Middelkoop den tv: ij Iel var» den heer Verheijden deelde doch een positieve meening hoorden wij hem niet uitspreken. Verslaggever). De heer Verheijden stelt voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen. De Voorzitter wil echter eerst ook eens het een en ander zeggen in ant woord op de betoogingen van de ver schillende leden. Op het gezegde van den heer Ver heijden dat de kerkeraad zich nooit heeft bemoeid met gemeentezaken wil spr. antwoorden dat de heer Verheij den, die het zoo voor de vrijheid op neemt aan den kerkeraad toch niet de grondwettelijke vrijheid zou willen ont nemen om verzoeken en requesten in te dienen. Naar aanleiding van het gezegde van den heer Verheijden dat deze vroeger op Zondag gecrocket heeft in den tuin van zijn oom, merkt spr. op dat Calvijn ook op Zondag wel eens kaat ste in zijn tuin. Men zou niemand wil len verbieden in zijn eigen tuin te voet ballen. Ook zal men zich niet verzetten tegen gezonde sportbeoefening, doch deze kan men ook in de week wel toe passen. Met dankbaarheid nam spr. er kennis van dat het beschavingspeil in deze ge meente is vooruitgegaan. Geloofsvervolgingen zouden naar spr's meening in het vredige Sprang-Capelle wel niet aan de orde komen en over de opmerking dat de klok hier wel 120 jaar kan worden teruggezet, zal spr. zich maar niet boos maken. Als de heer Ver heijden zoo bezig is, denkt spr. altijd aan een man uit de vorige eeuw, ook n 120 jaar geleden, een uit de oude garde van Napoleon, die tot het laatste pal stond voor het ineenvallende rijk van zijn keizer, zeggende: ,,de garde sterft, maar geeft zich niet over". En in die mate kan spr. eerbied hebben voor menschen als de heer Verheijden. Verder gaat spr. in op enkele opmer kingen van den heer de Bas, n.l. dat het terrein ver buiten de kom ligt en dat naburige gemeenten de jongelui gaarne ontvangen zullen. Het doet volgens spr. niets ter zake waar het terrein ligt, het ligt in elk ge val in de gemeente en de raad heeft de verantwoording voor wat hier in de ge meente gebeurt en niet voor wat andere gemeenten doen. De regeering ,zou deze aangelegen heid volgens den;jieer de Bas hebben te regelen, doch ajs wij in Duitschland zien hoe het daai^.gaat als het rijk hier in voorschriften gaat geven, dan mogen we blij zijn dat dé gemeenten hier nog iets over eigen huishouding te zeggen hebben, al wordt er dan al zooveel ge sputterd tegen de aantasting der ge meentelijke autonbmie. Dat de aangename samenwerking in deze gemeente door dergelijke kwesties verloren zou gaan, zooals de heer de Bas vreest, dat acht spr. toch niet noo- dig. Het komt toch zoo vaak voor dat principes met elkaar in botsing komen en dan kan men toch op ander terrein nog wel samenwerken. Op de vraag van den heer Michael: „Wie bepaalt de dag des Heeren?" zou spr. willen antwoorden dat hij van den raad geen debating-club wil maken. Die dag is bepaald en staat al duizenden ja ren vast, tenzij voor iemand die de openbaring van Gods Woord loochent. Tenslotte onderschrijft spr. nog wat gezegd is omtrent de voetbalsport op Zaterdag, zooals ook geschiedt in En geland, het land waar deze sport gebo ren is. De heer de Bas repliceert dat het ter rein zoodanig gelegen is, dat niemand er aanstoot aan kan nemen, wat toch wel een argument is waar rekening mee gehouden mocht worden. Men wil hier door een verandering in de politiever ordening te brengen trachten de wet te omzeilen om zijn doel te bereiken. Men vraagt waarom de Capelsche voetbal club dan niet op Zaterdag haar wed strijden houdt, doch spr. heeft reeds be toogd dat zulks in den bond waarbij deze club is aangesloten niet mogelijk is. 't Is heel gemakkelijk te zeggen: wij hebben hier de meerderheid en wat die bepaalt geldt voor heel de gemeente. Laat men dan voortaan maar zeggen: „Macht is recht". De Voorzitter zegt in antwoord op een en ander dat het terrein in elk ge val op een gebied ligt, waarover de raad zeggenschap heeft. Dat er op Za terdag geen wedstrijden gespeeld kun nen worden kan waar zijn voor wat den K.N.V.B. betreft, doch in een anderen bond kan dat wel. Den voetballers wordt dus den pas niet afgesneden, al leen kan het misschien onaangenaam zijn van bond te moeten veranderen. Dat „macht is recht" kan spr. den heer de Bas in dit geval niet nazeggen. In elk college volgt er tenslotte bij ver schil van opvatting een stemming die ten gunste van de meerderheid uitvalt. De heer de Bas acht het op die ma nier nutteloos om nog naar de verga dering te komen, men kan dan beter hier met 7 menschen vergaderen. De Voorzitter merkt op dat men voor de belangen der minderheid niet zijn principes kan prijsgeven. De heer Michael meent dat iedereen en ook het kerkbestuur op zijn eigen terrein dient te blijven. Hij vraagt zich ook af hoe het met de duivensport moet gaan, welke toch een internationale en beschermde sport is, die zoodanig is geregeld dat de duiven bij wedstrijden des Zondags aankomen en dan dienen ze toch verzorgd te worden. Daar kan toch niemand aanstoot aan nemen. Spr. noemt het brutaal van het kerk bestuur om den raad te verplichten ook dit andere terrein onder zijn beschik king te krijgen. Als hij daarmee de menschen naar de kerk meenen te kun nen jagen, dan acht spr. dat een ver keerd systeem. Dat men zijn eigen put je maar schoon houdt inplaats van te probeeren dat van een ander vuil te ma ken. Bij Uwe installatie als burgemees ter, zegt spr., heb ik U gevraagd niet al leen burgemeester maar ook een bur gervader te zijn voor allen, maar nu gaat U toch eenzijdig te werk. Nu wilt U door een achterdeur trachten iets door te drijven, wat Voorzitter (hamerend): Dat is een directe beschuldiging die ik met klem van de hand wijs en waarvoor ik geen woorden heb om haar te kwalificeeren. De Kerkeraad tracht niemand te ver plichten, zij doet iets waartoe zij een voudig het volste recht heeft. Dat men dit zou doen om de menschen de kerk in te jagen ontkent spr. ten stelligste, er zitten er z.i. reeds genoeg in die er niet in hoorden. De heer de Bas zegt dat hij nog al tijd op een antwoord wacht op zijn vraag, waarom vroeger een dergelijk verzoek niet door B. en W„ ook niet door de minderheid, gesteund werd, ter wijl nu met dezelfde wethouders een gunstig advies van de meerderheid van B. en W. komt. De Voorzitter merkt op dat hij, wijl dit vóór zijn burgemeestersschap heeft plaats gehad, hierop geen antwoord kan geven. Hij brengt hierna het voorstel van B. en W. in omvraag, dat wordt aange nomen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór de heeren Kerst, Timmermans, Vos, G. v. d. Hoeven, Versteeg, Jac. Vos en van Willigenburg. Tegen de heeren Verheijden, de Bas, Michael en Middelkoop. De Voorzitter zegt dat nog een an der verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te 's-Capelle is ingekomen, doch B. en W. hebben hier over nog niet van gedachten kunnen wisselen, zoodat voorgesteld wordt dit verzoek aan te houden tot B. en W. er over beraadslaagd hebben. In dit verzoek herinnert er de kerke raad aan dat hij eenige jaren geleden onder voorzitterschap van Ds. Padden burg een verzoek indiende om cafés en vergaderzalen op Zondag gesloten te houden. Destijds was. aan dit ver zoek geen gevolg gegeven, doch thans, bij de gewijzigde samenstelling van den raad hoopt de kerkeraad dat op het ver zoek gunstig zal worden beschikt. De heer Verheijden uit, na bestudee ring van de onderteekening onder dit stuk, wederom ernstigen twijfel aan de echtheid van een der handteekeningen. Besloten wordt dit stuk voorloopig aan te houden tot B. en W. hierover advies aan den raad kunnen uitbrengen. 3. Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur van Capelle over 1934. De rekening wijst een bedrag aan ontvangsten aan van 6502.87 en aan uitgaven 8108.24, zoodat er een na- deelig slot is van 1605.87. Op een informatie van den heer Jac. Vos licht de voorzitter nader toe dat het nadeelig saldo voornamelijk ont staan is door den achteruitgang van de opbrengst der landpachten. 4. Goedkeuring begrooting Burger lijk Armbestuur van Capelle over 1934. Deze begrooting raamt aan inkom sten en uitgaven een bedrag van 8250.50, waarbij gerekend wordt op een gemeentesubsidie van 3350.—. 5. Voorloopige vaststelling gemeen terekening dienst 1934. De rekening is onderzocht door een raadscommissie bestaande uit de hee ren Verheijden, Vos en v. d. Hoeven, die geen aanmerkingen er op heeft, al leen vestigt zij de aandacht op de groo- te uitgaven voor onderwijs. Verheijden: Het rapport der com missie wordt U hierbij overgelegd en ïierover heerschte in de commissie, die )estond uit één liberaal, één anti-revo- utionnair en één christelijk-historische, volledige overeenstemming. Het onderwijs breekt den nek der plattelandsche dorpen. Persoonlijk wil ik als rapporteur hier aan toevoegen, dat het onderzoek na tuurlijk niet op een accountantsonder zoek berust, daar dit in 3 uren niet kan gebeuren. Ik neem steeds de voorzichtige weg om steeds veilig te staan tegenover eventueele gebeurlijkheden. Het Dage- ijksch Bestuur alsmede het verdere secretariepersoneel heeft in deze mijn volle vertrouwen. Tevens deel ik voor de zooveelste maal mede, dat op den duur door de al- geheele verarming onzer plaatselijke be volking de gemeente-finantiën in 't hon derd moeten loopen. Terecht werd de zer dagen hierop bedekt gewezen door een groot liberaal blad, de Nieuwe Rot- terdamsche Courant, ontleend aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. De rekening wordt hierna voorloopig vastgesteld. 6. Vaststelling vergoeding art. 101 L.O.-wet 1920 over 1933 uit te keeren aan de Bijz. Lagere School te Capelle. De Voorzitter zegt dat deze vergoe ding 1658.98 bedraagt, berekend naai de kosten der openbare school in 1933, welke 8.72 per leerling hebben be dragen. De heer Jac. Vos vraagt of de bij. zondere scholen meer noodig hebben dan de openbare en of zij het bedrag dat voor hen vastgesteld is ook voor 100 opgebruiken. Hij stelt deze vraag, omdat nogal eens beweerd wordt dat het bijzonder onderwijs zooveel duurder is. De heer Michael zegt dit een erg leu ke vraag te vinden. Op de openbare school zijn veel minder kinderen en moet het onderwijs per leerling uiter aard thans veel duurder zijn dan op de bijzondere scholen. Wanneer de bijzon dere scholen nu eens hun eigen zuinige berekening opmaakten in plaats van de kosten der openbare school als maat staf te nemen en als ze het bedrag dat ze konden uitsparen nu eens als een kerstgave aan de gemeente cadeau de den, dat zou spr. nog eens aardig vin den. Wethouder v. Willigenburg meent dat de heer Michael de vraag van den heer Jac. Vos niet zoo „leuk" behoeft te vinden. Voor wat de Sprangsche school betreft kan hij mededeelen dat ei jaren zijn geweest dat de school 1000, 900 en andere groote bedragen min der heeft gebruikt dan waarover zij mocht beschikken. De heer Verheijden vindt dat nog eens kranig gesproken en in die woor den zit z.i. veel in. Want als men in Sprang zooveel over kan houden, waar om kunnen dat dan ook de andere scholen niet. De Voorzitter merkt op dat men be zig is een kwestie te bespreken die in de wet geregeld is. Ook andere scholen handelen als door den heer van Willi genburg geschetst. Conform het voorstel wordt besloten. 7. Wijziging begrooting 1935. Betreft slechts een wijziging in dén kapitaaldienst. Wordt goedgekeurd. 8. Aanbieding gemeentebeqrootina dienst 1936. Op den gewonen dienst worden de ontvangsten en uitgaven geraamd op 164679.67 en bij den kapitaaldienst op 39567.93. De begrooting wordt in handen ge steld van een commissie waarvoor wor den aangewezen de heeren Michael, Jac. Vos en de Bas. 9. Vaststelling pensioengrondslagen. Dit betreft slechts een paar formali teiten. 10. Ontheffing straatbelasting 1935. Zal in geheime zitting behandeld worden. 11. Mededeelingen. De Voorzitter deelt den raad mede dat er een nuttige en noodige wijziging gekomen is in het plan voor de be schoeiing der Binnenhaven, welke voor de gemeente een meerdere kosten van 150.— medebrengt. Verder zijn in- tusschen de turfprijzen zoodanig geste gen dat hierdoor de kosten voor de ge meente 68 hooger worden. Ook de polder zal zijn aandeel in deze meerdere kosten bijdragen. Voorts vragen B. en W. den raad machtiging om de kachel die in de raad zaal staat en die door den aanleg van de centrale verwarming overbodig is geworden, te verkoopen. De gevraagde machtiging wordt ver leend, waarbij de heer Verheijden nog in overweging geeft de kachel niet te verkoopen als de opbrengst al te laag zou zijn. Men kan nooit weten waar men ze zelf nog eens noodig kan heb ben. Verder deelt de Voorzitter mede dat iemand 100.— geboden heeft voor den grond achter het oude Raadhuis in Sprang, doch waar inen het weer voor denzelfden prijs n.l. 15.— kan verhuren, meenen B. en W. dat men niet tot verkoop moet overgaan. De Raad is het daarmede eens. Ten slotte kan de Voorzitter nog iets naders mededeelen omtrent de kosten van een eventueele verlichting van den Winterdijk. De aansluitkos ten zouden 1520.bedragen en er staan 12 huizen, dus dat zou ongeveer ƒ120.per woning kosten. Op het oogenblik durven B. en W. dat niet aan, gezien ook de moeilijkheid om de begrooting sluitend te krijgen. B. en W. zullen hierover nog nader advies aan den Raad uitbrengen, daal de opgave pas beden is binnenge komen. Bij de Rondvraag dringt de heer De Bas er op aan, dat de bordjes „Lang zaam rijden" op verschillende punten eens opgeverfd worden. De Voorzitter zegt, dat dit reeds met ander gemeente-verfwerk is aanbe steed en dus spoedig gebeuren zal. De heer Vos wijst op een slechten weg onder Sprang, waarvan de Voor zitter nota zal nemen. De heer Jac. Vos zou gaarne zien dat, als er een circulaire komt van den Minister van Soc. Zaken omtrent het verstrekken van een kerstgave, dat B. en W. dit in gunstige overweging Wil len nemen en ook de werkloozen een prettig Kerstfeest te doen vieren. De Voorzitter antwoordt, dat zulks ook vorig jaar in deze gemeente is ge schied. De heer Jac. Vos geeft den Voorzit ter verder in overweging om zoodra het een paar dagen geregend heeft, eens 'n kijkje te gaan nemen in den Trampad. Misschien nog wel koorts ookl Aspirin is de onovertroffen bestrijder van verkoudheid. Na Uw verkoudheid zult U met zo velen zeggen: Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes v. 20 tabl. 70 ets. en orenjezakjes v. 2 tabl. 10 ets.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2