PLAATSELIJKE BERICHTEN, Gemengd Nieuws. I)e biljartclub „O. O. O.", geves tigd in café Th. Elshout te Drunen, nam Zaterdag deel aan het biljarttour- nooi uitgeschreven door de biljartclub Het Bandspel, gevestigd in het café van de Wed. J. van Helvoirt en speel de tegen het 2e vijftal. De uitslag was als volgt: Het Bandspel, Waalwijk: Moonen 75 pt. 23 brt. v. d. Pennen 75 pt. 41 brt. L. v. Schijndel 62 pt. 28 brt. Dielman 29 pt. 17 brt. v. d. Wiel 50 pt. 19 brt. Totaal O. O. O., Drunen: P. v. d. Zanden J. Bergmans M. v. d. Wiel F. v. d. Wiel G. v. Engelen 291 pt. 64 pt. 59 pt. 75 pt. 75 pt. 75 pt. 23 brt. 41 brt. 21) brt. 18 brt. 21 brt. Totaal 348 pt. O.O.O. speelde met een gemiddelde van 3.48 punten. Het Bandspel speelde met een gemiddelde van 2.91 pnt. Een cursusavond over Zangkanaries, uitgaande van de Eerste Waalwijksche Kanarie-Vereeniging. Op Zondag 17 November a.s., des avonds om half 6, wordt een cursus over de veredelde Zangkanaries gege ven door den heer J. A. Peeters uit Tilburg, bondskeurmeester, in 't club lokaal van de Eerste Waalwijksche Kanarievereeniging, bij den heer A. v. d. Pluijm, Wagenstraat 10 a.d. Haven. Alle kanarieliefhebbers en andere vogelvrienden worden uitgenoodigd dezen zeer leerzamen en gezelligen cursusavond bij te wonen. De leden van bovengenoemde ver eeniging brengen enkele vogels mede, opdat de bezoekers eens van liet lied van den veredelden zangkanarie kun nen genieten. De cursus is voor ieder een vrij toegankelijk. De E.W. Kanarievereeniging rekent op een flinke opkomst; temeer nog, daar hier. ter plaatse en omstreken nogal verschillende vogelliefhebbers zitten. Dus iedere vogelliefhebber houdt a.s. Zondagavond vrij om dezen voor hem zeer interessanten cursus te kun nen bijwonen. Uitvoering In het Patronaatsgebouw M. Loeff- straat werd Zondagavond een uit— voeiinggegeven door deGymnastiek- vereeniging «Kunst en Kracht.» De Patronaatsdirecteur de Wel- Eerw. Heer Kapelaan Allard sprak een kort openingswoord, en nadal de leden en aspiranten met hun leider, den heer L. van Drunen, op het podium waren opgesteld, sprak he voorziiter vrn K. en Kr. de heer Jac. van Mierlo een propagandistisch woord voor de mooie een gezonde gymnastiek- en athletieksport. Hij wees op den vooruitgang van de club in ledental en in ambitie en op de fraaie overwinningen die werden behaald, speciaal de kampioenschap pen van Schapendonk. Het gymnastisch gedeelte van het programma werd hierna in een vlot tempo afgewerkt en telkens toonde het publiek door een hartelijk ap plaus zijn waardeering en bewonde ring voor de kranige verrichtingen der turners en aspiranten. Zoowel in de fraaie rythmische oefeningen als in het rek. en brug- werken werden uitstekendeprestaties geleverd die bewezen dat er onder leiding van den heer van Drunen flink geoefend wordt. Tot slot werd een twee bedrijvige klucht opgevoerd waarin op ver makelijke en toch dood onschuldige wijze een beetje gemeente—politiek verwerkt was. Met de caprioles van het koebeest dat ten tooneele ver scheen en met het rumoerige ver loop van de huldiging van een ju- bileerende vuilnisman, heeft het publiek hartelijk kunnen lachen. De geluidsinstallatie van den heer Grielaars wisselde de verschillende programmanummers met mooie gramaphoonplaten af. Aanranding. Op den weg WaalwijkTilburg on der Kaatsheuvel, had Zondagnacht 'n brutale aanranding plaats. De heer v. D. alhier, die per fiets uit de richting Tilburg kwam, werd door een 3-tal onbekenden aangehouden. Een der 3 gaf hem een vuistslag en sommeerde hem zijn geld af te geven, welke liit- noodiging door een der anderen kracht werd bijgezet door dreigementen met een groot open knipmes. De heer v. D. zag wel in dat verzet nutteloos zou zijn en hij bediende zich van een list om de „heeren" om den tuin te leiden. Hij kon n.l. ongemerkt zijn goed gevulde portemonnaie in z'n onderpantalon moffelen en kwam er zoodoende met een losgeld van slechts J.50 af. Zoodra de heer v. D. te Waalwijk aankwam, heeft hij zijn 'ervaringen aan de politie gemeld, die een streng on derzoek instelt. Aan een nauwkeurig signalement der daders ontbreekt het echter. Groote tekorten bij de B.B.A. Thans hebben Ged. Staten aan de Prov. Staten mededeelingen gedaan betreffende den toestand der N.V. Bra- banlsche Buurtspoorwegen en Auto diensten B.B.A. Was in de eerste 5 ja ren na de stichting der N.V. een tekort van bijna ƒ60.000.jaarlijks voor zien, dat door Rijk en Provincie elk voor de helft zou worden gedragen, thans blijkt dat de tekorten veel groo- ter zijn geweest, tengevolge der voort gezette daling der conjunctuur. Het totaal tekort over het tweede halfjaar 1934 is thans te stellen op 305.255.58 en het was, zooals uit bo venstaande blijkt, geschat op ƒ30.000. Over 1935 wordt gerekend op een verlies van 196.000.in plaats van 60.000.zooals men bij het aan gaan van de fusie berekende. Gezien deze tekorten en de reeds groote lasten van circa 2 ton per jaar, welke op het bedrijf drukken, worden in overleg met de Regeering onder handelingen gevoerd om tot een finan- cieele reorganisatie van de B.B.A. te geraken. Op de provinciale begrooting is inmiddels een geldleening van 206.000.geraamd tot dekking van het aandeel der provincie'in het meer dere tekort en 11.330.voor de b]/2 rente van dit bedrag. Provinciale Subsidies. Ged. Staten stellen voor afwijzend te beschikken op een subsidie-aanvra ge van de autobusondernemers der N.V. „Alad" te Meeuwen en „De On derneming" te Wijk en Aalburg, ten behoeve van hun autobusdiensten resp. van Sleeuwijk over Dussen, Heusden en Vlijmen naar Den Bosch en van Werkendam over Heusden en Vlijmen naar Den Bosch. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De A.R. Kiesvereeniging alhier kwam j.l. Maandagavond onder leiding van haar Voorzitter den heer G. J. van Wil- ligenburg, in goed bezochte vergadering bijeen, in de zaal van den Chr. Volks bond. Na opening met het lezen van Ro meinen 13 en gebed, heette de voorzit ter de aanwezigen welkom, er zijn blijd schap over uitsprekende dat de op komst goed was. Spr. hoopt dat allen er van doordrongen zullen zijn, dat het werk der Kiesvereeniging juist in een tijd waarin geen verkiezingen voor de deur staan, meer tot zijn recht kan ko men. Het is noodig om ten eerste de eigen beginselen te leeren kennen en ten andere zich op de hoogte te stellen van het verkeerde in anderer beginse len; dan kunnen wij p^s strijders zijn voor onze beginselen, zegt spr. Nadat de notulen der vorige verga dering gelezen zijn, houdt de voorzitter enkele beschouwingen over de gemeen teraadsverkiezingen, waarbij hij een woord van dank richt aan dhr. W. M. Dalmaijer, die niet herkozen werd, voor het werk en de opoffering in het belang der gemeente tijdens zijne zitting. Verder deelt de voorzitter mede, dat enkele dingen in verband met de ge meenteraadsverkiezing in den boezem van het bestuur een punt van overwe ging uitmaken, waaromtrent t.z.t. de vergadering voorstellen zullen worden aangeboden. Bij het punt verkiezing bestuurslid, richt de voorzitter een woord van dank aan het adres van het oud-bestuurslid dhr. A. Braspenning, die wegens ver trek naar elders moest bedanken. In diens plaats werd totk bestuurslid geko zen dhr. C. Braspenning, die de benoe ming onder dank aanvaardde. Hierna werd door den heer D. Drost een onderwerp ingeleid over „De Vol kenbond", waarin hij de stichting en de werkwijze van dit vredes-instituut op duidelijke wijze uiteenzette. Door verschillende leden werden den inleider vragen gesteld, die door dhr. Drost op serieuse wijze werden beantwoord. De heer Drost werd door den voorzitter dank gezegd voor zijne bereidwillig heid. Na de rondvraag dankte de voorzit ter voor de opkomst en sloot dhr. Drost met dankgebed deze geanimeerde ver gadering. Bij de gehouden verkiezing voor Notabelen bij de Ned. Herv. Kerk al hier, werd de heer A. Smits, aftr., her kozen, terwijl in de vacature M. Nieu- wenhuizen, die niet meer voor herbe noeming in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer Jac. van der Schans Azn. Het 3-jarig zoontje van dhr. v. C. alhier kwam gisteren met een glas te vallen, waardoor 't ernstige snijwonden aan de hand opliep, zoodat de hulp van Dr. Winkelman moest worden ingeroe pen. Een zoontje van den landbouwer v. d. S, alhier werd gisteren aan het Oosteinde alhier aangereden, door den motorrijder d. R.-B. uit Waalwijk. Ge lukkig had dit ongeval geen ernstige gevolgen; het kind had slechts onbedui dende ontvellingen opgeloopen. De A.R.J.A. Mr. Th. Heemskerk alhier houdt op Vrijdag 22 November a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond hare jaarvergadering, die voor belang stellenden toegankelijk is. Door dhr. B. Dalmaijer zal alsdan een onderwerp worden ingeleid. WASPIK A.s. Donderdag om 7 uur 's avonds, zal door de stem. gerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk de verkiezing moeten plaats hebben van één ouderling en twee wi Ti en diakenen. Aftredend zijn ouderling A. de Rooij en diaken A. van Pas. Op Zondag 17 November hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds. Van de Roest van 's Gravemoer. Aanvang van den dienst twee uur n.m. RAAMSDONKSVEER. De onver mengde margarine is in het tijdvak van 11 t.m. 23 November a.s. voor recht hebbenden verkrijgbaar bij de volgende 'nkeliers: F. M. A. Rooyackers, M. mmermans, Wed. D. P. van Alphen J. P. Kieboom. De propaganda-uitvoering Zon dag- en Maandagavond gegeven door de Afdeeling van „de Jonge Werkman" kan een succes genoemd worden. Opgevoerd werd het tooneelspel in drie bedrijven „Moeders Geloof" van Nic. Schuurmans. De groote zaal van het St. Henricus- gebouw was beide avonden uitverkocht. Uit de prachtige vertolking van dit schitterende stuk is gebleken, dat de spelers hun rollen meester waren. Allen zonder uitzondering waren tegen hun taak opgewassen, ze wisten het publiek te boeien met hun spel en menig traan tje werd gelaten. Het publiek was zeer dankbaar, na elk bedrijf klonk een da verend applaus door de zaal, wat dan ook ten volle verdiend was. De tooneeldécors waren met zorg vervaardigd, zoodat dit 't geheel nog meer deed slagen. De Jonge Werkman heeft met de op voering van „Moeders Geloof" laten zien, dat er goede krachten onder haar leden schuilen. We hopen hen het vol gend jaar weer met een nieuw stuk voor het voetlicht te zien. Voor het muzikale gedeelte zorgde het bekende Accordeon-trio. Dinsdag j.l. had in plechtigen een voud de begrafenis plaats van de Eerw. Zuster Methodia, in de wereld ge naamd Geertruda Petronella Dorissen. Met de meeste nauwgezetheid en plichtsbetrachting heeft Zuster Metho dia ruim 28 jaar als portierster in het St. Adrianusgesticht te Raamsdonk— dorp deze betrekking in genoemd kloos ter vervuld. Moge Zuster Methodia in den hemel reeds de kroon hebben ontvangen, die zij door haar arbeid hier zoo zeer heeft verdiend. Zij genoot de achting van al len die met haar in aanraking kwamen, vooral bij de armen was ze zeer in aan zien. Dat zij ruste in vrede. Op de brug te Keizersveer had Dinsdagavond omstreeks half zes een ernstig auto-ongeval plaats. Een luxe auto slipte tengevolge van de gladheid van het wegdek en botste tegen de brugleuning. De inzittenden werden uit den wagen geslingerd. Vier kinderen werden gewond, waarvan een kind van omstreeks twee jaar ernstig. De bestuurder bracht het er zonder ver wondingen af. Alle gewonden zijn naar het K.K. Ziekenhuis te Raamsdonks- veer overgebracht. Na verbonden te zijn konden de drie kinderen direct het Ziekenhuis verlaten. De auto werd ernstig beschadigd. Eenige minuten nadat dit ongeval plaats had, kwam met groote snelheid een andere luxe auto aangereden. Deze werd met een roode lantaarn te kennen gegeven, dat hij stoppen moest, althans vaart verminderen, doch de bestuurder stoorde er zich niet aan en reed door, en slipte ook over het wegdek, met het gevolg dat deze auto ook tegen de bruq- leuning aanbotste en daarbij twee toe schouwers meesleepte, genaamd J. van ersel uit Waspik en nog een andere uit Geertruidenberg, beiden werkzaam aan de P.N.E.M. Beiden werden met een hersensschudding opgenomen en zijn naar het R.K, Ziekenhuis overge bracht. De auto is ook zwaar bescha digd, GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Raad der gemeen te Geertruidenberg op Vrijdag 15 No vember 1935 des namiddags 8 uur in het Gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1Voorste] van burgemeester en wet houders tot het rooien en verkoo- pen van 24 iepenboomen. 2. Aanvraag bouwterrein dqor H. Ki- vits. 3. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1936 en de daarbij behoo- rende bedrijfsbegrootingen. 4. Voorstel van burgemeester en wet houders tot het vaststellen van een verordening tot het heffen van 75 opcenten op de gemeentefondsbe lasting. 5. Voorstel van burgemeester en wet houders tot wijziging van het tarief voor de levering van electriciteit door het gemeentelijk electriciteits- bedrijf. 6. Ingekomen stukken. v GEERTRUIDENBERG. De eerste openbare avond van dit winterseizoen, uitgaande van de Maatschappij tof Nut van 't Algemeen, gehouden in de -zaal van hotel Centraal, mag zeer goed ge slaagd heeten. Trouwens dit wisten wij vooruit, want door t engageeren v. d. heer Alt, die zulk een schitterende lezin gen kan houden over diverse opera's van Wagner, is het succes van den avond zeer zeker verzekerd. Ditmaal had de heer Alt de twee opera's van Wagner „Das Rheingold" en „Die Walkure op n program staan, Aan de hand van lichtbeelden werd een en ander verduidelijkt. Het (alrijke publiek, zoowel van in als buiten de gemeente was ten zeerste voldaan over het hen gebodene. De winter is wederom in aantocht, zoodat ook wederom aan ijsvermaak gedacht wordt. Daarom heeft het be stuur van de IJsclub „Geertruidenberg" besloten Vrijdag 15 November a.s. een algemeene ledenvergadering te houden in de zaal van hotel Centraal. Zij die alsnog van plan zijn om lid te worden van deze vereeniging kunnen eveneens deze vergadering bijwonen. Aanvang 8 uur n.m. G"' Voor de Evangelisatie Eben Haë- zer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. ST. JOACHIMSMOER. Zondag 1.1. had op de banen van het Kruisbooggezelschap „Onderlinge Vriendschap" alhier de tweede T.B.C.-wedstrijd plaats voor de Kruisboog gezelschappen der combinatie. Zoo houdt deze sportvereniging haar leden aangenaam en nuttig bezig. De opbrengst bedroeg plm. 13 gld. K De uitslag van dezen prijskamp was de volgende Voor de afdeeling A. Ie pr. H. Rolberg, St. Joachimsmoer 26 p. 2e pr. P. Hazenberg, 26 p. 3e pr. A. Kouwenberg, 25 p! 4e pr. C. v. Wanrooi, Berkdijk 25 p. 5e pr. H. Dingemans, St. Joachimsmoer 25 p. 6e pr. W. Sins, Berkdijk 24 p. 7e pr. G. v. Qorcum, St.Joachimsmoer 24 p. 8e pr. J. Zebregts, Berkdijk 24 p. 9e pr. G. Gommers, Berkdijk 23 p. 10e pr. N. Schaafstra. Berkdijk 23 p. Voor de atdeeling B. Ie pr. P. v. d. Hoven.St. Joachimsmoer 26 p. 2e pr. W. Klijn, 25 p. 3e pr. P. v. Wanrooi, Berkdijk 23 p. 4e pr. M. Maas, St. joachimsmoer 23 p. 5e pr. E. Verheist, 22 p. 6e pr. J. v. Wanrooi, Berkdijk 22 p. 7e pr. Joh. v. Wanrooi, Berkdijk 21 p. 8e pr. A. v. d. Hoven, St. Joachimsmoer 21 p. 9e pr. J. v. Wanrooi, BerkdijK 21 p. 10pr. M. Scheliekens, St.Joacnimsmoer 20 p. llepr.C. de Jong, iy p. 't Slot van dezen wedstrijd was, dat een netto bedrag van p.m. 13 gulden aan de T. B. C.-vereeniging te Kaatsheuvel kon worden afgedragen. DRUNEN. Gouden Bruiloft. Dinsdag was het feest in onze ge meente, een feest dat onvergetelijk is geworden, het gouden huwelijks feest van het echtpaar J. Herwijnen- Nieuwkoop. Niettegenstaande de jubilaris aanvankelijk van alle feeste lijkheden wenschte verschoond te blijven, heeft het buurtcomité toch gemeend dat deze dag niet onge merkt mocht voorbijgaan, er werd een vergaderinggehouden een comité gekozen en een Eere-comité opge richt waarin de Burgemeester Mr. van der Heijden als Voorzitter werd gekozen. Voor de woning van de jubilarissen was een prachtige eereboog opgericht met een toepasselijk opscüriit, terwijl de geheele huurt met mastenbloe. men was versierd. Van alle huizen wapperde de nationale driekleur. Om twee uur werd de mooie stoet opgesteld en trok men met het gouden paar, gezeten in een prachtig versierde auto, voorafgegaan dooi de feestcommissie, gevolgd door de familie en buurt naar de Ned. Herv. Kerk, alwaar de plechtigheid door Ds. van der Vlugt werd verricht. De kerk was vol helangsiellenue, terwijl het gouden paar binnentrok werd psalm 89 gezongen. Vervolgens hield Ds. van der Vlugt een predicatie naar aanleiding van psalm 103. Hij huldigde de feestelingen die 50 jaren lief en leed hebben gedeeld. Ver volgens werd pslm. 134 nog gezongen waarna het dankwoord volgde. Toen deze plechtigheid geëindigd was ging men in dezelfde stoet huis waarts. Ai laar werd het gouden paar door het bruidje van Son toe gesproken, en bloemen aangeboden waarna leestliedf ren werden gezon gen. Ook werd het echtpaar door het Feestcomité toegesproken en gehuldigd. De harmonie «Steeds harder» gaf enkele nummers ten beste. Van 4 uur tot 5 uur was het receptie waarvan een zeer druk ge bruik werd gemaakt. Om 7 uur kwamen allen weer bij de woning bijeen en trok de geheele stoet met muziek naar de groote zaal bij Ih, Elshout alwaar de ju bilarissen gehuldigd werden. Hierbij waren aanwezig de geheele familie Herwijnen, de Edelachtbare heer Burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden en Mevr., Ds. van der Vlugt en de geheele buurt. Bij aankomst werden ze met muziek en feestliederen ont vangen. Daarna kreeg de Burge meester het woord. Deze sprak ongeveer als volgt: Het is voor mij als Voorzitter van het Eere-comité een aangename taak U namens de buurt te mohen toe spreken. Met vreugde heb ik aan de uitnoodiging voldaan, om twee redenen. Ten eerste omdat de samen- hoorigheid in onze gemeente goed is, en omdat ook debuurtschap veel voor U heeft gedaan. Het is dus voor U een voldoening thans veel belangstellenden hier te zien. Gij jubilarissen hebt in die 50 jaren die achter U liggen veel lief en leed gedeeld. Gij hebt den zegen van God gehad om deze dag te moge beleven.. Ten tweede omdat dit feest luisterrijk is gevierd, niets heeft het tegen kunnen houden, er moest gefeest worden. Spr. bood vervolgens als een blijvend aandenken 4 stoelen met twee fauteuils aan. Namens de familie dankte dhr. M. v. Herwijnen den Burgemeester voor zijn sciioone wooruen, Ds. d. Vlugi en de buurt voor dit spon-' tane leest, dat de verwachtingen ver heeft overtroffen. Vervolgens kwam de Harmonie «de Volharding« een serenade bren. gen. Na enkele nummers werd de jubilaris door den Voorzitter, den heer Sikkers, in welgekozen woorden toegesproken en geüuldigd, waarna «Lang zuilen zij leven« werd ge speeld. Dok de Zangvereeniging «Zang en Vriendschap« bracht enkele num mers ten gehoore waarbij de heer P. Elshout het gouden paar een hartelijke gelukwensch aanbood. De heer Herwijnen dankte zelf de zangvereeniging, waarna de familie huiswaarts keerde. Het verdere van den avond werd door de buurt met voordrachten, muziek en zang doorgebracht. De jubilarissen zullen zeker met genoegen op dezen dag terug zien, het is een feest geweest Drunen waardig. Wij hebben weer getoond in onze plaats gezellig te kunnen feesten. Zondagavond gaf het Mannen, koor „Zang en Vriendschap' in de zaal van café v. d. Geld de eerste uitvoering in dit Winterseizoen. Het is weer een mooie muzikale avond geworden, waarin „Zang en Vriendschap*4 zich op zijn best heeft laten hooren. Sinds de laatste uit voering heeft het koor onder de be. proefue leiding van den heer v. Heijst grooten vooruitgang kunnen boeken. De verschillende nummers, die het welvoorziene programma bood, waren van het beste gehalte. Ook het vroolijke deel van den avorid was in uitstekende handen. Het bekende duo Coolsv. d. Velden uit Loonopzand droeg tal van geestige coupletten voor, die door den heer Vissers zeer verdienstelijk werden begeleid. lijdens de pauze gaven de heer J. Verhoeven en zijn jeugdige leerling Harry Pullens piano-spel ten gehoore. De Voorzitter van deliedertalel.de heer PElshout, heeft een openings, en een slotwoord gesproken en daar bij de aanwezigen dank gebracht voor den steun die zij aan „Zang en Vriend schap*4 geven. De vereeniging mag met voldoening op}dezen uitstekend geslaagden avond teiugzien. De Harmonie „De Volharding- zal in den zomer van het komende jaar een grootsch opgezet bondsfestival geven. Heden viert het O. L.Vr. Gilde feest, Als telken jare begon deze feestdag met 'n H. Mis in de parochie, kerk en zal 's avonds een vergadering worden gehouden in de Congregatie- zaal. Bij landbouwer de Wit zijn van zijn veld een aantal roode kooien ontvreemd. Aan de fa. Vissers alhier is opgedragen het vernieuwen der berm. bestrating met klinkers langs den pro vincialen weg vanaf de kerk tot aan de remise. Brand in krankzinnigengesticht. Te Montreal is de noordelijke vleugel van het krankzinnigengesticht „Jean de Dieu" door een geweldigen brand verwoest. Vijf menschen kwa men in de vlammen om tientallen personen liepen ernstige verwondin gen op. Een aantal verpleegden wordt nog vermist. De brand brak uit in een afdee ling van het gebouw waar gevaarlijke krankzinnigen werden verpleegd. Er ontstond een ontzettende paniek onder de 25U0 verpleegden. De toestand werd nog erger, toen in het geheele gebouw het licht uitging en alle lo kalen in duisternis werden gehuld. 350 verpleegsters trachten in allerijl de verpleegden in veiligheid te bren. gen, doch zij konden niet beletten, dat een groot aantal hunner ont snapte. Negentien menschen verdronken. Tijdens een hevigen mist is Zater- dagnacht aan de kust van Ierland een open zeilboot omgeslagen, waaibij 19 personen zijn verdronken Er is slechts één overlevende. Het gezelschap bestond uit land bouwers, die uit Schotland naar het eiland terugkeerden met een aantal vrienden en familieleden. Toen de mist kwam opzetten, sloeg de boot tegen een der rotsen aan en kenterde, waarbij 17 inzittenden vrijwel on middellijk verdronken. Twee wisten zich aan de boot vast te klemmen, doch hadden ten slotte den strijd moeten opgeven. Vijftien uur later spoelden zij op de kust aan Een van hen is van uitputting gestorven ter. wijl de ander in levensgevaar verkeert. Scheepsramp. Voor de haven van Smyrna heeft een scheepsramp plaats gehad, waarbij 79 personen om het leven zijn ge komen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. L'" n~

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7