ST NIC0LAAS-PUZ2LE 1935. INGEZONDEN STUKKEN Het is de laatste jaren gewoonte geworden dat ons blad een St. Nicolaas-wedstrijd organiseerde en de overgroote deelname die we telkens, zoowel van de zijde der winkeliers als van de abonné's ondervonden, is wel het beste bewijs dat deze wedstrijden inslaan en door beide belanghebbende partijen op prijs worden gesteld. Van verschillende zijden werd ons dan ook reeds de vraag ge steld: „Wat wordt het dit jaar voor een wedstrijd?" Wij kunnen voorloopig reeds mededeelen, dat wij dit jaar een zeer interessante puzzle (waaraan schitterende geldprijzen verbon den zijn) hebben ontworpen, die weer heel wat puzzle-liefhebbers in actie zal brengen en die tevens een groote reclame voor de deelnemende winkeliers inhoudt. De opzet is thans zoodanig dat men alleen door te koopen in de aangegeven winkelzaken in het bezit van de puzzle-deeltjes kan komen en de oplossingen vormen een uitgebreide adreslijst van Waalwijksche winkeliers, met vermelding voor welk genre nuttige en practische St. Nicolaas-cadeaux men in die verschillende zaken terecht kan. Nadere bijzonderheden en de adressen der deelnemende winke liers zullen in de volgende nummers van ons blad worden vermeld. De termijn voor het verzamelen van de puzzle-deeltjes en het inzenden der oplossings-formulieren loopt van 23 November t.m. 6 December a.s. Reeds nu laat het zich aanzien dat de deelname der winkeliers algemeen zal zijn. De winkeliers die wij mogelijk verzuimden een kennisgeving te zenden of te bezoeken ter zake deze St. Nicolaas-actie geven wij in overweging zich spoedig cnet ons in verbinding te stellen. ADMINISTRATIE. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. »De Zesdaagsche.» Een Naciit van Liefde.* Het is een goede gedachte geweest Iran de directie van hei R.D.BTheater om bij deu aanvang van ae productie 1936/'37, de twee grootste succesfiims uit de productie 19j5/'36 nog eensin reprise te verioonen. Van de komische films komt zonder eenige twijfel «De Zesdaagscne* hier voor in aanmerking. In d^ze geweldige oer—komische en uiterst boeiende rolprent vervult de grootmeester van den lach ]ac. E. 13rown, de hoofdrol. Men moet werkelijk tranen lachen om zijn onweerstaanbaar komische avon turen als Zesdagenrijder. tlij is in deze film vol humor, sport, spel en sensatie beslist op zijn best. Tijdens de kermis dagen had deze rolprent dan ook een ongekend succes. Van de speelfilms is het natuurlijk «Een nacht van Liefde» (One Night of Love) die terug komt. Een film van muziek, zang, spel. avontuur en liefde, waarin de groote Grace Moore triom feerde. Deze film kan inderdaad als «volmaakt» gekwalificeerd worden. Vooral het heerlijke geluid van Grace Moore is een openbaring. Een film, die men wel tien maal kan zien en hooren, zonder dat men zich verveelt. Het is inderdaad een goed pro gramma waarmede het R D-B.—theater deze week voor den dag komt Luxor Bioscoopt »Rumba.» Dit product van Paramount blinkt uit door opwindende muziek, dans en boeiend spel. George Ralt is de hoofdpersoon, een armzalige cabaretdanseur, die op zeker dag een prijs van 5000 dollar meent te trekken. Er is ech ter een vergissing in het spel en hij ziet dit mooie bedrag uitbetalen aan een rijke dame. Nu wordt deze juf frouw echter door medelijden be wogen en zij biedt den danseur de bankbiljetten aan, wat deze abusie velijk opvat als een liefdesverkla ring, waardoor hij in hardhandig conflict komt met haar vriend. Na tuurlijk verliest de danseur zijn baantje en hij gaat bij zijn tante in de binnenlanden wonen. Daar leert hij van de inlanders de Cubaansche Rumba dansen en hij gaat deze met enorm succes in de groote wereld introduceeren. Hij brengt het tot eigenaar van een luxueuze dancing, waar een nieuwe ontmoeting volgt tusschen hem en de dame. Nu echter komt het tot een liefdesver houding, die natuurlijk voor beiden hopelooze moeilijkheden meebrengt. Hoe deze zich oplossen is niet in twee woorden te zeggen, maar in elk geval komt het tot een verras, send slot. De hoofdrollen in deze dansfilm worden door beroemde sterren ver vuld. Kamer van Koophandel voor 's.Hertogenbosch. De aftredende leeen der afdeelin- gen Groot en Kleinbedrijf zijn bij de gehouden verkiezing bij enkele candidaatstelling herkozen. Een A.N.W.B.-avond te Waalwijk. Zooals uit de advertentie in dit num mer blijkt, zal de Koninklijke Neder- landsche Toeristenbond A.N.W.B. op 20 Nov. te Waalwijk een Bondsavond organiseeren, bestaande in een exposi tie van het Bondswerk en Bondsuitga- ven, een lezing en de vertooning van een interessante film. De A.N.W.B., een halve eeuw gele den opgericht als wielrijdersvereni ging, is thans een nationale instelling op ieder gebied van verkeer en toeris me; in het begin van het jaar 1935 werd het praedicaat Koninklijke verleend, en de naam gewijzigd in Koninklijke Ne- derlandsche Toeristenbond A.N.W.B. In de geschiedenis van den Bond her haalt zich telkens weer hetzelfde: een bepaald soort van toerisme, verwaar loosd of onontdekt nog, vroeg om be hartiging, de beoefenaren voelden zich als toeristen aangetrokken tot den Toe ristenbond, hun belangen gingen in me nig opzicht parallel met die van andere toeristen en vanzelfsprekend sloten zij zich dus bij den Bond aan. Zoo groeide de Toeristenbond tot een officieel erkende instelling van al gemeen nut, de vraagbaak en bescher mer van iedereen, die het toerisme be oefent, hetzij per auto, fiets, motor, trein, boot, ski, te voet of te water, te paard of in de lucht van iedereen ook. die deelneemt aan het verkeer op de wegen. De Bondswegwijzers, de paddenstoe len, richtingsborden en waarschuwings borden, de reisgidsen en kaarten, de actie voor verbetering van wegen te land en te water, voor bruggen, voor opheffing van tollen en verkeersbelem- meringen, voor wijziging van hinder lijke verkeersvoorschriften, voor na tuurbescherming, voor verkeersveilig heid enz., enz., dat alles behoort tot het A.N.W.B.-werk en is voor alle wegge bruikers en alle toeristen van evenveel beteekenis. De reisinlichtingen en reisplannen en voor buitenlandsche tochten daarenbo ven de onmisbare grensdocumenten, die hij verschaft, geven den toerist een bron van genot en gemak. Wij raden daarom onzen lezers aan den Bondsavond te bezoeken om kennis te nemen van hetgeen deze nuttige ver- eeniging in het belang van haar leden niet alleen, doch vooral in het alge meen belang, verricht. Doodelijke aanrijding. De heer L. Vermijs, boekdrukker te Oosterhout, die op de Tetering- sche dijk onder de gemeente Tete- ringen met zijn rijwiel in botsing is gekomen met een auto toen hij uit het kantoor der Hero reed, waardoor hij ernstig werd gewond, is in het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda over leden. De heer Vermijs was ook in onze gemeente geen onbekende, omdat hij meermalen met tooneelen zangver enigingen onze gemeente bezocht. Nog onlangs bij het 75-jarig bestaan der Liedertafel «Oefening en Ver maak» maakte hij deel uit van Breda's Mannenkoor, dat dien avond concerteerde en den verderen avond hier gezellig doorbracht. De heer Vermijs was een joviale en sympathieke figuur, zoowel in de kringen van z'n collega's drukkers als zangers en mede-ingezetenen zeer gezien. DRUNEN. Donderdagavond hield de R K. Werkliedenvereeniging een vergadering in de zaal der meisjes concregatie. De Voorzitter heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Hoogers, en sprak zijn leedwezen uit dat de opkomst zoo gering was. De heer Hooger9 besprak eerst de Werkverschaffing en de steunregeling, dit in verband met de circulaires die aan de gemeentebesturen verzonden zijn, waarin gevraagd wordt een steun regeling in het leven te roepen. Vervolgens besprak hij de Jeugd- werkloozenzorg. De Jeugdwerkloos heid i9 zeer groot en biedt sombere perspectieven, want als het nog lang zuo Diijlt, wordt er een gcslacnt ge kweekt, dat geen vak heelt geleerd. Uit zal zich terdege wreken, want mucht het na eeuigen lij cl opleven, uau komen wij veel geschoolde en onderlegde arbeiders te kort. l hans is er in den Bosch een school geslicht waarin een 70 tal ongens kunnen werken, en het plan is aldaar een centrale werkplaats te stichten, welke dan door rijk en ge meente gesuDsiaieerd wordt. Ook is er in flaarcu een weikkamp waarin van alle plaatsen leerlingen kunnen komen. Voor dit alles moet op alle plaatsen geld ingezameld worden. Onze parochie Urunen heelt reeds een steun gegeven van t 50. Hiervoor bracht Kapelaan Vogels dank aan de parochianen. Vervolgens deelde de Voorzitter nog mede, dat zij die iets voelen om een Ziekerihuisvcrpiegirigsionds op te richten zich Dij de bode kunnen op geven. De kosten bedragen voor man cn vrouw 10 cent, de eerste twee kinderen beneden de 15 jaar even eens 10 cent, zoodat dit voor 4 per sonen 20 cent bedraagt. Op Woensdag 20 Nov. a.8. zal de fabrieksaibeidcrsbond St. Willi- brordus een propaganda vergadering houden in de zaai der mei&jes-con- cregaue. Aanvang 8 uur. Als spreker zal optreden de heer Roesienbcrg. Trouwe opkomst gewenscht en ver zocht. DRUNEN. De politie zal op gezette tijden in onze gemeenle verkeers controle gaan houden, hetgeen wel noodig is, want de automobilisten jakkeren maar raak. Wordt bij eerste overtreding nog slechts een waarschuwing gegeven, daarna zal de politie onverbiddelijk zijn en proces-verbaal opmaken. Automobilisten dienen uus op hun hoede te zijn 1 N1EUWKUIJK. Op Zondag 17 November a.s. des voormiddags half twaalf zat in het calé Joh. de Bont door de heeren de Graag uit Heusden dammeesler, en Maas uit 's Bosch, een dammatch worden gegeven. Eerstgenoemde komt dezen zomer uit voor het Nederlandsch kampioen schap dammen te Amsterdam. Voor vele liefhebbers van dammen zal deze ontmoeting ongetwijfeld enkele aangename uren verschaffe^/ Doordat een hond plotseling voor zijn rijwiel kwam te loopen, had N. d. B. alhier het ongeluk daardoor zoo noodlottig te val len, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Deze consta teerde een ontwrichting aan den voet en adviseerde veertien dagen rust SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang Naar wij vernemen zal op Don derdag 28 dezer voor de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op Ger. Grond slag „Timotheus" als spreker optreden de Weleerw. Heer Ds. J. Goslinga van Utrecht. WASPIK. Op Woensdag 20 Nov. a.s. des n.m. half vier zal in het hotel van lersel een vergadering worden gehouden van stemgerech tigde ingelanden van 't waterschap »De gecombineerde groote Waspik- sche en Raamdonksche Binnen en Buitendijksche en Overdiepsche Polder. Aan de orde is het voorstel van het Dag. Bestuur tot verkoup van een perceeltje grond. Alhier is wederom een geval van besmettelijke ziekte Roodvonk geconstateerd ten huize van den heer de H. Naar wij vernemen zal op Donderdag 21 Nov. voor de Chr. Jongelingsvereen. alhier als spreker optreden de weleerw. heer Ds. Alers, Ned. Herv. predikant te Dordrecht. Aanvang van den dienst 7 uur. WASPIK. Bij de Donderdag j.l. gehouden stemming voor ouderling en diakenen der Ned. Herv. Kerk al hier werd tot ouderling herkozen de heer A. de Rooy en tot diaken de heer A. van Pas. De eerste wenschte zijn benoeming tot ouderling nog in be raad te houden, terwijl de heer A. van Pas zijn benoeming staande de verga dering aannam. In de vacature H. Janson werd tot diaken gekozen de heer W. van Loon, die echter even eens zijn benoeming in beraad wenschte te houden. RAAMSDONKSVEER. Naar we ver nemen zal Zaterdag 16 en Zondag 17 November a.s. in de St. Theodorus- school een boekententoonstelling ge houden worden van jeugdlectuur. Daar het beste van het beste op deze tentoonstelling verschijnt zal ze een bezoek overwaard zijn. Een paar belastingambtenaren uit Amsterdam en de marechaussees dezer plaatse hebben alhier dezer dagen een goede vangst gedaan. Door hen is een zekere S. uit Go- rinchem aangehouden, die in het bezit was van circa 1000 boekjes sigaretten papier. Procesverbaal is tegen den smokke- aar opgemaakt en het sigarettenpapier dat on iczeqed en niet gedekt was door een document, benevens het rijwiel waarmee de smokkelaar vervoerd werd zijn in beslag genomen. Ten nadeele van den visscher D. v. D. is Donderdag J.l. uit een vischbun liggende in de Zijl 20 K.G, paling ontvreemd. De dader(s) zijn tot heden onbekend. Het is echter te hopen, dat de mare chaussee bij wie aangifte is gedaan, de laffe dader(s) zal weten op te spo ren. Naar we reeds eerder mededeel den zal de Kon. Eik. Postduivenv?r- eeniging »Prinses ]uliana« op Zaterdag 16 en Zondag 17 November a.s. haar 13e Nationale Tentoonstelling houden in het lokaal van Kamp aan den Keizersdijk. Het aantal inschrijvingen dat aller verwachtingen heeft overtroffen, bedraagt ver over de honderd. De prijzen worden verdeeld per vijf duiven en bestaan uit een beker, luxe en huishoudelijke artikelen en medailles. Bovendien zijn nog eere-prijzen be schikbaar gesteld voor den verstkomen- dt»n inzender en voor hem die met het grootst aantal deelneemt. De wisselbeker voor de beste oude duivin staat op naam var. Adr. van Oosterhout, te Made. Als keurmeester zal optreden de heer P. Roos, uit Breda. Het zal Zaterdag en Zondag een heele drukte geven op deze expositie, want alle duivenliefhebbers uit deze gemeente en omstreken zullen bij el kaar komen om de prachtige ingezonden exemplaren te komen bewonaeren. Woensdagnamiddag is weer een luxe auto, bestuurd door de heer Ver wij, uit Arkel, en komende van de richting Gorinchem, geslipt op de brug te Keizersveer, vanwege de gladheid van het wegdek De inzittende, de bestuurder, kwam er zonder verwondingen af. De auto daarentegen was ernstig beschadigd, en is met een takelwagen weggesleept naar Gorinchem. Dit is nu het vierde auto-ongeval op de brug te Keizersveer in een week RAAMSDONKSVEER. Zondag morgen zal Ds. Oost optreden in de Dorpsche Kerk en om 2 uur in de Veersche Kerk. Des morgens bediening van het H. Avondmaal. De bijzondere collecte voor de Diaconie gehouden bij den dank stond voor het Gewas bracht ruim 97 gld. op. HANK. Maandag j.l. had de fa brieksarbeider L. Leeggangers alhier werkzaam op de Papierfabriek «Maasmond» het ongeluk met een zijner armen tusschen een machine te geraken. De arm werd zoo ernstig verwond dat hij zich onmiddellijk onder behandeling van Dr. v Vuure moest stellen. Deze constateerde dat de arm juist boven den pols was gebroken. Hij zal geruimen tijd rust moeten houden. Maandagmorgen zijn de werk- looze arbeiders van Dussen en Hank in de werkverschaffing van den Zuid Hollandschenpolder te werk gesteld, zoodat op het oogenblik hier geen werkloosheid meer bestaat. Alhier n gevonden een kosteloos Rijwielbelastingmerk. Inlichtingen te bekomen bij den Gem. Veld wachter Keiler. Dezer dagen trok een zoontje van v. P. alhier een pan met kokende melk omver. Het kind brandde zich daarbij zoo ernstig aan arm en beentjes, dat het zich onder behande ling van Dr. van Vuure te Dussen moest stellen. RAAMSDONKSVEER. Omtrent liet ernstig auto-ongeval van Dinsdag avond te Keizersveer vernemen wij dat de verwondingen van het twee jarig zoont je van den bestuurder van den luxe auto genaamd J. Klumper uit Amsterdam niet van ernstigen aard waren. Na verbonden te zijn door dokter Lips, is het kind nog denzelf den avond naar Amsterdam ver voerd. Wat betreft echter de aanrijding van de twee toeschouwers, veroor zaakt door het slippen van de andere auto, enkele minuten later, is niet zoo goed afgeloopen. De eene gewonde, J. van Iesel uit Waspik, gehuwd, oud circa 40 jaar, is er ernstig aan toe. Hij heeft een zware hersenschudding be komen en is nog steeds bewusteloos. De andere, van Gunnik uit Geertrui- denberg, oud 31 jaar, bekwam een lichte hersenschudding. Woensdag middag was hij reeds zoover opge knapt, dat hij het R.K. ziekenhuis te Raamsdonksveer kon verlaten. Bei den zijn werkzaam als fabrieksar beider aan de P.N.E.M. De luxe auto die zwaar was be schadigd, is door den garagehouder van Zwol te Raamsdonksveer wegge sleept. De andere auto was maar licht be schadigd, en kon nog op eigen kracht verder. Doos de marechaussee is het on derzoek geleid. GEERTRUIDENBERG. Aan de aannemers van Uijen en Kerremans alhier is opgedragen het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer J. v. Dongen alhier. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt a.s. Zondag des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. Zuurdeeg. V In de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer zal Woensdag 20 Nov. a.s. des n.m. 7 uur een dankstond voor het gewas worden gehouden. Voorganger is Ds Vroeg- indewei uit Waddinxveen. (J DUSSEN. In den Z.Holl. Polder alhier zijn uit deze gemeente onge veer 80 werkloozen tewerk gesteld. Tot leden van het Kiescollege^ in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren J. v. Krimpen, M. Bax en G. Hagoort. Wederom heeft op de Keizers- veersche brug alhier een auto- ongeval plaats gehad. Woensdag middag omstreeks half drie kwam een luxe auto uit de richting Gorin chem en slipte door de gladheid van het wegdek, waardoor de wagen met een flinke vaart tegen de brugleuningopvloog. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch de auto werd van achteren zwaar beschadigd en is later op transport gesteld naar Geertruidenberg. Dit is dus het derde ongeval in 2 dagen, ontstaan door de gladheid van het wegdek. Naar wij vernemen zal het nieuwe rijwielpad langs den Rijksweg alhier a.s. Maandag voor 't verkeer worden opengesteld. Op den Rijksstraatweg onder de gemeente Raamsdonk werd Dinsdagavond omstreeks 9 uur een partij Belgisch sigarettenpapier in beslag genomen door een drietal Rijksambtenaren. Als vermoedelijke vervoerder werd ter plaatse gear resteerd zekere V. uit Gorinchem. Het papier, alsmede het rijwiel, werd in beslag genomen en de vermoede lijke vervoerder te Raamsdonksveer in arrest gesteld. DUSSEN. De visscher Joh. van Bal- kom had bij het visschen in het Bui- tenvliet een gelukkige dag. Hij sloeg niet minder dan 2000 pond visch uit bét water, waaronder 200 pond snoek. HANK. Bij J. v. R. alhier zijn een partij, ongeveer 20 pond, levende pa lingen ontvreemd. Aangifte bij de rijkspolitie werd gedaan, die een on derzoek naar de onbekende daderfs) instelt. De middenstandsverecniging al hier is van plan om de volgende maand een vaktentoonstelling te hou den. Doel is: de inwoners eens te laten zien wat de middenstand alhier kan presteeren. Doodelijk ongeval. Te Hank heeft Donderdag een on geval plaats gehad, waarbij een doode te betreuren is. De heer J. Lansdaal, machinist-electriciën van het Stoom gemaal aldaar moest eenige werk zaamheden verrichten in een dei- masten van het electrisch net. Door onbekende oorzaak is de man daarbij van groote hoogte naar beneden ge stort. Hij werd opgenomen met twee gebroken beenen, een gebroken arm en een gekwetste ruggegraat. Per auto werd het slachtoffer onmiddellijk naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer vervoerd, waar hij kort na aankomst overleden is. De man was 50 jaar oud en ge huwd, doch hij had geen kinderen. (Buiten verantwoording van de Red.) Waalwijk, 14 Nov. 1935. Mijnheer de Redacteur. Voor het volgende beleefd plaatsing vragend, zeg ik U voor de opname bij voorbaat dank. De belangstelling waarmede ik j 1. Woensdag het raadsverslag der gem. Sprang.Cape le inzag, verkeerde al spoedig in verbazing, en groeide tot ergernis toen ik las dat het bescha. vingspeil in die gemeente sterk voor. uitgaande was. Dat echter het tegenovergestelde beweerd kan worden, zullen velen met mij getuigen. Óf spreken de feiten niet voor zichzelf? Is het geen schande dat buiten staanders bij een bezoek aan Sprang Capelle zich tevreden moeten stellen wanneer zij in de .beschaafde" ge meente op scheldwoorden en laster, taal onthaald worden, en dat het geen zeldzaamheid is wanneer men hier nog graszoden of straatsteenen aan toevoegt. En zijn talrijke andere baldadig heden, welke voor de betrokkenen dikwijls schadelijke gevolgen hebben, niet in strijd met alle beschaving? Derhalve komt bij mij de vraag op .18 dit alles een gebrek aan opvoe ding, of een tekort aan ontspanning Indien dit laatste de hoofdschuldige zou zijn, wat zal dan de toekomst brengen naar aanleiding van het ge nomen raadsbesluit? EEN WAALWIJKER. Voetballen enz. op Zondag. Het zal moeilijk voor tegenspraak vatbaar zijn, dat de gemeente Sprang. Capelle, of liever de raadsvergadering waarvan U in Uw blad van Woensdag verslag gaf, in de belangstelling heeft gestaan van de geheele Langstraat en misschien ver daarbuiten. Of die belangstelling nu heeft gestrekt tot verhooging van onzen goeden naam is een tweede kwestie, die ik hier

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10