DeEtlin van tiet Zuiden DOE MEE AAN ONZE PRIJSVRAAG Ie Prijs f 15.- H. KOLSTEREN-LAGARDE 2e 3e f 10. f 5 H.de Bont-v. Huiten DERDE BLAD. ONS BLAD. BRIEVEN UIT WASPIK. Heerenkleeding naar maat Koopt bij ons voor f 1.- U ontvangt een invul- formulier en U is deelnemer aan onze prijsvraag. ST. NIGOLAAS-ADVERTENTIES, No. 89. Zaterdag 16 Nov. '35. 58e Jrg. Een enkele keer mogen we zeker wel eens iets over ons zelf zeggen. En voor al als dit iets goeds is, zoowel voor ons, als voor onze adverteerders. Sinds September hebben we een in tensieve propaganda gevoerd in deze streek, in de Langstraat en omgeving en dat met een groot succes. Wij hebben het abonnementental van ons blad zeer aanzienlijk kunnen op voeren en wel speciaal in de plaatsen Drunen, Elshout, Sprang, Vrijhoeve- Capelle, Capelle, Waspik, Raamsdonk, Dussen, Hank, op welke plaatsen ons blad voortaan door onze eigen col porteurs wordt rondgebracht en per week kan worden betaald, terwijl we nu elders nog druk aan 't werk zijn. Het succes overtreft, vooral in deze tijden, verre onze verwachtingen, op tal van plaatsen werd 't aantal lezers met 25 tot 50 en hooger opgevoerd, terwijl b.v. in een aanzienlijke aan grenzende gemeente ongeveer in der huisgezinnen ons blad gelezen wordt. Wij verheugen ons natuurlijk zeer over de toeneming der verspreiding van ons blad in de Langstraat, waardoor het nog meer: „Het Blad voor Waalwijk en de Langstraat" wordt, wat zeer zeker ook van 't allergrootste belang is voor onze adverteerders. REDACTIE en ADMINISTRATIE. o Adverteerders uit Waalwijk en bo vengenoemde plaatsen, denkt aan bo venstaande mededeeling bij de a.s. re clame-campagne voor St. Nicolaas. Plaatst Uwe advertenties in HET blad uit en voor Waalwijk en de Lang straat, dat dan ook de bewoners be strijkt van die plaatsen, die gij voor Uwe zaak noodig hebt. Plaatst Uwe St. Nicolaas-adverten- ties dus in de speciale St. Nicolaas- nummers van De Echo, op Zaterdagen 23 en 30 November a.s.; onze tarieven zijn voor deze gelegenheid bijzonder laag! Waspik, 14 Nov. 35 Geachte Lezer, Wij zouden in onzen plicht te kort schieten als wij niet een welgemeend dankwoord spraken voor de mooie nieuwe bestrating die .de Provincie* in het centrum onzer gemeente heeft doen uitvoeren. Moesten wij ons tot voor kort geneeren als wij op een regenachtigen dag een vreemdeling droogvoets langs de kuilen en plassen trachtten te geleiden, vandaag kunnen wij dien vreemdeling met trots wijzen op de prachtige, hoog9tdoelmatige bestrating welke daar is aangebracht De platte keien, welke het slipgevaar tot een minimum beperken, de fiets paden van nieuwe klinkers, de aan sluitende stoepen die door de meeste bewoners gelijktijdig mee zijn ver nieuwd. het geeft tesamen een mooi afgewerkt geheel en het is eigenlijk alleen maar jammei dat de tijd er niet naar is, om ook meteen nog maar de trottoirbanden er bij te leggen, 't Is nooit zoo kant en klaar, of het hapert hier of daar! Intusschen mogen wij ook wel aannemer Vissers uit Drunen een pluimpje op den hoed steken voor het keurige, vakkundig uitgevoerde werk. Onze plaatselijke Winkeliersver hield gisteravond nog eens een ver gadering om de verdere plannen der komende winkelweek te bespreken. WTat er zooal besloten werd, daar konden we nog niet achterkomen, want als je zoo eens terloops naar de attracties informeert, zijn alle winke liers zoo gesloten als een bus Wel werd ons verzekerd dat deze winkel week weer niet voor de vorige zal onderdoen en ook konden we te weten komen dat er vermoedelijk op den openingsavond 'n „Nederlandsch fabrikaat" film zal worden gedraaid, voor iedereen gratis toegankelijk. Ook meenen wij te weten dat de zoogenaamde winkelweek loterij, waarvoor geen toestemming meer wordt gegeven, omgezet is in een korting stelsel, zoodat men met de geheele loterijwet niets meer te maken heeft Wij moeten het eigenlijk wel heel erg jammer vinden dat men tot dezen laatsten maatregel is moeten overgaan, want eerstens was het publiek tuk op loten en tweedens schoot er bij een dergelijke loterij toch meermalen een tamelijk bedrag over voor een of ander weldadig doel, daar alleen op die voorwaarden vergunning voor loterij werd gegeven. Intusschen zullen wij maar afwachten en de winkeliers vast .goede zaken" toe wenschen. Garantie voor „goede zaken* kunnen wij natuurlijk niet geven, maar toch gelooven wij dat onze winkelstand er niet slecht bij zal varen, en dat de actie welke zij met groote vasthoudendheid en taaie vol harding steeds voert, zijn eigen on- kosten wel terug betaalt. En de groot warenhuizen in de Provincie steden, die ook het geheele platteland afgrazen, zullen hiervan den terugslag wel ondervinden en moeten ervaren, dat ook de dorpsche winkels de laatste jaren wat prijs en kwaliteit betreft, mee kunnen. Nogmaals, wij wenschen de aangesloten winkeliers, die de koe bij de horens durven pakken, een goede St. Nicolaasdrukte Opvallend is tegenwoordig de groote belangstelling voor de raadsvergade ringen, waarbij dan de z g publuke tribune voor het grootste gedeelte gevuldis met steuntrekkenden. Vroeger geloofde Jan Publiek het wel, maar tegenwoordig wil men het wel eens wat beter weten dan juist alleen door een courantenverslag Ook wij hebben dan nog eens de moeite gedaan om zulk een vergadering bij te wonen, en constateeren al weer direct dat er nog steeds twee soorten raadsleden zijn, n 1. zij, die zich voor hun taak werkelijk interesseeren, en een andere groep, die er zoo maar bij zit omdat de onbegrijpelijke kieswet 'n plaatsje voor hen inruimde. We willen liefst maar niet te ver uitweiden over het eenigzins teere onderwerp dat onze vroede vaderen j.l Vrijdag kregen te beoordeelen; het verslag stond o m in de Echo van Woensdag Alleen viel het ons op dat men .oude rotten" niet zoo gemakkelijk in de val krijgt, terwijlmen de nieuweling en met een beetje cijfergegoochel en gecamoufleerde saldi al gauw 'n beetje weet zoet te houden En ook viel het al weer nu en dan op, dat degene die het hoogste woord voert dikwijls met den juisten gang van zaken het slechtst op de hoogte is. In ieder geval, onverschillig wie het aan het rechte eind heeft, het feit dat de oppositiepartij geen duimbreed van haar standpunt prijs gaf,-maakte een goede indruk. Men kan tegenwoordig alles wel met het woordje .crisis" willen goedpraten, maar men mag niet vergeten dat met een heeleboel dingen, waarmede thans wordt ge sukkeld, ook jaren terug al werd gesukkeld Tenslotte vonden wij het een handige zet van den Voorzitter om de vergadering maar zoo spoedig mogelijk om te zetten in 'n .geheime', want hij zal het toch ook wel ver velend gevonden hebben, dat het ten laatste slechts twee leden ambieerde om lid der onderzoeks commissie te worden. Dat na deze geheime ver- gadering nogmaals een omzetting in een „publieke" zou plaats hebben, konden wij niet vermoeden, alleen zijn wij later nog te weten gekomen dat de werkzaamheden der bewuste commissie weer zijn afgelast, 't Een met al, een merkwaardige, zoo niet zonderlinge vergadering ADEPT. Waalwijk, 15 Nov. 1935 Koopt niet in den vreemde Wat ge even goed en goedkoop in Waalwijk kunt koopen. Goed voorbeeld, doet goed volgen. Examen. Voor het te Eindhoven gehouden examen voor Stenografie, slaagde alhier mej. D. Lombarts. Zij genoot haar opleiding bij den heer G. Veltman, alhier. Vereeniging voor Sleclithoorenden. De tentoonstelling en demonstra ties uitgaande van de Vereeniging voor Sleclithoorenden, in Musis ge houden en van welker opening wij 1.1. Woensdag verslag gaven, heeft zich in groote belangstelling mogen verheugen, zoowel uit Waalwijk als tal van plaatsen uit de Langstraat en omgeving en verderop. Vooral Woensdagmiddag met de lipleesles was het druk en met groote interesse werden deze onder wijs—methode en de demonstratie der instrumenten gevolgd. Tegenwoordig waren toen eenige eerw. heeren leeraren van 't Insti tuut voor Doofstommen te St. Mi- chiels—Gestel. De Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden zal zeer zeker hoogst tevreden zijn over de dagen dat zij in Waalwijk exposeerde en demonstreerde en voor vele slechthoorenden uit deze streek zal het hier geziene een groote hulp zijn in de toekomst. Ook voor goedhoorenden was er veel te zien en te leeren. Moge het blijvende resultaat zijn: steun aan de vereeniging ook in de toekomst en de vorming eener af- deeling in deze streek. Donderdag bij de sluiting had onder politie—toezicht de trekking der verloting plaats. Dienstvak der Dir. Belastingen enz. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de rijksklerk T. J. P. GROOTESTRAAT 199-201 WAALWIJK. TEL. 139. Alle in onze zaken gekochte artikelen (behalve boter en suiker) tellen mee voor de prijsvraagi 99 99 Kerstens verplaatst van de inspectie D B. Waalwijk naar de inspectie D. B. Raalte. Groene Kruis. De heer A. van Gent alhier is benoemd tot plaatsvervangend lid van de provinciale bemiddelings commissie van het Groene Kruis. Tot voorzitter dier commissie is benoemd Dr. Kohier te Breda en tot leden de heeren Mr.de Roon te Raamsdonksveer en Kooyman te Giessen. Jeugdhuis. Het heerenhuis, vroeger bewoond door Mevr. Wed Rubbens, is thans voorloopig als Jeugdhuis in gebruik Alle Jeugdorganisaties der parochie zijn hier gevestigd. Het ligt echter niet in de bedoeling deze toestand te bestendigen. Waar schijnlijk zal de pastorie worden overgeplaatst naar dit heerenhuis, terwijl de tegenwoordige pastorie dan in gebruik zal worden genomen al9 Jeugdhuis Dit gebouw biedt voor dit doel n. 1. veel meer ruimte, en ook de groote tuin kan voor dit doel zeer nuttig gebruikt worden. Naar wij vernemen, zal vermoedelijk reeds spoedig een definitief besluit over een en ander worden genomen Gaan de schoenprijzen omhoog Naar wordt medegedeeld, zijn de leden van de Federatie van Neder- landsche Schoenfabrikanten opge roepen tot bijwoning eener alge meene vergadering op a.s. Maandag te Tilburg, waarin als voornaamste punt aan de orde zal worden ge steld een gedachtenwisseling over de mogelijkheid om opnieuw tot een uniforme verhooging van de schoenprijzen te komen. Het bestuur der Federatie heeft, naar hij de convocatie medegedeeld wordt, deze vergadering uitgeschre ven op veelvuldig verzoek, waarbij men op het met den meesten spoed treffen van maatregelen aandrong. Wel werden de prijzen der schoe nen over de geheele linie reeds niet onbelangrijk verhoogd, doch deze verhooging blijft nog altijd verach ter bij de verhooging, welke de leer. prijzen ondergingen. De oorzaak van dit slechts zeer schuchter en aarzelend durven trek ken van de logische consequenties uit de prijsverhooging der grond stoffen, wordt geweten aan het feit, dat iedereschoenfabrikant voor zich vreest, dat zijn collega's hem niet in gelijke mate bij het verhoogen der prijzen zullen volgen. Vandaar dat thans onderling overleg op dit punt gepleegd zal worden. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. 25 jaar Korist. Bij gelegenheid van het jaarlijksche St. Ceciliafeest, dat volgende week Donderdag gevierd wordt, zal de heer Ant. van Bladel, lid van het zangkoor der parochiekerk van St. Jan, het feit herdenken dat hij 25 jaar lid van dit koor i9. Deze dag zal voor hem zeer waarschijnlijk niet zonder meer voorbij gaan, daar de jubilaris een der beste en trouwste krachten is, die zeer vele verdiensten voor het koor heeft gehad. Zijn medeleden zullen dan ook gaarne deze gelegenheid te baat nemen om hem voor zijn toewijding gedurende zoovele jaren den welverdienden dank te brengen. De K.R.O. in Waalwijk. De K.R.O.tournée zal dit seizoen op haar rondreis door Nederland ook Waalwijk wederom aandoen en inde groote zaal van den R.K, Gildenbond een groote uitvoering geven, waarbij het bekende orkest van Paul Godwin het voornaamste deel van het program zal verzorgen. Al9 spreker zal optreden de voor zitter van den K.R.O. pastoor Perquin. De datum der uitvoering is bepaald op Maandag 13 Januari. Harmonie St. Jan. De harmonie St. Jan biedt morgen, avond in het Patronaatsgebouw hare donateurs en verdere belangstellenden haar eerste winterconcert aan. Ditmaal heeft men zich de mede werking verzekerd van het nieuwe Waalwijksche duo Hentom (de heeren H. v. Engelen en Tom Burmanje). Nieuw is dit duo eigenlijk alleen voor wat het gezamenlijk optreden betreft, leder voor zich hebben deze heeren zich op de planken reeds een uitstekende reputatie verworven zoo wel hier als elders en deze combinatie staat on9 dan ook borg voor een schitterend, varieerend programma met kostelijke komische scènes, mooie levensliedjes en uitstekend verzorgd samenspel en samenzang. Wij zijn nieuwsgierig eens nader kennis te maken met dit nieuwe plaatselijke duo „Hentom", over welks optreden men elders niets dan lof had. De harmonie zal de avond openen met een kort doch goedverzorgd muziek—programma, dat zeker, spe- ciaal voor de muziekliefhebbers, een voornaam onderdeel van dezen mooien avond zal vormen. Wij verwachten voor dit concert dan ook een buitengewoon groote belangstelling. 25 jaar Secretaiis, Zaterdag j.l. was het 25 jaar geleden dat de heer P. van Cromvoirt. alhier benoemd werd tot secretaris der Lieder tafel »Tot Bloei der Toonkunst.* Te gelijk met dit jubileum vierde hij dien dag ook de Zilveren Bruiloft. Onnoodig te zeggen dat de Lieder— tafel, die in het café van den heer van Cromvoirt gevestigd is, dit dubbel jubileum niet ongemerkt kon laten voorbijgaan. Des avonds kwam het gezelschap zijn jubileerenden secretaris en echtgenoote een serenade brengen. De zaal was feestelijk versierd en het podium was gevuld met fraaie bloemstukken en andere cadeaux. Door den voorzitter den heer W. v d. Mee werd het zilveren bruidspaar en speciaal de jubileerende secretaris op hartelijke wijze toegesproken, en na mens de Liedertafel een fraai schil derij, voorstellende Richard Wagner aangeboden. In welgekozen woorden dankte de heer v. Cromvoirt voor deze hartelijke huldiging en het fraaie geschenk, waar tegenover hij zich ook niet onbetuigd wilde laten. Behalve een gulle ontvangst bij die serenade bood hij het gezel schap een feestavond aan, welke Woensdag j.l. werd gehouden. Er heerschte den geheelen avond een vroolijke stemming en de gastheer en gastvrouw zorgden er voor dat het den bezoekers aan niets ontbrak. Met een hartelijk dankwoord door den voorzitter voor de gulle ontvangst werd deze gezellige feestavond be sloten. Verbouwing.. Naar wij vernemen is het pand in de Grootestraat van d<en heer I. v. Leeuwen Frijda, waarin tot voor kort de E.H.W.O. gevestigd was, thans aan gekocht door den heer H. Tausch alhier, die het pand tot 2 moderne winkelhuizen zal laten verbouwen. Ontwikkelings- cursus. A.s. Dinsdag begint voor de leden der R.K. Werkliedenvereeniging in de St Clemens—parochie de ontwikke lingscursus. De eerste lezing met lichtbeelden gaat over «Lourdes» ook andere belangstellenden zijn welkom. Brutale oplichting. Met brutale oplichtingspractijken houdt zich bezig zekere R. uit Wijk en Aalburg, die bij de politie in een minder goed blaadje staat. Deze week was hij te Drunen de winkeliers aan bewerken om te trachten hen voor een zeer minieme prijs suiker aan den man te brengen. Of 't hem daar is gelukt weten we niet, maar wel weten we dat de man, toen de faam van zijn product reeds tot Baardwijk was doorgedrongen, werd uitgenoodigd door den winkeliers J. K. aan het Hoogeinde om offerte te maken. Het gevolg was dat K. aan den handelaar, die hij toevallig goed kent, 4 baaltjes van 50 K.G. suiker bestelde. Van de koopsom werd alvast de helft vooruit betaald. Nog denzelfden avond werden de balën gebracht en in het achterhuis opgeslagen, doch toen zij den volgen, den dag geopend werden bleek dat er geen suiker doch zand in zat! Men begrijpt dat de politie in de zaak betrokken werd en kort nadien werd de handelaar in zijn woonplaats aangehouden. Na verhoor door den Officier van Justitie, waarbij hij vol- ledig bekende, werd hij weer op vrije voeten gesteld, daar het Huis van Bewaring toch reeds overbezet is. Wij vernemen dat R. ook te Alm. kerk deze truc had uitgevoerd, na. tuurlijk evenmin met succes. Ongevallen, In de Min. Loeffstraat had Don derdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een personen— en een vrachtauto. Doordat de personen auto, bestuurd door den heer v. d. H-, alhier, vrij schielijk stopte, reed een vrachtauto er van achteren tegen op, met het gevolg dat de personen auto aan de achter zijde en de vracht auto aan de voor zijde diverse averijen opliep. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. Tegenover café van Heivoirtaan het Laageinde reed een luxe auto, besluurd dcor W. V. uit Besoijen tegen den bakkerswagen van M. P., waardoor deze laatste ernstig be schadigd werd In de St. Antoniusparochie kwam de heer G. v. H. bij het ver richten van werkzaamheden zoodanig te vallen, dat hij zijn arm ontwrichtte en veertien dagen ru9t zal moeten houden. De P.N.E.M. verlaagt ook een vaslrechttanef. In aansluiting op het eenige dagen geleden door ons gepubliceerd be richt omtrent verlaging van het lichttarief van de PNEM kan nog worden medegedeeld dat na deze verlaging in geen enkele gemeente, waar de PNEM rechtstreeks aan huis levert voor het meerendeel zijn dit de plattelandsgemeenten - het lichttarief hooger zal zijn dan 25 cent per k.w.h. Voor de aangeslotenen, die de electriciteit rechtstreeks van de PNEM tegen het vastrechttarief be. trekken, ligt de gemiddelde prijs lager dan 25 cent per k.w.h. en daalt naar gelang de afname grooter wordt. De PNEM zal buitendien met ingang van de maand Januari a.s. den bij het vastrechttarief be hoorenden k.w.h. - prijs met 1 cent per k w.h. verlagen, echter met uit zondering van het 4 cents—tarief. Gevonden voorwerpen. Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Een paar nieuwe damesschoenen; kralen-armband met gouden slot; da mes polshorloge; een paar dames handschoenen. Wij wachten tijdig Uwe die wij billijk berekenen en waaraan wij alle zorg zullen besteden. Niemand mag ontbreken, zeker niet in onze twee St. Nicolaas- nummers van 23 en 30 Nov.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9