GEMENGD NIEUWS. Zo'n rheumaliekl I BOEKBESPREKING. PLAATSELIJKE BERICHTEN Denkt U tijdig aan uwe advertentie voor ons 2e St. Nicolaas- nummera.s. Zate rd ag gaven tot verbetering der defensie middelen geen grooter bedrag dan f 53 4 millioen beschikbaar gesteld gedurende vier jaren te verwelken aanvangende met het jaar 1936, Loonsverlaging in de sigarenindnstrie De grootste organisatie van arbei- ders in de Nederlandsche sigaren- industrie, de R R. Tabakbewerkers- bond St. Willibrordus. heeft de ge wijzigde Joonsvoorstellen van de beide werkgeversorganisaties op het congres te Nijmegen aanvaard, zoodat het zeer waarschijnlijk niet tot een con flict in de sigarenindustrie van ons land zal komen. Splitsing in de Anti-Rev. partij. In een te Utrecht gehouden ver gadering van Hervormde anti rev waaronder heta.-r. Tweede Kamerlid prof. dr. H. Visscher, is tot uittre ding uit de A..R. Partij en tot stichting van een Chr. Nat. Partij besloten. In een rede zeide prof dr. Visscher dat de Hervormden zich in de A.-R. partij voelen achtergesteld. EuweAtjechin. De stand is nog gelijk gebleven daar de 22ste partij Zondag na korten strijd in remise eindigde. Gisteravond begon de 23ste partij, die na 4U zetten is afgebroken inet een eindspel, waarin Euwe goede winstkansen heelt. De nieuwe spelling. De minister van onderwijs deelt in de memorie van antwoord be— treilende zijn begrooting aan de Tweede Kamer mede, nat bij niet voornemens is wijziging te bevorde ren van de Kon. Jjesiuiien inzake de nieuwe spelling. Het zijn vooral oecouomiscüe gronden die nem daar bij leiden. Wal betreft de vraag, wanneer het oogenblik zal zijn gekomen om aan de regeering voor te stellen deze spelling ook in oliicieele stukken in te voeren zegt de minister overtuigd te zijn, dat, alvorens de regeering de nieuwe schrijfwijze zal kunnen toe passen, een uiterst belangrijk vraag stuk nader onderzoek vergt. Werktijden voor chauffeurs. Een wetsontwerp ii ingediend, houdende bepalingen tot hel tegen gaan van oververmoeidheid bij ne stuurders van motorrijtuigen. Het is niet mogelijk, in de wet zelf volledig te regelen, waarnaar alle verscüillende groepen auto bestuurders zicb te gedragen zullen hebben de aard der groepen loopt daarvoor te zeer uiteen. Het ont werp laat daarom aan de Kroon over het vaststellen van regelen omtrent de tijden waarop en gedu rende welke alle of bepaalde groepen van personen geen motorrijtuigen mogen besturen, alsmede omtrent de werk- en rusttijden van alle ol bepaalde groepen van personen, die in dienstbetrekking ai dan niet als bestuurder van een motorrijtuig werkzaam zijn. Met het oog op de congruentie met de Arbeidswet wordt bepaald, dat de werktijd van de chaulleurs in dienstbetrekking op ten hoogste 10 uren per dag en 55 uren per week mag worden vastgesteld, behoudens in uitzonderingsgevallen. Voor auto bestuurders, die als zoodanig niet bij anderen in dienst zijn, kunnen alleen omtrent de tijden, waarop en ge durende welke zij motorrijtuigen besturen mogen, voorschriften ge geven worden. Ook hier zal 10 uren per dag en 55 uren per week richt snoer zijn. Voor de groep van auto bestuurders, die veelal wordt aan geduid als heerrijders» ligt het voorshands niet in de bedoeling, regelen inzake de rijtijden vast te stellen, behoudens wellicht een ver bod om langer dan een bepaald aantal uren zonder onderbreking een auto te besturen. Wat de regeling der aansprakelijk heid betreft, staat de aansprakelijk heid van den werkgever voorop. In bepaalde gevallen kan echter ook de ondergeschikte aansprakelijk zijn. BRAND TE 's-HERTOGENBOSCH. In een bontwerkerij is voor 15.000 pelswerk verbrand Bij een brandje, dat gistermorgen ca. kwart voor twaalf is ontstaan in een werkatelier van den pelterijenhandel fa. T. en C. v. d. Ven aan de Ververstraat 406 te 's-Hertogenbosch, is voor een waarde van rond 15.000 bont ver brand. Het vuur is ontstaan, toen ate liermeisjes bij hun dagelijksche werk zaamheden, namelijk het drogen van bont, gebruik maakten van een petro- leumstraalkachel. Plotseling is een stuk je bont in brand geraakt. De meisjes trachtten vergeefs het vuur te blus- schen. Het bleek noodig de politiebrand- weer te waarschuwen, die in zeer kor ten tijd aanwezig was en met twee stra len het vuur aantastte. Men moest evenwel de gemeentelijke brandweer te hulp roepen, die met een motorwagen en de Magirusladder verscheen. Zij bracht vijf stralen in den strijd en ein delijk slaagde men er in na een uur het vuur te blusschen. De schade was toen ZO N ASPIRIENTJE HELPT TOCH MAAR tot genoemde som opgeloopen. Boven dien heeft een onder het atelier geves tigde reparatie-inrichting van den rij wielhandelaar Versteeg eveneens groo- te waterschade gekregen. Een en an der wordt door verzekering gedekt. BOTSING VAN AUTO'S. Gistermorgen heeft te Delft een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Twee auto's reden met groote snelheid tegen elkaar. De beide inzittenden van den eersten auto werden zeer ernstig ge wond, daar de voorzijde van hun auto werd ingedrukt. De drie inzittenden van den anderen auto zijn, behoudens eenige kleine ver wondingen, met den schrik vrij geko men. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagavond is op de Wouwsche baan nabij Roosendaal zekere Kemena- de, die met een fiets aan de hand den rijweg wilde oversteken, door een pas- seerenden auto, bestuurd door L. V. uit Roosendaal, aangereden. De man, die vader was van 9 kinderen, is naar het r.k. ziekenhuis Charitas te Roosen daal vervoerd, waar hij aan zijn ver wondingen is overleden. Te Blerick is het 3-jarige dochtertje van de familie Winters bij het overste ken van den weg door een personen auto, bestuurd door een zekeren H. P. uit Roermond aangereden. In zorgwek- kenden toestand is het kind naar het ziekenhuis te Venlo gebracht, waar het aan haar verwondingen is overleden. ONGELUK MET EEN GEWEER. Gistermiddag is te Vaals de 57-jarige V. bij het schoonmaken van zijn ge weer door een kogel in de borst getrof fen en op slag gedood. V., die lid was van het schuttersgilde te Vaals, zou op een terrein gaan oefe nen. Hij wilde daartoe eerst zijn ge weer schoon maken, dat naar hij meen de, ongeladen was. Evenwel ging het plotseling af, met het bovenvermelde noodlottige gevolg. DERTIEN DOODEN BIJ EEN AMOKPARTIJ. Een man te Ampenan, op Lombok, die door zijn echtgenoote getergd was, sloeg over tot amok maken. Hij doodde zijn vrouw en twee kinderen, stichtte daarna brand in zijn woning en viel vervolgens de toegestroomde menigte aan. Hij doodde in totaal dertien men- schen, terwijl twee zwaar gewond wer den. De amokmaker werd gevat en ach ter slot en grendel gezet. 100.000 „VERKEERSDOODEN" IN EEN JAAR TIJD! Blijkens een gepubliceerd overzicht is iet sterftecijfer in de Vereenigde Staten als gevolg van ongelukken en moorden het grootste van de geheele beschaafde wereld. In een jaar tijd zijn ongeveer 100.000 personen bij ongelukken om het leven gekomen, terwijl er 12.000 werden vermoord. Dit cijfer is achttienmaal zoo hoog als dat voor Engeland en Wales, terwijl iet ongelukkencijfer ongeveer het dub bele van dat van Engeland bedraagt, det rapport noemt als oorzaak hiervan de tamelijk algemeene onverschilligheid voor de waarde van den mensch. AUTO IN HET BOTERDIEP GEREDEN. Drie der inzittenden verdronken. Zondagmiddag te half drie is onder de gemeente Bedum (Gr.) een auto, waarin zich vier personen bevonden, door tot nu toe niet vast te stellen oor zaak, van den berm van den weg afge gleden en in het Boterdiep terecht ge- comen. Alleen de jonge man, die achter het stuur zat, de 25-jarige H. J. Ousema, ïeeft het leven eraf gebracht. De ove rigen, de 49-jarige mevrouw Annechien Ousema-geb. Bruins, de 12-jarige Vïartje Ousema, haar dochtertje en een vriendinnetje van de laatste, de 11-ja rige Mientje Sanders, allen uit Zuid- wolde (Gr.), zijn jammerlijk omgeko men. In den auto, die van Groningen cwam, zaten eerst alleen de heer Ou sema en zijn moeder, die in laatstge noemde stad een bezoek hadden afge- egd en huiswaarts keerden. Toen zij de steenfabriek Eureka" passeerden, iepen daar het jongste dochtertje der :amilie, met haar vriendinnetje. De kin deren zijn daar in de auto gestapt om mee naar huis te rijden. Enkele hon derden meters verder is toen het onge- uk gebeurd. Plotseling zag men de auto aan den rechterkant van den weg den Derm afrijden, omkantelen en met een zwaren plons in het Boterdiep verdwij nen. Twee wielen en een der treeplan- cen bleven boven water uitsteken, aan gezien het in dit deel van het kanaal niet zeer diep is. Op het oogenblik dat het ongeluk ge beurde, zaten aan den overkant van het diep drie hengelaars, die onmiddellijk in een bootje zijn gestapt en naar de auto zijn geroeid. Van den weg kwam even eens hulp opdagen. Het eerst was de chauffeur Ausema, wonende te Eller- huizen, gem. Bedum, die met zijn wagen juist passeerde, ter plaatse. Hij hoorde, de bestuurder, toen de auto in het water reed, roepen: ..Help, help, ik lig in het water!" De heer Ausema slaagde er in den man vast te grijpen en hem op het droge te trekken. De drenkeling ver keerde toen reeds in bewusteloozen toe stand. Tezamen met den wielrijder J. de Blécourt uit Zuidwolde, die inmiddels ook bij de plaats van het ongeluk was gekomen, heeft de heer Ausma toen nog mevrouw Ousema en Martje Ousema uit den wagen gehaald, waarna beiden onmiddellijk begonnen met het toepas sen van kunstmatige ademhaling op de drie slachtoffers. Bij den heer Ousema hadden zij spoedig succes, maar toen deze bij kennis was gekomen, bemerk te hij tot zijn ontzetting, dat de vierde inzittende, Mientje Sanders, zich nog in den auto bevond. Met vereende krach ten heeft men toen het lichaam van het kind op den wal gebracht. Men mocht er echter niet meer in slagen, de levensgeesten van de dren kelingen op te wekken. Uit het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is nog niets positiefs komen vast te staan. Wel is het zeker, dat het ongeluk niet aan roekeloos rij den moet worden toegeschreven. Diefstal van koehuiden te Breda. De dieven aangehouden. landen nacht van Donderdag op Vrijdag werden uit een pakhuis bij het openbaar slachthuis te Breda ten nadeele der firma W. zestien koehuiden ontvreemd tot een geza menlijk gewicht van 470 kilogram. Dank zij de samenwerking tusschen de politie te Breda, te Dordrecht en te Rotterdam benevens de Kon. marechaussee te Moerdijk is deze diefstal in zeer korten tijd tot klaar heid gebracht. Bij een door de politie uit Breda ingesteld onderzoek bleek, dat de gestolen huiden ver. voerd moesten zijn met twee car riers, waarvan de bandensporen bij het pakhuis werden gevonden. Bij een verzoek tot opsporing dezer carriers kwam van de mare chaussee te Moerdijk bericht, dat de carriers met de huiden daar met de pont gepasseerd waren in de richting Dordrecht, terwijl door de politie te Dordrecht werd medege deeld, dat de carriers en huiden daar op een vrachtauto waren ge laden in de richting Rotterdam. In samenwerking met de Rotterdam- sche politie is daarop te Rotterdam een onderzoek; ingesteld, waar bij een volkomen te goeder trouw zijnde firma de huiden in beslag werden genomen. Met de van deze firma verkregen inlichtingen kon tot arrestatie wor den overgegaan van drie verdach ten, namelijk de gebroeders S. uit Kei hel en den kermisreiziger S., die met een woonwagen te Breda staat. De drie mannen hebben een gedeeltelijke bekentenis afgelegd en zijn te Breda opgesloten. Auto door een trein gegrepen. Ie Pijnacker is Maandagmorgen een personenauto, bestuurd door de 22 jarige handelsreizigster H. C. H. E. uit Amsterdam, door de gesloten boomen van oen overweg gereden en gegrepen door den sneltrein uit Rotterdam. De auto werd totaal vernield. De dameis in zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis te Delft vervoerd. Zij was zoo ernstig gewond, dat zij tijdens het vervoer is overleden. NIEUWE JONGENSBOEKEN VAN KLUITMAN. „Kees maakt carrière" Van A. D. Hillebrand is een frisch, on opgesmukt, eenvoudig typisch Hol- landsch verhaal, waarmede de schrijver zijn grooten naamgenoot eer aandoet. Het boek is vlot en suggestief geschre ven en de verschillende karakters zijn uitstekend uitgebeeld. Spanning, zoowel humoristische als dramatische, is ei volop, zoodat alle factoren voor goede lectuur voor oudere jongens aanwezig zyn (ƒ2.—, ƒ2.90). „Het monster van het IJselmeer door Jac. Berghuis Jr. beschrijft de avon turen van een wakkeren H.B.S.'er, die het IJselmeer wil overzwemmen. De tocht verloopt op een wijze, die niemand had kunnen voorspellen, het loopt n.l. uit op de ontdekking van een smokke- laarsbende. „De mooiste overwinning is een mooi sportboek voor jongens van 12-15 jaar. De sportjournalist Hollander schreef er een voorbericht over, waarin hij zeide: „Ik zou dit boek in het bezit wenschen van onze Nederlandsche jeugd, maar ook, van tallooze ouders en opvoeders. De sport heeft een zeer be langrijke plaats veroverd in het hart onzer moderne jeugd en daarover is dit boek geschreven, door iemand die het sportieve van de jongensziel heeft be studeerd en begrepen". Een betere aan beveling voor dit mooie boek van A. van Welsenes kan men moeilijk verlan gen. (ƒ1.60—2.50). „De gewonnen kano" van Nico v. d. Hoeven is voor de meer jeugdige lezers (van 1014 jaar) zeer lezenswaardig. Het is een boek met een sportief tintje en met de noodige sensa tie. Het hoofdmoment in dit werk is het ijverige speuren naar een dievenbende, die een kano gestolen heeft. Door hun speurzin en durf komen twee flinke knapen tenslotte op het spoor. Een vlot en spannend geschreven verhaal 1.60—2.50). Johnny's grootste avontuur" van Th. Frank, behoort tot de serie cowboy-boeken en speelt zich af in het Westen der Ver. Staten, het land der ruime verten en onbegrensde mogelijk heden. Johnny beleeft tusschen de cowboys en veedieven op de „ranch" adembenemende avonturen. Deze beide laatste spannende boeken zijn gescheven voor jongens van 1115 jaar. (Beide 1.00—1.75). Weer verscheen zoo'n prachtig span nend boek van Percy F. Westerman „De strijd in de tucht". Het gaat natuurlijk over de vliegerij en verhaalt ons hoe stralen uitgevonden worden, waarmede vliegtuigmotoren stop gezet kunnen worden. Hoofdpersonen zijn twee jongelui, die een ingenieur behulpzaam zijn bij het bouwen van een luchtschip van zeer bij zondere constructie. Aan de fantasie van den jeugdigen lezer wordt rijkelijk voedsel gegeven in dit boek. dat o.a. een moderne luchtoor log doet uitbreken, waarin de uiterst ge perfectioneerde luchttechniek als mid del der vernieling wordt gebruikt. Dit is een leerzaam boek voor oudere jongens, 2.50—3.50). Voor jongens van 10—14 jaar is „De jongen met de Alpino" van Wouter Walden een lezenswaardig boek. Het speelt aan de Loosdrechtsche Plassen, waar een jongen, die uit een vliegtuig valt, wordt gered door een jeugdige jollenvaardcr. Met zijn tweeën beleven ze dan nog een reeks spannende gebeurtenissen. Er behoort een ruime fantasie by om een en ander te verwer ken, maar daarover beschikken onze jongens wel. 0.75—1.20). Al deze boeken zijn uitgegeven door Gebr. Kluitman te Alkmaar en in de prachtige afwerking, die we van de Kluitman-serie gewoon zijn. De uitste kende illustraties zyn van Hans Borre- bach, Paul Dom, F. Leeser en B. v. d. Loov- NIEUWE MEISTES.BOEKEN VAN KLUITMAN. Een prachtboek voor oudere meisjes is „Andy's gouden stippen". van A. M. Nachenius-Roegholt. Andy is het type van de moderne bakvisch, die onder schijnbare luchthartigheid een ernstig karakter verbergt. Zij heeft thuis met vele moeilijkheden te kampen, doch weet in de minder goede gezinsverhou dingen tenslotte toch verbetering te bren gen. Zy leert in de moeilijkheden, die haar niet gespaard worden, het goede waardeeren en krijgt het vertrouwen in de toekomst terug, dat zij eerst scheen verloren te hebben. De schrijfster dringt diep door in de meisjesziel. We bevelen dit boek gaarne voor oudere meisjes aan. 2.50—3.50). „Mieps en Gé op reis naar Zweden" is eveneens voor oudere miesjes. De schrijfster Joh. Kuiper is erin geslaagd een reisverhaal te schrijven, dat boeiend is en tegelijk de lezers vermaakt, door den opgewekten humoristischen toon. Het boek is doorspekt met grappige too- neeltjes en daar tusschcndoor weet de schrijfster een levendigen kijk te geven op personen en zaken, land en volk van Zweden. Ook dit is een boek dat gretig gelezen zal worden, (ƒ2.00ƒ2.90). Als derde in de rij van nieuwe uitga ven voor oudere meisjes fungeert „De Drie" van Minna de Winter. Dit is een beschrij ving van drie zusjes, die in de ouderlijke woning in de beste harmonie leven, te midden der weelderige Indische natuur. De bijzondere gezinsomstandigheden zijn oorzaak dat de drie meisjes veel op zichzelf zijn aangewezen en probeeren moeten zich met elkaar door moeilijke problemen heen te slaan. Hoe zij dat doen weet de schrijfster zeer suggestief te zeggen, waardoor het boek niet alleen karakter-vormend, doch ook zeer aan trekkelijk geworden is. (ƒ2.00ƒ2.90). En prettig en goed boek is ook dat van Felicie Jehu „Viola heeft vacantic". De schrijfster verhaalt daarin hoe Viola als oudste van vier zusjes uit een gezin, waarvan de vader dood is, haar moeder gaat helpen met haar bijver diensten. Zij begint daarmee in de va- cantie in een betrekking als kinderjuf frouw, die haar echter teleurstelling brengt. Zij weet "Zich daar echter over heen te zetten en op het laatst van het boek komt alles goed terecht, zoodat ze de toekomst met vreugde tegemoet kan gaan. Dit mooi boek is geschreven voor meisjes van 1216 jaar. (ƒ1.60ƒ2.50). „Meisjes die vliegen" van J. H. Brinkgreve-Entrop verhaait ons van de avonturen van twee meisjes, die door heel toevallige omstandigheden met een vliegster in aanraking komen en mee de lucht in mogen. Ook bij de meis jes is de belangstelling voor de lucht vaart zoodanig dat dit boek gretig gele zen zal worden. Het is voor den leeftijd van 10—14 jaar. 1.00—1.75). Ook deze nieuwe uitgaven zijn allen verschenen bij Gebr. Kluiman te Alk maar en vormen een prachtig bezit voor elke boekenplank. VOOR KLEUTERS. Bij Gebr. Kluitman te Alkmaar is onder redactie van Elise Bronkhorst, hoofd eener Montessori-school te 's-Graven- hage, een serie van 4 aardige boekjes voor kinderen van het eerste leerjaar verschenen. De Vlindertjes zooals deze vier boekjes heeten, kosten 15 cent per deeltje. De uitvoering is prachtig, vooral het mooie illustratie werk van Greta Bosch van Drakestein. DRUNEN. Maandagmorgen om 10 uur had alhier de plechtige uitvaart plaats van mej. de wed. Adriana Brok. Zij stierf in den ouderdom van 92 jaar j en was de oudste inwoonster van onze gemeente. i Zondag na de Hoogmis hield het begrafenisfonds ,,St. Lambertus" een jaarvergadering in de zaal der meisjes congregatie Aanwezig waren het bestuur en een klein aantal leden. De voorzitter, de heer van Halder, opent dv_ vergadering en heet allen wel kom. De notulen van de vergadering van 3 Dec. 33 worden door den voorzitter gelezen en onveranderd vastgesteld. Dan volgt verslag over 1933, waaruit blijkt, dat 7 leden waren overleden, ter- v ijl 3 leden uit de vereenigmg traden wegens verhuizing, zoodat het ledental met IC verminderde, terwijl 15 nieuwe werden ingeschreven, 't Aantal leden bedroeg op 31 Dec. '33 652. De ontvangsten bedroegen over 1933 ƒ4290,61 en de uitgaven ƒ4201,71, zoodat op 31 Dec. '33 ƒ88,90 in kas was. Het winstsaldo bedroeg over '33 446,51x/i' terwijl de bezittingen op dien datum bedroegen 13.967,06. Verslag over 1934. Hieruit bleek, dat 8 leden overleden waren en 8 leden uit de vereeniging traden, terwijl 14 nieuwe leden werden aangenomen, zoodat 't ledental met 2 verminderde en dit op 31 Dec. 1934 650 bedroeg. De ontvangsten bedroegen in '34 2996,12 en de uitgaven 2953,95, zoo dat op 31 Dec. '34 in kas was 42,17. Het winstsaldo bedroeg over 1934 1123,54 en de bezittingen bedroegen op 31 Dec. 1934 15.090,60. De voorzitter deelt mede, dat de ver eeniging aangeslagen is in de zg. doode hand bezittingen van de vereeniging boven de 10.000. Het periodiek aftredend lid L. Klerks wordt met groote meerderheid herko zen. Door het overlijden van den heer H. v. Delft was er een vacature ontstaan in 't bestuur. De voorzitter herdenkt nog even het overleden bestuurslid. Bij de eerste stemming wordt de heer C. v. Delft, een zoon van 't overleden bestuurslid, met groote meerderheid ge kozen, maar deze wenscht zijn benoe ming niet aan te nemen, zoodat bij her stemming als bestuurslid wordt geko zen de heer H. de Wit Czn. Het voorstel van het bestuur om 2 X 14 dagen de leden vrij te stellen van contributie, waaronder ook de bui ten de gemeente wonende leden, wordt aangenomen. Van de rondvraag wordt even ge bruik gemaakt door bode Smits omtrent de contributie-regeling, waarna voor zitter van Halder onder dank aan de leden voor hun opkomst de vergadering^J Bij het graafwerk' voor den bouw van een woonhuis is alhier een oudheidkundige vondst gedaan. Op een diepte van ruim 2 meter werd een kruik en een potje gevonden. In een daarvan bevond zich een steenen voorwerp in den vorm va neen pijpenkopje. De vondst wordt aan deskundigen ter hand gesteld. Bij een op Zondag j.l. alhier ge houden voetbalwedstrijd kwam een der spelers zoo ongelukkig te vallen dat zijn schouder werd ontwricht. Op advies van den dokter is hij ter behandeling naar het ziekenhuis te Den Bosch ver- voerd. Zooals wij reeds gemeld hebben is er dit jaar onder de leden der jon gens- en mannen-congregatie alhier een gouden jubilaris. Nader vernemen wij dat de heer H. M. Klerks zijn diamanten jubilé viert. NIEUWKUIJK. - Aanbesteding. In het café van Joh. de Bont werd on der architectuur van den heer N. de Bont Gzn. aanbesteed, het bouwen van een boerderij voor rekening van den heer Th. van Mierlo alhier. Er werd als volgt ingeschreven: A. Kramer, Genderen 6483 M. Luijben, Vlijmen 6444 P. Groffen, Haarsteeg 5929 J. de Bont, Nieuwkuijk 5910 J. Blankers, Nieuwkuijk 5884 J. van Oosterhout, Haarsteeg 5865 J. van Liempt, Nieuwkuijk 5833 Het metselwerk werd aan J. van Liempt, 't timmerwerk aan J. Blankers gegund. \J Het raadhuis onzer voormalige ge meente is door het Kerkbestuur alhier aangekocht tot inrichting van een K. J. V.-huis. SPRANG-CAPELLE. Op Vrijdag 29 dezer zal onze plaatselijke afdecling van den Bijz. Vrijw. Landstorm, om half acht bijeenkomen in het Bondsge- bouw te Sprang. Onze vrijwilligers behoeven niet ver zocht te worden aanwezig te zijn. Dat spreekt vanzelfl Tevens zal dan de prijsuitreiking voor den laatst gehouden schietwed strijd plaats vinden. CAPELLE. Tot ouderlingen bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse zijn herbenoemd de heeren J. A. Ver- heijden en J. Rosenbrand en tot diake nen de heeren J. C. van Pelt en A. J. Verhoeven. yj wwi ©Pijnen van rheumafiek-aanvallen maken U soms machte loos. Neemt bij de eerste verschijnselen van zo'n aanval Aspirin. Ook U komt dan tot de conclusie: Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes v. 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes v. 2 tabl. a 10 ets. I

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2