DEl^VANlÊrliiiDEH. DERDE BLAD. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. No. 92 Woensdag 27 Nov. 35 58e Jrg. Nieuwe zaak. De fa. van Engelen-Staal, de van ouds bekende Waalwijksche Koloniaal- handel, zal a.s. Vrijdag aan het Hoek- einde haar tweede tiliaal in onze plaats openen. Het winkelpand aan het Hoekeinde heeft een grondige verandering onder gaan, zoodat er thans een flinke, ruime zaak met twee keurige etalages ontstaan is. Ongetwijfeld zal de firma ook in dit gedeelte van onze plaats spoedig een ruime afnemerskring gevonden hebben, zooals zij dat in haar oude zaak heeft. Ook dit gedeelte der gemeente is hier door een mooie en goed geoutilleerde kruidenierszaak rijker. Bazar Chr. Scholen. De bazar ten bate der Chr. School en der Chr. Bewaarschool, die gehou den wordt in de zaal voor Chr. Belan gen in de Besoijensche Straat, trekt veel belangstelling. De opening, die Maandagavond plaats vond, had een eenigszins offi cieel tintje. Daarbij waren o.m. aan wezig Burgemeester Moonen, Weth. Eibers, Dr. Kolster, de heer Blokzijl, enkele bestuursleden van het Groene Kruis en van verschillende andere ver- eenigingen en het organiseerend Co mité. Ds. Hoffman opende de plech tigheid met gebed en hield daarna als voorzitter van het Comité een korte rede, waarin hij het belang van goed Chr. Onderwijs in het licht stelde. Vooral in onze dagen treedt deze be- teekenis nog sterker op den voorgrond, meende spr., daar er thans veel wordt gedaan om de jeugd van Christus af te houden. Spr. verzocht den burgemeester de bazar te openen door het lint door te knippen, waaraan deze gaarne vol deed. Vervolgens maakten de aanwezigen een rondgang langs de vele aardige stands en de gelegenheden om een offertje te brengen. De Bazar is werkelijk aardig inge richt, er zijn stands met aardige snuis terijen, handwerken, draaiborden, sjoelbakken en grabbelton en 'n kof- drijf sradenwet, die tot stand zal moe- ten komen. Spr. moest getuigen, dat de organi satie in de bijzondere omstandigneden van het oogenblik wel niet voor 1UÜ pet. haar wenschen zal kunnen be vredigen, maar dat neemt niet weg dat de lenen moeten besellen wat de or ganisatie gedaan heeft en nog zal kun nen doen, indien allëïi helpen de ge lederen te versterken. Spreker spoorde dan ook alle leden aan om trouw te blijven aan den bond. Nadat het strijdlied gezongen was, deelde de Voorzitter mede, dat tijdens de vergadering zou worden gecollec teerd voor Herwonnen Levenskracht. Vervolgens had de huldiging der ju bilarissen plaats. De heer Roestenberg sprak hen als groepsvoorz. toe. Op de eerste plaats richtte hij zijn hartelijke gelUKwen- schen tot de heeren N. van Gorcum en Ei. Stokwielder, die niet alleen 25 jaar lid der afdeeling zijn, doch levens l2'/a jaar bestuurslid. Van den heer Stok wielder kon spr. getuigen, dat hem geen werk voor de organisatie te veel was. Den heer V. Gorcum noemde spr. een der beste penningmeesters, die de vakorganisatie rijk is. Hel hoofdbe stuur heelt dan ook gemeend deze ge legenheid niet te mogen laten voorbij gaan, zonder een stoffelijk blijk van erkentelijkheid te overhandigen. Spr. bood onder applaus beiden een vulpen houder aan. De heer Roestenberg feliciteerde ver volgens de vier leden, die sinds de op richting bij de afdeeling zijn, de hee ren J. Leijtens, C. Laarakker, C. de Ru ij ter en P. Verhoeven en bood hem een foto in lijst aan. Het ingelijste bondsdiploma voor 25- jarig lidmaatschap werd door spreker achtereenvolgens overgedragen aan de heeren C. Kipping, C. v. Engelen, A. de Graaff, A. Korthout, Schapendonk, B. de Peffer, J. Dumoulin, C. Korthout, J. van Gorcum, A. v. Rijen, H. de Graaff, J. v. d. Griendt, A. v. d. Heij den, A. de Leur, Th. de Graaff, Th. v. Meer, M. Klerks, C. v. d. Velden, L. v. Velthoven, K. Schmitt, J. v. Lier, P. Schapendonk, J. Rombouts, P. de Leur, G. Verhoeven, H. de Peffer, L. Hooit, L. P. Dekkers, P. v. d. Aa, B. v. Rooy, L. Trommelen, C. Ossenblok, J. van der Meijdenberg, M. v. d. en, J. er- hoeven, Rijken, P. Hesselberth en J. van den Broek. Spr. stelde al deze mannen ten voor beeld aan de jongere leden, want het mag z.i. wel eens gezegd worden dat sjoelbakken en grabbelton en n ki - y voldoende overtuigd fieschenkerij, die is ingericht door de je a g orr,anisatie bekende fa. v. d. Bigge.aar uit Breda, taTil *as het de leverancier van de „Sonja" kol lie. Men kan hier enkele prettige uurtjes doorbrengen en we raden dan ook hen die er nog niet geweest zijn, aan, om moeilijk den spreker verder te volgen. De Voorzitter liet niet na daarover zijn misnoegen uit te spreken. Na deze rede van den heer Roes- vandaag, morgen of Zaterdag nog eens het doek op Voor het blij- een kijkje te gaan nemen. >Samson en Moot doen aan bok- Jubileum R.K. Fabrieksarbeidersbond. De afdeeling Waalwijk van de be drijfsgroep schoen- en lederbewerkers van den Ned. R.K. Fabrieksarbeiders- bond St. Willibrordus, heeft Maandag avond in den Gildenbond een fqestver- gadering gehouden ter herdenking van sen", waarvan D.V.S.V. een uitsteken de vertolking heeft gegeven. Er is recht hartelijk gelachen met het dolle klucht spel der beide beroemde heeren, die door J. v. d. Griendt en M. Berkelmans voortreffelijk werden gespeeld. Ook de Wed. Radder (P. Kelder) speelde uitstekend. Er is den geheelen avond vroolijk haar 30-jarig bestaan. De groote zaal was tot de laatste gelachen, gegierd zelfs om de prach- plaats toe bezet, toen de Voorzitter tige zetten, die er in het spel der afdeeling, de heer W. Casteleijns, kwamen. R de aanwezigen verwelkomde. In het In de pauze sprak k»Pelaani v. Rooy bijzonder richtte hij zich daarbij tot nog een kort woord, waarin hij de a den adviseur, kap. van Rooy en tot deeling en de jubilarissen van harte den Groeps-voorzitter, den heer C. lantaarntje op de Markt* en 'de weg naar Roestelberg* sloegen in. De gymna stische toeren der »Oudjes« waren van prima gehalte. Een mooie inzet van 't programma, een der beste nummers Daarna kwam 't gezelschap »Bouw meester* op de planken, n.l. de con ferencier Johny Rovo met z'n moppen en zetten, de heer Berry als sensatio neel equilibrist, Wiesje Koolhoven als cabaretière, de komische jongleurs, The Musical Brothers en de heer johny Rovo als humorist. Het is natuurlijk niet doenlijk elk nummer afzonderlijk te bespreken, laat ons volstaan met te zeggen dat ieder in z'n genre aardig werk te zien gaf en 't publiek meermalen enthousiast stemde er werden verbluffende staaltjes gegeven op verschillend terrein vooral door de komische jongleurs en den equilibrist. Ook na de pauze kregen we goed en mooi werk te zien van Cho-Hy, van de Bally's komische goochelaars en de Nederl. film revueschets van Wiesje Koolhoven en johny Rovo verdient bijzondere vermelding. Het publiek heeft zich prettig geamu seerd en was dan ook royaal met een hartelijk applaus; het zal aan 't gezel schap «Bouwmeester* een goede her innering bewaren. De heer Teppe, penningmeester van het Kinderfonds der P. T- T. waarvoor de netto opbrengst bestemd is, bracht aan 't slot een dankwoord. Ook wij brengen alle hulde aan het Post comité voor de keurige organisatie en verzorging van dezen 7en Postavond, die besloten werd met een prettig bal met muziek van v. d. Maessen, die den geheelen avond ook voor prima begeleiding zorgde Wanneer wij een opmerking zouden willen maken, dan zou 't deze zijn, dat de uitvoering te lang duurde. Dat is niet de schuld van 't comité, maar wel van 't veel te lang rekken der nummerseen uitvoering van 8 tot over twaalf is, al is alles nog zoo goed, o.i. te lang, men krijgt dan toch, «des guten zuviel*daarbij komt dat vele aanwezigen en vooral de jeugd nog wel ee s van een dansje houden en dat komt op deze wijze in 't ge drang. Maar nog eens 't is slechts een opmerking, geenszins een verwijt. En dan ten slotte schijnen de artisten in revues en variéié's voorlaan hoe langer hoe meer 't publiek mee te laten werken om den avond vol en gezellig te maken inplaats van omge keerd- Men laat 't publiek meezingen, men laat de bezoekers optreden tot groot vermaak der overigen enz. enz. Wij betwijfelen of dit de juiste weg is en geloven dat men ook hier wel wat gaat overdrijven Geref. Mannen vereeniging Tot bestuursleden der Gereformeerde Mannenvereen. te Sprang zijn benoemd de heeren H. de Hoop en L. Both. Zuster Elrika. In het St. Theresiagesticht is Zondag overleden de Eerw- Zuster Elrika, die hier zeer lang werkzaam was en zeer veel heeft g daan voor de verzorging van de ouden van dagen. Dinsdag had de begrafenis plaats. W.S.C. Het was een prettige avond, zooals wij trouwens in het patronaat gewoon zijn. Roestenberg uit Kaatsheuvel. Ook de aanwezigheid van den eere-voorzitter, den heer Fr. Passier, die gedurende vele jaren zijn beste krachten gegeven heeft voor de belangen der Waalwijk sche arbeiders, stelde spr. ten zeerste op prijs. Hij wees er vervolgens op, dat niet minder dan 42 jubilarissen in de zaal aanwezig waren. Over deze jubilea zeli wilde spr. echter niet verder uitwei den. Wel wilde hij in het licht stellen, wat de vakorganisatie sedert haar op richting reeds heeft bereikt. In dit verband wees hij erop, dat de afdeeling niet alleen voor de arbei dende klasse veel heeft gedaan, doch voor geheel Waalwijk. Dank zij de or ganisatie zijn talrijke voordeelen be haald op financieel, moreel, geestelijk en sociaal gebied. Vooral de sociale maatregelen, die op aandrang der vakorganisatie geno men zijn, zijn van enorme beteekenis. De jongeren mogen wel eens weten, dat toen de vakorganisatie werd opge richt, de loonen van volslagen arbei ders niet hooger waren dan 6 a 7 gul den per week, en dat bij een werktijd van 6 uur 's morgens tot 8 uur des avonds. Zelfstandigheid hadden de ar beiders in dien tijd allerminst, als kud den vee werden zij gedreven in de richting waarheen het liberale stelsel hen heen wilde drijven. De periode, die we thans doorma ken is bitter slecht, vooral voor de jeugd, maar toch moest spr. zeggen, dat de algemeene toestand nog schit terend is in vergelijking met vroeger. Spr. zeide, dat men dit vooral in het oog moet houden als men nieuwe rich tingen, zooals N.S.B. en Zwart 1' ront, hun heilsleer hoort verkondigen. Men denke eens aan de totstandkoming der invaliditeits-, ziekte- en ongevallen wetten, die te danken zijn aan de or ganisatie! Men denke ook aan de Be- feliciteerde en een opwekkend woord sprak om in de moeilijkheden van ei ken dag het godsdienstige niet te ver geten. Onder de aanwezigen werden ver snaperingen rondgediend. Het was voor de leden een buiten gewoon gezelligen avond, waarmede 't jubileum op waardige wijze herdacht is. Laat tijdig Uwe advertentie brengen we kunnen er dan den noodigen tijd aan be steden. De Bosluvund. Zaterdagavond was 't de jaarlijksche postavond en dus een totaal uitver kocht Musis. Wat andere vereenigingen of organi sators nooit bereiken heeft't Post comité zoo voor mekaar, zonder veel moeite zelfs, teminste wat den kaartenverkoop betreft; men loopt de heer Muis achterna zoo dat hij al spoedig >vol« moet aankondigen. De 7e Post avond was er weer een vol van vermaak en jolijt. De heer de Rouw opende den avond en gaf 't woord aan den directeur v.an 't postkantoor den heer Blokzijl, die de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en wees op het vele werk van 't comité, speciaal den heer Muis. Hij wenschte voorts allen een prettige avond. De veteranen gymnastiek club 'Ons Huis* opende het programma met een aller-aardigste klucht 'Arlisten-Bero* er is onbedaarlijk gelachen om de vele grappen en grollen, speciaal om de zwarte-eigenares van de bar, een dame, waar men doorheen kon küken en die men een koord door 't lichaam trok Ook de goede zetten omtrent 'het De voetbalvereeniging WSC> die op 6 januari 1906 onder den naam W V werd opgericht, zal in januari a.s. haar 30 jarig bestaansfeest vieren. Er is een commissie uit de vereeniging benoemd om de viering een passend feestelijk chachet te geven. Kap v. d. Bult Het 121 /a"jarig priesterfeest van kap. A. v. d Bult in de St. Antonius parochie is gisteren, volgens wensch van den priester zelf, zonder veel vertoon voor bijgegaan. 's Morgens werd te zijner intentie een H Mis opgedragen, waar onder de schoolkinderen ter H. Tafel naderden. Van vele zijden ontving ZEerw felicitatie's in den vorm van bloemen, kaartjes en telegrammen, terwijl velen hem ook persoonlijk op de pastorie de hand kwamen drukken. St. Caeciliafeest. Het zangkoor der parochie O. L Vr. Onb. Ontvangen heeft Maandag het Caeciliafeest gevierd met een gezellige bijeenkomst in café v. d Meijs Shell film. We herinneren nog even aan de vertooning van de zeer interessante Shell-film, die hedenavond in Musis Sacrum gegeven wordt en die een bezoek alleszins waard zal zijn. Meisjespalronaat Besoijen. Het meisjespatronaat in de parochie van O. L. Vr. Onb. Ontvangen heeft Zondag en Maandag weer de jaarlijksche uitvoeringen gegeven, die veel bezoek hebben getrokken. De belangstelling was dan ook "ver diend want de meisjes hebben op het tooneel uitstekend werk geleverd. Het blijspel «Rosma* werd uitstekend op gevoerd en de aanwezigen hebben er hartelijk mee kunnen lachen. Vooral de zetten van Boer Sander waren dikwijls raak. Een woord van lof aan deze jeugdige artiste is zeker op zijn plaats, maar we mogen ook de anderen niet ver geten want allen gaven blijk zich uit stekend op de planken thuis te gevoelen. »Hoop doet Levena. De Baardwijksche loterijclub »Hoop doet Leven* vierde Zaterdag in café van Helvoirt haar 45-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit zeldzame feest was den heer A. de jong, die sinds de oprichting lid is, een bijzondere hulde bereid. Door den voor2itier en door een der leden werd de jubilaris toege sproken en werden hem eenige ge schenken overhandigd. Het ging er op de feestavond zeer prettig toe. RAAMSDONKSVEER. Gezien het groote succes met de Winkelweek van het vorige jaar, hebben de R.K. Middenstandsver- eeniging alhier en Kon. Nederland schen Middenstandsbond gezamelijk een z.g St Nicolaasactie op touw gezet welke wordt gehouden van 25 November tot en met 5 December a.s. en die nog veel grootscher is opgezet, dan de eerste Winkelweek van het vorige jaar. Zoo goed als alle winkeliers, dit zijn er 61, nemen aan deze »St. Nicolaasactie deel. Het aantal is sinds het vorige jaar weer met enkele toegenomen, dus men gaat toch inzien, dat men ge zamelijk toch meer kan bereiken als wanneer men alleen staat. De werkzaamheden, verbonden aan de St. Nicolaasactie is in handen ge steld van een comité, bestaande uit de volgende heeren, W. F. Stassar, voorzitter; Hub. van Strien, pen ningmeester; Adr. Snijers, secretaris; J. L). Leeuwe, W Dubbeldam, C. D. van Dieen en M. van Esch, le den, die de laatste weken al het noodige hebben gedaan om deze actie naar wensch te doen slagen, voor de koopers hebben ze ver schillende attracties gevormd en voor de deelnemende winkeliers hebben ze veel werk verricht, dat noodig was voor de goede gang van z.ken. We doen een beroep op de inwoners van het Veer, om den middenstand in eigen gemeente mede te helpen steunen. Doet Uw inkoopen op het Veer, laat zien dat gij meevoel- en meeleeft den grooten strijd om het bestaan van de mid denstanders. De winkeliers zullen U doen blijken, dat zij met hun prijzen en sorteering meekunnen en dat U voor welke benoodigde in koopen ook niet verder behoeft te gaan dan bij de aangesloten winke liers bij de St. Nicolaasactie. Mogen alle inwoners meewerken aan het welslagen van deze actie van den Middenstand, dan zal evenals hel vorige jaar eenieder met groote voldoening op deze dagen kunnen terugzien. Bij aankoop van elke 50 cent bij een der St. Nicolaasactie deelnemers, ontvangt de kooper een bon, waarop een nummer voorkomt. Deze num mers geven recht op de daaraan verbonden verloting, welke nader zal worden bekend gemaakt, de prijzen hieraan verbonden zijn vanaf 2 December a.s. tentoongesteld in de etalage bij C D van Dieen, in de Prins Hendrikstraat. Verschillende extra attracties zul len hij alle deelnemende winkeliers worden gehouden. Een zesdaagsche is verder nog hieraan verbonden. Bij 53 deelnemers zal vanaf 26 November tot en met 2 December een letter zichtbaar zijn, welke te samen een slagzin vormen. lederen dag worden deze letters echter ver wisseld. Denkt er dus aan dat men zes verschillende slagzinnen moet hebben wilt ge kans hebben opeen prijs. Maandagavond om zeven uur werd de Winkelweek z.g. St. Nico laasactie geopend, waarna door de Kon. Erk. Harmonie »de Eendracht« een rondgang werd gemaakt door het Veer. Moge deze tweede Raamsdonk, veersche Winkelweek die duurt to en met 5 December a.s. weer in alle opzichten slagen. GEERTRUI DEN BERG. De tank die is opgesteld bij de voormalige Suikerfabriek Statendam en waar over wij reeds enkele malen in ons blad schreven, is nog steeds niet te water gelaten. Zondagmorgen scheel de het echter maar weinig of hij had te water gelegen. De aannemers n.l. waren Zondagmorgen plotseling met hun personeel stiekum aan het werk gegaan om zoodoende de eigenaar van het terrein te vlug af te zijn. De tank was reeds op rails geplaatst toen op het laatste moment een kink in den kabel kwam,want iemand had de marechaussee te Raamsdonksveer gewaarschuwd, zoodat het personeel weer spoedig van het terrein verwijderd was. Ware de marechaussee een uurtje later gekomen, de tank had te water pelegen en had ongestoord naar Olst vervoerd kunnen worden. Naar wij vernemen zal deze kwestie in kort geding voor de recht bank te Rotterdam worden beslDt Wij wachten met spanning dezen uitslag af. Vergeet de St. Nicolaas- collecte van „Waalwijks Belang" niet. O Zondag en Maandag j.l werd door de tooneelvereeniging van de R.K. WerklieUenveieenigiiig onder regie van den heer M. Meijers in het parochiehuis alhier een tweetal ui voeringen gegeven. Opgevoerd werd het drama in vijf bedrijven »Saidinio» hetwelk op keurige wijze werd vei tolkt. Door een tiental knapen, werd de zang, die iu het tooneelstuk voorkwam, verzorgd, hetgeen was ingestudeerd onder leiding'van den beer 1. H. Meijers. Ock dit geschiedde op keurige wijze Het decor dat uitste kend geslaagd mocht heelen was gratis verzorgd door onzen sladge noot, de heer Jac. Slal. Zondag avond was de geheele zaal uilveiv koeht terwijl ook Maandag de be langstelling zeer groot was. Jammer dat door familieomstand gheden de vertolker van een der hooldrol- len de heer C. Heesters, Maandag plotseling verhindeid was op te treden. De aanvulling moest toen geschieden door het van het blad aflezen van den rol. In de gehouden algemeene ledenvergadering van oe ijsclub Geertruidenberg werd de heer R. ter Berg als bestuurslid herkozen. Tot secretaris werd gekozen de heer E. Jonker, terwijl de heer L. v. d. Mast als penningmeester zal optre den. Vrijdag 24 Nov., de feestdag van de H, Cecilia, was voor hel R.K. Zangkoor uit jaar een bijzon dere feestdag. De heer J. Bellaard vierde dien dag zijn gouden junilé, terwijl de heeren A de Kroon J*n. en Adr. Stallen hun zilveren feest herdachten Des morgens werd dezen dag begonnen met een H. Mis van dankbaarheid. De jubilaiissen had den daarbij plaats genomen in het priesterkoor. Door het zangkoor werd op zeer verdienstelijke wijze de Missa Lauda Sion van Cuijpers uitgevoerd. Des avonds werden de jubilarissen door den Z.Eerw. heer pastoor als voorzitter van het zang koor gehuldigd en wisselden muziek en zang zich af Een avond waaraan de leden nog dikwijls zullen terug denken. Moge het den jubilarissen gegeven zijn nog vele jaren al zin gende Gods lof te verkondigen. Wij wenschen hun van harte toe nog eenmaal hun diamanten en gouden leest te mogen herdenken. HANK. Vrijdag j.l. heeft het R.K, Zangkoor alhier, het feest van hun pairones St. Cecilia gevierd De dag weid begonnen met een H. Mis, waaronder H. Communie der leden van het Zangkoor. Daarna kwamen zij te samen bij Antoon van Piuijm, voor een gezamenlijk ombijt. Des n m. werd de feestdag verder gezellig doorgebracht in voornoemd calé onder biljzrt en kaartspel. Dezer dagen had juffr. van D. alhier, het ongeluk een harer handen bij werkzaamheden in een speld te krabben. Spoedig begon haar hand op te zwellen, zoodat zij zich onder ge neeskundige behandeling van Dr van Vuure te Dussen moest stellen Deze constateerde een begin van bloedver giftiging Zij is weer aan de beterhand Bij drn veldwachter Keilen is als gevonden aangegeven een ijzeren roeiboot zoo goed als nieuw, model „schieter". Inlichtirgen te bekomen bij voornoemden veldwachter. Begunstigd door mooi weer werd Zondag j 1 alhier, de Hanksche Winkelweek geopend, geosganiseerd door den R K. Middenstand. Des morgens werd een H. Mis in de kerk opgedragen door de Geestelijke Ad viseur, Pastoor Willaert, voor het welzijn der vereeniging, waaronder algemeene H. Communie door de leden. Des n m. circa 1,45 uur, weidde Winkelweek officieel geopend door den E.Achlb. heer Burgemeester Snijders uit Dussen. Deze hield een kernachtige toespraak, de ingezete nen aansporende zooveel als hun mogelijk is bij den plaatselijken middenstand te koopen, temeer om dat het ingezetenen van deze ge meente zijn en een zware tijd door moeten maken. Nog werd een toespraak gehou den door den geestelijke adviseur, alle aansporende den Middenstand zoo mogelijk te steunen. Daarna werd een optocht gehou den daar de Hank met versierde wagens, terwijl 2 herauten te paard voorop red n. Alles werd op^eluis- teJd door de fanfare van de Hank. Moge de Winkelweek, in alle op zichten slagen tot voordeel van een ieder. Kaatsheuvel, 26 Nov. 1935. Tweede Lustrum „Kunst en Vermaak". Zondag herdacht de Tooneelvereeni- ging „Kunst en Vermaak'' onder-afdee- I

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 9