Naandkalenders GRATIS UW KRANT VOORDEN ZAKENMAN! EEN SIERLIJKE DOOS OVERHEERLIJKE BONBONS „De Echo van het Zuiden' vergadering had een geannimeerd ver loop. SLkANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De bazar georganiseerd door ue herv. Meisjesvereeuiging «Bersis» alhier, teu baie vau ueu ueiel. Zeu- dingsboud, die geüoudeii wordt 111 de zaleu van deu Chr. Volksbond, weid j.l. Maandagavond circa 7 uur door den VVeieerw. deer Us. VV Bousema oüicieel geopend niet een kort woord, waarin Z.Berw. de reeds talrijke bezoekers welkom beetle, in net bijzonder de genoodigden waaronder de Edelacbld. Heer Bur genicesler Smit. Z.Eerw. wees op den zendings- arbeid van den Geref. Zendings- bond, voor welk doei deze bazar noodwendig moet woiden gehouden oinrede de vrijwillige bijdragen voor du werk niet toereikend zijn. Het arbeidsveld van deu Geref. Zendingsbond ligt op midden Cele bes, waar gewerkt wordt temidden der foraljas. Wanneer de bezoekers rekening willen houden met bel doel waarvoor de bazar wordt ge houden, twijfelt spr. er niet aan of de bazar zal zeker slagen. Hierna werd reeds dadelijk be gonnen met den verkoop en de verschillende attracties. Vooral van deze laatste gelegenheden, w.o. sjoelbakken, schiettent, rad van avon-uur, grabbelton enz. enz. werd druk gebruik gemaakt. Hel geheel ziet er werkelijk aardig uit, iu handwerken, schilderijtjes enz. enz. is een groole verscheiden heid. Uok is er een theeschenkerij van de firma v. d Biggeiaar. Ook Dinsdagavond ging het er weer gezellig toe. Bij de verkiezing voor ambts dragers bij de Ned. Herv. Kerk alhier, werd gekozen tot ouderling de heer A. Bosch en tot diaken de heer A. van Thielen. f SPRANG-CAPELLE. Vrijdag 29 November vergaderde onze afdeling v. d. Bijz. Vrijw. Landstorm. Onze voorzitter, den Heer Burge meester A. Smit, opende deze bijeen komst, waarbij naast onze vrijwilligers, den Heer Maris als bestuurslid, een hartelijk welkomstwoord werd toege sproken. Van Zijne Excellentie Gen. Duymaer van Twist was een dankbetuigingskaart binnengekomen voor onze wensen, met zijn 70ste verjaardag. Na enkele huishoudelijke aangelegen heden te hebben afgehandeld, waarbij in het bijzonder een filmavond de gele deren ten nauwste aaneensloot, werd overgegaan tot de prijsuitreiking. Dat de winnaars meer prijs stelden op hun puntenaantal dan op de prijs zelf, bleek duidelijk bij het uitzoeken daarvan. Dat ging zo snel als een schot. Hierna werd de vergadering door onzen voorzitter gesloten. Donderdagavond vergaderde de Arja „Groen van Prinsterer" in het ge bouw voor Chr. belangen. Ingeleid werd: „Ons beginsel voor de koloniale politiek", waarin breedvoerig de oor sprong en de rechtmatigheid van ons gezag in Indië werd onderzocht. Hierop volgde bespreking. Hierna las de voor zitter enkele gedeelten uit het boek van Gedat: „Wereldproblemen van nu", waarin op scherpe, aangrijpende wijze de botsing tusschen 't zieke Westen en het oplevende Oosten wordt geschil derd. Op de gebruikelijke wijze werd^- de vergadering gesloten. Door allerlei omstandigheden was de vergadering matig bezocht. CAPELLE. Maandagavond hield de Ned. Herv. Kuapenvereeniging »Samuel» in de consistoriekamer der Herv. Kerk, onder leiding van ds. Cuperus haar jaarvergadering, in welke samenkomst, die uruk be zocht was tevens het lüjarig be- staan werd herdacht. Ds. Cuperus opende deze samen komst met het lezen van Ps. liöen gebed, waarna hij allen welkom heette en een openingswoord sprak. De secretaris dhr. H. Bogers, bracht een keurig verzorgd jaarver slag uit, terwijl de penningmeester dhr. C. Vos een overzicht gaf van den finantieelen toestand der ver eeniging. Deze verslagen getuigden van een opgewekt vereenigingsleven en werden onder dankzegging goed gekeurd. Verschillende afgevaardigden van Jongelings- en Meisjesvereenigingen brachten hun beste wenschen over, opdat Gods onmisbaren zegen ook op dezen arbeid moge rusten. Namens de Herv. Mannenvereeni- ging te dezer plaatsé werd het woord gevoerd door dhr. H. G. Spierings. De avond werd verder doorge. bracht met het houden van inlei dingen, terwijl ter afwisseling eenige I l 1 voor reclame-doeleinden levert aan zeer billijken prijs WAALWIJKSCHESTOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. WAALWIJK - GROOTESTRAAT 216 Van Maandag, 2 December tot en met Zaterdag, 14 December Wederom een nieuwe Attractie! Bij «inkoop van minstens II.— winkelwaren* (mat 15% Korting) GEVULD MET PROFITEERT VAN DEZE BIJZONDERE AANBIEDING! N.V. UNIE-WINKEL MAATSCHAPPIJ voordrachten werden gegeven, het geen getuigde van een goede voor bereiding en grondige studie. Te omstreeks 10 uur werd deze goed geslaagde samenkomst door den leider op gebruikelijke wijze gesloten, waarna allen voldaan huis waarts keerden. De heer C. de Roon heeft be dankt als bestuurslid der Chr. schoolvereeniging a. d. Loonschen- Jiijk. Ten nadeele van mej. wed.A. in de Nieuwstraat, werden uit een achter haar woning staand hok eenige konijnen ontvreemd. Van de(n) dader(s) tot heden niets be- end. Aangifte bij de politie is ge- aan. Tengevolge van het slechte weer is de korfbalwedstrijd j.l. Za terdag tusschen de plaatselijke ver- eeniging »KIOL» en »GKC» uit Gorinchem niet doorgegaan, terwijl de voor j.l. Zondagnamiddag voor de le klasse BVB vastgestelde com- petiliewedst. ijd »Capelle» BW 4» uit 's Hertogenbosch wegens terrein- afki uring eveneens geen doorgang vond. Reeds geruimen tijd doen zich te dezer plaatse gevallen van de besmettelijke ziekte, roodvonk voor. Thans werd weer een geval gecon stateerd ten huize van den heer J. van T. in de Kom. Het St. Nicolaasfeest zal met de leerlingen der O. L. school in de Kom a.s. Donderdagnamiddag ge vierd worden, Naar we vernemen zal St. Nicolaas met zijn knecht te ongeveer half twee arriveeren en na eerst een tocht door de Kom ge maakt te hebben zich naar school begeven. De heer E. Colet alhier heeft zijn benoeming tot hoofdbestuurslid van het Ned. Onderwijzersgenoot schap aangenomen. Ingevolge de vleeschkeuring9 wet zijn gedurende de maand Nov. 1935 ter gemeentesecretarie van Sprang Capelle aangegeven 84 runderen, 104 varkens en 6 schapen. In de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk zal a s. Zondag de ochtenddienst, alsmede om 6 uur een avonddienst geleid worden door Ds. Ewoldt uit Bergambacht. Gedurende de afgeloopen maand werd in de Rijkspostspaarbank ten hulppostkantore ngelegd f 8851.47 en terugbetaald f5051 44 Het aantal in lagen bedroeg 69, dat ter terugbeta lingen 60. WASPIK. J.l. Zaterdag hield de Chr. Gem. Zangvereeniging „Oefening kweekt Kunst" haar vijfde uitvoering in het gebouw der voormalige openbare school alhier. Na het voorlezen van Psalm 86 1-12 en het zingen van Ps. 86 6 opende de heer Dubbelman, als voorzitter der zangvereeniging met gebed deze avond. In de toespraak die daarop volgde, riep de voorzitter alle aanwezigen een hartelijk welkom toe en betuigde tevens zijn erkentelijkheid voor het feit, dat ondanks het slechte weer, zoovelen ge komen waren om de uitvoering bij te wonen. Namens de Chr. Jongelingsvereeni- ging en namens de Zangvereeniging dankte de voorzitter in het bijzonder de Kerkvoogdij, den Kerkeraad en het Be stuur der Chr. School, die het door hunne financieele bijdragen mogelijk hadden gemaakt een orgel voor beide vereenigingen aan te schaffen. Vervol gens memoreerde spreker nog even de vele en drukke werkzaamheden die in het afgeloopen jaar achter den rug la gen, om met den wensch, dat het elfde en twaalfde vers van Ps. 86 de onder toon van deze avond mocht zijn, de lei ding over te geven aan den heer A. v. d. Kolk van Besoijen, Directeur der Zangvereeniging. Achtereenvolgens werden nu vier liederen door de Zangvereeniging en één solo door mej. Konings ten gehoore gebracht. Na de samenspraak „Bill Zandhoff maakt promotie" brak de pauze aan, in welke gelegenheid was, om door het koopen van een speldje de kas te stij ven van het Werkloozenfonds der Chr. Bouwvakarbeiders te Sprang. Capelle en Waspik. Het tweede deel van de uitvoering zette in met de komische samenspraak „Jansen en zijn vrouw leeren fietsen", gevolgd door twee liederen van de Zangver., twee liederen voor sopraan en twee duo's voor 2 sopranen, resp. gezongen door mej. Konings en de da mes v. d. Kolk en Ossen. Met de sa menspraak „Grootmoeder" eindigde het zoogenaamde werk-gedeelte van het programma. Het applaus dat na elk punt van het werk-programma losbarstte bewees wel hoe zang en samenspraak in den smaak van het publiek vielen. De Voorzitter had dan ook een dank bare en gemakkelijke taak toen hij in zijn kort slotwoord, inzonderheid de heeren v. d. Kolk en Le Bordes (de laatste voor zijn begeleiding op het or gel), benevens de dames Konings, v. d. Kolk en Ossen, en verder allen die in eenigerlei vorm tot het slagen van den avond hadden bijgedragen, zeer harte lijk voor de geleverde prestatie dank zegde. Na het zingen van het eerste vers van den bekenden Avondzang (Gez. 180 1) sloot de Voorzitter met gebed deze zeer geslaagde uitvoering. y Donderdag j.l. had alhier van wege het Ned. Bijbelgenootschap, Af- deeling Langstraat, een samenkomst plaats in de Ned. Herv. Kerk. Op dui delijke en bevattelijke wijze werd door de predikanten Ds. v. d. Vlugt van Drunen en Ds. Hagen van Sprang, doel en werkwijze van het Ned. Bijbel genootschap uiteen gezet. Aan het einde van de samenkomst werden aan de kerkgangers biljetten uitgereikt, waarop zij zich als lid van bovengenoemd Ge- f nootschap kunnen opgeven. V/ Naar wij vernemen werd voor de Zending op Zondag 24 November 16.gecollecteerd. \j WASPIK. Voor den vleeschkeurings- dienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 9 runderen, 27 varkens en 2 kalveren. Maandagavond werd door de harmonie „Volksvlijt en Volksver maak" een muzikale wandeling door een gedeelte der gemeente gemaakt, zulks in verband met de 5e Waspiksche Winkelweek. A.s. Woensdag des avonds te 7 uur zal in de harmoniezaal van den heer H. van Iersel een gratis filmavond worden gegeven, aangeboden door de firma v. d. Biggeiaar. Zondag bracht St. Nicolaas een bezoek aan deze gemeente. Om onge veer 2 uur n.m. arriveerde de H. Man aan de grens bij Raamsdonk, waarna, voorafgegaan door de harmonie Volks vlijt en Volksvermaak een rondrit door de gemeente werd gemaakt. RAAMSDONK. Het verbouwen van een woning aan de Schansstraat alhier, voor rekening van Mevr. Wed. H. v. Dongen, is^ opgedragen aan L. van der Dussen te 's-Gravemoer. RAAMSDONKSVEER. De heer Fh- G. Vermeer, machinist bij den Rijkswaterstaat, is met ingang van 1 Januari a.s. in gelijke functie overge plaatst naar de Hank. Stoomgemaal „de Vier Bannen". De bazar ten bate van het Groene Kruis is Zaterdagavond gesloten. Alle drie de dagen is de bazar druk bezocht, vooral Zaterdag was het verbazend druk, al liet het weer veel te wens her. over. We kunnen gerust zeggen dat de bazar in alle opzichten geslaagd is. De prijzen der Zaterdag j.l. gehouden ver lotingen zijn gevallen op no. 71 fauteuil; 129 Smyrna-kleed; 133 pendule; 61 theeservies; 1818 wollen deken; 132 wollen deken; aantal steken in het kus sen bedroeg 4780, 4765 was 't dichtst- bij geraden; de juiste tijd van het klokje was 4,22 Uur, 4,23 uur was het dichtsbij; de plaats van de verpleegster was Bar- neveld; 't aantal klontjes bedroeg 1209, geraden was het dichtsbij 1213. Wij hebben reden te veronderstellen dat deze bazar, dank zij den ijver en onvermoeide pogingen van bestuui en comité een volledig succes geweest is. Een openlijk woord van hulde en dank die aan dit welslagen op eenigerlei wijze hebben meegewerkt. In de harmoniezaal „Huis ten Deijl werd Zaterdag j.l. de jaarverga ring gehouden van de Kon. Erk. Har monie „de Eendracht". De vergadering was druk bezocht. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. de Jong en C. Bouwens. Het lid E. van Dongen wenschte als bestuurslid niet meer in aanmerking te komen. Het volgende punt van de agenda was jaarverslag van den secr. Na dat het verslag door den Secretaris de heer Th. G. Vermeer was uitgebracht, deelde de heer Vermeer de vergadering mede, dat hij wegens zijn vertrek naar de Hank, met ingang van 1 Januari a.s. ontslag neemt als secretaris der Harmo nie. Ruim tien jaren zegt spreker heeft hij lief en leed der harmonie gedeeld. Het spijt hem dan ook, dat hij de har monie moet gaan verlaten. Hij brengt dank aan het Bestuur, met wie hij al die jaren op prettige wijze heeft samenge werkt. Verder brengt hij nog hulde aan den directeur der Harmonie, den heer N. Snijers, aan wie de harmonie zoo veel dank verschuldigd is, voor zijne bekwame leiding. De heer A. van Onzenoort, voorzit ter der harmonie, dankte in wel geko zen woorden de heer Vermeer, voor het vele dat hij voor de harmonie gedaan heeft. Het Bestuur, zoo zegt spreker, heeft dan ook gemeend hem het eere lidmaatschap aan te bieden. Door den heer N. Snijers, directeur der Harmonie, werden hierna nog en kele woorden van dank gesproken. Nadat nog enkele huishoudelijke pun ten waren afgehandeld, sloot de voor zitter de vergadering. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen). Vrijdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Moonen. Secretaris de heer J. v Mierlo. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden zonder opmerkingen goed gekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Van de Ged. Staten. a. Goedgekeurde raadsbesluiten van 3U Oct. 1935 tot wijzi ging der gemeente— en be drijfsbegroolingen voor 1935. b. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 October 1935 lot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Burgemeester Smeele— laan aan jutrrouw J. Visser. c. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 October 1935 tot het verleenen van onlhelfing van de huur van het pand »De Korenbeurs» aan C. J. Snijders, met ingang van 1 Jan. 1930. d. Nota van aanmerkingen op het ter goedkeuring inge zonden raadsbesluit van 30 October 1935 tot onderhand sche verhuring van een per ceel grond aan de voetbalclub >jQuick». Ged. Staten wijzen erop dat alleen met een Koninklijk Goedgekeurde vereeniging een contract kan worden gesloten. De v.v. »Quick» is niet kon. goedgekeurd, doch drie leden hebben zich thans bereid verklaard om dat contract met de gemeente persoonlijk te onderteekenen en zich verantwoordelijk ie sieliêu. üccii Ucr icücu iiv.cn iiierlegcu bezwaar. 2. Vasisiclling eeuer ge\ujzi0de •wou De lieer v. Dongen zcgl uiel vol doening gelezen ie nebnen ual ueze ge vs ijzi0uc veiuiuimng vooi ue bc- uieeiUepoiiiie zien zoo pi ucblig aan sluit nij nel i ijKsauiuiei.ui enle^ie- uicnl. Up een puin ecüier zou opr. nog gaarne een wijziging zien aan- qCuiucüI, lil. Uil aan ue gcuicenle- poluie kindei lucslag weiu bciauld voor Ue kindeieu lol uen leeiujd van iö jaar. De Voorzitter merkt op dat de beer v. Donfaeu builen Ue orde gaat. De verordening zelve is lüain» niet in discussie, uocli alleen de wijzi gingen die door den minister zijq voorgesteld. Dnr. vau Dungeu wijst er op dat behalve de door den minister voor gestelde wijzigingen ook door het college van D en VV nog wijzigin gen zijii aangebracht die ihans aan uen laad ter gjeukeuiing worden voorgelegd. De Vooizitter zegt dat alleen vol daan is aan de veiiungens van den minister en deze door li en VV zijn gcinlei preleeid zooals zij dal wed- ocüchjk aclileu. Alten deze wijzi gingen ziju uus aan de oidc. Nadai ue voorzitter nog een kleine loelichling aan uen heer ltoXs heelt versliekt wordt de voorgestelde wijziging met algemeene stemmen goedgekeurd. V asislelling eener gemeenschap pelijke regeling b^ treilende den vlecschkec n.igsdiensl met de gemeenten Di Uuen, Loonopzand en Sprang Capelle. Zie piea-advies van B en W in ons blad van 23 dezer. De heer van Dongen merkt op dal in de regeling o.m. wordt be paald dat een vergoeding van 1 3 wordt gegeven voor elke vergade ring die wordt bijgewoond. In een lijd van crisis en bezuiniging vindt spr. zulks niet op zijn piaals. Uit uen gemeenteraad zijn ook ver- schillende commissies benoemd die een werkzame laak hebben, doch de leden ontvangen daarvoor ook geen presentiegeld en zouden dal ui dezen tijd ook niet verlangen 5pr. slelt voor dit presentiegeld van 1 3 le schrappen ui de overtuiging dat de belrelfende burgemeesieis ook zonder deze vergoeding wel genegen zullen zijn de vergaderingen uij te wonen. De Voorzitter merkt op dat die heeren builen de gemeente wonen en dus onkosieu moeten maken voorliet bezoeken der vergaderingen. Da.iiom vindt bij bel billijk deze vergoeding le handhaven. Spr. wijst er verder op dat slechts één vergadering per jaai piaals heeft en dal hij persoonlijk geen presentie geld ontvangt. Na deze loelichling kal) de heer v. Dongen zich uiel de regeling vereenigen. 4. Voorstel lot het aangaan eener rekening courant ovei eenkomst met de Bolierdamsche Bank vereeniging. Zie prae-ad\ies van B. en W. in ons blad van 23 dezer. De heer v. d. Waerden geeft in overweging om bij de velschillende plaatselijke bankinstellingen con dities aan te vragen en dan de voor- deeligste aanbieding le nemen. De Voorzitter antwoordt dat zulks vorig jaar is geschied. Eén der banken stelde geen prijs op bet aangaan dezer rekening-courant- overeenkoinst en de Geld. Cred.ver. kon dezen op de voorwaarde als door de R'damscbe Bankver. waren ge steld niet accepteeren. 5. Voorstel tot wijziging der be— begrooting 1935. Behalve de voorgestelde wijziging wordt nader nog voorgesteld het crediet voor ondersteuning van werk- loozen voor 1935 met f2590. te verhoogen. Wordt goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde wordt de openbare vergadering ge sloten. MOET Z IJ N die behartigt de belangen van plaats en streek. DE UNIE "Uitgezonderd Suiker, Roomboter. Margerlno, Slaolie VClUiUcllUig lllbCVUlgO Ui llrvcl 2zo, ueiut nu, uei U,,. T.Kr 7'O1/

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 3