J RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN CORRESPONDENT!^ GEMENGD NIEUWS. gcns schijnen door deze teleurstelling niet ontmoedigd. Zienderoogcn breken ze het Boys-overwicht af en geven de achterhoede handen vol werk. Succes blijft echter uit. Na de thee krijgen de Boys het voor deel van den wind en komen daar door in de gunstigste positie te ver- keeren. Niettemin zijn thans de eerste aanvallen voor VV.S.C. De W.S.C.-achterhoede doel thans voor die van de Boys niet onder. Deze geestdrift gaat jammer genoeg bij en kele spelers zoover, dat er minder fraai spel wordt gedemonstreerd. Doelpunten blijven echter uit. Even voor het einde zetten de Veersche Boys nog eens alle krachten aan het werk. Een ver schot stuit enkele meters voor het W.S.C.-doel op den grond. De uit- geloopen doelman kan den opkaatsen- den ba' niet bereiken en ziet hem ach ter zich in het net verdwijnen. Het eindsignaal had echter juist ge klonken, waardoor dit doelpunt geen verandering in de stand bracht. R.K.V.V. Waspik. Wederom moest ons le elftal lijde lijk aanzien dat door den regen het terrein in zoodanigen toestand werd gebracht, dat het als onbespeelbaar moest worden beschouwd. Dat is nu voor de derde maal in suc cessie dat onze jongens gedwongen rust moeten nemen. Waar moet dat heen? Ir is nu reeds een achterstand van \"f wedstrijden. Wij geraken langzh uerhand in een zeer ongunstige positie ten opzichte van onze tegen- standc: Er zit echter niets anders op dan nv ir weer hopen, dat den volgen den k rr de gelegenheid gunstig zal zijn. Ons weede elftal, dat met ongeduld den strijd tegen de leiders van hun af- deeling had tegemoet gezien, werd eveneens danig teleurgesteld. Ook deze wedstrijd viel letterlijk en figuurlijk in het water. Ook de wedstrijden van Hercules A en B werden afgelast. Met recht kan men dus zeggen dat liet voor Waspik wederom een ver regende Zondag was. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. Ons ie elftal kreeg bericht dat de reis naar Zevenbergschen Hoek uitge steld moest worden. Wij zelf moesten ons 2e elftal en tevens de Zwaluwen van den Heikant teleurstellen. Ook ons terrein was on bespeelbaar. Ons 3e elftal kreeg de gelegenheid 0111 in Hank zijn krachten te gaan too- nen. Veel plezier hebben ze van hun bezoek daar niet gehad. Vooreerst be vonden ze daar het terrein in een de- plorabelen toestand, wat ook niet an ders kon, gezien de zware regenbuien en de bodemgesteldheid aldaar. Er werd besloten toch maar te spelen niet het gevolg, dat ze er een 5O neder laag le slikken kregen. Tijdens den wedstrijd bleek het al heel spoedig dat onze jongens door de terreingesteld heid veel meer gehandicapt waren dan de Be Ready-menschen. Daarbij ging liet W.V.R. 3 niet erg voor den wind. Ze kregen enkele 11-meter-schoppen tegen zich toegewezen, die in evenveel doelpunten werden omgezet; aan den anderen kant zagen ze enkele door hen gemaakte goals wegens buitenspel ge annuleerd. Vandaar bovengenoemd resultant. De junioren bleven wegens terrein- afkeuring werkeloos. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Zondag j.l. is voor onze vereeniging weer een zeer succesvolle dag geweest. Over alle linies werd getriompheerd. Ons le elftal wist zich weer steviger aan de kop te plaatsen, door in Was pik met 2O te winnen van W.S.C. Onze jongens hebben zich daar weer eens van hun beste zijde laten zien. Niet alleen hebben ze zich technisch de meerderen getoond van hun tegen standers, maar ook moreel bleken ze steviger, en dit zegt veel meer. Ze heb ben dit duidelijk gedemonstreerd door het agressief optreden van enkele WSC-spelers te negeeren en kalm en beheerscht hun eigen spel te blijven spelen Dit van onze jongens te kun nen zeggen, houdt meer lof in zich dan het feit dat ze tot nu toe ongeslagen zijn. We kunnen niets anders wen- schen dan dat ze op dezen weg zullen blijven voortgaan. Ons 2e elftal speelde thuis een derby legen S.N.P. 2. Ook zij zorgden ervoor dat de beide puntjes in Raamsdonks- veer bleven. S.N.P. 2 kreeg geen kans de e( te redden. He4 3e elftal ging in Waspik de W.S.C -ers bekampen en ook hier werd succes geboekt. Met 21 bleven ze de baas. De junioren konden wegens ter rein-afkeuring niet aan den start ver schijnen. ABONNEERT U OP DIT BLAD. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S.N.P. Het le elftal had zijn krachten te meten met Dongen 2 en wel in eigen huis. Ze hebben dat naar tevredenheid gedaan en hoewel ze zich danig heb ben moeten weren en alle zeilen heb ben moeten bijzetten om de overwin ning in de wacht te sleepen, werd toch met een oneven goal de geheele buit veroverd. Ongetwijfeld een mooie pres tatie. Ons 2e elftal kwam niet zoo goed uit de loterij. Zooals te verwachten was, vonden ze de Veersche Boys 2 in goede conditie. Hoewel alle pogingen in het werk werden gesteld om den Boys-doelman te verschalken, zij slaag de daarin niet en moesten ten slotte aanzien dat met een 2O overwinning voor de Boys de beide plinten in Raamsdonksveer bleven. In verband met het feit dat het le elftal thuis moest spelen en de weers gesteldheid het terrein in een niet al te beste toestand gebracht had, werd aan onze junioren maar vrij gegeven door voor hen het terrein af te keuren. \J SPRANG. S.D.O.—J.P.S. Naar wij vernemen zal de Sprang- sche Voetbalclub S.D.O. Zaterdag 7 December een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen J.P.S. uit Tilburg. Deze wedstrijd zal gespeeld worden op het J.P.S.-terrein en vangt aan om 3 uur. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Voor de zooveelste maal ging in dit seizoen de wedstrijd voor de Boys niet door wegens terrein-afkeuring. Met dit al boeken de Boys thans een flinken achterstand, waardoor 'n z.g. inhaalprogramma wel gewens^hjt was. R.K.V.V. Be Ready. De Be Ready-lui troffen het weder om niet, daar in den verren Westhoek het terrein onbespeelbaar bleek en er wederom een Zondag gedwongen rust bij moest. DUIVENSPORT. Waalwijksche Concoursbond. De eerste hokken-tentoonstelling van den W.C.B., die Zondag in café v. Heesbeen-Keetels gehouden werd, heeft een druk bezoek getrokken. En terecht, want het was de moeite waard, de geëxposeerde duiven te bezichtigen. Naar onze meening spande de heer H. Pullens met zijne inzending de kroon, wat inzending en type-vogel betreft. Verder kunnen we noemen den veteraan P. Schoemans, die nog steeds mede aan de spits der Waal wijksche liefhebberij staat. Deze lief hebber, die even van den kop werd verdrongen, heeft zich door middel van het aanschaffen van enkele voor aanstaande rassen, een nieuwe gezon de basis gevormd en heeft zich we derom mede in de leiding weten te rangschikken. Dan mogen we ook de hokken van de heeren M. Leijtens en De Peffer niet vergeten, die eveneens prima vo gels ten toon stelden. Daar er nog meerdere kampioenen aan de beurt zullen komen, zien we de verdere exposities met belangstel ling tegemoet. Gevaarlijk. G. M. uit Kaatsheuvel stond terecht wegens den slechten toestand van de remmen van zijn motor. Hij vertelde, dat hij den mtftor in een garage had laten repareeren en daarbij speciaal had aangedrongen op een goede voorziening der remmen. Vol goed vertrouwen reed hij toen naar Waspik, maar onderweg ston den twee marechaussées, die de zaak wilden controleeren. De verbalisant van der Wedden te Waalwijk deelde mede, dat hij den motor met verdachte erop, zonder in spanning kon voortduwen, terwijl ver dachte met alle geweld de remmen aantrok. M. was niet erg te spreken over de wijze, waarop de controle geschied was; de verbalisanten zouden zelfs 'n kabel hebben stukgetrokken. Het baatte hem niet, want het O.M. eischte maar eventjes 40 gulden boete. Uitspraak volgende week. Voor den volgenden inbraak. Te Raamsdonksveer werd aangehou den en gearresteerd A. v. E., thans ge detineerd, die in het bezit was van een bos sleutels en een paar handschoe nen. Een en ander had hij gestolen in de pastorie van pastoor G. Vos te Best. Verdachte was daar ingebroken 5 da gen nadat hij voor den zooveelsten keer uit de gevangenis kwam, waar hij in z'n leven al 12 jaren had doorge bracht, terwijl hij thans pas 34 jaren oud is. Hij had 100.als uitgaans- kas mee uit de gevangenis gebracht en draaide er alles in 4 dagen door. Met de sleutels van den Pastoor wilde hij weer elders opereeren! De eisch luidde tegen hem bevesti ging van het vonnis: 4 jaar gevange nisstraf. Smokkelarij. In hooger beroep stond terecht K. J. B., chauffeur te Raamsdonksveer, die veroordeeld was tot 3 weken ge vangenisstraf wegens het ongedekt vervoer van sigarettenpapier, gepleegd te Chaam. Het Gerechtshof bevestigde het vonnis. Overtreding Visscherijwet. I?. J. v. E. uit Vlijmen werd door brigadier Steenland bekeurd, omdat hij gevischt had in water waar hij niet gerechtigd was. Om dat water te kun nen bereiken, moest hij bovendien door een weiland loopen, waar de toegang verboden is, zoodat dit hem een twee de verbaal bezorgde. Om den man, die het niet al te breed heeft, niet te hard te treffen, hield de rechter de straf laag, en veroordeelde hem tot tweemaal twee gulden boete en verbeurdverklaring van het in be slag genomen vischtuig. Géén interlocaal 9norder. \V. Z., landbouwer te Raamsdonks veer, was veroordeeld wegens over treding der wet op de openbare mid delen van vervoer. Hij of zijn zoon reden op de Woensdagen met 'n aan tal personen naar de Bossche Vee markt. Z. werd nu beschouwd als een interlocaal snorder en zijn wagen 'n autobus genoemd. In hooger beroep eischte het O.M. bij de rechtbank bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Verdediger in deze zaak was. Mr. van Meerwijk, Den Bosch. Pleiter ging na Wat naar het oor deel van den Hoogen Raad een auto bus is. Dat is een vaste bus, die loopt op een vaste route en volgens vaste dienstregeling, voorziet in de ver- keersbelangen van een bepaalde streek. De Wagen van Z. had daar niets van. Hij reeds ééns per week naar Den Bosch met een taxi, niet regelmatig, maar wel, zooals een autobus, langs een bepaalden weg. Het vervoer was te voren afgesproken en er meldde zich ook niemand onderweg om in te stappen, terwijl een autobus toch vaste stopplaatsen voor het in- en uitlaten van reizigers heeft. Na een uiutvoerig betoog conclu deerde Mr. van Meerwijk tot vrijspraak. De rechtbank uitspraak doende, heeft het vonnis vernietigd en ver dachte vrijgesproken. RAAMSDONK. Van 23 t.m. 29 November 1935. Geboren: Petronella Fr. d.v. Jacobus M. van Strien en Hendrica M. Vissers. Margaretha Joh. d.v. Johannes C. de Groot en Petronella van Oort. Cor- nelis G. z.v. Theodorus Joh. Boom en Johanna Rasenberg. Overleden: Margaretha Joh. de Groot oud 6 u. Clasina van Dongen, echtg. van Jo hannes Buijks oud 60 jaren. Dinge- man W. de Bruijn wed. van Maria Trommelen oud 78 jaren. WASPIK. Over de maand November. Geboren: Johannes z.v. Johannes Luijten en Geertrui van der Velden. Francis- cus J. M. z.v. Adrianus P. Verschuren en Josephine M. in 't Groen. Gerdina A. I. d.v. Wilhelmus H. Smits en Adria- na C. Schellekens. Johanna M. d.v. Antonius van Dongen en Anna Maria de Bont. Johannes P. z.v. Marinus Vermeulen en Johanna van den Hout. Adri d.v. Josephus J. van Iersel en Johanna A. Broekhoven. Gehuwd: Petrus J. Meijers 31 jaar en Pieternel- la A. de Bont 32 jaar. Overleden: Kornelis Roesteen wedn. van Anna Boers 91 jaar. Anna C. Hoffmans wed. van Willem Biemans en Leonar- dus Kemmere 86 jaar. (Buiten verantwoording van de Red.) Terug naar de olielamp. Met deze gedachte zijn momenteel vele gasverbruikers bezield, vooral degenen welke ver van de gasfabriek wonen, en ware het niet dat de meesten dezer in huurwoningen huisden en zich dus geen electrisch licht naar verkiezing kunnen aan schaffen, hiertoe reeds lang zouden zijn overgegaan, daar het met deze verlichting in onze gemeente treurig gesteld is. Steekt men b v. ééne pit aan, en daarbij tevens een tweede of gascomfoor, gaat de eerste bijna uit en zit men in de huiskamer in de maneschijn. Beklaagt men zich hierover, dan komt er een mannetje welke op zijne Jjeuit eens aan een sCüroelje ot iels üeigelijKs Uiaail, en klaar is Kees. Hel ware iniuael echt. r »hel loepassen van een ver hoogden druk op de 'gasleiding», welke het mogelijk uiaakl dal alle verbruikers, ook zij welke 'l meesl verwijderd van de fabriek wonen, nog behoorlijk licht verschuil, ge- beuit niet. Uok de straatverlichting in v m. Baardwijk is jammerlijk. Geregeld Hjn er enkele lanlaarns welke des avonds niet branden, mei ais gevolg dat verleden week mei die Egypu- sche duislernis nog iemand mei z'n hoofd tegen zoo n veriichtings-object aanbotste. Hel was daarom wei le wenschen dat deze toestand eens de aandacht trok van onze vertegen woordigd s in den gemeenteraau, ten einde eens ernstig en met klem aan te dringen op eene allernoodzake lijkste verbetering hiervan, zulks ouk in het belang van het bedrijf zelf. U, Mijnheer de Redacteur, dan kend voor de plaatsruimte, Een yasueibruikei. Naar aanleiding van deze klacht, die wij den iaaisicn tijd van meerdere zijden hoorden, hebben wij oii9 tui de directie van het gasfabriek gewend, die ons mededeelde, dat hel slechte branden der gascomloren zeker mei aan te genngeu gasdruk te wijten is. Ook bij het bednjl zijn vele klachten ingekomen, doch bij onderzoek bleek dat in 80 pCi. der gevallen het on. gemak veroorzaakt werd door de gascomforen zeil, waarvan vele nog van oude constructie zijn Bij de dooi het bedrijf aanbevolen zeltregelbare comioreu treedt geen enkele Sioorni6 op, ook niet wanneer de gasdruk iets boven of beneden het normale is Wanneer men klachten over hei gas heeft doet men dus verstandig mei zich tot het bedrijf te wenden. Red In ons vorig num.ner hebben wij het bericht van onzen correspondent te Capelle tegengesproken op verzoek van de heeren v d. Kolk en Wage- makers, als zouden ten hunnen huize leesdiensten worden gehouden, in gaande 1 Januari a.s. Wij hebben natuurlijk inlichtingen gevraagd bij onzen correspondent, uie ons mededeelt dat hij het be doelde beiicbt uit een zeer goede bron had en zulks in Sprang-- Capelle absoluut geen geheim was. Anderzijds kon hij begrijpen dat dit bericht werd tegengesproken, nu het in de pers was gepubliceerd. Wij hebben dus beide partijen het recht gegeven hun meening te zeg. gen,,wij kunnen een en ander van hieruit natuurlijk niet beoordeelen. RED. Twee arbeiders gedood. Zaterdagmorgen te acht uur heeft in de Paradijssteeg te Leiden een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan twee arbeiders het leven heefl gekost en waarbij twee andere ar beiders zwaar zijn gewond. In verband met het saneenngs plan der gemeente Leiden worden in de Paradijssteeg verschillende woningen afgebroken om later door andere te woiden vervangen. Van morgen is een 2'/, meier hooge muur, met de afbraak waarvan verschillende arbeiders waren belast, en die zich daartoe op dezen muur bevonden, neergestort. De 31 jarige arbeider IJ. v. Rijn werd op slag gedood, de arbeider J. W. v. d. Geer werd zwaar ge wond en is naar het St. Elisabeths, gasthuis overgebracht. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn over leden. De beide lijken zijn door de politie in beslag genomen. Zwaar gewond werden de 27-jarige arbeider J. H. van de Wijngaarden de 33 jarige arbeider B Huisman. Ze zijn in het St. Elisabethsgasthuis opgenomen. Hun toestand is be denkelijk. De arbeider J. v. Beijden, die zich eveneens op den muur bevond, wist er tijdig af te springen en heeft oogenschijnlijk geen letsel bekomen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Kort te voren is een zwaar beladen vrachtauto over de steeg gereden en het is niet onwaar schijnlijk dat door de trillingen de muur aan het wankelen is geraakt. Euwe heeft de leiding. Euwe heeft in het schaak-tournooi de leiding. Aljechin heeft te Amster dam voor de achtste maal de vlag moeten strijken en het gevolg is, dat na deze 25ste partij Max Euwe voor het eerst een voorsprong op zijn tegenstander hettt veroverd. Een voorsprong, die een dubbele beteikenis heelt, doordal bel einde van deze match m zicht is gekomen. Nu de stand 13 tegen 12 punlen is beeft Euwe voldoende aan 2'/a punt uit de vijf volgende j.ailijen. De speler, die n.l. het eeist bet totaal aanlal punten van 15'/, heelt welen te behalen zal op den \vei\ ld- tilel beslag leggen, niet dien ver stande allhans, dat Aljechin n eds voldoende heelt aan den uitslag 15—15, welk resultaat lum reeds den titel doet behouden. In totaal heefl Euwe thans acht paitijen ge wonnen, zeven verloren, terwijl de tien overige partijen in remise ein. digden. Gisteravond begon de 2Gste partij die is afgebroken in een stelling, die voor Euwe winstkans biedt. Hedenavond wordt deze partij voortgezet. Poslbeampte op diefstal betrapt. De recherche te's-Herlogenbosch heelt aangehouden den 42 jarigen postbeambte T. M. de W die ver dacht wordt van diefstal van een enveloppe inhoudenue tien gulden, welke Ier verzending aan de poste rijen was toevertrouwd. Bij louil leering werd de enveloppe op hem gevonden. De aangehoudene werd reeds ge- ruimen tijd van het plegen van soortgelijke feiten verdacht. Enkele dagen geleden werd door de re cherche een eenvoudige valstrik opgesteld, waar de man inliep. Vliegtuig bij proefoluclit neeigeslort. Een nieuw type vliegtuig, waar mede nog geëxperimenteeid wordt, is in een der buitenwijken *van Moskou neergestort. De zes inzit tenden werden gedood. Auto drama in Budel-Dorplein. Vier jongemannen omgekomen. Zondagnacht heeft wederom een ontzettend aulo.drama plaalsgehad. Zonder dat het bemerkt weid, is te Dorplein bij Budel een auto, waarin vier jongelui zalen, le water gereden. Niemand hunner is erin ge laagd zich te redden allen Vonden een vreeselijken dood in den geslolen wagen. Zondagavond hadden vier jonge mannen. een zekere H. Gieleu, Iwee gebroeders Peelers en ee t vierde, wiens naam nog niet bekend is, hij den garagehouder Jac H. M. Jongen te Weert ten auto gehuurd om daarmede naar Maastricht te gaan. In den nacht zijn zij via België naar Weert teruggereden. De weg loopt langs de Zuid- Willemsvaai t en maakl bij de zinkfabriek te Dorplein Budel, waar in den weg een brug ligt over den ingang van de haven der zinkfabriek, een bocht naar rechts. Op deze plaals is de auto, waarschijnlijk metgioolevaarl, doordat de bestuurder van den wagen, de ongeveer 25-jaiige H. Gielen, de bocht niet heeft bemerkt, in de haven der zinkfabriek gere den. Deze haven'is ruim 2 meter diep, zoodat het voertuig nagenoeg geheel j onder water verdween. In den nacht heeft niemand iets 1 van het ongeluk bemerkt. Eerst hij het aanbreken van den dag vonden schippers in de haven de auto en 1 toen realiseerden zij zich, dat zij 1 omstreeks 1 uur in den nacht een j hevigen plons hadden gehoord, die f naar nu bleek veroorzaakt moet 'J zijn door het te water rijden van 'i de auto. Met de kraan van de zinkfabriek 1 weid het voertuig op den wal ge'I heschen. De vier jongemannen zaten 'j nog in den wagen. Bij allen waren T de levensgeesten i eeds lang geweken. 7 Voorloopig werden de lijken op het terrein van de zinkfabriek opge— j haard. In den loop van den ocht nd werden zij naar Weert vervoerd. 1 Over de juiste toedracht van het ongeval tast men in het duister. De auto was een bijna nieuwe vier-[I deur Chevrolet. Vermoedelijk heeft men te hard gereden met het ge— 'j volg, dat de wagen iut de bocht van den weg geslingerd werd. De auto werd bestuurd door den1 23 jarigen H. L. Gielen, fourageV handelaar te Nedeiweert. Achterin den wagen waren gezeten de 23-Y jarige slagersknecht Th. Peelers uil 1 Nederweert en zijn broer, de 30 jarige F. Peeters, chauffeur van', beroep en de 18 jarige G. Hölschen uit Weert van beroep slagersknecht Th. Peeters en G. Hölschen wareim beiden in betrekking bij den slagei,1 Mouwen te Weert. Zij kenden el kaar derhalve zeer goed. Het koopen bij dagenen die in DIT blad adverteeren, brengt l voordeel.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7