AGENDA'S. BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN. BOEKBESPREKING. I 2. afdeeling Siervogels, zoowel in- als buitenlandscbe, ingezonden door den heer J. van Hiel uit Kaatsheuvel. De bezichtiging van deze laatste afdeeling zal wel veel volk trekken, daar de inzender kosten noch moeite heeft gespaard om met een prachtige collectie voor den dag te kunnen komen. Verder wordt op genoemde data een kleine loterij gehouden tot ge- deeltelijke dekking der tenloonstel- lingskosten. De trekking heeft plaats onder 1 politietoezicht bij sluiting der Ten- toonstelling 's Zondagavond a.s. om 7 uur in bovenvermelde zaal. I Kanariewedstrijd. Hier volgt de uitslag van de eerste keuring van den onderlingen Kanarie- j zangwedstrijd der Eerste Waalwijk- l sclie Kanarievereeniging, gevestigd hij den heer A. v. d. Pluim a.d. Haven. Klasse I, 4 vogels eigen teelt 1935. Kampioen: J .Kipping met 329 pnt. eerste prijs vogel». i 2e Klasse-prijs: A. Brok met 326 pt. eerste prijs vogels. 3e Klasse-prijs: A. v. Wanrooy met 305 pnt., eerste prijsvogels. 1 4e Klasse-prijs: W. Raaijmakers met i 275 pnt. Klasse II, 2 vogels eigen teelt 1935: le Klasseprijs: W. Raaijmakers met 160 pnt., eerste prijsvogels. I 2e Klasse-prijs: A. Brok met 140 pnt. eerste prijsvogels. 3e Klasse-prijs: L. Blom met 131 pt. 4e Klasse-prijs J. Kipping mot 128 p. i j 5e Klasse-prijs A. v. Wanrooy' met 126 punten. Klasse III, 1 vogel eigen teelt 1935: Ie Klasseprijs: W. Raaijmakers met 74 pnt. eerste prijsvogel. 2e Klasse-prijs: A. Brok met 73 pnt. eerste prijsvogel. 3e Klasse-prijs: M. Wellens met 60 p. 4e Klasseprijs: H. Maas met 58 pnt. 5e Klasse-prijs: J. Kipping met 57 pnt. (b.l.). 6e Klasse-prijs: A.» v. d. Pluijm met >7 pnt. Wisselbeker voor het hoogst aantal punten in Klasse I gewonnen door J. Kipping. Wisselbeker voor het hoogst aantal punten in Klasse II gewonnen door vV. Raayinakers. Wisselbeker voor het hoogst aantal I punten in Klasse III, gewonnen door vV. Raaymakers. "le Prijs Derbyvogel eigen'teelt 1935 gewonnen door A. van Wanrooy met '5 pnt. 1 Meesterzanger eigen teelt 1935: J. tipping met 87 pnt. Doör hem is gewonnen de Bonds- nedaille, geschonken door den Alg. I *Jed. Bond van Zangkanaries. De uitslag dér 2e keuring is als olgt Klasse IV: 2 vogels open klasse: le Klasseprijs: W. Raaijmakers met 60 punten. 2e Klasseprijs: A. Pijnenburg met 55 punten. 3e Klasseprijs: A. v. d. Pluijm met 30 punten. 4e Klasseprijs; J. Kipping met 126 p. 5e Klasseprijs: A. van Wanrooy met 24 punten. Klasse V; 1 vogel open klasse: le Klasseprijs: H. Maas met 75 pnt. 2e Klasseprijs: L. Blom met 67 pnt. 3e Klasseprijs: J. Kipping met 63 pt. 4e Klasseprijs: A. v. d. Pluijm met 0 pnt, 5e Klasseprijs: W. Raaijmakers met 8 pnt. Eereprijzen voor beste toeren: Knor, gewonnen door J. Kipping met punten. Holrol, gewonnen door .1. Kipping iet 7 punten. Ilolklingel, gewonnen door .1. Kip ing met 5 punten. Fluiten, gewonnen door A. Brok met punten. Kloek en kloekrol, gewonnen door ijnenburg met 4 punten, bij loting. Tevens is er een eereprijs, bestaande t 4 prima bondskooitjes, geschonken ior den heer Chr. Willemsen, hande- ar in vogelkooien en zaden, Mgr. ölkerstraat 92 te Kaatsheuvel. Plotseling dood. 1 De 68-jarige Mej. Joh. van Assen,, Jonende aan den Winterdijk alhierj i Donderdagavond plotseling doodge- I even. De geneesheer constateerde 'u oeduitstorting in de hersenen. Gouden Bruiloft :htpaar H. Didden—Timmermans De vergadering voor de Dames, fé J. v. d. Meijs was uitstekend zocht en heefteen zeer geanimeerd rloop gehad, Het bestuur wordt als volgt samen- steld Mej Rika Hurkmans, Presi- nte; Mej. G. Mahieu, Penningm. ?j. v. d. Ven, Secretaresse. Een 6-tal ijverige Dames zullen Zaterdag eveneens de noodige srkzaamheden aanvangen. Een rijwiet gewonnen. De heer H. van Engelen, Station, straat 47 A alhier, won in den Zwitserschen reepen-wedstrijd een rijwiel. Biljart sport. Heden Zaterdagavond zal bij mej. Wed. J. v. Helvoirt alhier voor het tournooi komen spelen het 2e vijftal van »Ons Genoegen» uit het café Kemperman. Dit zal weer een mooie sportavond worden voor biljart liefhebbers. Tooneel-avond. Zondag 15 December zal in de Concertzaal Thalia een groote tooneel avond worden gegeven. Als dan zal voor het voetlicht gebracht worden het prachtige tooneelspel in 3 bedrijven »Als de poorten open gaan», door de Eerste Vuchtsche Gem. Tooneelvereen. »Kunst na Arbeid». Deze vereeniging heeft in Brabant een goeden naam. De voorzitter dezer vereeniging, de heer M. v. Breemen, is de bekende schrijver in «Plankenland». Tevens treden dien avond op het duo Henk en Truus uit Vught en de The Blue Boys uit Boxtel. Ongevallen. Toen Woensdagavond een luxe- auto in de Grootestraat drie fietsende meisjes passeerde, werd een harer door den wagen aangeredenenkwam te vallen. Gelukkig bekwam zij geen letsel, doch haar rijwiel was geheel in elkaar gereden. De arbeider R. was aan de haven bezig met het laden van een schip met oud ijzer. Bij het in werpen van een zwaar stuk vanaf den wagen in 't ruim verloor hij 't evenwicht, viel voorover in 't ruim en kwam met z'n gezicht terecht op de stukken ijzer. Z'n neusbeen werd gebroken en z'n knie ernstig gebles seerd. Na voorloopige geneeskundige hulp ter plaatse, werd hij in het St. Nicolaas Ziekenhuis verder be handeld. Later is hij naar zijn woning gebracht. Geslipt. Gisterenavond reed de heer K.-S. alhier met zijn luxe wagen over den Sprangschen Weg in de richting Besoijen. Doordat de wagen slipte kwam hij in den greppel aan den Oostkant van den weg terecht. Door den takelwagen van de N.V. Waveem moest de auto uit zijn ongewone positie verlost worden. Gelukkig bleek hij weinig beschadigd te zijn. De bestuurder kwam met den schrik vrij. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. »De filmster Het R.D.B.-Theater vertoont deze week een film die zoo gevarieerd van samenstelling is dat zij onge twijfeld alle smaken zal kunnen bevredigen. Het is »De filmster», waarin de voornaamste rollen ge speeld worden door Marion Davies en Bing Crosby. In deze film kan men genieten van voortreffelijk spel, van vroolijke muziek, pretligeCrasby songs en van zeergrootsch opgezette shows. Bovendien is de film door spekt met geestige scenes en origi- neele vondsten van den regisseur Ravul Walsh. Het scenario is bijzonder origineel en interessant. We zien n.l. hoe een leerares van een saaie kostschool haar betrekking opgeeft en kamer meisje wordt om toch maar in de nabijheid te kunnen zijn van een beroemd zanger, op wie zij verliefd is geworden. Hoe een en ander na heel veel geestige situaties in 't reine komt, is zeer vermakelijk. Wij kun nen dan ook eenieder aanraden deze film van zeer bijzondere allure te gaan zien. In 't goedverzorgde bijprogramma treffen we o.a. een oer—komische tweeacter »Versche Visch», met de koningen van den lach Laurel en' Hardy. Luxor Bioscoop. Alleen voor U. In de Luxor loopt deze week weer een Vlaamsche film, waarin weer de zelfde Vlaamsche spelers de hoofdrol len vervullen, die we al meer in de Luxor zagen. Ook Jefke Bruyninckx, de held van ,,de Witte" ontbreekt na tuurlijk niet op het appel. „Alleen voor U" is een komische liefdesgeschiedenis met het bekende recept van een door Papa voorzien rijk huwelijk, waarvan de meer romantisch aangelegde dochter niets wil weten. Zij houdt het liever met een doodgewo ne, vroolijke jongeman en dat schept natuurlijk in het gezin de noodige moei lijkheden. Op zeer geestige en originee- le wijze worden deze echter tot een op lossing gebracht en we denken al te zijn aangeland aan de „happy end" waarin de. liefde natuurlijk over de be rekening zegeviert, als de vrouwelijke wispelturigheid nog voor een extra ver rassing komt zorgen. Maar ook nu wor den de ontstane moeilijkheden opgelost, zoodat aan het slot alles „koek en ei" is. Een vermakelijke geschiedenis, die zeer in den smaak zal vallen. De Pirmasenser schoenindustrie klaagt. Het Duitsche bureau voor conjunc tuuronderzoek meldt, dat de handel in schoenen in 't jaar 1934/1935 met 10 millioen paar schoenen beneden de verwachtingen is gebleven. Dit merkt in de eerste plaats het schoe nencentrum Pirmasens. want daar komt ongeveer '/3 van de Duitsche productie aan schoenen vandaan. Pirmasens, die stad, die eigenlijk maar één tak van industrie kent, de schoennijverheid en de daarmede verbonden nevenbedrijven, als leder- fabrieken, leesten carionnage. en schoen machinefabrieken. Ook te Pirmasens zijn de zaken ver beneden de verwachtingen ge bleven, die men twee maanden geleden nog optimistisch bezat. Sedert twee maanden gaat de drukte er regelmatig achteruit. Voor zes weken leek het, alsof de kerstzaken zich toch nog zouden ontwikkelen. Ver schillende groote ondernemingen had den volop werk. Toen ging het evenwel met het weder niet zoo, als voor een goeden winteromzet noo- dig is. De achteruitgang te Pirmasens hangt niet in de laatste plaats ook tesamen met de voortschrijdende kwaliteitseischen, die het publiek stelt. Een groot gedeelte van de Pirmasenser industrie is nu eenmaal op de fabricage van een schoen van middelmatige kwaliteit ingesteld, ter wijl slechts weinige bekende onder, nemingen een merkenschoen 'abri- ceeren. De ontelbare kleine en middel matige bedrijven echter, die ook machinaal al niet op deze prima kwaliteiten zijn ingesteld, verschaffen werk aan het grootste aantal arbeiders en nu de orders stokken, moeten zij het eerst tot ontslag of inkrimping van werkuren overgaan. Hun ont breekt ook 't noodige bedrijfskapitaal om de noodzakelijke veranderingen aan te brengen. Zoo kwam het, dat de laatste wekeo het werkloozencijfer te Pir masens is toegenomen en dat steeds meer rusturen ingelegd moesten worden. Op de kerstorders kan nu niet meer worden gehoopt. Bij de sterkste binnenkomiug van opdrachten kan toch niet meer worden ingehaald wat tot nu toe is verloren gegaan. Nog slechts een mogelijkheid bestaat om de Pirmasenser industrie op de been te helpen en wel de vergeving van aanvullingsorders voor leger, marine, arbeidsdienst, enz. Onder handelingen hierover worden gevoerd Voorts hoopt men op het vervroegd binnenkomen van voorjaarsorders. V. v. d. S. Gaat Bata in Frankrijk fabriceer en? Naar verluidt van berichten in de Fransche pers staat Bata op het punt in de nabijheid van Parijs een nieuwe, groote fabriek op te richten, om de invoermoeilijkheden te omzeilen Een voor dit doel opgerichte maatschappij zou bereids tot aankoop van terreinen en gebouwen in het plaatsje Vernon zijn overgegaan. ST. JOACH1MSMOER Woensdag, middag was 't voor de schooljeugd alhier een bijzonder prettige dag. De goede Sint, vergezeld van z'n zwarte knechts, kwam een bezoek brengen aan onze school. Was aanvankelijk bij 't binnentreden van den H. Man op menig gezicht angst te lezen, weldra maakte die plaats voor vroo lijkbeid, vooral toen bleek, dat Sint Nicolaas allen goed bedacht had Beladen met speelgoed, chocolade, suikergoed en speculaas stapten allen welvoldaan naar huis, VLIJMEN. Woensdagmiddagbrak wederom een as van een der wagens van de zandtram juist in het drukste centrum dezer plaats. Een der wielen ging door den bodem van den volgeladen wagen. Het duurde on geveer vijf uren voor alles weer was opgeruimd. Een leelijk obstakel weerl HANK. Donderdagmiddag bracht St. Nicolaas een bezoek aandeR.K. Meisjesschool. Z. H. bleek wel te vreden, want hij was zeer kwistig met het uitdeelen van goede gaven. De heer A. Pruissen viel uit het schoor en brak een arm, terwijl hij nog een hoofdwonde bekwam. Geneeskundige hu'p werd verleend. WAALWIJK. Van 29 Nov. tot 6 Dec. 1935. Geboren: Arnolda J. dv. J. G. Schil- ders-v. Bladel Elisabeth C. dv. C. v. Oers-Lommers Elisabeth J. L. dv. J. L. v. Riel-Tronnnelen Petrus M. zv. A. P. Kuijpers-v. Muilekom Johanna P. M dv. C. J. v. Heesbeen-Klijn. Overleden: Ma. v. Stree, 70 jaar wed. van G. de Werd J. v. Stokkum, 82 jaar wed. van Ja. S. Hommel W. Klcrx 53 jaar echtg. van Ja. v. Kuik. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. IngekomenJa. W. v. d. Westen van Drunen Aa. M. Klerx van Tilburg - Ma. P. Smolders van Tilburg Aa. v. d. Wiel, wed. H. S. v. d. Pennen van Oudenbosch. Vertrokken: J. A. Proveniers naar Sprang-Capelle Chr. C. Thijssen naar Breda Th. M. v. Vugt naar Sprang- Capelle A. H. Braspenning en echtg. naar Zaandam B. M. v. Herwijnen naar Almkerk. RAAMSDONK. Van-1 tot en met 30 Nov. 1935. IngekomenAdrianus Embregts, van Princenhagc Overa C 37 naar A 7 Johanna M. van Himbergen, van Maar- heeze C 116 naar D 62a Anna Petr. de Ruijter, van Geertruidcnberg Dordtsche- straat 8a naar F 59 Cornelia M. Fens, van Geertruidcnberg Vecnesfraat 28 naar aan boord Judocus Thijssen, van Made C 12 naar M. 27. Vertrokken: Elisabeth M. de Man, van J. 102 naar Amsterdam Bloemengracht 42 Petronella J. Poppelier, van aan boord naar Geertruidcnberg Koestraat 36 Marinus J. F. Canters, van H 12 naar Bijsbersen Markt 102 Paulina A. M. de Ruijter, van L 2 naar Waspik Scharlo D 22 Martina A. Zijlmans, van C 24 naar Waspik Benedenkerk Hui- berdina A. Ilmer, van K 22 naar Nijme gen Grocsbcekscheweg Henricus J. Ligtvoet, van C 69 naar Beesd 230 Pieter Adr. Ruijtenberg, van M 46 naar Den Haag van Lansbergenstraat 26 Johannes Fr. A. M. Borremans, van H 100 naar Rotterdam Mathenestcrplein 26b- MARKTBERICHT. Waalwijk, 6 Dec. 1935. Varkens 10 -12 gld. Eieren 41 2 51 cent VEILING LANGSTRAAT DRUNEN. Veilingbericht van 5 Dec. 1935- Goudfenette 14-18; Idem II 8-13; Idem 111 3-6; Bellefleuren 8-13; Idem II 4-7; Slerappel 10-15; Idem II 6-10; Ossekop- pen 6-10; Present v. Engeland 8-12; Kaf- appel 5-10; Juinappel 4-6; Geelzuur 5-8; Culemaans 5-7; Ivoningsroode 6-11; Tuin- zuur 4-7; Hangoor 6-8; Lane Prins 8-10; Koekappel 5-7; Zoeteappel 2-7; Stoof peren 4-12; Brederode 8-11; Jodenpeer 6-11; Div. handpecr 5-13; Bergemotte 5-10; Druiven II 14-18; Spinazie 9-10, Spruitjes 15-20; Idem II 8-13; Idem 3 2-6; Juin l1/2-4; Tomaten 2-14; Schorse neren 6-8; Idem II 2-4; Sjalotte 4-7; Wor telen l1/3-21/4; Knolraap 1-2; Witloof 8-13; Idem 11 3-6; Kroten 2V2-4; Bananen 23-25;. Alles per K.G. Bloemkool 9-11; Idem II 4-7; Roode kool 21/2-8Savoyekool 1-6; Boerenkool 1-2; Knolselderij 2-3V2; Sla Vï-l1/»; Andij vie Va-P/c Sinaasappel 2-2.1/2. Alles per stuk. Peen 2-4; Selderij »/*-7; Prey 2-15. Alles perb bos. J WAALWIJK. Zaterdag, Zondag en Maandag, Luxor Bioscoop, «Alleen voor U». Zaterdag en Zondag R.D.B.-Theater, »De filmster». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». Zondag 12 nur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 8—9.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastic! dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Bombardement op Üessie. De Italianen hebben Dessie gebom bardeerd. De 9tad wa9 een hel van rook en vlammen. Volgens den cor- respondent van Un. Pres9 is ook het Roode Kruis.Ziekenhui9 met bommen bestrooid, ofschoon het duidelijk ken. baar was. Abessijnsche autoriteiten verklaren voorts dat de Italianen geen recht hadden Dessie te bombardeeren, daar het een open stad is. Er moeten vele vrouwen en kinderen zijn om. gekomen. De Negus heeft hiertegen bij den Volkenbond geprotesteerd. Van Duitsche zijde heeft men doen weten, dat de aanwezigheid van mr. dr. Kortenhorst, gedelegeerde bij de besprekingen van handelsaange legenheden te Berlijn, ongewenscht werd geacht. Hij heeft het Duitsche grondgebied onmiddellijk moeten verlaten. Dit schijnt in verband te staan met een Kamerrede, waarin Dr. Kortenhorst de ongewenschte po litieke^ werkzaamheid van Duit sche onderdanen in ons land af keurde. Laval heeft in de Fransche Kamer met 321 219 stemmen een doode meerderheid behaald. De Maasbode schrijft dat er kans bestaat dat bij de begrooting van onderwijs een conflict kan los breken tusschen de kamer en 't kabinet Colijn, waarbij 't kabinet in gevaar zou zijn. JEUGDBOEKEN. F. de Clercq Zubli ,,'t Rimboekind". Ing. 1.20, geb. 1.90. Van Holkema Warendorf N.V., Amsterdam. Puck leeft met haar ouders op een af gelegen thee-plantage in Indië, terwijl haar beide broers in Holland op de H. B. S. zijn. Zeis 't zonnetje in huis, klimt in de boomen, speelt met de apen, maar ...ze heeft geen vriendinnetjes en kan niet op n gewone school gaan. Haar ouders geven haar les, dat ze 't laatste H.B.S.-jaar in Holland zal kunnen vol gen. Het vertrek, waarop ze zich steeds bizondei' heeft verheugd, heeft nog on verwacht plaats. Een gezond boek voor meisjes van 1216. W. V. V. Sommani: „De Lotgevallen van Scnilletje". Ing. 1.20, geb. 1.90. Van Holkema Warendorf N.V. Amsterdam. Schilletje is mee 3 jaren nog net zoo klein als bij de geboorte; zijn hemdjes zijn gemaakt uit de schillen van groote aardappels, maar... hij heeft 'n goed verstand. Hij verdwaalt in 't bosch en beleeft allerlei avonturen met dieren en menschen, wordt gered door twee ooie vaars, die hem van Italië menemen naar Holland, enz. Een uit 't Italiaansch ver taald sproakjesboek, dat zich uitstekend ertoe leent, voor te lezen aan kinderen van 6—10. W. V. Dick Laan: „De Berg M." Ing. 1.75, geb. 2.50. Van Holkema Warendorf N.V. Amsterdam. Ben gaat vanuit Amsterdam naar een kostschool in Zwitserland, waar jon gens uit alierlei landen zijn. In hun vrije tijd beoefenen ze druk de sport: ski- en bobwedstrijden. Vanuit z'n kamer ziet Ben een M-vormige berg, die in 't ver haal 'n groote rol speelt. De berg wordt zelf beklommen tot den top, waar ze dan de Hollv, Eng., Franscvhe en Duit sche vlag planten. Mooi is ook getee- kend de figuur van den Duitschen weesjongen, die z' nleven offert, om dat van 'n vriend te redden. Een sportief jongensboek voor 12—16-jarigen, met 'n qezonde moraal. W. V, L. de Bruine: „Tusschen Potten en Bannen". Henr. Bolle: „Jeugd". Ing. resp. ƒ2.15 en 1.15. Geb. resp. ƒ2.75 en ƒ1.76. NAY J. Noordijun Zn., üorinchem. Het is een verblijdend verschijnsel, dat er de laatste jaren zooveel boeken voor liet oudere, meisje verschijnen. l)it tweetal zal ook zijn weg wei vin den. Het eerste is een vrooiijk boek over Lot en Ans, die met het diploma van de huishoudschool de wereld in trekken. Ans blijft meer op den ach tergrond, maar door haar briefwisse ling met Lot, houdt ze ons met haar avonturen in Engeland op de hoogte. Het tweede beschrijft de lotgevallen van twee dochters uit een proiessors- gezin. Dit boekje gaat dieper op de ka rakterverschillen in. Moeder vormt hier de schakel, zij begrijpt de beide dochters, die zoo zeer van elkander verschillen. Bijzonder sympathiek is wel, dat de schrijfster een hartelijk meevoelen met het levensleed van an deren aankweekt. W. V. Eline van Stuwe: „Het plein in zon en regen". P. N. v. Kampen Zn. N.V., Amsterdam. Mevr. Kloos teekent ons een echt Haagseh milieu. Het „plein" hoort bij deze stad en is nergens elders denk baar. Ze wijst ons op de gebouwen, die hei omringen, ze opent de deuren en vensters, om ons te laten zien, wat zicli daar achter de muren afspeelt. En steeds weer zien we: „elk huis(je) heeft zijn kruis(je)". We treden bin nen bijadvocaat van Doeveren, kunst handel Franken, dokter Mertens, kap per Reevers, enz., enz. Nergens is het volmaakt, overal heerscht er „malai se", óf in het gezins-, óf in het zaken leven óf in beide. Al de figuren zijn voortreffelijk ge- teekend en steeds weer geeft de auteur blijk een fijnvoelende, jhoogstaande, aristocratische dame te zijn, die het haai' omringende stadsleven scherp heeft waargenomen. W. V. Het koopen bij degenen die in DIT blad adverteeren, brengt U voordeel. m in I, iiwm mimjs—aac m wna'woiAP—ammc i

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10