"kantongerecht. Maandhalenders S NIEUWS UIT KAATSHEUVEL GEMENGD NIEUWS, li vJ Sport. VOOR DEN ZAKENMAN! I I Man doodgestoken in een tram. 1 I WAALWIJKSCHEST00MDRUKKERIJ j I mmi ANT00X TIELEN. een H. Mi9 worden opgedragen, waar- onder alle leden tot de H Tafel zullen naderen. Gedurende het Lof om half drie zal door de nieuwe leden op plech'ige wijze de opdracht wor. den gedaan, terwijl de oudere leden hunne opdracht zullen hernieuwen Door de gladheid van den weg slipte door onvoorziene oorzaak Donderdag voormiddag een tankwagen van de Snell welke geladen was met plm 5000 L.' olie, in de bocht op den Kaat«heuvelsche weg. De tank wagen maakte een leelijke schuiver en kantelde Door de schok sloeg hij daarna naar de andere zijde over en kwam dwars over den weg op het fietspad te liggen Een der wielen drorg ongeveer 30 c M. in de weg bedekking door, terwijl de veer installatie van het achterwiel geheel afknapte. Als door een wonder be kwam de chauff ur van den wagen geen letsel De ontboden politie nam de si'uatie op en gaf daarna last om met de opruimingswerkzaamheden te beginnen. Na het verzetten van veel arbeid en het aftappen van den in houd van de tank. gelukte het aan het personeel der Mij om ongeveer 5 uur den wagen overeind te zetten en kon men het vehikel dat leelijk b^schad'gd was wegvoeren Kaatsheuvel, 6 Dec. 1935. R.K. Jongen Boerenstand. Op Woensdag 4 December is er in de Sint Jansschool voor de leden van den R.K. Jongen Boerenstand, en ook die niet tot die vereeniging behooren, een cursus geopend in Landbouwboek- houden en Bedrijfscontrole. Deze cursus zal ongeveer tien weken duren en wordt gegeven door den Technischen leider van den R.K.J.B., den heer H. J. v. d. Zanden uit Tilburg. De cursus wordt bezocht door 26 deel nemers. \J Brandblusch-installatie. Dezer dagen is door de Directie der N.V. M. Zacht's Schoenfabrieken al hier besloten om tot aankoop over te gaan van een Sprinkler brandblusch- installatie voor het geheele complex fa brieken en kantoren. Dit is het nieuwste brandblusch-sy- steem met de meest perfecte uitwerking. Bij -deze installatie behoort o.m. een tank van 30.000 Liter inhoud, welke is gevuld met water onder een druk van 7 atmosfeer. Bij het minste brandgevaar maakt de installatie direct alarm en begint onmid dellijk haar bluschwerk door automa tisch een watergordijn uit te werpen. De Sprinkler-installatie welke het geheel in werking stelt, wordt aange dreven door een electro-motor van 15 P.K. Het geheele systeem is dusdanig perfect en geeft zulk een radicale uit werking, dat vrijwel alle brandgevaar is uitgesloten. Naar we vernemen is de N.V. M. Zacht de derde Nederlandsche Schoen fabriek welke tot aanschaffing van deze moderne brandblusch-installatie over gaat, n.l. Robinson, Timtur en Zacht. Armenconcert „Apollo". De voorverkoop van kaarten voor t liefdadigheidsconcert dat de Harmonie Apollo" Zondag 8 December a.s. ten bate van de St. Vincentiusvereeniging geeft, vlot uitstekend. Sommige wijken gaven reeds een grooter rendement dan andere jaren, zoodat het is te voorzien, dat de recette voor de armen belangrijk hooger zal zijn dan andere jaren. Ofschoon niet al le koopers van kaarten het concert be zoeken, zal toch de grootere verkoop een zeer druk bezoek met zich brengen. Congregatie. Op Zondag 8 December a.s., feest dag van O. L. Vrouw Onbevl. Ontvan gen, viert de Maria Congregatie alhier haar jaarlijksche groote feestdag. On- 'der de H. Mis van 7 uur, is het gene rale H. Communie voor de congrega- nisten, terwijl in de namiddag-oefening de vernieuwing der opdracht plaats vindt en de aanneming van 50 nieuwe leden. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand November 1935 ingelegd 26005.79 en terugbetaald 28455.24. Uitgegeven werden 8 nieuwe boekjes. Ongeval voorkomen. Toen de heer v. M. uit Waalwijk, Vrijdagochtend door Kaatsheuvel reed stak een jongetje op z'n nieuwe step plotseling de straat over. Doordat de heer v. M. kalm reed en krachtig rem de, kon hij een ongeluk voorkomen. De auto raakte nog even het ventje, dat met achterlating van z'n St. Nico-v. laas-cadeau in allerijl vlucuhtte. Een volksoploopje te Sprang. Voor den Kantonrechter te 's-Herto- genbosch hadden zich te verantwoor den de arbeider C. R., de 22-jarige schoenmaker D. P. van T. en de leer looier M. V., alle drie wonende te Sprang. Aan R. was ten laste gelegd, dat hij op den avond van 13 September van dit jaar te Sprang tegen den muur van een gebouw heeft geleund, zonder dat hij van den eigenaar, een zekeren Krijger, daarvoor vergunning had gekregen. Daar R. niet was verschenen, werd verstek tegen hem verleend en conform den eisch van den Ambtenaar van het O.M. werd hij veroordeeld tot een geld boete van 5 subs. 5 dagen hechtenis. Behalve bovengenoemd feit was aan de verdachten van T. en V. bovendien nog ten laste gelegd, dat zij op tijd en plaats voornoemd niet hadden voldaan aan het bevel van den gemeenteveld wachter Arie Keijnemans, om de hun aangewezen richting te volgen. Deze twee verdachten, die wel ver schenen waren, hadden voor het hekje der beklaagden veel praats. Zij beweer den dat de gemeenteveldwachter een valsch procesverbaal had opgemaakt; zij hadden wel vergunning van Krijger om tegen den muur van zijn woning te leunen. Zij beschuldigden den gemeen teveldwachter er van, dat deze hen op een beestachtige wijze met een gummi stok had afgeranseld. Als getuige werd gehoord de ge meenteveldwachter van Sprang, Arie Keijnemans. Nadat deze den eed had afgelegd, begon hij zijn verklaringen af te leggen met te zeggen, dat de twee verdachten zeer brutale en onbeschofte kerels waren. Zij hielden er de liefheb berij op na, om als getuige des avonds surveilleerde in de buurt waar zij wo nen, hem na te roepen en na te schreeu wen. Zoo nu en dan vloog ook een steen langs het hoofd van getuige. Toen gebeurde het dat Krijger aan de politie verzocht, de drie verdachten, die tegen den muur van zijn woning stonden te leunen, te verwijderen omdat zij de voorbijgangers lastig vielen. Getuige is toen naar de woning van Krijger gegaan, en toen hij daar aan kwam begonnen de twee verdachten hem uit te lachen. Van T. nam zelfs 'n dreigende houding aan. Getuige nam toen zijn gummistok en sloeg op de bei de verdachte los. Deze begonnen toen zoodanig te schreeuwen, dat de heele buurt buiten kwam geloopen. Er ontstond een volksoploop en in 't belang der openbare orde heeft getuige aan allebei de verdachten gelast om naar huis te gaan. Toen zij weigerden zulks te doen. heeft hij een hunner bij zijn kraag gepakt en meegenomen. De gemeenteveldwachter is een gepatenteerde leugenaar, zei van T. en V. voegde daaraan toe: Hij staat te lie gen dat hij zwart wordt. Hij doet een valschen eed. De ambtenaar van het O. M., mr. C. L. van IJsendijk, zei in zijn requisitoir, dat de beide verdachten ook in de rechtszaal zich onbeschoft hadden ge dragen en een provoceerende houding hadden aangenomen. Hij achtte bewe zen wat aan ieder van hen was ten laste gelegd en hij eischte tegen ieder van hen voor het eerste feit een geld boete van 5 subs 5 dagen hechtenis en voor het tweede feit een geldboete van f 20 subs. 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter, onmiddellijk uit spraak doende, legde den twee ver dachten de straffen op, welke waren ge- ëischt. De verdachte van T. zei: ,,Ik ga daar niet mede accoord. Ik teeken hooger beroep aan". Ook de verdachte V. zei hooqer beroep te zullen aanteekenen. Toen riep deurwaarder Seuren uit Oss: Jullie zijt klaar; volgende zaak. Mopperend verlieten de twee ver dachten de zaal. D.v.N. R. W. B. Zondag a.s. zal er geen een elftal van RW'B in het strijdperk treden, daar de eerst vastgestelde wedstrijden van RWB 2 en 3 ook niet doorgaan, omdat het aanvankelijk eerst vastgestelde program ma geheel is gewijzigd. W.V.V. BLAUW-WIT. De voor Zondag vastgestelde wed strijden Blauw-Wit 1Heusden 1 en Vlijmen ABlauw-Wit 2 zijn beide door de competitieleiding afgelast. I.V.C.B.-Competitie. Thuiswedstrijd van D.E.S.K. Zware party voor Waspik. liet programma voor morgen vraagt niet veel bespreking. We zien DESK op haar sportpark baas blijven over BSC, al zal dat niet zonder slag of stoot gaan en zal er feilen strijd gevoerd worden. Waspik krijgt het weer zwaar te ver antwoorden en tot onze spijt moeten wij deze club weinig resultaat voorspellen van de reis naar Dongen, daar de reser ves van Dongen op volle sterkte in het veld zullen komen. En men weet dat er dan niet met haar te spotten valt. De derde klasse C ligt stil, daar het de gewone rustdag is. Hier volgt het programma: Zuid 2 lsto Klasse. Helmond: MuloRKTVV. Vcnlo: Venlosche boysBrabantia. Weert: Wilhelmina—Kolping. Zuid 2 A 2de Klasse. Oosterhout: SCORODA. N.-Borgvliet: N.-BorgvlietHKI. RoosendaalRoosendaalGilze. Kaatsheuvel: DESK—BSC. Breda: LaehappelleRAC. Zuid 2 B 3de Klasse- Princenhage: GroenwitSCO 2. Dongen: Dongen 2Waspik. Dongen DVCMadesche boys. OosterhoutWVOWVC. VOETBALSPORT. Engeland slaat Duitschland. De met spanning verbeide voetbal wedstrijd tusschen Engeland en Duitsch land is geheel naar de verwachting in een overwining voor Engeland geëin digd. De Engelschen wonnen met 30, nadat de rust was ingegaan met een magere 10 voorsprong. IerlandNederland. Het Nederlandsche elftal vertoeft op het oogenblik in Ierland voor het spelen van een interland-wedstrijd tegen de Ieren, waartegen onze Oranje-hemden in den strijd om het wereldkampioen schap zulk een prachtig succes behaald hebben. De Ieren zinnen natuurlijk op re vanche en we kunnen daarom op een warme ontvangst rekenen, De K.N.V.B.-competitie staat in ver band hiermede stil. WAALWIJK. JULIANA. Zondag a.s. speelt het tweede elftal een thuiswedstrijd tegen de Kaatsheu- velsche Boys 2, hetwelk een spannende wedstryd belooft te worden. Daar er voor den K.N.V.B. geen wed strijden worden gespeeld, zullen vele sportliefhebbers dezen wedstrijd bij ko men wonen. Aanvang om 12 uur. Juliana 3 moet naar Kaatsheuvelsche Bovs 3 een competitie-wedstrijd gaan spelen. R.K.V.V. H.E.C. 15-jarig bestaan. Voor enkele maanden geleden kondig den wij door middel van dit blad reeds aan, dat HEC in Januari a.s. op feeste lijke wijze haar 15-jarig bestaan hoon» te herdenken. Het ijverig bestuur van HEC is reeds maanden aan het werk om dat 3de lustrum van de vereeniging, voor de leden tot een onvergetelijke herinnering te doen maken. Dat zij hier in zullen slagen staat bij voorbaat nu reeds vast. Hierover echter later meer. Ook op sportgebied hoopt HEC den 2den Zondag van Januari geheel iets bij zonders voor de R.K. voetbalsport in Waalwijk te kunnen brengen. Alsdan zal de hier wel bekende 1ste k'as I.V.C.B.- vereeniging RKTVV 1 uit Tilburg, een propaganda-wedstrijd komen spelen te gen een zeer versterkt HEC 1 elftal. De beste spelers van DESK uit Kaats heuvel, Uno Animo uit Loonopzand en Vlijmensche Boys uit Vliimen hebben zich hier voor reeds beschikbaar gesteld. Waalwijks voetbal-publiek, zal dus naar wij hopen, in de gelegenheid worden ge steld. eens een der sterkste ls'e klas I.V.C.B.-clubs hier aan het werk te zien. Alles wijst er dus op dat het 3de lus'rum van HEC waardig zal worden gevierd, en wij hopen dan ook op een en ander nog eens breedvoerig nader te kunnen terugkomen. Voor HEC 2 is alsnog ingelast een com petitie-wedstrijd tegen WVB in v.m. Be- soijen. Dit belooft voor onze reserves een zware partij te worden. WVB immers behoort tot een der sterkste ploegen uil de afdeeling. Ou het nanier zouden wij dus genegen zijn de thuisclub een over winning te voorspellen. Daar het echter een plaatselijke ontmoeting betreft is een eventueelc verrassing niet uitgeslo ten. In ieder geval rekenen wij op een faire wedstrijd waarbij de sterkste ze gevierend zal mogen uit het strijdperk treden. De jongste garde zal om 12.30 uui Quick A thuis ontvangen. Ook dit be looft een intressante ontmoeting te wor den. HEC'ers veel succes. R.K. W.V.B. Voor WVB is Zondag a s. een zeer be langrijke wedstrijd ingelas', en wel tegen hun plaatselijke rivalen HEC. Daar (1e HEC-reserves tot nog toe geen enkele overwinning wisten te behalen, zou men geneigd zijn een royale WVB-zege te voorsnellen. Op papier heeft WVB on getwijfeld de beste kansen, maar toch zouden we de WVB'ers op bet hart wil len drukken, deze wedstrijd niet al te licht op te nemen, en van den beginne af hun beste spel te spelen. De HEC'ers immers spelen met de rustige zekerheid, da» ze niets hebben te verliezen, terwijl WVB daarentegen alles te winnen heeft, en bij een eventueelc nederlaag, hun kam- pioens-illussie's voor een groot deel in rook zouden zien opgaan. Wij verwach ten derhalve a.s. Zondag, daar er verder in onze plaats geen belangrijke wedstrij den plaats hebben, veel publiek op het WVB-terrein. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. WVB 2 is vrij. Onze iunioren spelen wederom een thuiswedstrijd, thans te gen de jeugdige Quick'erties. Gezien de goede resultaten in de laatste thuiswed strijden, hebben we thans ook alle reden lot vertrouwen in de jeugdige WVB'ers en verwachten dat minstens een deel van de buit in Besoyen zal blijven. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. R.K.V.V. HERCULES. Voor Hercules 1 is voor a.s. Zondag ingelast een uitwedstrijd. Zij gaan een bezoek brengen bij Wilhelmina 1 te Kaatsheuvel. Wilhelmina beschikt over een goed sluitend elftal, waar onze Hercules-lui zoo maar niet van gewon nen hebben. Dus jongens, speelt Zon dag een vlug en open spel, dan is er misschien kans dat de beide puntjes mee naar Waalwijk verhuizen. De wedstrijd vangt aan om 2 uur en staat onder leiding van den heer A. Sparridaans in Tilburg. Vertrek per fiets om 1 uur bij den heer M. van Daelen, concertzaal De Lindeboom. R.K.V.B. Bisdom 'a-Bosch. Vierde Lustrum. Ter gelegenheid van de viering van het vierde lustrum van den R.K. Voetbal Bond, zal er morgen in een der zalen van het Casino te Den Bosch van 1 tot 2 uur een receptie worden gehouden. Daarna zal er een korte vergadering plaats heb ben. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. In het programma voor morgen staat voor ons eerste elftal de weds'rijd tegen Dongen 2 vastgesteld. Wij zullen dezen in eigen huis moeten gaan bekampen. Of we ermee succes zullen hebben? Deze vraag is moeilijk te beantwoorden. Vorig jaar wist Dongen 2 nog juist op het nip- pertie met een oneven goal te winnen, terwijl ze in Wasnik een 52 nederlaag leden. Of onze ploeg dit seizoen tot een dergelijke prestatie bekwaam is wagen we te betwijfelen. Vooreerst heeft Don gen 2 reeds getoond in hare afdeeling een goed figuur te kunnen slaan. Ze spe len verder op eigen veld wat een niet te miskennen voordeel beteekent. Van onzen kant s»aat daartegenover dat onze jon gens sinds vier achtereenvolgende we ken niet hebben gesneeld. We kunnen er verzekerd van zijn dat dit zich a.s. Zon das zal wreken. In de gespeelde wedstrijden is gebleken, dat ze hun vorm van vorig seizoen nog niet te pakken hebben. Verder i<? er een ingrijpende wij ziging in het elftal gekomen. Een en ander geeft o.i. weinig reden om hooovol gestemd te zijn. We geven echter alle moed nog niet verloren. Onze jongens hebben wel eens meer voor een verrassing gezorgd, en indien ze mor gen zouden moeten verliezen, dan zijn wij er van overtuip't dat ze toch alles in het werk zullen stellen om de nederlaag zoo eervol mogeliik te doen zijn. Vanwege ^en 2den Zondag heeft het 2de elftal vrijaf. y R.K.V.V. W.S.C. gen rustdag bij R.K.V.V. Be Ready. Be Ready is niet gelukkig in deze competitie wat betreft het verloop van het programma. Na het fraaie begin tegen Veersche Boys werden bijna al le wedstrijden wegens regen afgelast of de terreinen afgekeurd. Dit brengt onkosten met zich mede en maakt de spelers ongeduldig. Zondag a.s. is er wederom geen wed strijd vanwege den 2en Zondag in <1» maand. SPRANG. N.E.O.—S.D.O. Naar wij vernemen zal Zaterdag 7 December de Sprangsche voetbalclub N.E.Ü. een vriendschappelijke wed strijd spelen tegen S.D.O., eveneens uit Sprang. De wedstrijd zal gespeeld worden op het S.D.O.-terrein en vangt aan om 3 uur 's namiddags. De junioren dezer beide vereenigin- gen spelen op het N.E.O.-terrein, even eens om 3 uur. DUIVENSPORT. Kampioensdag te Tilburg. Zooals allen wel bekend zal zijn, wordt door samenwerking van Zui- derbond, West-Brab. Bond, Ned. Alg. Bond van Postduivenliefhebbers en Tilburgsche Bond dit jaar te Tilburg op 15 December de eerste Brabantsche kampioensdag gehouden, waarvan het batig saklo zal worden afgedragen aan Kleuterheil Tilburg en Kleuterzorg te Rijsbergen N.-Br., welke instellingen zich speciaal belasten met de verzor ging van het zwakke Brabantsche kind. Nauweliiks is de snannonde wedstrija van Zondag j.l. tecen de Veersche Bovs ach'er den ruc, of onnieuw moeten onze jongens van het eerste elftal on eigen veld aantreden, voor pen minstens even snannende kamn. WVR uit Raamsdonk komt n.l. revanche vragen over hun 2-1 nederlaag in eigen huis. Behalve dat dit een strijd zal worden van ongeveer ge lijke krachten aan weerszijden, zal hier ook het karakter van een ..derbv", min of meer naar voren treden, waardoor alle spelers zich vast voor de volle hon derd procent zvdlen geven. Of ze in staat zullen zijn WVR er ook in eigen huis onder te houden s»aat nog niet vas'. Wel wisten ze in Raamsdonk rnri een oneven goal te winnen, doch dit was minder het gevolg van meerderheid in kracht, dan wel van het tot heleinde toe doorvoeren van een verdedigende speelwijze. Daarbij ziin enkele van onze snelers verleden Zondag min of meer gehavend uit den strijd gekomen, waar door het nog niet vast staa» of we mor gen wel volledig in bet veld zullen ko men en zoo dit wel het geval mocht ziin dan vreezen we toch dat niri allen de wodririjd geheel mee uit zullen kunnen spelen. Wat er ook van zij, mri groote belangstelling zien we »*et resultaat tege moet en flpMcn een gelijk spel het meest waarschijnlijk. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. Na een Zondag van gedwongen rust komt bet eerste elf»ol morgen wederom in het geweer. Gehikk'g behoeven ze nog al niet ver van huis. zoodat ongetwijfeld een groot aantal sunnorters hen zal ver gezellen om hen tiidens den wedstriid aan te moedigen. En da' zullen onze mannen morgen wel noodig hebben want er wacht ben in Wasn'k een zware laak. WSC dat verleden Zondag aan de leiders in onze af dealing zulk een faam tegenstand bood, zal d't morgen tegen over onze nloeg zeker niet minder doen In eigen huis hebben we voor hen do vlag moeten s'rijken. Fn we mogen dit dan al in hoofdzaak wijten aan het feit dat deze ld'-iag het r^ul'nnt was van twee weds'rijden van elk drie kwartier, de nederlaag zelf blijft dna-',r>or onver anderd en we ziin aan nni zelf verplicht morgen op onze beurt WSC in ei«en 'mis schaakmat te z.et'en. Of ons dit lukken zal is nog geen wet van Meden en Perzen, maar mogelijk »s het in elk geval en als onze ioneens alle krachten inspannen en snelen voor wat ze waard ziin, dan ge ven we hen een redriijke kans. Daarom morgen vol moed naar Waspik en alle zeRen biieezet. Vanweee den tweedpn Zondag der maand, ziin er voor pp» tweede elftal geen wedstriiden vastgesteld. R.K.V.V. Veersche Boys. U Vanwege den 2den Zondag der maand zal al'een het p"rs»e elf'al aan den start verschijnen. MVV uit Moerdijk komt op bezoek om haar krachten mri die van onze Bovs te moten. Onze jongens zul'en er waarschijnlijk een wel wat gemakke lijker tegenstander aan hebben, dan aan WSC verleden Zonda« in Waspik. Het komt ons voor dat MW niet zooveel te genstand zal kunnen bieden dan de Waspiksche ploeg. Daarbij sneelt onze ploeg nu op eigen veld wat toch altijd een voordeel beteekent. Ze hebben dus morgen weer een mooie kans om hun serie overwinningen met eentje 'e ver meerderen en alzoo in haar afdeeling de teugels weer wat strakker in handen te nemen. Ze zouden ons tenminste danig teleur stellen, wanneer ze er niet voor zorgden, dat ze de beide puntjes thuis hielden. DUSSEN. J R.K.V.V. Dussensche Boys. Daar (le Boys in de competitie mo menteel een f linken achterstand in wedstrijden boeken, meende men dat voor Zondag 8 Dec. wel een z.g. in haalprogramma zou worden vastge steld. Het heeft niet zoo mogen zijn. Er komt dus wederom een gedwon- Notaris urrooidttld tul zes maanden. De rechtbank te Breda heeft den 60-jarigen notaris J. C H. P. uit Bergen op Zoom veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, met af trek der preventieve hechtenis, üe eisch luidde 1 jaar en 6 maanden. Verdachte had terecht gestaan wegens verduistering van geldbedra gen tot een gezamenlijke waarde van f28.000, welke hij krachtens zijn ambt onder zich had. Doodelijke aanrijding. Op den weg van Borne naar Weerseloo heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De petroleumventer J. Lokotteuit Weerselo kwam op onverklaarbtre wijze met paard en wagen vooreen juist passeerende auto van den heer J Teiman uit Borne. De venter werd van den wagen geslingerd en hevig bloedend opge noinen Hij werd naar het B. K. Ziekenhuis te Oldenzaal vervot rd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Berijder van bakfiets onder autobus geraakt. Te Amsterdam is een zeer ernstig ongeluk met doodelijken afloop gebeurd Een 47 jarige man, die een bakfiets bestuurde, kwam uit de Boerhaave straat, toen juist een gemeentebus van lijn D passeerde. Vermoedelijk is hij tegeu den bus gereden en er toen onder geraakt. In zeer ernstige toestand is de man naar het O. L. Vrouwegasthuis overgebracht, waar hij enkele oogenblikken later is overleden. Woensdagavond is op het tusschen. balcon van een tramwagen, die door de P )S'hooinstetg te Rotterdam retd, een man door een anderen man met een dolkmes in de hartstreek gestoken. De getroffene was onmiddellijk dood. De dader is na den aanslag van de tram gesprongen. Hij werd achter, volgd door den conducteur en eenige voorbijgangers Men slaagde erin den vluchteling aan te houden Hiiisnaar het politiebuieau in deg'OO'e Pauwen- steeg overgebracht en daar opgesloten. Het slachtoffer is de 31 jarige schipper Joachim Ritmeester van het aan den Strekdam aldaar liggende tankschip Gallicië van Van Ommeren's Schee p vaan bed» ij f De dader is de 27 jirige C A van L de ontslagen krncht van dat schip. Aanleiding tot het gebeurde is een ontslagkwestie, waarover de knecht zich wilde wrekpn voor reclame-doeleinden levert aan zeer billijken prijs

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7