NIEUWJAAR. I UW KRANT BURGERLIJKE STAND a a a a a a a a a a a a a a Werd bijna dol van de hoofdpijn. „De Echo van het Zuiden' WILT U UW NIEUWJAARSWENSCH Ill t: I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I aan familie, kennissen, klanten, vereenigingsleden e. J. bij de wisseling des jaars op eenvoudige, gemakkelijke wijze uwe beste wenschen aanbieden, doe dat dan door middel van ons blad. Het kost U slechts 50 cent (dubbele grootte f 1. - en U bent van veel moeite af en vergeet natuurlijk niemand, waar ons blad in Waalwijk en de Langstraat algemeen gelezen wordt. GEEFT DUS TIJ DIG op aan ons bureau of onze agenten en colporteurs het bedrag (bij vooruitbetaling te voldoen) is slechts gering, het effect volkomen naar uw wensch. U weet toch dat U ons blad moet hebben voor uwe cliënten en kennissen in Waalwijk, Drunen. Llshoul, Drongelen, Eethen, Dussen, Geertruidenberg, Raamsdonksveer, Raams- donk, Waspik. Sprang-Capelle, Kaatsheuvel enz. enz. ZORGT DUS TIJDIG VOOR l!WE OPGAVE! i i i i i i i i E I Biljartsport Heden Zaterdagavond zal voor het tournooi in het ca van Wed. J. van Helvoirt komen spelen het 2e vijftal uit het patronaat Elshout en a.s. Maan dag het le vijftal van L. van Derkei uit Kaatsheuvel, dus weer een mooie gelegenheid eens te komen zien naar deze sport. Gefopt Toen den heer de H. in de St Crispijnstraat zijn melkklanten be diende en voigens goede oude ge woonte een melkbus bij een der klanten voor de deur liet staan, heeft ,men" kans gezien deze bus mee te nemen. De dief was echter zoo hoffelijk de bus weer heimelijk bij den eigenaar terug te bezorgen, nu echter gevuld met water inplaats van melk. Ongeval Toen gistermiddag een chauffeur van garage van Dommelen een wagen wilde achteruitzetten reed hij tegen de bakfiets van bakker S. aan. De klep van den bak sloeg dicht en den heer S. kreeg deze juist op 't gezicht, waardoor hij een verwonding opliep De bakfiet9 werd aan een zijde geheel ingedeukt. Pas op Uw fiets. Alweer moeten we melding maken van diefstal van fietsen en fiets attri buten. De heer S. plaatste zijn fiets Woensdagavond voor een huis in de Grootestraat en kwam even later tot de ontdekking dat een ander er mee tus- schen uit was Van verschillende andere fietsen werden de fittings en de hand beschermers vervreemd. BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. aBal in Savoy Een film met pit, een film waar lempo en schwung in zit I Waaraan dit alles te danken Aan verschillende factoren.» Voor eerst aan de film als zoodanig. Deze is fotografisch af, biedt zeer geslaagde close-ups en vertoont een montage die getuigt van virtuoos vakman schap. Verder aan de regie, die een ensceneering schiep zoo rijk en zoo overweldigend, dat iedereen daarvan onder de bekoring k jmen moet. Ook het verhaal van de film is interessant, de dialoog is geestig en vlot. Dan is er nog de pitlige, mee sleepende muziek van Paul Abraham en ten slotte de bezetting. De jonge hoofdrollen worden gespeeld door Gitta Alpar en HansJaray Voorde komische noten zorgen Felix Bres- sart en Otto Walburg, terwijl ook Rosie Barsonv een opmerkelijke creatie levert. Allemaal factoren, die van «Bal in Savoyo een film maken, die het meest verwende publiek voldoening zal schenken. Luxor Bioscoop. Meisjes in Nonnenkleed. Deze beroemde film, waarin Dorothea Wieck de hoofdrol speelt loopt deze week in de Luxor. Deze ontroerende film verplaatst ons in het kloosterleven, temidden waar van een vondelinge wordt opge voed. Als zij op volwassen leeftijd voor het eerst »de wereld» in gaat ontstaat er tusschen haar en een jong ingenieur een liefdesverhouding. Het huwelijk zal in de kloosterkapel voltrokken worden, doch als alles is voorbereid maken omstandig heden het noodzakelijk dat de jongelieden in de stad trouwen. Hartroerend is het afscheid van het meisje, Teresa, van het klooster, vooral van zuster Joanna die zich echter weet te beheerschen. Voor dat Teresa vertrekt, wordt de bruidegom nog in het klooster toegelaten om vluchtig kennis te maken met allen, die zijn bruid hebben grootgebracht. Een roerend afscheid vindt plaats tusschen Joanna en Teresa.... en het jonge meisje verlaat het gebouw door de hoofdpoort om zich te voegen bij die buiten wacht. Deze film heeft buitengewone spel- kwaliteiten. Vooral de vertolking die Dorothea Wieck geeft is mag nifiek. Het zilveren priesterfeest van Mgr. F. Janssens. Zooals gemeld wordt Dinsdag 17 Dec., in het klooster Onzenoort te Nieuwkuijk (Vlijmen) het zilveren priesterfeest van den hoogwaardig- sten Mgr, F. Janssens, generaal-abt der Cisterclensers gevierd De ju bi laris zal een pontificale H. Mis met pontificale assistentie van ZH. Exc Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogenbosch celebrceren, welkeplechtigheid wordt uitgezonden door den K.R.O. Naar wij vernemen heelt Mgr. Janssens den wensch te kennen gegeven, dat het jubilé gezien de bijzondere tijdsomstandigheden alleen kerkelijk gevierd zal worden. Niettemin zal van 1 tot 2 uur in het klooster Onsenoort een receptie gehouden worden. Insolventie in de Duitsche Lederbranche. De Duitsche Schuhfabrik Ernst Linn Co in Steyer, een van de belangrijkste ondernemingen in de branche en de Lederfabrik Georg Brill A G. in Eschwege hebben de betalingen gestaakt. Marktautodienst Capelle-Den Bosch. Bij K. B. is ongegrond verklaard het beroep ingesteld door de directie der Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, tegen de beschikking dan Ged Staten van Noord - Brabant, waarbij aan J de Jongen J de Roon te Sprang Capelle, vergunning is verleend tot het in werking brengen van 'n marktautobusdienst op Woens dag van 's Grevelduin—Cspelle over Waspik(kom). Waspik(boven) Willem van Gendvaart, Heistraat, Vrijhoeve, Capelle en Westeinde Sprang naar 's Hertogenbosch. R.K. Schoenmakerspatroons Het ligt in de bedoeling van den R.K. Bond van Schoenwinkeliers en Schoem akerspatroonsvereenigingen, om in den zomer van 1936 rond den tijd van den Bosschen Omgang, zijn jaarvergadering in den Bosch te houden en bij die gelegenheid een groote vaktentoonstelling te organi seeren. Prov. Staten. Prov. Staten besloten tot goed keuring van een ontwerp besluit waarbij afwijzend beschikt wordt op een verzoek om subsidie voor autobusdiensten in het Land van Heusden en Altena. Leerfabriek te Dongen verbrand. Omstreeks half acht Donderdag avond werden enkele voorbijgangers in de Hooge Ham, de hoofdstraat van Dongen, een ontzettenden rook gewaar, welke kwam uit de leer fabriek van de N.V. Johan Rompa. Bijna op hetzelfde oogenblik schoten met een doffen knal vlammen door het dak van het fabrieksgebouw en in enkele minuten tijds stond het 10 M. hooge en ongeveer 50 M. lange perceel in brand. De nieuwe motorbrandspuit dei- gemeente Dongen, die dezen avond voor 't eerst dienst deed, was in zeer korten tijd ter plaatse en gaf onmid dellijk met zes stralen water. Het voorste gedeelte van de fabriek brandde geheel uit. De achterste helft werd behouden door de aanwezig heid van een brandmuur en door het harde werken der brandweer, die ook de woonhuizen, welke op korten afstand van de fabriek staan, wist te sparen. De oorzaak van den brand is niet bekend. De schade wordt door vei zekering gedekt. Een tiental arbeiders die de op fabriek, welke op halve kracht werkt, arbeiden, komen door den brand zonder werk, aangezien alle machi nes zijn vernield. Gevonden voorwerpen Op het politie-bureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: De zandtram der Bossche werk vei schaffing Wij lezen in 't D. v. N. onder bovenstaande titel Den laaisten tijd weid in on9 blad herhaalde malen melding gemaakt omtrent een of ander ongelukje van het zandtrammeije van de B. B. A dat zand van Drunen naar den Bosch voert dwars door de doipen Nieuw- kuik, Vlijmen, ten behoeve der Bossche werkverschaffing. Het zandtrammeije heeft de ge woonte in het centrum van Vlijmen te kruisen met zijn tegenligger. Lang bleek dit reeds een gevaarlijk en onuitstaanbaar feit te zijn, Vooral in de avonduren. Ook de directie van de B B A, zag dit in en zon op een minder onge legen plaats om de tram te laten kruisen. Besloten werd een en ander aan te leggen op de Wolput in Vlijmen, De boomen op de berm van den weg werden voor een flinke som van de eigenaars gekocht en begonnen kon worden met het leggen van de wissel. Nog maar pa9 waren de beide wisseltongen gelegd of men kreeg moeilijkheden met het waterschap de „binnenpolder" van Vlijmen over het leggen van een rioleering in de te dempen sloot. Het einde was, dat de partijen het niet konden eens worden en de wissel kwam er niet. Een nieuwe geschikte plaats werd gezocht en met goedkeuring van het gemeentebestuur van Vlijmen werd toen begonnen met den aanleg van een wissel langs de spoorlijn ter hoogte van den overweg Nieuwkuik Vlijmen Deze wissel is momenteel al meer dan veertien dagen gereed, maar wordt nog niet gebruikt, want de spoorwegen kwamen ditmaal tusschen beide en volgens „menschenpraat* werd door de spoorwegen aan de zandtram verboden van deze wissel gebruik te maken, omdat een en ander bezwaar opleverde voor het uitzicht van den trein en vooral omdat deze wissel zonder aanvraag, op grond, eigendom van de spoor wegen, zijn gelegd. De spoorwegen zouden de wissel met een slot hebben verzegeld Toen wij dit hoorden, zijn wij op informatie uilgetrokken bij bevoegde instanties van de B.B A. in Drunen, waar ons de eerste wisselkwestie als hiervoor werd verteld, terwijl de .menschenpraat* werd geloochend en als reden van het nog niet gebruiken van de nieuwe wissel, gaf men ons op, dat het nog wachten was op een oificieele goedkeuring van de spoor wegen, die beslist ten spoedigsie tegemoet gezien werd, terwijl ook door een te kort aan materiaal de wissel nog niet direct noodzakelijk was. De hiervoor aangehaalde zandtram i9 eigendom van de B.B A. en ver voert voor de Bossche werkver schalfing het zand, dat in Drunen verkregen wordt door afgraving van de z.g. „Braken", naar Den Bosch, ter ophooging van het gedeelte langs een z.g. „Hooge weg" bijden Bosch. Toen wij ter informatie kwamen bij de B.B.A. kregen wij enkele interessante gegevens in banden omtrent de afgraving der „Braken" in Drunen, die menig lezer een andere kijk op de zaak zal geven. Het plan is, om de geheele Braken ten Westen van den Heusdenschen weg tot aan de Stationstraat, af te graven. Met 62 eigenaars zal men dan te maken hebben, die reed9 voor de afgraving - hun toestemming gaven en daarvoor 1 cent per M3 ont vangen. Van dit gedeelte zijn heden ruim 9700 M3 grond afgegraven en ver voerd naar den Bosch met een gemiddeld vervoer van 3000 M3 per week. Wekelijks wordt heel nauwkeurig 't vervoer opgemeten en geregistreerd. iVu is hij een ander niensch Na eenige jaren in de Iropen ge weest le zijn, keerde de schrijver van onderstaande brief terug, lijden de aan voortdurende hoofdpijn en constipatie, terwijl hij bovendien veel te zwaar was geworden 102 KG. - Hij zegt, dat Kruschen hem geheel veranderd heelt. »lk was te zwaar en mijn geheele gezondheid was ondermijnd, ik leed voortdurend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en had bovendien steeds last van constipatie en voelde mij ellendig. Ik woog bijna 102 K G. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen voelde ik mij een geheel ander mensch. De constipatie was \er- dwenen en ik voelde mij jonger en litter, mijn hoofdpijnen hielden op. In een maand verminderde mijn gewicht tot 95'/2 K G., terwijl ik gisteren tot mijn groote vreugde bemerkte, dat mijn gewicht was ge daald tol 88 K.G. Vanzelfsprekend ben ik van plan met Kruschen door te gaan, nu ik er zooveel baat bij gevonden heb«. Hoofdpijnen onistaan bijna altijd doordat het bloed door in hetlichaam opgehoopte afvalstoffen verontrei nigd is. Uit deze afvalstoffen ontstaat bovendien het gevaarlijke urinezuur, de oorzaak van de gevreesde rheu- matische pijnen, zooals jicht en ischias. Zorg er voor, dal gij deze afvalstoffen kwijl raakt en zorg er tevens voor, dat zij zich niet meer kunnen ophoopen. Er bestaal hier. voor geen beter middel dan de dagelijksche dosis Kruschen Salts. Niet alleen dat bij regelmatig gebruik in korten tijd de pijnen zullen ver dwijnen, ook Uw geheele gezond heidstoestand zal \erbeleren gij zult U energieker en krachtiger voelen Een Kruschen kuur maakt U inder daad jaren jonger. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maat schappij Amsterdam, voorkomt Wij vernamen verder van des kundige zijde dat het geheel staat onder de bekwame leiding van de Heide— Maatschappij en datde grond, na de afgraving, wat hier heel des kundig en goed gebeurt, in vrucht baarheid en waarde toeneemt, terwijl wij ook nog even mogen aanstippen, dat verschillende menschen, die anders hun ontslag waarschijnlijk reeds hadden gehad bij de B B A thans nog volop werk vinden in de remise langs de lijn en op de lijn Men deelde ons verder mede, dat de afgraving aan dit gedeelte nog ruim een jaar kan duren. DRUNEN. Woensdagavond speelde B. J. C. alhier een biljartwedstrijd tegen E. B. C. uit Elshout in de tweede afdeeling. De uitslag is als volgt B. C. C. v. d. Hoven W. Vissers H. Verhoeven L. Ku ij pers M. Klerks A. v. Leest E. B. C. H. Pulles De Man C. Pu les C. Klijn B. Klerks A. Merkx 380 381 Hoogste serie 19 punten C. v. d. Hoven. RAAMSDONK. Dezer dagen onl/ slond een begin van hrand bij van A toen de vlam in een pan met vet sloeg. Dooi" tijdige hulp bleef het bij lichtere beschadiging. Donderdagmiddag had op de Prot. begraafplaats alhier de begra fenis plaats van wijlen mej. C. Konings—Rijken, die Zondag op weg naar de kerk eensklaps over leed. Er heerschte groote deelne ming, waar de overledene bij jong en oud zeer gezien was. Ds. Oost sprak troostwoorden tol de familie en een schoonzoon dankte voor de belangstelling. DUSSEN. Openbare vergadering van den Raad dei gemeente Dussen, te houden op Vrijdag 13 December 1935, des namiddags ten 6 ure. Aan de orde Aangaan onderhandsche geldlee nmg. DUSSEN. Op de papierfabriek «De Maasmond» alhier, had de heer H Gerritsen uit Geertruidenberg 't ongeluk van een bak te vallen, waardoor hij dusdanige verwondin gen opliep, dat hij met een auto naar huis moest worden vervoerd en zich aldaar onder geneeskundige behandeling moest stellen. y Bij den heer B. v. D. werden op een middag niet minder dan twee bunsings gevangen. HANK. Bij de gehouden verlo ting vanwege de Winkelweek alhier, zijn de hoofdprijzen gevallen te name van wed. Staal, dressoir, C. v. d. Bosen, keukenstel, C. van Dinteren, pendule met slagweik en Willem Heijmans, pendule, allen wonende te Hank. De gelukkige winnaars proficiat. Dinsdag jl. had de slager A. P alhier, het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden met een voet in 'n een riek te trappen. Zijn voet werd zoodanig verwond, dat hij zich onder behandeling van dr. van Vuure te Dussen moest stellen. Hij zal enkele dagen rust moeten houden Dinsdagavond is bij toeslag in café van A. Leemans alhier, een perceel bouwland, eigenares de wed. Leemans, liggende in den Zuid— hollandschen polder, door notaris Rietra verkocht, proot 3,90 H.A. Kooper hiervan werd den heer H. van Honsewijk alhier voor de som van f 6000. Woensdagmtddag j.l. is een zoon van den landbouwer van B., alhier, aan een groot gevaar ont snapt Hij kwam, rijdende per fiets, vanaf de Nieuwesteeg gereden. Ge komen zijnde bij het kruispunt Rijksweg-Nieuwesteeg en de Rijks weg over willende steken, passeer den juist twee auto's over den Rijks weg Door zich le laten vallen met zijn rijwiel wist hij juist op het nip pertje te voorkomen dat hij niet overreden werd en kwam met de schrik vrij. Bedoeld kruispunt is aldaar zeer gevaarlijk en opletten, vooral voor weggebruikers der Nieuwesteeg, is ten zeerste geboden. Door B. en W. en W. van Dussen is aan de voetbalvereeniging Be Ready, alhier vergunning ver leend, tot het houden eener loterij. MOET Z IJ N die behartigt de belangen van plaats en streek. WAALWIJK. Van (5 lol 13 December 1935. Geboren: Adrianus zv. J. P. Verhoof- stad-KIcijssen Cornells zv. E. Haver- hals-Broeks Dirksje J. dv. L. D. Ha- velaar-v. Geene Hendrika H. dv. H. IJpelaar-de Grool Maria J. dv. A. H. Bergmans-v. Delft Nicolaas .T. L. F. zv. M. .1. Berkelmans-Pors. Overleden: Aa. D. v. Assen 08 jaar J. Schilders 72 jaar Ha. M. Knuist 18 jaar J. A. de Rooij 23 jaar. HuwelijksaangiftenG. J. Vlamings 30 jaar en Aa. .1. Bosmano 35 jaar beiden alhier. Huwelijken: Geene. Ingekomen: Wa. H. A. M. v. Raaij van Woensdrecht Ha. F. v. Dijk van Erp Ca. M. v. Dijk van Erp G. W. P. Brugman van Bussuin Aa. J. Bosnians van Ginneken en Bavel Ma. C. v. d. en van Den Bosch Ma. Stoffelen van Born Ci. A. Tennissen van Zevenaar Ma. M. C. Havermans van Zundert M. Gouda van Bergenopzoom G. C. II. M. van Campcnhout van Terneuzen- Vertrokken: C. van Diemen en gezin naar Dongen P. A. Trommelen naar Den Haag Aa. M. L. Weterings naar Geertruidenberg Ja. M. C. v. d. Heij den en gezin naar Dreumel H. M. L. Dieks en gezin naar Den Bosch Ha. E. Hendriks naar Millingen Ja. H. v. d. Acker naar Ravenstein Th- J. P. Kersten naar Raalte. EETHEN. Geboren: Adriana dv. M. Vos en van N. Kolff Cornelis zv. A. G. Crielaard en van A. Tamerus. Overleden Geene. Huwelijken Geene. RAAMSDONK. Van 30 Nov. tot en met 6 Dec. 1935. Geboren: Cornelis H. W. M. zv. An- lonius C. H. Rombouts en Goverdina E. van dc Made Petronella C. dv. Adria nus Hendr. IJpelaar en Anna C. de Jongh Anton ia Adr. dv. Marinus Gorisse en Geertruida Maton Anna M. A. dv. Hen- dricus Jac. van Gils en Cornelia M. J. de Bont Emerantia A. dv. Barend Anth. Kramer en Paulina M. Janssens. Huwelijken: Geene. Overlijden: Geene. SPRANG-CAPELLE. Over de maand November 1935. Geboren: Wilhelmus Dirk zv. C. J. Schapendonk en P. D. van Tilborgh Maria Willem zv. J. C. van der Schans en G. Colijn Hendrikus Cornelis zv. P. Parapiuie, twee rijwielbels9 ing— merken. 61 75 53 73 75 36 75 39 75 75 42 75

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 10