1 H- H. Kolsteren-Lagarde SPORT, „REPK O" Grootestraat 199-201 Teleph. 139 Wa a I w ij k. BINNENLAND. DE OORLOG IN ABESSINIE. AGENDA'S. LAATSTE BERICHTEN. BOEKBESPREKING Voor de Kerstdagen: a a Het voetbalvetbod teSprang-Gapelle. Grootestraat 221 - Waalwijk. Wilde konijnen 75 ct. panklaar. EXTRA RECLAME. Als reclame od alle Blikgroenten GRATIS: f Ir f 1,- 5 I s fi1,- I I I I I I I I I I I B w. s. c. Gemengd Nieuws. VISCHHANDEL SNIJBOONEN SPERCIEBOON EN ■SNIJBOONEN ■SPRUITJES ■SPERCIEBOONTJES 1 blikje Tom. purée of een blikje busgroenten l0{ i blikje Kervel of 1 flesch Bessensap of een flesje Uitjes of Augurken lof Piccalilly. naar keuze 4 ltr. blik ken SPINAZIE ANDYVIE DOPERWTEN BOERENKOOL naar keuze e/2 ltr. blik ken HERFSTPEREN REINE VICTORIA KWETSEN GELE PRUIMEN APPELMOES naar keuze ltr. blik ken Gele Pruimen Blauwe Pruimen Kersen met pit Aardbeien Compote Peren I naar keuze 4/a blikjes MAANDAG 16 DECEMBER 1935. Programma 1 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. Programma 3: DINSDAG *7 DECEMBER 1935. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2: 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. I Programma 3: WOENSDAG 18 DECEMBER 1935. Programma 1: 8.00 v.m. Hilversum 301.5 M. Programma 2 8.00 v.m. Hilversum 1875 M. i Programma 3 VOETBALSPORT. WAALWIJK. RWB—WSC. Eindelijk weer eens een wedstrijd voor het eerste elftal. Laten we hopen dat de weerprofeten nu niet opnieuw de vreugde ontijdig komen vergallen. Het bezoek geldt onze zustervereeni- ging RWB, en natuurlijk komen ons on middellijk weer de vroeger gespeelde wedstrijden tegen deze club voor den geest. Deze wedstrijden behoorden steeds tot de spannenste, die er in onze plaats gestreden werden. Dan werd er met de meeste overtuiging cn overgave gespeeld, ja zelfs wel eens met een weinig te veel overgave. Al is dat al enkele jaren gele den, er is nog iets van deze sfeer blijven hangen en daarom zien we met bijzon dere belangstelling dezen welstrijd tege moet. Hoe de kansen staan? Laten we daar over niet veel zeggen, want we kennen de wispelturigheid van het spel. Wel gelooven we de zwarthemden sterker te mogen achten, maar dat neemt niet weg dat RWB, dat steeds in den strijd tegen WSC zijn beste beentje voorzet, een te duchten tegenstander blijft. Laten do zwarthemden dan ook op hun hoede zijn en hun nog steeds goede kansen niet verspelen. We hopen morgenmiddag op het RWB-terrein een faire partij voetbal te zien, waarin de sterkste partij de pun ten zal behalen. WSC 2 gaat bü NOAD 4 in Tilburg op visite en kan daar od een zwaren tegen stand rekenen, ofschoon gezegd mag worden dat er zeker kans is op de over winning. WSC 4 ontvangt thuis RWB 3. R. W. B. Zondag a.s. staat er voor onze jongens een belangrijke wedstrijd op het pro gramma, daar we bezoek krijgen van WSC 1. Een plaatselijke derby dus. Voor beide clubs staat er veel op 'I spel, daar zij hun uiterste best zullen doen de pun ten in de wacht te sleepen, otn zoo dicht mogelijk bij de leiders in de buurt te blijven. Beide ploegen geven elkaar in kracht niet veel toe, zoodat het een gelijk opgaande strijd zal worden. Wij vertrouwen RWB'ers dat je allen zult meewerken om in deze wedstrijd zoo fair en eerlijk mogelijk elkaar te bekam pen, dan kan het niet anders of we kun nen Zondag van een aantrekkelijken en pittigen wedstrijd getuige zijn, die een bezoek volkomen waard is, temeer nog daar o.i. de wedstrijd geheel open is en we ons maar niet aan een voorspelling wagen. De wedstrijd vang! aan om 2 uur. Ook voor het tweede elflal zal hef een belangrijke wedstrijd worden. Willen onze jongens zich op de tweede plaats handhaven, dan zal er gewonnen moe ten worden en dit kan ook wel indien zij zich geheel geven, daar Blauw-Wit zich tot het uiterste zal inspannen om jullie de puntjes te ontnemen. Ook deze wed strijd zal op het RWB-terrein gespeeld worden. Aanvang om 11.30 uur. Het 3de elftal dat bij WSC 4 op bezoek moet zal zich tot het uiterste moeten in spannen om een zoo goed mogelijk re sultaat te hereiken, daar WSC 4 over een goed elftal beschikt. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. RWB'ers succes. JULIANA. Zondag a.s. moet het eerste elftal naar Den Bosch om den strijd tegen Bossche Boys aan te hinden. Het is de eerste maal dat heide vereenigingen elkaar dit sei zoen ontmoeten, en is hot moeilijk een voorspelling te wagen. Wij vertrouwen dat onze geel-zwarten er alles op zullen zetten om deze wedstrijd te winnen. Juliana 2 moet ook naar Den Bosch om tegen Nivema 2 te spelen. Ook voor onze reserves is deze club een geheel on bekende tegenstander, cn ook zij kunnen op sterken tegenstand rekenen daar Nivema 1 vrij van competitie is. Juliana 3 speelt op eigen terrein tegen de plaatselijke tegenstander Blauw-Wit 2. Aanvang om 2 uur. W.V.V. BLAUW-WIT. Zondag a.s. gaat het eerste elftal van Blauw-Wit op bezoek bij RWB 2. Dit zal voor de Blauw-Wit'ers een uiterst zware striid worden, daar RWB met slechts 2 verliespunten Heusden op den voet volgt. Op het Blauw-Wit-terrein eindigde de eerste ontmoeting in een gelijk snel 22. De wedstrijd vangt aan om 11.30 uur. Blauw-Wit 2 gaat op bezoek bij Baard wijk 3- De Blauw-Wit-reserves verloren op eigen terrein van Baardwijk met 7-4, na 25 minuten voor het einde nog met 42 voor te hebben gestaan. Wij zullen zien wat zij er nu van terecht brengen. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Voor Zondag a.s. is voor de Boys vast gesteld de wedstrijd tegen SNP 2. Hoe wel de SNP'ers in den aanvang van de competitie tot de zwakkeren behoorde, zijn zij sindsdien veel versterkt en be schikken thans over een behoorlijk elftal, dat de Boys nog veel tegenstand kan be zorgen. Toch gelooven we niet dat de Boys zich zullen lalen verrassen door de Bergenaren. Wanneer de rood-witten spelen voor wat ze waard zijn, kan suc ces voor hen niet uitblijven. Boys aangepakt en goed succes 1 w R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 onderneemt de reis naar Waspik-Boven om aldaar den strijd aan te binden tegen WSC. Deze beschikken over een flinke ploeg en het zal de geel zwarten heusch niet meevallen ook maar een puntje te bemachtigen. \j Be Ready toon ie van je beste zyde. DRUNEN. Sporters eerste elftal speelt om 2 uur thuis tegen Zwaluw 2 uit Vught. In Vught won Sporters 1 van deze ploeg met 52, zoodat wij thans wederom, nu Sporters sterker zijn als toen, rekenen op een overwinning voor Sporters. Het tweede elflal van Sporters speelt om 2 uur in Den Bosch tegen Geel-Zwart. Deze Sporters-ploeg kan best voor een overwinning zorgen, indien zij met over leg te werk gaan, want Geel-Zwart be hoort in het geheel niet tot de sterkste tegenstanders. Sporters 3 spelen om 1 uur in Empei, en wij verwachten daar van hen hun tweede overwinning, want ESV is door 't verlies van enkele harer beste spelers, danig verzwakt. Indien er in deze ploeg wat meer saamhorigheid leefde, dan waren zij één van de sterkste uit haar klasse. Over het algemeen genomen, en rede lijk bekeken, hebben alle Sporters-elf- tallcn voor a.s. Zondag de meeste kans op een overwinning. De VJG-junioren spelen thuis tegen de Rapiditas-junioren uit Elshout. On danks de nederlaag, die VJC in Heusden leed, geven wij hun voor Zondag de meeste kans. Waalwijksche Rennersclub Excelsior. In verband met de minder gunstige weersomstandigheden, zullen voorloopig geen, (althans niet voor 15 Januari), trainingsritten worden uitgeschreven. Dr. huwe—Dr. Aljetliin. Hedenavond zal de laatste en be slissende partij te Amsterdam worden gespeeld. De 29ite partij is Donderdagavond afgebroken in een stelling, die vrijwel zeker tot remise leidt, zoodat we mogen aannemen, dat Euwe de laatste partij met een voorsprong van 1 punt kan beginnen. Hij behoeft dus slechts remise te spelen om wereldkampioen te zijn. Bovendien heeft onze kam pioen het voordeel dat hij de witte stukken speelt, zoodat zijn kansen uitstekend staan. Aljechin veroorzaakte Donderdag weer een zeer onaangenaam incident, waarschijnlijk omdat hij geprikkeld was doordat hij zich zijn winstkansen zag ontgaan. üe belangstelling voor de partij was weer enorm groot. De 29ste partij in de match Euwe—Aljechin is met remise geëin digd. Het staat thans vast, dat de geheele rechterzijde in de Tweede Kamer zich zal verzetten tegen de voorgestelde concentratie hij het bijzonder L. De Shell heeft weer 4 tank schepen in Nederland besteld hij verschillende werven. De motoren worden hij Werkspoor gemaakt. Rusland wil droogdokken in Nederland koopen en een nieuw groot dek laten maken. De K. L. M. heeft 4 nieuwe Douglas-machines besteld. De Eerste Kamer heeft gisteren besloten tot toelating van graal de Marchant et d'Ansembourg als lid. Woensdag a.s. zal te Utrecht een vergadering worden gehouden, waarin de beslissing zal vallen over het al of niet voortbestaan der Centrale H. L. S. De Vredesvoorwaarden. De tekst van de Parijsche vredes voorstellen is gisteravond gepubli ceerd. Abessinië zal volgens deze plannen Oostelijk Tigré moeien af slaan, waarbij Aksoem Abessijnsch blijft en Adoea Italiaansch wordt. Verder zal de grens tusschen Eritrea en het Danakilgebied worden her zien. In het Zuiden zou Abessinië een groot gebied moeten afstaan langs een lijn, loopend van Dolo in de richting van Berbera, en venier Italië mogelijkheden tot expansie en koloniseering moeten geven in een gebied, begrensd door den 35sten breedtegraad en den achtsten paral •lel. Er zou een gepriviliseerde /maatschappij moeten worden opge richt, die rechten in dit gebied zou krijgen, alsmede eigendomsrechten van de niet-bewoonde streken. Verder voorziet het plan in Ita liaansche raadslieden voor het be stuur van dit gebied, dat onder de souvereiniteit van den Negus zou blijven, alsmede een hoofdraadsman, aan te wijzen door den Volkenbond. Abessinië zou een corridor krijgen naar de haven Assab in Eritrea. Men ziet dat de voorwaarden zeer gnnstig voor Italië zijn en de be - «■chermeling van den Volkenbond 't loodje legt. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop, «Meisjes in Nonnenkleed». Zaterdag en Zondag R.D.B.-Theater, »Bal in Savoy». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Rloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 7—8.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl.O. S. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. De raad wijzigt zijn houding. De raad der gemeente Sprang - Capelle heeft zijn houding inzake het voetbalverbod op Zondag ge wijzigd. In de gisteravond gehouden ver gadering deelde de voorzitter mede dat een der wethouders van meening veranderd was, zoodat thans de meerderheid van B. en W. voor stelde het befaamde adres van den Kerkeraad voor kennisgeving aan te nemen. De burgemeester persoonlijk bleef op zijn standpunt staan en had een voorstel ingediend om voetbal- en andere wedstrijden, waarbij pupliek toegankelijk is of op van den open baren weg af zichtbaar terrein, te verbieden. Voorts kwam de heer Keistnamens de zeven leden tellende rechtsche fractie met een voorstel dat beoogde den burgemeester in elk geval afzon derlijk te doen beslissen of het spel al dan niet toelaatbaar is. Alle macht zou hierdoor in handen van den burgemeester komen. De burgemeester zelf bestreed dit voorstel, zeggende dat de raad zich niet achter hem moet verschuilen, maar zjch openlijk moet uitspreken voor of tegen voetbalwedstrijden. Na langdurige discussies werd het voorstel van den burgemeester met afgemeene stemmen verworpen. Het adres van den Kerkeraad is hiermede dus voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel—Kerst werd niet in stemming gebracht. Een voorstel van den burgemeester om de café's op Zondag te sluiten werd eveneens met algemeene stem men verworpen. Enkele heeren vroegen dit voorstel aan te houden om eerst een onder zoek in te stellen naar het café bezoek op Zondag. De voorzitter vond dit onderzoek volkomen overbodig daar het bij hem een zuivere beginselkweslie betreft en het voor hem dus geen gewicht in de schaal legt ot er veel of weinig menschen naar de calé's gaan. (Uitvoerig verslag volgend nummer.) Luxe auto bolst op vrachtauto. Woensdagnamiddag is op den Bre dascheweg te Tilburg een luxe aulo in butsing gekomen met een uit een zij weg komende vrachtauto. De luxe auto werd bestuurd door Dr. Hootsmans, geneesheer—directeur van het Krank zinnigengesticht te Venray. In de auto waren veruer nog gezeten de echtge— noote van dr. H. alsmede pater Eliaius Bruning O.F.M. van het Min derbroederklooster te Venray en pastoor Hootsmans uit Ewijk (Glü.). De botsing was zoo hevig, dat de auto van dr. H.. vrijwel geheel in elkaar werd gereden. Van de vier inzittenden bekwam alleen dr. Hootsmans zelf geen letsel. Ziin echtgenoote daarentegen bekwam een rechtersleutelbeenbreuk en een flinke hoofdwonde, terwijl zoowel pater Bruning als pastoor Hootsmans bloe dende hoofdwonden bekwamen. Lijk opgehaald. Sedert 15 November werd de on gehuwde 34 jarige A. S. uit de Korte Tuinstraat te Tilburg vermist. Het laatst was hij ie Loonopzand gezien, doch sindsdien bleek hij spoorloos. Aanvankelijk dacht men, dat hij een uitstapje naar het buitenland was gaan maken. Toen men echter taal noch teeken van hem vernam werd zijn signalement verspreid. De lange duur van zijn vermissing deed het ergste vreezen Gistermiddag werd aan de pijnlijke onzekerheid een eind gemaakt doordat het lijk van den vermiste uit het Wilhelminakanaal aan het Lijns heike werd opgehaald. Marie Schmitz: Marion de Greeff's geluk". Ing. 2.—; geb. 2.90. Van Holkema Warendorl' Amsterdam. Een vervolg op ,.De Gril van Marion de Greeff", dat we niet kennen, maar nu bemerkt Marion, dat ze schrijven kan en ze werpt zich met alle kracht o]) dit werk: ze schrijft, vertaalt en er schijnt niets op de wereld haar meer geluk te kunnen geven. Zelfs in huis kan ze niet meer uithouden, waarom ze op kamers gaat wonen. Totdat ze tenslotte toch inziet, dat haar levensgeluk elders ligt. Een heel goed verhaal voor het oudere meisje! C. Th. Jongejan-de Groot y,Job uit de woonschuit". In prachtband ƒ1.95. N.V. Gebr. Zomer Keuning Wageningen. Van dezelfde schrijfster hebben we indertijd „Tom Welders" kunnen aan bevelen. Met dit nieuwe jongensboek is ze nog beter op dreef. Het verhaalt heel simpel van 'n dorpsjongen en z'n kameraadjes; op veel plaatsen is het boeiend en tevens ontroerend. De illu straties van Molenaar zijn weer 'n sieraad. De uitg. stak het in een keu rig gewaad. W.V. IS en BLIJFT gevestigd TEL. 264. VOORHANDEN voor de Vastedagen. Levende Kreeft, Oesters, VerscheZalm, Levende Forellen Tong, Tarbot, Griet, Kabeljauw, Schelvisch, Schol, Z.z. Bot, Spiering, Bokking, S'.oof- en Bakpaling. Snoek Baars Zeelt Geweekte stokvisch Blanke Zoutevisch Versche Mosselen Paling in gelei Berg«che Ansjovis. Hazen Fazanten Talingen Houtsneppen Kalkoenen Eenden, Soep-en Braadkippen Gelieve tijdig te bestellen. ■spinazie ■andyvie ■doperwten ■wortelen ■boerenkool i 8.05 Radio Parijs. 10.20 Droitwich. 11.05 Regional programma. 12.05 Droitwich. 1.50 Regional programma. 5.35 Droitwich. 6.50 Regional programma. 78 uur: Gramofoonmuzlek van het R.D.B. Lichte muziek avond. 1041 Puppe und Hampelman. Dajos Bela. Tec bel Makafer. id. 3582 Jap. Laternentanz. Dr. Wciszmann. Chin. Strasscnscrenade. id. 1042 Blumengeflüster. Dajos Bela. Rose Mousse. id. 2974 Parade der Zinnsoldate. id. Siamesische W'achtparade. id. 3393 Der Voglein Abendlied. Vibrafoon. Serenade. ld. 3387 Still wie die Nacht. Will Kalinka. Stfindchcn. id. 1407 Traiunende Glöckcn. Orkest. Die Spieluht tanzt. ld. 2378 lm Klostergarten. id. Auf eincm Pers. Markt. ld. 3197 Lflnder und Lieder, deel 1. Marcel Wittrlsch. Lander und Lieder, deel 2. id. 8.20 Droitwich. 9.50 Regional programma. 1 10.20 Droitwich. 8.05 Radio Parijs, i 10.05 Deutschlandseuder. 10.35 Regional programma, i 11.20 Droitwich. .1 2.20 Regional programma. 5.35 Droitwich. j:!l 78 uur: Gramofoonmuzick van liet R.D.B. Wals- cn Marscli-muzick-avond. 1187 Sedan Marsch. Orkest. Scliupo Marsch. id. 1731 Wiener Praterleben. Banjo orkest. Lustiges W'ien. id. 2595 Unter dem Sterncnbanner. Orkest. Gladiatoren Marsch. id. 3501 Mattlnata. Wiener Bohème Orkest. Poranek. id. 1 3209 Elne Walzer Redoute. Deel 1. Orkest. Eine Walzer Redoute. Deel 2. id. I 3383 Spharenkliinge. id. Donauweibchen. id. 3377 Die Schlittschulaüfer. Paul Godwyn Ork. Estudiantlnn. ld. 3427. Memory, Walspotpourrl. Deel 1. - Strijkorkest. Memory, Walspotpourrl, Deel 2. id. 3010 Hoch Hcidecksburg. Orkest. Triumph-Slva-Ducis. id. 8.Droitwich. Ij 9.50 Brussel Franscli. 10.30 Regional Programma. I 8.05 Radio Parijs. 9,00 Dcutschlandsender. I 10,35 Regional programma. 11,35 Droitwich. 'I 6,50 Regional programma, i| 78 uur: Gramofoonmuzlek van het R.D.B. Dansniuzick-avond. 1188 Denk an mich. Hans Rund. Wenn iel» wiisste. id. 3207 Dort in Hawaii. Adolf Lutter. Ich schenk dir Rosen. id. !J 3200 Katze und Maus. Hans Bund. Kletterraffe. id. 3394 Die erstcn Küssc. James Kok. So kusst nur die Katja. ld. 3196 Das ist der Zauber. 4 Belcanto's. Nur ein kleiner Strauss. ld. 2337 Sprich zu mlr vom Gluck. Hans Bund. Mein Mfldel ist nur Verkauferin. id. 1379 Ohne dich gibt's kein Bergngen. Renate Müller. Liebe ist en Gehelmnis. id. 1410 Corcovada. Hans Bund. Mabel Tango. ld. 3516 Dideldum. Adolf Lutter. Ich fahr mit dir Ins Blauc. id. 8.00 Droitwich. 8.20 Regional programma. 10.20 Droitwich.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 12