PHIIJPS'„BI-ARLITA ^l«etvu PLAATSELIJKE BERICHTEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL ©u«lc tliVCU BETER ZIEN: De reserves van Hercules spelen een uitwedstrijd. Zij gaan een bezoek bren gen bij DES 4 in Kaatsheuvel. De wed strijd vangt aan om 12 uur. Vertrek per fiets om 11 uur bij den heer M. v. Daelen. De junioren spelen om 12 uur een uit wedstrijd legen WVB. Good Luck jon- gens. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Ons eerste elftal krijgt al spoedig ge legenheid om revanche te nemen op zijn nederlaag van verleden Zondag tegen Dongen 2. Niet langer dan morgen zul- ze behoeven te wachten. Ze krijgen dan de gelegenheid om te loonen of ze op eigen veld wat meer in de pap te brok ken hebben, en we hebben het vermoe den dat ze dit ook werkelijk zullen too- nen. Ze zijn in elk geval Zondag 1.1. in de gelegenheid geweest zich terdege te oefenen en bovendien zich goed te oriën- teeren op hun tegenpartij. Daarbij komt dat het eerste elftal van Dongen, zelf thuis in het geweer moet komen, waar door Dongen 2 het zonder de reserves van zijn eerste elftal zal moeten stellen. Voegen we hier nog bij het voordeel van liet spelen op eigen veld, dan meenen we hierin reden genoeg te vinden om voor de komende strijd met wat meer optimis me bezield te zijn dan vorige Zondag. Dat onze ploeg echter in staat zou zijn het morgen tot een overwinning te bren gen, wagen we niet te voorspellen. Een redelijke kans op een gelijk spel achten we daarentegen wel aanwezig. Dit staat eventueel vast dat het een spannende strijd zal worden, waarin Dongen 2 ieder overwicht zal worden betwist. Ons tweede elftal zal het al niet ge makkelijker heben. Hirundo wacht hen op in eigen huis, en we kunnen ons le vendig voorstellen dat deze slechts met één gedachte bezield is, n.l. revanche voor den wedstrijd in Waspik gespeeld. We hopen evenwel dat onze jongens minstens met een gelijk spel uit de bus zullen komen. R.K.V.V. W.S.C. Voor de derde maal in successie speelt ons eerste elftal morgen in eigen home. Thans is Be Ready uit Hank de gast en zal zijn krachten op waardige wijze met die der onzen komen meten, daarop kun nen we ons. gerust verlaten. Maar dit houdt voor onze mannen tevens in dat ze met de Hankenaren nog zoo maar niet zijn gedraaid. Tegen de Veersche Boys én tegen WVR hebben we ons duchtig geweerd. De ge leden nederlagen waren slechts klein, maar niettemin bleven het nederlagen en de kans lijkt ons niet gering dat, (lat ons morgen wederom zoo vergaat. Hoe het ook zij, we willen omtrent het resultaat van den wedstrijd nog niet al te zeer pes simistisch gestemd zijn. Indien al onze spelers zich geven voor de volle hon derd procent en Fortuna is nu eens wat meer met ons, dan dat in de laatste wed strijden hel geval was, dan is een kleine (.verwinning nog in het geheel niet uit gesloten. Onze reserves staan er o.i. wel wat be ier voor. Deze zullen om twaalf uur aan de start verschijnen om Be Ready 2 te bekampen. RAAMSDONK. R.K.V.V. W.V.R. Onze drie senioren-elftallen zullen morgen alle in het strijdperk moeten komen. Ons 1ste elftal blijft thuis en zal op eigen veld partij moeten geven tegen ZVV 2 uit Zevenbergen. Dit zal ongetwij feld een spannende kamp worden, want ZVV 2 is en blijft een gevaarlijke tegen stander waarmede men duchtig reke ning dient te houden. Toch geven w& onze ploeg de beste kansen, temeer daar 'I elftal morgen vellediger aan den start 1 an verschijnen dan Zondag 1-1.. Ons 2de elftal speelt eveneens thuis, en wel om 12 uur tegen ZVV 3. Ook hier zullen harde nooten worden gekraakt. Ook het tweede elftal geven we een goede kans op de overwinning. Ons derde elftal reist naar Made en zal daar binnen de lijnen komen tegen Quick 2. Het zal hen daar waarschijnlijk zoo vlot nog niet afgaan, want Quick 2 is op eigen veld niet zoo gemakkelijk te bedwingen. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. Veersche Boys. Zoowel voor ons eerste als voor ons tweede elftal wacht morgen nu niet zoo'n heele zware taak. Het eerste zal op eigen veld moeten aantreden voor den strijd tegen DVO uit Moerdijk. We heb ben zoo het voorgevoel dat het deze ver- eeniging zeker al niet beter vergaan zal dan haar plaatsgenoote die verleden Zon dag van onze Boys een beslissende ne derlaag te slikken kreeg. Want MVV had voor enkele weken nog kans gezien in een derby DVO een gevoelige nederlaag toe te brengen en aan de hand hiervan kunnen we niet anders concludeeren, dan dat den gastheeren morgen 'n hoope- looze strijd wacht. Onze mannen mogen echter het idee van „we-winnen-toch- wel", niet al te veel laten domineeren, want voetbalspel blijft altijd een kans spel, en het zou niet verantwoord zijn wanneer ze door eigen schuld een on aangename verrassing zouden veroorza ken. We vertrouwen overigens een en ander volkomen aan hen toe. Ons tweede elftal gaat morgen een be zoek brengen aan de Zwaluwe. Veel heb ben deze dit seizoen nog niet gepresteerd en het zou dan ook al heel raar moeten loopen wanneer onze reserves niet de ge- heele uit voor hun rekening namen. Wij wenschen hen bij voorbaat veel succes. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S.N.P. Na de traditioneele rust van verleden Zondag komen onze beide elftallen mor gen wederom opnieuw in het veld. Voor beidé ploegen zal het ongetwijfeld een zware dag worden. Het eerste elftal speelt in eigen huis waar WVO uit Oosterhout te gast zal komen. We kun nen er verzekerd van zijn dat deze ploeg van onze jongens alle krachten zal op- eischen, want evenals vorig jaar is WVO ook dit seizoen wederom een geduchte tegenstander. Mogen zij in spelkwalitei- ten al niet de meerdere der onzen zijn, hun uithoudingsvermogen daarentegen heeft hen reeds meerdere malen in staat gesteld ruimschoots aan te vullen wat hun aan techniek ontbrak. Dit wil ech ter geenszins zeggen dat er ook maar eenige reden zou zijn om de onzen reeds bij voorbaat een nederlaag voorspellen. Als we in aanmerking nemen, dat mo menteel onze vleugels extra goed bezet zijn en daarbij ons nog herinneren het optreden van onze ploeg als geheel in de wedstrijden tegen Groen-Wit dan is een kleine overwinning voor hen alles zins mogelijk. We verwachten daarom op z'n minst dat ze een gelijk spel zullen Wm v laarmate de mensch ouder NJ wordt, trekt de pupii van net oog zich meer samen en laat dus minder licht door.' Daarom hebben zij, die boven de vijftig zijn, veel en veel meer licht noodig dan menschen van twintig. En vooral een bezigheid als naai- en verstelwerk eischt - ook afgezien van den leeftijd - veel meer licht dan lezen. Bij te weinig licht is het voor de oogen precies alsof U ze een donkeren bril opzet en ze tot een onge hoorde inspanning dwingt. Zorgt toch vooral voor goed licht bij alles wat U doet. Daarvoor bestaan aanwijzingen, die U kunt vinden in -het boekje „Het Gezellige Huis", dat U op aanvrage gaarne gratis door ons wordt toegezonden. Zendt slechts onderstaande cou pon aan ons op, of schrijft ons even een briefkaartje. 99 De Philips' „Bi-Arlita" lamp is de beste en zuipigste lamp, ooit door Philips vervaardigd en daarom de aangewezen lamp voor Uw huisverlichting. Naam 173-2 AvanVALKEMBUR 'iLEVER - LEEUWARDEN- ENKELE VOORWAARDEN VOOR DKUNEN. In de zaal der Meisjes, congregatie werd voor de leden der Stoomzuivelfabriek »L)e Langslraat« een algemeene vergadering gehouden. Voorzitter M. v. Halder opent de vergadering met een welkom aan allen, waarna door de Secretaris Jos Ktijn de notulen worden voorgelezen die onveranderd worden goedge. keurd. Het entrée geld voor nieuwe leden wordt evenals vorig jaar vastgesteld op hetzelfde bedrag. Wegens periodiek aftreden der bestuursleden C. Bayens,G. Muskens en G. v. Drunen; had een verkiezing plaats waarbij de aftredende leden met algemeene stemmen werden herkozen, Het bestuur stelt voor om evenals vorig jaar een bedrag van f 1000. beschikbaar te stellen voor premies voor melklevering in 1936. Dit voorstel werd eenparig goed gekeurd. De Commissie van Toezicht heeft dit jaar als aftredend lid 11. Klijn uit Baardwijk, die niet herkiesbaar is. Door het bestuur wordt alscan- didaat aanbevolen A. v. Woensel uit Baardwijk, die met bijna alge meene stemmen wordt gekozen. Hierna worden de diplomas door den voorzitter uitgereikt voor den in Nieuwkuik gehouden melkcursus aan C. v. d. Ven, M. v. d. Lee, C. Samuels, M. v. d. Water, G. v. d. Ven, Ant. v. Son, Th. v. Son, Jos. Sanders, J. v. d. Geld, C. v. Spijk, J. v Son en B. v. Eggelen, allen uit Nieuwkuik. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de geslaagden hun op gedane kennis in praclijk zullen brengen. Spreker hoopt dat ook de boerendochters aan een volgenden melkcursus eveneens zullen deel nemen. De directeur der boterfabriek deelde mede dat de prijs der onder- melk momenteel nog 1 cent per liter is. De boterprijs is door de N. Z. C. vastgesteld op f 0.56 per K.G., waarbij komt een crisishefting van f 0.95 en een crisistoeslag van f 0.67 per K.G. De melkbeperking die op 1 Juni 1935 in werking zou treden, werd uitgesteld tot 29 Dec. terwijl deze thans geheel van de baan is. Een commissie zal gevormd worden om een en ander nader te regelen. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt om te spreken over zure melk, waarbij het bestuur besloot om de oude regeling te handhaven. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. De aanbesteding der melkritten naar de Stoomzuivelfabriek »De Langstraat« had het voigende resul taat Boute 1 Th. v. Weert f5.69p. 100K.G. 2 van 11 aider 3 Visseis 4 Hamers 5 Pulles 6 6.21 6.17 9.62 weten af te dwingen. Voor ons tweede elftal durven we zoo optimistisch niet te zijn. Deze zien zich morgen genoodzaakt de leiders van hun afdeeling in eigen huis een bezoek te rengen en we kunnen ons maar moeilijk voorstellen dat de Dussensche Boys, die tot heden nog ongeslagen zijn, zich op eigen veld door onze reserves zullen la ten verschalken. (Zie verder sport derde blad). Kaatsrheuvel, 13 Dec. '35. Steun aan de R.K. Jeugd-Werk- loozenzorg. Het is een treurig verschijnsel van onzen tijd dat er zoovele jonge arbei ders hun tijd moeten doorbrengen met „niets doen. Jonge arbeiders, die in de volheid staan van hun leven, bezield met een wil om te werken, zelfs de ga ven en de kracht bezitten en niet kun nen omdat hun bedrijf, hun beroep hen niet noodig heeft. Denk U eens in wat het is jong te zijn, te willen werken en niet mogen werken. Denk eens aan jonge mannen die tot zelfstandigheid komen en neiging gaan voelen om een gezin te gaan stichten, dat alles is voor zulken 'n desilussie in dien niet de reddende hand geboden wordt. Daarom is het een dankbaar initiatief van onze vooruitstrevende kath. die een commissie in ons land in het leven hebben geroepen, welke tot taak zal hebben, den nood onder de kath. jonge werkloozen zooveel mogelijk te lenigen. Deze R.K. Commissie voor jeudige werkloozen heeft plaatselijke commis sies gevormd, welke een beroep zullen doen op de burgerij van hun plaats. Dezer dagen zij er ook brochures verspreid welke aankondigden wat er staat te gebeuren. In den loop van de komende week zal door het comité een beroep worden gedaan op ieder wel denkend kath., die zeker zijn financieel offer wil brengen, hoe klein ook, voor den nood onder onze jonge werkloozen. Voelt het aan als een plicht van naastenliefde, als een plicht van ons, kath., tegenover de minder bedeelden en toch al zoo zwaar getroffenen en God zal U loonen voor Uw steun den arm engegeven. De Plaatselijke Commissie voor R.K. Jeugdwerkloozen- zorg, J. JANSEN, Voorzitter. J. GUBBENS, Secretaris. TH. v. d. HOVEN. H. P. DEKKERS. Mej. DINA v. GULICK. Aser Ben Aser. Bovengenoemd Bijbelspel zal op de Kerst-uitvoering in 't K.J.C.-gebouw (Patronaat)door de Jonge Wacht ver tolkt worden. We verheugen ons, dat onze plaats naast bloeiend tooneel voor volwasse nen en kindertooneel, ook op t gebied van Jeugdtooneel vooruit wil komen. Volgende week hopen we op dit prachtige, fleurige spel nog nader terug te komen. \J Kaatsheuvel—Waalwijksche Jeugd- Luchtvaart-Club. Op 7 December j.l. hebben wij de Tilburgsche club op bezoek gehad. De heer de Boer, voorzitter van deze club, heeft voor ons een zeer interessante lezing gehouden over modellenbouw. Spreker haalde o.a. aan: bespanning; inval- en instelhoek; druk- en zwaarte punt, afstelling etc. Na de heer de Boer verhaalde de heer Mandos wat men zooal leert wan- C- neer n toestel verongelukt. De Tilburgenaars hadden 'n 10-tal modellen meegebracht, o.a. Grunau Ba by. Horst Winkler, Pause Valk. Zög- ling etc. De Tilburgsche Club staat er n.l. voor bekend dat haar leden mee van de beste, misschien wel de beste modellenbouwers zijn van ons land. Al deze modellen en ook de modellen die wij bouwen kunnen ongeveer 6070 minuten in de lucht blijven. Sommigen kunnen zelfs een afstand afleggen van 1000 m. Het bouwen van deze model len is mooi, gezellig, doch moeilijk en duur en daarom wordt lid of donateur van onze vereeniging. Zondag 22 December doen we mee aan 'n wedstrijd met 3 of 4 modellen. Zij die omtrent deze club nog inlich tingen wensen, gelieve zich op te ge ven: Schoolstraat 20 a. Kaatsheuvel. LOONOPZAND. Woensdagmor gen had alhier de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen den heer W. Cools in leven secretaris van het kerkkoor .St. Cecilia". De heer Cools was gedurende 52 jaren een trouw lid van genoemd koor. De plechtige H Mis van Requiem werd opgedragen door Pastoor Schoen makers. Het koor voerde onder lei ding van den directeur de heer H. v d. Wildenberg de driestemmige Missa van Perosi uit. Na de absoute werd het stoffelijk overschot door de leden van het zangkoor naar de laat- ste rustplaats gedragen. Bij de groeve werd het 4 stemmige gezang „Rust dierbare doode" uitgevoerd, wat diepen indruk maakte. Met ingang van Kerstmis is tot organist onzer parochie benoemd de heer Jac. Op de Coul uit Blerick (Limburg). If 6J. Knippels 6.97 7 A. v. d. Veer 6 49 6 P. Smits 6 74 9 van Drunen flU 26 1U Jv. Eggelen f 7.6U 11 J. v. Eggelen f 7.6U Hieruit hlijkt dat voor eenige routen nog heel wat lager is ing e schreven dan vorig jaar. Aangaande het reglement waaraan de aanvoerders der melk zich te houden hebben, werd dpor den directeur een duidelijke uitzetting gegeven. Het afrijden der kolen vanaf het Station alhier naar de boterla- hriek werd bij inschrijving aange nomen door M. v. Drunen voor 13.96 per 1U ton. Dinsdagavond had een alge meene vergadering van de K. K. Werkliedenveieeniging plaats in de zaal der Meisjes-congregatie, onder leiding van den heer W. v. d. Wiel en in tegenwoordigheid van deneerw., adviseur, kapelaan Vogels, die een belangrijke lezing hield over lacisme en nauoiiaal socialisme, die gioote^i belangstelling had en aanleiding gaf tot een geanimeerde bespreking. In dezelfde zaal vergaderden J Woensdag de Bouwvakarbeiders onder leiding van den heer Kuijs, die den r spreker van den avond den heer Chr. t, de Gier, vrijgestelde van den Bond introduceerde; deze hield een referaat J over de organisatie der jeugdige, bouwvakarbeiders. Hij lichtte hiervan," de groote noodzakelijkheid toe, maar ,i wees tevens op 't feit dat contributieji betalen niet voldoende is, maar init na'j medeleven en medewerken is hets allervoornaamste. Het was een be tj langrijke avond voor alle tegen woordigden. De heer H. v. d. Geld heefl^1 zijn voornemen te kennen gegeven r om met 1 Januari a s. te bedanken j als secretaris der Woningbouw vereeniging .Drunens' Welzijn", zulki met het oog op zijn leeftijd. DE LA MAK Stuurt deze coupon in aan de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Verkoopafdeeling Nederland en Koloniën, Eindhoven en U ontvangt gratis het boekje „Het Gezellige Huis" Straat Woonplaats t 1. Voor alle werkzaamheden, die bij kunst licht geschieden, bestaan minimum ver- lichtingseischen, waaraan, wanneer het werk niet direct onder de hoofdverlichting geschiedt, slechts door voldoende bijver lichting kan worden voldaan. 2. Onder normale omstandigheden geldt als minimum voor den totaal beschikbaren lichtstroom van een woonvertrek 300 deka- lumen. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen, hoofdverlichting en bijverlich ting afzonderlijk te gebruiken, al naar de bezigheid het voorschrijft. 3. De sterkte van de lichtbron voor hoofd verlichting in normale vertrekken, in orna menten op normale hoogte, welke al het licht direct naar beneden werpen, moet minstens 150 decalumen bedragen. 4. De lichtbron dient zich op de plaats van het werk te bevinden. 5. Vermijdt sterke lichtcontrasten als bijv. ontstaan wanneer slechts één gedeelte van de kamer voldoende verlicht is, om te voorkomen dat bij de oogen, die voor het zien bij verschillende helderheden zich telkenmale moeten aanpassen, vermoeid heidsverschijnselen optreden. 6. Vermijdt elke verblindende verlichting door het gebruik van afgeschermde licht bronnen en lampen met inwendig gesati- neerden ballon.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 7