LANDBOUW. INGEZONDEN STUKKEN. DRUNEN'S HISTORIE. BINNENLAND, BUITENLAND PLAATSELIJKE BERICHTEN. Buiten verantwoordelijkheid der Red ROND BACCHUS EN DIANA. In alle lagen van onze bevolking wordt momenteel een hevige strijd ge voerd om het bestaan. De vroegere ga ges hebben een angstwekkende duike ling gemaakt tot ver beneden een fat soenlijk niveau en de tijd dat wij, huis vaders, 's wekelijks een goed gevulde beurs konden leegstulpen, ligt helaas ver achter ons. Bezuinigingen van allerlei aard, op zeer gevarieerd gebied worden dan ook toegepast, om de gezinsbegroting zo kloppend mogelijk te houden. Intussen bestaan op elke regel uitzonderingen en maar al te spoedig zou onze persoon in kwestie dit ervaren. Ondanks hun meest economische aanpassing, bleef 't nadelig saldo op het huishoudelijk bud get van moeder de vrouw, onrustbarend stijgen. Zulk een tekort is vaak nu aan leiding tot het ontstaan van gemengde gevoelens. Inderdaad, het begon ten slotte aanstekelijk te werken op de on derlinge vreedzame verhouding. Het werd een tastbaar feit. Hij, weinig be lust op die minder gemoedelijke ontboe zemingen, zon op „buitenkansjes" om die huiselijke stoornis op te heffen. Blijkbaar voelde hij zich bewust schuld te hebben aan dat „tekort". Mis schien ook had haar quasie-overtuiging hem dat bewust-zijn ingepompt. Wie weet. Misschien ook niet. Doch die overtuiging met haar te delen, was ook in andere omstandigheden wel wense lijk. En ook dit wist hij blijkbaar uit er- varing. Intussen koos het toeval zijn zijde en bij voorbaat werd het gelukken van dat „buitenkansje" met meer mil dere stemming begroet. Vóór de be wuste dag was men het over alles en al- 1 les goed eens. Dat was de voorafgaan- de stilte. Hoe was het eigenlijk moge- I lijk. Hij de vurige vereerder van Diana 1 was op een jachtpartijtje gevraagd. Al- i tijd was ie een hartstochtelijk jachtlief- 1 hebber geweest, doch steeds noemde 1 zijn economische ega het een buitenspo righeid. En hij was niet zo dom om zich 1 bij die rechtspraak niet neer te leggen. Het gerecht in hoogste instantie had ge oordeeld aan de hand van haar finan ciële positie en dus zou beroep slechts een fiasco kunnen leveren. Een mensch is veranderlijk. Het vooruitzicht om kosteloos een hele week de boutjes wild aan het spit te kunnen steken, kreeg allengskens bij haar vroegere gedachten de overhand. Het moest in ieder geval de 's weke lijkse slagersrekening besparen. Nu moest hij dus op jacht. Een onuitgespro- I i r ken verwensing aan het adres van zijn eerbiedwaardige wederhelft vulde zijn brein. Nimmer had hij zich meer pan- toffelheld gevoeld dan op dit ogenblik. II Doch niet ongevoelig voor eventuele i uit een dispuut voortvloeiende gevolgen I bleef hij maar lijdzaam volharden in een I angstvallig zwijgen. In dergelijke geval- len bereikt men met hoffelijkheden ze- 1 ker niet minder. En daarenboven, hij had een gruwelijke hekel aan onmin. Het bleef intussen bij gedachten en naarmate de dag verstreek groeide haar a intimiteiten. Tergend langzaam ver- j streken evenwel de laatste uren voor 't J grote ogenblik. Straks zouden zich zijn J kwaliteiten van een volbloed jager aan I v zijn vrouw openbaren. Hun fantasieën over een wild-rijke J buit waren als fabels in het sprookjes- 1 boek uit hun kinderjaren, j 3 Wat een bittere ontgoocheling brengt vaak de „jagende" illusie. Intussen j; 5 was de nieuwe dag aangebroken en daarmee ook een nieuw tijdperk van nog dwazere denkbeelden. Een gure I herfstwind woei ijzig koud, onttooide K het laatste restje zomersnatuurschoon van haar imposante gratie. De afge- II vallen bladeren warrelden in spiraal- vormige zuiltjes boven de stuwende zandwegen, die kronkelend de sombere heide doorkruisen. Op één dier slin- i gerende boschpaden schreden vier il Adamskinderen, goed gehumeurd i voort. Schaterende lachsalvo's op me- nige kwinkslag echo-den in de verte. 1 En zoo stapte Diana's symbool hand in hand met Vrouwe Fortuna de veel- belovende jachtvelden tegemoet. Maar li ook Bacchus was niet vergeten. In i: ij kwistige hoeveelheid kwanselde koning 'j alcohol, omgeven door 'n glazen man- i tel in het weefgetouw des jagers wei tas. En het aspirant-jagertje vol nog over het te dekken „te-kort" voelde zich onafscheidelijk aan dit heelal. En dat bewustzijn groeide naar mate het doel naderde. Eindelijk was men op de plaats waar des jagers talent zich kon ontplooien. Het grillige najaarsweer striemde on barmhartig op hun tere boddies. En al spoedig werd de gedachte aan een slokje „hartversterking" omgezet in een daad. Doch onderwijl werd het al coholisch element als hinderlijk obsta kel voor des jagers bewegelijkheid ge kwalificeerd. Dus verdween inderdaad het surplus als een gedachtig deponent in een droge sloot. Natuurlijk met de bedoeling ze even later weer op te diepen. Langzaam joeg men over de percelen heen en terug. En naar mate den tijd verstreek werden de gedach ten aan het resultaat somberder. Ver bitterd over dit mager perspectief, stond plotseling het aspirant jagertje stil. Tegelijkertijd verwijlden zijn ge dachten thuis, waar z'n beminnelijke wederhelft zat te wachten op de ko mende dingen. En terwijl hij dieper daar op doordacht, dwaalde zijn ogen de vlakte over, om ze eindelijk, op een nabijgelegen punt te laten rusten. De sloot met zijn kostbare inhoud. En diep onder 's mans boezem kwamen opeens alle innerlijke gevoelens in opstand en gaven hem een soort lusteloosheid voor het verder naspeuren van wild. Halstarrig onderdrukte hij elke aanspo ring tot verder gaan en dat neigde hem tenslotte het aangename met het nuttige te verenigen. Even later kroop met indiaanse behendigheid een menselijk wezen door de sloot voort. De mening zich aan het oog der oppervlakte te hebben onttrokken, inspireerde hem dusdanig, dat met enige nonchalance zijn eindspurt werd ingezet. Maar zie. Als fel protest tegen deze ongehoorde daad, stook 's mans uiterste jastip bo ven de slootwand uit. Fier stak het grijze verraderlijke ding in de ijle hoogte. Ginds in de verte, speurt een jager met arendsblik de omtrek af. Niets blijft voor zijn oog verborgen. Elke beweging op de vlak te, hoe gering ook, wordt door hem gezien en natuurlijkerwijze bleef die onwillige jastip niet onopgemerkt. Blijkbaar enigszins beneveld door een te grote offervaardigheid aan Bacchus was die arendsblik zodanig, dat, buiten alle twijfel, hierin een stuk wild werd ontwaard. Dus sloop, uiterst behoed zaam de jager zijn prooi tegemoet om het daarna elke lust tot vluchten te benemen. Dat is trouwens de bedoe ling van iedere jager. Intussen blijft in vele gevallen die mening voor wat ze waard is. En of we nu hier met een uitzonderingsgeval te doen hebben, ik weet 't niet, maar feit is: het vermeen de wild gaf klaarblijkelijk ontvluch- tingspogingen en zonder te aarzelen schoot Nimrods zoon a bout portant naar zijn doel. Het was een voltreffer. Het nogal tamelijk omvangrijk stuk wild maakte een luchtsprong en smak te toen neer op het zachte bladeren- dek. Het vreugdevolle uiterlijk van den jager maakte op ditzelfde ogenblik plaats voor een gelaatstrek, die het midden hield tussen angst en vreze. Slechts de hoop, dat hij zijn doel ge mist mocht hebben, leefde nog een wijle tijds voort. Enige seconden later, toen het slachtoffer zich vanuit de sloot in de hoogte verhief, kreeg de jager weer zijn positieven terug. Strompelend, zijn hand op het pijn lijke achterdeel, kwam het ongelukkige aspirant-jagertje nader. In de andere hand bengelde zooiets als een qebro- ken fles. Deze tragie-jachthistorie nam een einde voor de „buitenwereld" toen ieder zich het eigen tehuis bereikt had. Steeds nog voor het raam zat de eco nomie in hoogst eigen persoon te wachten. En daarbuiten op de drem pel van zijn woning stond vader eco noom de ideeën en hoedanigheden van een „hartelijke" ontvangst met antipa- tie te verwerken. En het was eerst enige uren laten dat in de toonaarden van 't schijnbaar onvergenoegelijke dis puut een zekere intimiteit te bespeuren viel. Alle opofferingen en moeitevolle inspanningen ten spijt bleef het be- einde van deze periode hef kalf per dag ongeveer 21. volle melk en 8 1. on- dermelk ontvangt. c. De ondermelkperiode. Deze begint na de zesde week. De eerste tijd voert men nog wat volle melk, terwijl de hoe veelheid ondermelk geleidelijk opgevoerd wordt tot ongeveer 10 1. per dag. Op de leeftijd van 2 6 maanden geve men ongeveer 12 1. per dag, bij voorkeur nog steeds verdeeld over drie maalhj- dei. Bij vervanging van volle melk door ondermelk vermindert de hoeveel neid melkvet en de daaiin voorkomende vitaminen, terwijl het voeder naar ver houding eiwitrijker wordt. Om de ont wikkeling van de kalveren zooveel mo gelijk te bevorderen, is het gewenscht naast het drinken krachtvoeder te ver strekken. Men heef' goede resultaten bereikt door in de periode b per maal e n eetlepel gebroeid en geplet lünz-ad in het drinken te geven en de kalveren daarnaast te wennen aan de opname van heele haver, gegeven in een aparte voertrog. Om de dieren aan de opname te gewennen, kan men eerst geplette haver of havermeel geven. Graanmeel, vooral havermeel, is een uitstekend krachtvoer naast ondermelk en voldoet in vele gevallen beter dan een eiwitrijker meelmengsel. Men kan ook een z g. kaivermeel door het drinken roeren, doch dit moet niet te eiwitnik zijn Wil men het bovenstaande schema niet vol gen, doch eerder met de vervanging van volle melk do >r ondermelk beginnen, dan is daartegen niet zoo heel veel be zwaar, indien de vervanging maar zeer geleidelijk plaats vindt en men vrij lang tenminste 2 1 1. volle melk blijft geven. Door de teeltbeperking bij varkens en rundvee en mede nog door verschillende andere oorzaken, moet er voor een groote hoeveelheid ondermelk een andere bestemming gevonden worden dan voor heen het geval was. Een middel daartoe is het gebruik van ondermelk in de staltijd ter vervanging van een deel van het gebruikelijke krachtvoermengsel. De ze krachtvoedermengsels hebben al naar den aard van het beschikbare ruwvoer een verschillend gehalte aan verteerbaar eiwit. Bij de meeste is dit gehalte echter ruim 20 °/0 met een zetmeelwaarde van 73. Ondermelk heeft een gehalte aan verteerbaar eiwit van 3,2 °/0 en een zet meelwaarde van ongeveer 9. Dit wil dus zeggen dat 7 k 8 1. ondermelk in staat zijn 1 kg. van de bedoelde kracht voedermengsels te vervangen. Practische ervaringen en oriënteerende voeder- proeven hebben deze theoretische con clusies in hit algemeen bevestigd. Neemt men de krachtvoederprijzen, die in de staltijd 1934—1935 golden, als basis, dan komt men voor 1 1 ondermelk tof een geldswaarde van 0-9- 1 cent. Daar de ondermelk, z ^ls we reeds eerder zagen, deze waarde voor de zuivelbe reiding lang niet kan bereiken, is het dus rationeel haar ook deze bestemming te geven. BÜ de toediening kan men twee wegen volgen Men kan de ondermelk als drinken geven. Sommige koeien nemen het pro duct op die wijze echter niel graag tot zich. Men kan d= ondermelk ook met het andere krachtvoer vermengen en het mengsel tot een stijve pap laten uitdijen. Al naar den aard van het krachtvoer kan men meer of minder ondermelk toevoegen. Gebleken is dat ongeveer 15 1. ondermelk per dier en per dag zonder eenig bezwaar voor het dier zelf kunnen worden toegediend. Tot slot laten we hieronder volgen eenige voor melkvee bruikbare mengsels van ondermelk met ander krachtvoer, in voederwaarde overeenkomende met 6 kg. van de tot nu toe gebruikelijke krachtvoermengsels met een gehalte aan verteerbaar eiwit van 20-22 °/0. voor dreigende oorlogen. Moge God deze droeve toekomstbeelden weqva- gen." Vervolgens wees de H. Vader met droefheid op de immer toenemende goddeloosheid, die helaas niet meer in de landen van haar oorsprong, maar ook in andere landen weerklank vindt. Voorts is er in een ververwijderd deel van de wereld een andere stem opgestaan tegen alles wat van God is. Tenslotte kwam de H. Vader te spreken over de zeer ernstige zorgen van dezen tijd. Hij wilde te dezer za ke allereerst verklaren, dat de Paus, voorzoover Zijn beperkte mogelijkhe den dat toelieten, daadwerkelijk gewild en getracht heeft Zijn weldoenden in vloed te doen gelden. Ook heeft Hij, tot voor kort nog werkelijk geloofd, op dezen vooravond van Kerstmis, een heerlijk woord van hoop te kunnen spreken, maar die hoop is niet in ver vulling gegaan. Dit wil nochtans niet zeggen, dat de Vader der christenheid nu alle hoop heeft prijs gegeven. Hij kan de hoop niet opgeven, omdat zij voor Hem niet enkel een behoefte is, maar een waarlijk christelijke liefde plicht. Groeiende onrust in China. De onderhandelingen met Japan en de mogelijkheid van nauwere vriend schap met dat land blijven in Chinee- sche nationalistische kringen groote opwinding veroorzaken, die tot uiting komt in studenten-onlusten, vechtpar tijen en zelfs in een moordaanslag op een vooraanstaand politicus. Te Sjang hai, Nanking en Hankou is in verband met de groeiende onrust de staat van beleg afgekondigd. Drie en dertig dooden bij den trein ramp in Thuringen. Aan den vooravond van het Kerst feest is Duitschland getroffen door een spoorwegramp van een omvang, zoo als men er sinds vele jaren niet heeft beleefd De sneltrein Frankfort—Ber lijn is Dinsdagavond op de brug over de baale in botsing gekomen met den personentrein 825, die zoo juist het station Gross-Heringen verlaten had Ue gevolgen waren ontzettend: tot dus ver zijn 33 dooden geborgen, terwijl van de zeer vele gewonden tien perso nen zwaar gekwetst werden. Van de overige slachtoffers bevinden zich noq zeventien in de ziekenhuizen. Wat de oorzaak van het ongeluk be treft, daaromtrent wordt van officieele zijde medegedeeld, dat de machinist van den D-trein, die zelf ernstig ge wond in het ziekenhuis te Naumburg werd binnengebracht, erkend heeft door een onveilig sein te zijn gereden. Hij heeft klaarblijkelijk de vertraginq die ten gevolge van de Kerstdrukte was ontstaan en die zijn trein twintiq minuten over tijd deed zijn, willen in halen en is daardoor minder oplettend geweest dan op dezen donkeren avond zeker noodzakelijk was. Daardoor reed ongelukkige boven de Saaie, zonder dat men hem hulp kon bieden. Ver kleumd door dë koude liet hij ten slotte los en viel in het duistere water. Won der boven wonder had de val echter geen nadeelige gevolgen voor den man die tenslotte zwemmende den vasten wal wist te bereiken. DE OORLOG IN ABESSINIë. T urkije, Griekenland en Zuid-Slavië hebben bevredigende antwoorden ge zonden op de Britsche vraag, of zij bereid zouden zijn de Britsche vloot bij te staan, ingeval deze werd aangeval len in de Middellandsche Zee. Ver moedelijk zullen thans verdere bespre- kingen worden gevoerd over den aard van deze maatregelen. Van Spanje is nog geen antwoord binnengekomen. Indien de Italiaansche opgaven juist Z1Ï"' van de Abessiniërs bij den strijd Zuidelijk van Addi Abbi in Tem- en. de helft buiten gevecht qesteld zijn. De verliezen bedragen meer dan 700 dooden en meer dan 1000 gewonden. Van Italiaansche zijde zijn 7 officie ren gedood en 6 gewond. Van de Eri- treesche troepen zijn 150 man gedood en 167 gewond. Beslissende uren voor Europa. In een interview dat hij aan een ver tegenwoordiger van de „Az Est" te Boedapest toestond, zeide Mussolini fen internationalen toestand bespre kend: „De tijden zijn zeer moeilijk; ik geloof dat Europa op het oogenblik werkelijk beslissende uren doormaakt Wij willen den vrede; de sancties echter beteekenen een afglijden op hellend vlak, men kan waar het einde is. niet een weten, Nieuw handelsverdrag met Duitschland. Het nieuwe Nederlandsch-Duitsche handelsverdrag, dat te Berlijn is on derteekend, wijkt sterk af van 't oude. dat tot 31 December van dit jaar van kracht is. Het verschil betreft vooral de regeling van den uitvoer van Ne- derlandsche landbouwproducten naar Duitschland, met name van boter, kaas en eieren. de D-trein korten tijd later, juist op de baale-brug, den personentrein uit T/fs eringen in de flank. Met een hevig geraas werden de laatste wagons van den aangereden trein uit de rails geworpen. Enkele wagons stortten in de rivier, andere werden totaal versplinterd. De houten carosserieën werden van de wielstel- en gerukt en vlogen in duizend stuk ken uiteen. In een minimum van tijd staande „tekort" in stijgende lijn. ANDRé. 1 1Ondermelk als voedingsmiddel voor IJ kalveren en melkvee. j Deelden we de vorige maal iets mede f03ver de onJermelk als voedermiddel j^oor de varkens, thans zullen we haar i jjruikbaarheid als zoodanig voor kalveren jjl «n melkvee wat nader bezien. De er varing heeft geleerd dat de ondermelk e/oor kalveren een uitnemend voedsel I v s» niirs bij de behandeling en de toe- jGliening de noodige zorg wordt betracht. e4iet geheel frissche of onvoldoend ge j |[,:uurde ondermelk veroorzaakt echter ep)2dig spijsverteeringsstoornissen. De l1:,ninder ,oede ervaringen, die in de |e)ractijk wel zijn opgedaan, moeten laaraan toegeschreven worden. Wil men >ndermelk caan gebruiken bij de opfok >an kalveren, dan moet men er wel op ledacht zijn dat daarvoor een systeem estaat. Men onderscheidt hierin drie perioden a. De volle melkperiode. Deze loopt van de geboorte tot de leeftijd van on geveer drie weken. Men geve zoo spoe dig mogelijk na de geboorte eenige biestmelk. De eerste drie daqen geeft men tenminste drie keer biestmelk. De dageliiksche hoeveelheid melk moet slechts langzamerhand grooter worden. Is het kalf een week oud, dan ziin 3'/a-4,/i kg. voldoende. Op een leeftijd van 14 dagen kan met 6 1. volstaan worden, terwijl aan het eind der volle melkperiode ongeveer 7'/a I- per dag kan worden verstrekt. De melk moet steeds koewarm zijn. Als het kalf veer tien dagen oud is, treedt reeds de be hoefte aan ruw voer op, waarin men voorziet door beschikbaatstelling van eenig best zacht hooi. b. De overgangsperiode Deze begint op den leeftijd van drie en eindigt op den leeftijd van ongeveer 6 weken. Zeer geleidelijk wordt de volle melk dot r ondermelk vervangen, zoodat aan het Ondermelk Liinmeel Gr->ndnoten- of soyameel Suikerpulp Ondermelk Lijnmeel Grondnoten- of soyameel Cocos of palmpitmeel Suikerpulp Ondermelk Graanmeel Grondnotenmeel Lijnmeel Ondermelk Graanmeel Eiwitrijk meel (32 #/0 verteerbaar eiwit) Ondermelk Gemengd koeienmeel Ondermelk Lijnmeel Cocosmeel Droge pulp Voor het graanmeel kunnen gerste meel, roggemeel, maïsmeel, havermeel, al of niet gemengd, genomen worden. Grondnotenmeel, soyameel, sesammeel kunnen elkaar in gelijke hoeveelheden vtrvangen. In de plaats van cocosmeel kan ook palmpitmeel oebruiM worden. 14 1. 1 kg. 1 kg. 2 kg 7 I. 1 kg. 1 kg. 1 kg. 2 kg. 14 1. 2 kg. 1 kg. 1 kg. 14 1. 2 kg 2 kg. 14 I. 4 kg. 16 1. 1 kg. 2 kg 1 kg. Kerstrede van den Paus. De Paus heeft een Kerstrede gehou den tot de Kardinalen. Hij zeide over de groote wereld-kwestie o.m. het vol gende: -Wij hebben den laatsten tijd ge leefd temidden van uitzonderlijk groote gevaren, bevangen zelfs door vrees j wagons. Twintig minuten" zweefde de waren de rails over aanzienlijken af stand bedekt met een chaos van hou ten wrakstukken, waartusschen krom gebogen, verwrongen ijzerwerk spook achtig in den donkeren avond opstak. Bn rond deze compacte massa van hout en staal lag, verscheurd en uiteengere ten, de bagage van de passagiers. Onmiddellijk na het bekend worden van de ramp namen de spoorwegauto riteiten haar maatregelen: een hulp- trein met geneesheeren, verplegers en verbandstoffen vertrok met den mees ten spoed uit Erfurt naar de plaats des onheus, waar thans de duistere Kerst nacht vervuld werd van de kreten der gewonden. En met koortsachtigen ijver ving de trieste arbeid aan. Uit den zwarten he mel viel een drenzenden motregen om laag, die de puinhoopen in het schijn sel van zoeklichten en flikkerende toortsen luguber deed glimmen. En door dat vage dampige schijnsel be- Wj j0n 2ich.de 2warte gestalten van de redders, die met bovenmenschelijke krachtsinspanning vochten tegen dien weerbarstigen chaos van verwrongen ijzer en splinterend hout, waaruit uren- ang menschelijke jammerklachten op klonken. Gewonde na gewonde werd gebor gen. De toestand van dertig gekwets ten was van dien aard, dat overbren ging naar het ziekenhuis eerste ver- eischte was. Zij werden op baren le- legd en geleidelijk naar Erfurt getrans porteerd. Meermalen kwam het tot tragische incidenten een enkele maal ook smaakten de reddingsploegen de vol doening van een wonderlijke redding. Zoo werd een passagier van den ver ongelukten trein door den schok der botsing uit zijn wagen geslingerd en kwam op dp brugleuning terecht. Hij slaagde er in zich vast te klemmen en bleef boven de rivier hangen, terwijl hij door luid schreeuwen de aandacht trachtte te trekken. Toen hem dat ten slotte gelukt was, bleek echter dat de weg naar lijfsbehoud versperd werd door de wrakstukken der versplinterde De toestand van Z. H. Exc. den Aartsbisschop. Naar wij vernemen gaat de toestand van Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen. Aartsbisschop van Utrecht geleidelijk achteruit en moet deze thans hoogst ernstig worden genoemd. Wordt Curasao versterkt? De regeering overweegt een mili taire versterking van_.Curasao, waar het onrustig is geworden door de actie van politieke vluchtelingen uit Vene zuela. Waarschijnlijk zullen de Mariniers worden uitgezonden. Roode Kruis-ambulance te Addis Abeba. Het Hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis heeft een tele gram ontvangen van den leider der Nederlandsche ambulance naar Abes- sinië, waarin medegedeeld wordt, dat de ambulance Zaterdagochtend te Ad- dis Abeba is aangekomen. KUN EN. In holei Vissers werd dooi de leden van de Woningbouw- vereeniging «Drunens Welzijn» een vergadering gehouden. In zijn openingswoord deelde de voorzitter de heer A. v. d. Wiel mede dat de heer H. v d. Geld wegens hooge ouderdom en ziekte ontslag bad aangevraagd als bestuurslid en tevens als secr.penningmeester. Spr. meende de toik te zijn van alle leden door aan den heer v. d.Geld eervol ontslag te verleenen. Hij prees zijn buitengewone ijver en toewijding voor de belangen der vereeniging en niet 't minst zijn accuraat admi nistratief werk. Na ampele bespreking over het punt der agendaverkiezing van een bestuurslid, werd overgegaan tot stemming. Met algemeene stem men werd gekozen de heer M. van Huiten, die onder dankzegging zijn benoeming aanvaarde. Na sluiting der algemeene verga dering werd een bestuursvergadering gehouden, waarbij 't nieuwbenoemde bestuurslid gekozen werd als secr.— penningmeester. He heer M. Timmermans alhier, die in de maand Februari zijn gouden huwelijksfeest hoopte te vieren, is plotseling overleden. De serie biljartwedstrijden tusschen E.B.C. uit Elshout en B.J.C. alhier zullen deze en volgende week niet gehouden worden, doch na Nieuwjaar worden hervat. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 29 Dec. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds W. Bousema. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 2.30 uur Ds. Koenekoop van's Gra- vemoer. Dinsdag 31 Dec. (Oudejaar); Ned. Herv. Kerk des avonds 7 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk des avonds 7.30 uur Ds. J. C. Hagen.

Echo van het Zuiden | 1935 | | pagina 2